Siad en Om (vwmd doch Cffans VJ Rode nagels in een snelle auto Helderse successen op wedstrijden te Alkmaar Serviesgoed vrij! VASTENAVONDFEEST Propaganda-avond V.P.R.0. De Nutsspaarbank in Januari WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? 331 Gedenkteken op de Werf Boksen TWEE FINALISTEN w-e m m e n Hockey Be Fair II- Adelborsten I Bridge-nieuws 4 4 0 4 0 Waierspeijes T afel tennis Disnie I en II-^I.V.A. I Schaakmat-niéuws- Wielrijders! 'ferfr' SlK ..Sb dan lezen wij morgen in de krant: het was weer een goed geslaagd Vas tenavondfeest". Aldus luidde de hoop volle verwachting welke de heer J. Wols uitsprak op de feestavond die Maandag in Casino gehouden werd door de afdeling dames van de parochie St. Petrus en Paulus. Het was een afwisselend programma, waarvan de muzikale inleiding werd verzorgd door het r. k. harmonie-or kest „Winnubst" onder leiding van de heer H. B. Schenkels. Zij brachten een mooi repertoire van goede en bekende melodieën die de grootste waardering der luisteraars hadden. Met een mars van Rousseau werd hun optreden aan gevangen om dan te vervolgen met de Ouverture „Orphée Aux Enfers" van Offenbach en „Geschichte aus den Wie- ner-Wald" van Joh. Strauss, die beiden uitstekend werden uitgevoerd, evenals „Souvenir du Dauphin" van L. Ble- mant; een fantasie voor es-klarinet waarin als solist optrad de heer J. Greuter. Op veelvuldig verzoek werd als extra-nummer gespeeld „Colonel Rogey Parade" waarvoor het orkest met een spontaan applaus werd be loond. Eveneens werkte aan deze avond mede het cabaret-gezelschap „Twevro", dat voor het voetlicht kwam met de komische schets „Mijnheer Jansen heeft telefoon", waarin vooral de rol van de heer Jansen uitstekend werd vertolkt door de leider van dit gezelschap, de heer J. Buck. Het verschijnen van het Benelux- sextet verwekte de nodige vrolijkheid die later «met het zingen van het ver enigingslied tot uiting kwam. De ver loting werd vlot en vlug afgewerkt. De stemming was de gehele avond uitste kend; de veelkleurige hoedjes van de feestvierders' gaven het idee van een echt Carnaval. De Opper-ceremoniemeester, de heer L. Wols, verzorgde op originele en energieke wijze de conférence en sprak aan het eind van zijn optreden een woord van dank tot kapelaan Dekker. „The Musical Ramblers" onder lei ding van Jaap Kwak verzorgden de dansmuziek. Meervoudige Kamer Voor de Meervoudige kamer te Alkmaar, gepresideerd door mr. Krabbe, stond Dinsdagmorgen de landbouwer Jan B. uit Kimswerd (Fr.) terecht. Op 10 October 1947 was op de hoofd weg tussen Noord-Holland en Fries land, een voorrangsweg, een aanrij ding ontstaan tussen een luxe wagen door verdachte bestuurd en een vracht wagen bestuurd door de heer C. E. uit Vlieringen.. Door de Kantonrechter uit Den Hel der was verdachtetot een geringe geldboete veroordeeld, doch deze was tegen het vonnis in appèl gekomen. Niet in de eerste plaats om de geld boete, doch de civiele vordering die de achtergrond van deze zaak vermde en door hem bij een veroordeling zou moeten worden betaald, was de drijf veer tot zijn appèl. Verdachte was ten laste gelegd dat hij met een te grote snelheid had ge reden en daardoor het verkeer in ge vaar had gebracht waarvan een aan rijding het gevolg was geweest. Tijdens de behandeling van de zaak kwam vast te staan dat zijn snelheid ongeveer 80 km. was geweest, doch de officier van justitie, mr. Holsteijnwas van mening, dat deze snelheid op een voorrangsweg niet abnormaal wasen dat de aanrijding het gevolg was van een roekeloze handeling van de be stuurder van de vrachtwagen die als getuige was gedagvaard. Deze getuige was namelijk de voorrangsweg komen oprijden terwijl hij, volgens zijn ver klaringen, de luxe wagen met grote snelheid zag naderen. De aanrijding die van deze handeling het gevolg was, kon men dus niet aan verdachte wijten, zodat mr. Holsteijn tot vrij spraak concludeerde. Volgens de verklaringen van een det getuige zou verdachte, gezelschap van een dame hebben gehad met rood gelakte nagels die heel dicht tegen hem aan zou hebben gezetën en met haar handen het stuurwiel had vast gehouden. Een en ander had deze ge zien toen de luxe wagen hem passeer de, terwijl hij achter op de laadbak van een vrachtwagen zat Ondanks de grote snelheid waarmee de wagen hem passeerde had hij de situatie en de tode nagels opgemerkt en herinnerde hij zich het gezicht van verdachte toen hij op de plaats van het ongeval was aangekomen. „Hoe herkende LI de wagen" vroeg mr. Krabbe. „Aan de vorm en de kleur" ant woordde getuige. Mr. Krabe wilde de kleur van de wagen weten, doch getuige deelde mede dat hij niet sterk in kleuren was, dit ondanks het feit dat hij de rode nageltjes in een flits had opge merkt. De verdediger kon zich in zijn plei dooi grotendeels bij het requisitoir van de officier aansluiten. Mr. Krabbe zal over 14 dagen uitspraak doen. De VPRO zal op haar tournée door ons land ook Den Helder bezoeken en wel op Maandag 16 Febr., a.s. om 8 uur in Casino. Wat de kaartverkoop betreft verwijzen wij naar de elders in dit nummers voorkomende adver tentie. Op deze avond zal dr. E. D. Spel berg spreken over het onderwerp „Een nationale omroep", terwijl ds. Enklaar, die mej. dr. N. Bruining vervangt,' het onderwerp „Waarom de VPRO?" zal inleiden. Het verheugt ons dat ds. En klaar, die bij vele ingezetenen een goede bekende is, weer zo ver hersteld is van zijn ziekte, dat hij zijn werk beeft mogen hervatten. Verder draait die avond de nieuwe VPRO-film (camera: Piet Maree. Mu ziek: Rudolf Karsemeijer) en verleent een groot gemengd koor zijn mede werking. Bovendien staan nog enige verrassingen op het programma. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen deze bijzondere avond willen meebeleven. Voorziet u daarom tijdig van plaatsen. Zij die zich nog als lid van de VPRO willen opgeven kun nen dit doen hij het secretariaat van het comité: J* J. Landman, Ruijghweg 19 (Tel. 2366). In de loop van Januari 1948 werd op spaarbankboekjes ingelegd 502.024.72 (vorig jaar 502.168,21) en terugbe taald 404.868,19 (v. jaar 394.687.44). Er werd derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 97.156,53 (vorig jaar 107.480.77). Het aan inleggers verschuldigde ka pitaal bedraagt nu 9.597.421,84, ter wijl dit ultimo Januari '47 8.716.028.82 bedroeg. Het aantal posten van inleg bedroeg in Januari 3232 (3275) en dat van te rugbetaling 2456 (2505). In Januari werden uitgegeven 247 (382) nieuwe boekjes, terwijl werden ingetrokken 105 (91) boekjes. In om loop zijn thans 19.895 (18.682) boekjes. Onder de, nieuw uitgegeven boekjes bevonden zich 27 (27) boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van één gulden). De lediging van 357 spaarbusjes le verde een bedrag van 5810,69 aan kleine besparingen op. Laatste positie Nederlandse schepen (passagiers- en vracht), Dinsdag 10 Februari: Aldabi, R'dam-Rio de Janei- ro, pass. 9 Febr. Fernandonoronha; Barendrecht, 9 Febr. van Abadan n. Singapore; Congostroom, West Afrika- A'dam, 9 Febr. ter hoogte v. Oporto; Delftdijk, 5 Febr. v. Vancouver te New-Westminster; Delfshaven, 9 Febr. v. St. Vincent n. R'dam; Gaasterkerk, R'dam-Japan, 9 Febr. v. Port Said; Joh. de Witt, A'dam-Batavia, pass. 9 Febr. Socotra; Kertosono, Java-R'dam, pass. 9 Febr. 21 uur Finisterre; Kota Inten, 10 Febr. v. Java te R'dam; Lau- renskerk, R'dam-Calcutta, 9 Febr. te Marseille; Larenberg, 9 Febr. v. Bor deaux n. Las Palmas; Lindekerk, Cal- cutta-R'dam, 10 Febr. te Antwerpen; Lutterkerk, 9 Febr. v. Bombay n. Aden; Maaskerk, West Afrika-A'dam, 10 Febr. te Le Havre verw.; Mapia, Batavia-A'dam, 10 Febr. te Londen; Marken, R'dam-Java, 8 Febr. te Sin gapore; Meerkerk, 8 Febr/ v. Singapo re te Manilla; Mefiskerk, 10 Febr. v. Dakar te Freetown verw.; Modjokerto, R'dam-Java, 9 Febr. te Marseille; Mo- lenkerk, Japan-R'dam, 10 Febr. v. Shanghai; Nigerstroom, 10 Febr. v. Douale te San Thome verw.; Nijkerk, 9 Febr. v. Marseille n. Port Said; Oranje, 9 Febr. v. Batavia n. Singapo re; Poelau Laut, Makassar-Batavia, 10 Febr. te Soerabaya; Singkep, A'dam -Java, pass. 9 Febr. Casquets; Suma- tra, Java-New York, pass. 9 Febr. Pan- tcllaria; Tamo, R'dam-Buenos Aires, pass. 10 Febr. St. Vincent; Tegelberg, 5 Febr. v. Hongkong n. Shanghai; Veendam, 8 Febr. v. Bermuda n. New York. Op de Rijkswerf alhier zal op Donderdag 19 Februari, a.s., 's morgens om half twaalf, een gedenkteken worden onthuld ter nagedachtenis van het personeel der Rijkswerf dat door oor logsgeweld in de jaren 1940-*-1945 om het leven is gekomen. Aan de nagelaten betrekkingen dezer slachtoffers zijn uitnodigingen voor het bijwonen der plechtig heid toegezo.nden. Van een zestal voormalige per soneelleden zijn echter de adres sen der nagelaten betrekkingen niet bekend. De directeur der Rijkswerf, voorzitter van het co mité, verzoekt ieder, die inlich tingen kan verschaffen, zich te wenden tot het Bureau Griffie van de Rijkswerf (telefoon 3141) Het gaat hier om de nagelaten betrekkingen van de volgende employé's: A. J. A. Grotens, werf- sjouwer; A. de Leest, brandwacht; R. Meyer, monteur; J. Nieuwen- huizen, matroos walbedrijf; A. Vermaat, brandwacht; A. P. de Visser, brandwacht; J. Willemse, monteur. MEERVOUDIGE KAMER. Jannetje P., Urk, diefstal, 4 maan den gevangenisstraf; Petronella K., Urk, diefstal, 3 maanden gevangenis straf; Nicolaas P. V., zedendelict, 12 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan 3 maanden voorwaardelijk; Jan E. B„ zedendelict, 12 maanden met aftrek, en ter beschikking stelling van de regering; Arie G., verkeersovertre ding. f 50 of 25 dagen. Bij de Maandagavond in Krasna- polsky te Amsterdam gehouden B- kampioenschappen hebben de Helderse boksers fraaie successen behaald. C. Wisse won van A. Schirman, die na de eerste ronde opgaf wegens een ver slagen hand. De Helderse bokser had in deze ronde reeds getoond 'n voort durend gevaar te zijn voor de Am sterdammers. Sandbrink, eveneens in het lichtge wicht, trof in Boode (ver. Krieger) 'n technisch, maar ook harde tegenstan. der. De eerste twee ronden waren bij zonder fel. waarin de Ringbokser be ter gebruik maakte van zijn links-di recte. In de derde ronde kwam de Amsterdammer geweldig opzetten en wist nog -onbeslist te behalen, met als gevolg een extra ronde. In deze ronde toonde onze lichtge wicht wat hij waard was, bouwde mooie aanvallen op, slipte weg, kwam op tijd na, en zijn overwinning was verzekerd. Het ergste voor de Ring kwam echter nog. Door een wel zeer onge lukkige loting kwamen de Helderse boksers tegenover elkaar. En omdat het hier kampioenschappen golden moest er om gehpkst worden. Ofschoon de beide boksers er wei nig voor voelden om alles te geven tegen elkaar, werd uiteindelijk besloten om er een echte partij van te maken, ten eerste om disqualificatie te voor komen en ten tweede waar het hier het B-kampioenschap gold. Reeds in de eerste ronde kreeg Wisse zijn kans, toen hij Sandbrink in de touwen in moeilijkheid bracht door harde stoten op ribben en kaak, maür hier wreekte zijn clubliefde zich, want hij zette niet door, wat heni een vermaning van de scheidsrechter kost- Op de j.l. Zondag in „De Overdekte" te Alkmaar gehouden wedstrijden startten „Neptunus" (Zaandam), „Ne- reus" (Zaandijk), „D.A.W." (Alkmaar) en een ploeg van de Kring Noordelijk Noordholland, welke grotendeels be stond uit leden van de Helderse Bruin vissen, versterkt met enkele Adel borsten, enkele leden van „Wierihger- waard" en „de Wirg". De jonge Hel derse ploeg heeft onze verwachtingen nog overtroffen en het besluit van het Kringbestuur om aan deze wedstrijden deel te nemen is alleszins gerechtvaar digd geweest. Wij hadden tijdens het laatste deel der ontmoeting gelegenheid even te spreken met de heer C. J. van Wijk, secretaris C.Z. der Ned. Zwembond. Zijn oordeel over de Kring en in het bijzonder over de Bruinvissen was uitstekend. Hij seide ons, op deze wedstrijd een gunstige indruk te heb ben gekregen van het trainingswerk, hetgeen de Zwembond ongetwijfeld aanleiding sou zijn meer hulp te geven! Een mooie pluim voor de he ren Wildenberg en Koningstein. Op de 50 m borstcrawl meisjes maakten L. Waarlee en J. Spits een verdienstelijk debuut met resp. 45,2 en 48,2 sec. Ook E. Groothuis en L. Spruit gaven een goede stijl te zien. G. Steffens en W. Keetman zijn kna pen, die al een aardige rugslag te zien gevén en zeker nog heel wat kunnen bereiken. SCHOOLSLAG-SUCCESSEN Op de 100 m schoolslag voor dames startte D. Uipkes. Haar mooie zwem men trok aller aandacht, een fraaie beenslag genoot bewondering. Dat zij op haar jeugdige leeftijd zo snel de 1 min. 38.4 bereikte is opmerkelijk. Haar training is in goede handen en we De kreet „Schip op straaaaand" kon in de dagen van de koe-met-het-lichtje- tussen-de-horens geen groter opschud ding verwekt hebben dan de droge mededeling die gistermiddag om één uur uit onze luidspreker klonk, en die hierop neerkwam dat het onze overheid had behaagd het serviesgoed puntenvrij te verklaren. Zo ongemerkt werd daardoor meteen de schaarse voorraad van deze breekbare materie vogelvrij verklaard. Want op een tijd- stin. waarop gemeentelijk Den Helder's straten nog een uitgesproken verlaten karakter dragen (zo tussen één uur en kwart over één) zagen wij reeds drom men huismoeders zich servieswaarts spoeden. Als door instinctieve krach ten gedreven vormden zij kleine sa menscholingen voor de schatkameren, die de Moeder van de Porseleinkast te harer beschikking heeft. Achter de spiegelruiten dezer maga zijnen prijkte het vogelvrij verklaarde goed, dat schoner gevormd en mooier geglazuurd scheen dan ooit tevoren. De Helderse huismoeders die het al te lang hadden moeten redden met En gelse kopjes (zo heten deftig kopjes zonder oortje), waren blij dat hun kcmmaliewant misschien de zo brood nodige uitbreiding zou kunnen onder gaan. Zij lieten daarom de vaat voor wat die was, en maakten in hun hart vast plannen om de nieuwe kopjes en schoteltjes (en misschien bordjes) tege lijk met de vuile vaat straks een eerste beurt te geven. Was het te verwonde ren dat er in de diverse queue's zo het één en ander werd afgebabbeld? Opti mistische en pessimistische geluiden waren waarneembaar. Meest optimisti sche, want de pessimisten onder Den Helder's moederen lieten zich niet blij- makeij met een dooie mus, alias een vogelvrij Engels kopje. Zo was het dan gistermiddag een ware demonstratie van vrouwelijk optimisme, in de druilerige regen. Te gen half twee togen de mannen naar hun werk, en wierpen .vorsende blikken op de lange file's. In die blikken was iets te vinden van trots op dat vrouwvolk dat weer en wind trotseert om 't huis houden reilend en zeilend te kunnen houden, maar er was toch ook iets in te lezen van twijfel en medelijden. Zou den de vrouwen voor de zoveelste keer tevergeefs op het oorlogspad zijn? Ook mannen gingen op het oorlogs pad. De fietsbanden waren van de bon. En natuurlijk had opeens iedere man een fietsband nodig. Wij kennen een man die geen fiets bezit, maar nochtans twee buitenbanden in de wacht sleepte. De fiets vraagt hij voor zijn verjaardag cadeau. Het is moeilijk te zeggen, of aan de behoefte aan serviesgoed en rijwiel banden, die in onze stad natuurlijk reeds lang bestond, maar die sinds het ANP-bericht plotseling urgenter dan colt begon te worden, geheel kon wor den voorzien. Wij hopen, dat degenen die het hardst om kopjes en schoteltjes verlegen zaten, ook gistermiddag direct het geld beschikbaar hadden om ze te gaan kopen. Wij hopen, maar wij vre- zullen ongetwijfeld nog meer van dit meisje horen! Trien de Klerk zwom ondanks haar schaarse training een fraaie baan. De uitslag luidde: 1. H. Boxem (DAW) 1 min. 34.6 sec. 2. Honig (DAW) 1 min. 37 sec. 3. D. Uipkes (Bruinv.) 1 min. 38.4 sec, Kwantitatief was het succes op de 50 m schoolslag meisjes nog groter, getuige de volledige uitslag: 1. J. Schoen, (Nept.) 44 sec. 2. A. J. Westerveld (Bruinv.) 47.8 sec. 3. W. de Vries (Nept.) 48.4 sec. 4. L. in 't Veld (Nept) 48.4 sec. 5 en 6 M. J. Kunst enJ. Oudijk (Bruinv.) 48.8 sec. Ankie Westerveld behaalde in haar eerste wedstrijd dus reeds een 2e prijs, en D. Uipkes'n 3e. Werkelijk heel goe de prestaties, waarmee zij en hun trai ner gelukkig zullen zijn. Van Leen van Drimmelen verwacht ten wij een goede tijd. Hij boekte 1 min. 29.9, een fractie dus onder de 1 min. 30. Maar er ligt meer in zijn be reik! De Adelborst Roch maakte 1 min. 28.6. Jammer, dat zulke krachten steeds zo spoedig Den Helder moeten verla ten! Piet Gode haalde 1 min. 31.3, een mooie tijd voor deze jonge aanwinst der Bruinvissen. Op dit nummer ging de strijd na tuurlijk tussen de nationale crack A. Boxem en A. Slikker van DAW. Het was een fraaie race, die Slikker na tuurlijk won in 1 min. 19.6 sec. Was het wonder,- dat de ene helft van de toeschouwers als wilden te keer ging, terwijl de andere helft ademloos de fraaie stijl en de prachtige keerpunten bewonderde? Het was werk van inter nationale klasse. Op de 3 x 50 m wisselslag estafette heren bracht de Kring twee ploegen te water. Vooral Esbach, Rock en Ver blauw boekten succes met 1 min. 50.1 sec. De andere ploeg maakte 2 min. 5 sec. Over het algemeen een sportmiddag die er zijn mocht. Het talrijke publiek heeft een vlot en spannend program ma kunnen genieten. Betreurenswaar dig was, dat het tijdens de start her haaldelijk een hels kabaal was, zo erg, dat de jury maatregelen moest nemen. Enthousiasme is mooi, maar discipli ne moet er zijn! Wij zijn intussen met onze Helderse ploeg in onze nopjes. Den Helder is op zwemsport-gebied niet langer ten achter! Het eerste elftal van de Adelborsten Hockeyvereniging heeft zijn reeks van successen voortgezet door j.l. Zondag in Hilversum tegen de sterke 2e klas- rer Be Fair 2 gelijk te spelen. In het tournooi om de Treslingbeker geldt namelijk een gelijk spel tegen een elf- lal van hogere klasse als een over winning. In deze zeer zware wedstrijd werd gedurende de eerste helft het veld geheel door de Adelborsten beheerst en zij slaagden er dan ook in om de rust met een 2-0 voorsprong in te gaan. Na de rust ontplooide Be Fair zijn kracht in een ver doorgevoerd buiten spelsysteem, maar bracht het toch niet verder dan tot 2-2 gelijk. In deze stand is zelfs na tweemaal zeven en een hal ve minuut verlenging geenverande ring gekomen. Van de oorspronkelijk ruim 100 me dedingers om de Treslingbeker zijn er nu nog slechts echt overgebleven. te. Sandbrink gaf echter geen koop en in de tweede ronde was het Wisse die in' grote verlegenheid kwam. De derde ronde gaf hetzelfde beeld en door enige goede directen werd ten slotte Sandbrink winnaar. Dus twee partijen gebokst op één avond, plus een beslissingsronde, bravo Sandbrjnk! De Ring staat er nu uitstekend voor. Sandbrink heeft zich door deze twee overwinningen in de finale geplaatst, hedenavond tegen de sterke Dabie (Eureka", A'dam). En Wisse bokst om de derde prijs tegen Van Berkum (Corbett), terwijl Bakker door een gelukkige loting tegen de winnaar van de partij Dijkman-van Ingen om het kampioenschap van de B-klasse zal boksen, eveneens Woensdag. Dat zal Woensdag een feest geven onder de Ringboksers! Sandbrink kampioen lichtgewicht. Wisse derde prijswinnaar. - Bakker kampioen zwaargewicht. Maar zover is het nog niet. Toch houden we het op minstens één kam pioen aan. 32—58 18—58 8—85 64—38 43—34 55—20 De uitslagen van de laatste compe titiewedstrijden van de NBB voor ons district zijn:; Schagen IWieringen II Schagen IIWieringen I Schagen IIIWieringen IV Schagen IV—Wieringen V Schagen VWieringen III RKBC Schagen I—VBC II RKBC Sch. II—VBC I 35—36 gelijk RKBC Sch. III—VBC III 33—92 Schagen I—HBC 1945 II 37—39 gelijk' Schagen II—HBC 1945 I 36—54 Schagen III—HBC '45 IV 39—39 gelijk Schagen IV—HBC III 47—31 Schagen V—HBC '45 V 46—47 gelijk Het tweede viertal van VBC, dat nog maar 1 puntje nodig bad om Kam pioen van 1 A ie worden liet het lig gen iegen RKBC Schagen I en hier door werd Wieringen I door hoger aantal scorepunten kampioen. Het der de van VBC vocht voor zijn laat ste kans en won met prachtige cijfers, maar de rivalen, Schagen IV, lieten zich niet onbetuigd en wonnen ook. zodat deze met 1 winstpunt méér het kampioenschap in 2 A, verwierven, De eindstanden luiden: le klas A: Wieringen I 8 5 1 2 11 109 VBC II 8 4 3 1 11 78 RKBC Schagen I 8 4 2 2 10 113 HBC 1945 I 8 8 2 3 8 30 Schagen II 8 0 0 8 0 —334 le klas B: VBC I 8 7 1 0 15 204 Wieringen II 8 4 D 4 8 48 HBC 1945 II 8 3 1 4 <7 19 RKBC Schagen II 8 3 1 4 »7 60 Schagen I 8 2 1 5 5 87 2e klas A: Schagen IV 8 6 0 2 12 73 VBC ni 8 5 1 2 .11 160 Wieringen V 8 0 8 67 HBC 1945 III 8 3 1 4 7 3 RKBC Schagen III 8 2 6 2 —164 2e klas B: Wieringen IV 6 4 2 0 10 150 HBC 1945 IV 6 2 2 2 6 29 Schagen III 6 2 2 2 6 38 VBC V 6 0 2 2 —139 2e klas C: VBC IV 6 4 2 0 10 118 Wieringen III 6 3 1 2 7 37 Schagen V 6 1 3 2 5 38 HBC 1945 V 6 2 4 2 —114 't Was nogal teleurstellend, dat IVA, dat na Disnie het sterkste team uit de afdeling is, 't tot geen tegenpunt heeft kunnen brengen. Het werd een 10—0 nederlaag. Dit was de eerste keer dat het dubbel Keyzer—Sinjewel een' ne derlaag leed. 's Middags werd de strijd tegen Dis nie II begonnen. Sinjewel was er goed in en Wist alle partijen te winnen. Keyzer deed het niet zo goed. Hij was helemaal niet de fanatiek slaande en beweeglijke speler. Tot één overwin ning bracht hij het. Makelaar, die als invaller voor 't eerst aan de competitie deelnam, wist één punt te behalen, zodat de stand, na 't winnen van het dubbel, 64 in 't voordeel van IVA was. Disnie I toont zich 't sterkste .team van de afdeling en staat nu bovenaan met 6 punten voorsprong op IVA dat de tweede plaats bezet. S.V. „ZEEMACHT" De sportvereniging „Zeemacht" heeft aansluiting gevraagd bij de Koninklijke Nederlandse Zwembond en zal dus binnenkort ook behoren tot de Kring Noordelijk Noord-Holland. Onze stad heeft daarmee zijn derde Bondslid: naast de Adelborstenvereniging „De Zwaardvis" en „de Helderse Bruinvis sen" zal „Zeemacht" hopenlijk op zwem gebied een even waardige plaats in nemen als zij bij andere sport doet! Het wordt intussen hoog tijd, dat Den Helder een betere wedstrijd-acco- modatie krijgt! Onze Jutterstad heeft thans voldoende zwemprominenten om de verwezenlijking van deze hartewent tot stand te brengen! BRUINVISSEN-POLO De vele malen, dat wij in onze ko lommen de naam van de Helderse Bruinvissen moeten vermelden, geeft aan hoe actief deze vereniging is. Dat is verheugend, het is een pracht stukje wederopbouw! A.s. Zondag gaan Wil denberg, Baarda etc. wederom naar de Kaasstad om hun oude tegenstander „De Alkmaarse Waterratten" te ont moeten. Wij zijn zeer benieuwd! WERFSPORT. De Werfsportvereniging gaat flink vooruit. Dezer dagen zal er een infor meel contact zijn met de Bruinvissen, er staat namelijk een waterpolo-ont- moeting op het programma. Dit geeft ons aanleiding tot een enkele opmer king: zou het geen aanbeveling ver dienen, dat ook de Werfsportvereni ging zich zo langzamerhand bij de di verse landelijke organisaties op sport gebied gaat aansluiten? Gaarne willen wij ons voorstander betonen van zo'n aansluiting, omdat dit de Nederlandse sportwereld niet anders dan ten goede kan komen. SLOT-SPETJE. Ten besluite van déze spet-serie nog de mededeling, dat de derde en tevens laatste ontmoeting van de zwemcom- petitie, waaraan ook de Kring Noorde lijk Noordholland deelneemt, in begin April te Zaandam zal plaatsvinden en dat de trainingswedstrijden tussen de dames van de Bruinvissen en het Alk maarse D.A.W. zeer -binnenkort zullen plaats hebben. Maandagavond speelde het eerste 10- tal van „Schaakmat" zijn voorlaatste competitiewedstrijd. De tegenstander was deze keer de schaakclub „A. Z." uit Medemblik. Om ha,ar kampioens kansen te handhaven was Schaakmat genoodzaakt deze wedstrijd te winnen, doch ook de Medemblikkers waren nog niet kansloos, zodat zich een bui tengewoon felle strijd ontwikkelde. He laas werd het spelpeil enigszins bedor ven door verschillende blunders van diverse zijde. Het liep „Schaakmat" in deze ontmoeting niet mee, en op een gegeven moment stond ze zelfs met 41 achter. Daarop kwamen echter een serie whistpartijen, zodat er een voor lopige uitslag bereikt werd van 41/ waarbij één.partij ter arbitra ge werd opgezonden. Deze partij staat voor de Schaakmat-speler zeer gunstig, zodat toch uiteindelijk een „Schaak- mat"-overwinning kan worden ver wacht. De gedetailleerde uitslag luidt: J. Wijker—H. Smit yK. J. de WaardH. Froma 10, J. Marsman I— W. Zwier afgebroken, H. A. Herder scheeN. Gieling 10, J. Marsman II A. Bijleveld 01, J. NoordeloosP. Bos 01, J. RiemersP. Zwaan 01, G. van Zoonen—W. Postma 0—1, R. DirksC. Hooiveld 1^0, K. Lengers— W. Meurs 10. •Voorlopige uitslag 4y4y. De fietser is „bij nacht" verplicht, te tijden met rood achterlicht! EEN GOEDE RAAD willen wij U geven! Het is in vele gezinnen de gewoonte de krant na lezing op te ruimen. Daar is normaal niets op tegen. Nu echter wel, tenminste als U mee doet aan onze adver tentie-wedstrijd. Want 't kan voorkomen, dat U enkele letters óver 't hoofd gezien heeft. .Daarom ons advies: Zoek de fouten en BEWAAR ALLE BLADEN! v".' r.' §1 anü VELEN STAAN OP HET STRAND VAN WIJK AAN ZEE DE LAATSTE STRIJD VAN DE „LOTTE SKOU" GADE.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2