Chii.-liiiücl Café-Hes!. Maisin „i DE EERSTE RONDE t Stad en Omgeving. Verhoging Vermakelijkheidsbelasting Jan's Jolige Journaal Wat de theaters bréngen KAN GEWONNEN WORDEN Welke prijzen zijn beschikbaar? Voor bioscoopvoorstellingen 35 of 45 pet. "S Jeugddienst in de Lutherse Kerk Benoemd tot Inspecteur van Politie Doktersdienst CABARETAVOND 0. S. 0. Teleurstelling voof „De Ring" Moedercursus van „Het Witte Kruis" _QLT r TIVOLI ZUIDSTRAAT 7 (12) TEL. 2568 DEN KELDER Nog een diepvriesmachine Het personeel van „Erfprins" Voor onze bakkers Nederlandse kinderen terug naar Duitsland WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? DE WITTE Schoencrême Wrijfwas Poets-extract Wieringen Gouden Verlovingsringen Fa. BEEMSTERBOER In de raadsvergadering van Dinsdag a.s. zal het voorstel worden behan deld tot wijziging van de „Verordening tot heffing van belasting, op toneelvoorstellingen en andere vermakelijkheden". Het betreft hier be paalde verhogingen, die door B. en W. worden voorgesteld, teneinde te voorkomen dat de regering nit prijspolitieke of andere overwegingen maatregelen neemt, welke eenzelfde effect zouden hebben als een ver hoging der belasting, met dit verschil echter, dat de baten niet ten goede van de gemeente zouden komen. Het voorstel van B. en W. komt overeen met de wens van de Minister van Binnenlandse Zaken, die zich tegen over de Minister van Financiën bereid verklaard heeft, de gemeente besturen uit te nodigen de vermakelijkheidsbelasting aanmerkelijk te verhogen, en daardoor het terrein der publieke vermakelijkheden tot een rijker vloeiende bron van inkomsten voor de gemeenten te maken. Het percentage, waartoe B. en W. de vermakelijkheidsbelasting willen Ver bogen,. werd bepaald naar het karak ter der vermakelijkheden. Onder het begrip „vermakelijkheden" worden vol gens de voorgestelde wijziging ver staan: a. toneel-, cabaret-, variétévoorstellin gen, revues, operettes, ballet, concer ten, muziek- en zanguitvoeringen, leesten, spelen, demonstraties, tentoon stellingen, fancy fairs, lezingen, voor drachten, voetbal-, korfbal-, hockey-, athletiek-, en andere wedstrijdeen, gymnastiekuitvoeringen, het geven van gelegenheid tot rolschaatsenrijden, bals, welke worden gehouden na to neelvoorstellingen of feestavonden e.d., circusvoorstellingen, lunaparken, ker- misinrichtingen, w.o. onder meer ver staan wordt het tegen betaling beschik baar stellen van caroussels, draaimolens, hippodromes, luchtschommels, kracht meters, werp- en schiettenten en der gelijke tot vermaak strekkende inrich tingen of toestellen, benevens alle an dere vertoningen of uitvoeringen die niet onder b., c. en d. gerangschikt kunnen worden. b. bioscoopvoorstellingen, waarin een Nederlands journaal én/of populair- wetenschappelijke films worden ver toond, tot een gezamenlijke lengte van tenminste 500 meter. c. overige bioscoopvoorstellingen. d dancings, café-chantants, het ma ken, doen maken of toelaten van mu ziek, ook met zelfwerkende piano's, orchestrions, gramophoons, en andere muziekautomaten of andere middelen of inrichtingen waardoor muziek of gezang ten gehore wordt gebracht en sportevenementen, welke een overwe gend sensationeel karakter dragen en waarbij de geldelijke uitkomsten (in de vorm "van weddenschappen, belo ningen voor deelnemers enz.) hoofd zaak zijn. WELK PERCENTAGE? Voor vermakelijkheden, waarvoor 'n toegansprijs van meer dam tien cent ^ér pèrsoon wordt gevraagd, en die 'toegankelijk zijn tegen betaling of óp vertoon van toegangsbewijzen, be draagt de belasting: Wat de categorie a. betreft procent van de onzuivere brengst; voor de categorie b. procent van de onzuivere brepgst; voor de categorie ,c. procent van de onzuivere brengst; voor de categorie d. procent van de onzuivere brengst. 20 op- 35 op- 50 op- A.S. ZONDAGAVOND, HALF 8. f In de Lutherse kerk, Weezenstraat, zal a.s. Zondag weder een Jeugddienst worden gehouden, ditmaal 's avonds half 8. Op deze wijze ontstaat een ge lukkige afwisseling met de morgen jeugddienst van de vorige maand. Deze avonddifenst zal worden geleid door de heer J. K. Schendelaar, die zal spreken over een onderwerp, dat nog altijd zeer actueel is, en waarover nog steeds zeer veel gesproken en geschre ven wordt, nl. „Jeugd in nood?". Te vens zullen besproken worden de ant woorden, ingekomen naar aanleiding van een door de spreker in de Helder- se Courant gedane oproep aan de jongeren, om hun mening over dit on derwerp kenbaar te maken. De dienst zal liturgisch zijn. Ge zongen zal worden uit de bundel Gees telijke liederen uit de schat van de kerk der eeuwen. Medewerking wordt verleend door het Luthers Kerkkoor, dat in de slotzang samen met de ge meente zgn. cantus firmus zal zingen. Aan het orgel werkt mevr. A. Graaff— Kamp mede. Er wordt op een grote belangstelling zowel van jonge'als van oudere men sen gerekend. Ieder is welkom eft de toegang is vrij. Programma's worden aan alle kerkgangers gratis uitgereikt. Met ingang van 1 Maart a.s. is de heer C. van der Haagen, ambtenaar bij de administratie der politie, be noemd tot Inspecteur van Politie te Nijmegen. De heer Van der Haagen kwam op 23 Juli 1945 als klerk bij de politie-administratie, waarna hij ging studeren voor het inspecteursdiploma. Deze studie werd begin 1947 met suc ces bekroond. Zijn vertrek naar Nij megen zal ongetwijfeld een kleine schok teweeg brengen in Helderse hockeykringen, daar hij een zeer ge waardeerd lid is van „Hermes". De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen dr. M G. Vroom, Plantsoenstraat 11, telef. 2485, en G. van der Most, Weststraat 111, telef. 2059. Als onzuivere opbrengst wordt be schouwd al hetgeen aan toegangsgel den wordt ontvangen, vermeerderd met de waarde der vrijbiljetten, die zonder machtiging van B. en W. wor den afgegeven. Worden de vermake lijkheden gegeven door een 'ereni- ging en wordt van de leden geen of niet hetzelfde toegangsgeld als van niet-leden geheven, dan wordt de on zuivere opbrengst verhoogd met de waarde van de toegangsbewijzen die aan de leden worden verstrekt. MINDER DAN 'N DUBBELTJE Voor vermakelijkheden, waarvoor 'n 'oegangsprijs van 10 cent of minder wordt gevraagd, en die toegankelijk zijn tegen betaling of op vertoon van toegangsbewijzen, zal evenals vroeger een óppervlaktebelasting worden ge heven. De cabaretavond, die Donderdag avond voor O. S. en O. in de marine- cantine werd gegeven, trok een enor me belangstelling. Alle vierhonderd stoelen waren al bezet, toen in de gang nog drommen Jantjes voor anker la gen. Luitenant ter zee I. U. F. van Veen, de O. S. en O.-officier, had het voorrecht een afweermanoeuvre te mogen ontwerpen. Hij kweet zich van deze taak op galante wijze, en wist de stand zelfs op 11 te brengen door zijn klanten op het hart te binden vooral ter cantine te komen, wanneer men om toegangskaarten heeft ge vraagd. Het werd echter 12 voor de héér Van Veen toen hij moest mede delen dat het gezelschap ergens met bandenpech was blijven steken. In grandioze stijl scoorde' hij evenwel 'n serie tegenpunten door het vertellen van een assortiment geestige anecdo- ten, al of niet historisch, waarmee hij een lacune van eën goed half uur wist te overbruggen. Het andere hal ve uurtje werd opgevuld door de nog zier jeugdige Helderse marineband, die pas twee repetities achter de rug had, maar toch heel behoorlijk voor de dag kwam. Deze N.V. is voorlopig nog een N.V., ondanks het feit, dat na afloop van de avond zeven breinen in tensief op een originele naam hebben gebroed. Om kwart over negen konden de cabarettiers, die inmiddels waren ge arriveerd, met hun programma begin- ginnen. Twee uur aan één stuk door hebben zij hun publiek hogelijk ge amuseerd met een serie vlotte num mers. Tonny van Zwol was een ori gineel conferencier met een grappige mimiek en een assisterende echtgeno te, en met bovendien een katachtig corpus. Door een enkel stereoxyp „stil- es" wist hij de vele lachbuien te be teugelen. De Napolitaanse zanger Ed- d>' Canzoni vertoonde zich andermaal op de planken, en hij haalde zich ook ditmaal de bewondering van alle toe schouwers op de hals. Professr» Cle ments goochelde met sigaretten en speelkaarten, en later (in de rol van inr. Swips) met houtskool op grote vellen tekenpapier. Hij legde daarbij een verbluffende vaardigheid aan de dag. Het duo Jolly en Joker bracht 'n grappige opera-parodie. John Roda had de gehele avond de pianobegelei ding voor zijn rekening, terwijl hij ook twee accordeon-demonstraties gaf. De N. V. Marineband heeft toen van' half twaalf tot één uur nog heel ver dienstelijk de dansmuziek verzorgd. Als gebruikelijk werd deze genoeglij ke avond met het Wilhelmus besloten. De afgelopen B kampioenschappen van Nrd.-Holland hebben weer eens bewezen, hoe moeilijk in de bokssport voorspellingen kunnen worden ge daan. Stonden aanvankelijk zowel Sandbrink als Bakker er uitstekend voor, helaas is het volkomen anders gelopen. Dinsdag bereikte Sandbrink een telefoontje uit Amsterdam, dat hjj '3 avonds nog moest boksen en wel in de demi-finale (door een vergis sing was hij reeds in de finale ge plaatst). De Held. bokser had hierop aller minst gerekend en dit wreekte zich in zijn partij tegen de sterke Dubie, ofschoon Sandbrink, indien hij fit ge-' weest was, absoluut had kunnen winnen. Nu werd hij verliezer op pun ten, dus 3de prijswinnaar. Het komt ons echter voor, dat op deze manier veel te veel van de boksers wordt geëist. Bedenkt men, dat bijv. Sand brink binnen 25 uur drie wedstrij den heeft moeten boksen plus een extra ronde en daarbij tweemaal naar Amsterdam heeft moeten reizen, dan is het wel enigszins verklaarbaar, dat hij in zijn laatste partij geen 100 pet. meer was. Bakker stapte vol moed de ring in tegen de oersterke Dijkman van Krieger, A'dam. Even na het bevel boksen plaatste de Amsterdammer een formidabele linkse hoek op de lever, welke Bakker niet verwerken kon. Weliswaar stond hij bij de ne gende tel weer klaar, maar de scheidsrechter verklaarde hem out, overigens wel iets te voorbarig. De hele partij had nog geen mi nuut geduurd. Buitengewoon jammer voor Bakker, die zich juist voor deze kampioenschappen zo goed had voor bereid. Evenals vórige, jaren zal er, te beginnen op 1 Maart a.s. weer een Moedercursus gehouden worden. Gaarne vestigen wij op deze cursus even de aandacht, evenals op. de in dit nummer voorkomende ad vertentie. Gezien het grote belang twij felen wij er niet aan dat velen zich zul len aanmelden. Ook de kosten zullen voor niemand een bezwaar opleveren. Deze zijn voor een gehele cursus van 12 lessen slechts f 2,—. Opgave voor deel name kan geschieden aan het Wijkgebouw van „Het Witte Kruis", Breewaterstraat no 72. De cursus zal worden gèhouden in de zaal van de heer Sanderse, Konings plein. LECTUUR VOOR OE „BAND" LAAT y IN OE „ROSKAM"vVERD EEN ROe>BERTJe.OE60«ST. ZC7-T6 MAAR EINDSPURT VOORT. In Tivoli draait deze week „Ge vangenen van het verleden", de filmi sche versie van James Hylton's „Rand- om Harvest". De gevangenen van het verleden zijn Charles Rainier (Ronald Colman) en Paula (Greer Garson) en de film vertelt uitvoerig wat er alle maal gebeurt alvorens zij beiden van de kluisters der vergetelheid worden verlost. Charles Reinier is in de narig heid gekomen toen hij aan het front in de eerste wereldoorlog een „shock" kreeg. Hij is dan Rainier niet meer, maar een zekere Smith die in kennis komt met Paüla. Van het verleden her innert hij zich niets meer, maar met Paula en later met hun beider zoon is hij gelukkig. Als hij voor zaken naar Liverpool moet, wordt hij door een auto aangereden. Bij dit ongeluk is een groot geluk: hij krijgt zijn geheu gen terug. Maar bij dit grote geluk is een nog groter ongeluk: alles wat hij sinds de „shock" beleefd heeft, zinkt weg in zijn herinnering. Hij verdwijnt uit Paula's leven zonder het zelf te weten, en Paula verdwijnt uit zijn ge zichtskring zonder door hem betreurd te worden. Hij is haar totaal vergeten, en herkent haar zelfs niet wanneer zij als „Margaret" zijn privé-secretaresse wordt. Rainier krijgt grote waardering voor Margaret, en hij huwt haar zelfs uit vriendschap. Margaret bemint Rai- Uitzending van Dagelijks geopend Indische Rijsttafel, tot 1 uur 's nachts Indische-, Chinese- Beleefd aanbevelend ©H Hollc^UdS© G©rSCht©n M van onze aantrekkelijke I advertentie-wedstrijd loopt vandaag ten einde. Maan dag begint de tweede serie, diw.z. wordt de slagzin vol- gemaakt. Nog 6 dagen na deze met aandacht de advertenties bestuderen, de letters vastleggen in onze tabel en een prachtige prijs Ook de firma K. Bregman, Polder weg 53, houdt gelijke tred met de ont wikkeling der conserveringsmethoden voor groenten en fruit. Deze week stelde hij zijn nieuwe, uiterst moder ne diepvries-installatie in gebruik. Deze wit-geëmailleerde koelcel werd door bemiddeling van de fa. Frosta te Bergsenhoek aangekocht in Amerika bij de General Electric Works. De fa. Puinbroek monteerde de installatie. Zo men weet, werd het internerings kamp „Fort Erfprins" per 1 Februari opgeheven, waarbij de bedoeling voor lag dat het fort op 1 April a.s. in zijn oude toestand wederom aan het Depar tement van Oorlog moet worden opge leverd. Voor het bewakingspersoneel van „Fort Erfprins" brengt deze ophef fing consequenties met zich. Wat gaat er met hun gebeuren? Een klein aantal kan nog enige tijd op „Erfprins" werk zaam blijven in verband met de liqui datie van het kamp en het weer in de oude toestand brengen van het fort. In ieder geval zullen zij zo spoedig mogelijk moeten uitzien naar een an dere betrekking. De Amsterdamse ge meentetram bijvoorbeeld kan momen teel een aantal conducteurs gebruiken, naar welke betrekking ontslagen kamp-employé's kunnen solliciteren. De kampcommandant, de heer F. Haye- jenaye, deelde ons mede dat zijnerzijds alle mogelijke medewerking zal wor den verleend. Het personeel heeft zich onder moeilijke omstandigheden steeds zeer behoorlijk gedragen. Voor de meeste hunner betekende de functie van kampbewaker een voortzetting van hun illegale periode, aan welke voort gezette phase thans een einde gaat ko men. In dit verband is de ontworpen wachtgeldregeling voor het personeel van de grootste betekenis. Daardoor is het immers mogelijk om zij het ook voor een korte periode de mensen een redelijke financiële positie te waar borgen. Deze wachtgeldregeling is mi- nisteriëel goedgekeurd, maar het wach ten is nog steeds op de Koninklijke goedkeuring. Het bestuur van de Per soneelsvereniging van het internerings kamp ziet daarom de toekomst met zorg tegemoet. Steeds is bij het hoofdbestuur van de landelijke vereniging van personeel in bewarings- en interneringskampen erop aangedrongen, alles in het werk te stel len voor een spoedige publicatie van de bedoelde wachtgeldregeling. Ook dit heeft tot dusverre nog geen resultaat gehad. Deze toestand heeft de Helderse personeelsvereniging doen besluiten, een telegram van de volgende inhoud tot de minister van justitie te richten: „De landelijke vereniging van perso neel in bewarings- en interneringskam pen, afd. Den Helder, in vergadering bijeen op 6 Februari 1948, wdarvan een zeer groot gedeelte per 1 Febr. j.1. met ontslag is gegaan en thans zonder Inko men is, maakt zich ten zeerste bezorgd over de uitvoering der wachtgeldrege ling. Zij verzoekt daarom Uwe Excel lentie beleefd doch zeer dringend een zeer spoedige publicatie van deze wachtgeldregeling. Het bestuur: A. Vries, voorzitter; S. v. d. Laan, secreta ris". Mocht dit telegram het beoogde re sultaat bereiken hetgeen zeer te wensen is dan zou dit voor het per soneel dat in dienst is bij het Directo raat-Generaal voor de Bijzondere Rechtspleging een grote verlichting be tekenen. Door de bond van arbeiders in het bakkersbedrijf en aanverwante vakken wordt een vergadering belegd op Dins dag 17 Februari a.s., des avonds 8 aur in het gebouw van de Helderse Be- stuurdersbond, Zuidstraat 2223. Op deze vergadering zullen o.m. besproken worden: de laatste looncorrectie, de vacantie-regeling en de medezegging schap in de bedrijven. Deze bijeen komst zal van belang zijn voor alle ge organiseerde en niet-georganiseerde bakkers, bakkersknechts en bezorgers. Op 23 Februari a.s. gaat de eerste groep Nederlandse kinderen, wonen de in Duitsland, welke in Nederland voor pl.m. 3 maanden gastvrijheid ge noten, weer huiswaarts. Het betreft hier een groep van 93 kinderen, die in Den Helder en Hoorn waren on dergebracht. Via Amsterdam, waar vandaan zij met de trein van 13.20 uur vertrekken, reizen de kinderen naar de kampen Horst-America en Horst-Sevenum, waar zij de nacht doorbrengen. De volgende dag vertrekt de groep té 12.40 van Venlo naar München- Gladbach. Aldabi, 13-2 van R'dam te Rio de Janeiro verwacht; Alhena, Teneriffe R'dam, pass. 12-2 Madeira; Balanipa, R'damBatavia, pass. 10-2 Socotra; Ba- li, 12-2 van Penang te Singapore; Bois- sevain, 12-2 van Santos te Rio de Ja neiro; Coryda, FahaheelHeysham, pass. 12-2 Aden; Gadila, 12-2 van Li verpool naar Curagao; Limburg, 12-2 v.m. van San Francisco te Makassar; Maaskerk, 12-2 van Le Havre naar Antwerpen; Malvina, Las Piedras R'dam, 12-2 200 mijl West van Finis- terre; Omala, 12-2 van Abadan naar Aden; Oranje, Java-A'dam, 12-2 bij Sabang; Tawali, BataviaA'dam, pass. 12-2 Finisterre; Westland, A'damRio de Janeiro, pass. 12-2 Fernando Noro- nha; Zuiderkruis, 12-2 van Algiers n. Rotterdam. nier omdat Paula haar „Smithie" niet vergeten kan. Zo ontstaat een merk waardige verhouding,een min of meer mistig geheel. Telkens wanneer de mist neigingen krijgt om op te trek ken, komt er een kink in de kabel, zodat én Paula én de toeschouwer de toekomst donker inzien. Er komen al lerlei interessante verwikkelingen, die hun hoogtepunt vinden in "het huisje waar Paula en Smithie gelukkig zijn geweest, en waar tenslotte Rainier in Margaret <Je Paula van Smithie her kent. „Gevangenen van het verleden" is een aardige film, product van Metro Goldwyn Mayer, evenals „Mrs. Mini- ver", echter lang niet van dezelfde hoogte. Het is een rolprent van grote lengte met vele aantrekkelijke passa ges, maar ook met verscheidene trek kerige passages. Greer Garson en Ro nald Colman leveren prima spel en de vele bijfiguren maken de film tot een levend geheel. Wie zich eens een paar uur rustig wil laten meedrijven op een onschuldig fantasietje, dat overigens niet geheel zonder diepte is, tijge de ze week Tivoli-waarts. Onder de veelbelovende titel „Boe melstudenten" maakten wij weer eens kennis met de befaamde komieken Stan Laurel en Oliver Hardy. Als arme straatvegers moeten zij hun brood verdienen totdat het geluk in de vorm van een bananenschil tot hen komt. Een bankrover verliest door die schil z'n evenwicht, en juist op het moment dat Stan en Oliver hCm eerste hulp verlenen wordt de bandiet ge arresteerd. Een rijke bankier laat hen (uit dank voor de hulp bij de arresta tie) studeren in Oxford. Doch hun stu die Wordt een fiasco, ze geraken in de dwaaste avonturen én komen zelfs in moeilijke conflicten met hun mede studenten en de rector. Maar Stanny bljjkt over uitstekende worstel-kwali- teiten te beschikken en wijkt niet voor een overmacht van vijandige studen ten, hij ontziet in zijn machtswellust niet eens zijn eigen vriend. Maar dit soort mensen slaat zich door alle moei lijkheden heen en het einde van dit drama is dan ook dat Stanny en Oliver als overwinnaars uit het strijdperk tre den. Als voorfilm wordt vertoond een spannend cowboy-avontuur „Mexi caanse rovers". Een vrij ingewikkelde verduisterings-affaire waarbij als de tective optreedt een jonge cowboy Wa- kely die de rover ontmaskert en hem aan het gerecht overlevert. Een interessant voorprogramma gaat aan de hoofdfilm vooraf. „Beter dan ooit" HELDER-NIEUWS. Doordat enkele spelers Zondag ver hinderd zijn komt het le elftal geha vend uit. Beekhoven is tot doelman gepromoveerd en het resultaat Van zijn nieuwe plaats wachten we met belangstelling af. Het tweede wacht de zware strijd te- gen Ajax 3, dat altijd van behoorlijke kracht is. Toch is succes mogelijk. Dat kan echter alleen plaats vinden wan» neer de spelers zich tot het uiterste ga- Ven. De gehele Helder-aanhang kan de jongens steunen. Komt allen, er staat veel op het spel. Aanvgng half drie. Keizerstraat Een goede zaak met een grote keuze AUMSEMENT AAN BOORD Nederlands eerste drijvende Lunapark aan boord van de Anova Showboat, een groot salonvaartuig, komt deze maand naar Wieringen en zal ligplaats kiezen te Den Oever. Men biedt daar aan een non-stop varié té-programma met bekende artlsten, door» lopende filmvoorstelling, er ls gelegen heid tot dansen met muziek van bekende dansorkesten, men houdt er tentoonstel* lingeri, er is een bibliotheek, een museum, een uitstekend buffet, rijwielstalling etc. etc. 1 De Anova Showboat is dé sensatie van 1S48 en zal, naar wij vermoeden, ook stellig enige dagen de sensatie van Wie ringen en omstreken worden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Pieter, zoon van K Xost- winder en A Hartman Ondertrouwd: J N Wagemaker en B Veenstra Getrouwd: A Edens en Z Boven FM van de Pol en C G de Bidder BOUWVERGUNNING Aan P Botgans Nz. te Den Oever is ver gunning verleend tot verbouw van zijn woonhuis, Molgerdijk 23, tot dubbel woon huis. SOCIALE VOORLICHTING Teneinde alle instellingen en particulie ren mondeling van raad, advies en voor lichting te kunnen dienen zijn door de Dlstricts-Armenraad voor Alkmaar en Om streken regionale spreekuren Ingesteld, waar de secretaris voor een ieder te spre ken zal zijn. Vertrouwd wordt dat hiermede tege moet kan worden gekomen aan de be staande behoefte aan voorlichting op het gebied der sociale hulpverlening. Te Wieringen houdt de secretaris vsn die Raad zitting te Hippolytushoef ln het Gemeentehuis op iedere eerste Woensdag van 10—11 uur. Hier volgt een totaal-lijstje van de prijzen, die voor onze advertentie wedstrijd ter beschikking werden gesteld: WASSERIJ MUNSTER, Zuidstraat 7980, tien maal gratis laten was sen 1 Overhemd of 1 marinekraag. NICO GRAAFF, Spoorstraat 50, een waardebon van 5.te besteden in eigen zaak. Fa. ZUIDWEG, Sluisdijkstraat 4446, bloemtafeltje. ESKA, Damesconfectiebedrijf, Spoorstraat, twee waardebonnen van 5.—, te besteden in eigen zaak. G. A. v. d. BLOM ZOON, Woninginrichting, Wilhelminastraat 63, boekenkast-bouwmeubel. Fa. MOREE, Ruyghweg, aardige prijs toegezegd. VROOM DREESMANN, Spoorstraat, nest van 8 stuks aluminium pannen. Muziekhandel STRANG, Julianapark, Jaarabonnement op „Tuney Tunes". AU GASTRONOME, Spoorstraat 96, 1 taart. Bakkerij KRIGEE, Van Galenstraat, 1 pond boterkoekjes. Kledingmagazijn BISCHOFF, Koningstraat, waardebon van 10. Atelier „SIERKUNST", Sluisdijkstraat, twee waardebonnen van 5.— vrij te besteden; Heren- en dames-modemagazijn „AU BON MARCHE", Spoorstraat 105, waardebon van 10. Radiohandel DE ZEEUW, Keizerstraat, luidsprekersysteem ad 11. desgewenst dit bedrag te besteden in eigen zaak. Herenmodemagazijn BEN NYPELS, Keizerstraat 69, pet en dks naar keuze. Fa. BEEMSTERBOER, Keizerstraat, wekkertje, merk „Eboso". A. v. d. LAGEMAAT, Koningstraat 33, een electrisch strijkijzer. E. N. HEYLIGENBERG, Keizerstraat 118, electrische Philips rijwiel lamp. Voor de slechtste oplossing bovendien als troostprijs een ringslot. Kledingmagazijn HERMAN NYPELS, Spoorstraat, hoek Koningstraat, waardebon van 10.—, te besteden in eigen zaak.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2