20 Jaar geëist tegen moordenaar' van „Moeke" S p orttoestel in zee gestort STORMACHTIGE UITREIS van Hr. Ms. KORTENAER Woensdag 14 April 1948 VERENIGDE NOORD-HOL LANDSEDAGBLADEN 70ste Jaargans No 7786 Dagblad voor Den Helder, Koegres, Texel, Wleringen en Anna Paulowna Kroongetuige spoorloos verdwenen Belgische ploeg vrijwel gehandhaafd Lading Marshall-tarwe Onderweg NIEUWE BONNEN voor werkkleding WEERBERICHT fl Joods convooi overva Hen EUWE verliest van BOTWINNIK Melkbonnen „West" zullen vervallen Drie moedige kerels redden de piloot 700 Doden te Bogota Nou tabéh dan INDISCH JOURNAAL Onvruchtbaar beschermheerschap Groentenexporf of vernietiging ^evolverheld steelt taxi I BUREAU: KoningstAat 7880 Den Helder Telefoon 2345 Postgironummer *49041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdred. J. Broersen Rayonred. C. A. Dekkers TARIEVEN: Advertenties: 16 ot per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties (.„Juttertjes") tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 ct Abonnementen: per kwartaal 3.76. Moord in Warmoesstraat berecht Tegen ieder der drie verdachten van de Vit jaar geleden' in een'pension aan de Warmoesstraat 99 te Amster dam gepleegde roofmoord op de 61 jarige „Moeke" Marsman, t.w. tegen de 25-jarige Leo H. van der Helm uit Amsterdam, de 25-jarige Cornells Hoogenboom en tegen diens 23-jari- ge broer Jacob Hoogenboom, beiden uit Delft, heeft de- officier van Justl tie bij de Amsterdamse Arrondisse mentsrechtbank, mr. L. H. Feitsma, na een langdurige zitting gistermid dag een gevangenisstraf voor de t|jd van 20 jaar geëist. Maandenlang zijn deze drie verdach ten door de rechter-commissaris aan kruisverhoren onderworpen, maanden lang ontkenden twee van het drietal en slechts Cornelis, die in de wande ling? Kees wordt genoemd, legde een gedeeltelijke bekentenis af, waarin hij Van der Helm van medeplichtigheid beschuldigde, doch zijn jongere broer Jaap buiten de zaak trachtte te houden. Op 17 Februari j.1. diende de zaak voor de eerste maal voor de rechtbank, die gepresideerd werd door mr, M. D. K. S. van Lier. Wegens het ontbreken van enkele getuigen, alsmede voor 'n schriftkundig onderzoek naar het in schrijfformulier, waarop volgens een verklaring van Van der Helm Jaap Hoogenboom zich de bewuste nacht van 1 op 2 November 1946 in het pen sion van Moeke zou hebben ingeschre ven als ggst, werd de zaak tot gisteren aangehouden. GRAPHOLOGISCH ONDERZOEK. Het resultaat van' dit schriftkundig onderzoek, dat door de heer Van Led den Hulsebosch.is ingesteld, leverde 'n verrassing op: Niet Jaap Hoogeboom, noch diens broer of Van der Helm -had de valse in blokletters geschreven naam „Van der Wal" Op het formulier geplaatst, doch een jongedame, die in dienst van Moeke geruime tijd de ad ministratieve werkzaamheden van de ze pensionhoudster vervulde. He| bleek dat dit meisje, Tonny van der Kraan genaamd, steeds alle formulieren in vulde en die trouw van valse hand tekeningen voorzag, waarschijnlijk ten gerieve van de klanten, die men niet met dergelijke futiliteiten wilde lastig vallen. Waarom zij echter als uitzondering deze „Van der Wal" met blokletters inschreef; werd ter recht zitting niet duidelijk. Medegedeeld werd, dat Tonny van der Kraan als getuige was opgeroepen, omdat zo iemand dat zou kunnen zij de fi guur is, die kan vertellen wie haar de opdracht' hêëft gegeven deze naam te noteren, al of niet in blokletters. Ton ny van der Kraan is echter onvind baar. BEZWARENDE VERKLARIN GEN VAN CELGENOOT. Toch leverde deze voortgezette rechts zaak nieuw bewijsmateriaal op. De 26- jarige Hilversumse wever J. H. Er- kamps die wegens heling was gearres teerd, werd begin van dit jaar 8 weken opgesloten in de cel van de Amster damse gevangenis, waarin zich reeds Het Belgische elftal, dat Zondag 18, April in het Feijenoord-stadion te Rotterdam tegen Nederland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Meert Anderlecht) Achter: Aernaudts (Berchem Sport) en Anoul (F. C. Luik); Midden: de Buck (Eendracht Aalst), Erroelen (Anderlecht) en Henriet (Charleroi S.C J Voor: Lemberechts (F. C. Meche- len), van Steelant (St. Nicolaas), Mermans (Anderlecht), van den Audenaerde (F. C. Antwerpen) en Thirifaijs (Charleroi S.C.) Reserves: Daenen (F. C. Tilleur), Andries (F. C. Mechelen), Coppens (F. C. Mechelen) en Gövard (F. C. Luik). Chaves, die, wegens een verwonding niet kan spelen, is dus op de links binnenplaats vervangen door Desire van den Audenaerde. Anders zijn er geen wijzigingen ge komen in de ploeg, die op 14 Maart J.1. te Antwerpen met 11 tegen ^Nederland gelijk speelde. Wordt conferentie te Bogota hervat Volgens een op hét Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken ontvan gen gecombineerd pers- en radiobericht uit Bogota is het mogelijk dat de inter- Amerikaanse conferentie, die door de opstand afgebroken werd, heden aldaar hervat zal worden. Kees, Hoogenboom bevond. Erkamps werd als getuige gehoord, nadat hij reeds uitvoerige verklaringen had af gelegd voor de rechtercommissaris over de vertrouwelijke gesprekken, die hij met zijn celgenoot over de moord had gevoerd. Volgens hem had Nees hem verteld, dat Leo, Jaap en1 Kees gedrieën de oude vrouw hadden vastgebonden, overmeesterd en beroofd. De buit zou meer dan 4500.hebben! 'bedragen. Van der Helm had minder geld ont vangen dan de twee broers, „omdat hij alleen maar Moeke's benen had vast gehouden tijdens, de .overmeestering" Een dag later zouden .Kees en Jaap de wenselijkheid besproken hebben om Van der Helm, die blijkbaar erg over stuur was, te verdrinken, „zodat er geen enkele getuige over zou blijven." Kees zou 't toëh echter raadzaam- heb ben gevonden naar Duitsland uit te wij ken. De eerste leverantie in het kader van de Marshall-hulp aan Nederland zal bestaan uit een scheepslading van 10.000 long ton tarwe, die met het s.s. „Prins Willem II" vervoerd zal wor den. Vandaag, de eerste dag van (je uit voering van het plan-Marshall, is men met de lading te Galveston begonnen. Het schip vertrekt morgen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat thans ook cie bonnen voor werkkleding H 3 en L 3 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werk kleding. Op de bonnen H 3 kan men kopen: een overall, een werkpak van dril, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas, een laboratorium- jas of een mouwschort. Op de bonnen L 3 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engels leer, manchester of pilow, een korte Witte jas, een koks buis of een korte stofjas. I De bonnen H 4 t/m 12 en L 4 t/m 12 zijn nog niet geldig. De bunker van Seyss Inquart wordt ten bate van de Stichting 1940—1945 geëxploiteerd.... Toen in September 1944 Seyss Inquart van het Westen naar het Oosten vluchtte, hield hij verblijf in een speciaal voor hem gebouwde bunker aan de Loolaan te Apeldoorn. Een cftr Groot- Germaanse vertrekken der bunker met op de achtergrond de telefoon centrale waarmede Seyss Inquart contact had met alle Duitse fronten. Deze schuilplaats kon hem echter niet redden en vanaf 17 April wordt deze bunker ten bate der bovengenoemde Stichting voof het publiek tentoongesteld. Sovjet-Unie acht voorstel inzake Triëst onaanvaardbaar De Sovjet-Unie heeft de wijze, waar op de voo/stellen van de V. S., Frank rijk en Engeland voor het teruggeven van Triest aan Italië werden gedaan, „onaanvaardbaar" genoemd. In het Sovjet-antwoord wordt ver klaard: „het voorstel om door middel van correspondentie of het bijeenroe pen van bijzondere conferenties te be slissen over de kwestie van een her ziening van het vredesverdrag met Italië, ten aanzien van een of ander deel, wordt als onaanvaardbaar be schouwd en als een schending van de elementaire principes van democratie" WESTELIJKE WIND. In het Noorden van het land veel overdrijvende wolkenvelden, maar overwegend droog weer. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren. Meest matige wind uit Westelijke richtingen. In het Zuiden van het land wat meer bewolking en wat kouder dan gisteren. Droog weer. Na een zware strijd van zes uur, waarin een sterke Arabische strijd macht op de berg Scobus bij Jeruzalem laftgzaam een Joods convooi vernietig de, hebben Engelse soldaten ingegre pen. Zij redden verschillende Joden uit de brandende wrakstukken en brachten de gewonden naar het' ziekenhuis op de top var de berg, waarheen het convooi op weg was. Minstens 5 Arabieren wer den gedood en 6 gewond door het zware Engelse mitrailleurvuur. In de onmiddellijke omgeving van het convooi telde men 35, meestal branden de, lichamen van joden, terwijl nog meer langs de weg lagen. In de tWaalfde ronde van het tour- nooi om het wereldkampioenschap schaken heeft Botwinnik, met wit spelend, in 36 zetten van Euwe ge wonnen. De tweede partij uit de twaalfde ron de KeresSmyslof is na 43 zetten» afge broken. De stand is nu: Botwinnik 7 uit 9; Keres en Smyslof ieder 5 en 1 afgebro ken partij uit 10; Reshevsky 4l/2 uit 9; Euwe li/2 uit 10. Met ingangfban ^5 April zal hét on derscheid tussen melkbonnen met op druk „West" en melkbonnenzonder opdruk voorlopig vervallen. De bon nen zonder opdruk zijn dan ook in het Westen van het land geldig. Deze maatregel is genomen teneinde de vacantiegangers, die naar het westen gaan de moeite te besparen, hun melk bonnen bij, de 'distributiediensten om te wisselen. Met ingang van dezelfde datum wordt de verstrekking van karnemelk ver ruimd. Tegen inlevering van melkbon- ne als tot heden zal karnemelk kunnen worden afgeleverd aan consu menten op basis van een litgr melk drie liter karnemelk. Tevens wordt de kwaliteit van de karnemelk verbeterd. Het vetgehalte wordt gebracht van 0,1 op tenminste 0,4 Von Stahcemberg krijgt bezittingen terug Telepress meldt uit Weenen, dat Ernst von Starhemberg,' voormalig leider en organisator van de Oostenrijkse Heim- wehr, zijn eigendommen terug heeft ontvangen, waaronder achtren-twintig kastelen en achttienduizend vijfhonderd hectaren land, die getaxeerd worden op een waarde van tien millioen voor oorlogse Oostenrijkse schillings. Starhemberg ontvangt zijn eigendom terug op grond van de Oostenrijkse wet, volgens welke „politieke schuldig verklaring" geen invloed kan hebben op de restitutie. Oostenrijkse autoritei ten hebben verklaard, dat zij Starhem- berg's aanvraag niet anders hebben kurinen behandelen dan bij voorbeeld aanvragen van slachtoffers van het fascisme. Om half vier gistermiddag is een toestel van de Rijksluchtvaartdienst nabij het station vanScheveningen- radio ii\ de Noordzee gestort. De be stuurder van het vliegtuig, Leem huis, heeft dank zij de hulp van drie mannen kans gezien zwemmende het strand te bereiken. Met een ernstige hoofdwonde is hij door de GGD naar een ziekenhuis overgebracht. Het vliegtuig, een één-motorig sport toestel, was van Ypenburg opgestegen en droeg de kenletters PH-UAD. Het toqstel vloog op een hoogte van ongeveer drie honderd meter langs de kust vanuit de richting Scheveningen, Toen het vliegtuig, op de hoogte van de Kwartellaan was, sloeg de motor af. Men hBorde de -motor sputteren en plotseling stortte het loodrecht omlaag. Enige ogenblikken vóór het toestel tegen het water sloeg, was het weer in horizontale stand gekomen. Ooggetui gen zagen hoe 'n vleugel afknapte. On middellijk daarop zagen zij iemand uit de cockpit kruipen. Deze inzittende, die thans Leemhuis blijkt te zijn, kroop óp de staart van het toestel, deed zijn schoenen en broek uit en sprong in het water. Eén van de vele mensen, die dit tra gische tafereel gadesloegen, begaf zich te water,®doch moest spoedig wegéns kramp terugkeren. Daarop trachtte een drietal Haagse jongens de vlieger een einde tegemoet te zwemmen.'Zij slaagden hierin na on geveer honderd - eter gezwommen te hebben. Zij trokken de vlieger, die geen reddingsvest aan had, maar op zijn gq watteerde vliegerjekker was blijven drijven, met zich mee naar het strand, Hier bleek, dat hij twee hoofdwonden er nog enige onbeduidende schrammen had opgelopen. Op de vraag of er nog meer vlie gers in het toestel waren antwoordde hij: „Ik weet het niet". Daarop zakte hij uitgeput ineen. De GGD heeft hem naar een zieken huis overgebracht. De drie moedige redders waren Joop de Leeuw, Gerard Snoek en Bert Beek huizen, die, toen het ongeluk gebeurde, juist op het strand qan het zonnebaden waren. Zij hadden alleen een zwembroekje aan en sprongen toen de vlieger onge veer nog honderd meter van de kust verwijderd was en duidelijk tekenen van uitputting 'vertoonde,gedrieën in rzee. Naar schatting is te Bogota het aan tal doden tengevolge van de revolutie tot 700 gestegen.. Het herstel van de schade aan gebouwen zal tien jaar vor deren. Reuters correspondent meldt, dat men de toestand in de stad thans geheel meester is. Slechts sporadisch wordt nog geschoten. Men heeft, een begin ge maakt met de opruimingswerkzaamhe den. 5 APRIL. GOLF VAN BISCAJE. Eén der grondbegrippen der journa listiek is, dat een reporter onder alle, letterlijk alle, omstandigheden zijn plicht heeft te doen. Die plicht is: schrijven. En- dank zij die plicht heb ik me zojuist tussen een krukje en een tafel zeevast gezet, de schrijfmachine op m'n knieën gemonteerd en wórdt thans getracht uit een aantal „swin gende" toetsen een leesbaar verslag te voorschijn te typen. Dat alles vindt plaats in de Golf van Biscaje onder verre van dragelijke omstandigheden. Er staat een harde bries, met uitschietende stormvlagen, met overdrijvende buien en ofschoon iedere, nog redelijk denkende opva rende van Hr. Ms. torpedojager KOR- XENAER, mij telkens opnieuw komt verzekeren dat deze jager een per fect zeeschip is, dat magnifiek op het water ligt en, zelfs onder deze om standigheden, nog vrij behoorlijk naar haar roer luistert, dat alles neemt niet weg dat we het niet zo gemakkelijk hebben gehad, sinds het vertrek uit Nieuwediep, en nóg niet hebben. Nieuwediepdat ifc een verre herinnering! Een lang geleden geno men afscheid met een beetje lach en veel tranen, veel gezwaai, veel geroep van „nou.... tabeh dan!" en tenslotte alle weemoed die nu eenmaal verbon den is aap het vertrek vnn een van Hare Majésteits schepen. Glorieus gingen we de ree op, nage staard door een paar duizend Nieu- wedieperi, die voor de eerste maal na de bevrijding weer een schip van oor-» log uitgeleide deden. Glorieus was 't ir. de haven, glorieus op de ree. Maar eer dit schip- goed en wel het Schul- pengat uit was, was er van glorie al geen sprake meer, want er stond reeds direct een stijve bries en in se rie «zag men groepen en groepjes der bemanning ten offer vallen aan de zeeziekte. Het werd de KORTENAER niet ca deau gegeven, de eerste dagen en het is veel beter over die eerste twee maal 24 uur een plechtig stilzwijgen te bewaren. Steeds meer opvarenden vielen ten prooi aan hevige zeeziekte en het werd er, nadat lichtschip Goe- ree gepasseerd was ep de Downs be reikt waren niet beter op. Het bleef ruw, weer .ruwer en wilder wordend in de nacht van Zaterdag op Zondag, om tenslotte over te gaan in een be hoorlijke Zuidwester storm. Toen was bet Zondagmorgén. De vaart van 14 mijl, die tot dat ogenblik behouden was, werd terug gebracht op 10 mijl. Deels om de ma chines te sparen, die' heel wat te ver stouwen kregen, deels om het de huid platen niet te zwaar te maken en deels waarschijnlijk om de mensen te spa ren. - Windkracht 8-9. Dat wil zeggen: dat dc zee vrij over voor- en achterschip heenloopt, dat het stuifwater tot boven de toren slaat en dat alles, wat niet volledig zeevast gesjord is, over boord gaat. De dienst gaat door, maar ik 'be grijp niet hoe het mogelijk, is met ao weinig in behoorlijke conditie zijnd volk door te draaien. Het schijnt ech ter een kwestie van organisatie te zijn. Zondagavond wérd het wat handza mer en waren er weer mensen die be- *-lang stelden in de laatste restanten van de Britse kust. Grauw en triest strekte die kust zich, met hier en daar een licht. Na Start Point, bij Ply- mouth, kwam de beroemde Eddystone vtiurtoren als laatste Britse baken. Daarna werd koers gezet-op de Fran se kust, met als voorlopig doel: de Golf van Biscaje. Het werd een zware nacht. Opnieuw wakkerde de wind aan en de weerbe richten, zowel de Engelse als de Fran se, wedijverden met elkaar in het voor uitzicht stellen van depressies en „ga- Ie warnings", waarschuwingen voor stormweer. Maar dat hadden we* ook zonder deze radiografische mededelin gen wel geweten, want van slapen kwqm die nacht niets. Het was een ellendige nacht, met donderende sla gen van waterlawines tegen de flanken van het schip, met overtrekkende re gen- en hagelbuien, en met een wilde, opgejaagde zee, die met schuimover- dekt een wreed en onheilspellend schouwspel bood. De dekken stonden vrijwel voortdurend blank en tegen de morgen (die nooit scheen te willen komen....) werd de whaleboot aan stuurboord goeddeels uit de sjorrings geslagen. Met harde wind, met uitschietende stormvlagen, werd de Golf van Biscaje bereikt. De voorpiek, het verblijf van een deel der bemanning bood een trieste aanblik. Hier en daar lagen mensen te slapen, deels in het water. Ir dat water dreven allerlei vreemde voorwerpen, variërend van sandalen tot doorweekte sokken. Op de brug staande bood de zee 'n indrukwekkend beeld. Een volstrekt eenzame aee, met een enkele meeuw, door Anthony van Kampen QNZE speciale verslaggever aan boord van Hr. Ms, torpedoboot- jager ,(Kortenaer" Anthony van Kampen levert hiermede de eerste bijdrage Van zijn reportage over de reis met het Nederlandse oor logsschip naar Indonesië. jagend over het kielzog van de KOR TENAER. Met daarboven een rossig zwerk, en in het water zelf enorme kuilen en bergen, 'waardoor en waar over Hr. Ms. torpedojager KORTE NAER had te klimmen en,te kruipen. De scheepshond, Sinbad, doet z'n best z'n naam niet tot schande te m§- ken, maar helemaal in "orde is het niet met hem. Het isfl de eerste maal dat Sinbad op de lange deining zit en bij alle dingen die hij mist, mist hij voor al een boompje. Hij meent 'er thans een gevonden te hebben: een opgerol de cocosloper, leunend tegen het ach terste dekhuis. De loper heeft uit komst voor Sinbad gebracht. Ergens, .achter een deur van een whalegang, lag een jong matroos. Hij was er ellendig aan toe. Er passeerde een fnaat, die het minder voor z'n kiezen had, en in het voorbijgaan riep ..Moeder.... mag ik varen-" Alleen enkele -zeer bevaren leden der bemanning is het niet aan te zien dat we de vuurproef ondergaan. Ze waggelen kwiek'op kromme zeebenen voorbij, roken een pijp en zien met mededogen op het zieke volk neer. ANTHONY VAN KAMPEN. j_|ET onzalige besluit van Engeland om Palestina zo spoedig mogelijk ti gaan ontruimen, bracht in den begin ne zowel bij Jood als Arabier enige hoop op een oplossing, die kiemen van succes in zich zou dragen. Het besluit kwam kort na de onafhankelijkheids verklaring van India en Pakistan, toen Hindoes en Moslims in de Pendsjaab een formidabel bloedbad schiepen. Bij de bekendmaking bij het intrekken vanhet Engelse beschermheerschap van Palestina drukten wij reeds da vrees uit, dat de onrust in het Heilige Land eveneens zou uitgroeien tot een slachting» op jjrote schaal. Deze ver wachting is inderdaad en helaas be waarheid geworden. Terreur en tegenterreur hebben het land verscheurd, de haat opgeschroefd en de partijen uiteengedreven, zodat het nu nog nauwelijks denkbaar, is, dat op een of andere dag een verzoe ning tot stand zal komen. Het verdelingsplan, aan welks uit voering door een commissie ad hoe reeds ijverig werd gewerkt, is achter af door een intrekking van Washing- ton's adhaesie in deze gekruist. De hierdoor ontstane situatie moest dus weer onder ogen gezien worden. Daar toe is de Veiligheidsraad in verschei dene officieuse en officiële zittingen bijeen geweest. Gromyko was meest al afwezig, dpch niet op de laatste zit ting, waarop een voorstel is 'gedaan om door de Veiligheidsraad een order „Staakt het vuren" uit te geven en 'n wapenstilstandscommissie naar Pales tina te zenden ten einde toe te zien op het nakomen van dat bevel. Wij betwijfelen echter of deze poging in derdaad zal gelukken. In Indonesië beeft iets dergelijks heel wat voeten in de aarde gehad en hoe zal hier aan deze order kracht bijgezet kunnen worden? J7R bevinden zich nog Engelse troepen in het land, die trachten zoveel mogelijk olie op de golven te gooien, maar ook deze zijn bij beide partijen met-bemind.Indien echter Londen bij zijn besluit volhardt en na 15 Mei Palestina aan een twijfelachtig lot of noodlot? prijsgeeft, is 't hek vol komen van de dam. De situatie laat zich nu al zeer ernstig aanzien. De burgerkrijg is, indien men de berich ten lèest, reeds volkomen Het komt ons voor, dat hier, hoe ook, op zeer korte termijn handelend dient te worden opgetreden met zeke re garanties op doeltreffendheid. De Ver. Volkeren zullen dit land onder bescherming moeten nemen en daar mede de verantwoordelijkheid moeten en durven aanvaarden, totdat rïad is geschaft. Dit laatste zal zeer -moeilijk zijn. Engeland zag er, gebonden door be loften en verplichtingen aan beide partijen, geen kans toe en zal door een soort wanhoop gedreven de last van zich werpen. Aan een protectoraat der Ver. Vol keren ziet Washington echter ook ze kere delicate consequenties. De bewa king van dit toch strategisch belang rijke gebied zou dan door een interna tionale politiemacht zeker in de over gangstijd moeten plaats hebben. Mos kou zou wellicht wensen déél te ne men en dit wensen de Westelijke machten weer te omzeilen. Zoals de toestand zich echter thans ontwikkelt, een toestand waaruit via totale chaos een' rtiassaal opdringen der Arabieren met uitwerping der Jo den en erger moet worden verwacht, mag het niet voortduren. De toppen der haat en de punten der hartstoch ten moeten worden afgeschoren. Goede raad moet er komen, hoe duur hij ook zou zijn AD INTERIM. „Nederland zal gedwongen zijn dit jaar 200.000 ton groenten te vernie tigen indien de na-oorlogse afzet- moellijkheden niet worden overwon nen", aldus heeft de Nederlandse af gevaardigde A. H Boerma voor de Raad van de F.A.O. (Voedsel- en landbouworganisatie) te Washington verklaard.Van de 850.000 ton groen ten, die Nederland onder normale weersgesteldheden dit jaar zou pro duceren zou 400.000 ton voor de ex port beschikbaar zjjn. Hiervan zou momenteel slechts 200.000 ton geëx porteerd kunnen worden. Gisteravond tegen 8 uur heeft in Oosterbeek bjj Arnhem een gewapen de overvaller een taxi-chauffeur zjjn wagen ontstolen. De man had de chauffeur in Arnhem opdracht 6 ge geven hem naar Oosterbeek te bren gen. Bjj het station Oosterbeek, waal de weg het bos ingaat, heeft de auto dief de chauffeur met zijn revolver bedreigd en deze tot uitstappen ge dwongen. Daarna is hfl met de taxi weggereden.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1