Amsterdamse studenten Ruim 150 Nederlanders naar Londense spelen VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN protesteerden tegen Tsjechisch regime J Zaterdag 6 Maart 1948 70ste Jaargang No. 7753 Dagblad voor Den HelderKoegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Communisme heeft hier geen kans Nieuwe zenders voor Wereldomroep Republikein aanvaardt zijn benoeming *5 Dam-actie mislukt 12 Maart: EMIGRANTENDAG Dodelijk ongeval op da Afsluitdijk Schepen botsten in de mist WEERBERICHT Belangrijke gift van K.N.V.B. en Stadion Drie Finse partijen tegen verdrag Vijf vingers aan een hand BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer 449041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen Rayonred. C. A. Dekkers TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct. Abonnementen: perkwartaal 3.90 Prof. O KMA: Studenten van de Amsterdamse ge meentelijke en vrije universiteiten vulden gistermiddag geheel de grote zaal van het concertgebouw, waar een studenten-comité een protestvergade ring had belegd tegen wat één der sprekers, prof. dr. N. Okma, hoogle raar aan de Vrije Universiteit, noem de: „Het misbruik, dat in Tsjecho-Slo wakije van de 'democratie is gemaakt, de knechting van een meerderheid, de onderdrukking van de vrije menings uiting, van andersdenkenden en van de Praagse universiteit". „Wat in Tsje- cho-Slowakije gebeurt", zo zeide één der in het comité zitting hebbende studenten, „is een aantasting der le vensvoorwaarden, zonder welke wij geen behoorlijke studenten kunnen zijn. Dat wij er onze stem tegen laten horen, spruit niet voort uit zucht ons in het openbaar met de politiek bezig te houden, doch uit de noodzaak tot zelfbehoud." Een andere student maakte bekend, dat het comité heeft besloten een actie te organiseren, dje tot doel heeft alle Tsjechen, die hun vader land verlaten, omdat zij onder het huidige regiem niet kunnen of wen- sqn te leven, materiële steun te ver lenen. In het bijzonder hoopte hij, dat de gelden bijeen zouden komen om het uitgeweken Tsjechische studenten mo gelijk te maken hun studie aan een Ned. Universiteit te beëindigen. 11700 handtekeningen van studenten uit het gehele land zijn geplaatst op een ad- haesielijst voor de Praagse universi teit. De rector magnificus van de gemeen telijke universiteit, prof. dr. G. C. Heringa, hield een korte rede waarin hij o.m. uitriep: „Deernis is te zwak. Wij moeten hier een getuigenis afleg gen, die door de muren der gevange nissen heendringt. Moge deze samen komst vorm geven aan ons stellig voornemen op de bres te staan voor het vrijheidsbeginsel, dat ten grond slag ligt aan iedere universiteit, waar ook ter wereld. Voor de verdediging In Kootwijk op de Veluwe zijn nieu we, ongeveer zeventig meter hoge an tennemasten verrezen. - Zij worden waarschijnlijk in April reeds iii ge bruik genomen voor een nieuwe zen der van de Wereldomroep op de golf lengte van 13.96 meter. Naast de be staande zenders, waarmee practisch de gehele wereld kan worden bereikt, is het voordeel van de nieuwe zender, dat de 13-meter-golflengte de luiste* raars in 't Verre Oosten in staat stelt reeds aan het eiftde van de dag en misschien ook al in de vroege avond uren de uitzendingen te beluisteren. Voor de 16-metergolf zal de zender van 5 kilowatt, die thans wordt ge bruikt, binnenkort worden vervangen door een zender van 40 kilowatt. Ver wacht wordt dat deze zender dit jaar zal gereedkomen. De Nederlandse zender op deze golf heeft een zware dobber tegen de 100 kilowatt-reuzen van het buitenland. Beide zenders krijgen een z.g. beam- antenne, waarvan de stralen gericht kunnen worden op het gebied, waar voor de uitzending bestemd is. De nieuwe 13-meter-zen.der zal wor den gebouwd te Kootwijk, waar de grote PTT-zenders staan voor het ver keer over lange afstand. De andere zenders van de Wereldomroep staan in Huizen. De eigenlijke PCJ-zender. die werkt op de 19- en 31-m. golf, zal ook ver sterkt worden van 35 op 100 kilowatt. Einde '49 kan deze zender in gebruik komen. Voor de 19-metergolf is al een nieuwe antenne in gebruik genomen. Turkije vreest aanval van Sowjet-Unie verzoek aanvul- van dit beginsel willen wij beloven eendrachtig, trouw en met bereidheid tot opofferen te strijden". Prof dr. Okma trok een vergelijking tussen het nationaal-socialisme en het communisme en zeide o.m., dat men 't laatste het beste kan bestrijden door ontevredenheid te voorkomen. Weer staan kan men het overigens alleen te vuur en te zwaard. Hij vroeg de Ne derlandse student zich thans goed te realiseren dat het op vechten kan aankomen en dat hij „met medewer king van de regering activiteit moet ontplooien". In dit verband drong hij aan op herstel van de vrijwillige land storm, doch niet op een verbod van de CPN. „Het communisme heeft op zichzelf beschouwd in Nederland geen schijn van kans", zo besloot hij zijn herhaalde malen door "stormachtig ap plaus onderbroken redevoering, „wan neer wij allen met wortel en tak zijn machtige bondgenoot: het dikwijls on der de niet-communisten heersende defaitisme en pessimisme, weten uit te roeien". De heer Wiranata Koesoemah heeft zijn benoeming tot Wali Negara van West-Java geaccep teerd, meldt „Antara". Aan een vertegenwoordiger van .Antara deelde hjj mede, dat hij in West*- Java meer voor zijn land kan doen dan tot nu toe het geval was. De heer Wiranata Koesoemah zeide, principiëel tegen een afscheiding van West-Java van de Republiek te zijn; en verder, dat hij zeker zou maken, welke precies de status van West-Ja va is, alvorens hij zijn fuctie zal be kleden. Hij is ervan overtuigd, dat de republiek geen bezwaar zal hebben tegen zijn aanvaarding van het ambt. Boksmatch voor een dollar De wereldkampioen middenge wicht Rocky Graziano (die als zo danig door verschillende Ameri kaanse staten niet erkend wordt op grond van het feit, dat hij in de wereldoorlog een veroordeling wegens desertie heeft ondergaan), heeft een contract getekend voor een wedstrijd over 10 ronden tegen George „Sunny" Horne op 5 April a.s. te Washington. Voor deze match, waarbij de titel niet op het spel zal staan, ont vangt Graziano 1 dollar. Het res tant van zijn beurs zal aan lief dadigheidsinstellingen worden af gestaan? V. Terwijl in de Veiligheidsraad gediscussieerd werd over het zenden van politietroepen naar Palestina, kwamen in Jerusalem de Arabische leger leiders bjjeen om de plannen voor een „Heilige Oorlog" te bespreken. Britse koninklijke familie naar Australië en Nieuw Zeeland Volgens een op het Buckingham Pa lace uitgegegeven verklaring zullen' koning George, koningin Elizabeth en prinses Margaret van Engeland in het begin van het volgend jaar een bezoek aan Australië en Nieuw Zeeland brengen, zulks op voorstel varf de pre miers der beide dominions. De reis zal over zee worden gemaakt. De actie tot, verkoop van het Dam- plantsoen aan het Nederlandse volk is mislukt, schrijft de Prov. Zeeuw- sche Crt. Ondanks een vrij goed ge organiseerde reclamecampagne. On danks het optreden van de olifanten van Circus Strassburger en ondanks avond- en nachtfeesten in Den Haag, waar het n.b. zelfs tot incidenten met beschonken lieden kwam. Pijn lijk doen die; olifanten aan en pijn lijker die nachtfeesten. Maar pijnlijk is het evenzeer, dat het Nederlandse volk niet bereid blijkt een bedrag bij elkaar te brengen, voldoende voor het stichten van een nationaal mo- Gedelegeerden van Indonesisch Opperbestuur Het Koninklijk besluit, waarbij de heren Jhr. Mr. H. L. F. K. van Vredenburch en oud-minister L. Neher zijn benoemd tot gedelegeer den van het opperbestuur in In donesië met gelijke rang en waar digheid als ministers, is gisteren getekend. Het besjuit wordt geacht te zijn ingegaan op 1 Maart j.1. Geen dispensatie voor huwelijk van ex-Koning Michael? De nieuwsdienst van de „National Catholic Welfare Conference" te Wash ington, de officiële spreekbuis van de rooms-katholieke kerk in de V. S„ meldt uit betrouwbare bron, dat de Paus geweigerd heeft dispensatie te verstrekken voor het huwelijk van prinses Anne van Bourbon—Parma, lid van de rooms-katholieke kerk, met-ex- koning Michael van Roemenië, lid van de Grieks-orthodoxe kerk. nument en voor het vormen van een.?.. Volgens het bericht zijn de beide Naar aanleiding van het om 275 millioen dollar voor lend crediet aan Grikenland en Tur kije heeft het Amerikaanse ministerie -van Buitenlandse Zaken aan de com missie voor Buitenlandse Zaken van het Huis van Afgevaardigden een ver klaring verstrekt over de verhouding tussen Turkije en de Sowjet-Unie.. „Turkije blijft een plotselinge aan val van de Sowjet-Unie vrezen" aldus de verklaring. „De verontrusting van Turkije wordt gemotiveerd door de controle, die de Sowjet-Unie in de Balkan uitoefent en door de interna tionale situatie, zoals die in Grieken land naar voren treedt, alsmede door de aanspraken op Turkse gebieden, die de Sowjet-Unie herhaaldelijk naar voren heeft gebracht". Zitting Brusselse Conferentie uitgesteld Zowel het Belgisch ministerie van Buitenlandse Zaken als de Engelse ambassade hebben medegedeeld, dat de tweede bijeenkomst van de vijflan- denconferentie te Brussel, die gister middag gehouden zou worden, uitge steld is tot hedenochtend. Dit houdt verband met het nog niet aanwezig zijn van Gladwyn Jebb, die door de mist verhinderd is te Hoek van Holland aan land te komen. Vrijdag 12 Maart a.s. zou men bij de Kon. Rotterdamse Lloyd gevoege lijk „emigrantendag" kunnen noemen, want op die éne dag vertrekken niet minder dan twee grote schepen met emigranten. De Indrapoera kiest dan zee naar Zuid-Arika, met ongeveer 900 emi granten aan boord, onder wie slechts nauwelijks een honderdtal buitenlan ders. Op dezelfde dag aanvaardt de Kota Intgn de eerste van een zevental reizen naar Canada, waarheen gelijk bekend, dit jaar 10.000 Nederlandse boeren met hun gezin zullen emigre ren. Boa Coristrictor brengt 17 jongen ter wereld Wat men wetenschappelijk tot nu toe uitgesloten achtte is thans gebeurd. Een boa constrictor in Diergaarde- Blijdorp te Rotterdam heeft in ge vangenschap gepaard en later 17 jongen ter wereld gebracht. Naar wij van de zijde der Diergaar de Blijdorp vernemen, is het nooit eer der voorgekomen, dat na paring in gevangenschap van boa's, ook boa constrictortjes werden geboren. De vraag die zich thans voordoet is: heeft men hier te doen met een uit zonderingsgeval of vergiste de weten schap zich? ruim fonds tot royaler ondersteuning van de nagelaten betrekkingen der gevallen verzetsmannen. Men mag er een groot deel van ons volk geen verwijt van maken. Het geld wordt schaarser en wie van een bescheiden inkomen moet leven, kan eenvoudig niet bijdragen in de lawine van collectes en inza melingen, die ovei Nederland raast. Wel echter is het pijnlijk, dat men moet constateren, dat de beter gesi tueerden hier kennelijk verstek heb ben laten gaan en de buidel gesloten hebben gehouden, waar hij wijd open had moeten gaan. Is ons volk reeds zo snel verge ten, dat het bevrijd is? Zijn die on vergetelijke ogenblikken van herade ming in 1944 en 1945 reeds zo vol komen Jot niets geworden, dat men nu zelfs een bescheiden offer te veel vond voor een blijvende herinnering? Als dat zo is, strekt het ons volk niet tot eer. Speciaal het bedrijfsleven is achter gebleven. En dit valt te meer op, daar juist tal van bedrijven hun tegenwoordige positie voornamelijk danken aan het werk; dat de ver zetslieden tijdens de bezetting heb ben gedaan. Het is jammer en eigenlijk toch wel erg beschamend IJSELMEER NOG NIET IJSVRIJ De Urker botters 52 en 141 hebben gisteren getracht Urk te bereiken. Zij kwamen echter niet verder dan de hoek van het IJ, waar zij op een circa 12 cm dikke ijsbarrière stuitten. Onverrich- terzake keerden zij naar Amsterdam terug. Woensdag trachtten een stoom boot en drie motorschepen van Zwart sluis uit Amsterdam te bereiken, ook zij moesten na£r hun uitgangspunt te rugkeren. Wrak van de Skoghaug geïdentificeerd Kort vóór Kers'tmis 1947 is het Noorse s.s. „Skoghaug" voor de Ne derlandse kust vergaan. Het wrak, dat een visser kort daarna als dat van de Skoghang aanwees, is thans als zoda nig geïdentificeerd. Het ligt 2,5 mijl (bijna 4 km.) Westelijk buiten de ge veegde vaarweg tér hoogte van IJmui- den. In de loop van deze maand hoopt het opnemingsvaartuig van de Kon. Marine, de RY 2. ter plaatse een dui- kersonderzóek in te stellen, wind en weder dienende. Bidault verliet de Nationale Vergadering De Franse minister van buitenlandse zaken, Bidault, heeft gisteravond de nationale vergadering verlaten nadat de communistische afgevaardigde Pa- tinaud hem en de regering van „servi liteit" jegens de Angelsaksische mo gendheden had beschuldigd. Bidault verzocht Patinaud de be schuldiging terug te nemen, doch de ze weigerde. moeders bij de Paus op audiëntie ge weest ten einde om de noodzakelijke dispensatie te verzoeken. Deskundige waarnemers te Washington merken op, dat de weigering van ae Paus er op wijst, dat de noodzakelijke voorwaar den voor het verlenen van de dispen satie ontbreken, te weten dat prinses Anna gelegenheid moet hebben haar kerkelijke plichten na te komen en dat alle kinderen opgevoed moeten worden in het katholieke geloof. Luikenaar verbrandt frs. 600.000 aan aandelen Een Luikenaar kwam kort na de bevrijding op oneerlijke wijze in het bezit van een bundel aandelen ter waarde van fr. 600.000. Gezien de wijze waarop hif de aandelen had verkregen, kon hij deze bij de blok keringsmaatregelen van minister Gutt niet aangeven. Toen de man dezer dagen van de politie het bevel kreeg zich op het bureau te melden, wist hij, door schrik bevangen, niet Beter te doen dan het hele pakket aandelen maar in de kachel te stoppen Gistermorgen om 9 30 uur heeft een ernstig verkeersongeluk op de Afsluitdijk plaats gevonden. Een vrachtwagen, die uit Noord- Holland kwam,wilde een luxe wa gen passeren'. Vermoedelijk »door het slechte zicht bemerkte de bestuur der te laat een tegenligger, waar door een botsing plaats vond. Deze was zo ernstig, dat twee inzittende van de luxe wagen op slag werden gedood en een derde persoon, eige naar en bestuurder, zwaar werd ge wond. Het was de heer Toor uit Sneek. De vrouw van de heer Toor werd gedood, terwijl de naam van de derde persoon ons nog niet bekend is De bestuurder van de vrachtwagen bekwam geen letsel. In verband met de autobotsing ver- Zoekt de groepscommandant der Rijks politie te Wieringen (Hippolytushoef) tel. Hippolytushoef 13, de chauffeur van een melkauto, die op 5 Maart 1948 omstreeks 8.30 uur daarmede reed op de Afsluitdijk gaande van Den Oever in de richting Friesland, zich persoon lijk of telefonisch bij hem te melden. De door hem bestuurde auto werd ongeveer 2 km voorbij het monument ingehaald door een andere vrachtauto, eveneens rijdend in de richting Fries land. De zware mist, die nu reeds dagen lang 's nachts en in de vroege ochtend boven West-Europa hangt, heeft op nieuw enkele slachtoffers gevonden, ditmaal waren het twee Nederlandse schepen, het s.s. Ossendrecht en het s.s. Eemland. Het laatste lag bij IJnauiden ten anker en werd aangevaren door de Ossendrecht. De Eemland kreeg zware schade aan het achterschip en de Os sendrecht aan het voorschip. Gelukkig boven de waterlijn, zodat,<zij geen water maken. Dientengevolge hebber^ de schepen tot nog toe geen assistentie inge roepen. Ontploffing gevolg van sabotage? Men is er nog niet in geslaagd de oorzaken van de ontploffing, die Don derdag in Italië nabij de Zwitserse grens heeft plaats gevonden, te ont dekken. Het vermoeden was gerezen, dat sa botage in het spel is geweest en tot nu toe zijn twee personen, die zich kort na de ontploffing in de nabijheid der depots bevonden, gearresteerd. Men heeft de lichamen van twee vermise schildwachten gevonden. Hét aantal gewonden wordt op hon derd geschat. Weersverwachting, geldig tot he denavond: NOG WEINIG VERANDERING. Aanvankelijk lichte vorst. Op vele plaatsen na het optrekken van de mist flink oplopende temperatu ren. Weinig wind. De Nederlandse ploeg, welke onder auspiciën van het Nederlands Olym pisch comité, zal deelnemen aan <c Olympische Spelen te Londen zal 150 tot 175 personen omvatten, de officials inbegrepen. Op het ogenblik heeft het NOC de gelden beschikbaar voor een ploeg van 80 personen, doch door het nemen van verschillende maatregelen wil men trachten de nog ontbrekende gelden bij een te brengen. Zo heeft de N. V. het Nederlandse Sportpark te Amsterdam het Olym pisch Stadion voor de aanstaande Olympische Dag kosteloos ter beschik king gesteld, terwijl de wielerwed strijden van het programma zijn ge voerd, aangezien op de baan tribunes zullen worden gebouwd, waardoor de recette aanzienlijk zal kunnen stijgen. De entreéprijzen zullen niet worden verhoogd. Een belangrijke toezegging is voorts verkregen van de zijde .van het bestuur van de KNVB, waarbij is verklaard, dat de toeslag, geheven op de entréeprijzen van de landemyed- strijd NederlandZweden, ten goede zal komen aan de uitzending van Ne derland naar Londen. Men neemt aan, dat hierdoor een extrabedrag zal wor den verkregen van ongeveer f 30.000. Ook van andera zijde is financiële steun' toegezegd, o.a. van de ver. „De Zwaluwen". Aan de andere kant heeft het be stuur van het NOC besloten de grootst mogelijke beperking te maken op de uitzending van officials. Verder spreekt het van zelf, dat bij de samenstelling van de ploeg alleen degenen voor verkiezing in aanmer king zullen komen, die een goed fi guur zullen slaan in internationaal milieu. Drie der zeven Finse politieke par tijen hebben zich gisteren uitgesproken tetgen een verdrag van militaire bij stand tussen Finland en de Sovjet-Unie op de door Stalin voorgestelde basis: de conservatieve, liberale en agrarische partijen, volgens de constitutie moeten alle zeven partijen haar goedkeuring geven, alvorens de regering met onder handelingen kan beginnen. De conservatieve en liberale partijen verklaarden, dat „er geen reden is om onderhandelingen voor een dergelijk pact te beginnen." Zij verklaarden voorts, dat zij zich niet zouden kanten tegen een ander soort verdrag. De commissie voor Buitenlandse Za ken van de Finse regering komt heden bijeen c..i het voorstel van maarschalk Stalin te bespreken. (Van onze economische medewerker). £)EZE WEEK zijn te Brussel de onder handelingen b'egonnen voor 'n West- Europeej vijfmogendhedenpact tussen België, Engeland, Frankrijk, Luxem burg en Nederland. Natuurlijk zal dit pact een politieke en militaire inslag krijgen, *mar- het zal alleen een vol dragen vrucht worden, als aan de eco- ncmische wensen van de partners een behoorlijke plaats wordt ingeruimd. Ons kleine landje was vóór 1940 in staat een hoge levensstandaard te voe ren, omdat wij een grote handel had den met Duitsland en Engeland, om- dot wij veel inkomsten hadden uit de scheepvaart en uit kapitalen die aan het buitenland waren geleend en omdat wij veel geldmiddelen uit Indlë ont vingen. Deze inkomstenbronnen zijn echter gedeeltelijk opgedroogd .en nu wij dus veel minder geld uit het buiten land krijgen, '-unnen wij ook minder in het buitenland kopen. De Ver. Staten willen door het Euro- pean Recovery Program (Marshall- Plan) deze vicieuze cirkel doorbreken. Zij lenen ons hetzij dollars, hetzij goe deren en daarmede kunnen wij onze landbouw opvoeren en onze fabrieken méér laten produceren. Onze levens standaard zal dan niet lager behoeven te zakken dan thans.' Toch moeten wij nie denken, dat alles na 1 April a.s., wanneer naar wij hopen de goederen en dollarstroom zal komen, koek en ei zal worden. Dank zij de hulp kunnen wij méér goederen voortbrengen, doch die zijn ni alle voor eigen gebruik en con sumptie bestemd. Integendeel, een groot kwantum zullen wij moeten uitvoeren om op de duur met die grotere uitvoer weer de vooroorlogse levensstandaard te kunnen herwinnen. Zijn echter die andere landen bereid om onze grotere uitvoer te accepteren? Hier ligt het zwaarteput voor het welslagen van het gehele project. Doch hier ligt ook de grote betekenis van het vijfmogend hedenpact, omdat dit ertoe kan mede werken, dat de handel tussen deze lan den door een nauwe aaneensluiting sterk uitgebreid kan worden. Zeker, in Havanna tracht men de we reldhandel te vergemakkelijken door tot een algenele verlaging van de in voerrechten en een slechting van alle mogelijke belemmeringen té kómen.' Wij weze. er echter ook op, dat de te genstellingen tussen de ontwikkelde en onontwikkelde landen groot was; de resultaten zullen dus zeker en dit geldtin de eerste plaats ook voor ons land niet overweldigend zijn. Y^IJ zien daarom in een nauwe econo mische samenwerking tussen de vijf ontwikkelde West-Europese landen, waarvan er drie elkaar sedert 1 Januari j.1. in een tolunie hebben gevonden, de enige gelegenheid voor Nederland om uit het sic te komen. Een wederzijds of mu lateraal 'handels- en financieel verdrag zal dan ook op het pact moeten volgen. Doch wij zien meer mogelijkheden. Engeland en Frankrijk hebben een be langrijke zóne in Duitsland bezet, waaronder dan vooral gedacht moet worden aan het in de Engelse zóne lig gende Ruhrgebied. Dit territorium be slaat ongeveer een kwart van ons land, doch het heeft meer dan 6 millioe in woners tegen Nederland 9.6 millioen. Het levert enorme hoeveelheden kolen, staal en ijzer, producten, die wij drin gend kunnen gebruiken en die nu voor ee gróót deel onze neus voorbijgaan, daar ze alleen tegen dollars verkocht worden. Wil het vijfmogendhedenpact doel treffen, dan zal deze dollardwang opge heven moeten worden en zullen aller eerst onze groent^ji, aardappelen, vis en zaden toegang tot Duitsland moeten krijgen en zullen voorts onze Rijnschip pers en de transitohaven Rotterdam hun oude profijtelijke werk weer moe ten kunnen opnemen. Doch behalve aan een uitbreiding van de handel tussen de landen en aan de wederinschakeling van West-Duitsland in het West-Europese handelsverkeer denken wij ook nog aan Afrika, het land waar België, Frankrijk en Enge land het grotendeels voor het zeggen hebben. Voor ons land, dat veel mark ter. is kwijtgeraakt, zou dit werelddeel met zijn 140 millioei inwoners niet al leen een geweldige grondstoffenleve- rancier, doch ook een prachtig afzet gebied zijn. Alleen dan, als de vijf landen elkaar op deze punten weten te'vinden en na dien ook de overige „Marshall-landen" in de Unie weten te betrekken, zal het E.R.P.-plan vruchten kunnen af werpen en Nederland de toekomst wat optimistischer, tegemoet kunnen zien. Massamoord op honden? In de gemeente Doornspijk (Gld.) is de laatste tijd een dertigtal honden door vergiftiging om het leven geko men. Het is gebleken, dat de honden steeds stierven nadat zij rond gelopen hadden op de beboste jachtterreinen in de buurt van Doornspijk. De Rijkspolitie heeft een beroep ge daan op apothekers en drogisten in de omgeving om er dadelijk melding van te maken wanneer iemand vergif koopt.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1