In Engeland 'vermögensheHing ineens UTRECHT weer Jaarbeurssiad BEVIN WIL SITUATIE IN BERLIJN NIET VERERGEREN i J Woensdag 7 April 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 7780 Dagblad voor Den Helder, Koegras, lexel, Wieringen en Anna Paulowna Zware straffen voor „Dikke Corrie" „Ome Joop"? Sir Stafford Cripps dient begroting in Oorlog kostte trillioen dollar Haganah verovert Arabisch dorp Russen veroordelen vliegtuig-incident Fins-Russisch ontwerpverdrag getekend Alexandrië weer rustig Willem Barendsz brengt 13000 ton traan Beursweek levert stad \5 tot 8 millioen op AN NABIJ EN VERRE WEERBERICHT BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer i49041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen ftaycnred. C. A Dekkers COURIT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties (.„Juttertjes") tot 15 woorden Lelk woord meer 5 ct. Abonnementen: per kwartaal 3.75. Agent werd in de gracht gegooid Voor de arrondissementsrechtbank te Amsterdam werd gistermiddag de zaak voortgezet tegen de 18-jarige Corrie V. efi de 53-jarige Joqp S. belden typen van de Zeedijk te Am sterdam, waar zij beter bekend ston den als ersp. „Dikke Corrie" en „Ome Joop". Beiden werd poging tot doodslag en „ome Joop" bovendien opruiing ten laste gelegd. Zij werden gearresteerd als hoofddaders na het incident, dat op 10 September 1947 op de Oude Zijds Achterburgwal te Amsterdam plaats vond. Toen de agenten de Graaf en Huysen een arrestant wilden opbrengen naar het politiebureau Warmoesstraat werden zij door een grote menigte waaronder beide verdachten bedreigd. Een jongeman trok zelfs zijn jasje uit en wilde met agent Huyser vech» ten. Nadat deze enige malen gewaar schuwd had, trok hij zijn revolver en schoot. De jongeman werd getroffen en overleed. Daarop ontstak de me nigte in toorn en agent Huyser werd door Dikke Corrie in het water van% de Oude Zijds Achterburgwal gewor pen, terwijl de Graaf een dergelijke behandeling ternauwernood ontging, omdat versterking kwam opdagen. De officier van justitie, mr. L. H- Feitsma eiste tegen „Dikke Corrie''drie jaar en tegen „Ome Joop" vier jaar gevangenisstraf met aftrek. De verdediger van „Ome Joop", mr. Pauwels. openbaarde in zijn pleidooi dat de agent de Graaf, die trouwens gedetineerd is, in de oorlog een zeer onbetrouwbaar individu is geweest, die gedurende de bezetting gedetacheerd aan het bureau Mosplein, in Amster dam-Noord zeer berucht was voor zijn afpersingeh en bedreigingen. Mr. Pau wels wild. de getuigenis van deze man. die als enige tegen „Ome Joop" getuigd heeft, als niet waar aannemen en vroeg vrijspraak voor zijn cliënt. Nadat de rechtbank in raadkamer was geweest, verklaarde de president, dat er geen aanleiding bestond „Ome Joop" op vrije voeten te stellen en be paalde de uitspraak in beide zaken op 20 April a.s. De Britse minister van financiën, Sir Stafford Cripps, heeft gisteren in het Lagerhuis z|jn begroting voor het nieuwe belastingjaar ingediend. In zijn begrotingsrede waar schuwde hjj het Britse volk, dat het zich niet kan veroorloven t||d te verspillen in zjjn streven naar herstel. De minikter gaf vervolgens uiting aan zijn hoop, dat de door hem voor gestelde belastingen Voldoende zul len zijn, zonder dat zij onnodig zwaar zullen drukken op de belastingbeta lers. Naar hij zeide, moet de Britse regering de situatie evenwel nauw keurig volgen en moet zij in staav zijn het moment aan te wijzen, waar op de inflatiedruk verdwijnt en plaats maakt voor deflatie. Wanneer dit moment zich voordoet, moet de rege ring overgaan tot een snelle herzie ning van haar economische en finan ciële politiek. Vervolgens deelde Cripps mede, dat de Britse regering haar uitgaven in het komende financiële 'aar za' ver lagen met naar raming 205 mlllioen p. st. tot 2.976 millioenp. st. Uit gaande van het huidige niveau der belastingen raamt Cripps, dat de ontvangsten 3.754 millioen p. st. zul len belopen, zodat er dus een over schot kan worden verwacht van 778 millioen p. st. Met betrekking tot de resultaten van het afgelopen financiële Jaar noemde de minister de volgende bij zonderheden: de totale ontvangsten hebben deraming met 346 millioen p. st. overtroffen. Ondanks de zeer hoge belasting is het tabaksverbruik niet verminderd, zoals de regering had gehoopt'. BIER WORDT DUURDER. Vervolgens kondigde de minister aan, dat hij voornemens is verschil lende belastingen op verbruiksartike- len in het komende belastingjaar nog verder te verhogen, en wel de belas ting op bier met 1 penny per pint, op whiskey met 28 pence per fles, op buitenlandse wijrfen met '6 pence A 1 shilling per fles (naar gelang van het alcoholgehalte) en op tabak met 40 pence per pound. De belasting op voetbalpools zal van 10 procent tot 20 procent worden verhoogd. Na^r Cripps verder mededeelde,1 heeft de regering besloten ter tij delijke vervanging van een vermo gensbelasting over te gaan tot een speciale „heffing ineens", die gro tendeels betaald zou moeten wor den uit het kapitaal van personen, die jnkomsten uit beleggingen ge- nieten, en die gebaseerd zou moeten worden op het bedrag dezer in komsten over het afgelopen jaar. Voor de heffing ineens zullen uit sluitend zij worden aangeslagen, wier totale inkomsten meer dan 2000 pond per jaar bedragen en wier inkomsten uit beleggingen bovendien meer dan 250 pond per jaar bedragen. Personen met bescheiden middelen zullen niet ondei^deze heffing vallen, evenmin als zij, die uitsluitend een inkomen uit arbeid hebben, hoe groot dit ook moge zijn. De voorstellen van Cripps bevatten cr.m. nog het volgende: Verlaging van de verm^kelijkhedenbelasting voor schouwburgen, teneinde het „levende amusement" (in tegenstel ling tot de film) aan te moedigen, Voortzetting van het verstrekken van subsidies door de regering ten einde de prijzen van voedingsmidde len laag te houden. Deze subsidies kc sten de staat jaarlijks 400 millioen pond. Verhoging van de uitgaven voor sociale diensten, inclusief 30 'millioen pond meer voor onderwijs, 14 millioen pond m^er voor wonihg- bouw en een geraamde 'uitgave van 143 millioen pond' voor de nieuwe ge zondheidsdienst. D^ uitgaven voor defensie worden geraamd op 693 mil lioen pond. Volgens een Amerikaanse statis tiek moet de tweede wereldoorlog een trillioen dollar hebben gekost. Met dit bedrag had men alle op aarde levende families een vHla met 6 kamers, een garage en een auto kunnen geven. De rest was nog voldoende ge weest om in iedere stad met meer dan 5000 inwoners een modèrn ziekenhuis en een school te -bou wen. Volgens een bericht uit betrouwbare Arabische bron hebben strijdkrachten van de joodse verdetfigings-organisatie Haganah, die uniformen droegen en goed bewapend waren, het Arabische dorp Choelda, ongeveer 8 km ten wes ten van Jeruzalem, langs de hoofdver- keersweg van Jeruzalem naar Tel Aviv veroverd. Van semi-officiële zijde wordt ge meld, dat sterke Arabische strijdkrach ten een tegenaanval hebben onderno men. De. Arabieren zouden de steen groeven, waar, zich meer dan 100 joden hadden verschanst, hebben veroverd. JOODSE AANVAL OP BRITS MILITAIR KAMP. Bij een Joodse aanval op het Britse legerkamp te Pardes Hadda, tuisen Haifa en Tel Aviv, werden acht Britse militairen gedood, onder wie de com manderende officier van het 12e anti- tankregiment. De joden reden met twee gevechtswagens rondom het kamp en beschoten het met automatische wa pens. Een militaire personenwagen, die de gevechtswagens vergezelde, werd met de vier inzittende joden door de Brit ten buitgemaakt. De gevechtswagens ontkwamen. Naar gemeld wordt, droe gen de aanvallers politie-uniformen. Ten tijde van de oyerval was men bezig het kamp te ontruimen. De sol daten zouden met verlof naar huis gaan. Generaal Sir Brian Robertson, militair gouverneur van de Britse zone, heeft maarschalk Vassily Sokolofsky, de Sovjet-Russische opperbevelhebber, verzocht om een onmiddellijke verzekering zijner zijds, dat h|j even krachtig als generaal Robertson het feit ver oordeelt, dat het Russische -vlieg tuig, dat Maandag tegen een Brits passagiersvliegtuig boven Berl|jn vloog, zonder voorafgaande kennis geving werd gevlogen „op ,een ma nier, die een ongeluk zou kunnen veroorzaken". had om een verklaring inzake de hui- De Britse minister van buitenlandse, dige toestand in Berlijn. zaken, Bevin, die dit in het Lager huis mededeelde, verklaarde, dat maarschalk Sokólofsky de door gene raal Robertson gevraagde verzeke ring heeft gegeven. Een schriftelijk antwoord op generaal Robertsons verzoeken wordt ingewacht. Bevin vervolgde: „Generaal Robert son heeft eveneens alle rechten van de Britse regering voorbehouden. In een onderhoud met maarschalk Soko lofsky maakte hij het duidelijk, dat hij niet op de oorzaak van de ramp wilde'vooruitlopen voordat een be hoorlijk onderzoek had plaats gehad. De wijze en omvang van dit on derzoek worden thans onder het oog gezien". Naar aanleiding van maarschalk Sokolofskys verzekeringen had 'gene raal Robertson de eerder gegeven instructies, dat Britse passagiers vliegtuigen bescherming van jagers moesten hebben, herroepen. Met betrekking tot de kwestie van het verkeer tussen de Britse zöde en de Britse sector van Berlijn zeide Bevin. „Deze hele kwestie wordt thans met de Sovjet-autoriteiten besproken. Wij MONTY DINEERDE MET SOKOLOFSKY Veldmaarschalk lord Montgomery is gistermorgen te ha|f elf in zjjn eigen vliegtuig, zónder escorte, uit Melle bij Hannover op het vliegveld Gatow in de Britse sector van Berlijn aangeko men. Montgomery dineerde gisteravond met maarschalk Vafcsily Sokolofsky, de Sbvjetrussische commandant, lt.-gen. Dratvin, Sovjetrussisch plaatsvervan gend milithir gouverneur en generaal sir Brian Robertson, de Brftse com mandant, die als gastheer optrad. zouden een overeenkomst toejuichen. Wij kunnen ons recht op vrije toe gang tot de bezettingszone' en de Berlijnse sector niet prijsgeven, daar het noodzakelijk is voor de verzor ging van onze troepen en de vervul ling van onze verplichtingen als be zettende mogendheid. Ik wil een reeds moeilijke situatie niet vererge ren. Indien er goede wil aanwezig is, is er een oplossing mogelijk." Bevin drong aan op gematigdheid in de beoordeling van de kwestie en verzekerde, dat de Britse bevelhebber en de Britse autoriteiten in Duitsland het volle vertrouwen van de regering genoten bij de behandeling van deze moeilijke - kwestie. Bevin legde bovengenoemde ver klaring af in antwoord op een vraag van de leider der conservatieve oppo sitie, Winston' Churchill, die verzocht Naar Reuter verneemt, heeft de Finse delegatie te Moskouhet ont werp van een verdrag van militaire bijstand en vriendschap met de Sov- j,et-Unle getekend. In welingelichte kringen te Londen gelooft men, dat de Finse handels delegatie te Moskou de Sovjet-Unie heeft overreed de Finse versie van bepaalde artikelen van het getekende verdrag van wederzijdse bijstand te aanvaarden. Men gelooft, dat president Paasikivi de beide leden der delegatie, die het afgelopen weekeinde in Helsin-ki zijn terug geweest, heeft gewaarschuwd dat het gevaar groot was, dat het Finse parlement zou weigeren het verdrag tet ratificeren. Naar gemeld wordt, hebben de Sov jet-minister van buitenlandse zaken, Molotof, en zijn collega's het Finse verzoek ingewilligd, dat een bepaling zou worden opgenomen in de militaire clausules van het verdrag, waardoor Finlands aetiviteit in geval van oorlog wordt beperkt tot de verdediging van het eigen grondgebied en Finland zelf zal beslissen, wanneer het met een aan val wordt bedreigd. Naar voorts gemeld wordt, hebben de Finnen verzachting gekregen van de Clausules, die bepalen dat beide landen hun buitenlandse politiek die nen te coördineren. President Paasikivi heeft gistermid dag de voorzitters van de politieke partijen' en van de parlementsfracties ontvangen om hen van het verdrag op de hoogte te stellen. Gaan de Engelse voetballers naar Praag De heer Stanley Rous, secretaris van de Football Association die te Parijs besprekingen heeft gevoerd, wenste bij zijn terugkeer de geruchten als zou de wedstrijd TsjechoslowakijeEnge land te Praag .niet doorgaan en ver vangen worden door eèn match tussen Engeland en Spanje, noch te bevesti gen noch te ontkennen. De heer Rous verklaarde dat de si tuatie niet gewijzigd was sinds hij naar Parijs vertrok. Indien er enige verandering zou komen in de conti nentale tournee van het Engelse elftal zou hieromtrent eenverklaring wor den afgelegd. Alexandrië was gisteravond weer 'vrijwel rustig na 36 uur ongeregeld heden tengevolge van de politiesta- king, welke volgens officiële cijfers 29 mensen het leven heeft gekost, terwijl 22C- personen werden gewond. Er werd af en toe nog een schot gehoord, maar de spanning is verminderd. De plunderaars hebben een geheime markt geopend, waarop zij de buitge maakte goederen verkopen. Dooi> som migen wordt de schade in de stad ge schat op verscheidene honderdduizen den poriden sterling. Volgens mededeling, van de Neder landse Maatschappij voor de Walvis vaart is>in overeenstemming met de in ternationaal getroffen regelingen de vangst op baardwalvissen op 31 Maart j.1. middernacht geëindigd. De „Willem Barendsz" heeft in totaal geproduceerd: 77.998 barrels 13.000 ton traan; 7.132 barrels at 1.189 ton spermolie. De expeditie is thans op de thuisreis. De bestemming van de „Wil lem Barendsz" is Amsterdam, alwaar het schip, onvoorziene omstandigheden voorbehouden, in de eerste helft van de maand Mei kan worden verwacht. HOFFMAN BENOEMD President Truman heeft Paul Hoff- man, president van de Studebaker Corporation, tot directeur van het hulpprogram voor het buitenland be noemd. Men verwacht, dat de senaat deze benoeming snel zal goedkeuren. Hebt U wel eens gehoord?? dat veel snoepen niet alleen slecht is voor de tanden, maar ook vaak de eetlust bederft voor het werkelijk nodige voedsel? Een beter tractatie vormen een appel of ander fruit, die wel kostelijke voedingsstoffen bevat ten. dat vet, zetmeel en suiker dik maken, vooral wanneer men een zittend leven leidt, maar eiwitten, vitaminnen en voedingszouten ge zond en sterk? Rijk aan eiwit zijn: vis, vlees en kaas, mosselen en garnalen, eieren, melk, karnemelk en yoghurt. Rijk aan vitaminen en zouten: groenten en vruchten (vooral in rauwe toestand), zeevis, bruin brood, lever (traan). Op deze kaart ziet U de enige weg, welke van het Westen naar Berlijn voert, t.w. de spoorlijn en de straatwe van Hannover, die b|j Helmstedt (Engelse zöne) en b|j Mariënborg (Russische zóne) de grens tussen West en Oost pas seert. Het gearceerde gebied is onder Russische controle. In Berlijn is de Russische sector gearceerd en zijn de Engelse, Amerikaanse en Franse setoren wit. (Van onze reizende redacteur). UTRECHT, 6 April. In romantische, vooroorlogse tijden was Utrecht beroemd om z|jn Dom thans, nuchter zakelijk om zijn jaarbeurs. Trek de Jaarbeurs van Utrecht af. dan blijft er over een rustige stad, met meer cle- ricaal-wetenschappelijke dan handel en industrie-neigingen, een voorname en mooie provinciestad. Vandaag echter is alle provinciaalheid plotseling verdwenen. Utrecht is een wereldstad! Treinen vol komen uit alle richtingen en ontladen hun mensenvracht in deze, gisteren nog zo kalme stad. Uit alle windstreken suizen auto's aan, over het algemeen mooie, glimmende de viezen-auto's; achter het stuur en op de kussens pientere zakenlieden, die de Jaarbeurs en dus Utrecht vandaag en de volgende dagen tot en met 14 April hebben veroverd en de Utrechtse burgers maar ternauwernood dulden. JJTRECHT heeft haar beste jufk aangetrokken en opgedofd met linten en kant en bloemen toont zij haar duizenden bezoekers haar aanmin- nigste gelaat. Wat wonder ook, want de Jaarbeursweek brengt de stad een voor deel van 5 tot 6 millioen gulden. De bezoekers, die van het station komen, wprden verrast door hun toewuivende vlaggerf aan masten, waarmee het sta tionsplein is versierd .en zij, en ook de velen die komen per auto uit het Noor den en het Westen, werpen even een bewonderende blik op het geslaagde Jubileummonument, dat enige dagen geleden op het grote verkeersplein, dat Smokkelaarsbrug wordt genoemd, werd onthuld door ■burgemeester Ter Peh- wijk. Het was zijn laatste burgervader- lijke-handeling. Maar nuchtere zakenlieden, die an dere jaren de grootste moeite hadden hun wagens in de benauwde Domstad te parkeren, zullen misschien met nog meer genoegen hebben opgemerkt, dat het vroeger braak liggende terrein, dat luisterde naar de naam Leidscheveer (en thans Leidseveld heet) netjes ge lijk en voor parkeerruimte geschikt gemaakt is. Het uiterlijke aspect werd aanmerkelijk verbeterd door een om randing met rhododendsonstruiken. Hoe de verlichting, waarover zoveel te doen is geweest, zal uitvallen, valt nog niet te beoordelen, want op vele punten in de stad was men nog druk doende de stations in orde te maken. Het aanvankelijke ministeriële veto op de verlichtingsplannen, dat mede dank zij de bemoeiingen van de Commissa ris der Koningin in de provincie Utrecht, de heer M. A. Reinalda, ongedaan is gemaakt, heeft de vertraging veroor zaakt. Dat is dan ook de enige vertra ging: overigens verloopt deze Utrechtse Jaarljeurs altijd weer ,op rolletjes en een 50ste als deze vertoont zelfs niet de minste hapering. yANOCHTEND gingen de deuren open, zonder vertoon; de suppoos ten stonden aan toegangen en uitgan gen, alsof zij daar altijd hadden ge staan en lieten zich niet in het minst intimideren door de duizenden, die de tourniquetten lieten draaien. Er kwa men geen toespraken en geen lint-door- knipperij bij te pas. Er werd begonnen! Wel werd er in de ochtend een krans gelegd bij een portret van mr. dr. W. A. van Zijst, de eerste Voorzitter van net Jaarbeursbestuur. Deze portret tekening was aangeboden door de Ne derlandse journalisten en om 11 uur werd de eigen vlag van de Jaarbeurs voor de eerste maal gehesen door me vrouw Nemry, de echtgenote van de Belgische ambassadeur. En gisteravond is er nog het een en ander aan dit zakelijke begin vooraf gegaan. Toen werd er een uitgebreide persconferentie gehouden, waar mr. Milius, de actieve directeur, vóór Ne derlandse en een 20-tal buitenlandse journalisten en vele autoriteiten eèn noeiende redg heeft gehouden, waarin hij tal van interessante bijzonderheden heeft vermeld over groei en ontwikke ling. Rij wees' toen nogmaals op het ontstellende gebrek aan ruimte, waar mee de beurs te .kampen heeft en waar in k raison van 9 millioen gulden op korte termijn moet worden voorzien wil de Nederlandse Jaarbeurs de plaat? die zij thans heeft, kunnen behouden, j Australische communisten niet buiten de wet Het Australische kahinef heeft na kennisneming van een rapport van dr. Herbert Evatt, de procureur-generaal, besloten zich te verzetten tegen aan drang om de communistische partij te verbieden of een onderzoek in te stel len naar haar activiteit, aldus meldt de politieke correspondent van de Sydney Sun. Volgens het rapport van Evatt be vinden zich geen communisten in sleutelposities waar zij sabotage zou den kunnen plegen en zijn zij het sterkst in de vakverenigingen. Het le dental van de communistische partij zou in de laatste jaren van meer dan twintigduizend tot zestienduizend zijn teruggelopen. REPUBLIKEINSE LEIDERS WANDELDEN MEE Ter gelegenheid van het eenjarig bestaan van de republikeinse sportver eniging te Djokjakarta werd aldaar volgens „Antara" Woensdag een wan delmars gehouden,.waaraan ruim 3000 personen deelnamen. Onder de deel nemers bevonden zich tevens president Soekarno, Moh. Hatta, generaal Soe- airman, de sultan van Djokja, de Pa- koealam, voorts padvinders, scholieren en anderen. In twee' en een half uur werden rond tien kilometer afgelegd. Fietstochten door Brabant Op 22, 23 en 24 Juli a.s. wórden voor de vierde maal de driedaagse fiets tochten VVV door Brabant gehouden. Voor elke dag wordt een parcours van 80 km door Brabant's schoonste stre ken uitgestippeld. De afrit geschiedt dagelijks vanuit Den Bosch. Men heeft er zorg voor gedragen, dat tijdens de gtote rust, welke des middags in een of ander dorp wordt genoten, de deelnemers kennis kunnen maken met de Brabantse folklore. Na het toeristische en sportieve ge noegen kan men in Tien Bosch in de grote veemarkthallen terecht in de nationale tentoonstelling van ambach ten én bedrijven, die voor de fietsers speciale attracties zal organiseren. Aan het goed volbrengen van de 8 tochten is het verkrijgen van een her inneringsmedaille verbonden. De drie daagse tocht wordt georganiseerd door de VW 's Hertogenbosch-Vught. Meer dorpen in de N.O.-polder? In verband met een groter aantal kleinere land- en tuinbouwbedrijven in de N. O. Polder en de daarvoor ver grote bevolkingsdichtheid zal het aan tal dorpen, Aanvankelijk 5 i 6 behal ve Emmeroord, worden uitgebreid tot 9 a 10. Bovendien wordeh nabij Em- meloord nog landarbeidersnederzettin gen gesticht. De afstand van de land arbeider van zijn werk zal ten hoog ste 4 km bedragen. 'Bij de*' Tweede Kamer is thans ingediend 't ont werp van wet tot goedkeuring van 't Verdrag tussen België, Frankrijk, Luxemburg, Neder land, Groot-Brittannië en Noord-Ier- land, ondertekend te Brussel op 17 Maart. xBij wijze van proef zal het directoraat-generaal voor de bij zondere rechtspleging een zogenaamd open kamp, een kamp zonder bewa king, inrichten, in de Noordoostpolder, meldt de „Volkskrant". De politieke delinquenten, die hier zullen worden ondergebracht, moeten beloven niet te vluchten. Slaagt deze proefneming, dan zullen meer van deze kampen worden ingericht. x^- De Italiaanse politie heeft een grote wapenvoorraad ontdekt aan boord van een Italiaans schip, afkomstig uit Triëst en met be stemming voor Beiroet. De bemanning is gearresteerd en het schip is opge bracht naar Bari. Er bevonden zich' onder de bemanning zes personen van Russische nationaliteit. x— Argenti nië, heeft Spanje een nieuw, belang rijk crediet Van 1.75 millioen pesos toe gestaan, aldus een bekendmaking in Madrid. De lening past in het kader van een handels- en betalingspact tus sen beide landen. Men noemt het ver drag „Frhnco-Peron-protocol". x Prins-regent Karei van België is teza men met Spaak voor een officiëel be zoek aan de VS te Washington aange komen. xTe Alexandrië zijn ver schillende personen gewond, doordat miltairen vuurden, toen een menigte een politiepost aldaar met stenen be kogelde. Sinds middernacht is het ge hele politiecorps van Alexandrië en de hogere rangen van de politie te Cairo (niet de politiemannen) in sta king gegaan. Zij eisen hoger loon. De staking wordt als zeer ernstig be schouwd. Weersverwachting, geldig tot he-, deAavond: LICHTE BUITJES. Meest zwaar bewolkt met enkele lichte regenbuitjes. Matige wind uit Westelijke richtingen. Weinig verandering,van temperatuur.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1