Vertegenwoordiger Het Ned. Handbal-elftal in Den Helder oefent Keurig toneelwerk van „De Lyceïst een flinke Kruideniersbediende Stad m Qjmevwg. JOT WEDERDIENST BEREID" EMMABLOEM-COLLECTE: Zaterdag 24 April. K.V.H.-NIEUWS Geslaagd voor godsdienstonderwijzer OUD-NIEUWEDIEPER burgemeester in de U.S.A. Uit het Politierapport HELDER-NIEUWS Nieuws van de H.C.C. „Band NederlandIndië" Proces-Rauter in de bioscopen Pijrswinnende touringcars „Morphy 1" blijft le klasser W kringen. Bridge-nieuws DE JUBILEUM-VIERING TE JULIANADORP (gezonde huid WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN KoopI bij BISCHOFF Damesvesten en Pullovers, zuiver wol 12.00 16.70 20.70 Urk De Schager markt Predikbeurten Wie met MOORMAN rijdt Komt altijd op tijd. ADVERTEERT IN DIT BLAD ATELIER-LEIDSTER BEKWAME KRACHT, Zonder twüfel hebben allen, die Woensdag en Donderdag de laatste to^ neelavond van „De Lyceïst" bijwoonden, bjzon er gen ring van „Tot wederdienst bereid". Dit levendige en ondirhoudende blij spel werd door de jeugdige tonellsten Kebracht, dat kUe„ een toekomt deze lof geldt ooK de heer Loevens, die het kapwerk verzorgde. met uitingen van sympathie. Bob en Stewart (de laatste op grappig-noncha- lante wijze gespeeld door Nico Luyt) belagen Charley's hart, dat echter hoe kan het anderste beurt valt aan Tony, die inmiddels de omgang mr>t Virginia heeft verbroken. Bep van den Braak heeft het Pyg- malion-figuurtje van Charley voortref, felijk uitgebeeld. Over het geheel ge nomen waren trouwens rolkennis, stem, gebaar en mimiek bij alle spe lers volkomen in orde. Noemen wij tenslotte de bijfiguren Bfitty Palmer (Gerda Poel) en Mike Stevens (Reginald Wellinga), die het hunne tot het tekenen van de sfeer bijdroegen. „Tot wederdienst bereid" behelst de vermakelijke en ook wel leerzame ge schiedenis van Tony Hamilton, een jongeman uit zoals dat in adverten ties heet „betere kringen", wiens leven door een eenvoudige visserman wordt gered. Tony verklaart zich „tot wederdienst bereid en zo", welke dienst tenslotte moet bestaan uit het adopteren van een achttienjarig vis sersmeisje, een natuurkind dat ge let op haar uiterlijk en optreden geenszins in de „betere kringen" past. De auteur van het stuk (het is uit het Amerikaanse bewerkt) jongleert dan alleraardigst met hartjes van goud in ruwe bolsters en wolven gehuld in schaapskleren, welk spel niet van le venswijsheid is ontbloot. Het vissers meisje Charley Green'wordt met haar oom Oliver Smith (Rein Kwast) op genomen in Tony's huis, waar tante Standish op aristocratische wijze de scepter zwaait. Deze gedistingeerde en hautaine tante, keurig uitgebeeld door Suus Dinklage. krijgt het hard te ver duren tegen de ongekunsteldheid van Tony en zijn vriend Bob Telford. Jaap Mooy creëerde in zijn rol van Tony een sympathieke, eerlijke jongeman, met in zijn optreden iets plechtigs en vluchtigs, die soms jongensachtig spon taan kon uitvallen. De Bob van Wilko Neehus was met een tikje branie en iets geforceerds aardig getypeerd. Tony heeft een verloofde, Virginia Johnson Prestley (Lucy Weitering). Zij, noch haar parvenu-achtige moeder kunnen de aanwezigheid van Charley en haar oom Olly, die het „buttelen" moet leren, bijzonder appreciëren, ter wijl Virginia's broer Stewart veel te slaperig is om zich zorgen te maken over een meisje waarvoor hij zich to taal niet interesseert. De verschillende interesses worden echter even totaal anders, wanneer Charley zodanige vor deringen op het pad der etiquette heeft gemaakt en haar uiterlijk zodanig aan de beschaving heeft aange past, dat zij in de film kan optreden. Dan wordt zij door mevr. Prestley (Corrie Westerbaan, die als invalster uitstekend werk leverde) en haar kroost, mitsgaders door de tot huis houdster gedegradeerde tante Stan dish (Suus Dinklage karakteriseerde deze degradatie heel goed), overladen Wanneer er één jaarlijkse collecte is, die zich in de sympathie van de gehele "lelderse bevolking mag verheugen, dan is dat wel de Em- mabloem-collecte. Maar wanneer er ook één collecte is, die deze sym pathie verdient en nodig heeft, dan is dat juist deze Emmabloem-col- lecte. Men weet de bedoeling er van: het sterken van de kas der Helderse commissie tot bestrijding der tuberculose, dezelfde commissie waarvoor onlangs een zo goed ge slaagd liefdadigheidsconcert werd gegeven. Bij het aankondigen van dat concert hebben wij reeds het een en ander over de Helderse commissie tot bestrijding der tuberculose medegedeeld. Hoe deze commissie waakt voor de belangen van tuberculeuze en prae-tuberculeuze per sonen, teneinde deze zo spoedig moge lijk vodr het herstel van hun gezond heid naar sanatoria te kunnen uitzen den. Er is nog steeds een lange wacht lijst, en daarom zal de opening van óc lighallen in de Donkere Duinen, welke binnenkort kan worden verwacht, niet alleen de Helderse patiënten, maar ook de commissie van harte welkom zijn. Deze opening zal echter ook beteke nen, dat er nog meer geld nodig zal zijn dan voorheen, en dat dus de op brengst van de Emmabloem-collecte zo groot mogelijk dient te zijn. Wij behoe ven er niet aan te twijfelen, dat de Helderse bevolking Zaterdag over een week met gulle hand zal geven, omdat men zal geven met het hart. En zener zullen we ook geen vergeefs beroep doen op de collectrices en collectanten, zonder wier hulp de collecte immers niet kan slagen. Wij weten, dat tal van middelbare scholieren en leden van jeugdvereni gingen zich bij vorige inzamelingen uit stekend hebben geweerd. De vorig jaar gehouden Emmabloemcollecte had de prachtige opbrengst van rond zestien honderd gulden. Hopenlijk zal het resul taat dit jaar nog groter zijn! Zij, die zich beschikbaar willen stel len als collectant of collectrice, kunnen zich (mits zij de leeftijd van zestien jaar hebben bereikt) thans reeds dage lijks van 912 en van 25 uur melden aan het gebouw van de gemeentelijke geneeskundige dienst, bij de Waterto ren. Men doe het spoedig! Ondanks de moeilijkheden met de huisvesting, breidt de bevolking van onze stad zich voortdurend uit. Het is zeer wel mogelijk, dat er onder de nieuwe inwoners korfballers schuilen, die graag hun sport willen blijven be oefenen. Zij kunnen zich dan aanslui ten bij onze plaatselijke korfbalvereni ging „KVH". en zich als lid daarvan opgeven bij de secretaris, Goversstraat 47, of bij de voorzitter, de heer C. de Jonge, Anjelierstraat 9. Het spreekt vanzelf dat ook zij die reeds langer in Den Helder wonen en interesse heb ben voor de korfbalsport, in de KVH- gelederen welkom zullen zijn! Onze stadgenoot, de heer A. Vries, javastraat 14, slaagde op 13 April j,l. voor het door de classis Alkmaar der Nederlands-hervormde kerk afgeno men examen voor godsdienstonderwij zer. Tijdens hun bezoek aan de Ver. Sta ten, waren de burgemeesters Oud van Rotterdam en Matser van Arnhem o.a. ook de gasten van de burgemeester van Grand Haven in Michigan, de heer Martin Boon, een oud-Nieuwedieper, zo verneemt het Noordhollands Dagblad. De heer Boon is de zoon van Floris Boon, destijds stoffeerder bij de fa. Go- vers en woonde in de Middenstraat te Den Helder. Floris Boon emigreerde in 1910 met zijn gezin, bestaande uit man. vrouw en 11 kinderen, naar de Ver. Staten. Zijn zoon Martin, de tegen woordige Amerikaanse burgemeester, was toen meubelmakersleerling bij de thans niet meer bestaande fa. Klopper aan de Loodsgracht te Den Helder. Burgemeester Boon van Grand Ha ven, verheugd over het bezoek van de Nederlandse burgemeesters, vertelde aan zijn gasten, dat zij een vroegere Nederlander tegenover zich zagen. Hij verzocht de heren Oud en Matser of zij bij hun terugkomst in Nederland, zijn groeten wilden overbrengen aan een tante en een neef, resp. Mevr. de wed. Peeman en haar zoon, Mr. J. H. Pee man, hoofdcommies ter gemeentesecre tarie te Heiloo, tot voor enkele jaren wonende te Den Helder. Enkele dagen na hun terugkeer in Nederland vol deden de beide Nederlandse burge meesters aan het aan hen gerichte ver zoek. En zo ontving de familie Peeman een dezer dagen, zowel van burgemees ter Oud als van burgemeester Matser, een schrijven, waarin zij de groeten overbrachten van een oud-Nieuwedie per, de tegenwoordige Magistraat van Grand Haven in Michigan, Martin Boon. Morgenmiddag half twee speelt in Den Helder het Ned. elftal een oefenwedstrijd tegen de sterke Am sterdamse le klasser Niloc. Handbal wedstrijden duren slechts 2 maal een half uur, zodat mén bij het aan schouwen van deze wedstrijd 10 mi nuten mist van de wedstrijd op voetbalgebied door de radio tussen Nederland en België. Wij schrijven dit, om dat velen graag deze wed strijd van de beste Nederlandse handballers willen zien. En dat is ook begrijpelijk. Handbal heeft veel van voetbal, alleen gaat het uiteraard nog veel sneller. En juist die snel heid maakt dit spel zo aantrekkelijk. Daar het spel met de handen wordt gespeeld, is het begrijpelijk, dat de vaardigheid een belangrijke rol speelt. En het valt te verwachten, dat het Ned. elftal deze capaciteiten volledig beheerst. Zoals bekend geldt deze wedstrijd als de laatste oefen wedstrijd voor het wereldtournooi handbal. Stelt de organisatoren van deze wedstrijd, die Den Helder iets aparts willen voorzetten, niet te leur en toont uw belangstelling. De wed strijd zal U in de echte sfeer brengen Door de politie werd in het Juliana- park een. „heer" aangetroffen die ken nelijk te veel sterke drank tot zich ge nomen had. De man werd overgebracht naar het politiebureau, waar hij zijn rees kon uitslapen. De heer V. uit de Sluisdijkstraat deed aangifte, dat zijn rijwielaanhangwagen, die door hem was opgeborgen in een perceel aan de Weststraat, was ont vreemd. De politie vond de wagen terug in de Molenstraat, in een perceel toebehorende aan v. d. L. Bij verhoor bekepde deze zich aan diefstal van het voertuig te hebben schuldig gemaakt. Een dame uit Breezand, die in Den Helder inkopen kwam doen, miste op een gegeven moment haar fiets, die zij voor een winkel in de Keizerstraat had neergezet. Zij gaf dit aan bij de politie, waar men haar geheel kon geruststellen en bovendien een prettige indruk van onze Helderse zakenlieden kon mee geven. De winkelier had namelijk even tevoren de politie ervan in kennis ge steld. dat voor zijn deur een damesfiets onbeheerd stond, en dat hij het vehikel maar even binnen had gezet. De lantaarnpaal van deze week: Op de hoek CalifornlëstraatDiaconie straat werd de glazen mantel van een lantaarnpaal verbrijzeld. De heer B. van de Rijksweg deed bij de politie aangifte dat te zijnen nadele een zinken bak was ontvreemd die hij bij het Kuitje had neergezet. Door een wegenbouwer uit Doorn, die momenteel het herstelwerk aan de Rijksweg verricht, werd aangifte ge daan dat enkele arbeiders van het werk waren weggebleven, zonder dat zij een officiële ontslagaanvrage hadden inge diend. Tegen de arbeiders werd proces verbaal opgemaakt. Uit de garage van de heer K., wonen de in de Spoorstraat, werd een stuk loper van 12 meter lang- en 70 centi meter breVl ontvreemd. Een onderzoek is ingesteld. De heer B. van de Brakkeveldweg bereed zonder rijbewijs een motorvoer tuig. Hij kreeg c procesverbaal. Enkele stadgenoten, die bij het opge broken gedeelte van de Parallelweg over het trottoir fietsten e.d., werden bekeurd. Het elftal van Helder dat morgen te gen Texel in het veld komt is als volgt: Scheurleer: Toes en Hoebe; Himpers, Kwinkelenberg en Krab; Blom, Beek hoven, Rottier, de Leur en Wieren. Aanvang 10 uur. van de daaropvolgende radio-uitzen ding. Wij wijzen er nog op, dat het de gewoonte is van het Ned. handbalelf tal om in niet-internationale-wedstrij- den In het wit te spelen. De Amster damse ver. Niloc speelt in haar eigen clubkleuren, welke toevallige Oranje zijn. Dit om verwarring te voorko men. Het Ned. elftal ziet er als volgt uit: doel: Slaats (Eindhoven); ach ter: Beekhuis (Gron.) en Erdman (Amsterdam); midden: Rozenberg (Gron.), Westrhenen (A'dam) en Rijneke (Den Haag); voor: Bruins (Gron.), Smit (Gron.), Kleinstra (Stadskanaal), Wakker (Den Haag) en Van Mourik (Eindhoven). Het secretariaat van de Helderse Concours Commissie deelt het volgen de mede: De Helderse Concours Commissie, die na de bevrijding bij de weder opbouw der duivenorganisatie werd gesticht, bestond uit onze vier plaatse lijke verenigingen van postduivenhou- ders, met de bedoeling deze zodanig te laten samenwerken dat de concoursen groter werden. Dat is in de twee jaren dat de HCC bestaat, goed gelukt. Nu is het jammer dat één onzer zuster verenigingen om onbekende redenen heeft moeten bedanken, maar deson danks gaan wij met onze negentig leden welgemoed verder. Het nieuwe sei zoen belooft veel voor onze Helderse duivenmelkers; er zullen zelfs fietsen en constateurs aan te pas komen. Ook hebben we op onze laatste ver gadering tot een andere hokmeting be sloten. Niet meer dat en maar alleen We zien ze al gaan, de mensen die zich hebben opgegeven voor de hokmeting, met een meetlint langs de weg om alle hokken naar beste weten en kunnen te meten, op dat wij dit jaar op absoluut juiste af standen kunnen rekenen. Voor de aan vang van iedere vlucht kunnen de ware afstanden worden vastgesteld, zodat iedere deelnemer weet wat hem rechtens toekomt. Voorts is het vluchtprogramma vast gesteld, met vitesse-, midden- en fcr.dvluchten. Deze fondvluchten zijn de drie verste vluchten: Chateauroux, Limoges en Bordeaux of Orange. De vogels zullen dit jaar per vliegtuig daarheen worden verzonden, wat een tijdbesparing geeft van drie dagen, maar alleen wat hogere kosten met zich brengt. De HCC opent het seizoen met ëèn vlucht vanaf Schagen (inkorven 17 April tussen 16 en 17 uur). Verder ver meldt het programma: 20 April Alk maar, 24 April Amsterdam, 2 Mei Dordrecht etc. De samenstelling van het bestuur is thans als volgt: J. C. Duinker, voor zitter; R. F. Mulder, secretaris, Fazan tenstraat 38; J. Koster, 2e secretaris; J. Hengsdijk, penningmeester. Op de avond van de 13e April werd in café Sanderse een ledenvergadering van de „Band Nederland—Indië gehou den. Na zijn openingswoord verzocht voorzitter Jole de aanwezigen één mi nuut stilte in acht te nemen ter herden king van één onzer militairen die ln Indë was overleden. De notulen werden gelezen en voorts de verslagen van de demobilisatieraad die de vorige week ten raadhuize werd gehouden en van de buitengewone vergadering te Utrecht Na de pauze werd besloten een oor konde te doen vervaardigen die ten ge schenke zal worden gegeven aan gede- mobliseerde militairen, van wie één of meer familieleden bij de Band zijn aan gesloten. Voorts werd mej. Bais tot se cretaresse gekozen. De rondvraag le verde niets van betekenis op, waarna de voorzitter met een woord van dank tot de aanwezigen de vergadering sloot. Vanaf hedenavond tot en met vol gende week Donderdagavond zal in 't voorprogramma van beide bioscopen een reportage worden vertoond van het proces-Rauter. In Tivoli draait t/m Maandagavond als hoofdfilm „Cobra- woman", in technicolor, en van Dins dagavond t/m Donderdagavond „M'n onbekende echtgenoot",- met Deanne Durbin in de hoofdrol. De „Witte" brengt de gehele week „Land zonder wet". Het reisbureau Van Koningsbruggen heeft met twee touringcars deelgeno men aan de show van autobussen, wel ke ter gelegenheid van het Congres van Touringcarondernemers op het Stadionplein te Amsterdam werd ge houden. Een kleine tweehonderd auto bussen uit alle streken van het land werden daar door het deskundig oog van een jury bekeken. Er werden pun ten gegeven voor uiterlijk, constructie en afwerking, waarbij vooral op de in richting van de carosserie werd gelet. De zestig stadgenoten, die de tocht naar Amsterdam hebben meegemaakt, en op het Stadionplein een vergelij kende blik over al de geparkeerde wagens hebben geslagen, zullen niet verbaasd zijn, wanneer ze vernemen dat de jury aan de beide bussen van de fa. Van Koningsbruggen (zowel de Ford-trambus als de Ford-schoolbus) in het algemeen klassement een totaal van 9 1/4 punt heeft gegeven. De hoogst geklasseerde touringcar kreeg 9 3/4 punt. Er waren in het al gemeen klassement slechts twee bus sen, die een hoger aantal punten kre gen dan hun Helderse rivalen Woensdagavond kwam de schaak vereniging KTV uit Medemblik naar Den Helder om Morphy 1 te bekampen voor de promotie-degradatie der eerste klasse. Evenals tegen Schaakmat uit Noord-Scharwoude wist het eerste tiental van Morphy ook thans met het kleinst mogelijke verschil te winnen. Wel een bewijs, dat de clubs aan el kaar gewaagd zijn! Bij het einde van de wedstrijd bleek de stand 5 y,4 y in het voordeel van Morphy 1, dat dus zijn eerste klassetitel mag behouden. Morphy werd met dit mooie resul taat geluk gewenst door de voorzit ters van KTV en de Helderse zuster vereniging „Schaakmat". Na het fraaie succes van het tweede tiental, dat ongeslagen van de 3e naar de 2e klasse promoveerde, is ook dit succes zeker een felicitatie waard! De heer K. Geus, die al zijn vorige partijen aan het eerste bord gewon nen had, speelde deze avond remise. De kleine Geus won ditmaal weer zijn partij. Aan deze beide „geuzen" heeft Morphy een goede steun! De uitslagen waren: K. GeusA. David „y,. A. H. Verschuur—G. Zwaan 01," J. Valke nier—D. Loots y2 y,, A, Muller—Jb. Struik yy, j. Smit—D. de Boar y—y, J. Beek—S. P. Sietes 0—1, F. W. van DijkL. Wagenaar 10. W. J. GeusH. v. d. Lee 10, St. Amersfoort P. Ruiter XA, A. J. R. Dijkstra— Jb. de Jong 10. Zaterdagavond vond in Hotel de Haan te Hippolytushoef de door de Wieringer Bridgeclub georganiseerde bridgedrive plaats. 24 paren namen hieraan deel. De uitslagen waren als volgt: A lijn: 1. BoonEntes (Tuitjehorn)2. mevr. BeekerKraan (Wieringen); 3. Kui perv. d. Velde (Wieringen). B lijn: 1. A. SchmittLuijt (Wierin gen); 2. Kruijerv. Straten (Tuitje- hom); 3. Kooij—de Haan (Wieringen). C lijn: 1. BurgerBurger (Tuitje horn); 2. mevr. KooijNieuwbuurt (Wieringen); 3. BoskerRijkers (Wie ringen) GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: een portemonnaie inh. f35. Gevonden: een étui inh. 2 briefjes van f 10, 6 zilverbonnen van f 1. Inlichtingen bij de gemeentebode. Door de vereniging „Gemeenschap Julianadorp" zijn met de bestaande verenigingen uit het dorp een tweetal vergaderingen gehouden met als belangrijkste punt van be spreking de viering van het vijf tigjarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Wilhelmina te Juliana dorp. Deze vergaderingen hebben geleid tot de vorming van enkele commissies, die de verschillende onderdelen van de feestviering zul len voorbereiden. Daarbij is in grote lijnen het te vol gen programma vastgesteld. De uit voering daarvan zal natuurlijk ervan afhangen, of de financiële commissie zal slagen in het bijeenbrengen van de nodige duiten. In de maand Juni zal zij een dringend beroep doen op cie gehele bevolking van de polder Koegras" en wij maken ons niet be zorgd dat dit beroep tevergeefs zal wor den gedaan. Zij die nu reeds een bij drage willen offeren, mogen wel we ten dat de heer J. Polet, Jac. v. d. Veerstraat 1, Julianadorp, graag geld voor de feestviering in ontvangst wil nemen. Het programma is zodanig samenge steld, dat het „elck wat wils" biedt: Op de 30 ste Augustus gaan, als al les goed verloopt, de ouden van dagen boven 65 jaar een dagje naar buiten. De 31e Augustus begint met een re veille, terwijl op die dag de officiële herdenking met muziek, zang en spre kers zal plaats vinden. Hiertoe werden -dc volgende sprekers bereid gevonden: ds. J. Papineau Salm, pastoor K. A. H. van Veen en de heer J. Henderikx. Na deze officiële herdenkingsplechtig heid zal men zich kunnen amuseren met kinderspelen, gatgooien, handbal len, volksspelen eneen fakkelop tocht. Op 1 September staat een grote al legorische optocht op het programma, terwijl verder door middel van de voetbalsport, de gymnastiek, de paar densport en een openluchtspel de no dige luister aan de feestelijkheden zal worden bijgezet. Zodra het een en ander nader om lijnd is, zullen wij het officiële pro gramma met tijden en commissies, als mede de adressen van aanmelding pu bliceren. Wel kunnen wij thans reeds mededelen, dat de ouden van dagen, die op 30 Augustus a s. de leeftijd van 65 jaar zullen hebben bereikt en woon achtig zijn binnen de kring van de postbestelling Julianadorp, zich onder overlegging van de distributie-stam kaart voor het deelnemen aan het uit stapje kunnen opgeven bij de heer L. Tigchelaar, Loopuytpark, Julianadorp. vrij van allerlei onzuiverheden. Purol doet wonderen. Doos 30 ct. Alcyone, Rotterdam-Buenos Aires, pass. 13 April St. Vincent KV; Grote Beer, Amsterdam-Java, 14 April te Aden; Hydra, Amsterdam-West Indië, 14 April van Antwerpen; Duivendijk, 17 April v.m. van Vancouver te Rot terdam verwacht; Johan van Olden- barnevelt, 14 April van Batavia naar Semarang. Kalianget, 14 April van Rot terdam te Batavia; Karaton, Rotterdam- Batavia, pass. 14 April Gibraltar; Lim burg, 14 April van Karachi naar Ma nilla; Mapia, Amsterdam-Batavia, pass. 14 April Gibraltar; Sibajak, Java-Rot- terdam, pass. 14 April 18 uur Kaap Bon en wordt 20 April 16 uur aan de Hoek van Holland verwacht; Tjitja- lengka, 14 April van Hongkong naar Batavia; Veendam, Rotterdam-New Yórk, 14 April 13 uur van Southamp- ton; Zuiderkruis, Java-Rotterdam, pass. 24 uur Perim. Bacchus, Amst.West-Indië, 15-4 te Antwerpen; Delfland, Amst.Buenos Aires, 14-4 te Montevideo; Groote Beer, Amst.Java, 15-4 van Aden; Maaskerk, 15-4 van Accre te Lagos verwacht; Slo- terdijk, JavaR'dam, 14-4 dwars van Kreta; Themisto, HoustonR'dam, pass. 15-4 Lizard; Veendam, R'damNew York, pas. 14-4 21.30 Prawlepoint; Wil lem Ruys, R'damJava, 15-4 te Port Said; Zeeman (R.K.L.), Rotterdam Batavia, pass. 15-4 Ouessant. VERENIGING HET WITTE KRUIS. De vereniging Het Witte Kruis, afd. Urk, hield onder leiding van burgemeester Keyzer haar jaarver gadering. Uit het jaarverslag ont kenden wij het volgende: In 1947 zijn voor T.B.C.-patiënten 112 en voor andere gevallen 568, in totaal 680 stuks goederen gebruikt. Alt wijkverpleegster was in dienst dr. Beukelman. Door haar werden 2319 bezoeken afgelegd. Op 1 Jan. stonden onder toezicnt 118 gezinnen met 143 patiënten. Nieuw ingeschreven wer den 7 gezinnen. Afgevoerd 7 gezinnen met 12 patiënten. Op 31 Dec. stonden ingeschreven 118 gezinnen met 141 patiënten. Er werden voor de afd. 951 bezoeken afgelegd, terwijl li pa tiënten naar Sanatoria vertrokken. Terugkeerden 13 l patiënten. Door liet Consultatiebureau voor zuigelingen zorg werden 109 kinderen behandeld. De hoogtezon werd voor 23 patiënten 287 maal gebruikt. Uit het verslag van de penningmeester bleek, dat de uitgaven waren 24741,84, Op 31 Dec. 1947 was aan saldo in kas 1737,83. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen Ds. Gelderman, NJH. pred. en J. Kramer (Chr. Ger.) Aan het slot werd de film: „Roeping" ver toond. De vergadering was zeer druk bezocht. VISSERIJ. URK, 13 April 1948, - Heden werd aangevoerd: 733 pond lijn- of beug aal, prijs ƒ1.41ƒ2.16 per kg; 3500 pond nest 1.37% per 50 kg. SCHAGEN, 15 April 1948. 11 Paarden f 300—f 800; 141 Geldekoeien (mag.) f 350—f 450; 32 Kalfkoeien f «00 f 812,50; 11 Vaarzen f 350—f 450; 20 Pinken f 225f 275; 20 Schapen (ma ger) f 60f 75; 45 Overhouders f 45— f 70; 11 Bokken en geiten (jonge) 2— f 10; 28 Biggen f 35f 55; 28 Konijiien f 2—f 20; 38 Kippen f 2—f 7. ZONDAG 18 APRIL DEN HELDER. Ned. Herv. Gem., Nieuwe Kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. W. J. de Hoest, doopdienst; Palmstr., 10 uur ds. J. Borghardt, doopdienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. J. Hartkamp, 17 uur ds. M. Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds. M. Hamming, 17 uur ds. J. Hartkamp. Geref. Kerk art. 31, 8.45 uur en 17 uur ds. F. Tol lenaar. Geref. Gem., Janzendwars- straat 8, 10 uur en 16 uur leesdienst. Lutherse kerk, Wezenstraat, ifl.30 uur ds. H. Snijder van Arnhem. Doopsgezinde kerk, 10.30 uur da. T. Kraft-Rothfusz. Baptisten-gemeente, gebouw Iréne, Hoogstraat, 10.15 uur zangdienst, 10.30 uur de heer G. van Leeuwen, 12 uur Zondagsschool, 19.45 uur zangdienst, 20 uur evang. F. J. G. Hofhuis; Maandag 20 uur vrouwen- krans, Californiëstraat 8; Donderdag 19.30 uur jeugdclub NBJB, idem. Oud-Katholieke kerk, 10 uur Heilige dienst, pastoor Verheij. Evangelisa tie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur sa menkomst, 12 uur en 14.30 uur Zon dagsschool; Woensdag 20 uur Bijbel kring; Donderdag 19.30 uur vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur bidstond. Leger des Heils, 10 uur heiligings- dienst, 19 uur openluchtsamenkomst, 20 uur verlossingssamenkomst; Maan dag 14 uur vrouwenkrans; Dinsdag 19.30 uur Bijbelbespreking; Donderdag 20 uur heiligingsdienst o.l.v. majoor Hordijk. JULIANADORP. Ned. Herv. Gem., 10 uur ds. Salm. Geref kerk, 14.30 uur ds. J. Hartkamp. Star of hope mission, 10 uur en 19 uur evangelist Van Oostveen; 14 uur Zondagsschool. HUISDUINEN. Ned. Herv. Gem., 15 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. Herv. Gem., 19 uur ds. Salm. ALBERT HEIJN vraagt voor spoedige indiensttreding: voor winkel en wijk. Heeft U interesse hiervoor en wilt U eerst eens wat meer weten, kom dan gerust eens met ons praten. Filiaal Albert HetJn, Hoofdstraat 32 te Hippolytushoef. Bekende Verzekering-Maatschappij (Brand-, Inbraak-, Bedrijf- en, Stormverzekerlng zoekt actieve op gunstige provisievoorwaarden. Br. no. 4303, Adv.Bur. Recla Technica, Singel 512, Amsterdam. NET MEISJE GEVR. v. d- en n„ vggv. Liefst R.K. 2e meisje aanwezig- Aanmelden of brief Mevr Bar, Oosterpark 46, Am- sterdam-O- Tel. 51168- Gevraagd voor direct: MONTEUR OF HALFWAS. garage j. lont, Tel. 159, Hippolytushoef, Wieringen. Groot Pensioenfonds heeft vrije gelden be schikbaar voor eerste Hypotheken tegen 31/» pro cent rente, op woon- en winkelhuizen, zonder kos- stan, voor jarenlang vas'. Brieven onder no. IIA 577 aan Ver- Noordholl. Dag bladen, Voordam 9, Alk- maar. AS ZONDAG naar de BOLLENVELDEN van Breezand- Vertrek: 10 uur v.m. en 2 en 4 uur Duur der rit 2 uur, 1.— p. p. GARAGE MOORMAN, Brakkeveldweg 8466 Telef. 2860 TUINDORPBEWONERS, zaait de door ons zelf gevulde- bloemzakjes, 15 cent per zakje, graszaad 1,— per Vs pond voor 10 M2. Onze Dahlia- knellen, 40 cent per stuk, van eigen kwekerij. BLOEMENMAGAZIJN Brakkeveldweg 75, hoek Tuinstraat Voor de leiding van een japonnen-atelier op fl. plaats in de prov. N.-H. zoeken wij die tevens in staat is de opl. der leerl. op zich te nemen. Geboden wordt een goed betaalde zelfst. werkkring, met zeer gunstige vooruitz. Alleen zy, die beschikken over confectie- ervaring, gelieven te solliciteren. Soll. onder no. 4274, Adv.Bur. „Suggestief", Raadhuisstraat 15, Amsterdam.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2