Siad en Omgeving. Kerkgracht-ijs niet goedgekeurd, zelfs niet voor auto's Kleine zaken voor de Kantonrechter Na acht jaar: „VLAG EN WIMPEL HIJSEN!" Singel en Timorpark vrijgegeven HOORN DES 0VERVL0EDS.... Anna Paulowna. Propaganda-kunstavond Volksonderwijs DE SPEELWEIDE in het Timorpark Kranslegging ter herdenking „Slag in de Javazee'' Het concert in de „Nieuwe Kerk" Dr. Suys tijdelijk hoogleraar te Amsterdam Overste Wentholt aanvaardt commando Om de café-inventaris. Urk en het ijs Urk Wieringen. Uit Indië teruggekeerd Mevrouw Cornelese-de Wit Weekoverzicht visserij districtskampioene N.Holland waren .?oed' Poorda' de prijfen laa« Verruiming voor Textielgoederen? IJZ G JOURNAAL Het staartje winter, dat w(j aan een kort beleefdheidsbezoek van Koning Thialf te danken hebben, doet de harten van velen sneller kloppen. Hetzij van vrees, omdat de bodem van de kolenkist meer en meer zicht baar wordt. HetzU van bezorgdheid, omdat zoon of dochter natuurlijk op het ijs ia gaan spelen. HetzU blijdschap, omdat in dit wintersei zoen toch nog eenmaal de schaatsen ondergebonden kunnen worden. Volwassenen hebben naar wij hopen, over het algemeen wel zoveel bezadig- heid verzameld, dat zij voor het rijden van een baantje een goedgekeurd ijs- vlak opzoeken. Veel keus hebben zij daarbij niet. Het ijs toont overal heel officieel maar het is verre van be trouwbaar. De politie heeft, zoals ge bruikelijk. het ijs in grachten en vaar ten gekeurd, met als resultaat dat men in het Timorpark en op de Singel zon der groot risico kan gaan schaatsen rijden. Enkele slechte olekken zijn met bosjes stro afgebakend. Aanvankelijk werd ook het ijs van de Kerkgracht goedgekeurd, en er werd dan ook spoedig een druk ge bruik van gemaakt, maar gistermiddag moest de politie haar goedkeuring in trekken. En zo werd het Kerkgracht-ijs weer geschaard in de gelederen van de ge- wogen-maar-te-licht-bevonden ijs velden, waarbij alle geruchten ten spijt! al het ijs in de stad, behalve in het Timorpark en op de Singel, ge rekend moet worden. Ieder die zich daarop waagt, speelt met zijn leven. EEN DUUR SPELLETJE. Dat zo'n spelletje een duur spel kan zijn, werd gistermiddag bewezen. De vijfjarige Jantje Clowting dacht dat het ijs wel sterk genoeg was om zijn kleine lichaampje te dragen, en hij waagde zich om een uur of vier op het ijs van het Helders Kanaal bij de Breewaterstraat. Wat te verwachten was, gebeurde. Jantje naderde de plaats waar een riool in het Kanaal uitmondt, en daar zakte hij door J" brosse ijskoek. Aan de overkant stond de expedi teur G. Oukes voor de smederij van de fa Lafèber te wachten op een reparatie van zijn auto. Hij zag het kind kopje onder gaan, en be dacht zich niettegenstaande het feit dat hij kort geleden ernstig ziek geweest is geen ogenblik. Hij rende het ijs op enzakte er vlak bij het riool prompt door heen. Toch slaagde hij erin, de peuter op het droge te brengen. De dappere redder klauterde weer op de kant, leende een fiets en reed druipend en wel naar huis. Jantje buide, van schrik en van kou, en misschien ook wel een beetje van spijt. Hij is nog wat jong om spijt te hebben, dat hij het leven van een ander in de waagschaal heeft gesteld. Onder de toeschouwers was een bur ger, die ons in vertrouwen toefluister de.',.Ik was blij dat Oukes er op ging". Waarop wij vroegen: „Kunt U dan niet zwemmen?" Met als antwoord: „Ik kan wel zwemmen! maar ik kan niet tegen de kou. Ik neem elke mor gen een kouwe douche, maar dit leek me niks. Je zou er een hartverlam ming van krijgen!" Jantje Clowting was niet de enige, die kopje onder is geweest in het wa ter van het Helderse Kanaal. Dinsdag en Woensdag zijn alleen tussen Kel- zersbrug en Postbrug ree£s vier jongens door het ijs gezakt. NOG IETS.... Aan de andere kant van de Postbrng zakte gistermiddag nog iets door het ijs, voor de r. k. kerk aan de Kerk gracht stond een vrachtwagen van de fa. Simons geparkeerd. Wij weten niet welke duistere drift deze gewezen le gerwagen plotseling heeft bezield, maar vast staat, dat de remmen niet vast stonden en dat de wagen zoetjes aan in beweging kwam. Natuurlijk in de richting van de waterkant. Een grandiose duik en daar raakten de voorwielen -het ijs. Het ijs nam deze onverwachte attentie niet en verleen de de wagen grif doorgang naar duis tere diepten. Waarin de wagen prompt compleet verdween. Er was letterlijk niets meer van te zien. Het was min of meer verwonderlijk, dat zo'n grote auto door zo'n klein gaatje was ver dwenen. Spoedig kwam een grote kraanwa gen van de Koninklijke Marine in* 't strijdperk. Het kostte wel enige moei te om met een flinke ijzeren haak „piks" te krijgen, maar het lukte toch, en toen stond de onderduiker weer gauw op het droge. Bewonderd door een flinke schare belangstellenden. Eén van onze medeburgers was ken nelijk diep geschokt door het zeldza me gebeuren. Behoedzaam schoof hij dichter naar de wagen en informeerde belangstellend: „Zou-ie van binnen ook nat zijn?" Niemand gaf antwoord, zo dat de man waarschijnlijk nog in twij fel over dit moeilijke probleem ver keert. De wagen zal inmiddels èn van binnen, en van buiten, wel weer droog zijn. Zo viel er gistermiddag op en om de al of niet goedgekeurde Helder se ijsbanen wel het één en ander te beleven. Zowel het „één" als het „an der" bewees, dat het spelen op het ijs behalve op de genoemde plaatsen een zeer roekeloos spel js. De jongens, die op het ijs gaan spelen, spelen niet alleen met hun eigen leven, maar ook met dat van anderen. Ieder, die eigenwijze jochies en eigenwijze meisjes op het ijs ziet ronddartelen be wijst de gemeenschap een dienst wan neer hij ze de wal op stuurt. Het kampioenschap voor dames over een afstand van 140 M. werd gehouden te Spaarndam onder auspiciën van de IJsclub „Nova Zembla". Mej. Rolff uit Alkmaar (links) werd kampioene, terwijl mej. Swart uit Oostzaan (rechts) tweede werd. Wij willen niet proberen, de ont zaglijke rijstebrijberg post te schet sen, die de. laatste dagen onze brie venbus uit puilt. Er woedt een Een paar honderd leden van Volki- naar Veerburg, waar de afdeling van Volksonderwijs een propaganda-kunst avond hield. Zij zullen er geen spijt van gehad hebben, want de opoffering die ze zich getroostten werd rijkelijk beloond door wat het gezelschap Wil lem van Cappellen, Kommer Kleyn en de Zoals dit de laatste Jaren gebrui kelijk was, zal gedurende het a.s. zomerseizoen één van de grasvelden in het Timorpark wederom worden aangewezen als „speelweide", ten einde op deze wijze in onze gemeen te een veilige en gezonde speelge- lcgenheid voor de jeugd te scheppen In het voorjaar echter is het be treden van de grasmat, in verband met de vochtigheid en met de groei van het gras, zeer ongewenst. Aangezien gebleken is, dat de grasvelden in het Timorpark reeds thans door de Helderse jeugd op vrije middagen worden gebruikt als voetbalveld e.d., wordt een beroep gedaan op de jeugd om, zolang de bordjes „speelweide" niet zijn her plaatst, het grasveld niet te betre den. Vertrouwd wordt, dat ook de ouders hun vplle medewerking zullen verlenen. Van de openstelling vin het gras veld zal te zijner tijd door het aan brengen van de bordjes met het op schrift „speelweide" en door publi catie in de pers worden kennisge geven. Morgenmiddag om twaalf uur zal door een deputatie van het Natio naal Jongerenverbond een krans wor den gelegd bij het monument „Voor hen die vielen" op het Havenplein, zulks ter herdenking van de Slag in de Javazee. In vrband met de beslis sing van de Ministerraad om de her denking van belangrijke feiten uit de tweede wereldoorlog te concentreren op één datum (zeer waarschijnlijk 5 Mei), zal deze plechtigheid geen officieel karakter dragen. Wij herinneren er nog even aan, dat vanavond in de Nieuwe Kerk een groot concert wordt gegeven ten bate der t.b.c.-bestrijding, met als medewerkenden het Helders Mannen koor, het Nederlands hervormd kerk koor, beide o.l.v. de heer Henk J. Arisz, het Alkmaars Strijkkwartet en de tenor Jan Willems, met piano begeleiding van Zuster Van der Lans. Het concert begint om acht uur. Pro gramma's zijn verkrijgbaar aan de kerk. In opdracht van S. J. W. expor teerde C. P. W. per automobiel een hoeveelheid goederen langs de open bare weg in' de gemeente Texel, zon der dat de Inspecteur-Generaal van verkeer een hiertoe strekkende ver gunning had uitgereikt. De ambte naar van het O.M. achtte het feit wettig en overtuigend bewezen en had de eer te requireren 10 subsi diair 5 dagen. Met de verzekering, dat hij het nooit meer zou doen, kon C P. W. met een boete van 5 of 5 dagen vertrekken. Het is nu eenmaal verboden om gedurende de periode van November tot Mei de honden buiten de kom der gemeente los te laten lopen. M. B„ landbouwer te Texel, achtte zijn bei de fokshondjes boven de wet verhe ven en nam zijn „rottevarigers" mee naar de aardappelkuil, die hij van ratten wilde zuiveren. Maar helaas, deze zuivering verliep niet geheel naar wens. Nog voordat hij het on zuivere element uit zijn „pieperskuil" had verwijderd, kreeg hjj een bon. De kantonrechter gaf hem 3 boete. Een derde Texelaar had zich te verantwoorden voor het feit, dat hij op de 31e October van het vorige jaar de openbare weg onveilig had gemaakt door met een landbouw- tractor te rijden, die niet was voor zien van gladde metalen banden of rubberbanden. De eigenaar, A. de P„ had enkele 'onderdelen in kwestie medegebracht, hetgeen de ambtenaar var. het O.M. niet kon weerhouden te requireren f 3 of twee dagen. Von nis f 5. De achttien-jarige C. G. V. was van mening, dat men voor een par tijtje wielrennen niet naar het sta dion behoefde te gaan zolang er in Den Helder nog een Keizerstraat is. Dit experiment liep echter verkeerd af, doordat C. G. V. door zijn roeke loosheid een zesjarig jongetje aan reed, dat deweg wilde oversteken. De kantonrechter legde een boete op van 2 subsidiair 7 dagen. De Helderse rijwielhersteller C. V?. D. werd in het begfti van dit jaar bekeurd, momdat hij niet de vereiste vergunningen had, die voor een repa ratie-inrichting nódig zijn. De heer D. had echter zijn zelfstandige ar beid door oorlogsomstandigheden- moeten staken, waardoor zijn zaak langer dan een jaar stil was komen te liggen. Dit betekende, dat hij zijn zaak niet meer zelfstandig mocht drijven. De ambtenaar van het O.M. nam de moeilijke omstandigheden van verdachte in aanmerking, maar was daarbij van mening, dat het pu bliek toch een goede waarnorg moest hebben voor de reparaties. Zijn eis luidde dan ook 'f 5 subsidiair 3 dagen. De kantonrechter echter achtte dit geval niet zo zeer strafbaar en sprak C. W. D. vrij. Op 27 November van het vorige jaar maakte F. K. met zijn auto de bocht SluisdijkstraatRuyghweg zonder de nodige voorzichtigheid in acht te nemen. De gevolgen bleven niet uit. Doordat F. K. te veel naar links uitweek, kwam de wielrijder v. d. K. in het nauw met het gevolg, dat hij zich gedurende 12 dagen niet naar zijn werk kon begeven. F. K„ die verstek had laten gaan, kreeg 10 subsidiair 6 dagen. constante stroom enveloppen dure onderwjjs en andere belangstellenden en goedkope, witte en bruine, geuri- trotseerden Zaterdagavond de koude ge en reukloze, gefrankeerde en on- gang door vorst en snerpende v,<id gefrankeerde, open en gesloten, klei ne en grote, smetteloze en beduimel de tussen onze brievenbus en onze schrijftafel. Het is één machtig leger van letters en papier, dat opmar cheert onder één krachtige leuze: „Advertentie-wedstrijd". Oplossingen oplossingen en nog eens oplossingen, 1 jrva Janssen hen te genieten gaf. Het naar schatting nu reeds tweeduizend openingswoord van de afd.-voorzitter, in getal. Verscholen tussen al deze slagzinnen, met bijbehorende epistels en versjes, marcheren de „gewone poststukken. De normale brieven voor de redactie gaan haast ten on der tussen de drommen oplossingen, oie een massale bewijsvoering vor men voor het succes van onze adver tentiewedstrijd, Het zou de moeite lonen om eens een vergelijkende studie te maken van al die handschriften, van al die uitingen van zoveel verschillende ka rakters. De eerste conclusie zou on getwijfeld zijn, dat onze lezerskring bestaat uit vogeW van zeer uitéén- de-heer S. T. van Dijk, ving aan met eer. welkom, in het bijzonder gericht tot het gezelschap en de heer Joh. Groneman, die het muzikale gedeeite van de avond zou verzorgen. Spr. be toogde voorts, dat er voor de plaatse lijke afdeling niet veel reden voor actievoering was, vooral omdat ons ge meentebestuur de belangen van het openbaar onderwijs goed behartigt. In gemeenten, waar de politieke verhou dingen anders liggeft dan hier, komt het openbaar onderwijs echter wel meermalen in de knel. Daarom is het goed dat de landelijke vereniging .Volksonderwijs" er is, die in zo'n ge- lopende pluimage, welke conclusie op val op de bres staat en waarvan de in- zichzelf niet verrassend zou zijn. stelling „Fonds tot Steun" b.v. kan hei- Zelfs een bevestiging van reeds lang I pen als kinderen, waarvoor de ouders gevestigde en dus wellicht een I openbaar onderwijs verlangen, om fi- tikje vergeten waarheden, kan nanciële reden gedwongen zouden wor- echter haar waarde hebben. I den naar andere scholen te gaan. De Op één categorie inzenders zouden afdeling Anna Paulowna steunde dit wij evenwel de aandacht willen vest:- fonds met f 280, Spr. eindigde met de gen. Dat iijn de nonchalanten. Dat opwekking om aan de idee: „één volk zijn degenen, die verzuimden op de één school" vast te houden en wekte enveloppe te schrijven: „Advertentie- allen, die nog geen lid waren, op, zich wedstrijd". Zij hebben daarmee geen hiervoor op te geven, onoverkomelijke fout begaan, want Het gezelschap Willem van Cappellen de inzendingen komen uiteindelijk voerde een achttal schetsen op, geen toch waar ze wezen moeten, maar ze van alle met hoogdravende inhoud, in- hebben ons voor het regelen van tegendeel steeds met een vrolijke, het verkeer langs de omweg een luchtige inslag en toch nergens flauw, massa onnodig werk bezorgd. En Vaak waren ze beslist geestig, enkele dat, terwijl we toch duidelijk ge- malen kwamen er totaal onverwachte vraagd hebben: Schrijf s.v.p. de aan- wendingen in voor, die pleitten voor de duiding „Advertentie-wedstrijd" op schrijver, maar vooral ook voor het de enveloppe. spel der opvoerenden. Wie zou b.v. ge- Deze nonchalance heeft thans geen dacht hebben dat de sullige bezoeker ernstige gevolgen. Het kan echter (Kommer Kleyn) in „Een gevaarlijk ondere andere omstandigheden in spel" zich zou ontpoppen als detective? het leven buitengewoon funest zijn, Fn wat leuk was, om weer wat anders wanneer men zich nonchalant be- te noemen, dat enkele: „koekoek", van Naast Dr. S. Kleerekoper en Dr. Presser werd ook Dr. J. Suys, leraar aan het Lyceum en de Kweekschool te Den Helder benoemd tot hoog leraar aan de 7e faculteit van de Amsterdamse gemeentelijke Univer siteit. Deze benoemingen werden echter door de Kroon niet bekrachtigd. Thans hebben B. en W. van de hoofdstad op voorstel van de voor' zitter van de faculteit, curatoren ge hoord, besloten van de hen, in de verordening tot regeling der Univer siteit gegeven bevoegdheid bij ont stentenis van een hoogleraar, voor zieningen te treffen, gebruik te ma ken. Zij hebben derhalve voor zolang nodig, in Hafwachting van de her nieuwde behandeling van de bezet ting der leerstoelen, de betrokken hoogleraren tot tijdelijk hoogleraar benoemd. Hr. Ms. Neptunusin dienst gesteld In de Meidagen van 1940 wapperde voor het laatst de Nederlandse driekleur aan de achtersteven van de oude getrouwe „Jacob van Heemskerck", die zich zonder tegenstribbelen als „Batterijschip IJmui- den" had laten gebruiken. Deze eerzame functie was de laatste die het bejaarde pantserschip in dienst der Koninklijke Marine heeft bekleed. Een /tijdlang heeft naderhand een andere vlag op dit schip gewapperd, maar zij was toen zo onherkenbaar dat ze zich niet be hoefde te schamen. Sinds .gistermiddag wappert weer de Nederlandse driekleur boven dit schip. Gistermiddag om vier uur klonk voor b t eerst na bijna acht jaar weer het trompetgeschal voor de vlaggeparade over haar dekken. Op het achterschip stond de gewapende wacht opgesteld, met daartegenover aan stuurboord de ofiicieren. Vóór het hijsen van de vlag waren de autoriteiten gearriveerd. De Comman dant Marine, kapitein ter zee I. *W. Reynierse; de Directeur der Rijkswerf, de Hoofdofficier MSD der Ie klass S. G. Barendregt; kapitein-luitenant ter. zee P. Wentholt, commandant der ma rinekazerne, wien het commando over Hr. Ms. „Neptunus" is opgedragen; hoofdingenieur D. J. de Jonge en en kele andere, werfautoriteiten. Nadat de gebruikelijke eerbewijzen waren gebracht, nam kolonel Baren dregt het woord, teneinde 't logements schip aan de Koninklijke Marine over te dragen. Hij herinnerde aan de tijd toen de "Tertog Hendrik" en „Heems kerk" nog als twee oude karkassen op de werf lagen opgelegd. Eerstgenoemd schip verdween geruisloos in een don kere nacht n op een andere werf tot logementsschip té worden verbouwd r „Heemskerck" bleef te Den Helder, om door de Rijkswerf grondig onder handen te worden genomen. Het heeft heel wat zorgen en moeite gekost om de opdracht naar behoren uit te voe ren. Het schip is eigenlijk nog niet eens helemaal klaar, want de radio installatie ontbreekt nog, en zo zullen er nog wel enkele andere wensen zijn, maar spr. hoopte toch dat de beman ning een uitstekend verblijf op de „Neptunus" zou kunnen vinden. Met de wens, dat de „Neptunus'! dan al niet gelukkig zou varen, maar dan toch ge lukkig aan haar Aaré kettingen ge meerd zou liggen, droeg de directeur het schip aan overste Wentholt over. LOF VOOR DE RIJKSWERF Overste Wentholt nam met een kernach*'ge toespraak het com mando op zich. Hij bedankte de Commandant Marine voor zijn aan wezigheid, en sprak zijn erkente lijkheid uit jegens de directeur der Rijkswerf, dat deze het schip per soonlijk had willen overdragen. er veel lof had spr. voor de wijze waarop de Rijkswerf erin geslaagd was, een zo keurig afgewerkt en zo voortreffelijk Ingericht logements schip af te leveren. „Ik heb met buitengewoon veel genoegen het schip bezichtigd, en heb daarbij een ho;e dunk gekregen van het geen de Rijkswerf kan presteren". Spr. herinnerde aan de oude „Emma", die vroeger op dezelfde plaats lag, overblijfsel uit de zeiltijd. „We mogen ons gelukkig prijzen, dat we thans een modern, naar de eisen des tijds inge richt wachtschip hebben". Dit schip droeg vroeger een naam, die aan grote daden ter zee herinnert. Neptunus is de naam van de zeegod, die telkens boven water komt, wanneer nieuwelingen zijn domein betreden. „Moge dit pete kin van Neptunus nog vele nieuwe lingen de Koninklijke M^j-ine zien bin nentreden." Na tenslotte erop gewezen te heb ben, dat het dienen bij de Koninklijke Marine inhoudt het volledig dienen van onze Koningin, en door Haar van het Vaderland, nodigde overste Wentholt allen uit, een driewerf hoezee aan te heffen op H. M. Koningin Wilhelmina. Toen deze yell verklonken was-, volgde het commando „Vlag en wimpel hij sen", waarop onder het bijbehorend trompetsignaal de gloednieuwe drie kleur werd gehesen. Gelijktijdig ging de wimpel in de grote mast naar bo vi en werd het geusje op de boeg gehesen. Kapitein ter zee I. W. Reynierse wenste nog de commandant van de „i.'eptunus" met een enkel woord ge lijk, waarop de autoriteiten het achter, schip verlieten. De gewapende wacht ken inrukken en de gewone werkzaam heden konden voortgang vinden. VERHUIZING SCHAAL. OP GROTE In aansluiting op het voorgaande zou den wij in gemoede kunnen vragen, of er gisteren aan boord van de „Neptu nus" eigenlijk wel gewone werkzaam heden werden gedaan. Een ieder, die wel eens een verhuizing heeft meege maakt en wie heeft dat niet? zal met ons eens zijn, dat dan juist het gehele huishouden overhoop ligt en er totaal niets „gewoon" verloopt. Dat was gisteren èn in de maainekazerne aan de Bassingracht èn op de „Nep tunus" het geval. Geen enkele verhuizing is te verge lijken met de massale uittocht uit de kazerne en de ontzagwekkende. Invasie van Hr. Ms. „..eptunus". Het is daarom nog meer te verwonderen, dat alles zo ordelijk verliep. De operatie bracht zor gen mee, maar zij verliep toch pijn loos. Enige honderden officieren, onder officieren, korporaals en manschappen, die de nacht van Dinsdag op Woensdag nog in de kazerne hadden doorge bracht, hebben vannacht hun eerste uiltje geknapt (resp. wachtje geklopt) in de reusachtige, woonark, die „Nep tunus" heet, en die aan machtige zwar te kettingen achter zware uithouders gekluisterd ligt. toont. Daarom een woord van lof voor degenen, die in sierlijke, krach tige, gekrulde, hoekige, beverige of energieke letters hun enveloppen van de gewenste aanduiding voor zagen. Natuurlijk blijft het bij deze lof. Zij en de nonchalanten hebben dezelfde kansen. Willem van Capellen in „De kleine Ca- tharina". In dit zelfde stukje was Eva Janssen.'uitstekend als bakvis. Zij en Willem van Cappellen waren in 't laatst opgevoerde „De weg naar succes" zeer goed op dreef, terwijl Kommer Kleyn weer in andere schetsen gelegenheid- had zijn kwaliteiten ten toon te sprei den en dat ook ten volle deed. Het slot van de avond bracht, onder luid ap plaus, bloemen voor Eva Janssen on een Sigaartje voor Kommer Kleyn en De Helderse café-houder Antoriius J. K., ex-NSB'er stond Woensdag weder-1 Willem van Cappellen om terecht vor het Alkmaarse tribu naal, daar de Hoge Autoriteit op het vonnis van 2 October 1947 in het on derdeel verbeurdverklaring van de café-inventaris zijn fiat had geweigerd. Als motief voor deze weigering gold de invaliditeit van bescijuldigde, waardoor I schreven we onlangs, als eerste taak deze zijn oorspronkelijk beroep van het organiseren van de komende jubi- steenhouwer niet meer kan uitoefenen. leumfeesten. Besturen van alle vereni Voor hem is daarom de enige mogelijk- heid van broodwinning het cafébedrijf glngen en andere belangstellenden wor- en dus verzocht de Hoge Autoriteit I ^en daarvoor, zonder nadere oproep, deze verbeurdverklaring nogmaals te Vrijdagavond in Veerburg verwacht, „HET GOUDEN REGERINGS JUBILEUM VAN H.M. DE KONINGIN. De Polderse Gemeenschap i.o. ziet. opdat met aller medewerking weer een goéd en echt Polders feest georgani seerd kan worden. bezien. Uitvoerig ging Mr. Schenkeveld de daden van beschuldigde nog eens na. Over de pogingen van K. oip door middgl van 't NSB-lidmaatschap meer gedistilleerd te verkrijgen, was Mr. Schenkeveld zeer verontwaardigd. En kele verklaringen ten gunste van K waren in het dossier aanwezig. t TT Mr. Buers voerde de verdediging en wt uT 1°°^ d°°r wees er op, dat K. reeds zeer zwaar tVv W°r* I aen gestaakt. Daardoor zou Urk weer gestraft "doordat hij geruime tijd in lgeheel geïsoleerd worden Qm djt te het kamp Vught als SS-er is behandeld, voorkomen is de weg Urk—Emmeloord Hij verzocht met klem, 'n gunstige be- voor het verkeer t ld De slissing ten aanzien van de verbeurd-1 ma HakVoort, welke de dienst Urk- verklaring te nemen, Uitspraak 3 Maart a.s Zaterdagavond had Hippolytushoef een feestelijk aanzien met al die vlag gen! Heel het dorp leefde mee met de terugkomst van Piet Koster, die Za terdag, na een verblijf van 1'/j. jaar als militair in de Oost, terugkeerde. De heer Koster is per vliegtuig te1 ruggekomen en Zaterdagmorgen te Schiphol gearriveerd. Emmeloord onderhoudt, is nu Maan dagmorgen begonnen de passagiers per I vrachtauto te vervoeren. De officiële opening zal later plaats vinden, waar bij hoge autoriteiten aanwezig zullen zijn. Wegens het vele ijs in het IJsselmeer is de dienst UrkEnkhuizen gestaakt. De bootdienst UrkKampen zal men nog zo lang mogelijk trachten te onder houden Op het IJsselmeer was de visserij de vorige week van weinig betekenis. Snoekbaarsvangsten gering waardoor de prijs hoog was. De haringvangsten y. waren bleven de resultaten ver beneden ae turn wedstrijden, welke Zon-1 hetgeen de vorige week was verdiend, dag j.1. te Krommenie werden gehou-1 Op platvis werd door enkelen gevist, den, werd onze plaatsgenote mevr. I Resultaten waren niet onbevredigend. Cornelese-de Wit kampioene van Nrd.-1 De vorige week (16 t.e.m. 21 Febr.) Holland. werd aangevoerd: 8975 pond snoek- Aan deze kampioenschappen namen baars, 9783 pond baars en voorn, 15096 8 dames deel, waarbij ook enkele van I pond Noordzeevis, het keurkorps. Zij wist 86 pn. te behalen en stónd ruim boven nummer I die 8OV4 pnt. behaalde. Op de brug, VlSSerij rek en paard-voltige wist zij 't hoogst ttrk 9* n aantal punten te behalen. Jammer was Zaterdag het. dat zij aan de ringen ^Ter™ Sïfa)angevoerd: i.i„ j.._ 16164 pond Noordzeevis, prijs 0.12^ 1.06; 24 pond snoekbaars, prijs sing maakte, waardoor enige punten verloren gingen. Naar wij vernemen zal mevr. Cor nelese-de Wit in April waarschijnlijk aan de landskampioenschappen te Am sterdam deelnemen. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: een blauw gebreide bivak-1 muts, een glacé herenhandschoen, een bruine herenhoed, een paar levensmid delenkaarten, een schaapwollen want I en een portemonnaie, inh. f 80 en sleu teltje. Gevonden: een schaapwollen want. Inlichtingen bij de gem.-bode. EEN MOOI SUCCES Onze plaatsgenoten A. Manneveld en I Trompetter, die een dezer dagen deelnamen aan een kortebaanwedstrijd op de Oost-Zaner ijsbaan, legden be slag op de en de 2e prijs. 70 ct. en 51 pond voorn en rode baars, 17—20 ct„ alles per 14 kg. Naar de N.H.C. verneemt, r.(jn er besprekingen gaande om bjj de in gebruikneming van de nieu we textielkaart de puntenwaar dering van een aantal artikelen te verlagen. Enige artikelen, waarvan productie en invoer thans bevredigend zjjn, zouden vrjj van punten verkocht mogen worden.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2