DE JEUGD-KOERIER TERRA INCOGNITAdoor J. D. VAN EXTER 1 i* im am 9i Om door J. D. v, Exter"^ Als de natuur weer wakker wordt Ml SOL Honderden millioenen verdwenen naar de zwarte markt Kou opcle borst Gigantische sigarettensmokkel Doorgewinterde jongens Uren, die maar duren En Uw bed wordteen pijnbank... Van nabij i en verre Bestuurders van rij- en motorvoertuigen! Wij LUISTEREN naar.... jCoetfU- r. KOU CpVC* Pocto- PocfoPoctoHn! Over complimentjes gesproken Hallo, Jongens en Meisjes! Zoals reeds in enkele summiere berichten verleden week gemeld, is in Duitsland een „wijdvertakt, goed georganiseerd, internationaal com plot" van sigarettensmokkelaars ontdekt, dat zijn weerga in de zwarte sigarettenhandel nog niet beeft gehad. Onder een dekmantel met een bijzonder officiële tint wer den millioenelf Amerikaanse siga retten naar Rotterdam en Antwer pen verscheept om van daaruit per vrachtauto door Duitsland naar de i.g. afnemers in Tsjecho-Slowakije, Hongarije en Oostenrijk te worden getransporteerd. Onderweg werden ze dan in Duitsland uitgeladen en verdwenen in de zwarte handel. De organisatoren van dit complot zijn verscheidene doorgewinterde zaken lieden en expeditiefirma's in verschil lende aan Duitsland grenzende landen. Voor de „leider van de bende" ziet de politie een man van vroeger Lettische nationaliteit aan, die zich volkomen iegaal in Brusssel ophoudt en tot dus verre tussen de mazen van het Bel gische justitiële net wist door te glip pen. Zijn naaste medewerkers zijn ex vele, terwijl het voorts vast staat, dat de heren ook in Amerika voor hun practijken kapitaal hebben gevonden. Diverse politie-organen uit verschil lende landen van Europa brengen op het ogenblik maatregelen ten uitvoer, waarmede zij het gehele complot hopen op te rollen. 1 De smokkelaars bestelden bij Ame rikaanse sigarettenfabrieken grote par tijen van' Praag, Boedapest of Wenen uit. Op normale wijze werden deze la- dingen naar Rotterdam of Antwerpen verscheept, waar ze verzegeld en wel als transito-goed in douaneloodsen wer den opgeslagen tot de heren uit de Bal kan opdracht gaven aan een Nederland se of Belgische expediteur de vracht op een truck te laden en bijv. naar Praag te vervoeren. Hoeveel van de zendingen daar inderdaad arriveerden staat niet vast, zeker is, dat vele er van de Tsje chische grens niet bereikten en ergens in Duitsland, waar sigaretten in deze ra-oorlogse tijd bijna in de lefterlijke zin des woords alleen met goud betaald kunnen worden, werden uitgeladen. Voor de medewerking ontving de chauf feur dan 500 dollar. Het onderzoek is nog in volle gang. Veelal werden de goede diensten en de sigaretten betaald met z.g. vaste waarden als goud, juwelen, wolfram of wel zwarte ponden of dollars, alle af komstig uit de Amerikaanse en Engel- se zones van het bezette Duitsland. Al deze „waardeh" werden zo nodig over de Duitse grenzen naar het buitenland gesmokkeld in de zware trucks, waar- in he|| tussen andere retourzendingen voor de douane moeilijk zoeken is. Zaken in het groot. Intussen is eveneens komen vast te staan, dat zonder enige overdrijving gesproken kan worden van honder den millioenen sigaretten, die op deze frauduleuze wijze op de zwarte Duit se markt terecht zijn gekomen. De Ne derlandse rijksrecherche acht dit overtuigend bewezen door het feit, dat Zaterdag j.1. alleen reeds 17 mil- lioen Amerikaanse sigaretten tijdens het vervoer in beslag zijn genomen: 8'/« millioen door de douanerecherche in Nijmegen en 8y, millioen door de Engelse bezettingsautoriteiten bij Kaldenkirchen in Duitsland. Bij Nijmegen betrof het twee zwaar beladen Belgische vrachtwagens, die via ons land naar Duitsland reden en die gevolgd werden door een luxe wagen, waarin de leiders van de expeditie, een Fooi en een Tsjech, een oogje op het transport hielden. Wegens een overtre ding van de douanewetten heeft men deze chauffeurs alsmede de beide man nen in de luxe wagen in verzekerde be waring gesteld. Twee wachtmeesters van de Neder landse Rijkspolitie, die als chauffeur dienst hadden genomen bij deze trans porten, hebben er in niet geringe mate toe bijgedragen, dat de heren in de val zijn gelopen. CoDvrlxbl R.D.P. U kent dat. Door die zangerige Rheu- rnatische pijnen, nachten van hanewa- ken, draaien en wentelen, van links naar rechts, voor en na. Maak daar toch een einde aan! Neem Kruschen Salts. De kleine dagelijkse dosis Kru schen heeft een wondere, weldadige werking. Dat komt omdat Kruschen Uw bloed sneller doet stromen en het zuivert van schadelijke zuren, die nu oorzaak zijn van Uw lijden en Uw pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apothe ker of Drogist. Stopt, zodra U gaat bemerken, dat Uw remmen niet goed werken! 127. Mompelend loopt het spook door. „Hoeii, hoeii!" klinkt het eens klaps door de stille nacht. „Hè, dat lucht op", zegt het spook. „Ik ben blij, dat ik m'n eigen geluid weer hoor!" Een spook, dat last van z'n zenuwen begint te krijgen. Het is te gek! Het is allemaal de schuld van die drie brutale honden. Wie had gedacht, dat ze hier naar het kasteel durfden te komen? Maar gelukkig heb ik ze goed de stuipen- op het lijf gejaagd. Nee, die komen hier nief meer!" De directeuren van de drie groot ste Gooise zuivel fabrieken hebben besloten hun be- drijven samen te voegen en daar mede de grondslag gelegd voor een der grootste zuivelfabrieken van ons land. xHet Bijzonder Gerechtshof te Arnhem heeft de Zwolse aannemer Klinkert wegens collaboratie veroor deeld tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek en een boete van 30.000. subs. 1 jaar hechtenis. xDefinitief is besloten, dat de K.M.A. in Breda zal blijven. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling van de legerautoriteiten de K.M.A. naar het midden van het land over te bréngen. xZondagmorgen is een 13-jarig dochtertje van de fami lie B. te Waalwijk in de badcel om het leven gekomen. Vermoedelijk door de vorming van giftige dampen. x— Na bij Woerden is een vijf-jarig meisje uit een rijdende trein gevallen en op slag gedood. xVoor de eerste maal zul len twee negercorrespondenten Presi dent Truman op een reis ditmaal naar het Caraïbische gebied verge zellen. —x— In de Amerikaanse staten Ohio, Tennessee en Virginia zijn dui zenden gezinnen dakloos geworden ten gevolge van hevige overstromingen. xMarshall heeft op vragen van Congresleden geantwoord, dat de Ame rikaanse regering nog niet wist welke stappen eventueel noodzakelijk zullen zijn om de verdeling van Palestina ten uitvoer te brengen. xDe Fransen hebben verklaard, dat Duitsers, die na 1 Mei 1937 lid van de Nazi-partij zijn geworden en daarin geen belangrijke functies hebben bekleed, niet meer voor een zuiveringshof behoeven te verschijnen. x— Churchill is voor de vijfde maal grootvader geworden. Zijn dochter Mary heeft het leven geschon ken aan een zoon. xIn de buurt van Safad in Noord Palestina hebben Joden een bus met 14 passagiers op geblazen, waarbij vijf Arabieren om 't leven zijn gekomen. xHet Sovjet- legerblad „Rode Ster" meldt, dat een eilandje in het Kattegat tussen Dene- marken en Zweden, dat het meest ge- kunnen aanraken. Maar daar denken j schikte punt vormt van waaruit con- ze niet aan. Maar die onverschrokken I trole" ovér de zeewegen door de Deen- 128. En... met deze woorden gaat het spook op de oude kist zitten. ,De kist, waarachter Pim, Pam en Pom in eengedoken zitten, trillend over al hun leden. Ze durven nauwelijks meer adem te halen. Als ze durfden, zou den ze het spook met hun pootjes Wetsnavel blijkbaar wel, want plotse ling vliegt het spook met een gil op. „Spoken, Spoken", gilt het spook en fladdert weg. se zeestraten kan worden uitgeoefend, thans een centrum van Amerikaanse toeristen is geworden. zijn plannen om daar een vliegveld aap te leggen. Weer een Frans magazij'n Uitgebrand De Franse pers maakt melding van 'r brand, welke de algemene opslag plaatsen Aubervilliers heeft verwoest, i en waardoor een waarde van onge veer vijftig millioen francs aan meu belen, bestemd voor oorlogsslachtof fers, verloren is gegaan. In de persberichten wordt een pa rallel getrokken tussen deze brand en -de brand welke onlangs gewoed heeft in magazijnen te Charenton, waarbij grote, partijen levensmidde len, van de Amerikaanse vriend- schapstrein, voor een waarde van zes honderd millioen francs, opgeslagen door de „entraide Francaise" en be stemd voor kinderen en ouden van dagen, verloren gingen. Door bladen van verschillende richtingen worden vermoedens van kwaadwilligheid ge uit. ZWITSAL FA8RIEKEN APELDOORN Zachter klimaat aan de Noordpool Naar de mening van Ebbe Munck, Deens Noordpoolonderzoeker, die in de .Times" een verslag geeft van de Deense expeditie naar Peary Land, is het klimaat in de Noordpool de laatste jaren aanzienlijk zachter geworden. Peary Land ligt in de Noordhoek van Groenland en is het Noordelijkste ge bied ter wereld. Munck, die verleden jaar tijdens een expeditie te Bronlund Fjord, ongeveer 800 kilometer van de Noordpool, een zomerstation voor we- tenschappel kc waarnemers heeft op gericht, vraagt zich af, of men een ra dicale verandering in de fauna en flora van deze gebieden kan verwachten en of het in de toekomst voor menselijke v.ezens mogelijk zal zijn hier te leven. De onderzoekingen hebben uitgewezen, dat de gletschers een minder -grote op pervlakte innemen en zich sneller te rugtrekken dan voorheen. Donderdag Hilversum I 301 m. Nieuws berichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur. KRO: 7.30 Mor- gengebeo, d.lo Pluk de dag; 9.00 voor de vrouw; NCRV: 10.00 Gram.pl.i 10.15 Morgendienst; 10 45 Viool (gr.pl.) KRO 11.00 De Zonnebloem; 11.45 Orgelconcert Jaap Hillen; 12.03 Musi- cale Melange; 12.30 Weer over zicht; 12,33 Dansorkest; 12.55 Zonnewijzer; 1.25 Dansorkest; 1.45 Hors d'oeuvre; NCRV 2.00 Omroeporkest; 2.40 cause rie voor de vrouw; 3.00 Goede beken den (gr.pl.); 3.30 Ancora Trio; 4.00 Bij bellezing; 4.45 Strijkkwartet; 5.00 Radio Jeugdjournaal; 5.30 Orgelconcert; 6.00 Hoe maken het de Hollandse emigran ten in Canada?; 5.30 Ned. Strijdkrach ten; 7.15 „De vaart der volken"; 7.30 Het actueel geluid; 7.45 Reg. Voorlich tingsdienst; 8.05 Gew. steravond 's-Gra- venhage; 9.15 Familie-competitie; 9.35 Louis Kentner (piano); 9.45 Vervolg Gew. Steravond; 10.45 Avondoverden king; 11 Avondconcert; 11.45 gram.pL Hilversum II - 415 m. Nieuwsbe richten om 7, 8, 1, 6, 8, 11 uur. AVRO: 7.15 Werken v. Emanuel Cha- brier; 7.30 gr.pl.; 8.45 strijkorkest; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Waterstanden; 9.35 Arbeidsvitaminen; 10.30 Van vrouw tot vrouw; 10.35 viool (gr.pl.); 10.50 Kleu tertje luister; 11.00 Vrouwen in de om roep; 11.20 Werken van Rosy Wert- heim; 12.00 De kwintetspelers; 12.30 Weerpraatje; 12.33 In 't spionnetje; 12.38 Gre van Toorenburg (piano); 1.15 Pierre Palla; 2.00 De vrouw binnen en briten haar huis; 2.30 Solistenconcert; 3 00 Voor zieken en gezonden; 4.00 Van vier tot vijf; 5.00 AVRO-kaleidoscoop; 5.20 Welk dier deze week?; 5.30 Car- roll Gibbons (gr:pl.); 5.50 Het Rijk overzee; 6.15 Sportpraatje; 6.30 The Romancers; 7.00 Het klokje van zeven; 7.05 Tom Poes; 7.15 Musette-orkest; 7.30 De Radio Volksmuziekschool; 8.15 Het radio philharmonisch orkest; 9.15 De vlucht, hoorspel; 10.30 Fluit en piano; 10.45 „Ons wegennet"; 11.15 Engeland- Frankrijk. Hield Koning Winter verleden jaar maand na maand het landschap in sneeuw en ijs gevangen, nu kwakkelt hij en kun je je niet voorstellen, dat hij nog ouderwets voor de dag zal komen. Je ruikt het voorjaar en het is, zoals de dichter eens schreef: A - a - a N\j gaat het naar de da.... D,e dagen van de lente, De winter loopt ten einde! A - a - a De Meimaand komt, hoera! Laten we buiten eens gaan zien of het voorjaar werkelijk al koïnt. We letten dan op de knoppen der bomen. Zoals je weet komen die niet eerst in het voorjaar te voorschijn. Neen, ze zitten geduldig te wachten op de lente. Zodra in de herfst de bladeren van de bomen vallen zie je de knoppen al zitten, goed ingepakt tegen de kou. Mooi zijn thans die knoppen, en afwisselend van vorm: spitsen bij de beuk, de eigenaardige zwarte van de es en de forse van de kastanje. Op de afbeelding kun je ze goed vergelijken. Als je zo'n kastanjeknop openpeutert sta je ver baasd, hoeveel daar in die beperkte ruimte is samengepakt; stevig en warm in de bruine, harsige schubben. Die hars, welke zo aan je vingers plakt, is een uitstekend middel tegen kou en vocht: een volledige tak in het klein zit erin verscholen. Was de knop heel gebleven, dan zou ook werkelijk die tak tot ontwikkeling zijn gekomen. Van de genoemde drie bomen is de kastanje er het vroegst bij met uitlo pen. De es gaat eerst nog gauw even tjes bloeien met dichte, donkere bloem trossen. Daarna schijnt het te stokken, maar weldra wijken de donkere knop schubben en komt er een mooie essen- twijg opschieten, keurig met zijn bla deren twee aan twee. Het mooist van alles is de beuk. Daar kun je het allerduidelijkst het ontluiken Waarnemen. De lange, slanke en toch biet spichtige knoppen beginnen reeds 'n Januari of Februari te werken. In Maart wordt het uitschuiven van de knopschubben goed merkbaar en in jff -* 1 L i >r.'J LMP i April begint het eerst goed. Van be neden af schuiven de knopschubben uit. De kleine onderste wijken iets naar buiten, dan volgen de andere. Al die schubben, zelfs die het uiterste puntje van de knop bedekt hebben, zitten heel dicht bij elkaar aan de voet van de knop vast. Door het wollige haar, waarin het hele geval zo'n beetje schuil gaat, is de eigenlijke twijg tussen de keurig gevouwen bladeren niet dade lijk goed waar te nemen. Maar de tak groeit en bij sommige knoppen zijn niet alleen bladeren maar ook kleine pakketjes bloemen te zien. Je kunt hierbij twee verschillende soorten on derscheiden. Na enkele dagen laten de knopschubben los. Dan regent het in liet beukenbos bruine vliesjes. De ene beuk is veel vroeger dan de andere. Ja, de ene tak is ver voor bij de andere. Maar elk jaar is dezelfde twijg het vroegst. Van de knoppen die we uit elkaar hebben gepeuterd kan niets meer groeien. Laten we daarom van ver schillende bomen een paar twijgen met knoppen afsnijden en thuis in een vaas met water zetten, niet te dicht bij de brandende kachel. Eerst nog met een scherp mes onder water een schijfje Scribe, de beroemde toneelschrijver, ontving eens een briefje van iemand, die wel veel geld, doch geen talent had en meende, door Scribe nog eens tot roem te zullen komen. Het stuk luidde: „Mijnheer. Ik heb de eer u voor te stellen met mij samen een to neelstuk te schrijven. Uw naam zal dan naast de mijne genoemd- worden. U maakt het stuk, ik betaal de kosten van de eerste opvoering". Scribe schreef terug: „Ik was nooit gewoon een paard en een ezel voor mijn rijtuig te spannen. Ik ben daar om niet in staat uw vriendelijk aan bod te aanvaarden". Waarop hij het volgende antwoord ontving: „Mijnheer. Ik zie uit uw brief, dat u weigert met mij samen te werken. Dat staat u na tuurlijk vrij, maar ik kan niet toe staan, dat u mij voor een paard uit maakt". OPLOSSING PRIJSRAADSEL De vogelnamen waren: Kanarie, Reiger, Ooievaar, Ekster, Mees, Eend, Uil. Deze week werden de prijzen ge wonnen door: Kees Potgieser, Verdoesstraat 9, A.kmaar. Geertje de Wit, Veerweg 4, Anna Paulowna. Jettie Scheuer, Dr. Schuitstraat 43 Beverwijk. Hennie Boogaard, Binnenhaven 134, Den Helder. Gerdina Clay, Sijbekarspel, S 59. Gefeliciteerd! De boeken zullen jullie worden toegezonden. LETTERGREEPRAADSEL. Voor de kinderen' van tien jaar en ouder, die deze week nog niet met de prijsvraag mee kunnen doen geef ik hier een lettergreepraadsel: Er zijn twaalf woorden, elk van twee lettergrepen. Wanneer we die woorden onder elkaar zetten vormen de eerste letters van boven naar beneden gele zen een woord, dat jullie elke week in de krant zien staan en waarin jullie veel belang stellen. Hier volgen de lettergrepen: del, dok, éi, ek, er, gon, i, ja, ken, ker, ko, log, oor, pan, per, ro, rui, ster, ter, ter, trecht, u, ver, voor. De woorden hebben de volgende be tekenis: 1. Een land in het verre Oosten, waar mee wij in oorlog waren. 2. Hoge en dikke bomen. 3. Een provincie in hét midden van ons land. 4. Een sierlijk bootje. 5 Iemand die je beter maakt als je ziek bent. J. Een metaal. 7. Een tijd, waarin er geen vrede is. 8. Een diefachtige vogel. 9. Iemand die reizigers overvalt en besteelt. 10. Een harde stof waarvan biljartbal len worden gemaakt. 11. Een naar voren springend raam. 12. Iemand die op een paard zit. Dit is dus géén prijsraadsel, maar jullie zullen het toch wel graag willen oplossen denk ik. van het ondereind afsnijden. Dan kun nen we de knoppen van dichtbij vol gen bij het opengÉon en de schijnbaar dode takken zullen met hun eerste tere groen een welkome bode van de inge treden lente zijn. PRIJSVRAAG. Deze week zet ik mijn kleine neven en nichten tot tien jaar, eens aan het werk. Lees maar goed wat de bedoeling is. Jullie mogen een gedichtje maken van niet meer en niet minder dan zes regels. Kunnen jullie dat wel? Zend je gedichtje maar liefst zo vlug mogelijk in elk geval vóór Zondag 22 Februari naar het bureau van de ze courant en zet dan buiten op de en veloppe dat Het voor de Jeugd-Koerier is. Een paar van de beste gedichtjes zal ik in de Jeugd-Koerier opnemen en na tuurlijk worden die goede inzendingen ook wêer beloond met een boek. De kinderen van tien tot zestien jaar kunnen deze week nog niet meedoen, maar zij komen de volgende week aan de beurt en krijgen het dan nog een klein beetje moeilijker. Doe je best, al- letnaall Het zal er nog van komen, dat ik mijn brievenbus moet laten vergroten, zo verwennen jullie mij met post. Wij beginnen vandaag met Ria Heertjes. Ik vind het prettig, dat je blijft meedoen, Ria. Vertel mij eens wat over je lief hebberijen. Annelies Bok, wat is het een leuk ding, dat kleine zusje van jou! Nellie Korperhoek, je zult het vast wel leren om opstellen te maken, want je schrijft ook zulke gezellige brieven. Bedankt voor het raadseltje, Nellie. Henny Heijblok, dit is het eerste briefje, dat ik van jou ontvang. Ik schreef al eerder, dat er door het vertrek van Oom Wim veel briefjes onbeantwoord zijn gebleven. Blijf je met ons mee doen? Eva Wolthaus, jij gaat dus ook met ons mee doen. Je bent zekér erg blij met het nieuwe broertje? Bedankt voor de postzegels. Netty Meyer, kom, meisje, misschien ben jij wel weer erg knap in andere dingen. Kun je mooi handwerken? Henny Kramer, let maar op de post, ik heb de bandjes verzonden. Tante Pollewop, jij maakt er ook wat moois van, zeg! Ik krijg steeds wonderlijker schuilnamen. De postzegels zijn vbor zieke kinderen. Katie Asjes, doe jij ook mee met de klompendans? Wil je daar nog eens wat over schrijven? Mark de Kloe, je krijgt Hollandse post zegels toegezonden. Ab Hartman, hartelijk gefeliciteerd, jarige! Als ik buiten landse postzegels tegenkom, zal ik ze je sturen. Piet Bakker, welkom bij ons! Je zusje is, helemaal niet te oud. Er doen zelfs veel kinderen van vijftien en zestien jaar mee. Jan Beit, ik vind je een knappe puzzelaar. Slem Nieuwbuurt, ja, dat is een prachtig boek Ik vind de .tekening ook erg mooi. Willie Slopsma, misschien kun je beter gedichtjes maken dan puzzelen. Probeer het maar eêns. Geja Geus, ik laat iemand een briefje trekken uit het stapel tje met goede oplossingen. De jongen of het meisje, waarvan het briefje Is, wint een prijs. Begrijp je het nu? Alberdina Wiegman, het is bij ons In do Jeugd Koerier toch ook wel gezellig, vind je niet? Bennie Hooyenga, ja. Marina doet ook met ons mee. In welke klas zit je nu, Bennie? Nida Wuis, dat zijn keurige bandjes en postzegels! Hartelijk dank, Nida, ook voor de teke ning. Annie Bays, ook jij bedankt voor de bandjes en postzegels. Ben je een vriendinnetje van Nida? Corrie Bruin, ja, die Zeeuwse poppen zijn prach tig. Ik heb er ook nog altijd twee bewaard. Ton Leüen, je kaartje kwam de voffge week jammer genoeg te laat voor de courant. Hartelijk gefeliciteerd met Je verjaardag. Corrie Pothmann, als ik eens op Texel kom, dan kom ik Jou vast even goedendag zeggen. Bedankt, voor de mooie tekening. Trljnie Aggen- bach, het is jammer, dat Ton geen tijd meer heeft, maar van jou hoor ik nog wel eens hoe het met haar gaat. Aaltje Rechtop, jij wou tante Iet zeker eens inpeperen met die peperkorreltjes? Wat heb je tegen je Oom gezegd toen je geen cadeautje had? We leren elkaar toch wel goed kennen, ook zonder foto. Aaltje! Jacob Willems, bedankt, voor je goede wensen. Hoe heeft het zwarte nest het er j.1. Zaterdag afgebracht? Gerda Paans, hoe was de Jeugd-dag, Gerda? Nog bedankt voor de sigarenbandjes. Willy de Jong, het duurt nog zo lang voor ik jarig ben. Het raadseltje kan ik niet raden. Wil je het eens schrij ven? Paulina Looy, mijn hondje is zes maanden oud Fijn, dat je weer beter bent! Jopie Stam, Jammif, dat je de courant zo laat krijgt. Nu kwam Je op lossing te laat. Nettie v. d. Vliet, hartelijk welkom bij ons! We zullen elkaar gauw genoeg ieren kennen Jet maar eens op. Nellie in 't Veld, wat woon jij ver van ons vandaan. Ik vind het wel leuk om ook een nichtje in Den Haag te hebben Bedankt voor de sigarenbandjes, Nellie. Anneke Levering, wat heb je een mooie cijfers gekregen. Kun je ook goed opstellen maken? Je hebt een mooi schip getekend op de enveloppe Annie Schaap, daar sta Je dan! Door het vertrek van Oom Wim zijn er heel veel briefjes onbeantwoord gebleven, maar nu gaat alles weer geregeld. Bedankt voor de postzegels. Nellie Jansen, Ja meisje, Jij mag ook mee doen. Schrijf maar vaak. hoor! Tom Poes, de prij zen loten we uit de goede oplossingen. Als je een beetje geluk hqbt kun Je dus best weer een prijs winnen. Nico Ridder, dat Jeugdblad is niet van mij Nico. Ik zal je sigarenbandjes sturen. Jack van Dam, ik ben blij, dat je de puzzle toch kon oplossen. Nelly v. d. Vis, ja, ik hoop ook dat Je eens wat wint. Weet je al wat je voor je verjaardag krijgt? Alie en Hans Kiewiet, wat scheelt er aan, Alie? Ik hoop, dat je heel spoedig weer beter zult worden. Ja, er schrij ven veel kinderen van Texel. Ik zal postzegels sturen. Alida Lodder, het is fijn om vrij te hebben, maar toch jammer, dat de meester ziek is. Koos Cirk, die oplossing was best en je bent natuurlijk hartelijk welkom bij ons. jantje Leydeckers, daar bemerk ik warempel, dat Je de vorige keer heel niet bedankt bent voor de postzegels. Dat spijt mij Ik was er natuurlijk blij mee. Jantje. Hennie Boogaard, je bent 'n pechvogeltje! Hoe kwam je zo ongelukkig te vallen? Ik bezit alleen gewone postzegels. Is dat goed? Dinie Dros, toen Pietje van de inkt snoepte heb Je hem zeker Piet de Smeerpoets genoemd Be dankt voor de sigarenbandjes. Maartje Smids, doe maar goed je best voor die fiets, want dat is zeker de moeite waard. Ja, tk houd ook veel van fietsen Marinus Rougoor, wat heb ik me daar vergist, zeg. Bedankt voor het raad seltje. Wim Venstra, wil Je de hartelijke groeten van mij terug doen aan vader, moeder, oma en zusje? Je hebt keurig postpapier, zeg! Mara Möller, hoor ik nog eens wat meer van je? Arie en Bep Molljn, hoe smaken de Kamper uien Arie? Schrijf je eens over de uitvoering? Dora Drijver, nee, meisje, ik heb tammer genoeg geen tijd om buiten de courant om nog briefjes te schrijven, maar vertel jij mij maar veel. Je hebt een mooi huis. En nu maar weer tot de volgende week! Dag allemaal! TANTE IET.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3