WAS Meisjes achter de schrijfmachine Stad en Omgeving, Contact tussen Sportver. „Rijkswerf" en het Ministerie w.s.v. Eerste ontmoeting ten volle geslaagd Schoonmaaktijd in 'i land «t do hand. „BETER DAN OOIT" Persoonlijk kampioenschap biljarten „DE JUTTRRC» IN FEESTSTEMMING NUTSSPAARBANK schreef haar 20000ste spaarder in Vanavond: ORANJEGARDEI De Leeszaal in Februari Burgerlijke Stand V J BISCHOFF Wieringen. Arrestantenlokaal in verval ir. Ms. van Kinsbsrgen naar de Oost Mutaties bij het Loodswezen Dammen Bridge-nieuws Hr. Ms. Kortenaer naar de Oost ABONNEERT U OP DIT BLAD Succes voor O.K.K. „DE ZILVERMEEUW" Anna Paulowna. Wu LUISTEREN NAAR.... Texel. Uitspraken Meervoudige Kamer Het bestuur der personeelsvereni ging „Ministerie van Marine" in Den Haag had het initiatief geno men tot een sportief contact met onze Sportvereniging „Rijkswerf". Dat contact werd gedurende het afgelopen weekend voor het eerst gelegd door een zeer goed ge slaagde sportuitwisseling, waarbij ditmaal de Helderse vereniging als gastvrouwe fungeerde. Om half elf Zaterdagmorgen kwa men de autobussen met Hagenaars bij de werf aan, waarna de gasten eerst over de werf werden rondgeleid. De dames en heren van het. ministerie konden dan vast kennis maken met hun Helderse collega's en eens een verkenningstocht maken door hun do mein. De verkenning werd Zaterdag middag om kwart over twee voortge zet op het voetbalveld, waar de twee de elftallen van beide verenigingen tegen elkaar uitkwamen. De werfman nen wisten acht maal in het ministe riële doel te scoren, zonder dat hun eigen doel ook maar eenmaal werd gepasseerd. De ministerie-mensen hadden toen al hun hoop gevestigd op de ontmoeting tussen de eerste elftal len, maar ook deze leverde voor „Rijkswerf" een overwinning met overtuigende cijfers (7-2) op. Teneinde wat te bekomen van de vermoeienissen, op en om de grasmat opgedaan, begaven allen zich naar de marine-cantine aan de Buitenhaven, waar gedurende 2l/? uur een bont programma werd afgewerkt, bestaan de uit enkele nummers van de onlangs gehouden feestavonden. Na afloop, om zeven uur, vertolkte de leider van het Haagse gezelschap, de heer Speyer, de dank van al zijn mensen voor de gast vrije ontvangst, niet alleen door de Sportvereniging „Rijkswerf", maar ook door de dames en de heren in wier woningen zij een vriendelijk onthaal hadden gevonden. 's Avonds om acht uur werd de ontmoeting voortgezet door het spelen van tafeltenniswedstrijden in de Sport school en het houden van zwemwed strijden in het zwembad. Laatstge noemde wedstrijden hadden een vlot verloop. Alleen was het jammer, dat de Rijkswerf zich ook wat deze sport betrof over het algemeen superieur betoonde. De 200 m. schoolslag werd gewonnen door de officier M. S. D Lonte in 3.41.1. De onderlinge wed strijd tussen de ministerie-dames op de 40 m. schoolslag werd gewonnen door mej. Bridée in 43.1, die ook de 40 m. rugslag voor haar rekening nam in 47 sec. De 40 m. borstcrawl tussen het ministerie en de werf was weer ■'-oor Den Helder; de heren Gladpootjes en Brouwer wonnen beide in 29 sec. De 40 m. schoolslag werd door de heren Lonte en Van der Plaat (beide Rijks werf) gewonnen in 33 sec. Bij het befaamde bordjesduiken ging het ministerie met de eer strij ken; de heer Haven pikte 3 bordjes op in 16 sec. Tenslotte werd een wi sel- slag-estafette verzwommen tussen RW Maan daa vond zijn onder goede be langstelling de wedstrijden om het kampioenschap 1ste klas libre aan gevangen. De eerste partij ging tussen J. Tiessen 200 41 4.87; J. Woud 156 41 3.80. Een, door beiden, slecht gespeelde partij. In de 37ste beurt was de stand •929 voor J. Tiessen en 134 Voor Jb. Woud. Toen kwam Tiessen in zijn spel en met een slotserie van 36 won hij zijn eerste partij. A. Kersbergen 170 31 5.48; G. Snelten 200 31 6.45. Deze partij stond op veel hoger peil. Snelten vooral speelde in het •'begin voortreffelijk. Na de 19de beurt was de stand 87 voor Kersbergen en 152 voor Snelten. een verschil dus van 65 ca ramboles. Zo op het gezicht dus kans loos. Doch Kersbergen gaf zich niet gewonnen. Alhoewel hij de partij biet won, reduceerde hij het verschil tot 30 caramboles. Jb. Smit 200 23 8.69# G. Karman 178 23 7.73. De pas gepromoveerde G. Karman trok zich niets aan van de reputatie van zijn tegenstander. Rustig en be heerst stootte hij in zijn 5 eerste beur ten 59 car. bij elkaar. Na de 10de beurt was de stand 55 voor Smit en 101 voor Karman. Doch Smit is een vasthou der; voor hem is de partii niet eerder beëindigd, vóór de laatste carambole gemaakt is. En ook door de meerdere wedstrijdroutine won Smit (och nop deze partij, met voor beiden een goed gemiddelde. J. vd Steen 67 19 3.52; L. Tjittes 200 19 10.52. Een uitstekende partii van L Tjittes. Van het begin af aan nam hij een goe de voorsprong Met goede series: 13. 30 10, 14, 36, 10. 26, 10 won hij de partij met een uitstekend gemiddelde. I en RW II; winnaar werd RW I (Van der Plaat, Lonte en De Pijper) in 1.42.3. Tijdens deze wedstrijden gaf dc directeur der Rijkswerf, de hoofd officier MSD der le klasse S. G. Ba- rendrecht, door zijn aanwezigheid blijk van zijn belangstelling, 's Middags, tijdens de voetbalwedstrijden, was de Commandant Marine, kapitein ter zee I W. Reynierse, aanwezig. De uitslag van de tafeltenniswed strijden was als volgt: RW IMvM I 7—3; RW II—MvM II 5—5; RW III—MvM III 8—2. Op de „Neptunus' Zondagmorgen gingen de bezoekers met de bus naar de Donkere Duinen waar zij zich ervan konden overtui gen dat ook Den Helder een prachtig stukje natuurschoon rijk is. Om goed elf uur kwam het gezelschap bij Hr. Ms. logementsschip „Neptunus" aan: dat werd bezichtigd. Het was niet te verwonderen dat de Hagenaars vol lof waren over dit drijvende hotel, en dat de gastheren trots waren op dit pro duct van hun werf. Nadat 's middags allen gelegenheid hadden gehad, om Oranje's wederva ren in de „hel van Deurne" door de radio te volgen, brak om vijf uur weer het ogenblik van afscheidnemen aan. De heer Spever betuigde nogmaals namens het gehele gezelschap zijn hartelijke dank aan het bestuur van de Sportvereniging .Rijkswerf" en al len die verder hun bijdrage aan het welslagen van deze grootse logeerpar tij hadden geleverd Hij nam afscheid met de belofte, dat de Sportvereniging „Rijkswerf" spoedig naar Den Haag zou worden uitgenodigd, niet alleen om de dames en heren van het Minis terie in de gelegenheid te stellen tot het nemen van revanche, maar niet nlinder ook om het thans gelegde contact te verstevigen. PADVINDERSAVOND „VAN ALLES WAT" Met vliegend vaandel en slaau- de trom marcheerde de 4e Hel derse padvindersgroep „De Jut ters" Maandagavond de Casino zaal binnen en opende met echt padvinders-ceremonieel de eerste feestavond van dit jaar. De tien tallen breedgerande hoeden en de groene welpenpetjes gaven de in druk dat men, inplaats van een feestavond In Casino, in hun „Stormnest" een vlaggenparade bijwoonde. Hopman Niesthoven stapte uit het vendel naar voren en sprak een kort woord van welkom tot de aan wezigen, waarna het programma, dat hoofdzakelijk bestond uit een serie films, een aanvang nam. De verhalen op het witte doek vertelden uit en over het leven der „scouts", hun in teressante spelen en avontuurlijke tochten. Een bijzondere film was die welke fragmenten toonde uit net kampleven tijdens de Jamboree 194Y, die onder overweldigende belangstel ling uit alle delen der wereld in Frankrijk gehouden werd. De paraae in het nachtelijk duister op de voor avond van de Jamboree, was prach tig opgenomen. Een fantastische de monstratie varij, duizenden en nog eens duizenden jonge mensen, van vele volken en rassen, vond plaats onder het schijnsel van ontelbare fajt kels. Maar de operateur niet al leen de gouden kant der medaille, ook de „vatenwassenden" en „aara- appelschillenden" kwamen onder het oog van zijn camera. De film „Good Companions" gaf de arbeid weer van de Amerikaanse jongens van Baden Powell. Arbeid, niet alleen voor hun plezier, maar ook ten dienste van hun medemensen, wan' neer deze de hulp der jongens nodig hadden. Dit bleek overduidelijk jij een overstroming waarbij de zeever kenners hun dikwijs jarenlange trai ning in praktijk konden brengen, en dit ook werkelijk deden. „Ridders zonder harnas" was een reisje van het heden naar het verleden, toen de graven en edellieden nog in maliën kolders rondliepen en zonder vrees of blaam hun eigen leven ten dienste stelden van de wetenschap. Dit kwam Graaf Egbert evenwel heel ongeluk kig te staan. Na h^t innemen van een pas ont dekt slaapdrankje in de veertiende eeuw vielen hij en z'n schildknaap in een diepe slaap. Zeshonderd jaar la ter werden zij gewekt door een ver kenner van de „Kievieten", die beide slapende adellingen onverwachts In hun kasteelontdekte. Uitroepen van spijt gingen door de zaal, toen bleek, dat de „ontdekker" het verhaal droomd had. Na de pauze deden de welpen nog enige spelen, ontleend aan Rudyard Kipling's „Jungle-boek". Een acht tal Jeugdige dansers en danseressen, gekleed in nationale klederdracht, voerden een oud-Hollandse dans op. De Driekusman". Na afloop van het programma werd een verloting gehouden ter ver sterking van de kas. Het bal stond onder leiding van Jaap Kwak met ijn „Musical Ramblers". De 20.000ste spaarder, wiens komst reeds enige tijd hij de Helderse Nutsspaarbank werd tegemoet ge zien, is ingeschreven. Als bijzonderheid dient te worden ver meld, dat dit Voor de spaarbank zo heugelijk feit toevalligerwijze juist plaats vond, op de dag, waarop 105 jaar geleden hier ter plaatse de spaarbank werd opgericht Vanzelfsprekend heerste op de spaarbank een feestelijke stemmingen het is welhaast overbodig te vermel den, dat aan de 20.000ste spaarder ter herinnering aan dit feit een extra-in schrijving op zijn nieuwe boekje werd gegeven. Met een toespraakje werd hem mede een taart met toepasselijk opschrift medegegeven, terwijl aan het personeel een kleine herinnering werd ujtgereikt. Dat ondanks de remmingen tenge volge van evacuatie gedurende de oor logsjaren, het aantal spaarders in de laatste elf jaar van 10.000 tot 20.000 is opgelopen, is wel een bewijs, dat hier ter plaatse behoefte bestond aan een modern ingerichte spaarbank, die haar spaarders met raad en daad en aller lei diensten terzijde staat, welke bo vendien kosteloos worden verricht. Dit moge er van getuigen, dat de Nutsspaarbank ondanks haar hoge leef tijd, haar doelstelling: bevorderen van het sparen, krachtdadig nastreeft en terecht want:> „Sparen is een bron van volkskracht". Vanavond om precies acht uur be gint in Casino de propaganda-avond van de Oranjegarde. Het uit te voeren programma vermeldt o.m. het decla- matorium „Een drievoudig snoer", het historisch spel „Nederland en Oranje' (van onze stadgenoot wijlen Philip B. Polak) en een rede door de vlootpre- dikant ds. L. A. Bodaan. Het slot woord wordt gesproken door ds. F. Tollenaar. Morgenavond, wanneer in de Legerzaal aan de Spoorgracht een herhaling van het programma zal wor den gegeven, hoopt ds. J Hartkamp de avond te sluiten. De Opéhbare Leeszaal werd gedu rende de maand Februari bezocht door 375 mannen en 29 vrouwen, totaal 404 personen. Uitgeleend werden: 2946 ro mans, 1832 studiewerken en 2516 jeugd boeken, totaal 7294 boeken. Bevallen: S M Veen—De Schipper, dochter A de Bruijn—Agelink, dochter M BultenStaalman, zoon AH Vermeulen—v d Eijk, zoon G Stadtman —Vonk, dochter H Laagland—Deen, dochter A J Krijnen—Van Gennip, doch ter J Jellema—Van Houten, 2 dochters E de ManDe Beurs, dochter M J Groot—Cramer, zoon C Bals—Brgek 2 zoons J de Ree—v d Kraats, zoon Ondertrouwd: P Bleljendaal en A C A Luijkx H Beers en K Korbee W Knol en G Jasper P Leendertse en Willemse h r W Köhler en P M Quant C Prlnks en A Wust M Kem pers en N den Hartog Getrouwd: FA Weijsenborn en G Groot P Bals en N H Boogaard p G Koch en T Slot H Pannekeet; en J J L de Loos Overleden: S F Lips (m) 66 jaar P Selderbeek (m), 56 jaar F M F Fels (m), 45 jaar W Kiesling (m), 85 jaar CL Kost (m), 61 jaar - W Tjitte: (m), 84 jaar AA van Corstanje (m), 65 jaar De advocatenkamer in het deftige gebouw van de Hoge Raad, deftig gelegen aan het Plein te Den Haag, heeft zo haar aantrekkelijkheden. Wie dit vertrek betreedt, ziet allereerst een meubilair dat soberheid en soliditeit paart aan sierlijkheid; dan e'en wandprent die artisticiteit paart aan gedurfdheid, en dan ziet hij drie hoge ramen. In diezelfde volgorde heb ik gistermorgen deze attracties aan mij laten voorstellen, en toen ben ik eens .voor het raam gaan staan. Voor de grootste attractie mag ik wel zeggen. Mijn blik kroop over het nauwe en diepe ravijn van een steeg, en ontwaarde aan de overzij, vlak bij, andere ramen. Met daarachter allemaal bureaulampen, allemaal schrijfmachines en allemaal nijvere tikstertjes. Razend vlug gingen de vingertjes over de toetsen. Blonde, bruine, rode en zwarte lokken dansten schalks op rode, blauwe, grijze en witte truitjes. Ik zag allemaal pittige snuitjes, ernstig gebogen over papier met véél doorslagen. Het was een leuk gezicht, en ik gendot ervan. En het werd nog aardiger, toen één der meiskes de vreemde toeschouwer in de deftige advocatenkamer bemerkte. Geen tien seconden later was er een prettig contact tussen zestien vrolijke bakvisjes in die zonloze type kamer en deze onbekende belangstellende aan de overkant van het grauwe ravijn. Ik moet daar even wat afwisseling hebben gebracht in de ééntonigheid van steeds maar kwarto vellen en steeds maar carbon. Met af en toe een kop koffie en soms een rondspiedende chef. En ik dacht dat het maar goed was voor de gang van zaken in het Ministerie van Overzeese Gebiedsdelen, dat ik géén jonkman was, schoon van aan gezicht en fors van postuur, geen Adonis en geen al te grote grappen maker. Ik stond daar maar stil te genieten, en schaamde me bijna toen een grijze advocaat,met correcte bef.naast me kwam staan, ook al blikken werpend naar de overkant. Er moest van mijn kant een toelichting komen, dacht ik, en ik zei: „Bij Overzeese Gebiedsdelen hebben ze nog wel goede schrijfmachines". Waarop hij antwoordde: „Ja, nóg wel!" Hij keek daarbij diepzinnig, en de meisjes lachten maar. Zoals alleen de jeugd lachen kan. En Ik dacht met Lodewijk van Deyssel aan de zonnige, zorgeloze jaren mijner jeugd, die nooit wederkeren. De zorgeloosheid en de jeugd, zij zijn met de jaren achter mij weggegleden,- peinsde ik, maar gelukkig is de zon gebleven. Zo is het leven geworden. Overal zorgen, maar och ook overal zon, voor wie haar bemoedigend licht wil ont vangen. En overal ter wereld nijvere meiskes achter schrijfmachines. Zij tikken brieven en rapporten, wetsontwerpen en organisatie-schema's, geheime krijgsplannen en decreten, nijver en speels, die het lot van onze Overal vlotte _n frisse meisjes, wereld met carbon bezegelen. N ALEX OVANSA. NIEUWE AANWINSTEN. Romans: Cronin. De sleutels van het koninkrijk. Golding. De glorie van Elsie Silver Hoellering. Verlóf. Huizinga. Adriaan en Olivier. Jonge, de. Achter alle deuren. Knittel. Nijlgoud. Koestier. Dieven in de nacht. Kraan van den Burg. De spiegelklok. Lola. Een stofje in de zonnestraal. Loon, van. Lies Kreyger. Moussault. Een reis zonder deftigheid. Nijnatten-Doffegnies, van. Het geheime dorp. Premselj. Ochtend-défilé Priestley. Zonlicht op Zaterdag. Pyle. Zo was de mens. Vries, de. Sla de wolven, herder. Zeggelen, van. Maria van Oranje. Studiewerken: Arnken. De ontwikkeling van het vliegtuig. Eysselsteijn, van. Naar breder vlucht. Heemstra, van. Ons koninkrijk in Amerika: West-Indië. Hijmans. Verloven en trouwen. Loom van. Pioniers der vrijheid. Moorehead, Afrika trilogie; 3 dln. Roland Holst-v. d. Schalk. Gandhi. Roos^velt, E. Zoals hij het zag. Sevensma. Nederlandse helden der wetenschap. Spelberg. Ons allen nabij. Thljsse. Een jaar in Thijsse's hof. Thijsse. Een tweede jaar in Thijsse's hof. Stokvis. Stalin. Vernadski. Geschiedenis van Rusland; dl. 2. Geschenken: Begbie. Life changers. Bilt, van de. Letterkundig leerboek. Ferguson. The man in the dark. Grilk. De Noordoostpolder groeit. Gunst. Johannes Pisforius Woerdensis. Mérimee. Carmen. Oosten, van. De dubbeltoren. Overzicht v. h. bedrijf der KLM over de jaren 1941 t/m 1946. Roch. In Fels und Eis. Rousseau. Les Rêveries du promeneur solitaire. Ruck. The clouded pearl. Sheridan. Plays. Springer de Jongh. Dammen. Statistiek van de loop der bevolking van Nederland 1941. Vigny, de. Les destinées. VreeswBk. Werktuigkunde voor het middelbaar onderwijs. Zoriuke, Elisabeth. Herman Robbers als romanschrijver. I Koopt bij Fantasie- en Tweed Pantalons 15.25 - 17.75 - 19.73 Slechte toestand belemmert onderzoek. De politie, die in Amsterdam de da ders snapte van de inbraak in het distributiekantoor te Hippolytushoef, wordt thans zeer belemmerd in een spoedige afwikkeling dezer zaak. Het arrestantenlokaal, dat achter het raad huis staat, is zo wrak, dat hier geen dieven in kunnen worden geborgen. Hopenlijk zijn de diefstallen nu wel wat gelifwd na deze vangst, hetgeen niet wegneemt, -'at er iets kan gebeu ren waardoor van deze gevangenis ge bruik gemaakt moet worden en men niet meer, zoal? nu, bij omliggende ge meenten -syl kan vragen. E.H.B.O.-CURSUS Het initiatief van de Wieringer Jeugdraad om een E.H.B.O.-cursus te beginnen, -heeft bij vele aangesloten verenigingen instemming gevonden. Di. van Bazel, assistent van Dr. Bee- ker te Hippolytushoef, zal deze cursus leiden. Hoewel nog het een en ander door het bestuur geregeld moet wor den, kunnen "eelnemers zich reeds op geven aan het Bureau van dit blad te Hippolytushoef. 'Degenen, die hieraan willen deelne men. wordt verzocht niet te lang te wachten. T.z.t. komen we hierop na der terug. POLITIE Gevonden een wit zijden sjaal en een paar kinderwanten. Verloren een meisjesringetje. Inlichtingen gem.-bode. DAMMEN. De competitiewedstrijden worden thans alweer aardig druk bezocht. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden v/aren als volgt: Brandsma—Gangel- hof 0—1; VeenstraDerks >/j, Oos- terveldMetzlar 0—1; Tjalma—Ooster- veld 10; MetzlarJoustra 01. i HET HAZENPAD GEKOZEN Een ongewone klant kwam Maan- &e- Naar de Marin-ve-i-Uchtingsdienst ons mededeelt, zal de kanonneerboot II.M. „Van Kinsbergen" zeer binnen kort voor een oefcnrels naar West- Indië vertrekken. Loodsdienst wordt op vooroorlogse sterkte gebracht. De loodsdienst te Den Helder zal we derom op de vooroorlogse sterkte wor den gebracht. Tot nu toe werden de diensten verricht door de loodsen Stadt man, Van der Leek, Starrenijurg, Bot en Krijnen. Het aantal zal thans weer op drie worden teruggebracht. De heer Van der Leek is met ingang van 1 Fe bruari j.1. overgeplaatst naar IJmuiden. De overplaatsing van de loodsen H. J Krijnen en D. Stadtman, eveneens naar IJmuiden, zal binnenkort volgen. De oud-schipper van de boeienlegger „Bar- nehurst", de heer P. J. Vos, daaren tegen zal van Vlissingen worden over geplaatst naar Den Helder, in de func tie van zeeloods. Alsdan zal de loods dienst de vooroorlogse sterkte van drie man weer hebben bereikt. Voor het kampioenschap van de viertallencompetitie van de Nederland se Bridge Bond van ons rayon hebben een aantal uiterst spannende ontmoe tingen plaats gehad. In de le klas ging het tussen VBC I en Wieringen I, terwijl vöor de 2e klas drie gegadigden waren, n.1. Schagen IV, VBC IV en Wieringen IV. Jongstleden Vrijdagavond had de eerste ontmoeting plaats te Wieringen. Helaas was Schagen niet opgekomen, zodat dit viertal af viel en de strijd alleen ging tussen Den Helder en Wie ringen. Beide wedstrijden op Wieringen ein digden in een gelijk spel, zodat de ontmoeting in Den Helder op Maan dagavond de beslissing moet brengen. Het eerste viertal van VBC wist Wieringen I te slaan met 8467 m.- punten, doch VBC IV kon het tegen Wieringéh IV niet bolwerken en ver loor eervol met '63—48 matchpunten. VBC I en Wieringen IV moeten thans dus de strijd aanbinden tegen de kam pioensviertallen van het rayon Alk maarZaanstreek. Naar wij vernemen komt .VBC uit tegen het sterke eerste viertal van de Alkmaarse Bridge Club'. De tegenstander van Wieringen IV is nog niet bekend. Wij wensen de vertegenwoordigers van ons rayon aveel succes in de ko mende zware wedstrijden. Maandagavond 15 Maart speelde de Helderse Damclub tegen GSZ in Bo venkarspel. Beide clubs komen uit in de Hoofdklasse van de NDB. GSZ had ter herdenking van haar 25-jarig bestaan nederlaag-wedstrijden uitgeschreven en tot nu toe was alleen Excelsior uit Breezand er in geslaagd haar een kleine nederlaag toe te bren gen. Zelfs DDD, de sterke club uit Alkmaar, moest in GSZ haar meerde re erkennen. HDC heeft echter getoond de be schikking over sterk spelersmateriaal .te hebben, want hoewel zij lang niet in haar sterkste opstelling kon uitko men, wonnen de Helderse spelers met 23—13. De voorzitter van GSZ deelde nog mede, dat de vereniging DCIJ zeer waarschijnlijk niet zou komen, zodat in dat geval HDC reeds de winnaar van de uitgeloofde beker zou zijn. De gedetailleerde uitslag was: J. de BoerC. J. J. Leibbrand A. SchaperA. J. J. José N. de JongJ. Stoll P GrootD Dissel J. GrootA. A Bremer J. JongR. Damen J. OudP. v. Veen H. v. Leyen—J. v. d. Molen P BaasJ. Bezemer C. VeenJ. J. Vink C. FaberE. Molema J. BakA. v. d. Sloot A. KeemanJ. C. Zijderveld J. Schaper—J. Jagel W. BaasA. B. v. Ooyen J. PeerdemanP. Kwast P. KoedoderD. Groot N. de Boer—F. Post Totaal 13—23. Naar wij vernêmen, zal Hr. Ms. Tor- pedobootjager „Kortenaer" op Zater- d«g 3 April a.s., 's middags om 2 uur uit Nieuwediep naar Oost-Indië ver trekken. Commandant is de kapitein-luite nant ter zee H. A. N. A van Adrichem Bogaert, eerste officier luitenant ter zee I. J. G. M. D. van Grondelle. 0—2 0—2 1—1 2—0 0—2 2—0 1—1 0—2 1—1 0—2 2—0 0—2 0—2 0—2 1—1 2—0 0—2 Bij de op Zondag 14 Maart te Heer- Hugowaard gehouden verenigingswed strijden Van de Turnkring Hollands Noorderkwartier, gelukte het aan „Oe fening Kweekt Kunst" een eerste prijs Staafoefenin^en dames en een tweede prijs Knotsoefeningen dames te beha len. Wederom een mooi succes voor OKK en haar onvermoeide directeur, de heer Van Loo. ongewone dagmorgen bij de Rijwielhandel Luijt in de Nieuwstraat. Een haas kwam de winkel binnenstuiven en doordat een der personeelsleden de deur terstond dichtdeed, kon de haas, die waar schijnlijk door een hond werd achter volgd, in de huiskamer worden gevat. Voor de haas werd echter het pad Weer ruim gemaakt, waarvoor het dier dankbaar was en met rasse schreden de plaat weer poetste. Uitslag trekking verloting. Vierdaagse- LAAGSTE INSCHRIJVER. Onze plaatsgenoten de heren Breed en Ruyter waren op een te Den Hel der gehouden aanbesteding voor het bouwen van een noodschool aan de Kanaalweg de laagste inschrijvers voor een bedrag van f 35.985. De uitslag van de trekking der Vier- daagse-verloting van de Helderse wan delsportvereniging „De Zilvermeeuw", is als volgt: de hoofdprijs viel op het nummer 1775. De verdere prijzen vielen op de nummers: 60. 124, 312, 381, 397. 468, 474, 508, 544, 560, 570, 629, 676. 727, 827, 885, 895, 898, 982, 1055, 1212, 1225, 1345, 1656, 1946, 1922, 2017, 2025, 2002, 2080, 2143, 2182, 2272. 2348, 2353. 2389, 2407, 2456. De prijzen kunnën tot 1 April a.s. worden afgehaald bij de heer J. W. Bakker, Tuinstraat 27a. HILVERSUM I (301 m.): Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10.30 uur. 7.30 Reveille. 7.45 Een woord voor de ERKEND ALS ARCHITECT De heer W. van Heerwaarden Hzn., werkzaam op het Bureau Gemeente Werken ten gemeentehuize te Texel, werd ingeschreven in het architecten- register (BNA) van de Bond van Ne derlandse Architecten. „GVT" HAD SUCCES Op de Zondag te Heerhugowaard door de Turnkring „Hollands Noor derkwartier" georganiseerde wedstrij den' behaalde de dames-afdeling van de gymnastiekveeniging „Texel" een eerste prijs met hoepeloefeningen. We derom een aardig succes voor GVT. MARKTBERICHT 15 Maart. Aangevoerd werden: 21 biggen 5075; 4 koeien 550675; 2 nuchtere kalveren 3745. Benevens 4 nuchtere kalveren voor de levering. GEVONDEN VOORWERPEN Een riem, 2 sleutel», 1 haarstrlkje, bruine alpino, doek. l suikerlepeltje en l zak- Johannes v. d. P., Beverwijk, dief stal, 150 of 50 dagen. Cornelis H., De Rijp, nader onder zoek. Johannes J. T., Heiloo, verkeers overtreding, vrijspraak. Cornelis F. R., Castricum, verkeers overtreding, 100 of 40 dagen. Albert de V., Deemster, verkeers overtreding, 75 of 30 dagen. Theodorus M. K., Amsterdam, dief stal, 1 jaar gevangenisstraf. Jan K., Barsingerhorn, aangehou den voor phychiatrisch onderzoek. Cornelis K.. zedendelict, 6 mnd. voorw., proeftijd van 3 jaar en onder toezicht van de reclassering. dag. 8,15 Gewijde muziek. 8,30 Gr.pl. 9.00 Ochtendbezoek bij onze jonge zie ken. 9,30 Beethoven-programma. 10.30 Morgendienst. 11,00 Clavicembel (gr.- pl.) 11.15 De Vluchtheuvel. 12.Gram.- platen. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Passie- stonde. 1.15 Gemengd omroepkoor. 1.45 Een vrolijke noot. 2.00 Jan van Weel den (orgel). 2.30 Sans souci. 3.00 Sym- phonie. 3.15 Cyclus Claude Debussy. 3.45 Kleuters luisteren naar een ver telling. 4.00 Voor onze jeugdige post zegelverzamelaars. 4.15 Voor onze jon gens en meisjes. 5.30 Wekelijks praat je over het maatschappelijk werk in Nederland. 5.35 Holanda Sextet. 6.00 Onze Nederlandse koren en korpsen. 6.30 Néd. Strijdkrachten. 7.15 Leger des Heils-kwartier (gr.pl.) 7.30 Het ac tueel geluld! 7.45 Engelse les. 8.15 Ra dio Philh. orkest. 9.J0 NCRV-kwartet. 9.30 Vijfde lijdensoverdening. 10.00 Cor Kee (hobo). 10.45 Avond-overdenking. 11.00 Concertgebouw-kwintet. 11.30 Se renade (gr.pl.) HILVERSUM II (415 m.) Nieuwsbe richten om 7, 8, 1. 6, 8 en 11 uur. 7.15 Orkest van Geraldo Carrol enz. (gr.- pl.) 8.18 Lichte morgenklanken. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Tsjaikofski (gr.pl.) 9.30 Waterstanden. 9.35 Koorz. VPRO: 10.00 Morgenwijding. VARA; 10.20 Onze keuken. 10.30 Haydn en Debussy. 11.00 Woninginrichting. 11.30 Gr.pl. 12.00 Carlo Caz Cassolo en zijn or kest. 12.30 Weerpraatje 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgelspel door Johan Jong. 1.20 The Ramblers. 1.50 Gr.pl. 2.00 Gesproken portretten. 2.15 Jeugd- concert. 3.00 De scheepsjongen van Bontekoe. 3.30 „De Roodborstjes". 3.45 De regenboog. 4.15 Vragen staat vrij. 4.45 Het stond in de krant. 5.15 Jaix Corduwener. 5.45 Surinaamse jongeren. 6.15 VARA-varia. 623 Kleine instru mentale soli (gr.pl.) 6.30 Wonderen der scheikunde. 7 00 Tonny Schifferstein (piano). 7.15 Het nieuws uit Indië. VPRO: 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Jeugd- nieuws. 7.45 Lezen in de bijbel. VARA: 8.05 Dingen van de dag. 8.15 Dolf van der Linden (Metropole-orkest). 8.53 Schuldig of onschuldig. 9.00 „Und Mor gen die ganze Welt". 10.00 Campo'i en Jean Antonietti (viool en piano). 10.20 Malando-orkest. 10.45 Van boek tot boek. 11.15 Bruce Lowe (zang) en Jo han Jong (orgel). 11.30 Om 't wereld kampioenschap schaken. 11.40 The Masquerades (gr.pl.)

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2