DC ZWAKTE SCWA0UW VACANTIE Den Helder in het teken der 1 Mei-viering CEBUTO DE VLAG HALFSTOK Woningbouw ih Oud Den Helder BISCHOFF Wij Gevarieerde socialisten-manifestatie REISBUREAUX REIZEN ZONDER ZORGEN Voorjaarsconcert Nadere bijzonderheden over herdenking en viering Project voor 96 woningen en 5 garages Totale bouwkosten ruim 1 millioen WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Voorbereiding bouw van twee noodschoten SKISOKJES alle maten Zijpe. Herdenkingsavond LUISTEREN NMR.... Texel. 47 woningen aan Ruyghweg en Lijsterstraat Burgerlijke Stmd Politie-nieuws ZUINIG MET BENZME BETEKENT DEVIEZEN VERDIENEN Schoeiicrême Wrijf wa.s Poets-extract door Jan Dirk van Exter j^EEDS SEDERT 1890 vieren de socialisten xowel binnen als buiten Europa's grenzen hun gemeenschappelijk feest op de eerste dag in Mei. Voor hen is deze dag het symbool van de onvermoeide strijdvaar digheid en krachtsinspanning ter verwezenlijking van hun ideaal: vrede, democratie en bestaanszekerheid. En hoewel de oorlog ook op het Meifeest zijn stempel drukte toch bleef de grote morele kracht van de 1 Mei-dag voor 'alle socialisten behouden en daarom sloegen zij ook dit jaar de handen ineen om hun feest weer naar het oude voorbeeld te herstellen. Ook in onze stad ging de 1 Mei-vie ring niet ongemerkt voorbij. Vroeg in de morgen, om 7 uur, blies het Helders fanfarecorps reeds zijn „reveille" door de stad en wekte de vrienden op om de wijdingsbijeenkomst, welke om 10 uur in „Centraal" gehouden werd, bij te wo nen. Wethouder P. S. van der Vaart opende deze bijeenkomst en heette alle aanwezigen van ha. welkom en sprak tevens de hoop uit dat allen een pretti ge morgen zouden hebben. En dit werd ook inderdaad het -wal. De rede van Ds.' Borghardt werd op uitstekende wij ze muzikaal omlijst door een drietal Helderse amateur-musici, n.1.de heer L. van Loo, violist, mevr. Peters pianis te, en de heer L. van de Boogaerde. REDE Ds. BORGHARDT In zijn weldoordachte rede legde Ds. Borghardt de nadruk op het gevaar van zelfgenoegzaamheid. Want in zelfge noegzaamheid verliest men zijn ideaal uit het oog en gaat men op in de ge woonheid van alle dag. De 1 Mei-vie ring is hiervan een tegenkanting, het is een hernieuwde oproep voor de strijd tegen berusting, slapheid en half heid. Maar het is ook een oproep tegen het brute en naakte „ik" dat steeds weer tevoorschijn kan komen. Men moet blijven strijden voor het socialis' tisch ideaal van een waarachtige we reldvrede en zoals ook het Atlan tisch Handvest zegt het verbannen van de grote vrees der mensen voor ar moede en gebrek. Spreker bracht in dit verband dank aan minister Drees voor diens vele werk ter verlichting der zorgen van de ouden van dagen. Maar bijzondere ver-, antwoording dragen de socialisten ten aanzien van de democratie. Vanuit het .oosten dreigt een groot gevaar voor vrijheid en gerechtigheid, een gevaar, dat. gevoed door een zuiver materialis tische wereldbeschouwing, geen reke ning houdt met.het individu, doch slechts de grote massa ziet. Het wezen en ook de kracht der de mocratie ligt bovenal in de dienst, de behulpzaamheid en offervaardigheid te genover de medemens. Eerst wanneer men dit begrijpt is men op de goede weg. Mevr. Tiny Welboren declameerde daarop enige verzen die door de aanwe zigen zeer werden gewaardeerd. Tot be sluit van de bijeenkomst sprak de heer Van der Vaart een woord van dank tot alle medewerkers en nodigde de aan wezigen uit tot een bezoek aan de be graafplaats. KRANSLEGGING Omstreeks half twaalf werden bij de rustplaatsen van twee pioniers van het socialisme in Den Helder, de heren Rein Boogaard en A. G. A. Verstegen, blijken van waardering en hoogachting gebracht in de vorm van vele rode tul pen. Bij deze korte plechtigheid waren o.m. aanwezig de wethouder van finan ciën. de heer Van der Vaart, en de wethouder van sociale zaken, de heer Steenlage. Met deze herdenking werd de eerste Meimorgen, die in het teken stond van ernstige bezinning en ver antwoording, beëindigd. KINDERFEEST Hoe fris en helder het weer in de morgenuren ook was, de middag liet zich van een. minder aangename zijde zien. Het kinderfeest op het HRC-ter- rein, dat onder zulke prettige omstan digheden begon, moest als gevolg van een plotseling opkomende, geduchte re genval reeds na ongeveer een uur ge staakt worden. Maar geheel verloren was de middag niet. Onder de goede zorgen van de AJC en enige Vrouwen groepen van de PvdA hebben de kin deren zich toch korte tijd aardig ge amuseerd met allerlei oude en nieuwe spelletjes, en zij lieten zich ondanks alle vochtigheid de hun getracteerde koekjes lekker smaken. Twaalf uur na de reveille maakte het Helders Fanfarecorps opnieuw een muzikale rondgang door de Helderse straten, hetgeen natuurlijk op dit uur en bovendien op Zaterdagavond veel belangstelling trok. Met de Overweg als pUnt van vertrek ging het onder de vrolijke klanken der muziek met een grote omweg op de Koningstraat toe, alwaar bij „Centraal" halt werd ge houden. Hier vond n.1. het laatste ge deelte plaats van de 1 Meiviering, de avondbijeenkomst. AVONDBIJEENKOMST De heer Van der Vaart opende de vergadering met het uitspreken van zijn vreugde over het feit, dat deze derde 1 Meidagviering reeds weer zulk een vertrouwde vorm had aangenomen. „Kunst aan het Volk" bracht enige socialistisch^ liederen ten gehore en versterkte hiermede de geest van kracht en saamhorigheid onder de aanwezigen. De heer Laperre declameerde enige va derlandse liederen waarvan vooral de verzetsgedichten diepe indruk maakten. De spreker van deze avond was de Heer Harmsen, die in zijn krachtig uit; gesproken rede een korte beschouwing gaf over de ontwikkeling der socialis tische beweging en de viering van de eerste Meidag. De leuze dier dagen was „Ontwaakt, verworpenen der aarde", en inderdaad, aldus de heer Harmsen, was hier sprake van verworpenen, want het waren de armen en misdeelden onder de mensen, die telkens op de le Mei uitdrukkinggaven aan hun vaste wil tot verbetering van het lot der arbei ders. Spreker ging vervolgen* over naar de omstandigheden waaronder de 1 Mei viering 1948 plaats vond. Vooral legde hij de nadruk op de figuur van mr. Oud die nu uitgetreden is uit de rijen, der PvdA en nu staat aan het hoofd van de kiezerslijst der nieuwe partij, de Volks partij voor Vrijheid en Democratie. On der luide bijvalsbetuigingen eindigde spreker met de vraag aan iedere kie zer: Wilt gij vooruit of achteruit? Na de pauze werd door leden van AJC en DSJV een bont programma op gevoerd, gevolgd door het tweede op- tr^ien van de declamator, de heer Joh. Laperre. Tot slot van de avond en te vens tot slbt van de* feestdag, werd na het korte sluitingswoord van wethouder Van der Vaart gezamenlijk de socialis tenmars gezongen. 8 dg. V«lkenburg-Ard«nn»n F. 137.50 6 dg. Valkenburg-ArcUnnen F. 125.— 4 dg. Zuld-Llmburg F. 56.— 3 dg. Valkanburg F. 52.50 6 dg. Zaaland'Belgii F, 1 23.— 3 dg. Vllssingan>B«lgii F. 55.— 6 dg. Galdarsa Achtarhoak F. 100.— 4 dg. Mlddon-Nadarland F. 84.— en nog 30 verschillende andere reizen per week. Prima hotels en maaltijden, deskundige leiders. Grote keuze dagtochten. VRAAGT UITGEBREID PROGRAMMA Kantoren N.V. MACO.WORMERVEER: Fa. Zwart - ZAANDAM: Y.V.V. en inllchtingkanteren der N.S. Ten gerieve van de koorzangliefheb bers onder onze lezers, herinneren wij er nog eens aan dat vanavond de Verenigde Helderse zangers in Casi no hun voorjaarsconcert geven, met medewerking van het Helders Meis jeskoor en de alt Riek van Veen. Marine en burgerij herdenken morgen degenen die het offer van hun leven brachten opdat wij in vrijheid zouden leven. Militairen, zeelieden en burgers gaven hun hoogste goed opdat een gehate vijandelijke .vlag weer plaats zou kunnen maken voor het rood-wit-blauw, symbopl van Neerlands vrijheid, onafhankelijkheid en souvereiniteit. Morgen gaat deze vlag halfstok, als een teken van rouw, van bezinning ook. Den Helder zal van morgenochtend elf uur af een rouwende stad zijn, en pas overmorgen zrfl deze rouw plaats maken*voor de blijdschap en de dankbaarheid. Dan mogen de vlaggen weer vrijuit van top wappe ren. Geen feest in grote stijl. De omstandigheden verbieden zulks. Een bescheiden viering, met fakkels en een vreugdevuur, maar-boven al met het hart. Morgenochtend zal ook een ver tegenwoordiger van Koningen Wilhel- mina bij de herdenkingsplechtigheid op het Havenplein aanwezig zyn, om uit naam van H. M. een krans te leggen aan de voet van het monu ment. Namens de gehele Koninklijke Marine zal een krans worden gelegd door de Commandant der Zeemacht in Nederland. De kranslegging in de avonduren, aan het einde van de Stil le Tocht, zal daarom alleen geschieden namens het gemeentebestuur en de illegaliteit, terwijl daarna een ieder die daartoe de behoefte gevoelt, bloe men bij de kransen kan leggen. Het behoeft geen betoog, dat de Stil le Tocht ook in volstrekt zin een stille tocht moet zijn, die in geen enkel opzicht het karakter van eèh demonstratie mag dragen. Dus geen vlaggen, geen marstempo, geen on derlinge gesprekken, geen toeschou wers langs de route. Wel kan men zich onderweg in alle stilte bij de stoet aansluiten. De tocht begint om half acht op het Stationsplein. Voor in de stoet stellen de nabesaanden der gevallenen zich op. Daarachter volgen de leden der oud-illegaliteit. Verdere belangstellenden scharen zich hierachter. De tocht gaat via het monument in de 2e Vroonstraat. Betreffende de herdenkingssamen komst in de Nieuwe Kerk, welke morgenavond om half negen aan vangt, delen wij nog mede, dat voor in de kerk plaatsen zijn gereserveerd voor de nabestaanden, burgerlijke en marine-autoriteiten en leden der oud illegaliteit. »De bevrijdingsdag. ■De zanghulde, die op de avond van de vijfde Mei op de begraafplaats wordt gehouden, begint om kwart over zes. Na afloop bestaat gelegen heid om bloemen op de graven te leggen. Voör de fakkeloptocht starten de muziekkorpsen om kwart «ver negen op de volgende punten: Plantsoen Van Galenstraat (Helders Fanfarecorps), Werfpoort (Winnubst), Schoolplein Brakkeveldweg (Leger des Heils met Oranjegarde) en Speeltuin Visbuurt (Stedelijk' Muziekkorps). Leden dei- jeugdverenigingen worden verzocht zich te melden bij deze startplaatsen, teneinde de fakkels in ontvangst te nemen, die na aankomst op het Sta tionsplein gezamenlijk verbrand zul len worden. Het publiek wordt verzocht, zich strikt te houden aan de afzetting door de politie, teneinde de muziek niet te hinderen. De geluidsversterking op de begraafplaats en op het Stations plein wordt verzorgd door Radio Meteoor. Nadere inlichtingen, worden desgewenst verstrekt door bet secre tariaat van de Helderse Gemeenschap, Krugerstaat 13, telefoon 2259. Laten wij er tenslotte nog aan her inneren, dat op beide dagen de vlag gen na zonsondergang moeten worden binnengehaald. De eerbied voor de vlag verplicht ons daartoe. Laat Den Helder aan de vertegenwoordiger der Koningin en aan de hoogste marine autoriteiten tonen, dat zjj als marine- stad weet 'hoe het behoort! Laatste positie Ned. passagiers- eri vrachtschepen, Zaterdag 1 Mei: Alcor, 30-4 van Paranagua naar Rio Grande do Sul. Aldabi, H'damBue nos Aires, 30-4 400 mijl Nrd. van St. Paulsrock. Aderamin, BasraR'dam, 1-5 van Port Said. Alhena, 30-4 van Rio de Janeiro naar Bahia. Arnedijk, 1-5 van Antwerpen te Rotterdam, Averdijk, 30-4 van Havanna naar Lon den en Rotterdam. Kustvaarder „Bal tic", Colombo—Aden, pass. 30-4 Mini- coy. Bakongan, 1-5 van Suez »naar Batavia. Berkel, 30-4 van Huelva naar Sas van Gent. Bloemfontein, AmsterdamDurban, 30-4 te East Lon den, Bredero, SingaporeRotterdam, pass. 1-5 Vlissingen, inkomend. Co- lytto, HuelvaAmsterdam, pass. Finis- terre. Johan de Witt, Amsterdam Batavia, 1-5 van Aden. Karaton, 29-4 van Suez naar Batavia. Larenberg, 30-4 van Freetown naar Amsterdam. Leerdam, 30*4 van Antwerpen te New York. Maas, AmsterdamWest-Indië, 29-4 van Lissabon. Maasland, Am sterdam—Buenos Aires, pass. 1-5 Oues- sant. Nigerstroom, 30-4 van Bordeaux naar Dakar. Noordam, 1-5 12 uur van Rotterdam naar New York via Ply- mouth. Nijkerk, 30-4 van East Lon den te Port Elisabeth. Randkerk, Rotterdam—Calcutta, 1-5 van Napels. Rondo, 30-4 van IJhiladelphia naar New York. Sumatra, New York Java, 30-4 te Port Said. Tamo, 1-.5 van Santos te Leixoes. Volendam, BataviaRotterdam, pass. 30-4 Pantel- laria en wordt 7-5 vm aan de Hoek van Holland verwacht. Westland* Bue nos Aires—Amsterdam, pass. 1-5 Las Palmas. In verband met de voorgenomen bouw van een tweetal tijdelijke schoolgebouwen aan de H. A. Lorentz- straat moet thans worden overgegaan tot het bouwrijp maken van deze gronden. De kosten daarvan worden geraamd op 94.700,Hierin is be grepen een bedrag, groot 20.200, voor het aanleggen- der trottoirs, het aankopen van de daarvoor benodigde tegels en voor het herstraten. Het leggen der gas- en waterleidin gen, electriciteitskabels, enz., alsmede het aanbrengen van straatverlichting zal, zoals gebruikelijk is, door de ge meentelijke diensten in eigen beheer kunnen geschieden. De hieraan ver bonden kosten worden door de direo- teur der water- en lichtbedrijven ge raamd op rond 20-.100, Voor de beide genoemde bedragen vragen B. en W. aan de raad een cre- diet. De gemeente heeft aan de architec ten J. A. Peters en Ir. B. Roelofs, al hier, bij brief van 41 Juni 1947 op dracht verstrekt tot het vervaardigen van schetsontwerpen voor de bouw van een aantal arbeiderswoningen in „Oud Den Helder". Nadat de Com missie van Bijstand voor de Openbare Werken zich met de door deze archi tecten ingezonden schetsplannen voor de bouw van 71 w&ningen en 4 ga rages in beginsel had verenigd, zijn deze ter goedkeuring gezonden aan de Provinciale Directie van de We deropbouw en de Volkshuisvesting in Noordholland, te Haarlem. Behoudens enkele ondergeschikte punten, waar mede bij de definitieve plannen "re kening is gehouden, werden deze schetsplannen goedgekeurd. De woningen z(jn verdeeld in 5 typen, met een inhoud van rcsp. 301 M3, 304 M3, 244 M3, 249,2 M3 en 267 M3. De totale bouwkosten worden geraamd op 910.000,de berekende huurprijzen, welke uit eindelijk door het Rijk worden vastgesteld, variëren van 5,82 tot 8.18 per week. De woningen zijn geprojecteerd op terreinen, welke door het college van algemene commissarissen voor de wederopbouw ten name van de ge meente zijn onteigend. Het ligt in de bedoeling, te zijjner tijd voor particu lieren de gelegenheid te openen één of meer dezer woningen over te ne men ter voldoening aan de op hen rustende herbouwplicht. De niet over gedragen woningen kunnen door „Woningstichting" in beheer en ex ploitatie worden overgenomen. De grond kan in erfpacht worden uitge geven. DUBBELE BEWONING. Door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting is de wens geuit, dat nieuw te bouwen woningen, vyel- ke een inhoud van meer dan 265 M3 hebben, terstond bij de bouw voor dubbele bewoning worden ingericht. Bij twee der typen (in totaal 39 wo ningen) bestaat hiertoe de mogelijk heid. Dan zijn echter nodig afzon derlijke ingangen, privaten, keukens en schuren. In de hieraan verbonden kosten, welke worden geraamd op 46.045,zal niet door het Rijk wor den bijgedragen. Deze kosten zullen geheel ten laste van de gemeente moeten komen, uit overweging, dat deze meerdere kostan moeten kunnen worden gedekt door de meerdere ontvangsten aan huur wegens dubbele bewoning, welke, naar wordt aange nomen, 10 jaar zal moeten blijven be stendigd. In verband met de opgedane erva ringen bij het openbaar aanbesteden van grote woningbouwprojecten, ach ten B. en W. het gewenst, de bouw van deze woningen onderhands aan te besteden. B. en W. vragen thans aan de raad het totaal benodigde bedrag, groot 956.045,—, beschikbaar te stéllen. Dit voorstel komt in de raadsvergade ring van hedenavond ter tafel. NOG 25 WONINGEN. pij brief van 10 April 1947 heeft de gemeente voorts aan de architect B. G. Zanstra, te Wieringeii. opdracht verleend tot het ontwerpen van een schetsplan voor de bouw van 25 wo ningen en een garage, «eveneens in ..Oud Den Helder". Ook dit plan werd door de Provinciale Directie van de Wedèropbouw en de Volkshuisvesting goedgekeurd. Deze woningen zijn verdeeld in 4 typen, met een inhoud van resp. 250 M3, 256 >13, 284,7 M3 en 291 M3. Zij zjjn geen van alle bestemd voor dubbele bewoning. De Sotale bouw kosten worden geraamd op 305.200,de berekende huurprij zen variaren van 5,JS tot 6,89 per week. Ook deze woningen zijm geprojec teerd op terreinen, welk»- door het College van Algemene' Commissaris sen voor de Wederopbouw ten name vtan de gemeente zijn onteigend. Voor zover zij niet door particulieren wor den overgenomen, zullen deze wonin gen aan „Woningstichting" in beheer en exploitatie worden gegeven. De grond kan in erfpacht worden uitge geven. Ook hier prefereren B. en W„ dat de bouw dezer woniiugeri onder hands wordt aanbesteed. Op de raadsagenda van hedenavond is het voorstel geplaatst ttot het be- «chikbaar stellen van d« benodigde 305.200,—. Koopt bij 1.85- 1.95 - 2.15 Voor de herdenkingsavond op Dins dag 4 Mei a.s. is door het desbetreffend comité alhier de volgende regeling ge troffen. Des avonds te 7 uur vindt vanaf de boerderij van de heer Zomer dijk, gelegen aan de westzijde van de Grote-sloot nabij Zijpersluis, een stille tocht plaats .laar het monument te Zij- persiuis, alwaar een eenvoudige hulde zal worden gebracht door het strooien of neerleggen van bloemen door hen die dit wensen en door het neerleggen van kransen e.d. door comité's, vereni gingen enz., zonder dat hierbij wordt gesproken. Onmiddellijk daarna zal door het comité op de graven van de oorlogsslachtoffers op de be graafplaats te St. Maartensbrug een tak worden neergelegd. Hierna een godsdienstoefening in de Ned. herv. kerk te St. Maartensbrug, o.l.v. Wike Pietsersen, aanvang 8.30. Solistische medewerking van de heer J. Meijnen. Wij vertrouwen dat vele ingezetenen aan een'en ander zullen meedoen. rllOGKAWMA VAN HEDENAVOND In verband met de Wouw van de „Autopool" der Koninklijke Marine op aan de gemeente toebehorende grond aan de Bassingracht, ligt het in het voornemen om dit terrein te ruilen tegen een ongeveer even grote strook grond, gelegen aan de Ruyghweg en de Lijsterstraat, in eigendom toebehorende aan het Rijk. De terzake gevoerde onder handelingen zijn nog niet geëindigd. In afwachting hiervan hebben B. en W. aan een,tweetal architecten op dracht verstrekt tot het ontwerpen van schetsplannen voor de bouw van in totaal 47 woningen op de grond, welke binnenkort eigendom der ge meente zal worden. Zij achten het ge wenst om reeds nu de nodige maat regelen te treffen tot het bouwrijp maken van dit terrein. De kosten hiervan worden geraamd op 70.200,-, met inbegrip van de materiaalkosten. Hierin is begrepen een bedrag, groot 10.200,benodigd voor het aanleg gen der trottoirs etc. De kosten van het leggen der gas- en waterleidingen worden geraamd op plm. ƒ16.000, B. en W. vragen thans aan de raad de benodigde credieten, groot 70,200,- en 16.000.—. .Geboren: Arie, z. van. M. de Hoog en C. de Jager. Johannies. A. z. van J. Dernison en A. W. P. Oint. Ferry, z van M. Jurjens en E. Kooijberg. Godefridus W. M„ z. van J N. Witte en G. W. van Samtjeek. C, z. van P, Riemens en R. Daalder. Cornelia I., d. van H. de Bloois en C. Verhoeven. Cornelis, z. van C. van Groenigen en Aafje Vlaming. Douwe M, z. van A. Dros en N. G. Eelman. Cornelia M„ d. van J. Koorn en C. M. Roeper. Roelof, z. van M. A. Idema en Y. J. van de Woude. Teunis, z. vam J. Dogger en H. Kroes- Hendrik P. z. van S. P. Hin en Anna M. Commandeur. Ondertrouw: Hendrifcts de Ruij- ter en Hendrika Keijzer. Hendrik Woortman en Jannetje Boomu, Getrouwd: Pieter G. Werseput en Klaartje Frankfurt. Genand Boon en Martje A. Robijn. Overleden: Maarten B»ne 52 jaar, echtg. van Cornelia C. Verterg. Gevonden: 1 zw. herxraportemon- naie, textielpunten. „Beier dan ooi!99 HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6. 8 en 11 uur VARA: 6,15 VARA- Varia 6,20 Gra- mofoonplaten 6,30 Nederlandse Strijd krachten 7,00 Wat moeter van die kinderen terecht komen' 7,25 Debussy 7,45 Inventarisatie van land- en tuinbouw 8,15 Regenboog cabaret 8,45 Ik ben het niet met U eens 9,05 Metropole-orkest 9,45 De West- Ejurqpese Unie 10,00 Amerika zingt 10,30 tiool en piano 11,15 Orgel.11,40 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Sport 6.30 Het band en plaat 7,15 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 De vonk slaat over 8.15 Omroep-orkest onder leiding van Henk Spruit 9,40 Rekening en verant woording na twhe jaar bevrijding lo,05 Requiem 10,45 Avondoverdenking 11,15 Gramofoonplaten l'ROGRAMMA VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 ni. Nieuwsberichten om 7( 8, 1, 5,45, 8,15 en 11 uur AVRO: 7,30 Cramoftonplaten 7,50 Dagopening 8,15 Aubade 8,45 Gramofoonplaten 9,15 Morgenwijding 9,30 Gramofoonpla ten 9,45 Arbeidsvitaminen 10,30 Van vrouw tot vrouw 10,35 Mies Snijder (soproan) 10,50 Kleutertje luister 11,00 Orgelconcert 11,45 Een verhaal uit „De blauwe Wimpel" 12,00 Gramofoon platen 12,30 Weerpraatje 12,33 Ons platteland 12,43 Gramofoonplaten 1,15 The Avreolans 2,00 Met naald en schaar 2,30 Gramofoonplaten 3,00 Radio Matiné „La Gioeonda" 4,25 Het Rauter- proces 4,40 De Schoolbel 5,00 Dat kun jij ook 5,30 Tom Erich (piano) —6,00 Nationaal programma 6,05 Fragpienten herder.kings-bijeenkomst 6,45 Toespraak namens de oorlogsgraven-stichting;,— 6,50 Omroep-Kamerorkëst 7,25 Valerius-lie- deren 7,30 Reportage van de herdenking der gevallenen (Grebbeberg) 8,10 Mu zikale epiloog 8,20 Het Nederlands Ka merkoor 8,45 Een licht in de duisternis 9,00 Musicorda 9,30 Beroemde liede- renreeksen 10,05 The origin of dessign 10,15 Buitenlands overzicht 10,30 De. kwintetspelers 11,15 Harold en Italië HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 5,45, 8,J5 en 11 uur KRO: ,7,15 Gramofoonplaten 7,45 Morgengebed 9,00 Lichtbaken 9,30 Waterstanden 9,35 Ochtendconcert —.10,00 Wie komt er in mijti hokje? 10,15 Gramofoonplaten 10,31 Schoolradio 11,00 Gramofoon platen 11,30 Als de ziele luistert 10,40 Gramofoonplaten 12,00 Angelus 12,03 Piano-recital 12,30 Weeroverzicht —12,33 Vaudeville-orkest 12,55 Zonnewijzer 1,20 Vervolg Vaudeville-orkest 1,45 Uit het botk der boeken 2,00 Gramofoon platen 2,30 Onder Ons 3,00 School radio 3,30 Gramofoonplaten 4,00 De Zonnebloem 4,30 Ziekenverlof 5,00 Ni schooltijd 5,15 Gramofoonplaten 5,30 Lang zullen ze leven 6,00 Nationaal programma (Zie hierover Hilversum I van 6 uur tot en met 8,10) 8,20 Gramo foonplaten 8.30 Het lied van Bernadette (Radio-roman) 11,15 Gramofoonplaten ROEIEN. De Yarsity, die Zondagmiddag op het Merwedekanaal té Jutphaas geroeid is, werd gewonnen door Triton in de tijd van 10 miq. 50 sec, met een halve lengte voorsprong op Aegir. 3 was Njord op 11/5 lengte, 4 Argo, 5 Nereus, 6 Laga, Coayrtsas «DA Het hevige gevecht tussen de Chef en houden. de Lange aan de ene zijde en de smok kelaars aan de andere, heeft eigenlijk maai- kort geduurd en als de Lange zijn projectiel op de weg slingert na dert juist de jeep van Rikkl! Zij heeft de pantserwagen immers ontmoet en dadelijk de achtervolging ingezet, maar kon de snelle wagen helaas niet bij- „Inspecteur, ziet U dat?" roept ze tegen de inspecteur. „Hè, wat? Ze zijn aardig aan het knallen", antwoordt inspecteur Ba- rer.dse. „Nee, ik bedoel die rookwolk. Zegt U dat niets?" „Op het ogenblik nee..,. Jou dan wel?" „H'm, aan de strijdmetho«:i; herkent men de misdadiger", zegt iffllikki op raadselachtige toon. De Inspectmr kijkt haar verwonderd aan. Wat zou ze daarmee bedooiDsm? Daar nadert de jeep de S-bocht die zo verraderlijk is en Rikki weet nog juist de bocht te nemen, maarda® stasn er jjlotjeling twee agenten op de weg. Zijn iet wel agenten? Of verklede huurlingen van de Chef? Zal dit raad sel nu eindelijk opgelost worden? Maar Rikki is verstard van schrix. Ze remt dadelijk, maar de wagen slipt weg in tie rulle zandbodem. Met gillende remmen rijdt de jeep t.p de twee mannen in.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2