Stad m Omgeving. Kleine diefstallen en beledigingen Serieus toneelspel van „De Ooievaar" «Haar schuld geboet'' verdienstelijk opgevoerd I Burgerlijke Stand Vier honden Koperen Rasbora-jubileum Inbraak Zwarte Excelsior Eieren zonder stempel „Streven naar Beter" Twaalfduizend vlieguren Casino als zwemschool Is hierbij iets van U? Ondeugende jeugd OP 11 MEI, BOEKHANDEL EGNER DEN HELDER. Junioren-tournooi „Helder Cor de Buy komt naar Den Helder Tribunaal uitspraak Arbeidswet Burgerlijke Stand Urk Zijpe. Burgerlijke Stand Benoeming Raadslid Vrijstelling dienstplicht Breezand Polderse Gemeenschap Anna Paulowna. Burgerlijke Stand Wij zün sinds de bevrijding op vele tientallen buurtverenigingsavonden te gast geweest, en wij werden daar telken» weer getroffen door de ge zellige sfeer, die over het algemeen meer te danken wa» aan het feit dat men als buurtgenoten eens een avondje uit was, dan aan het programma dat geboden werd. Meestentijds droeg dat een louter ontspanningskarak ter, en behoefden de verrichtingen op de planken niet al te serieus te worden genomen. De buurtvereniging „Lijsterstraat OoievaarstraatKemphaanstraat" (.be ter bekend als „L. O. K.") heeft eens van deze regel willen afwijken, door het organiseren van een toneelavond, waarop de buurtgenoten werden ver gast op een groot toneelstuk, met als dessert een meer luchtig hors-d' oeuvre De hoofdschotel bestond op deze avond, die Zaterdag in Casino gegeven werd, uit de dorpstragedie in vier bedrijven „Haar schuld geboet", waarmede de toneelgroep „De Ooievaar" voor een vrij zware opgave werd gesteld. Het is immers gemakkelijker om zijn men sen een avond lang t? amuseren met diverse korte schetsen, een liedje en een praatje, dan om hen te boeien met een toneelstuk dat zwaardere psycho logische eisen stelt. „Haar schuld geboet" stelde derge lijke eisen. Het behelst de geschiedenis van een keurig meisje uit een orden telijk gezin, dat om het kind maar bij de naam te noemen wordt ver leid door een uiterlijk sympathiek, charmant en serieus man die zelfs over trouwen spreekt, maar in werke lijkheid allang getrouwd is en twee kinderen bezit. Dank zij deze fielt, de ingenieur Louis Verhagen, komtTruue in de diepste ellende. Haar vader wijst haar de deur, en Louis laat haar „met het kind zitten", Het toneelstuk vertelt dan wat er allemaal gebeurt alvorens alles voorzover dat mogelijk is in orde komt. Een oude, trouwe school vriend, Geert van Broest, ontfermt zich tenslotte met liefde over Truus, die ook weer in genade door haarva der wordt geaccepteerd. KWALIJKE VERHOUDING. Een verheffende geschiedenis is het dus niet. Het is feitelijk een kwalijke driehoeksverhouding, die ten tonele wördt gevoerd, wat echter gelukkigerwijze zodanig ge beurt dat de toeschouwer het kwa lijke van zo'n verhouding haar scherp onderkent. Aan de spelers de taak, deze haarscherpe tekening te maken en daarbij aan alle psy chologische aspecten recht te doen wedervaren. Wij moeten zeggen, dat „De Ooievaar" daarin goed deels is geslaagd. Hoofdzakelijk is dat te danken aan de ernst, waar mede de tonelisten hun taak ble ken te hebben opgevat. Vooral bij de hoofdpersonen viel een zich in leven in de situatie te constateren, zoals wij op avonden als deze zelden hebben gezien. Van der Plug (gespeeld door de heer N. W. Nak) was in hoofdtrekken de kei harde, min of meer ego-centrische, dood-eerlijke en ietwat burgerlijke huisvader, welke hij in dit stuk moest zijn. Het gebeurde met Truus sloeg als een bandjir in de effen levenszee van deze brave man. Zijn vrouw Grietje (gespeeld door mevr. NakKlaver) had iets echt moederlijks, dat het trage van haar spel zelfs aanvaardbaar maakte. Ook mevr. JansenDe Grooth bleek haar rol van Truus goed te heb ben aangevoeld. Zij speelde met een emotie en overgave, die het enigszins eentonige van haar bewegingen ruim schoots vergoedden. Louis Verhagen was in de creatie van de heer Van Engelsdorps nog niet het prototype van de geraffineerde charmeur. Zijn matheid maakte hem een te zwakke tegenpool van de span ningen die hij blijkens de gang van het verhaal toch zelf had opge wekt. Hetzelfde mag gezegd worden Van Geert van Broest, zoals de héér Dekker die speelde. Ook hier een al te groot flegma, dat deze figuur niet overtuigend maakte. Het had kunnen zijn dat Geert zijn innerlijke span ningen ten aanzien van Truus volko men wist te beheersen; dat is in de practijk des levens soms wenselijk en mogelijk. Het spel van de heer Dek ker liet daarvan echter zelfs in momenten van alleen-zijn niets doorschemeren. Henriëtte Verhagen, het bedrogen ingenieursvrouwtje, was een merk- Bevallen: SJ Eijkman—Maarleveld, dochter G Breed—Leen, dochter H Steeman—Cybylski, zoon p M Bouma— v d Lans, dochter G T A M Limburg —Schut, dochter AA Deckers—Jas, dochter D van Es—Kalkhoven, dochter E M KooistraVisser, dochter C Loch—Van Nlmwegen, dochter AP Poldervaart—v d Berg, dochter K C J Ran—Schutte, zoon J L van Hees— Ran, zoon T de Beurs—Huig, dochter AC van KeulenWols, dochter Ondertrouwd: T B A Geven en C A M Groosman J Verhoef en N Vel- lekoop MN Godding en M C Nleuwen- huizen R P de Maeschalck en M v d Burg H Kiefte en J L C Bais Getrouwd: P Scheltis en L D Hen- drikse P Kooijman en A T v. Houten Overleden: A M Ligteringen (v), tS Jaar, weduwe van H P J J van Gunst p de Waard (m), 85 Jaar a de Wit (m), 72 Jaar W J Bruens <v), 93 Jaar, weduwe van W M ten Hacken M Minnes (m), 67 Jaar a Dekker (v) 79 Jaar, weduwe van D Hendriks Op het hoofdbureau van politie zijn thans tijdelijk ingekwartierd een wit hondje met zwarte kop, een egaal- bruine jonge reu, een zwartbont teef je, en nog een straathond. Tot Woens dagavond wordt hun gastvrijheid ver strekt. waardig figuurtje. Mej. Röge speelde haar wat flauwtjes en gedrukt, maar overigens niet onaannemelijk. De heer Plaatsman tenslotte kweet zich losjes en luchtig van zijn zeemansrol. Jan Vermeer, die af en toe in het triest geheel een zonnestraal mocht laten schijnen. Blijkens de reacties uit de zaal werden deze zonnestraaltjes hoge lijk gewaardeerd, waaraan we onmid- delijk moeten toevoegen, dat menig toeschouwer zonnestraaltjes meende te ontdekken waar deze toch heus niet waren.... Wij bedoelen dat wel eens gelachen werd op momenten waar dat niet te pas kwam. Voor een deel lag dat aan die lachende toeschouwers, voor een ander deel toch ook aan de spelers die (vooral in het eerste be drijf) de ernst niet steeds tastbaar wisten te maken, Wanneer „de Ooievaar" een volgend stuk instudeert, moeten de spelers vooral trachten, hun spel zo natuurlijk mogelijk te maken, en daarbij nog wat meer letten op de uitspraak. Na de pauze, waarin lootjes werden verkocht, volgde nog een uurtje caba ret, waarin het duo Van Engelsdorp- Gastelaars in diverse creaties met suc ces optrad, waarin een koortje het Vlaggelied zong en verder een enkele schets werd opgevoerd. De Musical Ramblers die ook tussen de bedrij ven door hadden gespeeld bezorg den de dansliefhebbers nog een aan genaam uurtje. Zaterdag 8 Mei j.1. vierde de Helderse vereniging van aqua_ rlumhouders „Rasbora" haar twaalfjarig bestaan, ter gelegen heid waarvan een feestelijke ver gadering werd gehouden) Door omstandigheden kon deze vie ring niet plaats vinden op 8 April j.I. de juiste datum maar nu kon de voorzitter een 70-tal belangstellenden het wel kom toeroepen, waarbij hij kon wjjzen op een aantrekkelijk pro gramma, samengesteld door de feestcommissie. Allereerst werd het wel en wee uit de verenigingsgeschiedenis ge releveerd, waaraan we het volgende ontlenen. Op 3 October 1935 werd in het toenmalige U.S.O.-gebouw aan de Kanaalweg tot de oprichting van „Rasbora" overgegaan, met een aan vankelijk ledental van 22. In het eerste jaar had men met allerlei kin derziekten te kampen, maar niette min breidde het ledental zich tot 47 uit. Thans zijn 80 leden ingeschre ven. In 1938 kwam men ertoe, een ten toonstelling te organiseren in het Natuurhistorisch Museum, welke een groot succes werd en zich in een druk bezoek mocht verheugen. In 1939 ging de vereniging er toe over een maandbericht uit te geven onder de populaire naam „Knogi". De uit gave van dit orgaan moest tijdens de oorlog worden stopgezet, maar het wordt sinds de herverschijning met stijgende belangstelling gelezen. Ook de vereniging zelf leidde tij dens de oorlog een zeer kwijnend be staan. Na de bevrijding kwamen en kele oud-leden bij elkaar, met het doel i,Rasbora" nieuw leven in te blazen. Er was al direct een ver heugende belangstelling van de zijde der aquariumliefhebbers. Zeer suc cesvol waren ook weer de huiskeu ringen, zowel wat kwaliteit als kwantiteit betrof. „Rasbora" staat ook bij de Bond goed aangeschreven en wordt vaak vermeld in het ver enigingsorgaan. Door het organiseren van lezingen tracht „Rasbora" voort durend de belangstelling der leden gaande te houden. Na dit overzicht werd de penning meester gehuldigd, die sinds de op richting tot ieders tevredenheid deze functie heeft vervuld. Hem werd een stoffelijk blijk van waardering aan geboden, waarbij zijn vrouw niet werd vergeten. Door de heer Van Brederode werden daarop een aantal smalfilms vertoond met natuuropna men o.a. uit Groenland, de Himalaya, Voor-Indië en Japan, zomede de hul diging van generaal Eisenhower na de capitulatie van Duitsland Er stond nog een verrassing op het pro gramma, welke bleek te bestaan uit het optreden van de heer L. Elte als goochelaar, die de aanwezigen enige tijd prettig bezighield en daarvoor telkens met een hartelijk applausje werd beloond. Het programma werd met een dansje, afgewisseld door enkele korte schetsen, besloten. De heer S. heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat hij uit zijn garage nabij fort Westoever een portefeuille met f 130 vermiste. Door verwijdering van een luik had men zich toegang tot de garage verschaft. Een onderzoek isingesteld, waarbij de aanwijzingen van de kantonnier van Rijkswaterstaat van belang kunnen zijn. Deze had n.1. Zaterdagavond omstreeks tien uur twee rijwielen voor de garage zien staan, zonder te vermoeden dat er iets onwettigs gebeurde.. Onze stadgenoot De B. had zich "n licht motorrijwiel aangeschaft teneinde des te intenser van het zomerse weer te kunnen genieten. Hij noch de verko per van het karretje een „Excel sior" had zich bij het afsluiten der transactie bekommerd om de van overheidswege gestelde richtlijnen. De motor was niet getaxeerd en De B. had er graag duizend gulden voor over. De verkoper nam met dit be dragje wel genoegen, alleen vonden beiden het raadzaam om een kwitantie uit te schrijven tot een bedrag van f 850. De immer-actieve recherche stak een spaak in beide wielen en zorgde ervoor dat het met de vreugde van koper en verkoper niet „excel sior" ging. Beiden kregen een proces verbaal en de motor werd in beslag genomen. Laat De B. het een volgen de keer eens met een „Triumph" pro beren, misschien garandeert deze fiere naam meer succes! De heer C. B. uit Schagerbrug was san het eind der vorige week met zijn wagen uit rijden gegaan. Als passa giers had hij medegenomen drie kis ten, elk bevattende vijfhonderd on gestempelde eieren. De Helderse mo terbrigade onderschepte het convool en nam de eieren in beslag. Tegen de vervoerder werd proces-verbaal opge maakt. Enkele leden van de konijnenfok kersvereniging „Streven naar Beter", hebben hun mooiste dieren tentoon gesteld op de grote nationale tentoon stelling, w?lke vorige week te Sneek werd gehouden. De heer H. Kruize, Tuinstraat 79, behaalde met twee in zendingen Wit Wener Rammen het predicaat le ZZG en 2e ZZG. De heer P. Breen, Tulpstraat 2, behaalde met Franse Hangoor Bont een le ZG. Een mooi succes voor deze beide fok kers en hun vereniging.. In ons artikeltje over de heer Wurtz, Zaterdag j.I., kwam een zetfout voor, welke misverstand zou kunnen wek ken. Er staat namelijk dat de heer V/urtz 2000 vlieguren op zijn naam heeft staan. Dit moet echter zijn 12000. De oplettende lezer zal dat waarschijn lijk reeds hebben geconcludeerd uit 't feit, dat wij hem een „luchtmillio- nair" noemden. Wanneer men met 2000 vlieguren luchtmillionair wil worden, dan heeft men een vliegtuig met straalaandrijving nodig. Beschenen door een stralend Mei zonnetje wappert vandaag boven onze Helderse zeedijk de Nederlandse drie kleur. Deze vlag werd gehesen als een fleurige uitnodiging van de zwemvereni ging „Het Marsdiep" aan zijn honder den Nieuwediepse leden, om hun body eens onder te dompelen in het aarlok kelijke hoewel nog altijd wat koude Marsdiepwater. Dat is nu weer mo gelijk, sinds het clubgebouw weer op zijn permanente fundering werd ge monteerd. Men moet echter niet menen, dat het vorenstaande als een aanmoediging moet worden gezien aan het adres van onze ganse bevolking, om zich in zee water van 12,3 graden Celsius (zo was dc temperatuur Maandagmorgen om acht uur) onder te dompelen, maar des te meer om de aandacht te vestigen op het zwemevenement, dat vanavond in Casino via het witte doek zal worden geboden. Met deskundige toelichting zal een serie leerzame en aantrekkelijke zwem films worden vertoond, welke ongetwij feld een prettige inleiding zullen vor men voor het komende zwemseizoen, Na afloop kunnen de verstijfde been spieren vast wat losser worden gemaakt op het rhythme der Musical Ramblers die het bal der Bruinvissen muzikaal zullen verzorgen. Kaarten kunnen overdag nog worden gekocht bij sigarenmagazijn Snel, Ko ningstraat 71, en vanavond tussen half acht en acht uur aan de zaal. Gevonden: Nikkelen armband, actetas inh. drie boekjes, pakje kinder- biskwie, oud-Hollandse broche, twee Franse boekjes, bruine ceintuur, com binatietang, horloge, bruine hond, jonge herder, blauwe regenjas, doublé hals ketting, kruiwagen, rubberlaarzen, twee bruine en twee zwarte portemonnaies groene vulpen, windjack, zilverbon van 1 gulden. Verloren: Distributiestamkaart paar bruin lederen dameshandschoenen groen-gevlamde vulpen, bruin-lederen portemonnaie inh. f 12. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Spelènde kinderen hebben bloemen geplukt uit een plantsoen in het Timor- park. Hopenlijk zal het bij het ene ge val blijven, anders is binnen korte tijd in geen enkel plantsoen meer een bloem te vinden. De jeugd moet goed begrijpen, dat de gemeente-tuinlieden deze bloemen daar neerzetten om ied een ervan te laten genieten. Winston Churchlll heeft Zaterdag, vergezeld door zjjn echtgenote, een bezoek gebracht aan het Kroonprinselijk gezin op Soestdjjk. H.K.H. Prinses Jul'ana toont Churchlll de jongste prinses Marijke, terwijl Irene en Margriet er bij staan. Alleen de temperatuur in de rechtszaal, waar Maandag de Alk- maarse Politierechter Mr. Stoffels, zetelde, herinnerde aan de on waarschijnlijk vroege zomerse dag. Verder was daar niets dan een soms milde maar meestal strenge rechter, de altijd strenge officier en transpirerende verdachten. Dat transpireren van die verdachten was niet te wijten aan de tempera tuur daar 't meestal afhankelijk is van de aard van 't gepleegde mis drijf. Nu waren die dag de gepleegde misdrijven niet van die aard dat er gevangenisstraffen uitgedeeld wer den, doch alle verdachten konden weer vertrekken met de weten schap dat z\j binnen afzienbare tijd 's Rijks schatkist metterdaad mochten spekken. Allereerst verscheen Johanna Jaco- ba Sophia M.-van P. uit Den Helder op het matje die het boter-tekort in haar gezin had willen aanvullen door zich een aantal boterbonnen toe te eigenen. Aan de politie had deze al te ijverige huisvrouw verklaard dat haar zenu wen in de war waren geweest door het tekort aan boter. De officier van Justitie, mr. Holsteyn, meende dat die zenuwen geen reden tot oneerlijkheid behoefden te zijn en eiste 100.— of 30 dagen en daarnaast 5 maanden voor waardelijk gevangenisstraf. De rech ter hield rekening met het inkomen en veroordeelde tot 50.of 25 da gen en 3 maanden voorwaardelijk. 2JAAR GELEDEN had Albert X zich aan enkele kleine diefstallen bezondigd, waarvan een rij wieldiefstal wel het hoogtepunt vorm de. De officier was van mening dat een gevangenisstraf niet noodzakelijk was. In de eerste plaats was de diefstal reeds geruime tijd geleden gepleegd en bovendien had verdachte bewezen zichzelf in de 2'/i jaar te kunnen re- classeren. Ook de rechter vond het niet noodzakelijk en „X" werd daarom tot een half jaar voorwaardelijk en 100 veroordeeld. EEN TWEETAL KNAPEN Johan Bertus K. en Cornelis Gerardus V., beiden uit Den Helder, hadden van een Marinegebouw de loden strips on der de raamkozijnen weggepeuterd en het aldus verkregen lood aan een op koper verkocht. Zij verklaarden dat de opbrengst on geveer 15.— had bedragen, hetgeen de rechter niet belette ieder tot 50.- ot 25 dagen te veroordelen.. EEN MISHANDELING ontbreekt vrijwel nooit op de zitting van de politierechter, althans het na spel van een mishandeling, en ook nu weer verscheen er een krachtpatser die in één keer een tegenstander van een stuk of drie tanden had verlost. Het was Cornelis van O., ook al uit Den Helder, die deze krachttoer had verricht. Een matroos had zijn zuster beledigd en er vielen woorden. Alvorens die woorden waren gevallen waren de ke len met sterke drank besprenkeld, de matroos zijn keel was besproeid, het geen een agressiever houding van laatstgenoemde tot gevolg had. Cor nelis vertelde dit en zei dat hij uit noodweer had gehandeld toen hjj een bord in de richting van de matroos had gesmeten. Dit kostte de matroos drie tanden en Cornelis thans 15.of 5 dagen. Prima Closetpapier 250 bl. zijdezacht 35 ct. 99 „Hel het tui- hun m de di- ons Op 9 Juni a s organiseert de V V der" een Junioren-tournooi De Jeugd commissie van Helder is er in geslaagd een aantal clubs met naam naar hier te krijgen zodat wij gerust kunnen spreken van een groots tournooi Prettig doet het aan, dat ook HRC werd uitgenodigd, waarbij duidelijk aan licht treedt, dat de verstandhouding sen de jeugdcommissies perfect is Het is bekend, dat de grote clubs toekomstige eerste elftalspelers juist de junioren al ontdekken Clubs ala D W S, Stormvogel», Vole- wijekers en 't Gooi hebben het voorrecht steeds naar een uitgebreid junioren-reser voir te' kunnen grijpen En al zullen jongens, die hier straks komen, niet reet in het eerste elftal komen, voor staat het vast, dat een groot deel van hen in de naaste toekomst de kleuren van de club met ere zullen dragen Het tournooi wordt in twee afdelingen gespeeld, n 1: Groep I: Alcmaria Vic- trix, Stormvogels, DWS en HRC; Groep II: Helder, Volewijckers, 't Gooi en ZTC (of KFC) Voor elke groep is een le, 2e en 3e prijs Wij zullen over enkele weken het pro gramma publiceren, alsmede de aanvangs uren Zaterdag 22 Mei a.s., 's avonds 7.30 uur vindt er een tafeltennisdemon stratie plaats. Niet minder dan de Nederl. kampioen Cor du Buy en Willy van Zoelen, de eveneens uitste kende tennisser, zullen in het Chr. Mil. Tehuis aan de Kanaalweg eens laten zien, hoe tafeltennis nu gespeeld wordt. Onze plaatselijke sportclubs zijn de laatste tijd buitengewoon actief. De kampioen biljarten van Europa Piet van der Pol heeft nog maar kortge leden zijn kunnen gedemonstreerd Het Nederl. Handbalelftal speelde zijn laatste oefenwedstrijd in onze stad en nu komt de populaire Cor du Buy zijn vaardigheid demonstreren. Wij zijn er van overtuigd dat zijn optreden de moeite meer dan waard zal zijn. Aan een dergelijke demonstratie zijn kosten verbonden. De plaatselijke tafeltennisver., die de organisators zijn, hebben besloten entrée te moeten heffen, iets dat met het oog op de kosten een redelijk motief is. Voor volujassenenen bedraagt dit 0.50 en voor scholieren 0.25, Bij vonnis van de tweede Kamer van het Alkmaarse Tribunaal werd Jo- hannes V. te Den Helder veroórdeeld tot een verbeurdverklaring van f 1500 Hierbij werd medegedeeld dat slechts het subsidiair ten laste gelegde bewe zen werd geacht. Door de politie werden twee werk gevers bekeurd, die hun personeel buiten de toegestane tijden werkzaam heden lieten verrichten. Geboren: Jan, z. v. Jan Post en Fetske Bos. Teunis, z. v. Frederik Bak ker en Marretje Post. Andries, z. v. Kobus Kaptein en Dirkje Bakker. Mar retje, d. v. Teunis Schenk en Willem pje Hakvoort. Gehuwd: Sjoerd Bakker en Ja- cobje ten Napel. Overleden: Grietje Hoefnagel, 45 jaar, echtg. van Riekelt de Vries. Klaas Hoefnagel, 53 jaar, echtg. van Truitje Post. Geboren Martinus M, zoon van M Zwarts en M C Adrichem Maria C, dochter van M Zwarts en M C Adrichem Margaretha J, dochter van J J Rutte en E A Zwanenburg Maartje A, doch. ter van J G Bruin en N Blom Kla- zina P, dochter van M M Janssen en E C Louter Wijnaldus J N, zoon van C G A van Schalk en G Kossen Klaas, zoon van K Waag en C Raa Bernar- dina J P M, dochter van A W Wolters en W G Verheij Ondertrouwd: Abraham Chr de Beurs en Greta J Erik» Cornelis Zij dewind (wonende te Winkel) en Guurtje Swarthof Jan Otten en Sjoukje Jonker Cornelis Driessen (wonende te Alkmaar) en Margaretha M Leek Overleden: Trijntje Visser, 40 jaar, echtgenote van J J Kossen Aagje van der Velden, oud 72 jaar, weduwe van D van Duin Adam de Wit, 7» Jaar, echtgenoot van M Balvers De voorzitter van het Centraal Stem bureau heeft tot lid van de raad dezer gemeente benoemd de heer J. Peijs te Oudesluis, zulks in de vacature, ont staan door ontslagneming van de heer G. Bisschop (CPN). De heer K. de Graaf, die eigenlijk voor benoeming in aanmerking kwam, had te kennen ge geven, dat hij niet voor benoeming in aanmerking wenste te komen. Wederom heeft de minister van oor log aan een tweetal dienstplichtigen uit deze gemeente voor één jaar vrij stelling van de dienstplicht verleend wegens persoonlijke onmisbaarheid, t.w. aan Gerrit Kant en Simon J. Z. Mors, beiden van de lichting 1948 en wonende te Burgerbrug. Jubileumfeesten, Afgevaardigden van verschillende verenigingen, aangesloten bij de Pol derse Gemeenschap, kwamen bij de heer Bossen bijeen ter verdere uit- werking van de plannen voor de jubi leumfeesten. In zijn openingswoord herinnerde Mr. H. Jonker Hzn. aan de geslaagds 4 Mei-herdenking, waarvoor de orga nisatie in handen was gelegd van de Stichting '40—'45. Met zijn opmerking, dat het wense lijk was geweest de aanwezigen in het kerkgebouw zelf meer in het gebeurde te betrekken door b.v. gemeenschap- jelijke zang van het Wilhelmus, zou bij een volgende gelegenheid rekening worden gehouden, zei de heer Weeder. De heer Jonker vestigde ook nog even de aandacht op de viering van het 30-jarig bestaan van de muziekver eniging Concordia en wekte op, dit feit niet ongemerkt voorbij te laten gaan. Na aanvankelijk wat in de ruimte te hebben gepraat over zaken, waarover toch geen beslissing was te nemen, vóór men meer zekerheid heeft over welke geldmiddelen te beschikken zou zijn, werden enige spijkers met koppen geslagen. Zo werd vastgesteld, dat de ope ning van het feest, na kerkdiensten en ontsteking van het vreugdevuur, zal plaats hebben niet in een zaal. maar bij het gemeentehuis. Aan ds burgemeester zal verzocht worden deze plechtigheid vanaf het balcon van het raadhuis te willen verrichten. Er zal, zo bleek uit het uitgebrachte verslag van mej. Haarsma (sectie Sport) geen wedstrijd ZAPBKC plaats vinden, maar een voetbalwed strijd Anna PaulownaBreezand. De elftallen worden samengesteld uit ZAP en BKC en van de vereniging ADO, zal de keeper uitgenodigd wor den. Ruiters zullen de start en het lopen controleren, van de deelnemers aan de estafetteloop, die aan het ont steken van het feestvuur vooraf gaat. De spormiddag zal omvatten een handbalwedstrijd (elftallen van „Vlie gensvlug"), turnen van „Dokev" en bo vengenoemde voetbalwedstrijd. Boven dien paardensportdemonstraties, waar van de vorm nog niet geheel vast staat. Aan de biljartwedstrijden zullen minstens 11 clubs degelnémen. Er wordt in 5 klassen gespeeld. De heer C. Prins is wedstrijdleider. Er zal reeds vooraf aan de kamp begonnen worden, zodat tijdens het feest, op de tweede morgen, in iedere klasse, 4 spelers om de prijzen zullen kampen in 5 café's. De heer G. H. Geerligs werd tot al gemene penningmeester benoemd. De jongerenorganisaties zullen bijeen ge roepen worden om te zien of met weinig of geen kosten iets agn versie ring der gemeente kan worden ge daan. Een belangrijk besluit gold nog de datum van het feest. Wil men vasthouden aan de opvoering van het jubileumspel (de vervaardiging is opgedragen aan de heer Van Alphen) te Anna Paulowna en Breezand, aan volksspelen en sportmiddag, dan kan men niet met minder dan drie dagen volstaan. Om echter tegemoet te komen aan de bezwaren tegen het stilleggen van de werkzaamheden voor zo lange tijd, is de viering iets vroeger gesteld en wej op Donderdag, Vrijdag en Zaterdag, 9, 10 en 11 September zodat 2 y„ dag verzuimd wordt. Nadat de volgende bijeenkomst op 4 Juni in Veerburg gesteld was en was meegedeeld, dat dan ook de lijsten zullen worden verstrekt voor de in zameling, sloot 'de voorzitter de ver gadering. Geboren: Jan, zoon van, S A Oosthof en M A Hazelhof Dirk en Barend, zoons van B Hagmeijer en A J Baarslag Hermine G M Th, dochter van P L G Warmerdam en H A M van den Berg Johanna A M, dochter van C Brink en A M Steltenpool Elisabeth J, dochter van T Alting en E J Raatgers Jozef J A, zoon van P J H Winnubst en A G P.uitenburg Johanna H, dochter van G Schoonbeek en A Mulder Maria J A, dochter van H P van Klink en Jac van Haastregt Petrus C, zoon van W C Houdijk en M J Burger Cornelis M J, dochter van J J Koomen en. A C Slijker- man Jan, zoon van J van der Woude en J J van der Vaart Gerrit P, zoon van J Voorthuijzen en A van der Wal Helena M M, dochter van N A A Huijg en M E T Seholte Margaretha M, dgch- ter. van P A Komen en A C de Wit Gerardus Ch, zoon van W c J van der Salm en A de Jong Arlën, zoon van H Tauber en L T Kos Hendricus J, zoon van Joh Mosch en Joh M van D,ijk Jaeobus A M, zoon van H M Van Nie- kerk en G Winder Ondertrouwd: S Weij en Joh E Janssen p Verbruggen en A M van Dijk A Jonk en P Schutten D Landman en D S Wit Getrouwd: W van Rijn en M Veld man Johannes G Baars en M J Ro zenbroek P Donker en A G Kaan Joh Kaptein en M Praat DJ Gouwen- berg en M E Harmsen Overleden: joh O de Jong, 4 mnd, Wed. M K van Zandwijk—Avé,' 61 Jaar GW Waiboer, 62 jaar A J den Das, 1 jaar J Blaauboer, 83 jaar G de Leeuw, 77 jaar BRANDWEERWEDSTRIJDEN Aan de kringwedstrijden van de brand weer (kring Den Helder) zullen onge veer 10 korpsen deelnemen Zij worden op Zaterdag 29 Mei aan de Kleine Sluis gehouden Dit zijn wedstrijden in de z g C-klasse en zij worden gehouden met het materiaal van onze gemeente Op later te bepalen datum zal er een wedstrijd ln groter verband plaats heb ben; een afdelingswedstrijd in de B- klasse, waarbij de deelnemende corpsen met eigen materiaal uitkomen

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2