ZEVEN JAAR GEËIST TEGEN JAN SAAL STRIJD OM BEVOEGDHEID DER COMMISSIE VAN DRIE Indonesië in de Veiligheidsraad W.xnsig 18 Febr. 1948 VERIN IGDENOORD-HOLLA'.'DSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 7759 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Ex-boerenleider voor Bijz. Gerechtshof 45 Amerikaanse matrozen verdronken Wie kolengeld moeten halen Ex-koning Michael naar V.S. De stakingen in België 22 doden bij Franse treinramp Broekman weer winnaar op 5000 meter Mirin Dajo predikt voor wereldvrede Olifanten werden groot-grondbezitter Belgische bevolking veroudert Radar als regenzoeker WEERBERICHT BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2845 Postgironummer 449041 Directeur: J. Bijlsma Wrad. Hoofdrad. J. Broersen Rayonred. G. A Dekkers COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Abonnementen: per kwartaal 3.90 fVan onze speciale verslaggever). „Dat de Fiihrer van het Germaanse Rijk het goed met ons voor heeft, is gebleken, omdat onze boeren als eersten mogen meewerken aan de ontelniting van de Oostelijke geme den". Deze passage is ontleend aan de installatierede van de boerenleider voor Noord-Holland, Jan Saai uit Bar- singerhorn, welke hij in Februari 1941 te Alkmaar hield. Jan Saai, geboren op 30 Mei 1900, thans gedetineerd in Laren, stond Dinsdagmorgen terecht voor het Bij zonder Gerechtshof te Amsterdam, dat Werd gepresideerd door Prof dr. A. v. Hamel, terwijl mr. Keune als procureur-fiscaal fungeerde. „Hoe is Uw standpunt ten aanzien van de verschillende gedeelten van de aanklacht?" was de eerste vraag, die prof. v. Hamel stelde. Verdachte; „Daar heb ik op enige punten bezwaar tegen". ZIJN PERSONALIA. In 1988 was Saai lid geworden van de N.S.B. en in 1935 als lid van de Prov. Staten voor de N.S.B. gekozen. Bij be sluit van Rijkscommissaris Seyss Inquart werd hij in Juni 1941 benoemd tot Ge deputeerde. Pres.: „U wist toch wel, dat Ged. Staten gekozen worden door de Pro vinciale Staten, zodat Uw benoeming onwettig was?" Verdachte antwoordde hierop, dat hij niet zo goed op de hoog te was, dat hij dat geweten had. Er was echter een verkiezingsverga dering voor deze benoeming uitgeschre ven, die in haar opzet eigenlijk mis lukte, door de benoeming door de Rijks commissaris, maar waarin enkele Sta tenleden op waardige wijze over de onwettigheid van de7e... benoeming, aanmerkingen hadden gemaakt. Ondanks dat, had verdachte toch geen advies in deze zaak ingewonnen. Toen in September d.a.v. de hele provinciale wet werd omgezet, kwamen er bestuursraden voor de Gedeputeer den in.de plaats. Verdachte: „Toen deze in het leven werden geroepen, werd het een vol- ambtelijke functie, zodat een bestuurs raad in Haarlem moest wonen. Ik heb toen bedankt omdat ik boer wenste te blijven. Toen vond men een modus, dat ik Gedeputeerde kon blijven tegen het zelfde salaris". Professor Hamel: „Ik vind, dat u, als vooraanstaand landbouwer, voldoende moet hebben geweten, dat u zich reken schap had dienen te geven van de on wettelijkheid". De speciale functie, die verdachte bekleedde, was die van be stuursraad voor landbouwaangelegen- heden. De aanklacht, dat hij bij de uit oefening van deze functie de nat.-soc. organisatie de Nederlandse Landstand in landbouwkringen had vergroot, be streed verdachte. De Landstand was toen de organisatie der boeren. President: „Maar niet door alle boe ren aanvaard! Wat gebeurde er b.v. met de boeren die hun contributie niet betaalden?" Verdachte: „Niets. In het algemeen stonden de mensen niet zo vijandig te genover de Landstand, als er maar geen n s.b.-ers in hadden gezeten." President: „Maar in een redevoering verklaarde u toch, dat de Landstand 'n verordenende bevoegdheid had gekre gen en boven het departement en de Staat stond!" Geregeld eenmaal per week nam ver dachte deel aan de. vergadering der Be stuursraden. De Hoofdambtenaar Th. Steeman was door ziekte verhinderd op de zitting te komen getuigen. Genoegen werd daar om genomen met zijn schriftelijke ver klaring, waaruit we aantekenden: De benoeming van Saai geschiedde zeer abnormaal. Hij bleef in Oct. 1941 als Gedeputeerde aan, uitoefenende de functie van Bestuursraad in Landbouw- aangelegenheden. Hij trachtte overal de Landstand in te werken. Hij was door de goede Nederlanders gemakkelijk om de tuin te leiden, liet het werk over aan de ambtenaren en had er ook wei nig verstand van. Soortgelijk was de getuigenis van de griffier van de provinciale staten van Noord-Holland. M. M. A. Stufkens. President: „De" bevoegdheid van Saai was net zo groot, laten 'we zeggen, als van Pietje Puk". Saai was de enige, die op onrechtma tige wijze was benoemd. De Statenle den hebben dit ten slotte geslikt. Hij maakte het hen overigens nietlastig. Hij heeft zich aangepast bij de instel ling der Bestuursraden, was in de Sta ten als Gedeputeerde allerminst fana hek. Hij was in zekere mate objectief. President: rHad u de indruk, dat hij de Duitse zaak diende en voorstond?' Getuige: „Alles wat door de Be stuursraden ten gunste van de nieuwe orde werd ondernomen, slikte hij. Zelf nam htj geen initiatief. Eén keer in de week hadden de bestuursraden de aard van een werkcollege, voor de rest die van eea gezelschap". Saai was Provinciaal Boerenleider en ook vervanger geweest voor Nederland, en agrarisch raadsman van de N.S.B. in Noord-Holland. IN BARSINGERHORN Op een Zaterdag in Mei werd de arts J J. Werner te Barsingerhorn door de Duitsers gearresteerd. In een overval wagen, waarin zich burgemeester P. Blaauwboer van Barsingerhorn reeds bevond en bewaakt door wel 30 Duit sers werd naar Schagen gereden en vandaar naar het bedrijf van Saai. De getuige wist aanvankelijk niet waar* voor hij gearresteerd was. Een officier had met Saai gesproken. Een deel van dit gesprek had hij opgevangen. Saai zei: U moet niet gaan naar de burge meester, want die is niet te vertrou wen, maar naar de boerenleider van 'n plaats in de Streek. Maar de officier antwoordde, dat hij daar geen tijd meer voor had, dat zulks dan de volgende morgen maar moest gebeuren. Daarop waren de beide gearresteerden, met nog een die in Enkhuizen en een die in Pur- merend werd opgehaald, naar de Euter- pestraat in Amsterdam gebracht. Op 't Standesgericht hoorde de dokter, dat hij beschuldigd was, de boeren te heb ben opgeruid te staken. Na een paar dagen werd de dokter in vrijheid ge steld. De verdachte voerde aan, dat het niet in hem was opgekomen, de Duitsers ook maar naar iemand toe te sturen. „Als u in mijn binnenste zoudt kun nen kijken, zoudt u zien, dat het nooit mijn bedoeling is geweest, de vijand te helpen, maar uitsluitend de Nederland se boeren hulp te verlenen". De dokter verklaarde nog op vra gen van de president, dat verdachte geen gehate figuur was en hij werd als iedere NSB-er gewantrouwd. Burgemeester Blaauboer bevestigde in algemene zin het verhaal van de vorige getuige en zag in Saai een fa natiekeling. die meende, dat de red ding van de landbouw van de zijde van de NSB moest komen. Vóór de oorlog was hij geen gehate figuur, geen hatelijke NSB-er en ge tuige gelóófde niet dat hij mensen heeft aangebracht. Wel maakte hij propaganda voor de NSB. HET VERHOOR. Saai werd lid van de Nederlands Duitse cultuurgemeenschap, opperhop- man van de W. A. Hij volgde een drie-daagse politieke opleidingscursus en was vier maanden, begunstigend lid der Nederl. S. S.; toen welke U dagelijks met belangstelling volgde is nu in boekvorm te bekomen voor de luttele O O O O pr'js van t 0.60. hiervan het annexionistisch karakter bleek, bedankte hij. Hij had niet deelgenomen aan de oprichting van het Agrarisch Front, echter wel actief meegewerkt aan het tot stand komen van de Landstand. De Duitsers sanctionneerden dit. Hij kreeg het ereteken „Strijd en Offer" in 1944. Hij had niet geageerd ten gunste van de Ned. Oostcompagnie, maar wel aan de uitzending van boeren naar de Oekraine en Polen. HET REQUISITOIR. Mr. Keune zag het algemeen ver weer van verdachte, dat hij uit idealis me tot liet nationaal-socialisme zou zijn gekomen en alleen zou hebben ge- practiseerd voor zover dit betrof land- bouwaangelegenheden, niet steekhou dend. Uit de feiten is gebleken, dat dit onwaar is. Zijn positie was niet alleen een zuiver technische, maar een poli tieke functie in een politiek apparaat. Degenen, die de leiding hebben ge had, werden ten voorbeeld gesteld in de tijd van de oorlog en moeten dit ook nu zijn in de strafmaat. De procureur-fiscaal vorderde hier op zeven jaar gevangenisstraf met af trek en levenslange ontzetting uit de rechten. De verdediger, mr. de Hoogh uit Haarlem, schetste verdachte als iemand, die de indruk maakte, een onprettige houding aan te nemen, om dat hij niet los kon komen, en als een slachtoffer van een onjuiste overtui ging. Het Hof zal op 2 Maart uitspraak doen. Maandagavond is in de haven van Marsellle een sloep, waarin een vijf-en-veertigtal matrozen van het Amerikaanse vliegdekschip „Mid- way" naar het schip terug geroeid werd, tegen een strekdam gevaren en gezonken. Men vreest dat de in zittenden van de sloep allen ver dronken zijn. Een vijftiental licha men is reeds uit het water opge haald. Prof. Graham heeft gisteren in de Veiligheidsraad een uitgebreide be schouwing gegeven over de achter grond van het in Indonesië overeen- gekomene. Rechter Kirby verklaarde, dat thans voor de commissie de tijd gekomen is, suggesties aan beide partijen te doen en te publiceren om hen te hel pen bij het bereiken van een politieke overeenkomst. Hierdoor zou verande ring komen in de methode, waarbij voorstellen alleen op verzoek van bei de partijen worden bekendgemaakt. Rechter Kirby verzekerde, dat het vertrouwen van de Republiek in de Verenigde Naties haar een ongunstige demarcatielijn had doen aanvaarden, welke, indien deze als blijvend erkend werd, onherstelbaar verlies aan de Re publiek zou toebrengen. Hij drong er op aan, dat beide partijen zich op het plebisciet zullen voorbereiden door zorgvuldig voorlichting aan het volk te geven. Mr. VAN KLEFFENS SPRAK. Mr. van Kleffens zeide: „Wij zijn be reid de dingen, die voorbij zijn, te la ten rusten" en politieke besprekingen „in de geest van zeer veel goede wil en vertrouwen in de toekomst" aan te vangen. Hij hoopte, dat de commissie voor goede diensten „op haar eigen terrein zal voortgaan op verzoek van de partijen al die hulp te verlenen, welke dienstig kan zijn". Wat betreft het voorstel van de heer Kirby om trent wijziging der procedure maakte de heer van Kleffens voorbehoud; men moet niet haar status als „commissie Donderdag a.s. kunnen de houders van een kolenkaart TA 707 en TB 707, wier naam begint met de letters Str—Tjj van het plaat selijk postkantoor terugbetaling ontvangen van de per 1 Juli 1947 verhoogde kolenprijs. Het kantoor h geopend van v.m. 9 tot n.m uur. voor goede diensten" veranderen. „Het ontbreekt de commissie aan bevoegd heid om verandering te brengen in haar eigen aard". REPUBLIEK VóóR MEER BEVOEGDHEID. Na de lunch werd de vergadering van de Veiligheidsraad heropend met een rede van de Republikeinse verte genwoordiger, dr. Ali Sastroamidjojo, die pleitte voor voortzetting van het v.-erk der commissie van goede dien sten met uitbreiding van haar be voegdheden. Hij verklaarde, dat Indo nesië het bolwerk van de democratie in het Pacific-gebied kan worden, in dien in de eerste plaats aan de com missie gegeven wordt de bevoegdheid tot „supervisie" bij de komende poli tieke besprekingen en bij het plebis ciet. Indien vervolgens vrijheid van spreken en schrijven wordt gegaran deerd en indien tenslotte de commis sie kan toezien op het opheffen der Nederlandse blokkade. De commissie van goede diensten zou moeten bekleed worden met bevoegdheid ver uit gaand boven het loutere verlenen van goede diensten. De heer Paul van Zeeland ver klaarde, dat men niet moet blijven staan bij de kwestie wie in dit geval de meeste concessies heeftgedaan, maar de nadruk moet leggen op de n.eer positieve aspecten van de over eenkomst. Hij was voorts van mening, dat een verdere oplossing mogelijk is, indien beide partijen aan de letter en de geest van de bestandsovereenkomst en de politieke beginselen vasthouden. Indien wij onze pogingen voortzetten dan zal de oplossing gevonden worden". Aanhangers Miko|ajczyk ter dood veroordeeld Michael Wawryk en Gustav Szafar- zynski, leden van een groep aan hangers van Mikolajczyk, voormalig Pools premier, die thans in de V. S. verblijf houdt, zijn door een militair rechtbank te Olszyn ter dood veroor deeld wegens het prijsgeven van mili taire geheimen. Zij worden er tevens van beschuldigd betrokken te zijn ge weest bij de moord op 6 Joodse vrou wen. Zes andere beklaagden kregen gevangenisstraffen van drie tot IS jaar. Speedway-races in competitie-verband In het komend seizoen zullen de mo torraces op de gewone grasbaan, waar op het publiek in verband met de sur- peroriteit van enkele renners uitgeke ken raakt, vermoedelijk hebben afge daan. Zij zullen plaats maken voor speedway-rennen op de korte baan, die veel meer publieke belangstelling zullen trekken, temeer daar men deze in een aantrekkelijke vorm gaat gie ten. Naar wij vernemen zijn de on derhandelingen thans zo ver gevor derd, dat men in het aanstaande sei zoen speedway-races in competitie verband tegemoet zal kunnen zien. De exploitanten van daartoe iii aan merking komende banen te Amster dam, Rotterdam, Rijswijk, Hilversum en wellicht een enkele baan in het Zuiden des lands zijn overeengekomen, dat men een speedway-competitie tus sen de verschillende steden met uit- en thuiswedstrijden gaat orga niseren. De K.N.M.V. zal de beschik bare motorrenners voor deze aantrek kelijke wedstrijden over de verschil lende stedelijke ploegen verdelen, te.i einde zo veel mogelijk gelijkwaardige equipes en daardoor de nodige spanning te verkrijgen. Inmiddels oefenen vele bekende mo torrenners zich reeds op de sintelbaan van het Hilversumse Sportpark voor deze komende races. Russische schaakmeesters onderweg De drie Russische schaakmeesters, Botwinnik, Keres en Smyslov, die Rusland zullen vertegenwoordigen bt} de strijd om het wereldkampioen schap schaken, waarvan de eerste helft te Den Haag gehouden wordt, zijn gisteren uit Moskou vertrokken. Naar alle waarschijnlijkheid komen zij hegin volgende week In Neder land aan. Ragosm, Tolusn en Alatorzef zullen onderscheidenlijk als secondanten op treden van Botwinnik, Keres en Smyslof. Voor onze landgenoot dr. Euwe zal Cortlever als zodanig funge ren. Welke secondant de Amerikaan Reshevsky heeft gekozen is hier 'nog niet bekend. Wij vernemen voorts, dat nog geen antwoord is ontvangen van prof. M. Vidmar (Zuid-Slavië) aan wie gevraagd was voor de gehele duur van het tournooi, dus zowel hier als in Rusland, als scheidsrechter op te treden. P. F. A. P. OP DE BRES VOOR NED. TUINDERSBELANG. De voorzii^er van de internationale federatie van landbouwproducenten (J. F. A. P.), de Engelsman James Turner, heeft onlangs tijdens een be zoek aan president Truman het vraag stuk van de Nederlandse groenten- export naar Duitsland besproken. Naast andere internationale vraag stukken wees de heer Turner op de traditionele Nederlandse groenten- export naar Duitsland die, voor wat de Amerikaanse zone betreft, vrijwel onmogelijk is, omdat geen dollars voor deze handel besehikbaar worden ge steld. Volgens een mededeling van de se cretaris van ex-koning Michael van Roemenië, heeft de ex-koning een vi sum voor de V. S. aangevraagd. Hij zou misschien met zijn moeder de vol gende maand uit Zwitserland vertrek ken. De secretaris kon niet mededelen of Michael vóór zijn vertrek nog met prinses Anna van BourbonParma in het huwelijk zou treden. Het personeel der posterijen in Bel gië werkt weer vrijwel normaal. De regering overweegt, de bijna 1000 le den van het personeel, die Maandag werden ontslagen omdat zij het werk niet vóór 12 uur hadden hervat, op nieuw in dienst te nemen. Het is name lijk gebleken dat het hier om mannen gaat, die vrijwel allen een belangrijke rol in het verzet tegen de Duitsers heb ben gespeeld. Dinsdag werd van de zijde der tramdirectie medegedeeld, d(at de toestand, zonder geheel normaal te zijn, toch bevredigend is, en dat 94 procent der wagens in gebruik is. Wel was gistermorgen een slow-down actie waar te nemen, hetgeen op de kruis' punten dikwijls tot opstoppingen leid' de. In de Borinage breidt de staking onder de mijnwerkers zich nog uit. In 20 mijnputten was het werk gisteren volledig neergelegd, terwijl in vijf an dere slechts gedeeltelijk werd gewerkt. De toestand in de mijnen bij Charleroi en in het Luikse is ongewijzigd. De staking onder de grensarbeiders duurt onverminderd voort. Twee en twintig personen, onder wie achttien meisjes, zijn gedood en tien ernstig gewond, doordat een goe derentrein van achteren op een pas- sagierstrein gelopen is. Het ongeluk vond Dinsdagavond plaats bij Thume- ries (Noord-Frankrijk). Men meent, dat een signaalfout de oorzaak is: De machinist van de goederentrein werd eveneens gedood en de stoker ernstig gewond. In de trein bevonden zich em ployé's van de suikerfabrieken te Thu- meries, die op weg naar huis waren. Gisteren werden te Gjoevik wed strijden op de 500 en 5.000 meter hard rijden gehouden, waaraan de beste in ternationale rijders deelnamen, onder wie Kees Broekman en Jan Langedijk. De 5.000 meter werd andermaal een overtuigende overwinning voor de jonge Nederlander. Op de korte af stand was zijn tijd echter niet zo best, zodat hij in het eindklassement op de derde plaats kwam. De resultaten waren: 5.000 meter: 1 Kees Broekman (Nederland) 8 m. 24.8 sec.; 2 Henry Wahl (Noorwegen) 8.37.7; 3. Odfi Lundberg 8.41; 6. Jan Langedijk (Nederland) 8.50.6. Het totaal klassement luidde: 1 Odd Lundberg (Noorwegen) 97.000; 2 Johny Werket (V. S.) 97.120. 3 Kees Broek man (Nederland) 97.380. In het gebouw van de Vrije Ge meente te Amsterdam heeft de Neder landse „Fakir" Miriri Dajo gisteravond voor een goed bezette zaal een toe spraak gehouden, waarin hij zijn audi torium opriep zich voor de vrede in te zetten met woord en daad. Hij deelde de aanwezigen, die met aandacht zijn betoog volgden, mede dat hij een door God gekozen werktuig is om de bood schap van de vrede op aarde te bren gen. „God heeft mij onkwetsbaar en on- doodbaar gemaakt. Hoe men ook zal trachten mij als werktuig van de vrede te vernietigen", aldus spreker. „Dit zal nöoit gelukken, zolang God het wil. De ondoodbaarheid is mij gegeven opdat ik de kracht kan behouden mijn bood schap-te brengen. Ik ben ondoodbaar geboren, doch het heeft drie jaren ge duurd voor ik mij hiervan bewust was." Mirin Dajo noemt zich en zijn twee helpers een drie-eenheid. „Hijzelf moet de mensen bewust maken van hun vredestaak en zijn helpers zijn door God aangewezen om de millioenen die ziek zijn naar de geest te genezen" en voorts „als tussenpersonen op te treden tussen de mensheid en Mirin Dajo". PERON NIET NAAR ZUIDPOOL GEBIED? Hoge functionarissen van het Argen tijnse ministerie van buitenlandse za ken hebben verklaard, dat zij, in te genstelling tot de pers, niets hadden vernomen omtrent een reis van presi dent Peron naar het Zuidpoolgebied, alwaar hij een ontmoeting zou hebben met president Videla van Chili. Zelfs dikhuiden begrijpen, dat dit voor een goed doel is", zeide de heer Karei Strassburger gistermiddag op de historische Dam te Amsterdam, waar twee olifanten van zijn circus ieder 'n certificaat voor 100 cm2 Damplantsoen bij het huisje van de nationale monu mentencommissie „kochten". Enige honderden moeders met kinderen en natuurlijk de altijd nieuwsgierige Am sterdammers waren bijeengestroomd om deze plechtigheid bij te wonen. Df dames van het UW, die aan een tafeltje voor het huisje zaten, kwamen danig in het nauw, toen „Savoy", de grootste der beide olifanten met haar slurf wgt opdringerig werd. Het was ook geen wonder, want als olifant krijg je niet iedere dag zo'n heerlijk brood als extra rantsoen en bovendien bet smaakte dubbel lekker, omdat „Savoy" en „Bitna" een lange wande ling van Carré naar de Dam achter de rug hadden. Tot handtastelijkheden kwam het echter niet, want de Zweed Gosta Kruse, die met de olifanten in het Circus Strassburger optreedt, liet zijn pupillen een hoogstandje maken, wat afleidend werkte. Intussen kwam het verkeer op de Dam danig in het nauw en de ver keersagenten slaakten een zucht van verlichting, toen de twee Afrikabe- woners na een kwartiertje de aftocht naar Carré bliezen. Karei Strassbur ger kon toen rustig de certificaten in ontvangst nemen. Volgens gegevens van het Belgisch nationaal instituut voor de statistiek daalt het aantal jonge mensen in Bel gië geleidelijk. In 1946 was het aantal kinderen beneden de 10 jaar het laag ste sedert 1846. In 1946 telde men op 1000 inwoners 206 kinderen beneden de 15 jaar tegen 335 in 1880. Daartegen over telde men in 1946 op 1000 inwo ners 102 personen boven de 65 jaar te gen 63 in 1880. Nederland en de internationale politiek Bij de aanvang der vergadering van de Tweede Kamer heeft de heer Van der Goes van Naters (Arb.) verlofver- zocht vragen te mogen richten tot de minister van buitenlandse zaken om trent voorstellen en onderhandelingen sinds het begin van dit jaar, waarbij Nederland betrokken is, in het bijzon der met betrekking tot de Benelux, de uitbreiding daarvan tot andere lan den, de Marshall-organisatie en initia tieven op dit gebied, voorstellen tot uit breiding van het verdrag van Duin kerken en overige voorstellen van Be- vin voor zover deze Nederland raken. Op dit verzoek zal in de volgende vergadering beslist worden. Het weerkundig instituut te Ukkel (België) heeft een radartoestel aange kocht waarmede de aanwezigheid van regenwolken op grote afstand kan wor den vastgesteld. Het is een toestel, dat dienst heeft gedaan op een Amerikaans bombardementsvliegtuig. Na enige wij zigingen te hebben aangebracht zal men met dit radar-apparaat in staat zijn regenwolken op een afstand van 200 km te ontdekken. Daar het toestel voorzien is van een beweegbare an tenne zal de gehele wolk afgetast kun nen worden en haar omvang kunnen worden gemeten. Een dergelijk toestel is eveneens te Parijs in gebruik geno men. Europees kampioenschap 45/1 Voor het kampioenschap van Euro pa, anker cadre 45/1 dat van 26 t.m. 24 Februari a.s. in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden wordt, zijn de volgende inschrijvingen binnengeko men: Nederland; Piet de Leeuw (titel houder 1946-'47), Piet van de Pol en Kees de Ruyter. België: René Gabriëls en Van Has- sel. Frankrijk: Jean Galmiche en Look Chassereau. Oostenrijk: Ir. Ernst Reicher. Mocht de Oostenrijker Reicher door pasmoeilijkheden niet kunnen komen, dan krijgt België een derde vertegen woordiger en wel in de persoon van de Antwerpenaar René Vingerhoedt. Weersverwachting, geldig tot he denavond) WEINIG VERANDERING. Matige, nu en dan vrij krachtige Oostelijke wind. Enkele overdrij vende wolkenvelden, afgewisseld door zonneschijn. Droog weer. Temperatuur in de loop van de dag oplopend tot iets boven het vriespunt.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1