lübesT Jan's Jolige Journaal U moei die gezichten zien Stad w Omgeving. „Macbeth" kroop op de Keizersbult Casino, tempel van Oosterse barmhartigheid De Noord-Holland bracht haar vlot THERMOGENE Gemeenschapsleven bij dieren sr CACHETS $<mnema WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? m DE „ERFPRINSJES tta met i.ege. handen i vrouwenbeul. Eén dag Kalief' Mr. Leavy weer een jaar bij H.R.C. Lijst „Oranje'' Voor de NIWIN De reis met de „Vulkaan" GRIEP VERKOUDHEID SPIERPIJN RHEUMATIEK Prof. Tinbergen sprak oven PIJNSTILLENDE WATTEN van de jongelui, wanneer ze lezen in "V ol spanning volgen ze de aaneenschakeling van de avontuurlijke gebeurtenissen En de prijs van het boekje valt mee ƒ0,60 per exemplaar Zijpe. Dubbeltjes-actie Gemuilkorfde honden Texel Burgerlijke Stand Callantsoog. Anna Paalowna Agenda gemeenteraad Het Noorse motorschip „Macbeth", met een lading stenen en kaas onderweg van Stavanger naar de Middellandse see, geraakte Zaterdagmorgen ten Zuiden van het lichtschip „Texel" in moeilijkheden, tengevolge van een defect aan de stuurinrichting. Daar de geveegde vaargeul ter plaatse zeer dicht langs de Haaksgronden loopt, was het niet te verwonderen dat de kustvaarder ten Wes ten van Kijkduin op de Keizersbult liep. De sleepboot „Noord-Holland", die met het oog op de lage waterstand de haven had verlaten en op de rede voof anker wal gegaan, voer ter assistentie naar het onfortuinlijke schip, dat na en kele uren kon worden vlotgebracht. Om vijf uur kwam de sleep behouden in de haven aan. Deze Om half elf Zaterdagmorgen con stateerde de heer Smit van de uitkijk post Kijkduin, die al gedurende enige tijd de grijze kustvaarder in de pei ling had, dat het schip verdacht onder de Haaksgronden kwam. Even later was het kennelijk aan de grond gelo pen. De heer Smit rapporteerde dit, waarop weldra de „Noord-Hollarid" het "anker lichtte en naar het vastgelopen schip voer. Er stond een dikke Oos tenwind met weinig zee. De heer Moer man van rederij Wijsmuller vreesde met het oog op de lage waterstand, dat de sleepboot de coaster niet dicht ge noeg zou kunnen naderen, zodat hij besloot de botter HD 89 van schipper Hessel Bais te charteren. Deze voer om 12.20 uit, onmiddellijk na de redding boot „Dorus Rijkers". Beide schepen behoefden echter geen dienst te doen, daar de „Noord-Holland" er toch reeds in geslaagd was, verbinding te maken. Om 13.35 uur kwam het gestrande vaartuig, dat de 700 ton metende kust vaarder „Maebeth" uit Stavanger bleek te zijn, vlot. Zodoende was ook de as sistentie van de sleepboot „Stentor" van Wijsmuller, die reeds vanuit IJmuiden onderweg was, niet meer nodig. De „§tentor" keerde naar IJmui den terug en de „Noord-Holland" bracht de „Macbeth" naar Nieuwedjep, waar de sleep om vijf uur aankwam. Het meren achter het Havenkantoor nam nogal enige tijd in beslag door de ijskoek in de haven. De „Macbeth" zag eruit of ?ij recht streeks uit de Poolzee was gearriveerd. Haar dekken en luiken waren met een witte ijskorst bedekt en haar want leek op een berijpt spinneweb. In de kom buis was het echter behaaglijk, warm. De kok roerde in eerf mysterieuze pas ta, die het midden hield tussen dikke witte-bonensoep en „meat and vege- tables". Blijkens de begerige blikken, die één der opvarenden in de alumi- nimum pan wierp, moest het wel een exquise godenspijs zijn. Men vertelde ons, dat het schip kort tevoren van een Engelse rederij was overgenomen en dat het op de eerste reis onder Noorse vlag .voer, „maiden-trip" is dus niet zeer voor spoedig verlopen. Het afleveren van de lading zal een paar dagen uitgesteld moeten worden. De kaas zal in de ide ale koelcel, die de Helderse haven thans vormt, stellig niet bederven, en ook de stenen zullen van de vertraging geen hinder hebben. Alleen de be manning zal het niet op prijs stellen, dat ze, inplaats van het zoele Zuiden tegemoet te stevenen, een soort over wintering op Nova Zembla mag be leven. Abbedijk, 19-2 van Baltimore te New York; Alamak, BombayR'dam, 21-2 van Port Soedan; Alcinous, New York—Port Said. pass. 20-2 Gibraltar; Arnedijk, vertrekt 21-2 20 uur van Antwerpen naar R'dam, alwaar 22-2 Vjn. verwacht; Axeldijk, 20-2 van Mobile naar R'dam; Bali, 21-2 van Pangkal Pinang te Batavia verwacht; Breskens, 20-2 van Stettin naar Zaan dam; Corilla 13-2 van Curagao naar Stanlow; Delfshaven, Buenos Aires Rotterdam, pass. 21-2 Beachy Head; Delft, 20-2 van Curapao naar Antwer pen; Eemdijk, HavannaRotterdam, pass. 21-2 Beachy Head en wordt 21-2 23 uur aan de Hoek van Holland ver wacht; Eemland, Buenos AiresAm sterdam, 20-2 te St. Vincent kv.; Ena, 23-2 n.m. van Tampico te R'dam verw.; Keilehaven, Las PalmasA'dam, pass. 21-2 Startpoint; Kota Baroe. 23-2 proefdraaien te Port Said, waarna event. vertrek naar Rotterdam; Mar- pessa 20-2 van Curacao naar Vado (Italië); Mirza, 21-2 van Singapore te Adelaide; Nieuw Amsterdam, wordt 21-2 v. R'dam te New York verwacht; Prins Alexander, 21-2 van Alexandrië te Haifa; Rempang, 21-2 van Antwer pen naar Amsterdam; Sommelsdijk, 20-2 van Philadelphia te New York, bestemd voor Java; Tamo, R'dam Buenos Aires, 21-2 te Montevideo. 15 JAAR „ONS GENOEGEN" Sprookjesland; rUk van onbegrensde fantasieën, toverachtige paleizen en minaretten, edelmoedige vorsten en lieftallige prinsessen. Een wereld van sprookjesachtige pracht en praal, waarin het kind in heerlijke vervoerfiig op gaat en in pure verbeelding deel uitmaakt van die grote, veelkleurige schare onderdanen van een machtig heerser. Een prachtige uitbeelding van zo'n sprookjesspel gaven de jeugdige leden van de zang- en operettevereniging „Ons Genoegen" onder de vertrouwde leiding van de heer A. Krijgsman. WiERiNGEW HAO Etty 99 De v.v. HRC heeft het contract met haar oefenmeester weer een jaar ver lengd. Voor de voetbalsport is dat een ver heugend feit, doch in het bijzonder wel voor de v.v. HRC. Er zijn in ons land nog slechts een klein aantal En-' gelse trainers en HRC is zelfs de enige derde klasser die het voorrecht van een dergelijk bezit heeft. Mr. Leavy is nu in 'het derde jaar van zijn derde periode bij HRC. De eerste maal bracht hij HRC in de 2e klasse. Toen hij al reeds enige jaren weg was de gradeerde HRC naar de derde klasse. Wederom deed nren een beroep op hem en prompt volgde er weer pro motie. Het is geenszins onze bedoeling bepaalde methodes van deze Engels man naar voren te brengen. Integen deel, want deze man van weinig woorden zou dat zeker niet op prijs stellen. Laten wij volstaan met de mededeling, dat, toen de oorlog uit brak, HRC in de noodcompetitie met 7 punten voorsprong op ZFC de lei ding had. Kort daarvoor had HRC een volledig Ajax met 3—2 voor de Beker verslagen. Direct na de oorlog legde H.R.C. weer beslag op hem. En weer leek het er op, dat de tweede klasse zou worden bereikt. Hoewel slechts één wedstrijd werd verloren in de pro motie-competitie, promoveerde H.R.C. toch niet. Er waren enige noodzake lijke veranderingen nodig in het elf tal, met het gevolg een minder goed 2de seizoen onder zijn leiding. Het derde seizoen was weer heel goed, want met nog één wedstrijd te spelen is H.R.C. nog steeds .candi- daat. Een Inzinking in het begin van het seizoen ontnam H.R.C. de eerste plaats. Wanneer het dit jaar niet lukt, dan is de grondslag toch gelegd voor een homogeen elfcal. Vooral de jeugd van H.R.C. ziet men iedere week vooruitgaan. Als bewijs dient hiervoor het Junioren elftal, dat verleden jaar onderaan stond en momenteel de beste kansen heeft voor het kampioenschap. Met deze eminente trainer zal H.R.C. haar oude plaats zeer zeker weer gaan innemen. Dat het de mensen, die voor de dubbeltjes moeten zorgen, gegeven is hen nog vele jaren in dienst te houden, is de wens van een ieder, die naar het betef voetbal streeft. Om 8 uur Zaterdagavond kon de heer Krijgsman een geheel gevulde Casino-zaal een hartelijk welkom toe roepen, met in het bijzonder burge meester G. Ritmeester, wethouder L. F. van Loo, de Hoofdofficier M. S. D. der le klasse S. G. Barendregt met zijn echtgenote, en de commissaris van po litie, de heer K. Rijpma. Na deze officiële inleiding gaf de di recteur van O.G. een kort overzicht van de inhoud van het le bedrijf, waar- nd de muziek inzette en het doek op ging. Veler ogen verlustigden zich toen aan de veelheid van kleuren der talrijke Oosterlingen, die zich rond een arme weduwe hadden geschaard en het geld terug eisten dat zij, Ilzaïde, hen schuldig was. Maar Ilzaïde, een figuur die zeer goed wérd uitgebeeld door mej. A. Manshanden, leed na de dood harer man, met haar acht kinderen diepe ar moede. Gelukkig echter bleken deze luidruchtige crediteuren allen een goed hart te bezitten. Zij lieten Ilzaïde in vrede met haar kroost alleen. Maar he laas neemt Habib geen genoegen met uitstel van betalen, maar dreigt hij bij wanbetaling Ilzaïde's dochters Amine (mej. A. Klomp) en Dalisca (mej. G. Geervliet) als slavinnen te verkopen. Hun broer Hassan zweert evenwel wraak aan het adres van Habib. Has san, de hoofdfiguur in dit muzikale spel, uitstekend weergegeven door mej. C. Geluk, uit hierop de wens om toch eenmaal, al was het maar voor één dag, Kalief te zijn, om dan af te reke nen met de harteloze Habib. En, won derbaarlijk zijn wens wordt gehoord door Haroen al Raschid, de Kalief van Bagdad. Hassan bevalt Haroen en deze besluit om één flag afstand van zijn troon te doen ten gunste van de goed hartige jongen. En hiermede wordt deze luisterrijke fantasie tot grote hoogte opgevoerd. De volgende morgen wordt Hassan wakker in vorstelijke kledij, omgeven door een voornaam uitgedoste schare hovelingen. Zijn verbazing en twijfel zijn prach tig. Met zijn rode tulband op het hoofd, staart hij naar zijn Grootvizier, die in werkelijkheid Haroen al Raschied is. Hassan leeft die dag in volkomen zinsbe goocheling. Hij wreekt zich op Habib, de woekeraar, en vecht tegen zijn her inneringen aan een moeder en zuster, die de werkelijke Kalief onbekend zijn. Als echter zijn twee zusjes bij hem aan het hof verschijnen en daarbij ontken nen, dat zij familie van hem zijn, is hij geheel in de war. Gezeten op zijn troon wordt hij in bedwang gehouden door zijn lijfarts Ibrahim. die meent, dat de Kalief aan verstandsverbijstering lijdt. Aan zijn voeten voeren een negental Oosterse schonen hun gracieuze dansen uit. Hun doorschijnende sluiers zweven als tere vlindervleugels op het rhythme van hun bewegingen, én de glinsteren de sieraden schitteren vonkjes in de feeërieke verlichting van de vele lam pen, boven en beneden. Het spookje is uit.... Maar aan alles, zelfs in de duizend en één nacht, komt een einde, daarom ook aan de macht van Kalief Hassan. 's Avonds valt hij in een diepe slaap. Hij wordt voor z'n ouderlijk huis. in de schaduw der nabijgelegen mos keeën. op een pijnlijke manier wak ker. Een dramatische ontgoocheling, geen lijfwachten, Grootviziers en hove lingen die hem ten dienste staan, maar daarentegen een lachende en spottende mensenmenigte. Hassan is eerst hevig verontwaardigd, maar bij het zien van z'n moeder, verandert zijn houding in aanvallige kinderliefde. Hij heeft zich reeds met de toestand verzoend als de grootmoedige Kalief van Bagdad hem bezoekt en hem aanbiedt om op zijn Icosten bouwkundige te worden, het vak waarvan Hassan zoveel houdt. Dus een „happy end", Complimenten. Een operette die zoals de heer Krijgsman met recht zeide de beste was, welke O.G. in de 15 jaar van haar bestaan had opgevoerd, niet alleen om dat de operette moeilijker was dan alle voorgaande, maar bovenal omdat deze opvoering op zo'n hoog peil stond. In de pauze werd burgemeester Rit meester op originele wijze verzocht om op het toneel te komen. Uit handen van één elfenkoningin ontving hij het document van zijn ^beschermheerschap. Voor het aanvaarden hiervan sprak de heer A. Krijgsman zijn grote dank en waardering uit, ook namens zijn jeug dige leden en zijn actieve medewer kers. De burgemeester richtte hierna enige vriendelijke woorden tot de di rigent van de jubilerende vereniging, die hij hierbij van harte 'geluk wenste. Maar een woord van dank was volgens de burgemeester zeker op zijn plaats voor de voorzitter der propaganda- commissie, de heer Steenkist, en de zes leden van het orkest, die zoveel vrije- tijd hadden opgeofferd" om be hoorlijk voor hun taak berekend te zijn. En niet te vergeten de pianiste, mevr. C. MoréeDol te Bergen, die ondanks de koude geen enkele avond verstek had laten gaan. „De jeugd heeft", aldus, de burge meester, „de laatste jaren veel moeten ontberen en we kunnen daarom ook de meeste waardering hebben voor het vele en opvoedende werk, dat de heer Krijgsman voor onze Helderse jeugd doet". De heer Witmer, voorzitter1 van Hel ders Fanfarecorps, wenste „Ons Ge noegen" veel geluk in de toekomst, evenzo de heer H. Schaap, die zijn vol ledige medewerking had gegeven bij de instudering van het ballet. Van de zijde der vereniging werd de dapies- medewerkers een bloemenhulde ge bracht en werd de heer A. Krijgsman /een prachtige rooktafel aangeboden. Mevr. Krijgsman kreeg uit dank voor haar goede zorgen tijdens de repetities een mooie kamerlamp. Als laatste spreker verscheen wet houder L. F. van Loo voor het voet licht. „Allereerst, mijnheer de direc teur, wil ik u mijn complimenten ma ken voor hetgeen ons aanwezigen deze avond geboden werd. Het is alleszins verheugend te noemen," dat de jeugd in plaats van langs de straat te lopen, onder de hoede staat van enkele men sen, die het beste met de jeugd voor hebben. Ik wil hierbij een beroep doen op de ouders, om het jeugdwerk voort durend te blijven steunen". Op de eerste avond hadden reeds de heren Boogert (namens het Helders Mannenkoor), Riemers (namens de Verenigde Helderse Zangers) en Wout Melis (namens het cabaretgezelschap van Jan de Man) hun gelukwensen aangeboden. We besluiten met het noemen van een paar stille medewerkers. De heer C. Heres regelde de zaak jto goed mo gelijk, terwijl de heer D. Steenman de grime verzorgde van de tachtig ruste loze artisten. Voor één man haast on begonnen werk, dat niettemin stipt en zonder enige stagnatie werd uitge voerd. Van deze plaats een woord van waardering voor zijn kleurige arbeid. Na de verloting volgde nog een ge zellig bal onder leiding van de heer H. Schaap, met muzikale medewerking van „The MusWal Ramblers" onder lei ding van Jaap Kwak. „Ons Genoegen" kan met gerecht vaardigd optimisme haar vierdl lus trum tegemoet gaan! Op ons bureau ligt ter inzage de pasagierslijst van het m.s. „Oranje", dat op 9 Febr. jj. uit Batavia is ver trokken en op Woensdag .3 Maart a s. te Amsterdam wordt verwacht. De namen van passagiers zonder evacua tie-rechten staan niet in deze lijst Ver meld. Op het bal-masqué van HRC heeft één der deelnemende groepen, genaamd „De Slag om Arnhem", geld ingeza meld ten bate van de NIWIN. De op brengst van deze bijzondere colleete, zijnde f 20,87. is aan de penningmees ter van het plaatselijk NIWIN-comité, de heer J F. v. Wijngaarden, Koning straat 7, overhandigd. Vanmiddag om tw.ee uur vertelt oyer de zender Hilversum I (301 m.) de heer K. Norel in een uitzending voor de scholen over „Een reis met een oorlogsschip" Aangezien ook hij onder de journalisten was die het reis je met Hr. Ms. „Vulkaan" meemaak ten veronderstellen wij dat deze uit zending daarop betrekking heeft. op de pijnlijke olek. bestrijdt ENZ. dozen A 50 en 7 5 ct Het leven streeft ernaar het leven te behouden, daarom ook beschikt het levende wezen over vele uiterst ingenieuze organen ter bescherming en ver dediging van het leven. Maar ondanks een voortdurende strijd voor zelfbe houd, treden in de zeer omvangrijke dierenwereld twee dingen sterk op de voorgrond. Ten eerste de handelingen en verrichtingen van het ene individu ten bate van het andere, dus het nut van een bepaald individu voor de gehele gemeenschap van dieren. En een tweede belangrijke factor is de onderlinge samenwerking, de invloed welke de dieren wederkerig op elkaar kunnen uit oefenen. De voornaamste reacties uit het gemeenschapsleven der dieren zijn de waakzaamheid tegen roofdieren, het paringsgedrag, het vechten en de zorg voor hun nakomelingen. Want hoe vreemd het ook moge klinken, vechten is van groot nut voor de die' ren-gemeenschap als geheel. Meestal denkt men bij vechten aan de strijd tegen roofvijanden, maar gevechten vinden voornamelijk plaats in de voortplantingstijd en wel tussen de mannetjes inderling en de wijfjes on derling. Een aardig voorbeeld hiervan is de bittervoorn. Het voorn-man' netje zoekt tegen de paartijd een zoetwatermossel op, waaromheen hij dan een denkbeeldige grens trekt. Dit kleine territorium verdedigt hij tegen elke indringer, behalve wan neer het een wijfje is, dat bereid ge vonden wordt om wat rijpe eitjes achter te laten. Door middel van een lange buis, die in de mossel gestoken wordt, legt het wijfjehaar eieren ln de kieuwen van het dier, dat na eni ge tijd als voedster gefungeerd te hebben zijn ongewenste gasten weer weet uit te drijven. De mossel is dus bij de voortplanting van de bitter voorn van groot belang. Een derge lijke situatie ziet men bij het aas kever-paartje, dat na het vinden van een cadaver, de directe omgeving zuivert van soortgenoten, alvorens de eieren in het vlees van hét dode dier worden gelegd. Deze verdediging van een territorium komt bij zeer vele dieren voor; o.a. bij huismuis, roodborstje, torenvalk. En deze ge- biedsbepaling heeft haar nut. Het ge volg van deze plaatselijke, hegemonie is strikte monogamie, hetgeen de zorg voor de jongen zeer ten goede komt, 'omdat dan, ook bij het dier, een familieband bestaat. Bij vogels, waarvan het wijfje meehelpt bij de voedering der jongen, is het van groot belang, dat zij- in de nabijheid van het nest over een bepaalde hoe veelheid voedsel kan beschikken, zo dat zij niet te lang hét nest behoeft te verlaten. Van bijzondere betekenis voor de verdediging van het territo rium is de rode kleur waarmede voornamelijk de mannetjes-dieren zijn getooid. Deze kleur werkt in de paartijd sterk intimiderend op het mannetje dat buiten zijn territorium een ander mannetje tegenkomt. Daartegenover staat, dat het rood De onlangs alhier gehouden „duD- beltjes-actie" tén behoeve van het Prov. centrum der Ned. Herv. kerk te Bergen heeft 381.75 opgebracht, t.w. in Noord-Zijpe (Schagerbrug en Oudesluis) 179.75 en in Zuid-Zijpe (Burgerbrug en St. Maartensbrug 202. Het gemeentebestuur van Zjjpe heeft ln verband met het aanbreken van de z.g. lammerentijd Ingevolge de bepalingen van de algemene poli tieverordening besloten, dat van heden af tot 15 Mei a.s. geen honden zullen mogen loslopen zonder voor zien te zijn van een muilkorf. VACATURE. De heer K. Paarlberg te Oudesluis heeft bedankt als lid en voorzitter van de commissie van advies inge volge de woonruimtewet 1947, welke voor deze gemeente is ingesteld. ROTKREUPEL Onder de schapen van de veehou der E. de Boer te St. Maartensbrug is de zo gevreesde rotkreupel gecon stateerd. van een indringend man-dier de vechtlust opwekt van het mannetje, dat zijn grenzen ziet overschreden. Deze merkwaardige gedragingen der dieren vindt men niet alleen bij vo gels, maar ook bij vissen, zoogdieren en reptielen. De sepia bijvoorbeeld ziet kans om in enkele ogenblikken tijds rode strepen op zijn rug te voor schijn te brengen en niet te vergeten het stekelbaarsje, de roodborstige verdediger van zijn talrijke kroost. Dit is heel in het kort wat Prof. Tinbergen in zijn tweede lezing voor de Helderse Volksuniversiteit uiteen- zettte. Een uiterst interessante en leerzame avond, die opnieuw demon streerde de plaats, die een dergelijke instelling kan en moet innemen. Met belangstelling zien wij de derde en laatste lezing tegemoet, die gehou den zal worden Woensdagavond 25 Februari a.s. om 8 uur in de Vak school voor Meisjes. Geboren: Wilhelmus G„ z. v. Jacob Witte en Johanna G. van Sam- beek. Bernard, z. v. Berend Oostra en Frouwkje Smidt. Erica M„ d. v. Adrianus L. Zijp en Antoinette Boeschoten. Dieuwertje, d. v. Sl- mon P. Dros en Maartje Bremer. Simon, z. v. Simon Bakker en Dora Maas. IJsbrand J., z. v. Frans Witte en Anna C. Witte. Ondertrouwd Nicolaas J. van Dam en Anthonia A. Rijk. Antho- nius C. van der Gaag en Maartje Vlaming. Overleden: Grietje Bremer, 71 jaar, echtg. v. M. de Waard. Wil- drik de Vries, 77 j. Martje Bur ger, 48 j., echtg. v. C. van der Sterre. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 br. baret, 1 gr. want. ONDERHOUD VERDEDIGINGS- WERKEN V Op 12 Maart zal door de Hoofdinge nieur-Directeur van de Rijkswaterstaat te Haarleip werden aanbesteed het onderhoud van de verdedigingswerken aan onze Noordzeekust De agenda voor de Dinsdag 24 Febr. te houden vergadering van de gemeen teraad, bevat o.m. de mededelingen: Uit contact met de Stichting Maat schappelijk werk ten Plattelande is gebleken, dat momenteel geen geschik te personen beschikbaar zijn om op te treden als maatschappelijk werkster. Zodra dit wel het geval is, komt ge noemde stichting met een nader voor stel. De Ned. Spoorwegen hebben bericht, dat aan de bezwaren tegen de volg orde van het binnenkomen der trei nen aan het station alhier is tegemoet gekomen. Aan de gem.-architect is 6 maanden ziekteverlof verleend. De heer K. Kos- sën is op een salaris van 2800 tot tijd. gem.-opzichter benoemd. De nieuwe brandspuit is gearriveerd en daarmee kan dus binnenkort gede monstreerd worden. Aan de orde komen: een voorstel tot het verlenen van 2000 in de kosten van egalisatie en drainage van het' Sportterrein te Klei ne Sluis; een voorstel tot aankoop van een perceel land voor uitbreiding van de Raadhuisstraat en Stichting van een nieuwe openbare lagere school; een voorstel tot verkoop van de wo ning Molenvaart 80 aan G. Slikker; een voorstel om de bijdrage aan de R.K. wijkverpleging over 1948 te bepa len op 500; een voorstel tot vaststelling van re gelen tot het verleenen van subsidie voor kleuteronderwijs; een voorstel tot wijziging der veror dening op de heffing van vermake lijkheidsbelasting; een voorstel 0(n ovfer te gaan tot uit diepen van de Spoorput en tot beplan ten van. de oevers en een crediet te verlenen van 4000 aan het PEN. zijn de de helft der kosten voor de vervan ging van het bovengronds net in de Spoorbuurt door kabel; een voorstel om de bijdrage aan Het Witte Kruis te verhogen met het bedrag, dat nodig is voor het uitbag geren van het zwembad.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2