Bevrijdingsavond met zang, muziek en vreugdevuur ARIE SOLIDOX Spannende wedstrijden bij de opening van het zeilseizoen Laat uw Naaimachine Profiteert hiervan! BISCHOFF Wu HILDERING lederen damestassen Lederhandel DE WIT Abonneert U op dit blad SLUITINGSREDE van Burgemeester Ritmeester Gemeente-opzichter accepteerde steekpenningen Juttervloot op het Amstelmeer Frans Trap behoudt de beker Ko pt bij NAPPA HEREN HANDSCHOENEN 11.75 16,50 18.75 Predikbeurten LUISTEREN N AA R Visserij Urk ABONNEERT U OP DL ÓLAD De charme van witte tanden vanaf i 17.16 Sluisdijkstraat 117 OFFICIëLE PUBLICATIE RIJKS HOGERE BURGERSCHOOL te DEN HELDER. QEHEEL NEDERLAND, dus ook onze stad Den Helder, is het vieren van de bevrijding begonnen met het verrichten van de normale werk zaamheden. Afgezien van de economische redenen, die in hoofdzaak hiertoe hebben geleid, viel voor deze gang van zaken veel te zeggen. Wanneer er zoal: tb"-* het geval was maar zeer geringe mogelijk heden zijn tot het organiseren van (altijd kostbare!) feestelijkheden, dan verdient het veruit de voorkeur boven een dag alleen maar „vrij zijn (en daarbij nauwelijks te denken aan de reden daartoe), om normale arbeidsprestaties te levere Voor zover althans in het na-oorlogse, be vrijde Nederland reeds van normale arbeidsprestaties kan worden ge sproken. Dit even als commentaar op onderaards gepruttel, dat wij hier en daar hoorden, betreffende het vrijaf geven om vier uur. Zelfs degenen, die aanvankelijk van mening waren, dat men dan maar beter om half zes of zes uur kon sluiten, zul len van^het vroegertje geen spijt heb ben gehad. De zangers en zangeressen, die om kwart over zes op het voorplein van de begraafplaats hebben gezongen, zjjn er zeker dankbaar voor geweest. ZANGHULDE Vier van onze Helderse koren hebben onder flinke belangstelling hun meest gedragen werken over de graven laten klinken. Het Helders Mannenkoor, ge leid door de heer A. J. Leeuwens, zong het welbekende „Beati Mortui", mas saal en indrukwekkend. „Kunst aan het Volk", onder directie van de heer Jan "Willems, bracht een innig gezongen hulde „Aan de Strijders". Het Christe lijk Mannenkoor, o.l.v. de heer J. A. van der Vliet bracht het „Ecce quo mo do moritur" ten gehore en ten slotte liet de gereformeerde zangvereniging „Hallel.uja" onder leiding van de heer G. van der Kuijl, de gewijde klanken van Schubert's „Nacht" over de doden akkers golven. Bij menig graf verwijlden daarna nog groepjes bezoekers. Stil schreden tien tallen gestalten tussen de lange rijen zerken door. Vele bloemen bleven ach ter, bij vers-gedolven graven en voor verweerde stenen, bij simpele naam plaatjes en monumentale 'bouwwerken. Dit alles was een ernstig getoon zet begin van een feestelijke avond. Slechts de voluit wapperende vlag op het kerkhofplein had aan deze blijdschap herinnerd. De zee van vlaggen, in alle straten van de stad, lieten wat de feestvreugde betreft, al haast geen twijfel meer over. De belangstelling voor de fakkelop tocht en het vreugdevuur was ten slotte een overtuigend bewijs. Onze vier plaatselijke muziekkorpsen startten om kwart over negen op Vier verschillende punten in de stad. Ieder korps was weldra een mar cherende Komeet, met een steeds langer, wordende vurige staart die vrolijk haakse bochten nam onder het dartel en hevig gesyncopeerd gestap van oude en jonge voeten. TIENDUIZEND BURGERS Op het Stationsplein, waar om een groot open vierkant met in het mid den een lege, koude, ijzeren pot reeds duizenden stonden te wachten op de dingen die zouden geschieden, vonden de vlammende kometenstaarten een ein de in die ijzeren pot, die weldra niet koud en niet leeg meer was. Hoog lek ten de rossige vlammen tegen het diep zwart van de hemel. Hun geknetter werd overstemd door het vrolijk ge zoem der saamgestroomde menigte en de klaterende klanken die uit veel ko per over de zee van hoofden werden gestuwd. Pittige marsen, met levendig tromgeroffel, lokten steeds meer man nen, vrouwen en kinderen naar dit ent housiaste centrum, waar zeker meer dan tienduizend toehoorders samenge pakt stonden toen burgemeester Rit meester zijn slotrede hield. Bevrijd van de drie kinderhandjes, die de burgervaderlijke schouders ste vig hadden vastgehouden het valt niet meeom met een lijfje van vier turven lang boven op een hekje te ba lanceren! beklom de burgemeester het spreekgestoelte, vanwaar hij zijn direct tot zwijgend luisteren bereide burgers de betekenis van deze feeste lijke avond onder de aandacht bracht. Hij wees de duizenden op de dankbaar heid, die zij moeten gevoelen naast en met de blijdschap. Er mag en moet vreugde zijn over herkregen rechten, maar er kan en moet bovenal het besef zijn van dure. steeds blijvende plich ten. Zonder dit besef zou onze natie geen recht op zelfstandigheid kunnen hebben. Eén van de plichten is het zui ver houden der democratische gedach te, waarvan het volkomen afwijzen der „volksdemocratie" één der belangrijk ste factoren is. Een andere plicht, een ereplicht der dankbaarheid, is de zorg voor de nagelaten betrekkingen van Uen, die hun leven voor onze bevrijding gaven. Voor velen kan immers de be vrijdingsdag geen dag van ongebroken vreugde zijn, want de herinnering aan hen die heengingen doet zich onherroe pelijk meer dan anders gelden. De burgemeester drukte in zijn met gloed en enthousiasme uitge sproken rede zijn burgers op het hart, om toch vooral de nabestaan den der gevallenen niet te vergeten. Zij moeten van ons allen morele en materiële steun ontvangen. Mo rele steun kunnen wij geven door onze eigen houding tegenover hen, financieel kunnen wij hen steunen door bemiddeling van de Stichting 1940'45 die deze belangrijke taak grondig wil en kan overnemen, mits het Nederlandse Volk haar finan cieel daartoe in staat stelt. Met een woord van diepgevoelde dank jegens onze Koningin, die over enkele maanden haar vorstelijk jubile um hoopt te vieren, eindigde de bur gemeester zijn rede, waarna de vier muziekkorpsen gezamenlijk met een machtig volume ons volkslied in de oren en harten der duizenden droegen. Twee uur later waren de straten van Den Helder weer stil en verlaten, en verzamelden haar burgers weer krach ten voor de viering van de reeds begon nen Hemelvaartsdag. Door de Helderse politie is de 53- jarige Minne F., opzichter van de ge meentelijke dienst voor Openbare Werken te Den Helder, aangehouden op grond van het accepteren van steekpenningen tot een totaal bedrag van f 1005. Hij had deze ontvangen van de N.V. Midden, toen deze in de maanden April tot October van het vorige jaar puinruimingswerkzaam- heden verrichtte in Oud Den Helder. Het een en ander is aan het licht ge komen na het faillissement der N.V. Midden te Amsterdam, waar tijdens de gehouden controle der boeken bleek dat belangrijke bedragen aan steekpen ningen waren verstrekt aan een opzich ter der gemeente Den Helder. Bij het door de politie ingestelde onderzoek bleek dat F., die sinds Maart 1947 in dienst der gemeente was, in zijn functie als opzichter verscheidene keren een minder serieuze uitvoering der werk zaamheden door de vingers had gezien. Zoals bekend, moest de N.V. Midden alle restanten van de vroegere bebou wing tot een bepaalde diepte verwijde ren, en de vrijgekomen materialen als mede het puin afvoeren. Deze opzi.cn- ter heeft er genoegen mee genomen, dat bijv. putten niet tot de vereiste diepte werden verwijderd en dat andere voor Onder wel heel gunstige omstandigheden vierde mogen wij wel zeggen op Hemelvaartsdag onze watersportvereniging „Helder-Wil- lemsoord-Nieuwediep" de opening van het zeilseizoen met uitstekend ge slaagde wedstrijden op het Amstelmeer. Méér pleziervaartuigen nog dan ooit namen aan deze vreedzame strijd met prachtig zeilweer deel. Het werd een waterfeest vol zon en frisse lucht, vol spanning en prettige ogenblikken, waarbij het bloed van iedere rechtgeaarde watersportliefhebber sneller door de aderen joeg. Licht, lucht en gezondheid hebben de tientallen deelnemers in hoge mate opgedaan! Terwijl vanachter de Ooster horizon le"> 5*le het sein van de zon als een gouden schotel zijn da gelijkse tocht langs de blauwe voor jaarshemel aanving, werd in het club gebouw van de watersportvereniging „Helder-Willemsoord-Nieuwediep" of ficieel het watersportseizoen voor dit jaar geopend. De voorzitter der vereni ging, de heer Coen Bot sprak in zijn openingsrede zijn vreugde uit over het feit dat het juist op deze dag met een grote watersportwedstrijd in het voor uitzicht zulk een prachtig voorjaars weer was. Tevens sprak onze oud- schipper zijn waardering er over uit dat vele burgerlijke en militaire auto riteiten door hun aanwezigheid blijk gaven van hun belangstelling voor de mooie en gezonde watersport. Vervol gens richtte zich de burgemeester met enige woorden tot de talrijke bezoe kers en wees hun hierbij op de nood zaak dat men roeien moet met de riemen die men heeft en dat men zich, voorlopig althans, maar tevreden moet stellen met de haven, zoals deze nu nog is. Na deze officiële opening werd de Nederlandse vlag gehesen en toen was het tijdstip van vertrek gekomen. Alle deelnemers aan de wedstrijden, welke ter gelegenheid van deze ope ning op het Amstelmeer zouden worden gehouden, spoedden zich naar hun ranke vaartuigjes en korte tijd latei- dobberden deze als een zwerm meeu wen over de Binnenhaven om in de richting van het Amstelmeer te ver dwijnen. Na een heerlijke tocht door het zon verlichte polderland, en in een uitstekende stemming arriveerden de Helderse schepelingen omstreeks 12 uur op het uitgestrekte watervlak dat voor een middag het slagveld zou wor den van een sportieve strijd van snel heid en behendigheid. Over het anders zo rustige meer koerste nu een grote „harmonische vloot" van motorboten, zeiljachten en sloepen, met als vlagge- schip het fraaie motorjacht van dr. Van Waveren, aan boord waarvan zich zij het ook niet als commandant van deze vloot een hoog marineofficier bevond, n.1, Kolonel Barendregt, direc teur der Rijkswerf. Ook in de middaguren liet het war me zonnetje geen verstek gaan even- alp de wind die hoewel heel matig, toch voldoende kracht had om deze zesde Mei tot een onvergetelijke dag te maken. Als eerste startten de Jol- 65. „Hier, zie je deze stok", zegt Pim tegen zijn broertjes. „Daar moet je je rnee in evenwicht houden". „Neenee, ik durf het niet!" roept Pam weer. „Oh, wil je dan liever door een tijger opgegeten worden?" zegt Pim onge duldig. „Vooruit als jullie het niet durft. Ik wel! Gaan jullie ieder aan een eind van de stok hangen dan zal ik over het koord lopen". 66. En zd gebeurt het. Met de moed der wanhoop gaat Pim op pad en hij is juist halverwege op het koord als de tijger op het tweede platform springt. „Laat ons niet vallen", gillen Pam en Pom, die ieder aan een einde van de stok hangen. ,iNee, maak je maar niet zenuw achtig", roept Pim terug. „Trouwens er hangt een net onder. Als je valt, val je in een net". Pom en Pam knijpen hun ogen dicht, Izo griezelig vinden ze het. vertrek als blinkende visdiefjes naar het einde van het meer zeilden. In de wedstrijd der grote gemengde klasse, die door hun meer of minder grote verscheidenheid gewoonlijk een zeer gematigde strijd op leverden, waren ditmaal in uitstekende resultaten. Door de niet zo krachtige wind kwam het bij deze vaartuigen in de allereerste plaats aan op de kennis en behendigheid der zeilers, die dikwijls grote bewondering verdienden. In de klasse der Vergr. BM-ers boeide vooral de eindstrijd vele span nende momenten op. Na een interessante start waarbij al direct de Boreas (sch. Fr. Trap) de Skua (sch. J. Noot) en Verona (sch. J. H Jacobs) elkaar de suprematie be twistten, bleven de elf sierlijke scheep jes voortdurend in eikaars nabijheid. De verhoudingen bleven tijdens de eer ste ronde (er werd met de zon mee langs de zijde van een grote driehoek gzeild) vrijwel ongewijzigd. Bij het voor de tweede maal pasiëren van de startlijn wist de Boreas zich van de tweede plaats naar de kop te werken door op geraffineerde wijze de boei te ronden. De Verona belandde daardoor van de kop naar de derde plaats. Tij dens de tweede ronde gaven de leiders elkaar geen kamp. en de kansen wis selden ook een enkele maal, maarfoch zag de Boreas kans. met nog geen se conde voorsprong op de Skua te ein digen. Wel een bewijs, dat de BH-ers el kaar geen duimbreed toegaven. Fran» Trap werd hierdoor voor de 3e maal achtereenvolgens bekerwinnaar, zodat hij thans de Dr. van WaVeren-beker zijn eigendom mocht noemen. Een andere interessante strijd werd geleverd door de beide draken, de H 104 van Piet Bot en de H 46 van N. van Waveren. Deze laatste, de Circus, ging een beetje ongelukkig door de start en wist de eenmaal verkregen achterstand niet meer in te halen. De Jutter III van Bot werd dus eerste, in de tijd van 1 uur en 2 minuten. Hij maakte de snelste tijd van de he le wedstrijd. De Circus deed er slechts drie seconden langer over, De Adelborsten zeilvereniging gaf de toeschouwers (en haar eigen deelne mers!) veel te genieten door het werk van haar grote sloepen en activiteit ook in andere klassen. De sloepen stre den meer in de grote gemengde klas se, waarin de sloep van Jonker Jeltas als eerste eindigde. Tweede werd de Sousah van Verhage. In de Vogelklasse wist schipper Den Broeder zijn Lieuw door menige han dige manoeuvre een paar honderd me ter voorsprong te geven. De stuurman van de Parkiet, de heer T. Verbeet, was als tweede overigens niet slecht af, want hij legde beslag op een kos telijke taart, beschikbaar gesteld door de heer Uipkes. Van de kleinere gemengde klasse kwam de Stormvogel van D. Roovers als eerste aan, gevolgd door de Jeep van H. Tielemans. Deze jeugdige H. W.N.-ers beloven veel voor de toe komst. De Sylnocht van F. Koen deed het prima in de jollenklasse. Ook was er ditmaal een aardige attractie voor de motorbootbezitters, die hun manoeu vreertechniek konden tonen bij het boeitjes-oppikken. De Wer van de heer Uipkes en de Zilvermeeuw van de heer Veenman (het startschip) hadden beide 4 min. 30 sec. nodig om hun opdracht uit te voeren. De Goodwin had er, ondanks 't feit, dat een boeien- expert bij uitnemendheid als de heer Van Lishout van het Loodswezen de pikhaak hanteerde!, ruim vijf minuten voor nodig. Om goed vijf uur kon de terugtocht worden aanvaard, welke werd beslo ten met een genoeglijke prijsuitreiking in het clubhuis door de heer Roovers. De uttslagen van deze voor allen zo prettige wedstrijden luiden tenslotte in de klasse Vogeljachten: „Lieuw" van de heer A. den Broe der 'eindigde als nummer een. Tweede in deze klasse werd „Par kiet" van de heer P. Verbeet, die hier mede de door de heer Uipkes beschik baar gestelde taart tot zijn eigendom maakte. In de klasse vergrote B. M.-ers werd. „Boreas" van de heer F. Trap win naar op de „Skua" van de heer J. Noot die als tweede eindigde voor de „Ve rona" van de heer J. H. Jacobs. De kleine gemengde klasse werd ge wonnen door: „Stormvogels" van de heer D. Roo vers die voor de „Jeep" van de heer H. Tielemans de eindstreep passeerde. Eerste in de vergrote gemengde klas se werd: ARZV met als schipper Jonker Jel tas. Tweede in deze wedstrijd werd „Soesah" van de heer Verhage, voor de ARZV van schipper Jonker Muller. Winnaar van de wedstrijd, tussen de beide superboten werd: De draak van de heer P. Bot, de „Jutter III" die tegelijk de snelste tijd maakte n.1. een uur en twee minuten. Schipper F. Koen behaalde de zege in de klasse van de jollen en deed hiermede ook de waarnemend voor zitter een groot genoegen daar deze Koen als een serieus sportsman graag een prijs toewenste. Als winnaar uit de strijd der motor boten kwamen met een zelfde tijd de „Ber" van de heer Uipkes en de „Zilvermeeuw" van de heer Veenman. Door loting kreeg de eerste de eer ste prijs, De prestatietocht welke vier kano's werd gemaakt werd ook door alle vier volbracht en hun werd hiervoor een oorkonde uitgereikt. de N.V. Midden belangrijke „bezuini gingen" konden plaats vinden. De leiding van dezff N.V. heeft -F. daarvoor in eerste instantie beloond met een kistje sigaren, waarin onderin vier briefjes van f 25 verborgen^waran. Zo werd telkenmale F. een douceurtje in de vingers gestopt, naar F. bekend heeft tot een totaalbedrag 'van f 1005. Hij verklaarde het geld ten bate van zijn gezin te hebben aangewend. F., tegen wien procesverbaal is opge maakt, is Woensdagmorgen overge bracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Hij is op staande voet uit de gemeentedienst ontslagen. Eveneens werd procesverbaal opgemaakt tegen de bedrijfsleider der N.V. Midden, J. V. te Amsterdam. DEN HELDER: Ned Herv Gem, Nieuwe, kerk, Weststraat 10,30 uur ds Klein Was- sink; Palmstraat. 10 uur ds Borghardt, .10 uur de heer E Wanders Geref kerk, Bethelkerk, 10 uur ds J Hartkamp, 17 uur ds M Hamming; Rehobothkerk, 10 uur ds M Hamming, 17 uur ds Hartkamp Geref kerk, art 31, Nieuwe kerk, West straat, 8,45 uur en 17 uur ds F Tollenaar Geref Gem, Janzendwarsstraat 8, 10 en 16 uur leesdienst Lutherse kerk, Wezenstraat, 10,30 uur ds A Vermeulen, 19.30 uur prof dr P Stegenga, van Amster dam, jeugdienst Doopsgez. Gem, 10,30 uur zangdienst; Dinsdag 11 Mei 19,30 uur gemeente-avond Oud-Katholieke kerk, 9,30 uur Pontificale Dienst, toediening van het H Sacrament des Vormsels, door Z H Exc Mgr J van der Oord, Bisschop van Haarlem, 16 uur pontificale Vespers, gecelebreerd door de Bisschop van Haar lem Evangelisatie, Vijzzlstraat, 10 en 19,30 uur de heer H v d Brink, 12 en 14,30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur bij belkring; Donderdag 19,30 uur Vrouwen- krans; Zaterdag 20 uur Bidstond Bap tisten Gem, gebouw "Irene, Hoogstraat, 10,15 uur Zangdienst, 10,30 uur de heer G van Leeuwen, 12 uur Zondagsschool, 19,45 uur Zangdienst, 20 uur evang. Hofhuis; Maandag 20 uur Vrouwenkrans, Californie- stvaat 8; Donderdag 19,30 uur N B J B- jeugdclub Californiestraat 8; Vrijdag 20 uur Bijbelbespreking en bidstond, Molen straat 97 Leger des Heils, 10 uur Hei- ligingsdienstf, 19 uur Openluchtsamen komst, 2o uur Verlossingssamenkomst; Maandag 14 uur Vrouwenkrans; Dinsdag 17,30 uur Bijbelbespreking; Donderdag 20 uur bijzondere weeksamenkomst, onder leiding van majoor Hordijk .TULIANADORF: Ned Herv Gem, 19,30 uur ds Salm Gerëf kerk, 14,30 uur ds J Hartkamp Star of Hope Mission, 14 uur Zondagsschool, 19 uur samenkomst HUISDUINEN; Ned Herv Gem, 10 uur ds Salm CALLANTSOOG: Ned Herv Gem, geen dienst PROGRAMMA VAN HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur VARA: 6,15 Da Vara feliciteert 6,30 Ne derlandse Strijd krachten 7,00 Denk om de bocht Corduwéner VPRO: 7,30 URK, 4 Mei 1948. Door 70 vaartuigen werd heden aangevoerd 8416 pond kuilpaling van 54—352 per vaartuig, prijs f 1.45f 1.55 en 1122 pond lijn- of beugaal, f 1.60f 242 alles per kg *7,15 Jan Cursus: „Waar is Uw God?" 7,5o Tien. voor acht 8,05 Kwintet van Schumann 8,30 Cursus: ,,Het gezin in de wereld" VARA: 9,00 Men vraagt....4. en wij draaien 9,30 De Ducdalf 9,50 Op vleug'len van muziek 10.00 Buitenlands weekoverzicht 10,15 Swing and sweet VPRO: 10,40 Vandaag 10,45 Avond wijding VARA: 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11,15 uur NCRV: 6,30 Het .evangelie in Esperanto 6,45 Geestelijke liederen 7,15 Nederland op zee 7,22 Appèl ex-politieke gevangenen 7,30 Het actueel geluid 7,45 CMB-kwartier 8,1b Collegium Musicum Amstelodamense 8,45 Stanley 9,30 Gramofoonplaten 10,00 Vragen aan voorbijgangers 10,30 Negro spirituals 10,45 AvondoVerdenking 11,15 Pianoduo en orgel PROGRAMMA VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 6, 8 en 11 uur VARA: 7,30 Gramofoonplaten 8,18 Lichte morgen- kianken VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Radio-feuilleton - 10,35 Gra mofoonplaten 11,00 Voor de continu bedrijven 11,55 Gramofoonplaten 12,00 Orkest Carcassola 12,30 Weerpraatje 12,33 Vaudevilleorkest 1,00 Nederlandse Strijdkrachten 1,30 Weinig woorden, veel muziek 2,00 Als een bonte vogel vlucht 2,15 Harmonie-orkesten 3,00 Het NVV spreekt een woordje mee 3,15 Laat de mensen zingen 4,00 De hond in de zon - 4,15 Binnen zonder kloppen 4,45 Om en nabij de twintig 5,15 Volks concert 6,3o Nederlandse Strijdkrach ten 7,00 Artestieke staalkaart VPRO: 7,30 De kerk enz 7,45 Voor de Neder landers in .Duitsland VARA: 8,15 En nuOké 9,15 Socialistisch commen taar 9,30 Weekend-orkest 10,00 Het gouden feest van Sir Jeremy (hoorspel) 10,30 Omroep-Operettekoor 11,15 Hob by-Hoek 11,30 Tango-Rumba-orkest HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur KRO: 7,15 Gramofoonplaten 7,40 Maria ter ere 7,45 Morgengebed 8,15 Pluk de dag 9.00 Voor de vrouw 9,05 Gramofoon platen 9,30 Waterstanden 9,45 Gramo foonplaten 10,00 Klein, klein kleutertiö 10,15 Gramofoonplaten 11,00 De Zon nebloem 11,45 Schoolradio 12,15 Gra mofoonplaten 12,33 Zang en orgel 12,55 Zonnewijzer, 1,20 Orkest van Klaas van Beeck 1,50 Film en toneel 2,10 Vervolg Orkest van Klaas van Beeck 2.20 Engelse les 2,40 Delfts Madrigaal Koor 3,15 Concert der jongeren 3,45 KRO-kiosk 4,00 Victor Cornelius (gr- p?) 4,20 De vliegende" Hollander 4,30 De schoonheid van het Gregoriaans 5,00 De Wigwam 6,00 Volksliederen-kwar tet 6,15 Reportage Congres van Europa 6,40 Spinoza 7,15 Uit de discotheek van Klaas van Beeck 7,45 Kampvuren langs de evenaar 8,12 Gramofoonplaten 8,20 Lichtbaken 8,50 Klein orkest 9,25 Pluvius knapt het op 10,00 Week end serenade 10,30 Gramofoonplaten 10,45 Avondgebed 11,15 Gramofoonpla ten 11,40 Ra vél' (grpl) SPREEKT MET EN HET KOMT IN ORDE GROOTHANDELAAR IN METALEN. SPECHTSTRAAT 3, DEN HELDER. inbouwen in één onzer salonka sten- Grote keuze. Spoedige aflevering Koningstraat 47, Telefoon 2719- GROTE FINANCIëLE INSTELLING heeft vrije gelden be schikbaar voor eerste Hypotheken tegen 3'/i procent rante, op woon- en winkelhuizen, zonder kosten, voor jarenlang vast. Brieven onder no- HA 577 aan Ver. Noord- holl. Dagbl., Voordam 9, Alkmaar. Dit prachtig resultaat is te danken aan sulfo-ricin-oleaathet unieke middel tot het bestrijden en voorkomen van tandsteen. Omdat Solidox dit heilzame middel bevat, is Solidox hèt tandpasta, waarmee U op beste wijze de tanden kunt verzorgen de mei sulfo-ricin-oleaat VOOR WITTE EN GEZONDE TANDEN SO 25-076 Gebruik 2 x daags Solidox met sullo-ricin- oleaat en ga 2 x per Jaar naar de tand arts. Zó krijgt en houdt U witte en gezonde tanden I BERICHT VOOR IMPORTEURS VAN IN U.S. DOLLARS TE BETALEN GOEDEREN. De Centrale dienst voor in- en uitvoer deelt mede, dat als tijdelijke maatregel en met ingang van 26 Mei a.s. in verband met de technische uitvoering van de „Marshall-hulp", naast de reeds gebruikelijke documenten bij de inklaring van het overwegend deel van in U.S. dollars in het buitenland gekochte goede ren nog verdere bescheiden bij de douane moeten worden ingediend. De inklaring zal worden geweigerd, indien deze be scheiden niet worden overgelegd. Een circulaire met nadere aanwijzingen is bjj de Centrale dienst voor in- en uitvoer te verkregen. Voor goederen, welke reeds zijn ingeklaard na 3 April j.1. zullen bovenbedoelde verdere bescheiden door de C.D.I.U. alsnog bjj de betrokken importeurs worden opgevraagd. Opleiding voor: diploma H.B.S. A S-J. cursus H.B.S. B 5-j. cursus De AANMELDING VOOR DE NIEUWE CURSUS kan van Maandag 10 Mei tot en met Vrijdag 15 Mei dageljjks gedurende de schooluren geschieden aan het tijdelijk gebouw der school 'Kerkgracht 15. Bij voorkeur trouwboekje mede te brengen. Toelatingsexamen voor klasse I: 14, 15 en 16 Juni. Begin nieuwe cursus: 7 September.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2