Stad eu Omgeving* Het schoolvoetbaltournooi zal slagen MET DE PAAS GEEN ROLLADE! I im 9 Hulde aan het Helderse publiek Adoptie van Helderse oorlogsslachtoffertjes K.V.H.-NIEUWS Bevroren schapenvlees smaakt ook Persoonlek kampioenschap biljarten Predikbeurten Lijst „Willem Ruys" en „Kota Gede" Leger des Heils-nieuws Op weg naar huis Overtreders van economische wetgeving staan terecht Opening Wandelseizoen Urk. WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN Babymanteltjes en Jasjes 14.80 19.60 24.25 Breezand. Chr. Hist. Kiesvereniging Den Burg. O Hfl door J. D. v. Ext«r"*^ Onze oproepen in de afgelopen weken hebben succes gehad. Bijna alle benodigde bonnen zijn inge leverd en van alle kanten st-.-omen prijzen nog binnen. Wij kunnen nu al, nog drie dagen voer de officiële opening van het grote schoolvoetbaltournooi 1948, het publiek van onze stad bedanken voor haar milde gaven. Wij doen dit na mens de organisatoren en zeer zeker namens de 600 jongens. Is het niet typerend, dat gisteren op ons kan toor een „Vriendin van- de jeugd" 2 keuzebonnen en een snoepbon kwam brengen? Een dergelijke geste doet sympathiek aan. Toen wij deze dame naar haar naam vroegen, antwoord de zy: „Het gaat toch om die bon nen, mijn naam is bijzaak". Dat ia echt'Helders. Op deze vrouwen moe ten wij trots zjjn. Wij haalden dit unieke woorbeeld even aan, omdat bet zo echt de geestdrift vertolkt, waarop geheel Den Helder met de jongens meeleeft. Hieronder laten we nog een lijst volgen van schenkers van cadeaux. Fa. Van Wolferen, voor ieder win nend elftal een tfsco en voor de 4 kampioenselftallen een extra dikke. Dit komt neer op ongeveer 325 ijsco's; fa. K. ƒ5.fa. Z. ƒ,10.fa, S. 1 voetbal no. 4; P.T.T.-personee» 13.85; fa. C. 1 kampmes en 2 zak mesjes; v.v. H.R.C. ƒ10.v.v. Hel der 10.Dansinstituut Mouton 11 bewijzen voor 1 jaar gratis dansles; Mr. B. 10.fa. de B. 11 zuurstok ken; fa. D. S. 2 vulpotloden; mej, T. H. 1 boek, terwijl de Helderse Cou rant voor. vandaag de rij sluit met een fraaie wisselbeker. PROGRAMMA-WIJZIGING. Comenius-school 3 is uitgevallen. Daar speelt voor in de plaats R.K. school Breezand. Let dus op Bree- zanders. Jullie spelen op 30 Maart van 910 uur tegen Huisduinen op het C-terrein. NOG EVEN OPGELET. Wij zullen volgende week steeds de uitslagen vermelden van de vorige dag en zoveel mogelijk trachten het programma aan te geven voor de volgende dag. Wij raden echter de aanvoerders aan steeds na afloop van een wedstrijd, hetzij gewonnen of verloren, even aan één der com missieleden te vragen, wanneer et weer gespeeld moet worden. Laat al les nu vlot verlopen, zodat er geen teleurstellingen te boeken zrjn. Moch ten de scholen buiten de stad soms in tweestrijd zijn, wanneer er gespeeld moet worden, onze sportredactie is gaarne bereid, indien mogelijk, ..te helpen. Ons telefoonnummer, is 23'45/ Den Helder. Wij zijn uiteraard met Het Nederlands Hoofdkwartie van het „Forster parents plan for War chiidren" te Amsterdam, welk co mité bemiddeling verleent bü de adoptatie van Nederlandse oorlogs slachtoffertjes door Amerikaanse gezinnen of personen, heeft aan de directeur van de Dienst voor Soci ale Zaken een opgave gevraagd van de in de gemeente Den Hel der woonachtig zijnde kinderen, tot en met de leeftijd van 13 jaar, van oorlogsslachtoffers. In aan merking komen tevens wezen of halfwezen uit die gezinnen, waar van de vader door oorlogsomstan digheden het leven heeft gelaten of door oorlogsomstandigheden in valide is geworden. Hierbij wordt opgemerkt, dat deze opgave speciaal betrekking heeft op kinderen uit die gezinnen, welke tot de z.g. „stille armen" behoren, en dus niet uit a-sociale gezinnen. Het ligt in de bedoeling, dat te zij ner tijd leden van bovengenoemd co mité contactbezoeken zullen brengen aan de gezinnen, waartoe de opgege ven kinderen behoren. De directeur van de Dienst voor So ciale Zaken, de heer H. A. Boon, heeft alle Helderse verenigingen en instan ties die zich op het terrein der sociale zorg bewegen, verzocht om hem bij de opsporing van dergelijke gevallen behulpzaam te zijn. Eén van deze instanties is de Stich ting „Humanitas", welkein 'n rond schrijven heeft blijk gegeven, actief aan deze zaak te willen medewerken. Dc namen en adressen van kinderen, welke voor opgave in aanmerking ko men, kunnen worden medegedeeld aan de secretaris, de heer P. J. Kroonstui- ver, Molenstraat 27. Op de 2e Paasdag gaat KVH 2 naar zijn grote rivaal ZKC. Deze staat ge lijk met onze stadgenoten met 1 gelijk en één verloren wedstrijd. Dus KVH hier kan geen genoegen met een ge lijk spel nemen. De twee pun ten moeten dus mee naar Den Hel der. Dit kan ook, als KVH zich maar ten volle geeft en met de wil om te winnen in het veld verschijnt. Zondag j.1. ontbrak het aan de nodige spirit en dat moet niet plaats vinden in een twaalftal met serieuze kampioenskan sen. Met de wil om te winnen moeten jullie ZKC tegemoet treden. Het derde twaalftal van KVH gaat mee en speelt tegen ZKC 3. Hiervan kunnen wij weinig zeggen, dagr KVH 3 voor het eerste jaar in de-competitie speelt. Doet je best en speek - tot de laatste minuut. Tevens kunnen jullie het tweede aanmoedigen. Succes KVH. De bus vertrekt om 8 uur vanaf hoek Moree. alle eventuele veranderingen of uit slagen op de hoogte, 's Morgens om half acht zijn wij reeds present, zo dat de gewenste inlichtingen voor dezelfde dag nog doorgegeven kun nen worden. Wij wijzen het voetbal- lievend publiek er nog op, dat het tournooi Zaterdag .begint en dat Za terdagmiddag de hogere scholen in het véld komen. Het programma voor 'Zaterdag luidt: Afd. A: R.K.J.S. IISchool 6 910 uur; Chr. Opl. SchoolTuindorp 910 uur; R.K.A.P.School 1 A.P. 10.1511.15 uur; R.K.J.S. I—School 4 10.1511.15 uur; School 8Gr. van Prinsterer School 23 uur; School 14School 5 23 uur; School J IIRehobotschool 3.15—4.15 uur; School Breezand IISchool 10 3.15 4.15 uur. Afd. B I: Julianadorp V.G.L.O. II 910 uur; Comenius IV.G.L.O. 4 10.1511.15 uur; School J IV.G. L.O. Hippo 10.1511.15 uur. Afd. BII: V.G.L.O. III—V.G.L.O. I 910 uur. Afd. D: A.V.T.S. I—U.L.O. I 3.15— 4.15 uur; H.B.S. IIHandelsavond School 2—3 uur; Av. Mach. S"hool HBS I 2—3 uur; A.V.T.S. II—Ly- céurn II 3.154.15 uur. Koopt bij Het Prinselijk Gezin te Zermatt. Het gezin geniet van de Zwitserse zon. Het ziet er naao* uit, dat ook dit jaar onze Paasdis nog niet zal worden gesierd door een malse rollade, waarvan zelfs de touwtjes tot af kluiven inviteren. Het zou gezellig, feestelijk en smakelijk zijn, wan neer onze maaltijd werd opgeluisterd door een stukje welbereid osse- vlees of een kostelijk carrbonaadje. We.kunnen het onze huismoeders dan ook niet euvel duiden, dat zij in deze dagen beminnelijker dan ooit hun slager trachten te vermurwen tot het afgeven van zulk een heerlijk vers product. En we kunn, n het begrijpen dat geen slager er genoegen in schept om de dames af te schepen met een: ,,'t Spijt me mevrouw, U zult met een stukje bevroren schapenvlees genoegen moeten hemen!" Wij hebben dat onze slager op een zo meewarige toon hor?n zéggen, dat wij medelijden kregen met de me vrouw, met de slager, met het be vroren schaap, ja haast met onszelf. Graag wilden we wat meer van deze gedaanteverwisseling rollade be vroren schapenlap weten, en toen werd ons prompt het „Vakblad voor de Slagerij" in de handen gedrukt. In dit algemeen vakblad en publiciteits- orgaan voor het slagersbedrijf trof fen wij een hoofdartikel aan, dat aan deze kwestie was gewijd. „Geen markten met schitterend Paasvee; slechts enkele honderden magere koeien op de leveringsmark- teïr van.Ije tr^ehele - tand. Een Paa.s- veetèntoonsteiling met meer slacht- paarden dan vette runderen. Het pu bliek moet het voor de Paasdis doen met bevroren lamsvlees, nuchter kalfsvlees en een ietsje varkens vleeszo lazen wij. En ver volgens: In deze tijd vén het jaar werden vóór de oorlog de „vette weken" in gezet met de, bekende Paasveeten- toonstellingen. Er was volop slacht vee, van uitmuntende kwaliteit. Thans, bijna drie jaar na de oorlog, is nog slechts een enkele uit de rij der Paasveetentoonstellingen tot her leving gekomen. Het actieve bestuur van de organisatie te Schagen heeft het weer aangedurfd, maar op het gezellige marktplein rond de mooie kerk heeft het nog niet vol gestaan met vette, vlezige, glanzende koeien en vaarzen. Drie jaren na de oorlog zijn de vroeger zo druk bezette slacht- veemarkten voor Pasen nog verlaten en komen er per dag van alle leveringsmarkten samen zo'n 175 a 200 magere runderen voor de vleesvoorziening beschik baar. De spoeling is wel erg dun, en het kost grote moeite om het karige rantsoen van 200 gram per week te handhaven. Want de aanvoer uit het buitenland loopt Als le partij stond op het program ma J. v. d. Steen tegen J. Woud, een matige partij welke werd gewonnen door J. v. d. Steen 200160 in 47 brt. 2e partij J. Tiessen tegen J Smit. Tiessen stak goed van wal met een serie van 48. In de 27e brt was de stand 185 voor Tiessen tegen Smit 164, waarna Tiessen de partij in de 30e brt. uitmaakte. 3e partij G. Snelten tegen G. Karman. Snelten was in deze partij niet erg op draaf en kon het tegen de nieuwe le klasser niet redden. Deze laatste won de partij. Snelten 165200 Karman in 31 brt. 4e partij, de belangrijkste voor L. Tjittes, daar Tiessen zijn partij had ge wonnen. Kersbergen begon heel goed; in de 7e beurt was de stand 35 Tjittes en 69 Kersbergen. Daarna kwam „onze Luc" op dreef met de hoogste serie van 70 en was de stand 104 Tjittes tegen 73 Kers bergen, waarna Luc regelmatig door ging en de overwinning behaalde. 200 Tjittes100 Kersbergen in 17 brt., alzo weer een geslaagde avond: De stand is thans na de 5e ronde: 1 L. Tjittes 5 5 0 0 10.30 10 2 J. Tiessen 5 5 0 0 6.45 10 3-. Jb. Smit -- --3—3 3-2- 07S- 6 4 <k Snelten S' 2 r"0""3 E79' 4 5. A. Kersbergen 5 2 0 3 4.69 4 6. G Karman 5 1 0 4 5.99 2 7. J. v. d. Steen 5 1 0 4 3.89 2 8. Jb. Woud 5 1 0 4 3.83 2 ook niet zo vlot als werd ver wacht. Het gevolg van het een en ander is, dat nog geen extra schotels voor Pasen kunnen worden opgediend en dat het publiek zich met een beperkt rantsoen tevreden moet stellen, in hoofdzaak bestaande uit bevroren schapenvlees en vers nuchter kalfs vlees. Overigens Is het bevroren schapen vlees nog zo kwaad niet. Het is al tijd nog beter dan hét bevroren gé- malen vlees, dat de vorige winter moest worden verstrekt. Ter illustra tie mag gelden, dat in Friesland on langs een grote hoeveelheid schapen vlees van clandestiene slachtingéh werd verkocht. Men heeft- er van gesmuld! v' Moge ook ons de bevroren scha penlap met de Paasdagen goéd smaken! GOEDE VRIJDAG DEN HELDER. Ned. Herv. Gem„ Nieuwe kerk. Weststraat, 10.30 uur ds. W. J. de Hoest, bevestiging van nieuwe lidmaten; 19 uur ds. W. J. de Hoest, H, Avondmaal; Palmstraat, 19 uur ds. J. Borghardt, H. Avondmaal. Geref. kerk, Bethelkerk, 20 uur ds, M. Ham ming. Geref. kerk, art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 20.45 uur ds. F. Tol lenaar. Chr. Geref. kerk, Steen gracht, 19.30 uur ds. J. Rebel. Geref. gemeente, Janzendwarsstraat 8, 19.30 uur leesdienst. Lutherse kerk, We zenstraat, 19.30 uur ds. H. J. Oldemans, H. Avondmaal. Doopsgezinde gein., 19.30 uur ds. T. Kraft-Rothfusz, H. A. Bapt.-gefn., geb. Irne, Hoogstr., 10.45 uur zangdienst, 20 uur evang. F. J. G Hofhuis, H. Avondmaal en dank stond. Oud-katholieke kerk, hedèn- avönd 19.30 u. bidstond, Goede Vrijdag 9.30 uur H. Dienst, pastoor Verheij, Za terdag 19 uur Paaswijdingsdienst. Leger des Heils, 15 uur en 20 uur On der het kruis.' Op ons bureau ligt ter inzage de 618 namen tellende passagierslijst van het m.s. „Willem Ruijs", dat op 13 Maart j.1. uit Batavia is vertrok ken en op Vrijdag 2 April a.s. te Rotterdam wordt verwacht. Passagiers zonder evacuatie-reéh ten staan niet in deze lijst vermeld. Als supplement is eraan toegevoegd de 71 namen tellende passagierslijst van het m.s. „Kota Gede", dat op 4 Maart j.1. uit Batavia is vertrokken en op Zaterdag 10 April a.s. te Rot terdam wordt verwacht. Op Goede Vrijdag worden in de Legerzaal aan de Spoorgracht twee bijzondere samenkomsten gehouden over de betekenis van het Kruis ln onze tijd. De samenkomsten beginnen om 's middags drie uur en 's avonds acht uur. In de avondbijeenkomst, verlenen het muziekkorps en het zangkoor hun medewerking. Op Eerste Paasdag, 's morgens om tien uur, is het inzegening van sol daten, 's avonds om zeven uur open luchtsamenkomst in de Spoorstraat- en om acht uur een Paasfeestsamén- komst in de Legerzaal. Toegang en zitplaatsen vrij. Onze stadgenoot G. N. Veenstra ls aan boord van het m.s. „Johan de Witt" op weg van Batavia naar Nederland. Hetschip wordt morgen in de Amsterdamse haven verwacht. Zolang door de beperkte voorraden levensmiddelen distributiemaatrege len een goede verdeling zullen moe ten bevorderen, zolang zullen er mensen zijn, die, ten koste van de gemeenschap, van deze noodtoestan den zullen proberen te profiteren. Iedere Woensdag weer aan vermel den de rollen van de economische rechter vele namen van dergelijke personen. Slager Dirk C. V. te Den Burg had 20 kg. rundvlees gekocht van een an dere Texelse slager, Klaas C. D. Hij had, zoals hijzelf beweerde,, het vlees echter niet Glandestien, doch op de bon gèkocht. Maar daar ook verdachte's broer, die samen met hem de slagerrij drijft, reeds had terechtgestaan, meende mr. Vellinga, de Officier van Justitie, dat het klaarblijkelijk in deze winkel ge woonte is clandestien vlees in te ko pen en dus 'zou een strenge straf zeker gerechtvaardigd zijn. Eén maand ge vangenis luidde de eis. De politierech ter, mr. Peereboom, veroordeelde ech ter tot f 250 boete- benevens sluiting .van .het bedrijf voor 6 maanden. - De vérkoper van het bewuste .vlees, -Klaas C. D':,' kreeg J- maand gevange nisstraf mét? aftrek-Van preventief,"-be nevens -4 ijiaan-den.'Rijkswerkinrichting. BEROUW. PieterW- uit St. Maarten slachtte in Februari j.'l. een varken én een schaap. "De krulstaart benam hij het le ven - op verzoek van de Haarlemmer Willem Kr„ aan wie hij nog een schuld had. Het schaap was volgens verd. maar een schaapje en was voor eigen gebruik bestemd geweest. Waarschijn lijk was dit „eigen gebruik" in de meest letterlijke zin op te vatten, want beschuldigde's echtgenote had geen vlees gezien. Toen de Officier zijn eis van 1 mnd. gevangenis en 6 mnd. RWI kenbaar maakte, biggelden de tranen over W.'s wangen. „Ja, berouw komt na de zonde", zei mr. Peereboom en veroordeelde tot 2 mnd. gevangenisstraf. De Officier wil de óp dit vonnis geen afstand doen van Hoger Beroep. De Haarlemmer K., wegens diefstal nog in detentie verblijvende, kreeg wegens hét vervoeren van het varken een gevangenisstraf van 6 weken op te knappen, terwijl bovendien f 170, gelei, dat hij voor het vlees had ont vangen, werd verbeurd verklaard. BLOEMBOLLEN-MISèRE. Antonius M. v. d. B., bloembollen kweker te Breezand, voerde vorig jaar vier maal een zending bloembollen naar Engeland uit van een soort die niet uitgevoerd mocht worden. Door het Bedrijfschap voor sierteelt was n.1. bepaald dat slechts zift 11 en 12 mochten worden uitgevoerd. Beschul digde voerde zift 10. uit en vermeldde op de factuur „zift 11". Getuige Bosman, deskundige van 't Bedrijfschap, verklaarde evenwel, dat deze bepaling van het' bedrijfschap hem vrij onredelijk voorkwam. Bo vendien voerden de twee getuigen décharge, de heren Lubbert en Aken, aan, dat. zift 11 dat jaar bijna niet te krijgen was. Dit alles gaf de politie rechter, zoals hij mededeelde, een heel wat minder zware kijk op de zaak dan hij oorspronkelijk had gehad. Mr. Buers, die als vertegenwoordi- gér en als raadsman voor besch. op trad, overhandigde bovendien nog 2 telegrammen van de Engelse afnemers, waaruit bleek, dat deze over de bloembollen zeer tevreden waren ge weest. Een en ander gaf de rechter aanleiding om de eis van de Officier. n.1. 2 maanden voorw. gevangenisstraf en f 1000 boete; niet op te volgen, doch tot f 750 subs. 3 mnd. te veroor delen. Cornelig F. H. te Anna Paulowna teelde, zonder vergunning, pl.m. 10 are narcissen, en zal voor deze overtre ding drie weken. op. staatskosten moe ten gaaü leven".'.'» Ter gelegenheid van de opening van het_Wandelseizoen 1948 geeft de. wandalspbrtvereril'iflng „De Ziiyeg- méeüw" Zaterdag a.s. een feestavond ln „De Roskam", aanvang acht uur. Kaarten kunnen nu reeds worden ge haald aan de adressen 2e Vroonstraat 57, Tuinstraat 27a en Hector Treub- ERNSTIG ONGEVAL Een dochtertje van de heer Schenk moest Zondagavond plotseling naar het Ziekenhuis te Zwolle vervoerd worden De kleine was door glasscherven ernstig aan de ogen gewpnd geraakt BRANDSCHADE Toen Zondagmorgen dg sehipper van de UK 99 bij zijn schip kwam, bemerkte hij, dat zijn voertuig geheel uitgebrand was Het logies met kleren, beelden, enz zijn geheel verbrand Voor de heer Van Veen betekent dit een aanmerkelijke schade, ook doordat hij nu minstens veertien- dagen uit de visserij is, aangezien het vaartuig eerst gerepareerd moet worden VISSERIJ De visserij op het IJsselmeer staat stil l.v m. de gesloten vistijd Alleen werd de visserij uitgeoefend met de fuiken De Ncorzeevisserij was zeer gering Zeer wei nig vangst en hoge prijzen De vorige week (15 tot en met 20 Maart) werd aan gevoerd: 12 pond snoekbaars, 787 pond voorn en 16515 pond Noordzeevis Woensdag 24 Maart: Aalsdijk, 22-3 v. Galveston te Hou- ston; Abbedijk, 23-3 v. R'dam te New York; Abbekerk, R'dam-Australië, .23-3 te Port Said; Aldabi, R'dam-Buenos Aires, 24-3 te Bahia; Alhena, 23-3 v. Santos n. Montevideo; Alkaid, w. 26-3 v.m. v. Cabadallo te Antwerpen Verw.; Bantam, Halifax-Java, pass. 23-3 Gi braltar; Blommersdijk, 23-3 v. New York te Norfolk; Cirrus (weerschip), w. 25-3 v.m. te R'dam verw.; Cistula, 23-3 v. Port Lincoln n. Soerabaya; Colytto, 23-3 v. Savona n. Sfax; Cro- nenburgh, 23-3 v. Hangö te Oxelösund; Delfshaven, R'dam-Zuid Amerika, pass. 23-3 Fernandonoronha; Dord recht, onderweg v. Abadan, gaat n. Ipswich; Duivendijk, Vancouver- R'dam, 23-3 v. Los Angelos; Eemdijk, 22-3 v. Havana te Galveston; Farm- sum, Saffi-A'dam, pass. 24-3 Ouessant; Jaarstroom, R'dam-West Afrika, pass 24-3 Kanarische Eilanden; Johan v. Ol- denbarnevelt, A'dam-Java, pass. 23-3 Kaap. Bougaroni; Karossa, A'dam-Ba- tavia," 23-3 v. Djedda; Kelbergen, La Golette-IJmuiden, pass. 23-3 Oues sant; Kertosono, R'dam-Batavia, pass. 23-3 Ouessant; Kota Agoeng, Java-Ha- lifax, pass. 23-3 Fayal; Maaskerk, 24-3 v. A'dam n. West Afrika; Mariekerk, Australië-R'dam, pass. 23-3 Ouessant; Meliskerk, 24-3 v. Lobito te Loanda; Molenkerk, Hongkong-R'dam, 24-3 v. Port Said; Nieuw Amsterdam, 24-3 v. New York te R'dam; Omala, 24-3 v. Bizerta te Tunis; Ophir, 23-3 v. Soera baya té Batavia; Oranjefontein, 23-3 v. Kaapstad n. A'dam; Parkhaven, Montevideo-R'dam, pass. 2^-3 Fernan- do Noronha; Ridderkerk, R'dam-Japan pass. 23-3 Gibraltar; Straat Malakka, 24-3 v. Montevideo n. Santos; Tabinta, Batavia-A'dam, pass. 23-3 Dungenessj Wieldrecht, onderweg v. Beaumont, gaat n. Purfleet on Thames; Willem Ruys, Batavia-R'dam, 23-3 in de Rode Zee ter hoogte v. Port Soedan. In het Evangelisatie-gebouw hield de Christelijk Historische Kiesvereniging een openbare vergadering De heer C Verschoor opende, na hel gezamenlijk zingen van „Gelukkig Va derland", met gebed en las vervolgens gedeelten uit de Openbaringen voor In zijn welkomstwoord richtte hij zich in het bijzonder tot mr H J K Bernink, lid der Tweede Kamer, die zou spreken over: „In de branding" Mr Bernink begon met er op te wijzen, dat de voorspellingen ten opzichte van de C H U niet zijn uitgekomen Zij, d e dachten, dat het met de C H U, die voor reactionnair werd uitgekreten, was afge lopen, hebben zich vergist Er zijn gees- telijke leiders geweest, die een ander jasje aantrokken, achter de Partij van de Arbeid gingen staart en meenden in die partij te kunnen evangeliseren De verwachting, dat een groot deel der jeugd zich bij de partij van de doorbraak zou. aansuifen, is niet bewaarheid en, on danks tegenwerking, verkreeg de C H U acht afgevaardigden in de Tweede Kamer en bleek te groeien bij Staten- en Ge meenteraadsverkiezingen Spreker schreef dit toe aan het trouw blijven aan de be ginselen en achtte het mogelijk, dat daartegen door de Partij van de Arbeid, die vogels van diverse pluimage wilde verenigen, de meest linkse elementen naar het communisme zijn gedreven Delname aan het kabinet heert de C H XI na kennisname van het program van do heer Beel afgewezen, speciaal om drie kwesties, Dl de Indische politiek, de so ciale neigingen en de financiële politiek Die drie zaken zijn het ook. waardoor het Nederlandse schip van Staat, volgens spreker, thans „in de branding"* terech 13 gekomen Het onderhandelen met Soekarno cs, noemde hij onwaardig en onvruchtbaar De actie had in Augustus doorgezet moe ten worden tót in Djokja Frankrijk ging ook zijn gang en als men zich niet ge stoord had aan wat het buitenland zegt, dan had de Veiligheidsraad, die het in belangrijke kwesties toch niet eens is, er zich wel bij neergelegd, dacht spreker De C H U staat vierkant tegenover so cialisatie, die zij niet in overeenstemming met Gods woord acht Zij stelt daartegen over sociale rechtvaardigheid Begrijpelijk moet er hu een schaarste-economie ge voerd worden, maar men is geen bewon deraar van geleide economie Spreker merkte in dit verband op, de indruk te hebben, dat verschillende rijksbureaüx kunstmatig in stand worden gehouden Het zijn speciaal de ministers Vos en Mansholt, die sterk vasthouden aan socia lisatie en daarbij „optreden als kleine dic tators" In een Brabants kamp waren op 111 gedetineerden 13» bewakers en verzorgers Eit was een der illustraties waarmee spreker het financieel beleid der huidige regering typeerde, na reeds gewezen te hebben op de grote staatsschuld en de tekorten op de begrotingen Sprekers con clusie was: het roer moet om Hij zag de komende verkiezingsstrijd vol ver trouwen tegemoet en wekte op dp CHU te steuneh, 'dié de leuze Zal voren: „Met de C.HU uit de branding'» Nadaj een tweetal vragenstellers was beantwoord, de heer Verschoor de spre ker had bedankt en de geringe opkomst had betreurd, werd het Wilhelmus gezon gen en sloot mr Bernink met gebed OOK OP TEXEL WERD HET EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN Dinsdagmorgen om 8 uur werd in Zuid Eierland het eerste kievitsei ge vonden door Paul Kikkert, oud 14 jaar en Wim van Egmond, oud J1 jaar, beiden wonende aan de Postweg. Later op de dag werd door hen het eerste kievitsei aan burgemeester Re- horst aangeboden. WIJDINGSAVOND Donderdagavond wordt in de Doops gezinde Kerk om 8 uur een wijdings avond door de Ned. Herv. Gemeente gehouden waaraan ook het kerkkoor zijn medewerking zal verlenen. KINDERKERKDIENST Naar wij vernemen zal 2e Paasdag v.m. 11 uur in de Lutherse Kerk aan de Weezenstraat een Paas-Kinderkerk- dienst worden gehouden. Er zullen di verse Paasliederen worden gezongen, een dubbel-kwartet geeft vocale me dewerking, terwijl mooie verhalen zul len worden verteld. Behalve de kinde ren, waarvoor deze dienst speciaal is belegd, zullen ook ouderen van harte welkom zijn. In verband hiermede verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van a.s. Zaterdag. 1. Ja, dat hebben Pim, Pam en Pom niet gedacht, dat ze na hun avontuur rr.et Gerrit Kraai plotseling zo be roemd geworden zijn. In het begin keek iedereen hen aan en alle dieren wilden met hun een praatje- maken;-En steeds weer moes ten ze- vertellen hoe ze Gerrit Kraal nu wel te pakken hadden genomen. Nee het verveelde de drie honden da nig en ze waren blij toen ze elke dag naar de school van meester Uil moes ten. 2. Maar nu hebben ze Paasvacantie! Dé school van meester Uil is gesloten en Pim, Pam en Pom kunnen de ge hele dag buiten spelen. En wil je ge loven, dat ze het niet eens zo leuk vinden? Ze vervelen zich een beetje. „Itc wou dat ik niet zo beroemd was", zucht Pom. „Overal waar ik m'n neus laat zien, staren de dieren me aan en altijd moet ik dat verhaal weer op nieuw vertellen. Bah, ik heb er schoon genoeg van".

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2