ZWABTE SCHADUW De groep-Pahud de Mortanges loopt in de va! te Rotterdam i» am om door J. D, v. Exter VAN NELLE Achter de schermen van de Oorlog Wu I im D WIJ SPELEN BRIDGE Vreselijke gevolgen van geraffineerd verraad van Anion van der Waals Zondag gesproken Dinsdag gevangen Woningruil-centrale voor het gehele land Wij moeten ernstige vragen stellen! Miel alleen 't chagrijn van de pijn, LUISTEREN NAAR.... door Jan Dirk van Exter Van nabij i en verre EN NU W$ËS EEN KOPJE WÊr /YM HALF ZES op die spannende Dins dag, die zwarte negende Maart van het jaar lj)43, komt Anton van der Waals terug in het herenhuis op de Heemraadssingel te Rotterdam, waar Jn de eetkamer een arsenaal aan Engelse springstoffen ligt uitgestald. Met twee, drie treden tegelijk gaat de schurk naar boven en meldt zich bij Schreleder. Pahud is opgetogen ge weest over het materiaal. H\j gelooft onvoorwaardelijk, dat Anton een agent uit Engeland is. Alle maatregelen zijn genomen, de zaak loopt uitstekend. Over een uur moet de verrader een man ontmoeten en direct in het huls' brengen. Daarna zal Pahud komen met twee anderen. En korte tijd later ko men er drie, die buiten bij de telefoon cel aan de,overkant van de straat blij ven wachten tot Pahud hen zelf naar binnen haalt. Dat laatste vindt Schreieder een rare noot. Maar enfin, we zullen zien. Vier saboteurs zullen ze in ieder geval te pakken krijgen en als het een beetje meeloopt die andere "drie ook nog wel. Van der Waals verdwijnt weer en voor de Duitsers begint het wachten opnieuw.. Een paar minuten voor ze ven klikt weer het slot van de bui tendeur. Van der Waals komt naar boven met Verloop, die ogenblikke lijk overvallen wordt. De Duitsers boeien h^m aan handen en voeten en stoppen hem een stevige prop in de mond. De verrader gaat weer naar buiten en komt om half acht terug met Pa hud, Buurman en Koning. Van. der XXII Waals laat de heren plaats nemen in de salon aan de straatzijde, maakt een praatje en staat dan op om in de keu ken thee te halen Hij gaat door de achterkamer waar van hij de schuifdeuren laat openstaan. De drie mannen in de salon wachten rustig op de thee. In de deuropening verschijnt een man met een dienblad (de S.D.-er Johannsen!); hij knikt vriendelijk en zet de theekopjes op de tafel. Op hetzelfde ogenblik grijpt hij Pahud beet, S.D.-ers stormen de ka mer binnen en grijpen de beide an dere mannen aaneen wilde wor steling ontstaat, waarbij aan beide zij den harde klappen worden uitgedeeld. Maar de Duitse overmacht is te groot; geboeid aan handen en voeten worden de drie verzetshelden de trap opgehe sen; een prop wordt hun in de mond gestopt en de Duitsers mishandelèn hun weerloze slachtoffers op wrede wijze. En nu de 3 anderen! zegt Schreie der. Hij laat de jassen en de hoeden van de gearresteerden halen. Drie S.D.-ers trekken de kleding van hun gevangenen aan, zetten hun hoeden op en verdwijnen naar buiten. Het is reeds tamelijk donker. De omgeving is, op bevel van Schreieder, inmiddels door tientallen S.D.-ers in burgercos- tuum afgezet. Rustig lopen de drie verklede Duitsers naar het telefoon- Naar het Hbld. verneemt worden be sprekingen gevoerd om te komen tot de instelling van een, Woningruil-centrale voor het gehele land. Men wil hierbij gebruik maken van de bestaande wo ningbureau* onder auspiciën van de organisaties, die bij deze instellingen ^betrokken zijn. ANTON VAN DER WAALS vermomd huisje, waar Van Raalte, Smit en Joosse op Pahud wachten. De S.D.-ers 'zijn vlak bij de wachtenden, als Joos se het verraad bemerkt en wegrent. Er wordt geschoten van links en rechts. Van Raalte en. Smit worden overmeesterd en naar binnen ge sleept.... Joosse ontkomt in de duis ternis. JCHREIEDER EN VAN DER WAALS bekijken op hun gemak de slacht offers van het gruwelijke spel. Ge boeid en weerloos liggen ze daar, zes der besten van ons volk, gelokt door het Engelse materiaal, dat de Duitsers bij de honderden droppings in handen viel, verleid door het afschuwelijke verraad van de beestmens Van der Waals, die weinige dagen tevoren 50.000 gulden bloedgeld heeft gekre gen. Overvalwagens rijden voor het huis; de gevangenen worden er in gedragen. Zondagmiddag heeft Van der Waals in een. Delfts café voor het eerst Pa hud de Montagnes ontmoet. Twee da gen later is het thans; Dinsdagavond 9 uur. Een Duitse mijnenveger had een half uur .tevoren in de lucht moeien vliegen, door het beste, modernste ma teriaal dat Londen ter beschikking kon stellen. Maar de mijnenveger ligt daar onbeschadigd in de duisternis van een Rotterdamse hïfven. En in de botsende auto's worden zes strijders voor de Vrijheid vervoerd naar de kelders van de S.D. Twee dagen later, op Donderdag 11 Maart lï>43 speelt Van der Waals op uiterst geraffineerde wijze nog twee 1 leden van de groep-Pahud in Duitse handen; Ter Horst en Vermeer. Een Duitse rechtszitting. Verloop Ontkomt aan de kogel, omdat hij slechts tussenpersoon was. Voor de anderen: doodstraf. En opnieuw treedt een executie-peleton aan, Duit se soldaten richten de lopen op de dappere harten van Pahud en zijn man nen. Hun gedachtenis zal morgen, als Van der Waals voor zijn rechters wordt geleid levend zijn in de harten van hen, die te oordelen hebben over deze gruwelijke mens, die om vuil ge win zijn'sinistere spel speelde met hon derden mensenlevens. Maar in Maart 1943 was zijn macht nog onbeperkt. Toen had hij nog de handen vol aan het afschuwelijke werk. In Maart 1943 begon een groots plan van Schreieder snel te rijpen en werden de namen van Koos Vorrink, oud-minister Van Dijk, Jan Schouten, Joekes, Rutgers, Verschuur en vele anderen bijna dagelijks genoemd in de gesprekken van Schreieder en Van der Waals. Groot waren reeds de successen van deze mensen jagers geweest. Maar de grootste slag moest nog vallen. En zou vallen binnen weinig dagen. In ons nummer van morgen: Uw rheumatische pijnen met alle ge volgen slopen voortdurend aan Uw hele gestel. Daarom moet ge U er tegen te weer stellen. Met Kruschen Salts. Duizenden deden dat vóór U en zij zijn trots op de heilzame resultaten die Kruschen hun gaf. Iedere morgen de kleine dosis Kruschen maakt een ander mens van U. De aansporende werking van Kruschen doet Uw bloed sneller stromen; de schadelijke zuren die zich anders gaan vastzetten, worden medegenomen en verwijderd langs na tuurlijke weg. Dat is het geheim van Kruschen en daarom is hei ook voor U de remedie om weer helemaal de oude te worden, fief en fit en vrij van pijn. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. (Ingezonden Mededeling) PROGRAMMA VAN HEDENAVOND. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsber. om 6, 8 en 11 uur. AVRO: 6.15 Sporl- praatje; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7. Ben. Gigli; 7.15 Radio Volksmuziekschool; 7.45 Reg. Voorlichtingsdienst; 8.15 Gr.pl.; 9. Balladen en legenden; 9.20 Radio Phil- harm.-orkest; 10.20 De W.-Europ. Unie en Ned.; 10.35 De speeldoos; 11.15 Radio- Dahsorkest; 11.45 Gr.pl. HILVERSUM n, 415 m. Nieuwsber. om 7, 8 en 11 uur. NCRV: Pianoduo; 6.15 Land- en tuinbouw; 6.30 Veel gevr. geest, liederen; 6.4o Opleiding „sme derij". 7.15 Leger des Heils; 7.30 Het actueel geluid; 7.45 Gr.pl.; 7.55 Bach- koraal; 8.15 Studio-steravond; 9.301 Fa milie-competitie; 10.Uit de planeten suite; 10.15 De vaart der volken; 10.35 Yvonne Loriod; 10.45 Avondoverden king; 11.15 Musica.Nova; 11.45 Gr.pl. PROGRAMMA VAN VRIJDAG. HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsber. om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 7.30 The Masqueradersi» 8.18 Gr.pl.; 9. Lichte morgenklanken; 9.30 Bela Bartok (gr.pl.); VPRO: 10.Morgen wijding; VARA: 10.20 Gr.pl.; 10.30 Voor de vrouw; 10.45 Corelli en Debussy; 11.05 Albumblad; 11.25 Licht Orkestcon cert;'AVRO: 12.— Gr.pl. 12.30 Weer- praatje; 12.38 Pierre Palla (orgel); 1.15 Het Vaudeville orkest; 2.Kookkunst; 2 20 Sonate (piano); 3.02 Ons volk en zijn dichters; 3.22 Gr.pl.; VARA: 4. Omroepkamerorkest; 4.30 Tussen twaalf en zestien; 5.Orgel (Johan Jong); 5.2C Wij en de muziek; De VARA fe liciteert; 6.30 Ned. strijdkrachten; 7. Denk om de bocht; 7.15 Jan Vogel en zijn accordeon-orkest; VPRO: 7.30 Cur sus; 7.50 Tien vóór acht; 8.05 Variaties; 8.30 Het gezin in de wereld; VARA: 9.Men vraagt en wij draaien; 9.30 Scholing en omscholing; 9.50 Op vleug'len van muziek; 10.Buiten!, weekoverzicht; 10.15 Swing and sweet; VFRO: 10.40 Vandaag; 10.45 Avondwij ding; VARA: 11.15 Symph. concert. HILVERSUM .II, 415 m. Nieuwsbe*. om 7, 8, 1, 7. 8 en 11 uur. KRO: 7.15 Gr.pl.; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.45 Mor gengebed; 8.15 P; ik de dag; 9.Mor genconcert; 9.30 Waterstanden; 9.55 Schoolradio; 10.35 Gr.pl.; 11.De Zon nebloem; 11.30 Als de ziele luistert; 11.45 Gr.pl.; 12.03 Gr.pl.; 12.30 Weer- overzicht; 12.33 Het orkest zonder naam; 12.55 Zonnewijzer; 1.20 Vervolg Het orkest zonder naam; 1:50 Van man tot man; 2.Uit Ned. Glorietijdperk; 2 30 Strijkkwartet; 3.15 These things shall be; 3.40 Gr.pl.; 4.- Gr.pl.; 5.- Na schooltijd; 5.15 Marek Weber en zijn orkest (gr.pl.) 5.45 Wat het buitenland leert; 6.Het Ned. Kamerkoor; 6.30 Oude melodieën met nieuwe harmo nieën; 6.50 Actualiteiten; 7.15 Voorlich ting aan het bedrijfsleven; 7.30 A pretty girl is like a melody (gr.pl.); 7.45 De drie landen; 8.05 De gewone man; 8.12 Omroeporkest; 9.55 Rondetafel-confe rentie; 9.15 De zilvervloot; 9.45 Uit de schatkamer van het O.T.; 10.30 Cello (gr.pl.); 10.45 Avondgebed; 11.15 Een dansje tot besluit. 31. „Nu is mijn circus tenminste compleet!" roept de directeur weer. „Oh, jullie zullen goed behandeld worden. Als koningen! „Ja, maar wij zijn eigenlijk geen echte tijgerswil Pam zeggen, maar Pim heeft het nog bijtijds in de gaten en begint hard te brullen, terwijl hij Pam een nijdige trap geeft. Pam geeft van de weeromstuit ook •een luide schreeuw. „Ah, ik begrijp het al", zegt de directeur. „Jullie hebben 'honger. Ik zal dadelijk wat voor jullie klaar la ten maken." En de directeur ver trekt. 32. „Sufferd", zegt Pim tegen Pam, zodra ze alleen zijn. „Wou jij de boel in de soep gooien? Als die directeur merkt, dat'wij geen echte tijgers zijn, gooit hij ons het circus uit. „Dat snap je toch zo". „Ja, maar ik wou hem alleen maar uitleggenzegt Pam. „Dat moet je juist niet", zegt Pim. „Hou nu alsjeblieft je mond. Laat alles maar aan mij over". Maar daar komt al een keukenjongen binnen met een menu in de hand. XXVII. Gebruikt de troeven goed. Het is niet onaardig om eens na te gaan, hoe Zuid het volgende spel in 4 schoppen speelde. Een speelwijze, die wel de aandacht ..verdient. De kaartverdeling was als volgt: S. 9-4-2 H. 8-7 R. a-9-5-4 KI. a-8-5-4 S. K. R. KI. h-v-b-9-5 h-v-10-3 b-10-6-3 S. H. R. KI. h-8-7-5-3 10-6-2 b-2 v-9-7 S. H. R. KI. a-v-b-10-6 a-4-3 8-7-5 h-2 West begon met harten heer voor te spelen. N. de 7, O. de 2 en Zuid nam de slag niet, maar gooide de 3 bij. West vervolgde met harten vrouw. ^01 Coirrtcht r.djp. Knijp-Oog is nieuwsgierig, watt de baas van hem wil, want de Rat, onder welke naam de Baas in de hele onder wereld bekend staat, bemoeit zich hooit persoonlijk met de smokkelarij. Vanuit Antwerpen leidt hij zijn zaak jes, maar draagt er wel zorg voor om zelf altijd buiten schot te blijven. Nu, de Rat laat er geen gra? ever groeien. „Je weet Knijp-Oog, dat drie van on ze beste mannen in de nor zitten door ingrijpen van eep of andere vreemde ling. Zoiets kunnen we niet hebben. Jij en Fatty moeten zorgen die kerel op te sporen, voordat de politie hem te pakken krijgt en dan „Dan nemen we hem mee op een ritje!" zegt Fatty vrolijk, alsof hij een alleraardigst uitstapje voorstelt. Maar in de onderwereld, waartoe deze man nen behoren, betekent dat iets heel an ders. Iemand meenemen op een ritje, wil zoveel zeggen, dat men de bewus te persoon naar de andere wereld helpt. Maar Knijp-Oog voelt er niet veel voor. Zeker, hij heeft al van alles ge daan in zijn wisselvallig leven, maar iemand vermoorden „Nee baas, ik geloof niet dat ik. dat doe. Iemand om zeep helpen. Dat gaat me te ver. Ik wil alles doen „Zwijg", valt de Rat hem in de rede. „Je doet wat ik je beveel, of anders zou ik me verplicht gevoelen zekere papieren ter beschikking van de poli tie te stellen". „Oké, ik snap het, anders draai je mij de lik in! Vooruit, laat maar es horen". „Om te beginnen gaan wij morgen ochtend met zijn drieën naar die be wuste plek toe, waar de overval heeft plaats gehad". En zo geschiedt. 2e slag'. West h. vr.-8-6-aas. 3e slag. Zuid h. 4-5-sch. 2-1Ö. 4e slag. N. sch. 9- 3-6-harten 9. 5e slag. N. sch. 4-5-10- ruiten 3. 6e slag. Z. kl. heer-3-4-7. 7e slag. Z. kl. 2-6-aas-9. 8e slag. Noord Kl. 5-vrouw-sch. boer-kl. 10. 9e slag. Zuid ruiten 5-10-aas-2. 10e slag. Noord kl. 8-ruiten b.-sch. vrouw-kl. boer. 11e slag. Zuid sch. aas-ruiten vrouw-ruiten 4-sch. 7, waarna de 12e en 13e slag voor Oost zijn met zijn twee troeven. Oost-West hebben dus alleen de eerste en de twaalfde en laatste slag gemaakt, waardoor Zuid zijn contract maakte. Hij heeft zijn troeven op de juiste ma nie) gebruikt. Dertienhonderd balen patentbloem gingen verloren, toen een dezer da gen een dekschuit van de Rederij Stanfries, die van een steiger aan het Binnen-IJ 'te Am sterdam was losgelaten, kapseisde. De Rijkspolitie te water heeft 75 balen aan de oppervlakte gebracht. xDe Nederlandse visserij heeft in 1947 met rond 48 millioen gulden bijgedragen aan de Nederlandse export. xVol gens de voorlopige gegevens hebben da Limburgse mijnen in 'Maart 953.254 ton steenkool geproduceerd, tegen 869.419 ton in Februari. xDe burgemees ters van enkele Limburgse grensge meenten, waar verleden jaar ten ge volge van explosies van Britse muni tiedumps op Duits grondgebied schade ontstond, hebben van het Britse con sulaat bericht ontvangen, dat de aan gerichte schade zal worden vergoed. xVan 2-13 Augustus zal te Utrecht een universiteitscongres worden ge houden, waarop alle universiteiten ter wereld zullen zijn vertegenwoordigd. x— Op het traject Franeker-Harlin- gen is een 52-jarige vrouw A. de Jong, wonende te Kie, onder Franeker, toen zij haar hondje voor de trein wilde wegpakken, zelf gegrepen en gedood. xIn een nota heeft Joegoslavië Amerika en Engeland er van beschul digd onrust in Triest te veroorzaken met de bedoeling de stad langer te kunnen blijven bezetten. xTsje- cho-Slowakije heeft de uitnodiging om voor de Veiligheidsraad te verschijnen bij de behandeling van de klacht tegen Chili, dat de Sovjet-Unie zich in bin nenlandse aangelegenheden van Tsje- cho-Slowakije gemengd zou hebben, van de hand gewezen.. xVijftien Amerikaanse legervliegtuigen hebben ongeveer 30 ton meubelen (waaronder een vleugel) van Berlijn naar Frank fort gebracht. Het is huisraad van Amerikaanse gezinnen, die van gene raal Clay de raad hebben gekregen Berlijn te verlaten en naar Amerika terug te keren. 30) „Datheeft hij ook gedaan. Hij heeft in zijn wachtkamer een rek met een verzameling wapens. Daarvoor heeft hfj, naar zijn zeggen, onlangs die grote dolk gekocht. Hij meende het heft te herkennen, toen hij het lijk van De Vries geschouwd heeft, maar hij wist natuurlijk niet dat zegt hij tenmin ste dat het zijn eigen wapen was. Toen het hem bleek, dat hij van de moord verdacht werd is hij bij thuiskomst dadelijk naar het wapenrek ge gaan en heeft geconstateerd, dat de dolk daar verdwenen was. Talloze pa tiënten hebben* zijn collectie gezien en hij kon begrijpen, dat bij de beschrij ving van de moord in de couranten, toen ook zijn naam bij die der gasten genoemd werd, de een of ander op die dolk, of liever op het verdwijnen van die'ijolk uit het wapenrek de aandacht der politie zoq vestigen. Hij begreep ook dat een dergelijke ontdekking de verdenking tegen hem sterker zou ma ken. Daarom reed hij zo gauw mogelijk naar Haarlem om het tweede exem plaar te kopen en dat in zijn rek te hangen. Hij zal nu wel begrijpen, hoe dom dat geweest is. Hij wist natuurlijlj niet, dat hij geschaduwd werd. Het staat nu wel vast, dat de moord gepleegd is met het exemplaar, dat hrj voor vier weken gekocht heeft" „Maar hoe verklaart hij het verdwijnen daarvan?" „Dat kan hij niet verklaren. Hij neemt aan, dat het wapen door een van zijn patiënten gestolen is. Een vrij zwak verweer, want je weet hoe abnor maal groot die dingen zijn en je begrijpt ook, dat een patiënt geen kans krijgt om daarmee onopgemerkt te verdwijnen, temeer niet omdat alle pa tiënten door de huisknecht worden uitgelaten. Je zult moeten toegeven, beste jongen, dat het bewijs van zijn schuld zo sterk lijkt, dat de rechter-commis- saris geen keus meer werd gelaten. Jammer voor dat aardige vrouwtje. Ze schijnt het zich erg aan te trekken, maar ten slotte is zij toch de oorzaak van de hele geschiedenis. Er zijn drie dingen, die je* naar de afgrond kunnen brengen: geld, alcohol en vrouwen. Ik weet, dat je verliefd bent, beste jongen, maar neem één goede raad van me aan „Maar, commissaris, U is toch zelf ook getrouwd?" „Ik!" riep de commissaris verschrikt. „Wat zeg je me nou? O, ja natuurlijkmaar dat is een heel ander geval. Je zult toch zeker niet verwachten, dat mijn Mathilde avontuurtjes met tandartsen en dergelijke kerels. De inspecteur glimlachte bij de gedachte aan de commissarisvrouw, die door <ie agenten altijd „Het kamerolifantje" genoemd werd. „Weet U.nog iets van het onderzoek naar de andere verdachten?" vroeg hij. „Je bedoelt zeker die juffrouw Kip," zei de commissaris. „Mademoiselle Dupont, commissaris." „Nou ja, die Franse. Ze heeft die avond zitten liegen of het gedrukt was. De volgende middag is ze op het hoofdbureau geweest en daar hebben ze haar de duimschroefjea een beetje aangezet. Toen is ze door de mand ge vallen. Dat plomberen van die tanden was natuurlijk maar een smoesje. Nou ja, ze zal wel begonnen zijn met een beetje kiespijn, maar ze is van patiënte al heel gauw tot vriendin gepromoveerd. Ze kwam geregeld op zijn kamers en ze schijnt vastbesloten te zijn geweest hem aan de haak te slaan. Ze had het lijntje al uitgeworpen en het visje scheen net van plan te bijten, toen die tandarts zijn schoolvriendinnetje ontmoette in wie hij meer belang bleek te stellen dan in die Frangaise, wat ik me overigens best kan begrijpen. Toen die jüffrouw Dupont het doktersvrouwtje op zijn kamer trof en zag hoe vriendschappelijk de verhouding was, heeft ze niet meer geweten wat ze doen moest. Ze heeft de dokter gewaarschuwd en ze schijnt die arme tand arts het leven zo zuur gemaakt te hebben, dat hij .haar de deur heeft ge wezen. Ze was op de avond van de moord expres naar het huis van De Vries gegaan, omdat ze wist, dat mevrouw Van Bremen en haar vriend daar zouden verschijnen en bij dat moordspelletje heeft zij de gelegenheid te baat genomen om zich met De Vries in de badffamer op te sluiten, waar zij hem voor het alternatief gesteld heeft zich met haar te verloven of de gevol gen af te wachten van alle boze geruchten, welke zij over hem en zijn vrien din zou verspreiden. Geen wonder, dat zij woedend was, toen, nar. Visser van twee tortelduifjes heeft gesproken. Ze schijnt nu belet gevraagd te hebben bij mevrouw Van Bremen, maar die heeft geweigerd haar te ontvangen, wat ik me wel kan voorstellen. Die tandarts kan beter ineens dood zijn dan zijn hele leven door dat reptiel te worden gebeten. Wou je misschien nog meer weten?" „Dank U, commissaris," zei de inspecteur. „Ik verwacht, dat ons werk nu wel afgelopen zal zijn." „Om de drommel niet!" riep de commissaris. „Dacht je misschien, dat ik jou bij het onderzoek ingeschakeld had om je er zo gemakkelijk vanaf te laten komen? Ondanks alle verdenking tegen de dokter gaan we elk spoor, dat in een andere richting leidt, zo nauwkeurig mogelijk onderzoeken. De grote vraag, welke je bij elke misdaad moet stellen is: wat is het motief?" „Dat weet U al," zei de inspecteur. „Het motief is jaloesie." „Juist, dat is het motief bij deze verdachte, maar er kunnen nog andere motieven zijn, welke het onderzoek in een andere richting leiden. Man, ik heb je immers gezegd: alcohol, geld en vrouwen, dat zijn drie verderfelijke dingen. Ik geloof, dat we de alcohol hier wel buiten beschouwing kunnen laten. Van een moord in dronkenschap gepleegd is mijns inziens hier geen sprake. Daarvoor is de moordenaar met te veel overleg te werk gegaan. Als je het mij vraagt, geloof ik, dat het plan om die tandarts uit de weg te ruimen al lang in de bedoeling heeft gelegen." „Maar U weet, commissaris, dat de man niet bemiddeld was. Hoe staat het dan .met het geldmotief?" „Dat zal ik je vertellen. De oom van het slachtoffer, die meneer Harting, die dat verzekeringskantoor in Rotter dam heeft, blijkt zijn neef zeer hoog ver zekerd te hebben. Wanneer de jonge man kwam te overlijden, zou een zeer aanzienlijk bedrag aan de nabestaanden worden uitgekeerd, welke nabestaande ten slotte alleen die oom zelf is". (Wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3