mm Gesprek met de Griekse gezant TOCH DOODSTRAF VOOR VAN DER SPEK TSJECHOSLOWAAKS DRAMA TEN EINDE Bommen ontploffen in Brussel Donderdag 26 Febr. 1948 VEPENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 7745 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Benesj aanvaardt nieuw kabinet Toestand in Praag rustig Gepantserde smokkel auto geramd Dodelijk ongeval op /de „Dinteloord'' Raketten boven Scandinavië Nieuwe Bonnen Binnenkort Pindakaas WEERBERICHT Er beslaat geen regering-Markos Laat men de grenzen afsluiten DIEVEN BEDROGEN ELKAAR BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen Rayonred. C. A Dekkers COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk wootd meer 8 et. Abonnementen: per kwartaal 3.90 Officieel is medegedeeld dat presi dent Benesj het ontslag van de twaalf nlet-communistische Tsjecho-Slo- waakse ministers aanvaard heeft. Daarmede is, zoals de Franse „Po pulaire" schrijft, een einde gekomen aan het Tsjechoslowaakse drama en blijft er niets anders over dan de formele liquidatie van de oppositie partijen. Volgens het blad „Mlada Fronta" omvat de nieuwe kabinetslijst die de premier Klement Gottwald aan .pre sident Benesj overhandigd heeft, ver tegenwoordigers van alle partijen. Het Franse persbureau AFP meldt uit Praag, dat men tot een algemene sta king van twee uur heeft besloten. Op grond van een met algemene stemmen door het actie-comité van het ministerie van sociale voorziening aan genomen resolutie zijn 27 hoge func tionarissen van dit ministerie ontsla gen. BRIEFWISSELING MET BENESJ. Het presidium van het Centrale Comité van de Communistische Partij heeft een schrijven gezonden aan pre sident Bpnesj, waarin verklaard wordt, dat het niet in onderhandeling kan tre den met de huidige leiding van de Nationale socialisten, de Volkspartij en de Slowaakse democraten. De brief vormde een antwoord op een schrijven van Benesj, door de president Dinsdagnamiddag na een on derhoud van twee uur met Gottwald aap deze ter hand gesteld als antwoord op een brief van het Presidium der Communistische Partij de dato Ö1 Febr. Benesj -verklaarde in zijn schrijven, dat hij, zijn grote verantwoordelijk heid in dit uur beseffende, niet an ders dan trouw kon blijven aan zijn eenvoudig democratisch credo. „Naar mijn overtuiging is de democratie te enige betrouwbare en duurzame fun dering voo, een fatsoenlijk en mens waardig leven. Ik houd het bij een parlementaire democratie, bij een parlementaire regering als omlijning van de democratie". In het schrijven van de communisten wordt verder gezegd, dat „overeenkom stig de gebleken volkswil het Centrale Executieve Comité van de communis tische partij zijn goedkeuring heeft ge hecht aan de voorstellen vap minister president Gottwald, de regering aan te vullen met vooraanstaande vertegen woordigers van alle partijen en natio nale organisaties. iRANTEN EN RADIO. Het blad van de Nationale Socialis tische Partij, „Svobodne Slovo", is niet verschenen. Het orgaan van de Sociaal- Democratische Partij, „Pravo Lidu", is nog niet voor verkoop vrijgegeven. De andere bladen zijn normaal verschenen. Het communistische blad „RUde Pravo" is gisteren met een speciale editie verschenen, waarin werd ver klaard: „Als eiN vandaag geen regering- Gottwald tot stand komt, zullen wij een algemene staking ontketenen". Radio Praag gaf Woensdagavond geen nieuwsberichten op de gebruikelijke tijden. De nieuwe ministerlijst werd en kele keren omgeroepen. Het avond program stoiTd in het teken van de opera „Ivan Soesanin" van de Russische componist Glinka. Op alle redacties en zetterijen hebben communistische actie-comité's de lei ding in handen. Reuters speciale correspondent te Praag, Hubert Harrison, meldt, dat volgens het algemeen gevoelen van het publiek de crisis voorbij is. ZjJ is volgens het publieke oordeel ge ëindigd in een „volledige en indruk wekkende overwinning voor de com munisten". Deze bezetten thans twaalf van de viec- en-twintig kabinetsposten, waaronder die van justitie, welke hun tot dusver geweigerd was. De overige leden van het kabinet zouden niet in de oppo sitie gaan tegen enig door de commu nisten voorgesteld programma. DEMONSTRATIES. Volgens binnengekomen berichten zijn „duizenden Studenten" naar het ambtsverblijf van president Benesj gemarcheerd om te protesteren tegen de wijze, waarop de crisis veroor- Vak verenigingen 9 en 10 Maart naar Londen Volgens een woordvoerder van het Britse Vakverenigingscongres (T.U.C.) zal de Londense conferentie van vak verenigingen over de hulp aan Europa 9 er 10 Maart gehouden worden. Hoewel nog niet alle antwoorden binnen zyn, verwacht men, dat alle uitgenodigde organisaties vertegen woordigers zullen zenden. PRESIDENT BENESJ zaakt en behandeld was, De politie dreef tenslotte de demonstranten uitr een en verrichtte vijftig arrestaties, aldus deze berichten. Duizenden leden van de fabrieks- militie, gewapend met geweren, wa ren te Praag op de been. Zij droegen geen uniformen maar wel een rode band om de arm. In het oude stad huis werden zij toegesproken door hun leider, het communistische par lementslid Smrekovksky. De wachten aan de grens zijn verdubbeld. Waar normaal 30 man op post stonden, daar staan nu 300 en meer wachtposten gewa pend met automatische pistolen en tommyguns. Volgens het Ameri kaanse hoofdkwartier in Miinchen zijn de laatste twee dagen 18 vluchtelingen in Duitsland aange komen. Tien van hen behoorden tot het Nederlandse corps dlplo- matique In Praag. De communistische militia blijft in de straten van Praag patrouilleren. De toestand in de stad is,, afgezien van onophoudelijke communistische betogingen, rustig. Dinsdagavond om ongeveer kwart over elf werd een gepantserde smok kelauto met een tweekoppige beman ning en een lading van '7 koeien, on der Moergestel geramd door een pant serwagen van de Koninklijke Mare chaussee. De inzittenden van de smok kelauto konden worden gearresteerd. Ook de koeien vielen in politiehanden en de smokkelwagen, die Moergestel naderde in de richting België, had slechts een smal kijkgat in de zware bepantsering aan de voorzijde. De wagen was echter na de botsing dusdanig ontwricht, dat het de inzit tenden niet gelukte er uit te ontko men. Persoonlijke ongelukken bleven aan beide zijden achterwege. De wij ze waarop de 7 koeien in de relatief kleine laadbak waren gepakt, was van zulk een aard, dat van dierenmishan deling gesproken kan worden. De aanhouding van deze wagen kwam tot stand door de samenwer king van de drie opsporingsdiensten, die thans met succes de bestrijding van de pantsersmokkelauto's op een nieuwe wijze hebben ter hand geno men. Toen een hoofdlader bij de Belgische posterijen Dinsdagmiddag om 16 uur een postpakket wilde afstempelen, ont plofte dit plotseling met een vreselijke slag. De beambte werd zwaar aan hoofd en buik gewond en overleed kerte tijd na de explosie. Naar bij het politie-onderzoek is komen vast te staan, bevonden zich in het pakket twee Engelse Mills-handgranaten. Onmiddellijk na het ongeval werd een strenge controle ingesteld op de binnengekomen postpakketten .van die dag. Het resultaat hiervan was, dat niet minder dan zeven pakketten met een dergelijke dodelijke lading werden ontdekt. Alle pakketten waren geadresseerd 3' - advocaten en magistraten van de 11de kamer van het Brusselse paleis van Justitie, ien afdeling, die zich in het bijzonder bezig houdt met de be rechting van politieke delinquenten. Dinsdag heeft op de Coöp. Suiker fabriek „Dinteloord" te Stampersgat een ernstig ongeval plaats gehad, dat het leven kostte aan de 47-jarlge arbeider A. Vervaart uit Oud-Gastel. Vervaart was op het fabriekster rein bezig vuil te storten in de zink putten, toen zijn kipkar tengevolge van de gladheid plotseling de helling afgleed, welke naar de put voert. Dé arbeider werd door de kar meege sleept in de put. Toen men de man uit de put had weten te bevrijden, waren de levensgeesten reeds gewe ken. De overledene was gehuwd. Hij laat 5 kinderen na. Er was een huis te koop Een huis met een lap tuingrond, groot 8 are, aan de Zwarteweg te Oosterwolde, werd vorige week publiek geveild. Door de betref fende officiële instantie was de maximumprijs getaxeerd op f 1040, zodat de afslager van de notaris hiermede inzette. Het talrijke pu bliek luisterde gespannen toe hoe de afslager steeds f 10 aftelde en.... bleef luisteren, totdat één der aanwezigen op een gegeven ogenblik mijnde. De prijs was in tussen gedaald tot.... f 200. Met de verkoop van een kamer annex tuingrond ging het weinig beter, want dit kwam op een prijs van f 125. We leven in een rare wereld. Volgens de luchtvaartdeskundige correspondent van de „Times" be richten reizigers uit Scandinavië, dat kort geleden raketten zijn waarge nomen, die zich met grote snelheid uit de richting van Peenemünde over Zweden, Noorwegen, Denemar ken en de kustwateren voortbewegen. Peenemünde, dat thans in de Sov jet-Russische zóne ligt, was tijdens de oorlog een Duits proefstation voor de t vervaardiging van vliegendé bommen V 1 en raketten V 2. De raketten, die ook door piloten van de Noorse luchtvaartmaatschap pij zijn waargenomen en waarVan de snelheid met een stopwatch werd op genomen, worden op verschillende hoogte gezien, variërena van even boven de boomtopper tot 25.000 voet. Ei slaat een blauwgroene vlam uit, doch in tegenstelling met de Vi la ten zij geen spoor in de lucht achter. De snelheid wordt geschat op 2 3 kilometer per seconde. De projectie len worden bijna uitsluitend om des morgens 9.30 uur waargenomen. Onze Nederlandse taal is moeilijk hanteerbaar. Wie dagelijks veel post te verwerken krijgt, weet hoe ons fraaie Ne derlands wordt verhas peld en hoe er vaak de zotste dingen uit de bus komen. De „Leeuwarder Cou rant" heeft dezer dagen enige stijlbloempjes .bij een gegaard uit de cor respondentie van 'n gas- en lichtbedrijf ergens in den lande. Wij zetten een en an der aan onze lezers voor, niet slechts om er enig vermaak uit te peuren, bovenal „tot leringhe". Het zijn niet allen koks, die lange messen dra gen. Hier volgt de bloemle zing: Mijn moeder werd door de tand des tijds gedwongen bij mij in te komen wonen. We hebben een kamer verhuurd aan een oude dame van 86 jaar, waar in de hele dag een gas kachel moet branden. Mijn gezin telt vier le dematen. ....ik begrijp natuurlijk wel, die brief is meer bedoeld als pro-memen- tomori. ....daar mijn vrouw 'n zoon ter aarde heeft ge schonken. Ik zit van alles zonder. Zoals u weet is mijn schoonmoeder pas dood Die ook geen inkomen had. En dan moet u mij ook nog meer krengen, terwijl ik spring van el lende. Mijn schoonmoe der van wijlen kost me ook ,f 1.50 per week. Mijn vrouw moet hete zitbaden gebruiken. Als de* kachel brandde kon ze het daarop doen. Verzoeke mèer gas, daar mijn vrouw in een kinderbed ligt. Verzoeke meer gas, daar ik 14 April 'n zoon er bij heb geboren, wat me door de drukte ge heel door het hoofd ge gaan is. Door omstandigheden van een kwaal moet ik mij meermalen per week 'wassen. Daar ik alles in het donker moet doen, zo verzoek ik u vriendelijk of u mij een eindje tege moet wilt komen. Gaarne zou ik in aan merking willen komen voor gezinsvermeerde ring met een baby. Ondergetekende ge bruikte tot voor kort en gas en olie, doch heeft nu bovendien 'n schoon moeder in huis. Tot voor kort bereid de mijn, vrouw alle spij zen met petroleum. Menheer toen ik een kachel had dee ik vaak een hoop op de kachel, maar nu moet ik alles op het gasfornuis doen. Ik ben niet iemand die zo maar gas laat vliegen. Wegens ziekte van mijn vrouw heb ik tij delijk een andere vrouw gefiad (als hulp). Ik-' ben een staande vrouw alleen. Ik heb me laten krab ben voor vast recht. En wilt u dan meteen zo goed zijn mij als lid van het vast recht af te laten vloeien. en daarmee moet ik dus 5 grote mensen be wassen, bekoken en be strijken. Wat ons koken betreft staan wij op een zeer laag standpunt. daar ik zorg heb voor mijn tweelingen. U zou zeggep op de kachel, maar dat doe ik niet uit financiëel oogpunt. (geldig van 29 febr. t/m 13 Maart) BONKAARTEN KA, KB, KC 802. 211 Melk 213 Melk 216 Vlees 217 Vlees 218, 219 Boter 234 Algemeen 235 Algemeen 236 Algemeen 230 Algemeen 237 Algemeen 239 Algemeen 238 Algemeen 223 Reserve 224 Reserve 227 Reserve 226 Reserve 4 liter melk. 7 liter melk. 100 gram vlees. 300 gram vlees. 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet, 1600 gram brood (gel dig t/m 6 Maart). 200 gram brood (gel dig t/m 6 Maart). 400 gram brood of rants. puddingpoeder, vermicelli e.d. (geldig t/m 13 Maart). 150 gram kaas of 187Vi gram korstloze liaas. 125 gram koffie. 50 gram thee. 500 gram sinaasappelen (vóórinl. tot 6 Mrt.) 800 gram brood (gel dig t/m 6 Maart). (Bonkaart KB) 125 gr citroenen (vóórinl. tot 6 Maart.) (Bonkaart KC) 125 gr. citroenen (vóórinl. tot 6 Maart.) 400 gram brood gel dig t/m 6 Maart). BONKAARTEN KD, KE 802. 713 Melk 12 liter melk. - 716, 717 Vlees 100 gram vlees. 718 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet. 719 Boter 125 gram boter of mar garine of 100 gram vet, 734 Algemeen 400 gram brood (gel dig t/m 6 Maart). 735 Algemeen 200 gram brood (gel dig t/m 6 Maart). 736 Algemeen 400 gram brood of 1 rants. puddingpoeder vermicelli e.d. (geldig t/m 13 Maart). 737 Algemeen 125 gram citroenen (vóórinl. tot 6 Mrt.) 738 Algemeen '1 kg. sinaasappelen (vóórinl. tpt 6 Mrt.) 723 Reserve 400 gram brood (gel dig t/m 6 Maart). 724 Reserve 100 gram kaas of 125 grarti korstloze kaas. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken). 1073 Brood 800 gram brood. 1078 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet. 1072 Margar. 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet, 1074 Kaas 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 1079 Eieren 5 eieren. 1077 Melk 5 liter melk. 1071 Vlees 300 gram vlees. 1076 Vlees 200 gram vlees. Naar wjj vernemen, is binnenkort een bon te verwachten voor pinda kaas. Weersverwachting, geldig tot he denavond: DROOG EN ZONNIG. Droog en zonnig weer, met later wat bewolking, voornamelijk in de hogere niveaux. In de namid dag temperatuur oplopend tot om het vriespunt. Vrij krachtige Oostelijke wind. In het verdere verloop van ons gesprek met de Griekse ge zant vroegen wy zyn mening over de onlangs gevormde rege- ring-Markos. Het zou misschien beter zyn de regering-Markos slechts een communistisch blok te noemen (zy bestaat voor het overgrote deel uit door de Griekse recht banken herhaaldeiyk veroordeel de misdadigers). De leden hier van zyn direct verantwoordeiyk voer het beestachtig vermoorden van duizenden onschuldige weer loze mannen, vrouwen en kinderen. De laatste tyd zelfs is de razerny der communisten gekeerd tegen vrouwen en jonge meisjes, die zy met ruw geweld ontvoeren naar de bergen en die daar on zegbare martelingen moeten on dergaan. II. De vrouwenorganisaties van Grie kenland hebben geprotesteerd by de internationale Vrouwenorganisaties en ook de aartsbisschop van Athene, Damaskinos, heeft een protest ge stuurd aan de Verenigde Naties, de Balkancommissie en de Wereldraad der Kerken te Genève. OOK PRIESTERS. •Doch de beestachtigheid der com munisten keert zich in niet blindere mate tegen de priesters, waarvan er tot op heden meer dan 200 vermoord zijn. Hiervan zijn er levend begraven, 'anderen weer, zoals met name Geor- ge Skrekas en Athanassios, zijn le vend aan een boom gekruisigd, on geacht de andere folteringen waar aan zij zyn blootgesteld geweest. Duizenden families rouwen om de onschuldige slachtoffers en sedert enige weken jammeren honderden andere gezinnen om hun dochters, die de rebellen, die zich democraten durven noemen, wreed uit hun schoot hebben gerukt. En ao'n mlsdadigersregering kan toch de ideeën van geen enkel in ter men van vryheid denkend volk ver tegenwoordigen Er bestaat niet alleen geen rege- rmg-Markos, maar zij kan zelfs geen pseudo-regeringgenoemd worden. Er bestaat slechts een van buiten af ge creëerd en bevoorraad communistisch blok. En dit zou zich enkel dén, zij het dan nog pseudo-regering, kun nen noemen, indien het, en dan tn alle geval zonder buitenlandse hulp, al was het ook, maar een klein ge bied van Griekenland, onder controle kon houden. HONDERD FRONTEN Maar het allermoeiiykst is het, dat, na open gevechten, zoals Dy Konitsa, het leger de rebellen niet over de grenzen kan vervolgen waarover de rebellen wél in die landen terugtrekken, om daar dan verder geholpen te worden. Dit ter vermijding van diplomatieke inci denten, zo voegde de gezant hier aan toe. Het dappere Griekse leger strydt niet op één maar op honderd fronten. De bevoorrading en de overige hulpverlening aan de rebellen door de drie buurstaten is geconstateerd zowel door de commissie die het vo rig jaar door de Veiligheidsraad der V. N. er heen is gestuurd, als door de onderzoekingscommissie, die dit jaar door de Algemene Vergadering der V. N, is benoemd, waarvan weer Polen en Rusland geweigerd hebben deel uit te maken, doch waarin ge lukkig een vooraanstaand Nederlan der zitting heeft. By de laatste dag om Konitsa toch, hebben leden van deze commissie o a. duidelijk geconstateerd, dat de vijand tydens de stryd van de Alba nese grenzen af schoot. En dat de buurstaten de rebellen steunen, biykt ook uit het feit, dat die landen geweigerd hebben, de commissie voor onderzoek in hun ge bieden toe te laten, terwyi Grieken land de commissie vry over haar ge hele grondgebied heeft toegelaten. Waarom doen de buurstaten niet het zelfde, als zy werkeiyk onschuldig zouden zy'n aan enige steunverlening aan de rebellen? Wat zoeken deze landen by ons? Waarom mengen zy zich lo de bin nenlandse zaken van Grlekeniaaa? Waarom houden zy zich niet bezig metde welvaart van hun volk Hun samenzweringen doen denken aan de methoden van Hitier, waarvan alle volkeren, die hun bloed voor de vryheid offerden, niet zullen gedogen dat zy opnieuw de overhand krijgen. Laat men de Griekse grenzen eens met een internationale en voldoende macht afsluiten, beklemtoonde de ge zant, dan kunt u er zeker van z.yn. dat de opstandelingen in weinige weken voorgoed totaal bedwongen zullen kunnen worden. Anderen levenslang De Bijzondere Raad van Cassatie heeft gister uitspraak gedaan in de zaken tegen een aantal landwacb- ters uit de provincie Noord-Hol land, die in het laatste jaar van de Duitse bezetting op beestachtige wijze zijn opgetreden. De commandant van een landwacht commando, W. A. van der Spek uit Heiloo schoot op 1 Mei 1945 voor het raadhuis te Zwaag drie gevangenen met een machinepistool neer. Tegen deze gevangenen zeide van der Spek vóór hij hen neerschoot: „Trek je jas maar uit, want het zou zonde zijn als er gaatjes in kwamen". Met zijn horloge in de hand heeft hij gewacht tot 't twaalf uur was en precies bij de eerste klok slag heeft hij de drie mannen neerge knald De Raad verwierp het beroep dat verdachte tegen het doodvonnis van het Amsterdamse Bijzondere Hof had ingesteld, daar voor Van der S. geen verzachtende omstandigheden aanwe zig werden geacht. Van der S. beantwoordde het von nis met een minzaam glimlachje. De proc.-fiscaal had veertien dagen ge leden tot verandering van het vonnis in levenslange gevangenisstraf gecon cludeerd. De Raad wijzigde voorts de dood straffen, die het Amsterdamse Hof heeft uitgesproken over de medewer kers van v. d. S. D. Jonker uit Oud karspel en P. Mayer uit Oudesluis in levenslange gevangenisstraf, omdat de Raad aannam, dat deze landwachters hebben gehandeld onder de verderfe lijke invloed van hun commandant. Het beroep van de landwachter G. J. Alders uit Amsterdam, die eveneens tot deze groep bghoorde en door het Amster damse Hof was veroordeeld tot levens lang, werd verworpen. By het onderzoek der recherche te Deventer aangaande de lederdiefstal len, gepleegd in een lederfabriek te Lochem, zijn merkwaardige feiten aan de dag gekomen. De diefstallen betrof fen niet minder dan een hoeveelheid van 1300 voet chroom- en kalfsrund- leder. De dieven hebben, terwijl zij hun buit in veiligheid brachten, elkan der onderling bij de neus genomen. Twee van hen gaven zich n.1. uit voor ambtenaren van de CCD en namen de buit, die weer door anderen naar De venter werd vervoerd, onderweg in be slag. Zij wendden aldus de buit te eigen bate aan en verkochten déze aan helers. Een andere dief beweerde tegenover een „collega", dat hem in een bos tus sen Lochem en Deventer het leer, dat hy gestolen had, door de CCD was afgenomen. Hy was daarna op de vlucht geslagen. De politie te Deventer heeft nog twee personen aldaar, een schoenma ker en een lederbewerker, in hechte nis genomen, die als helers waren op getreden. Oefenwedstrijd Nederlands elftal Nu het niet mogeiyk is een buiten landse tegenpartij naar Nederland te krygen en men dan ook van de oor spronkelijk vastgestelde ontmoeting tegen een elftal van het Britse be zettingsleger uit Duitsland moest af zien', zal met het oog op België— Nederland van 14 Maart te Antwer pen, Woensdag 3 Maart 's middags om 4 uur in het Feyenoord-stadion te Rotterdam een oefenwedstrijd worden gespeeld tussen het voorlopig Nederlands Elftal en het voorlopig Nederlands B-Elftal. Voor deze wed strijd, die onder leiding zal staan van scheidsrechter Karei van der Meer, zyn beide teams als volgt samenge steld: Voorlopig Nederlands Elftal: Doel: Kraak f Stormvogels)ach ter: Schyvenaar (EDO) en Terlouw (DCV); midden: Kammeyer (Be Quick Gr.), Möhring (Enschedé) en de Vroet (Feyenoord); voor: Engels man (Quick), Ryvers (NAC), Wilkes (Xerxes), Lenstra (Heerenveen) en Drftger (AJax). Voorlopig Nederlands B-elftal: Doel: De Munck (Sittardse Boys); achter Spel (DWS) en Albers (Vi- tesse); midden: Stoffelen (AJax), Beenhakkers (NAC) en Fanger (D WS); voor: C. van der Tuyn (HD VS), Schaap (Gooi), Roozenburg (Neptunia), van Dyk (Ajax) en Mulder. (PSV). Reserves: Landman (Neptunus)? Lasschuit (EDO), Bruins (Ajax), Schwencke (HBS), Nass (VW), Temming (DOS) en Vermeer (Ex celsior). CUNNINGHAM WIL AFTREDEN. Generaal Sir» Alexander Cunning- nam, Hoge Commissaris voor Pa lestina, heeft te Jeruzalem bekend gemaakt, dat hy zal aftreden, wan neer Engeland zyn mandaat 15 Mei beëindigt.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1