c DE ZWART Helderse brandweerlieden in het strijdperk VACANTIE D Zomerprogramma verschenen CEBUTO REISBUREAUX Belangrijk Helders zwemevenemen Plattelandsvrouwen uit de provincie bijeen BISCHOFF Stad en Omgeving, Mistblusser contra olievuur De Leeszaal in Maart TENTOONSTELLING UITGESTELD TOT VOLGEND JAAR HeMerse Concours Commissie REIZEN ZONDER ZORGEN Kantoren N.V. NACO, Wormerveer. Hedenavond Texel Derde uitvoering gymnastiek- 'vereniging „Texel" Wieringen. De man van het ministerie Purmerender Marktoverzicht Vanaf .het bouwterrein aan 4e Javastraat steeg Dinsdagavond, scherp afstekend tegen de lichte avondhemel, een dikke rookzuil op, die gol vend, in roetzwarte wolken, langzaam naar het Noordwesten dreef. Het was de smook van een fel laaiend olievuur, dat echter geen onrust behoefde te verwekken, al zag het er dreigend genoeg uit. Het vuur was nameltjk door brandweerlieden aangestoken, omdat zij daarop hun krach ten moesten beproeven. De vfer ploegen van onze Helderse brandweer kwamen daar op het open terrein tussen Bankastraat en Javastraat tegen elkaar in het strijdperk, om uit te maken, welke ploeg Den Hlder straks zal vertegenwoordigen In de landelijke brandweerwedstrijden. Voor de grote kring van toeschou wers leverde deze vreedzame strijd een fantastisch schouwspel op, Vooral van de zijde der jongeren was de belangstelling voor deze vurige veld slag groot, terwijl tdch ook verschei dene volwassenen in wier harten nog de oude liefde voor een „fikkie" smeulde vol interesse toekeken hoe de brandweerlieden hun best deden om het vuur zo snel mogelijk en met zo weinig mogelijk brandweertechnische fouten te blussen. De toeschouwers moesten natuurlijk als rechtgeaarde brandweersupporters hopen, dat de brandweer het vuur zoals dat heet in een minimum van tijd meester was, maar wij geloven toch dat menig-' een stilletjes gnuifde wanneer het woedende vuur de kracht van de do dende waterstraal wist te weerstaan. Tegen de mistblusser waren de vlam men echter niet lang opgewassen. Met een snelheid van tweehonderd liter per minuut stoof het fijn verdeelde water uit het nauwe mondstuk in het vuur, sissend opgevangen door de bulderende vlammen. De rook werd dan nog he viger, maar toch werd het vuur min der intejis, tot het plotseling capitu leerde en achteloos uitdoofde. De zwa re wolk dreef rustig verder naar het .Noordwesten, in de richting van het lichtschip Texel, waar men misschien veronderstelde dat daar in de buurt van Den Helder een fikse regenbui op komst was TWINTIG MINUTEN HARD WERKEN. Het spreekt vanzelf, dat de wedstrijd gebonden was aan verschillende re gels. Iedere ploeg kreeg een soortge lijke taak met dezelfde voorwaarden. Daaraan moesten zij zich houden, wan neer zij met zo weinig mogelijk straf- punten voor de dag wilden komen. Halverwege de Bankastraat stond de ladderwagen opgesteld, terwijl op een afstand van enkele honderden meters de aan de beurt zijnde ploeg wachtte op het sein tot de aanval. Iets dichter bij stond de motorspuit, die ereneens een zeer belangrijk aandeel had in het programma. Zijn bemanning moest im mers de aanzuigslangen aansluiten op de ondergrondse brandkraan en ook de aanvalsslangén aankoppelen en uit- i ollen. De wèrkzaamheden moeiten zo danig worden georganiseerd, dat men vrijwel gelijktijdig water kon geven met de mistblusser vlak bij de vuur haard, met een gewone spuit vanaf de magyrusladder en een derde spuit in reserve. De gehele oefening nam per ploeg ongeveer twintig minuten in be slag, inclusief het opruimen van het materiaal. Maar dat waren dan ook twintig minuten zeer ingespannen ar beid, die bijzonder veel van de deel nemers vergde. Ze hadden na afloop alle reden, om een ogenblikje rustig uit te blazen! vooral toen het flakkerend schijn sel van het fel oplaaiend vuur door de intredende duisternis nog gro tesker werd. Maar dit was slechts een zij het ook aantrekkelijke bijkomstigheid. Het ging hier in de eerste plaats om de resultaten van de oefeningen. Deze waren als volgt: 4 Ploeg 1 Zuidwest, bevelvoerder E. Jongman, kwam uit de bus met een totale *tijd-van 6 minuten 33 seconden. De blustijd had bedragen 6.22 secon den, maar hierbij kwamen 11 strafsec. Ploeg 2 Zuidoost, bevelvoerder Groe- neveld, maakte een totale tijd van 4.51 sec., waarbij ^3 str^fseconden, dus een blustijd van 4.28 sec. Ploeg 3 Noordwest, bevelvoerder Duinker, had een blustijd van 5.40 sec., plus 32 strafsec., totaal 6.12 sec. Ploeg 4 Noordoost, bevelvoerder H. de Wilde, had een blustij4, van 6.33 s., plus 21 strafsec., totaal 6.54 sec. Het beste resultaat had dus behaald de ploeg van Groeneveld uit de wijk Zuidoost, die dus Den Helder zal ver tegenwoordigen in 'de landelijke wed strijden. Tijdens deze meting van bekwaam heid en behendigheid tussen de Helder se ploegen onderling zijn de capacitei ten van onze brandweerlieden voldoen de gebleken. Wij zijn ervan overtuigd, dat onze brandweer ook dit jaar weer behoorlijk voor de dag kan komen. Dat heeft niet alleen waarde, wanneer we het als een sportieve prestatie beschou wen, maar het geeft tevens een waar borg voor de paraatheid van deze man nen wanneer de rode haan hun activi teit noodzakelijk maakt. De Openbare Leeszaal werd gedu rende de maand Maart bezocht door 379 mannen en 36 vrouwen, totaal 415 personen. Uitgeleend werden: 2956 ro mans, 1797 studiewerken en 2442 jeugd boeken, totaal: 7195 boeken. Nieuwe aanwinsten, ROMANS: Ber.y. Mijn dorp in be narde tijd. BruynOuwehand. Springvloed. BruynOüwehand. Te huis voor moeilijke kinderen. Ha- vank. De cycloop. Hjort. Het spoor is vrij. HoogstratenSchoch, van. De steenen pelgrim. Huxley. De tijd loopt zelf ten eind. Kars. Marsph partisanski. Knap. Sanatorium. •»- Koermendi. De vergissing. Manders. De Boedjang-club. Mens. Meester Rembrandt. Norel. Geuzen. Poot- haert. Camera loopt. Sabatini. Een speelbal der fortuin. Sinclair, de. Zes om een. Veterman. Een Haagse tragedie. Veterman. Het laatste tournooi. Wolffenbuttel—van Rooy- en. Het leven is een avontuur. STUDIEWERKEN: Boeken, Aprocrie- fe (Luthersche vertaling). Bruyn". de, la Hey en Schipper. Vliegtuig bouwkundig tekenen. Corver. Radio door zelf doen. Harris. Insuline, het wonder van dr. Banting. Hofwijk. De hitte van de dag. Hovius, en Plomp. Canada. Jedeloo. Radiotech niek. Johnson. Safari. Kampen, v. Ik val aan, volg mij! Maxinus. Van sterrenwereld tot electron'. Moore- héad. Pionier der vrijheid. INGEBONDEN TIJDSCHRIFTEN: Aquarium 1946-'47. Focus 1945-'47. Historia 1946. Kind, Het. 1947. t- Iievende natuur 1947. Radio expres 1947. Succes 1945-'47. GESCHENKEN: Balen, van, Holland se kapers op Amerikaanse kusten. Benson. Lucia in Londen. Charte- ris. Alias the Saint. Connington. The sweepstake murders. McGuire. Mur- der by the law. Oppenheim. The Glenlitten murder. Oppenheim. Har- vey Garrard's crime. Packard. The wire devils. Sapper. Jim Brent. Sapper. Temple tower. Wallace. Big foot. Wallace. The mind of mr. J. G. Reeder. Walling. Eight to nine. Walling. The Tolliver case. NIEUWE TIJDSCHRIFTEN: Model bouwer. Radio bulletin. Vol goede moed zijn de organisato ren van de tentoonstelling 1948 in de afgelopen weken op pad gegaan om het waarborgfonds van f 25000 bijeen te brengen. Dit is geen voorspoedig pad gebleken. Over het algemeen stond mei> sympathiek tegenover de plannen, maar men durfde het ge zien de knellende belastingschroef en andere financiële perikelen niet goed aan, om op korte termijn voor een bepaald bedrag in te tekenen. Ve len waren er, die graag nog enkele weken wilden wachten, terwijl ande ren zeiden, eerst aan het eind van het jaar te kunnen zeggen of men een ze ker risico kon lopen, ja dan neen. Het gevolg van het een en ander was, dat voor een totaal bedrag van rond f 12000 w^rd ingetekend, terwijl toezeggingen werden gedaan voor nog een kleine f 6000. zodat de organisato ren konden rekenen op pl.m. f 18.000. Dat is echter te weinig, en het ziet er niet naar uit, dat- de ontbrekende f 7000 spontaan op' tafel zullen komen. Gezien ook de heersende gedachte, dat het wellicht beter is om de ten toonstelling een jaar uit te stellen, werd in deze geest besloten. Men heeft de gevoelens gepeild, en deze nqg niet geheel rijp bevonden om thans reeds met een groots opgezette tentoonstel ling voor de dag te komen. Naar'alle waarschijnlijkheid liggen de kansen volgend j aar.t vooral wanneer men er vroegtijdig bij is, aanmerkelijk gun stiger Een niet te onderschatten voor deel daarbij is, dat de tijd van voor bereiding dan wat ruimer kan worden genomen. De initiatiefnemers zullen dus rustig de plannen en voorstellen gedurende enkele maanden op een veilig plaatsje opbergen! •Nu zo langzamerhand de winter de finitief geweken is, gaan de liefheb bers van de duivensport hun vogels weer klaarmaken voor het komende vliegseizoen, wat altijd zijn speciale bekoring heeft. De duivenbezitters kunnen dan onderling uitmaken, wie de beste vogels in het hok heeft. La ten wij hopen, dat het daarbij zal spannen, dan kunnen we, als het weer een beetje meewerkt, een goed en sportief duiven-jaar tegemoet zien. Besloten werd, dat 'door de Helder se Concours-Commissie op 18 April a.s. een oefenvlucht vanaf Schagen zal worden georganiseerd. Inkorven daarvoor op 17 April a.s. 40 Meerdaagse reizen door geheel Nederland ARDENNEN BELGISCHE BADPLAATSEN Vertrek iedere week. Prima hotels en maaltijden. Des kundige leiders. Grot* keuze dagtochten door NEDERLAND en BELGIE Kantoren H.V. HACO.WORMERVEER: Fa. Zwart ZAANDAM: V.V.V. BEVERWIJK :Br*Mtraat 38, Tel.3033 en inlichtingkantoren der N.S. Anna Paulowna. BURGERLIJKE STAND Geboren: Leuntje C, dochter van X van der Schelde en Joh van der Weele Eelke, zoon van S de Wit en A de Vries Catherina, dochter van J Meilink en A C van Duin Cornelis M, zoon van C M, Langebeeke en T J van Dalen Cornelis N, zoon varf P A Smlers en J Schouten— Adrianüs Th J, zoon van Th I. Duijnhoven en C M Dignum Akke H, dochter van J de Boer en H Gorter Olga, dochter van D Jansen en'J J van Gelderen Comelia J, dochter van Wlggers en C van der Velde Leonardus J P, zoon van P Tflleman, en C C God schalk Ondertrouwd: C G Brink en A Weijers W van Rijn en M Veldman J Hartman en G A Koster Getrouwd: S Steenstra en J Jee- ninga J J Speur en O van der Tuin C Maters en C Los C Muntjewerf en D Rietvink Overleden: R Janssen, 77 Jaar A E Oudt, 70 Jaar M Wlggers, 71 Jaar AMATEUR-SHOW. In zaal Slikker wacht 'ons Zaterdag 17 April een experiment. Onder het motto: Amateur-Sterren-parade orga niseert de Ned. ^Vereniging van ama teur-musici en artisten een wedstrijd en show-avond voor dilettanten uit de kop van Noord-Holland. De gymnas tiek vereniging DÖKEV zegde reeds medewerking toe. BUtia zeventig deelneemsters en deel nemers zullen vanavond in het Marine- Zwembad starten 67 mensen starten voor persoonlijke nummers en niet minder jlan 19 estafette-ploegen mei totaal 66 waterrotten zullen op het appèl verschenen ziedaar enkele cij fers, die ons het* recht geven om de wedstrijden, die de Helderse Bruin vissen organiseren, als een belangrijk zwemgebeuren voor het noordpuntje van onze pr^incié aan te kondigen SPANNING? Het programma, omvangrijk als het met haar vele namen en andere gegevens voor een dergelijke wedstrijd plach^ te zijn, kunnen wij onmogelijk op-de voet volgen Behalve vele leden van de organiserende vereniging, verschijnt een gröo.t aantal militairen aan de start: een belangrijk contingent Adelborsten van de Z en* P C „De Zwaardvis" Bekende namen als Rap, Roele, Quack, De Winter wé doen slechts een greep staan op het' pro gramma En voorts een aantal leden van de S V Zeemacht", nieuwe, maar wel kome, gezichten in deze kring Wij zijn zeer benieuwd .welke prestaties zij zullen boeken in het natte element, dat hun uit hoofde van hun beroep zo vertrouwd is Bij geruchte hoorden wij enkele tijden, die op trainingsuren zouden zijn gemaakt, en die beloven heel wat Aan spanning zullen zij ongetwijfeld hun bijdrage leveren Het programma, dat naast ons ligt, ge tuigt van een behoorlijke serie-indeling De supporters zullen zeker een prachtige wedstrijd-avond beleveji Afwisseling is er voldoende Want ook de allerjongste wed. slrijdj^ugd, de adspiranten, zal verschei dene malen het startblok beklimmen Ook van buiten de stad zijn er inschrij vingen Daar zien we vermeld: Wierin- gerwaard '(natuurlij^ met Tr de Klerk) Schagen (met vertrouwde namen als Koning, S H«uitkoper A den Adel) en Oudesluis Op de 3 x 40 mtr wisselslag-estafette starten liefst zeven herenploegen én vooï* hetzelfde nummer negen persoonlijke deelnemers Dat laatste is 211 bijzonder verheugend, het bewijst, dat er all-round mensen aan start komen De 4 x 80 mtr borstcrawl-estafett: brengt vijf ploegen Een slotnummer dat een climax kan zijn Laat de tijd het toe, dan fluit scheids rechter De Ridder de poloploegen van Adelborsten en Bruinvissen voor gen' de- monstratig-partijtje te#water Een beperkt aantal toegangsbewijzen is van avond om kwart voor zeven aan de Werfpoort nog verkrijgbaar door Jan Dirk van Exter CODjrrtffht H.D.P. Rikki schijnt eerst niet veel geluk te hebben, want als zij bij het kleine stationnetje informeert of er iemand is, die het nummer van de gezochte auto heeft opgenomen, kan niemand haar helpen. Maar plotseling zegt een van hen: „Oh, misschien is het Jansen wel geweest. Ja, dan zal u toch even moe ten wachten juffie. Hij* is juist met de „sik" de lijn op". En als Jansen met de loco-motor terugkomt, blijkt het inderdaad, dat hij het hele geval meegemaakt heeft. En het nummer heeft hij ook geno teerd. Nu, Rikki laat er geen gras over groeien en enkele minuten later krij gen alle politieposten het volgende bericht door: „Verzoeke opsporing en aanhou ding van auto genummerdGZ 8545. Inzittenden desnoods met geweld op brengen. Genoemde wagen bevat waarschijnlijk tweepersonen. Bei den zijn zeer gevaarlijk en dragen vuurwapens. Zij geven voor tot de politie te behoren. In werkelijkheid zijn -het echter beruchte smokkelaars. Eén van, hen draagt bril en snor, de ander heeft hoogstwaarschijnlijk krullend" haar". Ach, Rikki weet niet dat de ge zochte wagen intussen van nummer bord yeranderd is. terwijl de Lange zijn schertsneus ook allang heeft op geborgen. Maartóch is er nog een wagenf die ïnet dat nummer rondrijdt! Enkele honderden plattelandsvrouwen uit de gehele provincie waren giste ren in het Gulden Vlies te Alkmaar verenigd op de algemene provinciale vergadering die de provincie Noord-Holland van de Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen daar in de grote zaal hield. De presidente van de lande lijke bond, Mevr. Evers, kwam later ter vergadering, nadat mét de omvang rijke agenda reeds een aanvang was gemaakt. De ochtendbijeenkomst was gewijd aan de eigenlijke agenda-punten, terwijl op de vergadering, die des middags na een lunchpauze plaats vond, W. J. Riem een inleiding hield over het doel en het werk der F.A.O. Noord-Holland onthoudt haar steun aan voorstellen In haar openingswoord wijdde de huidige presidente, mevrouw Vis Leguit allereerst enkele waarderende woorden aan haar voorgangster, mevr. Wayboer, en dat? deze woorden de instemming van alle aanwezigen ver wierven bleek 'wel uit het hartelijk applaus, dat de opening beloonde. De Utrechtse vergadering. In de beschrijvingsbrief van de alge mene jaarvergadering te Utrecht op 27 Mei komt een voorstel van de provincie Groningen voor, om mevr. Evers—Dijk huizen te benoemen tot Algemeen Ad viserend 5id van het bestuur (zonder stemrecht). Daar de afd. Nrd.-Holland grote' waardering koestert voor 't werk van mevr. Evers, werd onder luid^ ap plaus besloten, dat onze provincie niet zal meegaan met het voorstel-Gronin- gen. Punt 11 van dezelfde beschrijvings brief vermeldt het voorstel vah de pro vincies Zuid-Holland en Friesland om de afdracht van de afdelingen aan de Bond met 25 cent te verminderen en die aan het prov. bestuur met hetzelfde bedrag te verhogen. De bon voor de gratislezingen (ter waarde van 20 plus 5 gulden) zou dan komen t* vervallen. In dit voorstel is tevens sprake van het aanstellen van consulentes. De afd. Schoorl-Groet vertolkte blijkens de tekenen van instemming aller gevoe lens, door te verklaren, dat men geen tussenpersonen wenst, omdat dit het onderling contact verzwakt. Bovendien z*u men over de gehele linie duurder gaan werken. Daarom werd met'alger mene stemmen besloten, ook aan dit voorstel geen steun te verlenen. Financieel gedeelte. De kascommissie, gevormd door de afdelingen St. Maarten en Zuid-Zijpe, bracht een waarderend verslag uit over het financiële beheer. Per 1 Jan. 1947 was in kas f 1608,14, terwijl aan diverse inkomsten werd ontvangen f 2347,09. De uitgaven' be droegen in totaal f 1976,30, zodat de provincie Noord-Holland per 1 Jan. 1948 beschikte over een saldo van f 1978,93. Daar ondertussen mevr. Evers was ge arriveerd en met luid applaus begroet, werd vervolgens'overgegaan tot de be handeling van het uitstekend uitge werkte en minutieuze I jaarverslag. Als voornaamste punten behandelde dit verslag het Internationaal Congres en de Haagse tentoonstelling tfr gele genheid van het 100-jarig bestaan van de Holl. Mij. van Landbouw. De be langstelling voor lezingen en cursussen werd verheugend genoemd. Het bleek, 'dat men in de verschillende afdelkagen zich met tal van onderwerpen van uit' eenlopende aard intensief bezig houdt, die echter alle gericht zijn op het ver sterken van de onderlinge band, zowel provinciaal en landelijk als internatio naal. Het jaarverslag spoorde aan om met vertrouwen op de ingeslagen weg voort te gaan, en besloot met de opwekking aan alle leden, hieraan de beste krach ten te wijden, ook en vooral, als er moeilijke jaren mochten komen. Bij le Mededelingen bleek vervolgens, dat er« alweer vier nieuwe afdelingen .zijn opgericht. Het ledental is gestegen in één jaar tijds van 4306 tot 4788. De nieuwe afdelin gen, Krommenie, Edam, .Middelie en Wayder alsmede Weesp, dat op de no minatie staat toe te tredên, werden van harte verwelkomd. Enkele punten van meer interne aard, als het vraagstuk der instand houding van de klederdrachten, de volkszang en de tentoonstelling „De Nederlandse vrouw" werden bespro ken. In principe werd besloten deze tentoonstelling in georganiseerd ver band te gaan bezoeken en wel op Woensdag 1 September. Dc rondvraag was op een nieuwe ma nier opgezet, n.L fhet schriftelijke vra gen via de afdelingssecretariateu. Nieu- leverde deze rond- we gezichtspunten vraag niet op. Lezing over de F.A.O, In de middagvergadering sprak Ir. J. Riem over het doel en het werk van de voedsel- en landbouworgani satie der Verenigde Volken, korttfeg F.A.O. genoemd. Hierbij moet bedacht worden, aldus spr., dat niet alleen wij moeilijkheden kennen, doch dat deze over de gehele wereld worden aangetroffen. Ir. Riem gaf een overzicht van het ontstaan van de F.A.O., waarvoor de eerste plannen reeds ln 1943 werden gemaakt, met als doel het verwezen lijken van Roosevelt's woorden uit het Atlantic Charter, de wereld te bevrij den van gebrek. In 1945 volgd^ de oprichting in Quebec. waarna ieder jaar bijeenkom sten volgden, d^ laatste in 1947 te Ge- nève. Spr.behandelde de organisatie en de wwkwijze van de F.A.O., Wfcar- In dr. ir. Louwes als adviseur van de directeur-generaal Sir John Boyd Orr, zo n grote rol speelt, doch wees erop, dat de mogelijkhedén begrensd worden door de beschikbare fondsen, die voor 1948 slecjits 5 mijjjoen dollar bedra gen. Bovendien, zo besloot spv., heeft men momenteel alleen met tekorten te kampen, doch die tijd kan wellicht gebruikt worden om te overdenken, wat men zal gaan doen, als er een maal weer overschotten zijn. Want ook met de rechtvaardige verdeling van de producten moet de F.A.O. zich bezighouden. Rond vier uur werd de vergadering gesloten, nadat men nog korte tijd over de Inleiding van Ir. Riem van gedachten had gewisseld. Koopt bij HEREN- EN JONGENSBRETELS 1.30, 1.50, 1.95 Vrijdagavond 2 April werd door de gymnastiekvereniging „Texel" in hotel „De Oranjeboom" te Den Burg de der deuitvoering gegeven van haar ji|i- leum-revue „Hallo hier GVT". De za'fel was ook deze keer geheel uitverkocht. Evenals de beide vorige keren, kunnen we ook nu weer zeg gen, dat de avond zeer geslaagd was. De moeilijkheden, die zich voorde den door het uitvallen wegens ziekte van de heer Sbk, wefden ondervangen door het inschakelen van enkele an dere medewerkers. De avond werd gesloten door de voor zitter der vereniging, de heer Roeper. Voor de verdienstelijke medewerking werd door een der dames-leden bloe men aangeboden aan de dames en he ren van het strijkje, aan mej. Lange- veld, alsmede aan mevr. A. Huizinga- van Dijk. Aan de heren-deelnemers van de vereniging DOKEV te Anna Paulowna werd dank gebracht voor hun ver leende medewerking bij de uitvoering der. revue. Tevens werd hun- een her innering aangeboden voor hun werk zaamheden 'op Texel. De heer J. Ver gouwen uit Anna Paulowna, dankte», namens de deelnemers uit die gemeen te voor de hartelijke woorden en sprak de hoop uit, dat de Texelse vereniging •bij een volgend 25-jarig jubileum zich zelf zou kunnen redden en Hulp van buiten niet nodig zou hebben. Naar wij vernemen is deze derde uit- voening tevens de laatste geweest, zo dat er wellicht velen teleurgesteld zul len moeten Worden. Vermelden wij nog, dat de gymnas tiekvereniging „Texel" op een waar dige en fraaie viering van haar 25-ja- rig jubileum mag terug zien. MARKTBERICHT. DEN BURG, 5 April 1948. Aange voerd 21 biggen f 60f 85, 5 kpeien f 500f 600. 'Voor de levering 53 nuch tere kalveren en 6 koeien. 4 Op uitnodiging van de Wieringar Kunstkring gaf het Zuidhollandse. To neel o.l.v9 Pierre Balledux een opvoe ring van „De man, van het ministerie", een satyrisch getint blijspel. Hoewel dit stuk jp velerlei opzicht afwijkt van de vorige, welke hier wer den. opgevoerd, mogen wij toch wel con stateren, dat het 't overgrote deel van het publiek wel heeft bevredigd en zij, voor wie dit genre niet dadelijk ge schikt was, hebben toch genoten van het verrassend goede spel. Was er al een zwakke plek, dan moest dit .wor den geweten aan de ziekte van een der hoofdvertolksters, die door een andere kracht werd vervangen. Ongetwijfeld kan de Kunstkring op een goed geslaagd seizoen terugzien. Moge het bestuur hierin een aansporing vinden'om op de ingeslagen weg voort te gaan. ERNSTIG ONGEVAL.- Tijdens zijn werkzaamheden kwam Vrijdagmiddag de 23-jarige Freek v. d. Berg uit H'hoef, die werkzaam is bij de firma Schette, alhier, met zijn linker hand tussen de fraismachine. Een twee tal vingers werd geheel afgeschaafd. Nog dezelfde middag is" v. d. B. naar het ziekenhuis te Den Helder over gebracht. VERGADERING MOTORCLUB. Onder leiding van haar voorzitter A. Kuiper vergaderde de Motorclub Wieringen, hoofdzakelijk ter afdoening van enkele interne aangelegenheden. Als verrassing werd door het bestuur, tentoongesteld de nieuwe clubvla'g, ont worpen door de secretaris L. Hoftijzer, vervaardigd door de firma Warmerdam te Hillegom. Het resultaat mocht de in stemming der leden verwerven. Mede gedeeld kan nog worden, dat men zal trachten toestemming te verkrijgen voor een motorrit naar de bollenstreek. P URMEREND, 8 April 1948 Voor de levering van de vleesvoorziening was het aantal vette koeien nog niet zo groot; maar de kwaliteit was heel goed Er wa- men nu weer enkele met een dubbele A onder, en het aanbod van gebruiksvee en voer al de geldekoeien was tamelijk groot Er was heel wat keuze, maar er waren ook héei wat liefhebbers op de markt De gang in de verse melkkoeien was maar heel stug De prijzen blijven echter vrij vast staan Met de geldekoeien ging het niet geheet vlug, maar de beste gingen, trots de hogere vraagprijzen, daarvoor vrij vlug van de hand Met de minder kwaliteit zat het vaster De wei den houden het op gewicht en kwaliteit aan Met het Jonge vee ging het minder vlot dan de vorige week Beter ging het met de fokstieren Voor de dieren, d'e goede papieren hebben, was veel liefheb berij en zij brachten dan ook zo om de 100,— op Op de kalverenmarkt was voor de fok kers een goede kooplust en voornamelijk voor de beste is een flinke kooplust uit verschillende provinciën Op de wolveemarkt was het aanbod ook vril groot, maar de weiders doen het daar ook heel kalm aan De prijzen zijn nBar hun zin niet erg aantrekkelijk Ook met de stelletjes, waaronder al heel aardige lammeren beginnen te komen, gaat het maar heel traag Met de bokken en geiten blijft het een stugge boel Op de biggenmarkt schijnt men nu ,toch ook wel de topjfrijzen gehad te heb ben, daar de gang daarin bij een iets groter aanbod wel iets kalmer was en de prijzen lager De zwaarsten hielden zich nog het best op prijs Op de paardenmarkt was «het ook stil, daar.de „dodfers" het ook heel kalm aan deden Voor het leven was er ook niet veel te doen

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2