Wedstrijden om Gouden nemen aanvang Kruis Coöp. Boerenleenbank „Koegras bestaat 40 jaar Wh Zijpe. Voordracht Hoofd ener school Ledenwerving „Huisverzorging" Anna Paulowna. Lusten en lasien, rechien en plichten van de Middenstand ACHTER DE SCHERMEN VAN DE OORLOG Bestuurders van rij- en motorvoertuigen! Vergaderinj? Vrouwenbond N.V.V. Van de dood gered LUISTEREN NAAR.... In de ald. Noord-Holland B.K.C. I treedt weer eens aan H.R.C. 3 krijgt ZAANDIJK 2 op bezoek De 40-ste algem. vergadering van de Coöp. Boerenleenbank „Koegras" werd te Julianadorp gehouden. Onder voor zitterschap van de heer T. Speur werd deze vergadering in de zaal van de heer C. Rol gehouden. De voorzitter gaf een overzicht van de levensloop der Boerenleenbank, welke op 18 Maart 1908 werd opge richt. Op die datum werd de oprich ting door de Coöp. Centr. Raiffeisen- bank goedgekeurd en de Boerenleen bank „Koegras" als lid van deze Centr. Bank aangenomen. Tot dit oprichten had vooral „Koegras Belang" de stoot gegeven. De heer D. Sleutel was de enige overlevende oprichter, maar deze had bericht gezonden niet aanwezig te kunnen zijn. De heer De Vries was 31 jaar kassier van deze bank geweest, en de heer J. Kossen bekleedt reeds 38 jaar een bestuursfunctie. Deze kreeg dan ook een applausje. Door de volgende omstandigheden was het niet mogelijk eerder een jubileum te vie ren. Van het comité was een schrijven ingekomen waarin zij het bestuur fe liciteerde en mededeelde het voorne men te hebben een tableau met in scriptie namens de leden aan te bie den. De voorzitter spreekt zijn dank uit voor dit mooie cadeau. Daarna werden de afgetreden leden over 1947- '48 bekend gemaakt. Vervolgens wer den de rentepercentages voor 1948 voorgelezen, welke iets voordeliger zijn dan het voorgaande jaar. De heer D. Sleutel vroeg namens Coöp. „Het Koorden": „Waarom bestaat de moge lijkheid tot credietverhoging niet?" De heer Hoornsman legde uit, dat dit niet een beslissing van de Coöp. Boerenleenbank is, doch van de Centr. Bank, aan welke beslissing onze bank zich te houden heeft. De financiële commissie adviseerde de rekening goed te keuren. Door ziekte van de kassier werd het jaarverslag gegeven door de heer J. Biersteker. Deze dankte de heer Hoornsman voor diens medewerking. Voorts dankte spr. mej. A. Smit en de heren T. Speur en J. Kossen waarop hij te allen tijde heeft kunnen reke nen. Evenals het vorig jaar bleek er meer gedisponeerd dan ingelegd te zijn, en met de verschillende heffingen en belastingen in de toekomst, zag spr. hier nog niet direct verbetering in! Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. Pluister herkozen. Bij de ver kiezing van een lid van de Raad van Toezicht: aftr. C. Maters, die zich niet meer herkiesbaar stelde werd Jo de Vries gekozen. Tot lid van de financiële commissie werd de heer Pluister benoemd. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Sossen het woord om een kleine om schrijving van de toestand te geven, vóór dat er een Boerenleenbank was. Hij vertelde dat de credietverlening teen hopeloos was. Men moest zoiets proberen bij een notaris, terwijl er toch mensen waren die spaarden, zij hét dan ook met kleine bedragen tege lijk. Men zag toen in dat honderd van die kleine spaarders samen heel goed een crediet zou kunnen verstrekken. Het ontstaan van de Boerenleenbank heeft dan ook zeer veel nut gehad. De heer v. Duivenvoorde feliciteerde het bestuur, de Raad van Toezicht en do kassier met het 40-jarig jubileum, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank aan al len en in 't bijzonder aan de heer C. Maters, wien hij veel geluk in zijn nieuwe woonplaats toewenste. DE RECEPTIE, Om 2.30 uur was de zaal reeds aar dig gevuld met belangstellenden. De voorzitter T. Speur heette allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de burgemeester en de vroegere bestuurs leden van de Bank, de heren J. Slik ker en A. Grin. De binnengekomen ge lukwensen en brieven werden voor gelezen. Na een mooie toespraak wenste bur gemeester Ritmeester het bestuur, Ee Raad van Toezicht en de kassier veel geluk toe. Daarna was het woord aan de heer P. J. Paarlberg, die enige woorden namens de Rij-vereniging sprak en de heer J. v. Bodegraven na mens de Plattelands Jongeren. Na de pauze sprak de heer A. Kep- pel namens de Coöp. Zuivelfabriek, die samen met nog 8 verenigingen 6 kantoorstoelen aanbood. De heer Ter ra feliciteerde namens de Kath. Tuin- bouwbond; de heer G. Kuiper namens Coöp. Aank. Verg. „Het Noorden"; de heer E. Zon namens de ouder-com- missie. Mej. A. E. de Vries wenste veel geluk namens de Plattelands vrouwen, die zouden zorgen dat de bank het 50-jarig jubileum wèl zou kunnen vieren, door de mannen te verbieden het geld te verbrassen. Daarna richtte zij een persoonlijk woord tot het gehele bestuur. Zij be gon met het ontstaan en het vestigen van de bank in de voorkamer, met 'n nietig brandkastje, toen wijlen haar vader pas kassier was en vertelde hoe dat nietige brandkastje later een gro tere was geworden enz. Zij sprak waarderende woorden tot de voorzit ter en wenste allen geluk. De heer Hoornsman zeide spreekster van harte dank voor deze woorden, welke volgens hem ook de heren P. Pluister en Kossen golden, die hem vooral in de moeilijke beginperiode als kassier zo'n grote steun waren geweest, en aan de heren Biersteker en Speur. Hij sprak over de moeilijk heden tijdens de geldsanering; Hierna sprak de heer J. Hendrkx namens de Holl. Mij. v. Landbouw; Verg. Bedrijfsvoorlichting, Harmonie, Gemeenschap Julianadorp en de oud leerlingen. Hij vergeleek de bank in 1908 met een zaadje, dat is uitgegroeid tot een boom, welke vastgeworteld staat in Koegras. De heer Kapteyn sprak namens „Sportlust". Hierna sprak de heer J. Hendrikx ceptie, met een woord van dank. De zaal was inmiddels omgetoverd tot. 'n bloementuin. Er werd nog thee en koek gepresenteerd waarna de aan- weaigen afscheid namen, om 's avonds weer present te zijn op de feestavond. De door B. en W. opgemaakte al- phabetische voordracht voor de benoe ming van een hoofd der o.l. school te Oudesluis luidt als volgt: J. C. Heijstek, onderwijzer te Zaan dam; B. Ouwerling, onderwijzer te Den Helder; W. de Vos, onderwijzer te Oudesluis. De dezer dagen plaats gehad hebben de actie inzake ledenwerving voor de vereniging „Huisverzorging" alhier is een groot succes geworden. Niet min der dan 200 nieuwe leden werden in geschreven. Hiervan zijn er 53 te Scha- gerbrug, welke geworven zijn door de heer Jb. Zeeman aldaar. Alle eer aan deze ijverige .propagandist. Wegens een overvloed van copy zijn we genoodzaakt het achtste artikel in de serie „Achter de schermen van de oorlog" tot Maandag te laten overstaan. Strijdmacht aan Griekse Noordgrens gereed? Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft, hoewel het weigerde commentaar te leveren, ver klaard, dat het onbevestigde berichten had ontvangen ,dat 30.000 man, bijeen gebracht in een internationale strijd macht, aan de Griekse Noordgrens verzameld zijn, gereed voor een aan val tegen de strijdkrachten der Griek se regering. Berichten van dergelijke aard bereiken Washington al verschei dene maanden. De berichten, die in de laatste weken ontvangen werden, wa ren echter meer gedetailleerd en er wordt meer geloof aan gehecht, aldus een woordvoerder van het ministerie. Hij zeide voorts, dat genoemde strijd macht in drie divisies is verdeeld en dat het grootste deel in Albanië is ge concentreerd. Hij verklaarde met na druk, dat de berichten niet gecontro leerd en geheel onbevestigd zijn. Stopt, zodra U gaat bemerken, dat Uw remmen niet goed werken! Hoewel ook leden uit Wieringer- waard en leerlingen van de midden standscursus aanwezig waren, was het alles met elkaar maar een kleine groep belangstellenden, waarvoor de heer Swagerman, secretaris van de Kon. Ned. Middenstandbond, bij de heer De Boer een rede hield over: Lusten en lasten, rechten en plichten van de middenstand. De afdelingsvoorzitter, de heer Har der, die het welkomstwoord sprak en de heer Swagerman feliciteerde met z'n verkregen Oranje-Nassau ridder orde, uitte zich, toen hij het onder werp van de spreker aankondigde, op ietwat ironische toon over die „lusten" van de middenstander. Maar spreker stelde de vergadering direct de vraag: Bent u in uw hart blij een midden stander te zijn, of vindt u het enkel een last?. En hij was overtuigd, dat het antwoord zou luiden, dat men geen afstand zou willen doen van zijn zelf standig bestaan, van zijn verantwoor delijkheid voor eigen daden, van zijn overtuiging, een onmisbare schakel te zijn in de maatschappij, m.a.w. dat men wel degelijk blij was middenstan der te zijn. Zijn echter de lasten, rechten en plichten met de lusten in evenwicht? Dat was de vraag, die spr. aan een nadere beschouwing onder wierp, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat de lasten wel zeer zwaar waren. De middenstander heeft aan wetten, belastingen, voorschriften (for mulieren enz.!) te voldoen, maar de prijsbeheersing, die een regeling op legt naar de uitkomsten van goed ge leide bedrijven, welke onder gunstige omstandigheden werken, maakt, dgt vele middenstanders, die minder ge makkelijk werken, geen redelijke winst kunnen behalen. Legde men bij arbeiders en ambtenaren dezelfde maatstaf aan als bij de middenstanders door de prijsbeheersing geschiedt, dan zouden volgens spr., velen heel wat minder moeten verdienen en volgens prof. Brouwers zijn de lonen over het algemeen ook te hoog in vergelijking met de prijzen. Waarom wordt de middenstand strenger aangepakt dan die andere groepen? Omdat, zei spr., de waardering ontbreekt, die hem om positie, taak en historische verdien sten toekomt. Het recht op waardering ontleent de middenstand ten eerste aan hét aantal van 400.000 onderne mingen in ons land, waardoor l'/s mil- lioen mensen rechtstreeks afhanke lijk zijn van het middenstandsbedrijf. Bij de klein-metaalnijverheid zijn evenveel personen betrokken als bij de grote metaalindustrie. Dat werd vroeger over het hoofd gezien, maar het dringt nu tot de re gering door, dat bij her uitvaardigen van wetten en het nemen van sociale maatregelen ook die klein-industrie 'n stem in het kapittel toekomt. Ten tweede vormt de middenstand een prachtig belastingobject. Gebonden aan plaats, winkel of werkplaats, zijn de middenstanders door de fiscus gemak kelijk bij de kraag te pakken. In dit verband wees spr. er op dat de loon belasting is verlaagd, maar de omzet belasting is verhoogd en laakte de wijze waarop deze last op de schouders van de middenstand werd gelegd. Recht op waardering heeft de midden stand voorts, omdat hij ,,'t grote bind middel is in ons volksbestaan" en ook de brug voor de niet-bezitter naar het grote bedrijf. De middenstand is te vens de bron, waaruit vele intellec tuelen voortkomen, die leidende posi ties innemen. Heeft de middenstand dus recht op meer waardering, we moeten erken nen, zei spr., dat. we niet krachtig ge noeg georganiseerd zijn. Tot de plich ten van de middenstand behoort dus 't versterken van de organisaties. Ver der het zich openstellen voor nieuwe methoden en te zorgen voor een be hoorlijke ontwikkeling, vooral van de jeugd. Spreker waarschuwde voor de komende, zware tijd. Nu is er nog een grote omzetsnelheid, maar weldra zal er veel meer bedrijfskapitaal nodig zijn. Enkele voortuitzienden vragen nu al crediet aan. Het zal weldra moei lijker te krijgen zijn. De heer Swagerman eindigde zijn met grote belangstelling gevolgde rede met de wens uit te spreken, dat de middenstand door eendrachtige samen werking, systematisch handelen en een goede voorbereiding van de midden' standsjeugd, de waardering zal ver werven die hun toekomt. Van de gelegenheid tot vragen stel len werd gebruik gemaakt door de he ren Mr. H. Jonker Hz., R. Rezelman A. van Zandwij1- en Harder. Verschei dene interessante onderwerpen kwa men daarbij aar de orde, waarna slui ting met dank volgde. De plaatselijke afd. van de Vrou wenbond van het N.V.V. vergaderde bij de heer Buisman. Mevr. IJsselstein verwelkomde bij de opening in het bijzonder de spreekster, mevr. SimonisPieters van Amsterdam, de leden van de Hel- derse afdeling, de heer Helden van de Helderse bestuurdersbond en de plaatselijke afdelingsbesturenvan Landarbeiders- en Bouwvakarbei dersbond. Mevr. Simoms zette het doel van de Vrouwenbond uiteen en gaf voor beelden, op welke wijze de vrouw een steun kan zijn voor de vakbewe ging. Zo kan de vrouw haar man aansporen de vergaderingen van zijn vakbond te bezoeken, zij kan helpen in het gezin, waarvan de huisvrouw ziek is; werken voor het T.B.C.-fonds (postzegels sparen!) adviezen geven inzake distributie, prijzen, huisves ting; het uitwisselen van kinderen bevorderen, waardoor deze op goed kope wijze een mooie vacantie kun nen hebben en ook een spaarfonds stichten met het doel de huisvrou wen in de gelegenheid te stellen naar een vacantiekamp te gaan. Nadat door spreekster nog enige vragen waren beantwoord, bad in een huishoudelijke vergadering een be stuursverkiezing plaats. Het resul taat was, dat het bestuur als volgt werd samengesteld: mevr. IJssel stein, voorz.; mevr. Bijpost, secr.; mevr. Okkerse, penn. en verder mevr. Schra en mevr. Wendel, leden. De rondvraag volgde nog, waarna de voorzitster sloot met de wens, dat op de volgende bijeenkomst alle vrouwen van de N.V.V.-leden aan wezig zouden zijn. GESLAAGD. De heer E. Brouwers slaagde voor het slagers-vakdiploma. Met het K.L.M.-toestel uit Stock holm kwam Maandagmiddag, 15 Mrt. op doorreis naar Parijs, een gelukki ge jonge Fransman op Schiphol aan. Het was de 24-jarige Raymond Havard, die dank zij de grote kundigheid van de Zweedse chirurg C. Graaford van de dood is gered door een operatie, welke 'n unicum in de medische we reld mag heten. Raymond Havard, die 24 jaar oud en gehuwd is hij heeft een dochtertje van enkele maan den leed reeds twee jaren aan 'n vernauwing van de aorta of grote li chaamsslagader. De artsen, die hem behandelden beschouwden zijn geval als volkomen hopeloos en gaven hem nog slechts anderhalf jaar te leven. Een redacteur van het blad „Paris Presse" die toevallig van het geval op de hoogte was, had echter van de gro te kundigheid van de Zweedse chi rurg gehoord en stelde zich met hem in verbinding. Aangezien Havard niet in staat was de hoge kosten aan deze operatie verbonden te dragen, ver klaarde dr. Graaford zich bereid deze gratis te verrichten. De K.L.M. teza men met de Air France v.ervoerde Havard naar Stockholm. De operatie slaagde uitmuntend en werd bijgewoond door 32 chirurgen uit 8 verschillende landen. Thans, enkele weken later, is de overgelukkige Fransman bij zijn ge zin teruggekeerd. Een nieuwe wereld is voor hem opengegaan. HILVERSUM I (301 m.) Nieuws om 8, 9,30, 1, 7,30 en 10,30 u.. KRO: 8.15 Lenteklan ken (gr.pl.) 8.30 9.45 Vier delen uit Hoogmis. NCRV „Das muzikalische Opfer" (gr.pl.) 10. Kerkdienst. 11,30 „Na de kerkdienst". 12.Geestelijke liederen. KRO: 12,15 Apologie. 12.30 Het orkest zonder naam. 12,55 Zonnewijzer. 1.15 Het or kest zonder naam (vervolg). 1.30 Mu ziekkorps van Staatsmijn Emma. 2. Muzikale tombola. 2.30 „Barabbas" (Radiospel). 3.45 Alfredo Campoli en zijn orkest (gr.pl.) 4.10 Sport. 4.25 2e Vespers. NCRV: 5,— Kerkdienst. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.De psalmen van Sweelinck. 7.15 „Kent gij uw bij bel?" KRO: 7.45 Marsen (gr.plj 7.50 „In 't Boeckhuys". 8.05 De gewone man. 8.12 Omroeporkest. 9.40 Dolf van der Linden en zijn Metropole-orkest. 10.15 (gr.pl.) HILVERSUM II (415 m.) Nieuws om 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA 8.18 Zingen de torens. 8.30 „Lente in het land". 3.40 „Intermezzo". 9.12 Sportmededelin- gen. 9.15 Men vraagt en wij draaien. 9.45 Geestelijk leven. 10.Quartetto di Roma. 10.30 Briefgeheim. AVRO: 11.Matthaus Passion. 12.30 Boekbe spreking. 12.50 Gr.pl. 1.15 De Kwintet spelers. 1.45" Anny Schuitema draagt voor. 2.Matthaus Passion (tweede deel). 4.„Pasquiertrio (gr.pl.) 4:15 Filmpraatje. 4.30 Viool en piano (gr.- pl.) 4.45 Sportuitslagen. VARA. 5. Kinderkoor „De Merels". 5.30 De avonturen van Ome Keesje. 5.50 Sport. 6.15 In gesprek met de lezer. VPRO: 6.30 ,.De Gelijkenissen". 7.IKOR studiodienst. AVRO: 8.15 Waltztime. 8.40 Hersengymnastiek. 9.10 't Is weer Lente. 9.35 „De kinderen van kapitein Grant". 10.20 Kwartet Die sieben letz- ten Worte Jesu Christi. 11.15 Franse melodieënstroom. MAANDAG HILVERSUM I (301 m.) Nieuws om 7, 8, 1, 7, 8 en 10,30 uur. NCRV: 7,30 Reveille. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Gewijde muziek. 9.Arthur Ru- binstein, piano (gr.pl.) 9.15 Ochtend bezoek bij onze jonge zieken. 9.30 Werken van Haydn en Mozart. 10.30 Morgendienst. 11.— Leichenkwartet. 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 11.35 Boutique Fantasque. 12.Misere re Hasse. 12.30 Weeroverzicht. 12.33 Amati Trio. 12.55 HetBach-koraal. 1.15 Mandolinata. 1.45 Nationale mars muziek. 2.Radio-uitzending voor de scholen. 2.35 De „Varianten". 3. Vioolduo Joachim RöntgenPiet Nij- land. 3.25 Collegium musicum Amste- lo-damense. 4.— Bijbellezing. 4.45 Het „Matrozenkoor". 5.Het kleuterklok je klingelt". 5.15 Populaire orgebespe- ling. 5.45 Het land van de Dajaks. 6. Ensemble Lachman. 6.15 Sportrubriek. 6.30 Ned. Strijdkrachten. 7.15 Onder de NCRV-leeslamp. 7.30 Het actueel geluid. 7.45 Mevr. B. Wyers-Nort spreekt over de „Stichting Goed Wo nen". 8.15 Rotterdam I (muziekcorps van het'Leger des Heils). 8.45 Dames koor „Melodia". 9.10 Ir. H. van Ries- sen spreekt over „Het communisme, de vijand van de vrijheid". 9.30 Strijk kwartet. 10.— Cursus kerkelijk orgel spel. 10.45 Avond-overdenking. 11. Cyclus „De liederen van Claude De- bussy". 11.30 Slotaccoord. HILVERSUM II (415 m.) Nieuws om om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7.15 Gr.pl. 8.18 Lichte morgenklanken (gr.- pl.) 9.Lichte orkestwerken (gr.pl.) 9.30 Waterstanden. 9.35 Beethoven (gr.- pl.) VPRO: 10.Morgenwijding. VA RA: 10.20 Fantasie over Noorse volks melodieën. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 De regenboog. 11.20 Lenteliederen van Georges Huë. 11.35 De Barrière (kort verhaal). 11.50 Sol Hoopie en zijn novelty-kwartet (gr.pl.) 12.Orgel (Johan Jong). 12.30 Weerpraatje. 12.33 Voor het platteland. 12.38 „De Trouba dours". 1.20 Miller-sextet. 1.50 Les chanteuses de la Colombiere. 2.- Haydn en Martinie. 2.30 De schoolarts geeft laad. 2.45 „Othello" van Verdi (gr.pl.) 3.35 De man die wonderen kon doen. 4.15 Disco-cabaret (gr.pl.) 5.Het melkkannetje (gespeelde fabel). 5.15 De school is uit. 5.30 The Ramblers. 6.15 Vara-varia. 6.20 Piano-duo. 6.35 Kwartet van Jan Corduwener. 7. Zeeuwse uitzending. 7.30 Chopin. 8.15 P.S. actuele kanttekeningen in caba retstijl. 8.45 Ik ben het niet met u eens. 9.05 Dolf van der Linden en zijn metropole-orkest. 9.35 Achter het IJze ren Gordijn (Koos Vorrink). 9.50 Meester-trio. 10.20 Stabat Mater. 11.15 Om het wereldkampioenschap schaken. 11.30 Dansmuziek. President Benesj een gevangene? Slavik, die als Tsjechisch ambassa deur in de V.S. is afgetreden uit pro test tegen de jongste gebeurtenissen in zijn land, heeft te New York ver klaard, dat naar zijn mening presi dent Benesj een gevangene van de communisten is. In een radio-inter view verklaarde Slavik: „Ik ben er zeker van, dat hij niet kan handelen zoals hij nu zou willen". Volgens Sla vik kreeg Benesj geen toestemming voor radio Praag te spreken. Twee ontwerpen van zijn rede zouden door de minister van Binnenlandse Zaken verworpen zijn. Nu het door de overweldigende deelname niet mogelijk is gebleken voor het gouden Kruis een halve com petitie te laten verspelen, neemt mor gen dit massale tournooi een aanvang, waarbij het afvalsysteem gehuldigd wordt. De uitspelende vereniging heeft het voordeel, dat bij een gelijk spel door haar de volgende ronde bereikt wordt.. DEZE WEEK komen de tweede, derde en vierde klassers aan bod, want de eerste klas- sers zijn voor de eerste ronde vrijge steld. Van. de wedstrijden noemen wij: in Schagen SRCCallantsoog, waarin de zwarthemden als favoriet starten, on danks de handicap van een viertal in vallers wegens ziekte, verder aan Den Oever: WironWatervogels 3, waar in de reserves van de Torren kunnen laten zien, wat ze waard zijn. Water vogels 2 zal via Oosterend zeker de tweede ronde bereiken, maar over Helder 4 tegen Texel 2 uit zijn we niet zo gerust. Succes 3Schagen 3, EKC 3—SRC 2 en ZAP 2—Tex. Boys zullen uitermate spannend zijn, waar bij telkens de thuisclub een klasse ho ger speelt, maar dat tegen taaie tegen standers nog zal moeten bewijzen. DE COMPETITIE In IC en res. IC is de aardigheid er af. Bergen, Geel-Zwart, Zeemacht, ZAP en VIOS kunnen hun wedstrij den winnen, terwijl in Schagen, Scha gen 2 DTS 2 de tweede plaats nog net kan ontnemen, met dien verstande, dat ze dan Succes 2 erop helpen. In de tweede klasse alleen: DTS 3 HRC 5. Een nederlaag van de Deet- jes brengt Winkel 2 zo goed als in veiligheid. Bij de adspirantjes kan HRC c Zon dag kampioen worden, als ze van Hel der d winnen. Verder mogen we U naar het pro gramma verwijzen. Het programma luidt: GOUDEN KRUIS le ronde: Flevo 2—Geel-Zwart 2. N. Niedorp 2 HOSV 2. LSW 2—J. Holland. SCRI —Callantsoog 1. Kaagvogels 2BKC 2. Watervogels 2Oosterend. Dirkshorn 2 Petten 2. WironWatervogels 3. Texel 2Helder 4. ZDHCocksdorp. Oudesluis 2Wiron 2. Con Zelo 2 Flevo. BKC 3—SRC 2. ZAP 2—Tex. Boys. Succes 3Schagen 3. West Frie zen 2—VZV 2. Winkel' 2—DWB 2. TwiskN. Niedorp 3. VIOS 2Lim- raen 2. USVU 3Hugo Boys. Hugo Boys 2ADO 2. Alkm. Boys 3Con Zelo. Competitie IC: BergenWinkel. Geel- ZwartEgmondia. PettenZeemacht. SVW—ZAP. Alkmaar—VIOS. Res. IC: Schagen 2DTS 2. Res. 2F: DTS 3—HRC 5. 4H: Petten 3Wieringerwaard 3. I: Geel-Zwart 3Callantsoog 2. SRC 4Oosterend 2. Jun. C: DTS aHelder a. Alkm. Boys Alcmaria V. a. Schagen aHRC a. Hollandia aWest Frisia a. Jun. K: ZAP aGeel-Zwart a. Hol landia T. aVIOS a. Hugo Boys a ZAP b. Adsp. J: Alcmaria aTexel a. DTS a Helder a. Adsp. M: Wiron aSchagen b. Succes aWatervogels a. Adsp. N: Helder eHRC e. Adsp. O: Winkel aCallantsoog a. Adsp. P: Helder c—BKC b. Helder d —HRC c. HRC d—Watervogels b. Succes bWinkel b. Adsp. Z: LSW aGeel-Zwart a. Adsp. HH: Hollandia T. cSRC c. LSW d—ZAP c. RK AFC b—SRC b. Jun. D: Jong Holland aKaagvogels a. Adsp. 11: Kaagvogels bDTS b. LAATSTE OEFENINGEN VAN DE AFD. NOORD-HOLLAND. OP 4 APRIL A.S. De Techn.-Commissie van de Afd. Noord-Holland aldus „De Nop", zijn de volgende proefelftallen samenge steld, die op 4 April op het Hollandia- terrein tegen elkaar zullen uitkomen. Aanvang 2.30 uur. r A-elftal: J. Kant, Dirkshorn; C. Leegwater, VZV; K. Brak, Dirkshorn. J. vd. Molen, Dirkshorn; C. vd Berg, ZAP; J. vd Laan, Kaagvogels. A. Kohnhorst, Petten; L. Timmer, ZAP; C Driehuis, Geel-Zwart; F. Berkvens, SRC; P. Neijens, ZAP. Reserves: H. Grent, Strandvogels, doel; J. Sikkema, Zeemacht, midden; H. Beneker, Zeemacht, achter; G. Groen, VZV, voor; Schermer, Fores- ters, voor. B-elftal: H. Vorst, Berkhout; N. Doodeman, SEW; C. Zwart, Alkmaar; N. Kaag .Valken; W. van Droogen, de Blokkers; M. Bloemendaal, Sporters: A. Koopman, SVA; J. Koot, VIOS; A. Wit, Spartanen; J. Bos, Sporters, C. Kossen, Kaagvogels. Reserves: T. Taams, OSV, doel; Chr. Kaag, Valken, achter; C. Postma, Fo- resters, midden; J. Weijers, Limmen, voor; H. van Belois, Kaagvogels voor. JUNIOREN. (Aanvang 13 uur). AlkmaarZaanstreek: J. Lingeman, Alcmaria V.; W. Hoeben, RK AFC; M. Kuperus, Alcmaria V.; P. Oud, Kolp. Boys; J. Wassink, Alcmaria V.; K. Kelder, KW; A. Schrier, Helder; J. de Wit, OSV; K. N. vd Sterre, Alcma ria V.; D. Wielinga, Alcmaria V.; H. G. Bordemann, DFC. Reserves. D. Buter, WFC, doel; P. Leguit, midden, KW; A. Onrust, OSV achter; C. Duin, ZW, voor. Kop van Noord-Holland en Drech- terland: J. Popma, AFC; D. Steltenpool, WW; R. de Moei, SRC. W. v. Grie ken, ZAP; H. Stikkelman, SRC; P. Hes, Hollandia; J. Zwier, Hollandia; J. van Oosten, ZAP; G. Schouten, Schagen; J. Boswijk, Texel; M. Bedorf, Alcmaria V. Reserves: P. vd Oord, Schagen, doel; P. Schoen, W. Frisia, achter; C. Porte- gijs, midden, VZV; K. Vos, Berkhout, voor. Na enige weken van welverdiende rust na een uitstekende competitie treden Paardekooper en zijn mannen a.s. Zondagmiddag om twee uur weer eens aan en fungeren daarbij als gast heren van het sportieve DTS uit N.- Scharwoude. De vroegere ontmoetingen tussen deze beide 3e klassers stonden altijd in het teken van de sport en wij twijfelen er niet aan, of ook a.s. Zon dag zullen de Polderse voetballiefheb bers weer eens van goed voetbal kun nen profiteren. De netto opbrengst van deze strijd komt ten goede van de kas van de afdeling Noord-Holland, zodat ook deze sportieve geste een gang naar het BKC-terrein dubbel en dwars waard is. Na 21 jaren lang de BKC kleuren te hebben verdedigd, komt Jb. van Wees thans voor het feit te staan, dat het voetballen tot het verleden zal beho ren. Een medisch onderzoek wees uit, dat verder spelen voor de aloude BKC-linksbuiten funest zal zijn, zodat de elftal-commissie thans officieel een andere linkervleugelman zal moeten opstellen. Wij zijn er van overtuigd dat Van Wees de verrichtingen van het eerste met de grootste aandacht zal gadeslaan en tevens willen wij niet nalaten, als tolk van alle BKC-leden te fungeren en Van Wees hartelijk dank te zeggen voor al hetgeen hij in het belang der geel-zwarten deed. Voor onze stad loopt de voetbal competitie ten einde. En een ver heugend verschijnsel is het dat het aantal te spelen degradatie-wedstrij den ook tot het uiterste beperkt zal blijven. Alleen JVC ondergaat dat lot, terwijl Helder 2 zich waarschijnlijk nog juist op tijd hersteld heeft. HET PROGRAMMA. In de 2e klasse A spelen KFCVolen- dam en ElinkwijkDWV. We schake len dan gelijk over naar de vierde klas se, waar het volgende restantje het publiek wordt aangeboden: St. George Oudesluis; West FriezenWatervo gels. SchoorlJVC; Wieringerwaard Berdos en SijbekarspelSchagen. 4e klasse B. In deze afdeling is de beslissing nog niet gevallen. MFC, dat vrij stevig onderaan staat, krijgt be zoek van RK AFC, dat juist Zondag j.1. werd uitgeschakeld. Daar zit mis schien winst in voor de Medemblik- kers. De RijpAndijk is een strijd tus sen de zwakkere clubs. ZouavenN. Niedorp is een middenmoot-wedstrijd. Vrone houdt de punten thuis tegen LSW. De grote strijd gaat tussen Ran- ders en Grasshoppers. De laatste (uit Hoogwoud) staan theoretisch het bes te. Maar de Alkmaarders zijn ook niet kansloos. Dus spannen zal het zeker. Zoals bekend speelt de kampioen van deze afdeling tegen Schagen en De Germaan. Res. 2e klasse A. Helder 2 is vrij. Het programma luidt. Hilversum 3 Ajax 3; HFC 2—AFC 3; Alcmaria 2— Stormvogels 2; EDO 2—Blauw Wit 3; KFC 3—Zeeburgia 2. De stand onder aan is: HFC 2 KFC 3 Helder 2 AFC 3 Na Zondag speelt Helder nog tegen EDO 2 en Alcmaria 2 uit, terwijl AFC 3 nog thuis KFC 3 ontmoet en uit Stormvogels 2. Res. 3e klasse B. Alkm. Boys 2 werd j.1. Zondag kampioen door een 3—1 overwinning op ZFC 4. De Alkmaar ders nog onze felicitatie. Het was dus een eigenaardige dag voor de Boys. Het eerste kwam definitief onderaan; het tweede werd kampioen en het 3de elftal degradeerde naar de 2e klasse van de Afd. Noord-Holland. Even over het derde elftal. Dit moest joelen te gen Alcmaria 4 dat reeds gedegradeerd was. Bij een overwinning had Alkm. Boys zich nog kunnen handhaven. Het werd een gelijk spel en aangezien er in deze afdeling van 7 clubs 2 elftal len moesten degraderen (overigens een dwaasheid) waren de Boys ook het slachtoffer. Dit vernamen zij na afloop van de Alcmaria-spelers. Zelf wisten zij het niet. En dat feit moet toch op rekening van het bestuur ge schoven worden. Het programma in deze afdeling is: Assendelft 2OVVO 2; Purmersteijn 2Zilvermeeuwen 2; ZFC 4Hollan dia 2; De Volewijckers 3Alkm. Boys 2. WFC 4HRC 2. Onderaan is de si tuatie: 19 7 1 11 15 14 5 2 7 12 18 6 0 12 12 17 4 2 11 10 Zilvermeeuwen 2 17 6 2 9 14 Alcmaria 3 17 5 4 8 14 Assendelft 2 18 5 4 9 14 Purmersteijn 2 16 5 3 8 13 WFC 4 19 5 3 11 13 In de res. 3e klasse A speelt West Frisia 2 tegen OSV 3 in Oostzaan. Bij een overwinning zijn de Enkhuizena- ren kampioen. Res. 3C. Watergraafsmeer 2 heeft nog 2 uitwedstrijden n.1. ZW 2 en Zaandijk 2. Haar voorsprong bedraagt 3 punten op Zaandijk 2. Een overwin ning in Zaandam morgen tegen ZW maakt haar dus kampioen. Maar zotrer is het nog niet. Toch menen we dat de Amsterdammers er Zondag komen, want Zaandijk 2 krijgt klop van HRC 3. De roodjes hebben het voorrecht fin zonder concurrentie spelen en dus krij gen zij flink bezoek. We houden het op een zege. Verder speelt hier: Kennemers 2 Rodi 2; Velsen 2Volewijckers 4; WZ 2—KW 2. Res. 3e klasse E. Helder 2 gaat naar ZSGO 2. Zelfs een gelijk spel durven wij niet te voorspellen. Het program ma is. Volendam 2Madjoe 2: DWV 4 —Olympus 2; Ahrends 2—OWO 3; WB 2—DWS 4. DE KNVB-BEKER. De wedstrijden om de KNVB-beker beginnen eveneens op de 2e Paasdag. HRC ontvangt dan Oudesluis, Water vogels speelt tegen BKC en Helder gaat waarschijnlijk naar Texel.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3