HIER KRIJGT DE MENSHEID EEN KANS! M Herinnering aan Jannetje Struik TERRA INCOGNITA door J. D. VAN EXTER h Durf ie Leven J Voor de hongerende ieugd Wat zal Nederland doen V I AN NABIJ EN VERRE De man, die alles bewacfrde Kwart millioen oud papier Wu LUISTEREN NAAR.... Zware straffen voor deserteurs De oorlogsschade in België Voor de Vrouw" j Wat doen we met ons vleesrantsoen Doodstraf tegen ex-burgemeester Huiskes en De Koning weer terug HOEST PARELS "BONNEMA^ Benz ine in plaats van bier bij griep en gevatte kou FEUILLETON Eigen baard, is goud waard Twaaff jaar voor Osendarp (Van onze Haagse redacteur) „De Verenigde Naties helpen het kind!" Onder deze leuze zal Nederland in het komende voorjaar waarschijnlijk in de maand Mei zijn bijdrage leveren aan de, de gehele wereld omvattende, actie tot redding van de naar ruwe schatting 20 millioen kinderen, die in de noodgebieden der wereld aan de verkommering zijn prijsgegeven. Zondag 29 Februari kan voor ons land als de inzet tot de actie worden beschouwd: dat is n.1. de internationaal vastgestelde dag, waarop over heel de wereld de aandacht zal worden ge vestigd op het lot der jeugd in de door oorlog en hongersnood geteisterde gebieden. Een jeugd, waaruit, zo zij al in leven kan blijven zonder geholpen te worden en dat is de brandende vraag!toch moeilijk anders dan verbitterde mensen zullen kunnen groeien, voor wie vrede, vrijheid en welvaart slechts ironische begrippen zullen kunnen zijn. Twintig millioen is een ontstellend aantal, maar het is nog slechts 'n frac tie van de 300 a 350 millioen kinderen die eigenlijk voor hulp in aanmerking zouden moeten komen. In vele landen zijn nationale comité's opgericht en ideaal is, dat alle baten in een inter nationale pot vloeien, die gebruikt wordt om te helpen waar de nood het hoogst is. De opbrengst die hier te lande ver wacht wordt» kan echter helaas niet over de grenzen worden gedirigeerd, omdat onze economische toestand nu eenmaal niet toelaat, dat daarvoor een deel van de deviezenvoorraad zou wor den besteed. Er zijn daarnaast evenwel nog mogelijkheden genoeg. ACTIE IN MEI. Wij bespraken deze dezer dagen met de heer J. Eggink, de enthousiaste lei' der van het „Raadgevend Bureau in zake publiciteit ten dienste van instel lingen van maatschappelijk werk", welk bureau voor Nederland als gang maker van de actie optreedt. Wij hoorden van hem, dat men voor ons land de oorspronkelijke opzet, om van elke werker het loon van één dag te vragen, heeft opgegeven, omdat daar voor de spanning tussen lonen en prij zen nog te groot is. Ook zal men de 29ste Februari wel als propagandadag aanhouden, maar die dag niet als bijv. in Amerika het kernpuntder actie maken. Die komt in het algemeen voor Europa in Mei te liggen, en dan wel over een periode van bijv. veer tien dagen. Naast het' houden van een collecte overweegt men op het ogen blik nog verschillende plannen, die aan de actie een bijzonder karakter zullen verlenen, o.m. door allen, die tot steu nen bereid zijn, op actieve wijze hun aandeel te# laten bijdragen. Ook d# verdeling van de opbrengst is nog niet geheel zeker. Nu het geld binnenslands moet blijven, zal een deel ten goede kunnen komen aan de verwaarloosde jeugd binnen onze grenzen en voorts wordt overwogen, groepen kinderen uit andere landen hier de gelegenheid te geven, weer op krachten te komen. Voor wat de uitvoering betreft is het interessant na te gaan wat in andere landen wordt voorbereid. In Amerika zullen 15 millioei kinderen 'n propa- gandakruistocht ondernemen. In Noor wegen zal de schoolgaande jeugd een vacantiedag wijden aan het verrichten van allerlei werk, dat volgens vaste normen betaald zal worden en waarvan de opbrengst geheel voor dit doel be stemd is. In Amerika en andere landen gaat men uit van het „één dag loon"; elders zoekt men het weer in over- werk-actie. WIJ KENNEN GEEN ELLENDE. Wat er in Nederland,ook van moge komen, het zal goed zijn, dat elke Nederlander doordrongen wordt van de noodzakelijkheid van dit werk. Een leger van vrijwilligers zal aan stonds zijn krachten moeten inzetten, want, zo zei de heer Eggink met na druk: er zal niets aan de strijkstok mogen blijven hangen. Wij mogen hier in sommige opzichten reden tot klagen menen te hebben, dat alles zinkt in het niet bij de ellende die elders wordt aangetroffen. Dat géldt voor de landen van Cen traal en Oost-Europa zo goed als bijv. voor China. Daar is de jeugd onder hevig aan ontberingen, waarvan wij ons eenvoudig geen voorstelling kunnen maken. Het ICEF, dat de actie leidt, kan met de middelen waarover het tot dusverre de beschikking heeft, niets anders doen dan aan drie-en-een-half millioen kinderen een dagelijkse maal tijd verschaffen, en de overigen aan hun lot overlaten. De mensheid krijgt hier een kans om te tonen, dat de ge dachte van „één wereld" niet in alle opzichten een dwaasheid is. De nood stijgt en het is kort dag! De Amerikaanse hulpmissie voor Griekenland heeft het afgelo- pen half jaar ruim een half millioen ton militaire en andere goe deren naar Griekenland verscheept. xVolgens de Britse minister van Oorlog zijn er bij het Engelse leger in totaal 20.000 deserteurs. In 1947 hebben zich er slechts 3000 gemeld, —x— In Parijs en omgeving zijn al 280 benzine-tanks gesloten wegens ge brek aan benzine. De Franse ambas sadeur te Washington heeft opdracht gekregen te onderhandelen over de aankoop van de dringend nodige ben zine. xDe Engelse regering is voornemens de zomertijd te laten in gaan op 14 Maart en te doen eindigen op 31 October. xHet ruimtegebrek op de Jaarbeurs doet zich meer dan ooit gelden. Er zullen nu twee nieuwe gebouwen worden bijgeplaatst. x Als gevolg van sneeuwstormen moest te New York al het luchtverkeer wor den gestaakt. De treinen rijden nog, maar ondervinden veel vertraging. De sneeuwplaag heeft de stad deze win ter al ongeveer zes millioen dollar ge kost. x-yDe N.C.R.V. te Hilversum heeft nu eindelijk haar nieuwe studio ih gebruik kunnen nemen. Tot dusver was zij gast van de andere' omroep verenigingen. Tijdens de werkzaamheden in het ma gazijn van de Verenigde Touwfabrie- ken te Maassluis viel de 40-jarige ar beider J. v. d. Gaag van een ander halve meter hoge stapel rollen, papier op de betonnen vloer. De man over leed kort daarna. xMet ingang van 2 Maart zal de KLM in plaats van éénmaal per week tweemaal per week naar Johannesburg v.v. vliegen. Het traject zal in pl.m. 30 'uur kunnen worden gevlogen. xDe Britse steenkoolproductie in de afgelopen week is gestegen tot 4.123.00Ó ton. Dezer dagen was het 40 jaar geleden dat in Amsterdam de bedelares Janne tje Struik voor goed de ogen sloot. Waarom we dit feit aanstippen? Omdat Jannetje Struik geboren in Gorin- chem gedurende vele jaren de goe gemeente in de hoofdstad voor tiendui zenden guldens oplichtte door zich uit te geven voor een erfgename van millioenen dollars in Amerika en idem zo vele guldens in het toenmalige Oost- Indië. Zij begon met f 25.000, de erfenis van haar ouders, brave burgers in een stil stadje. Jannetje gaf handen vol geld uit, kwam plotseling tot de ontdekking dat de duizendjes als sneeuw voor de zon smolten, liet in enkele Ameri kaanse bladen een advertentie zetten, waarbij Jannetje als erfgename werd opgeroepen en.... de geldschieters ver drongen zich voor haar deur. En Jannetje „nam" het er van, totdat velen, die haar grote geldsommen leenden of haar goederen tot fabel achtige bedragen „op rekening" lever den, gingen twijfelen. Jannetje liet zich onmiddellijk naar Indië ontbieden voor een tweede erfenis en.... opnieuw kon zij crediet krijgen voor elk bedrag, tot' dat zij voor meer dan een ton aan ju welen bestelde. De juwelier bracht in eigen persoon een verzegeld kistje omdat „contante" betaling voorwaarde was. Maar Janne tje liet het kistje in het niet verdwij nen, betaalde niet, waarop de verbol gen juwelier prompt een aanklacht in diende. Persoonlijk ingrijpen van de minister van justitie was nodig om Jan netje tot vijf jaar gevangenisstraf in Zutphen te laten veroordelen. In de gevangenis maakte zij kennis met Christine Goedvolk (bekend uit de Haagse moordzaak Jut), met wie zij la ter een bierhuis in Amsterdam opzette. Helaas: de zaak floreerde niet en.... na enkele jaren van bittere armoede stierf Jannetje als een bedelares in de hoofdstad des lands, waar zo velen slachtoffer van haar practijken waren geworden! CoovrlEht R.D.P. Een klein herenhuis aan een Haag se gracht heeft dank zij het in grijpen van bevoegde instanties het geheim van zijn enige bewoner, een in vodden gehulde, oude man, moeten prijsgeven. Ja, het geheim van een oude man, die letterlijk alles wat hem- in handen kwam in de laat ste twee jaar in zijn huis opsloeg: kasten en kamers .waren opgepropt met deels waardeloze rommel, kisten met door de mot verteerde gordijnen en vloerkleden, een piano, half ver gaan, die als wijnkelder dienst deed... In de laatste tien jaar had in dit huis de zon geen toegang gehad, dank zij de stijf gesloten luiken, had er ook geen kachel mfeer gebrand enhad de bewoner zich niet meer om de noodzakelijkste hygiëne bekommerd. Alleen hield hij er een stoet honden en katten op na. Drie weken lang is de Haagse Ge meentereiniging in de weer geweest om het aangekoekte vuil in de ka mers en gangen te overwinnen. Twin tig grote vrachtwagens met afval werden naar de vuilnisbelt vervoerd, zes verhuiswagens hebben de voor werpen van meer of mindere waarde elders ondergebracht. Tenslotte is de huurder van^dit herenhuis die zelf eerst een "grondige reinigingskuur moest ondergaan naar een rust huis overgebracht. Daar zit hij thans hele dagen voor de ramen te turen, met zachte hand een behagelijk op z'n knieën geïnstalleerde, spinnende poes strelend Den Haag is een zonderling armer en een bewoonbaar huis rijker. Door de Jeugd Actie Papier Inzame ling werd in de maanden November en December 1947 ca. 1.500.000 kg oud pa pier bij elkaar gebracht. Berekend te gen de prijs, welke bij import van oud papier betaald zou moeten worden, ver tegenwoordigt deze hoeveelheid een be drag van ca. 255.000. Hilversum I, 301 m., geeft nieuws om 7, 8, 7, 8 en 11 u. KRO: 8.15 Pluk de dag; 9.05 Lichte orkestwer ken; 10.15 Berlisz, Chopin en Fr. Liszt; 12.03 Fluit en piano; 12.33 Dansorkest Klaas van Beek; 1.00 Ned. Strijdkrachten; 1.50 Film en toneel; 2.30 Engelse les; 2.40 Gram.platen; 3.15 Concert der Jonge ren; 4.00 Mannenkoor; 5.00 De Wig wam; 6.15 Journ. weekoverzicht; 6.30 Ned. Strijdkrachten; 17.30 Piano en or gel; 8.05 De gewone man; 8.30 Henri d? Greeve; 9.00 Negen heit de klok; 10.00 Stoelen aan de kant; 11.25 Om- roepkamerorkest. Hilversum II, 415., geeft nieuws om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.18 Ope ra-programma; 9.00 Schubert; 9.35 Ka mermuziek. VPRO: 10.00 Morgenwij ding. VARA: 10.30 Voor de vrouw;^ 10.45 Piano; 11.30 Licht orkestconcert. AVRO: Ensemble Tony Murena; 12.38 Pierre Palla; 1.15 Virtuose sextet; 2.00 Kookkunst; 2.20 Gram.platen; 3.20 Joh. Strauss-concert; VARA: 4.00 Omroep- kamerorkest; 4.30 Tussen 12 en 16; 5.00 Omroep-kamerorkest; 5.20 Wij en de muziek;* 6.15 Vara feliciteert; 6.40 Kwartet Jan Corduwener. VPRO: 7.30 en 8.30 cursus. VARA: 9.00 Grampla- ten; 9.30 Soc. strijdliederen; 10.15 Swing en sweet. VPRO: 10.45 Avond wijding. VARA: 11.15 Symphonisch concert. Tien militairen, die van inschepings verlof niet bij hun onderdeel waren te ruggekeerd en die bij keuring volko men geschikt voor dienst in de tropen werden bevonden, werden- door de krijgsraad te velde te Rotterdam ver oordeeld. De hoogste straf was vier jaar en zes maanden, met aftrek van voorarrest. Vijf deserteurs kregen vier jaar gevangenisstraf, terwijl de overige vier straffen, variërend van 3tot 2 jaar, tegen zich hoorden uitspreken. Tijdens een vergadering van de Belgische commissie voor wederop bouw heeft minister de Man verklaard dat op het ogenblik 600.000 dossiers zijn samengesteld van gevallen van oorlogsschade en dat het onderzoek hiervan zeven jaar zal vorderen. De minister wees er tevens op, dat tijdens de bezetting 300.000 Belgen door de Duitsers werden gevangenge nomen. Hiervan zijn 11.751 overleden en 19.161 vermoedelijk overleden. Voor 23.881 gevallen van verdwij ning heeft men tot nu toe geen oplos sing gevonden. 107. „Nee, dat kunt U niet van ons verlangen", zegt Pim, terwijl Pam al aan de deur ligt te snuffelen. „Zoals ik U daarstraks verteld heb, zijn wij detectives, speurhonden zogezegd, die misdadigers opsporen en.... als wij 'n deur zien, dan is het onze plicht te weten, waar die deur heenleidt. Onze plicht, zeg ik U". Pam en Pom knik ken heftig. Ze vinden dat Pim dat maar mooi gezegd heeft. 108. „Ja, maar zoudt U het wel doen?" zegt David weer heel beleefd. „Per slot van rekening is het Uw deur niet." „Woont er dan iemand achter?" vraagt Wetsnavel. „Ik heb er nog nooit iemand uit zien komen, als U dat be doelt", antwoordt het glimwormpje. ,.Dus ik kan daarop geen antwoord geven. Als U die deur open wilt ma ken, is het voor Uw eigen risico". Het vleesrantsoen noopt ons nog steeds zuinig te zijn. Konden wij ons vroeger wel eens de luxe permitteren de vjeesrestjes op te eten bij de boter ham, tegenwoordig is daar geen sprake van: alles wordt zorgvuldig bewaard voor de middagmaaltijd. Van vleesres- ten kan men een heerlijke vleespud ding bereiden. Men zet het vlees op met bouillon, een paar kruidnagelen en wat peper. In plaats van kruidnagelen kan men ook thym, laurierblad en pe perkorrels gebruiken. Men lost er een bouillonblokje voor op of gebruikt ver dunde jus. Snipper een ui en laat deze lichtbruin bakken, voeg er wat bloem aan toe en vermeng dit alles met de bouillon en het fijn gesneden of door de vleesmolen gedraaide vlees. Een ei er door maakt het gerecht natuurlijk voedzamer, maar het kan ook zonder. Doe de massa in een met boter bestre ken en met paneermeel bestrooide warme pudding-vorm en laat het ge recht pl.m. IVt uur „au bain Marie" koken. De vorm wordt vlak voor het opdienen pas gekeerd en men geeft er groente en aardappelen bij. Smakelijk zijn ook vleeskoekjes. Hiervoor worden vrijwel dezelfde in grediënten gebruikt en bovendien een sneedje oud brood of wat aardappelen. Laat het brood eerst weken in de bouillon. Verkiest men aardappelen dan moeten deze goed fijn gemaakt worden voor men ze met het gemalen vlees, de kruiden en de gebakken ui vermengt. De massa moet goed pak ken, anders kan men er geen koekjes van vormen. Zo mogelijk de koekjes in een weinig eiwit wentelen, met pa neermeel bestrooien en daarna vlug bruin bakken. Zonder eiwit gaat het ook. Dat hebben we allemaal in de oor logstijd wel ondervonden. Ten slotte nog een goede raad: wie gehakt maakt en wat krap zit met de vleesbonnen draait er behalve oud brood wat leverworst door. Deze is bonvrij en voedzaam, dus men past dan het uit de oorlogsjaren bekende advies toe: „Maak méér van uw vlees: uit 1 ons 2!" Alleen: men kan dit ge mengde gehakt niet veel dagen achter elkaar eten. Het is dus aan te bevelen voor grote gezinnen die een fikse bal gehakt in één keer verorberen. De advocaat-fiscaal van het Bijzon der Hof in Den Bosch noemde Woens dag de ex-burgemeester van Dintel- oord, A. van C(ampen) de schrik van West-Brabant. Op 30 October j.L had hij reeds voor dit Hof terecht gestaan wegens viervoudig verraad. Verschei dene personen werden door zijn toe doen gearresteerd. Tijdens die zitting werd in verband met ^het gedrag van beklaagde op dat ogenblik, 'n psychia trisch rapport verzocht. Thans bracht een getuige-deskundige. een dergelijk rapport uit, waarin geconstateerd werd, dat er geen duidelijke geestelijke af wijkingen aanwezig zijn. De advocaat fiscaal, mr. J. Houben, eiste de dood straf. Uitspraak over 14 dagen. Twee van de vier schaatsenrijders, die ons land op de Olympische win terspelen te St. Moritz hebben verte genwoordigd, zijn in ons land terug gekeerd. Het zijn Huiskes en De Ko ning, die Woensdagavond om 6.10 u. per KLM-toestel op Schiphol landden. De chef d' quipe, dr. ir. A. F. van der Scheer, wordt heden om dezelfde tijd op Schiphol verwacht. ZWITSA). FABRIEKEN»APELDOORN Door: HILLEGONDA VAN REENEN Duivels waren haar echter niet vreemd. Daarom -leek de demon waarmee Downing bezeten was, haar niet zo nieuw. Het was dezelfde vol ledige overgave als waarmee mannen kaart speelden of dobbelden. Een vrouw mocht dan niet roepen: Houd er mee op! Kom mee naar huis, Bill, Harry, George of Mike; of een kind sturen om de vader te halen, die verdiept was in het spel. Als 'n vrouw die blik in de ogen van een man«zag, wachtte zij. Het was bij deze Downing niet an ders, behalve dat hij speelde met een potlood, in een atelier, hoog als een kerk, waar de lucht, door wierook, brandend in Oosterse vaten, van een zoete geur vervuld werd. Zjj bleef doodstil staan, zonder zich cok maar een'seconde te verroeren, ter wijl hij met de vaste hand der inspi ratie zjjn schets maakte. Haar gedachten toefden bij wat zij deed. Op weg naar het atelier was zij Linda tegen gekomen en had haar verteld wat zij ging doen. En Linda had met een wetende blik geantwoord: Het idee, jij! En nu was zij, peinsde zij, in Franks wereld, of in elk geval in een wereld, die aan de zijne grensde. En dat meis je in haar gouden harnas, met haar opgemaakt gezicht, thans naar de wit te muur van het atelier gekeerd ook de afstand tot haar had Dolly Gray thans kleiner gemaakt. Zij was dichter bij alle dingen, die voor hem het zout des levens waren. Ontwikke ling van dit soort, kennis, kunde, waar mede zij de rivier tussen hen over bruggen kon zij. moest hier begin nen zich dit alles eigen te maken. Zij wist, dat zij, ondanks haar dappere woorden tejgen Linda, Downing voor zich wilde winnen. Tenslotte, hoewel zij werkelijk niet aan de tijd gedacht had, noch aan de stijfheid van haar spieren, staakte hij zijn werk. De demonen schenen uit zijn gezicht te verdwijnen, waardoor de goedhartig spottende trekken weer te voorschijn kwamen, met zijn gewo ne glimlach om dingen, diep verbor gen in zijn Innerlijk. Hij wierp zijn potlood weg en met dit gebaar ver dween zijn dwingende, verslindende, ongeduldige en vorsende blik. Rust maar even uit. Uitrusten?....Bewegen? Ja. Moe? Nee. Ik zou de gehele dag zo kunnen staan als u het wilde. Hij glimlachte. Hij zag, dat zij blaak te van ijver; hij begreep dat er ach ter die ijver een grote mate vgn wan hoop school. Om wien? Een vage nieuwgierig- heid, maar nog spottend en minach tend, maakte zich van hem meester. „Je bent wel moe", probeer mij niet voor de gek te houden", zei hij. „Je begon stijf te worden, Maar je hebt je best gedaan. Ik ben heel tevreden over je. En het is mij uitstekend gelukt. Kijk maar". Zij trad naderbij en keek; zag zich zelf terugdeinzen, zag hoe zij op dat papier, geprikt op die ezel, scheen weg te vluchten, haar opde mantel dicht om zich heen getrokken, angstig, verbijsterd, het waarom waarvan hij met een duivelachtige slimheid begre pen had. Ja, haar houding en haar ge belgd, angstig, dapper en beschuldi gend gezicht was zo uitstekend weer gegeven, dat haar adem stokte. Hij keek haar aan om een woord van lof en dat plotseling stokken van haar adem was hem alle lof, die hij wenste. ..Dat ben je, nietwaar?" Zij knikte. „De beste schets, die ik ooit ge maakt heb". Hij stond er voor. „En dat zeggen schilders niet dik wijls van zichzelf. Wij zijn de moei lijkste mensen ter wereld". „Gaat u het kleuren?" Hij lachte, want hij was in een goe' de stemming thans. „Kleuren? Kleuren! Zeg de dingen toch niet zo dwaas. Dat is toch geen schilderij. Dit is erde ruwe schets voor; een der vele 'ruwe schetsen. Je moet er morgen voor terug komen, vroeg. Om tien uur. „Ik zal komen". „Natuurlijk kom je. Ik zal je tinten goed weergeven allemaal. Hemel! Ik heb zo genoeg van verfijnde en bloedarme modellen. Jij hebt alles wat ik zoek. En je bent natuurlijk; je bent van de aarde, juist vergeestelijkt ge noeg door je werk en je verhongerin gen. Er is meer dan een manier, waar op men verhongeren kan, nietwaar, Dolly?" Hij was benieuwd of zij er genoeg van wist om het onder woorden te brengen en hoopte bijna van niet. Hij dacht vervals ze en ze kunnen je slechts een imitatie geven van wat je verlangt. (Wordt vervolgd.) Reeds enige tijd passeerden verschei dene keren per week zware Neder landse vrachtwagens beladen met ton nen bier het douanekantoor te Hale wijn (Frankrijk). Gistermiddag ontdekten de douane beambten, naddt een vrachtauto en vijf aanhangwagens waren gelost, twee vaten die, in plaats van met bier elk met 175 liter benzine waren gevuld. In een gereedschapskist bleek zich 17 kg koffie te bevinden. De goederen en vrachtauto's werden in beslag ge nomen, terwijl de bestuurder en de 'begeleider onder bewaking werden gesteld. Volgens ter zake geldende be palingen zullen zij een boete van ne gen franc per liter gesmokkelde ben zine moeten betalen. Zoals wij reeds meldden, hebben de vrouwen in het dorpje Sweet Home in de Amerikaanse staat Oregon de nieuwe mode van nauwe corsetten en lange, fladde rende rokken aanvaard. De man nen hebben daarop (gelijk wij eveneens bekend hebben gemaakt) in een protestvergadering beslo ten hun baarden te laten staan tot 17 Maart. Op 30 Januari hebben de vrou wen het werk 'neergelegd. Zij zullen niets meer aan het huis houden doen, totdat de baarden er af zijn. De mannen zullen daar mogelijkerwijze niet zo grif op ingaan. Zij concluderen wellicht: „eigen baard is goud waard". Tinus Osendarp, die eens als hard loper op de Olympische Spelen te Berlijn de Nederlandse kleuren ver dedigde, hoorde zich door het Bijzon der Gerechtshof te 's-Gravenhage veroordelen tot 12 jaar gevangenis straf met aftrek van voorarrest. Er was 15 jaar tegen hem geëist Hem werd het recht van beroep In cassatie verleend. In zijn uitspraak overwoog het Hof o.m., dat Osendarp over beperkte geestvermogens beschikte en nimmer zijn arrestanten had mishandeld. In tegendeel hij had zelfs verscheidene malen gevoel van medeleven doen blijken. Voorts nam het Hof In aan merking, dat Osendarp, die grote populariteit genoot, misbruikt is door de vijandelijke propaganda.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3