C De organisatie „Wim" wordt opgerold r ZWAKTf SCKABUW Achfer de schermen van de Oorlog WIJ SPELEN BRIDGE J In Londen ontstaan hevige conflicten Anderen nemen het heft in handen Waarheen met de melk? Ernst May verstomd staat Wu luisteren NAAR Kinderen naar Denemarken en Zweden Prijsverlaging behangselpapier Zetel Internationale Bank te Amsterdam door Jan Dirk van Extar Van nabij IEN verre Als Rheumatische pijnen U het leven vergallen UET SPIONN AGE-M ATEKIAAL, dat het Nationale Comité en de groep-Vorrink hebben bijeengebracht, is zeer uitgebreid en uitermate inte ressant. Schreleder en Giskes bestu deren het in de weken, die volgen op de ewste April 104S, de dag waarop de S.D. zulk een grote slag heeft ge slagen. Het staat vast, dat het Nationale Comité en de groep-Vorrink organi saties van grote politieke importan tie zijn geweest, die, mede door de activiteit van hun spionnage-mede- werkers, voor de Duitsers een groot gevaar betekenden. Daarom hebben ae enkele ingewijden in het land, die op vrije voeten bleven, weinig hoop, nog ooit een der gevangenen levend terug te zien. De bezetter heeft reeds zovele illegale werkers van kleiner formaat ter dood gebracht, dat men voor de gevangenen van 1 April nau welijks op een beter lot mag hopen. Alle gevangenen worden nauwkeu rig verhoord en er valt niet veel te ontkennen, want het bewijsmate riaal is weken vóór de arrestatie reeds via Van der Waals in Duitse handen gegeven. De heer Vorrink heeft tot ,,Sachbearbeiter" een zekere Bartels, een rechercheur van betrek kelijk geringe ontwikkeling, die uitermate geïmponeerd wordt door de politieke uiteenzettingen, die Vor rink nopens tal van vraagstukken geeft. En als Bartels hierover met Schreieder spreekt, stelt de leider van het England-Spiel zich in ver binding met Berly'n en weet te be reiken, dat de arrestanten niet voor het gerecht worden gedaagd maar als bijzondere gevangenen in een con centratiekamp worden opgesloten. XXVIII VAN DER WAALS heeft het direct na het oprollen van het Nationale Comité weer druk. Hij heeft in Ber gen op Zoom contact gekregen met leden van een wijdvertakte illegale organisatie, de dienst „Wim", die af delingen heeft in Nederland, België en Frankrijk. De heren A. J. L. Jut ten, D. H. Schortinghuis, D, J. van Tuyl, G. Lam, D. A. Stienstra en J. W. Vermeulen behoren tot de voor aanstaande figuren van deze onder grondse groep, die in totaal meer dan duizend medewerkers telt. Men helpt personen, die gevaar lopen, naar Zwitserland en Spanje, men brengt piloten, wier toestel werd neergeschoten, naar Ehgeland terug. En men onderhoudt verbindingen met Londen, waarvan de Duitsers welis waar het bestaan vermoeden, maar waaróp zij geen invloed uitoefenen. De grote organisator van dit alles is een zekere heer Van Meerssen uit Gent. Op zyn bekende, sluwe wijze weet Anton van der Waals zich ook in deze machtige organisatie in te drin gen. H<j wendt wee>r al de oude kunstgrepen aan om het vertrouwen te verwerven: hy laat Schreieder weer naar Londen seinen om een slagzin, die hy ter legitimatie heeft afgesproken. En (radio-Oranje roept het gevraagde bericht om: „De pot staat op het vuur". Inderdaad! Er wordt met vuur ge speeld! Opnieuw ontwikkelt zich het afschuwelijk drama van het verraad, opnieuw k-rygt de schurk, die Anton van der Waals is, alle gegevens in handen. Opnieuw geeft Schreieder hem nauwkeurige instructies. En op 20 Juli 1948 worden vele illegalen in een huis te Apeldoorn gelokt, waar de (Van onze Haagse redacteur). Het hoofdbestuur van de gtichting vkn de Landbouw heeft zich in zijn jongste vergadering bezig gehouden met de vraag naar de nationaal ver antwoorde bestemming van de melk. Naar het antwoord op deze vraag, zal het landbouwbedrijfsleven, samenwer kend in de Stichting voor de Land bouw, een onderzoek instellen. Het ligt voor ^e hand, dat de Alge mene Nederlandse Zuivelbond (F-NZ) als verwerkingscoöperatie van de melk bij het antwoord op deze vraag een even groot belang heeft als de land bouw, die de melk produceert. Het opstellen van een bestemmingsplan voor de melk zal dan ook geschieden in samenwerking van de FNZ met de Stichting voor de Landbouw. Het hoofdbestuur van de Stichting heeft besloten een commissie in te stellen, welke zich met deze studie zal bezig houden. Deze commissie zal moe ten nagaan, welke afzet van de melk in de toekomst in eigen land mogelijk is, zowel in de vorm van consumptie- melk als in de vorm van producten. Daarnaast zal de commissie moeten bezien, in welke richting de verwer king van de.melk zich zal moeten ontwikkelen om op de internationale markt een afzetgebied te kunnen vin den. Dit houd'; verband met de vraag naar en de prijs van verschillende melkproducten op de wereldmarkt. Als adviseur wil het hoofdbestuur prof. Dols verzoeken tot de commissie toe te treden. Van ojjicïêle zijde heeft men de in ons blad gepubliceerde artikelen over het England- Spiel voorgelegd aan Ernst May. de Duitse code-specialist, die zulk een groot aandeel had in het werk van Schreieder. May heeft de vreeseliike histo- 'rie met aandacht gelezen en verklaarde daarna: „Ik sta volkomen verstomd over het feit, dat de schrijver letterlijk alles weet. Dit is het beste, dat ooit over deze zaken geschre ven had kunnen worden. Alle artikelen bevatten een volstrekt waarheidsgetrouwe weergave van de werkelijke toedracht der dingen, zoals zij zich in de oor logsjaren hebben afgespeeld." bezet-Nederland. Als tenslotte de regering zij het dan ook veel te laat ingrjjpt, wordt M.I.D. opge heven en gaat naast B.I. een nieuwe i dienst werken, de dusgenaamde j 71# Gramofoonplaten- S.D. wachtMeer dan tien dapA pere Nederlanders vallen In handen der Duitsers, worden geboeid en met een prop in de mond op een zolder gelegd en later opgesloten. Een dag later volgen arrestaties in Bergen op Zoom en Vlissingen. En opnieuw beginnen de verhoren. Opnieuw heeft het sinistere werk van Anton van der Waals een stuk verzet ondermijnd en weggeslagen. De geheele dienst „Wim" wordt op gerold; enigen van de gearresteerden zullen nimmer terugkeren, de ande ren zullen tot aan het einde van de oorlog in concentratiekampen ver blijven. Naar het aantal arrestaties gere kend, behaalt Van der Waals met de liquidatie van deze groep zijn groot ste tot dusver bekende succes. £N HET RADIOVERKEER met de besmette zenders van het Eng land-Spiel duurt voort. De containers komen in ononderbroken stroom. In Londen echter beginnen zich sinds Mei .1943 tegenstellingen te openbaren. Het ooriog&kabinet ont vangt omstreeks die tijd een mis sive, waarin met nadruk de vraag wordt gesteld, of de in Nederland werkende agent De Wilde (Van der Waals!) wel inderdaad een agent van Londen is en of er niet sprake moet zijn van een penetratie. Voorzover thans nog valt na te gaan ontstaat daaruit verwarring, omdat M.I.D. twee agenten heeft uitgezonden, die beiden de naam Van der Wilden dra gen (de neven Wim en Piet van der Wilden uit Zuid-Afrika). Ook ont staat wederom voorzover thans nog is na te gaan omstreeks die zelfde tijd een conflict over het feit, dat M.I.D. zijn werk voortzet naast B.I., hoewel het laatste, blijkens het Koninklijk Besluit van November 1942, uitsluitend bevoegd is tot het onderhouden van de verbindingen met B.B.O., het Bureau voor Bijzondere Opdrachten, dat zich bezig houdt met sabotage, wapendroppings, enz. Over het werk van dit bureau kan slechts met lof gesproken worden. Het begon zijn arbeid op de puin hopen van de M.I.D. en dus onder de denkbaar slechtste omstandigheden. Voor de Engelsen werkte mee majoor Dobson, die de plaats ingenomen had van BluntBingham. De Nederlandse leiding bestond uit de heren generaal Van Oorschot, kapitein Kleyzing en kapitein C. de Graaf en met dank baarheid mag erkend worden, dat deze mensen voor hun taak berekend waren en er van gemaakt hebben, wat er van te maken was. Zij hebben van begin 1944 af talloze wapen droppings verzorgd, tal van agenten doen parachuteren (van wie met na me Biolostowski uitnemend werk deed) en zjj zagen hun omvangrijke en verantwoordelijke arbeid met vele successen bekroond. Te midden v.an de vele gerecht vaardigde klachten, die men over het werk van zekere Londense instanties uit de eerste oorlogsperiode kan heb ben, is het verheugend te mogen constateren, dat de leiding van B.B.O., even goed als die van het B.I., heeft getoond dat de Nederlan ders mits d^ juiste man op de juiste plaats zit ook in dit uiterst moeilijke werk een zeer behoorlijk figuur kunnen slaan. PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Sport- praatje 6.30 Ne derlandse Strijd krachten 7.00 Ron dt» van Nederland ,15 De Radio In ons nummer van morgen De geheime agent F. W. Rouwerd' I $c hrijftzijn afscheidsbrief Het hoofdbestuur van het Nederl. Roode Kruis deelt mede: „Bij voldoende deelname zullen ook dit jaar door het Ned. Rode Kruis kindertransporten naar Denemarken en Zweden worden georganiseerd. Met nadruk zij er op gewezen, dat alleen kinderen, kunnen worden me degenomen, die door een Deense of Zweedse», familie zijn uitgenodigd Zowel de prijzen van het in Neder land", vervaardigde als van het geïm porteerde behangselpapier zullen met ingang van 1 Mei a.s. aan een nieuwe regeling gebonden zijn. Voor zover hier te lande vervaardigd, moet 65% van het behangselpapier in een aantal prijsklassen worden geleverd oplopend tot ten hoogste f 1.30 per rol. Verge leken met de tot voor kort gevraagde prijzen en mede in verband met de toenemende concurrentie op dit ge bied. betekendt deze prijsregeling een aanzienlijke verlaging. - VoiXsmuziekschool 7,45 De Regcrings- Vooriinehtingsdienst antwoordt 8,15 Boyd Niel dirigeert het Omroep-orkcst 9.03 Radio muziekjournaal 9,45 Droom land 10,45 De Wet-Europese Unie en Nederland 11,45 Gramofoohplaten HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,00 L K A B Mu ziekcorps (Narvik) 6,15 C N V-kwartier 6.35 Vervolg Narvik-corps 6.45 Be roepskeuze 7,15 Leger des Heilskwar- tier 7.30 Het actueel geluid 7,45 „Veer tig-vijf-en veertig'' 7,50 Cramofoonpia tcn 7,55 Bachkoraal 8,15 Van laag tot hoog 9,30 Familie-competitie 9,50 Matrise de 1'oration du Leuvre 10,15 De vaart der volkeren 10,35 Funérailles 10,45 Avondoverdenking 11,15 Musica Nova 11,15 Die Haghe sangers PROGRAMMA VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, I, 6, 8 en 11 uur VARA: 8,18 Operette-programma (irpl) 9.30 Novak (grpl) VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Gramofoonplaten 10,30 Voor de vrouw 10,45 Piano 11,15 „De wacht kamer" 11,30 Gramofoonplaten AVRO: 12,00 Les Gars du Paris 12,30 Weer- praatje 12,33 Pierre Palla (orgel) 1Z,55 Ronde van Nederland 1,15 Het virtuose sextet 2,00 Kookkunst 2,20 Gramo foonplaten 3,00 Ons volk en zijn dich ters 3,20 Gevartëerd instrumentaal-- concert (grpl) VARA: 4,00 The Ramblers 4,30 Tussen twaalf en zestien 5,00 Orgel (Johan Jong) 5.20 Wij en de mu ziek 5,50 Reportage in verband met de Olympische Spelen 6.15 De Vara feli citeert 6,30 Nederlandse Strijdkrachten 7,00 Denk om de bocht 7,15 Accor deon-orkest VPRO: 7.30 Cursus 7,50 Tien voor acht 8,05 Nationaal program ma 8.50 Juliana's Grootmoeder 9,30 Oranje-confetti 10,50 Radio feestkrant 10,30 Concert Koninklijke Militaire ka pel 11,15 Gevariëerde Nederlandse melo dieën HILVERSUM II, 4l,#m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 7,15 Gramofoonplaten 7,45 Morgengebed 8,15 Pluk de dag 9,00 Morgenconcert (gr pl) 9,30 Waterstanden 9,35 School radio 10,15 Le lac du G'ygues (grpl) 10,35 Gramofoonplaten 11,00 De Zonne bloem 11,35 Als de ziele luistert 11,45 Concert (grpl) 12,00 Angelus 12,03 Muzikale Melange 12,30 Weeroverzicht 12,33 Het orkest zonder naam 12,55 Zonnewijzer 1,20 Vervolg: Het orkest zonder naam 1,35 Bioscooporgel 1,50 Van man tot man 2,00 Uit Neerlands Giorietijdperk 2,30 Gramofoonplaten 2,45 Twee werkjes van Schubert 3.00 Cello en orkest 3,25 Harmonie-muziek 3,45 Oude bekenden 4,30 Gramofoon platen 5,00 Na schooltijd 5,15 Gra mofoonplaten 5,45 Wat het buitenland leest 6,20 Chansons Enny Mols—De Leeuwe 6,20 Orkest Klaas van Beeck 6,50 Actualiteiten 7,15 Plechtig lof 8,05 Nationaal programma (Oranje con fetti) 8,50 Feestconcert 9,30 Juliana's Grootmoeder 10,15 Concert Koninklijke Militaire kapel 10,30 Radio-feestkrant -L 10,45 Zuid-Afrikaanse liedjes 11,15 Nederlandse Werken Naar wij uit zeer betrouwbare bronnen vernemen zijn de kansen zeer groot, dat inderdaad de zetel voor Europa van de Internationale Bank voor herstel en ontwikkeling gevestigd zal worden te Amsterdam. 53. Firn, Pam en Pom kijken elkaar ontzet aan. Daar komt de tijger op hen af. Waarheen? „Vooruit! We moeten voortmaken", roept Pim. „Hij zit ons achterna!" „Ja, waar moeten we naar toe?" „Hierin dan maar". Pim wijst op de hoofdingang van de arena. Maar hij weet niet, dat deze gang naar het circus leidt. 54. Binnenin het circus is de voor stelling in volle gang. De directeur kondigt alle nummers zelf aan en vraagt nu de aandacht voor drie beroemde trapeze-artisten. „Dames en Heren, U zult nu het meest sensationele luchtnummer van Uw leven zien. U zult Uw ogen niet geloven. Een applausje voor Salto, Snlta en Salti! Het publiek klapt geesdriftig. Maar wat gebeurt daar? XXIX. VERSPEEL NIET ONNODIG EEN HOGE KAART. Het volgende spel, waarvoor wij he den uw aandacht vragen, zal u naar wij hopen de betekenis van dit op schrift duidelijk maken. Allereerst de kaartverdeling: S. a-h-6-4 H. v-2 R. a-5-4 KI. h-6-4-2 S. H. R. b-10 7-6 b-9-8 S. H. R. v-9-7-5-3 a-8-4 h-v-7-3 speelde, ruiten na. In Noofd werd met het aas genomen, troef 2 nagespeeld, door Zuid genomen en de laatste troef bij Oost er uitgehaald. Met een kleine schoppen ging Zuid toen naar sch. aas in N. en speelde vandaar klaver heer. waarop in Zuid een ruiten wegging. Zuid kon toen nog maar alleen één ruiten verliezen en maakte precies zijn contract. Had hij in de 3e slag klaver heer gezet, dan was het spel down gegaan, omdat Óóst dan de heer had afgetroefd en Zuid later geen ruiten zou kunnen weg doen. Wilt U het even aandachtig nagaan? KI. a-v-10-7-5-3 S. H. R. KI. 8 8-2 h-b-10-9-5-3 10-6-2 KI. b-9 Op dit spel waren N-Z gekomen tot een contract van vier harten, te spelen door Zuid. West kwam uit met schoppen boer, die door Zuid in Noord met de heer werd genomen. Hij speelde uit de blinde direct troef vrouw na, die door Oost met het aas werd genomen. Zuid de 3 West de 6o Oost speelde klaver 8 na, Zuid de 9, West het aas en in N. de 2. West speelde kl. Vrouw na. Wat moet Zuid nu uit de blindp bijspelen? Tal van spelers zouden zeker de kl. heer zetten, maar daar door in dit geval het spel verliezen. Want Oost, zou die heer aftroeven en Zuid zou het verlies van twee ruitens niet kunnen ontgaan. Neen, Zuid moet in N. een kleine klaver zetten en de slag aan West laten. Dan is het spel niet meer te verliezen, omdat nu ook Zuid zou kunnen troeven als weer klaver werd gespeeld. Maar West CsDyrlchl R.D.F. Terwijl de Rat, Fatty en Knijp- oog met getrokken revolvers naar de pantser-auto lopen, kijken ze om zichtig om zich heen. Ze hebben het gevoel of er nog ergens gevaar dreigt, maar waar? Ja, ze kijken in alle richtingen, ryaar niet in de juiste! Want.... onder de pantser wagen liggen de Chef en de Lange, ongedeerd! Dat was weer één van de lumineuze ideetjes van de Chef. Temidden van het kruisvuur en on der bescherming van de nevelslier ten zijn ze onder' de pantserwagen gekropen. Daar komen de mannen steeds na der. De Lange wacht ongeduldig op het seintje van de Chef om te schie ten. Maar.... dat komt niet! De Chef herkent namelijk bij het naderbijkomen de Rat, één van zijn oudste vijanden en daarom aarzelt hy een ogenblik. En deze weifeling redt de Rat het leven, Ook hijbleef als bij instinct een ogenblik staan. Maar dan stapt Knijpoog naar voren en vangt de straal lood op, die voor de Rat was bedoeld. Hij valt vlak voor de wagen neer en in pa nische angst nemen de Rat en Fatty de vlucht. H. M. de Konin gin heeft aan de vereniging „Het Nederlandse Trek paard" het prae- dicaat „Koninklij- xGedurende een 41) „Stik!" riep cle Rat. „O, ik weet zeker, dat ik er weer van dromen zal," zei mevrouw Jaarsma. „Heeft U die arme dokter nu al losgelaten? Wat een vreseiyke vergissing! 't Moet je maar overkomen. Jk vind, dat U wel erg lichtvaardig te werk is gegaan, meneerhmik weqt eigenlijk niet eens hoe U heet. Enfin, dat doet er niet toe. Zult U er nu voor zorgen, dat de dokter zo spoedig mogelijk vry gelaten wordt? Ik moet hem consulteren over mijn lever. Wilt U zo vriendelijk zijn myn groeten aan Uw lieve ouders over te brengen, mijnheer Beekman?" v Ze verwaardigde zich niet de commissaris te groeten en gaf de hoofd inspecteur, die beleefd de deur voor haar openhield, een afgemeten knikje. Commissaris Vonkenberg veegde voor de derde maal zijn voorhoofd af. „In 't zweet Uws aanschyns zult gij Uw brood verdienen," zei hij sarcas tisch. „Maar we zijn een grote stap verder," zei de hoofdinspecteur tevreden. „Zou U nu maar niet bekennen, meneer Harting?" „Wacht even," zei de commissaris. „Getuige Van der Jacht hebben we hier niet meer nodig, ge!oof ik. U krijgt bericht wanneer U het proces-verbaal moet tekenen. Goeden middag." „Goeden middag, herqp," zei de kellner onderdanig. De hoofdinspecteur knikte en wendde zich opnieuw tot de verdachte, zodra de deur achter de kellner gesloten was. „Laten we nu eens uit een ander vaatje tappen," zei hij. „Wat deed U 'savonds een half uur voor de moord in het huis waar Uw neef was?" De Rat richtte zyn knipperende oogjes op de heer_ Cornelissen. „Ik ben er niet geweest, inspecteur. Dat moet een vergissing zijn." „We zullen 'm opsluiten!" riep de commissaris bars. „Een paar dagen water en brood is de beste medicijn voor het geheugen." „Neen, neen!" schreeuwde de Rat. De commissaris drukte op het knopje en de brigadier deed de deur open. „Neem dit heerschap mee," zei de commissaris, „en als je vanavond vergeet om hem eten te brengen, zal ik er geen drukte over maken." „Best, meneer," zei de brigadier. „Heeft U ons misschien nog wat te vertellen?" vroeg de hoofdinspecteur. „Natuurlijk!" riep de Rat, „Ik wil de beste advocaat, die er fe krijgen is en ik ben niet van plan een woord te zeggen voor ik -met mijn raadsman heb gesproken." „Dat is Uw goed recht," zei de hoofdinspecteur. Hij gaf een wenk aan de brigadier, die de verdachte een handboei om de rechter pols sloeg en het opgewonden mannetje vlug mét zich in de gang trok „Een goede vangst, meneer Beekman," zei de hoofdinspecteur, toen de deur achter de arrestant gesloten was Commissaris Vonkenberg tikte in gedachten met zyn potlood op de schrijf tafel. ..Ongetwyfeld," zei h(j. „Er is iets met hem, dat zeker de moeite van he' onderzoek waard is, maar ik ben er niet helemaal zeker van, dat we nu de rechte man te pakken hebben. Enfin, we zijn in elk geval weer een stapj verder gekomen.* (Wordt vervolgd i ke" verleend, groot deel van de jubileumfeesten zal Den Haag weer lichtstad zijn', zoals bij het huwelijk van het prinselijk paar. Het hoofdaccent van de versie ring en illuminatie zal worden gelegd cp het centrum van de stad, zoals voor het Buitenhof, de Plaats, Korte en Lange Voorhout, Tournooiveld, Kneu terdijk, e.d. xDe tuchtrechter te Assen heeft G. R. te Meppel een boete van f 15.000 opgelegd wegens het ver kopen van borstelwaren tegen te hoge prijzen. xVrijdag 14 en Zaterdag 13 IVJei zal in Krasnapolsky te Amster dam een internationale postzegelhan- c'elarenbeurs worden gehouden. x Zes landen, waaronder Nederland, hebben bij Amerika reeds „letters of intention" ingediend, waardoor ze for meel voor Amerikaanse hulp in aan merking komen. xIn 'n te Utrecht gehouden vergadering van de Nederl. Vereniging van Chi\ handelsreizigers- en agenten is met grote stemmen- meerderheid besloten tot aansluiting bij het CNV. xOngeveer 120 Zwit serse fruittelers zullen Vrijdag 30 .April a.s. een bezoek brengen aan Zeeland. xDe Koningin heeft in gezelschap van Prinses Juliana gene raal König en echtgenote op het pa leis Het Loo ontvangen. xDrie es- kacjers bestaande uit 29 Amerikaanse superforten hebben Beieren verlaten voor een non-stop hoogtevlucht naar Engeland en terug naar Amerika. x Maria Quisling, de 47-jarige weduwe van de Noorse verrader Vidkun Quis- lirg. is van verraad vrijgesproken. De autoriteiten nemen aan, dat haar echt genoot haar naam op het kaartsysteem van leden der nazi-partij had aange bracht. xHans Fuchs. een 25-jari- gc Duitse boer, die zijn vriendin had vermoord, is door een gerechtshof te München van de doodstraf vrijgesteld, daar hij als lid van de „Führer Briga de" was grootgebracht en „men daar om niet kon verwachten, dat hij eni ge morele remmen had". xDe Duitse sociaal-democratische partij heeft medegedeeld, dat zij thans defi nitief besloten heeft niet deel te ne men aan de conferentie voor een Ver enigd Europa, die volgende maand in Den Haag zal worden gehouden. NA-UITREIKING „VERJAARDAGS- SCHOENENBONNEN" VOOR KINDEREN Het Centraal Distributiekantoor deelt mede. dat voor hen die dit tot dusver re nog niet hebben gedaan tot en met 7 Mei a.s. alsnog gelegenheid bestaat tot het afhalen van schoenenbonnen voor kinderen tegen inlevering van bon 804 van het inlegvel. Na 7 Mei wordt de „verjaardagsbon" alleen nog verstrekt krachtens de nieuwe rege ling. waarbij bon 606 van het inlegvel moet worden ingeleverd. dan is het hoog tijd een Kruschen-kuur te beginnen. ledei'e morgen de kleine dosis Kruschen doet wonderen. In thee proeft ge er niets van, maar de wel dadige werking doet zislh spoedig voelen. Kruschen staat bekend om zijn stimulerende invloed op de bloed zuiverende organen. Die doen dan Uw bloed weer krachtiger circuleren, on zuiverheden kunnen zich niet meer vastzetten, ze worden regelmatig af gevoerd en zo neemt Kruschen de oor zaak weg van die slopenoe rheuma tische pijn. Weifel niet langer; begin Uw kuur dadelijk. Jraag Kruschen Salts bij Uw Apoths- ker of Drogist. (Ingezonden Mededeling)

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3