AMSTELMEER Overhemden Zelfbinders Stad en Omgeving. Olympische Tweede Pinksterdag Varkens met lange staarten CISKE TRILOGIE Achthonderd jeugdige Nieuwediepers op reis naar Rotterdam Helderse Sportraad zet beste beentje voor! ZWEMFILMS IN CASINO De heer Kolster 80 jaar 19.75 8.60, H.25 ABONNEERT U OP DIT BLAD Cabaretavond Groninger Vereniging NIWIN-propoganda-avond Waar zijn onze schepen Belachelijke houding van Beheersinstituut Neem de oorzaak van Uw Rheumatiek weg. Vandersteng vertrekt Zaterdag om zeven uur Janus Kuiper's verjaardag t Men zal zich herinneren, dat de plannen voor het organiseren van een Olympische dag lelijk door de weersomstandigheden in de war werden gestuurd. Uitstel behoeft echter nog geen afstel te betekenen, en daarom hoopt het bestuur van de Helderse Sportraad meer geluk te hebben op de komende Tweede Pinksterdag. Zo zal dan, als alles ditmaal goed gaat, de Olympische Dag Maandag a.s. een feit worden. Een Olympische Dag. Onwillekeurig denkt men daarbij aan het' Stadion te Amsterdam, waar op zo'n dag de beste athleten van Nederland aantreden, waar de beste paarden tegen elkaar in het veld komen, kortom waar alle sporten door hun meest vooraanstaande beoe fenaren zijn vertegenwoordigd. Een dergelijk festijn zullen wij hier niet beleven. Maar het voorspelt toch wel veel goeds, dat .alle plaatselijke clubs zijn ingeschakeld, en dat ook in het Helderse „Stadion" alle sporten zullen worden gedemonstreerd. Alleen reeds deze gedachte, alle sporten op één dag door alle clubs be oefend te zien, moet de Helderse Sport raad voldoening geven. Daarmee is im mers de Olympische gedachte voor een goed deel, zij het nog in kleine kring, verwezenlijkt. Het sportraadbestuur heeft enkele moeilijke weken achter de rug, waar wij weten dat dit actieve vijf tal voor niets staat. Ook ditmaal is alles tot in de puntjes geregeld. Nu nog de medewerking of liever de ontsten tenis van Pluvius, dan zal deze Olympische dag voor geheel sportlie- vend Den Helder een hoogtepunt wor den, waarover men nog lang zal spre ken. Al komen niet alle prominenten uit onze stad in het veld, deze dag zal toch veel te genieten én te leren geven. De dagindeling. Om 9.15 uur marcheren de dertig deelnemende verenigingen vanaf de Prins Hendriklaan, via het Konigsplein en de binnenstad naar de sportvelden. Iedere club wordt vertegenwoordigd door vijf leden in costuum en 1 be stuurslid. Het ligt in de bedoeling dat de clubvlaggen en -vaandels worden meegedragen, dus de stoet zal ongetwij feld een aardige aanblik opleveren. Terwijl men onderweg is, start om 9 55 uur bij het Raadhuis een loper met de vlag. Een blok verder wordt hij af gelost. In het geheel tien lopers nemen aan deze estafette deel, zodat de vlag binnen vijf minuten op het sportveld kan zijn. Voorzitter Luijckx neemt de door Piet Bakker, f4.90 per deel BOEKH. EGNER, DEN HELDER Dinsdag hebben wij tweemaal een bezoek gebracht aan de Casino-zaal, om te zien naar de zwemfilms, welke daar werden vertoond. In de ochtend en middaguren waren de leerlingen van o.a. de Ambachtsschool, het Ge meentelijk Lyceum en de Kweekschool aanwezig. Na een korte inleiding werd een aantal rolprenten vertoond die betrekking hadden op het zwem men. In hoogste instantie gaat het bij elke propaganda voor het leren zwem men om de bestrijding van de afschu welijke verdrinkingsdood. En dat dit gevaar niet denkbeeldig is liet ons 't eerste filmpje zien. „Het water trekt" is een amateursproduct, dat ons wilde laten zien welk een belangrijke plaats het water in onze Nederlandse samen leving inneemt. Voor de filmcritici moge dit product dan misschien niet aan de eisen beantwoorden, het „Leit- motiv" wordt aardig verwerkt en voor al de jeugdige bezoekers hebben er volop van genoten. Het moeilijke onderwerp „school zwemmen" werd in een tweedelige film op het doek gebracht. Een moei lijk te verfilmen onderwerp, want zo wel leerling als onderwijzer alsook de leek moet deze aanschouwen. En daar in is de cineast geslaagd. Ook de mon delinge toelichting van de heer J. van Drunen, consulent Lich. Opv., deed de overdag aanwezigen geboeid toezien. Tot slot een tweetal andere films. In de eerste plaats een sportfilm „Water vreugde", die liet zien wat alzo moge lijk is als men kan zwemmen: dan staan prachtige sporten als zeilen, roeien, waterskiën en het hier weinig bekende planking op de lijst der mo gelijkheden. Voorts „Wind, water, zei len", romantische opnamen van een Zweeds zeilschip op de Oostzee en een vervoer van houtvlotten in het na- tuurschoon-rijke Scandinavië. Als ex traatje, dat insloeg, de filmtechnisch zo goed geslaagde opnamen van de Olympiade 1936: paardspringen, gym nastiek en schoonspringen. 'S AVONDS In de avondvoorstelling kon de heer P. de Ridder, wnd. voorzitter van de Kring Noordelijk Noord-Holland der KNZB een kwantitatief niet talrijk publiek verwelkomen. Kwalitatief was de bezetting heel goed. Behalve o.m. wethouder Van Loo, het bestuur der HWN, het bestuur van Z.V. ,,'t Mars diep" zagen we vele plaatselijke zwem- prominenten luisteren naar de woor den van genoemde voorzitter, die wees op het belang van het zwemmen, op de financiën, waarmede men het doel „Ieder Nederlander Zwemmer" tracht te bereiken, op het schoolzwemmen, waarmede de gemeente Den Helder sinds 1925 een vooraanstaande plaats inneemt, en op de verhouding tussen zwemles en sporttraining. Het is werkelijk jammer, dat Casino nog open plaatsen vertoonde, want het gebodene had nog groter belangstel-, ling verdiend! Intussen hebben de sa menwerkende instanties met deze voorstellingen een goed werk gedaan. driekleur daar in ontvangst en overhan digt haar aan twee padvinders, die de vlag zullen hijsen. Dat gebeurt om pre cies tien uur, waarna het Volkslied over de sportvelden zal klinken. Intussen zijn de dertig verenigingen reeds opgesteld voor de tribune en dan kan de Olympische eed worden afge legd. Deze zal bestaan uit een korte toespraak door één der deelnemers. Eerst dan begint het eigenlijke sport programma. Achtereenvolgens zullen worden gedemonstreerd: gymnastiek, paardrijden, korfbal, hockey, voetbal, boksen en handbal, en er zal dus voor een ieder wel iets belangwekkends te zien zijn. Bovendien zullen enkele inte ressante wedstrijden worden gespeeld. Wij noemen bijvoorbeeld de jeugd- hockey wedstrijd Hermes-Strawbernes, de junioren-voetbalwedstrijd Den Hel derKop van Noord-Holland, de korf bal wedstrijd tussen K.V.H. en de eer ste klasser uit Amsterdam. De verschil lende opstellingen zullen wij in een volgend nummer bekend maken. Overigens zorgt de Helderse Sport raad zelf voor een uitvoerig program ma, dat tegen betaling van tien cent Dei- stuk verkrijgbaar zal worden gesteld. In dit programma-boekje zal men alle opstellingen kunnen vinden. De toe gangsprijs bedraagt, zowel 's morgens als 's middags, 25 cent (kinderen 10 cent). Deze prijs is zo laag gesteld, om dat de opbrengst van de programma verkoop alleen bestemd is voor de be strijding der algemene onkosten. Gisteren vierde een bekend stad genoot, de heer M. A. Kolster, zijn tachtigste verjaardag. Het was niet te verwonderen, dat deze figuur, die vooral in R.K. kringen een grote po pulariteit bezit van verschillende zijden werd gecomplimenteerd. Het was aanvankelijk de bedoeling, dat een receptie zou worden gehouden aan boord van het contactvaartuig „Vandersteng". Dat ging echter plot seling niet door, daar het schip on derweg van Amsterdam naar Den Helder door de mist enigszins uit de koers geraakt, enige uren aan een ondiepte gekluisterd heeft gelegen. De receptie werd daarom te elfder ure in Formosa belegd, waar velen acte de présence gaven. Ook burge meester Ritmeester gaf van zijn be langstelling blijk. met twee losse boorden, maten: 15%, 16,16'/,, 17 Met vaste boord Alle maten grote sortering 273,39053° De leden der Groninger Vereniging Stad en Ommeland" hebben zich Maandagavond in „Centraal" uitstekend kunnen amuseren op de cabaret-avond, v/aar optrad het „Draaimolen-cabaret" Met benijdenswaardig enthousiasme heeft dit zeer beschaafde groepje artis- ten een vlot, gezond en vrolijk pro gramma afgewerkt. Menige originele vondst gaf de aanwezigen aanleiding om dubbel te genieten. De bekende Avro-star Pauline Wesselman, charmant en met een prettige stem, zong Neder landse, Franse en Spaanse liedjes, als ook vet welbekende „Nonnenkoor". An- dré Bakker, een geestige komiek, droeg op grappige manier een st,uk simpel proza voor dat door zijn hoorfcare inter punctie een diepe indruk op de aanwe zigen maakte! Jacques Venini liet zich kennen als 1 scherpzinnig uitvinder, die een apparaat had ontworpen ter tempering van geluiden, hetwelk bijzon der aanlokkelijk leek. Deze artisten kwamen verscheidene keren in diverse creaties op de planken, en zij zorgden ervoor dat ongemerkt de tijd aanbrak om met het bal te beginnen. Het was voor de toeschouwers bijzonder aardig, dat het Draaimolen-cabaret een enkele maal een Gronings nummer voor het voetlicht bracht, zo bijvoorbeeld hst babbeltje met Opoe Veenstra, de oudste inwoonster van Groningen. Natuurlijk ontbrak het dansje-na niet, met muziek van Centraal's huisorkest. Het plaatselijk NIWIN-comité stelt zich voor, op Maandag 24 Mei a.s. in Formosa een propaganda-avond te hou den, waar o.m. enkele Marvo-films kun nen worden vertoond. De Marvo- tevens O.S. en O.-officier van het Commande- ment der Marine te Willemsoord, luite nant ter zee le klasse U. F. van Veen, lid van het comité, heeft zich bereid verklaard een causerie te houden over een onderwerp betrekking hebbend op de zeevaart. Nadere mededelingen vol gen nog. Averdijk, Havanna-Londen, 11-5 17 mijl Oost Lizard. Borneo, 11-5 van Colombo te Abadan. Clavella 12-5 van Curagao te Las Palmas. Erinna, 11-5 van Singapore naar Miri. Etrema, 11-5 van Port Said naar Abadan. Heelsum, 9-5 van Duala naar Port Gentil. Hugo de Groot, Amsterdam-Batavia, 11-5 te Port Said. Johan de Witt, Sabang-Soerabaya, pass. 11-5 Singapore. Kamerlingh Onnes, Rotterdam-Batavia, pass. 10-5 13 uur Ouesant. Maaskerk, 12-5 van Duala te Lagos. Mapia, Suez-Pe- nong, pass. 10-5 Ceylon. Meerkerk, 11-5 van Marseille naar Le Havre. Polydorus, 8-5 van Singapore naar Am sterdam. Roepat, 11-5 van Genua naar Port Said. Rotti, 11-5 van San I rancisco te Vancouver. Samarinda, pass. 11-5 Wake eiland, San Francisco- Manilla. Waterman, 11-5 van Rot terdam te Batavia. Alamak, ver moedelijk 15-5 van Matanzas naar Pu- er to Tarafa. Aldebaran, vermoede lijk 12-5 van Hampton Roads naar Ne derland. Algorab, 11-5 van Genua naar Liverno. Alkaid, 11-5 van Forto Alegre naar Santos. -»• Amstel- kerk, Amsterdam-West Afrika, pass. ]2-5 Lissabon. Blijdendijk. New York-Londen, pass. 12-5 Scillies. Gaasterkerk, Japan-Rotterdam, 11-5 v. Aden. Grootekerk, R'dam-Austra- lic, 11-5 te Genua. Karaton, A'dam- Batavia, pass. 11-5 Minicoy. Ma- doesa, 12-5 van Gibraltar naar Lon den. Muiderkerk, 12-5 van Istan- boul te Marseille. Prins Alexander, 11-5 van Port Alfred naar Quebec. Prins Joh. Willem Friso, Antwerpen- Montreal, pass. 11-5 Dover. Prins Willem van Oranje, 11-5 van Montreal naar Cchicago. Ridderkerk, Rotter dam-Japan, 11-5 van Hongkong. Stad Haarlem, 13-5 van Narvik te IJmuiden verwacht. Talisse. Rot- terdam-Australië, 11-5 te Fremantle. Willem Ruys, Batavia-Rotterdam, pass. 11-5 Socotra. Winterswijk, 11-5 van Sfax via Ceuta naar Amsterdam. Zonnewijk, Cienfuegos-Rotterdam, pass. 11-5 Horta. Bij de Politierechter De varkens die de Helderse ho telier Gerrlt r. B. voor zijn bedrijf had laten slachten hadden nog een lang staartje. CCD-ambtenaren en politieagenten hadden na een span nende Jacht enige weken geleden die varkens achterhaald toen zij geslacht en wel naar v. B. werden vervoerd. Woensdagmorgen stond v. B. hiervoor terecht bij de Alkmaarse Bijzondere Politierechter, Mr. Stof- fels, en met hem nog 8 anderee per sonen die op een of andere ma nier bij deze zaak waren betrok ken. DRIE VARKENS De Eonomische officier van Justitie mr. Vellinga had verdachte ten laste gelegd het doen slachten van 3 var kens. Dit werd door verdachte niet ontkend en ook zijn verdediger tornde niet aan deze feiten. Wel heeft mr. Jonker in een langdurig betoog ge tracht duidelijk te maken wat de aan leiding tot deze clandestiene slacht partij is geweest. In 't kort kwam het betoog hierop neer, dat het bedrijf van zijn cliënt een toewijzing kreeg die aanmerkelijk'te klein was om de gasten naar behoren te bedienen. Deze opmerking werd gesteund door de ver klaring van een getuige-deskundige. Wanneer de cliënten niet naar hun EEN OUDE BEKENDE KOMT TERUG SPECIAAL HERENMODES SPOORSTRAAT 49 HEROPENING Zaterdag 15 Mei 11 Mei 1948 was een grote dag voor achthonderd Helderse schoolkinderen. BUna alle leerlingen uit de hoogste klassen der lagere scholen en de eerste klassen der U.L.O.-scholen hebben, op initiatief van de directie der Nederlandse Spoorwegen, een schoolreisje gemaakt naar Rotterdam. Onder leiding van hun eigen onderwijzers hebben zij voor één dag de schoolbanken de rug toegekeerd om te genieten van veel Interessants dat onze eerste havenstad biedt. Om 6.51 vertrok de trein naar het Zui den, en ruim vijftien uur later stoomde het oude trouwe ijzeren paard met zijn onafzienbare sleep volgrijtuigén de Jutterij weer binnen. Maanden tevoren waren de kinderen van verschillende scholen al met spa ren begonnen. Menig onderwijzer en onderwijzeres besprak in een voorbe reidende les de bezienswaardigheden, die in Rotterdam zouden worden be zocht. Plattegronden van havenwer ken en doorsneden van de Maastunnel prijkten op Helderse schoolborden, vreemde dieren vormden het onder werp van bespreking en de schoonste dreven waar men onderweg langs zou komen passeerden in gedachten reeds de revue. Was het wonder dat de kin derharten popelden van verlangen om al deze heerlijkheden met eigen ogen te aanschouwen? Onder „opperleiding" van de heer 'k Verlang naar licht en lucht en wijde vergezichten, in landen waar de ban der dagen breekt, 'k verlang mijn hart uit kloven op te richten daar waar de eeuwigheid haar tijdloos heden spreekt. lokt naar de ruimte, maar wij voelen ons reeds gelukkig wanneer de zonne stralen worden weerkaatst door het glanzend chroom van de kerker die wij beminnen. In het staal van de spij len zingt het gebeier van de klok die ons roept naar de vrijheid, maar wij doen niet anders dan tevreden genie ten van deze roepstem alleen. Maar aoms wordt het lokkend zon licht te aterk, soms voelen we ons be nauwd in onze gevangenschap, soms haten wij het staal dat glimmend ons leven omkooit. En dan maken we ons klaar om eruit te trekken, de ruimte in Daar verwijdt de spijlenkrans zich tct voorbij de einder, en we voelen ons gelukkiger naarmate de einder wijder wordt. Maar eens komt onherroepelijk het moment waarop we onze kooi gaan missen. Was het immers niet een kos telijke kooi met prachtige gouden tra lies? We zoeken net zo lang tot de krans van spijlen weer dicht om ons heen staat, en we herkennen dan weer tot ons verdriet het glanzend staal, on wrikbaar en hard als diamant. Het heimwee naar de ruimte krampt weer in ons hart cn het spel begint op nieuw. Zo is het leven, één heen en weer golven tussen de uitersten. We menen te zoeken naar die uitersten, maar we beminnen in feite dat voortdurend pulseren, die eeuwige beweging. Zo verlangen we in de stad naar het wa- T, ti i j - xx x ter, en op het water naar de stad. Deze foto werd op Hemelvaartsdag zich eén voelden onder dezelfde zon: D#arom is het wel eens goed, naar 't genomen, op het moment dat de hun schepen gedragen door de sterke heimeer te trekken, en ver te zijn HWN-vloot gereed gemaakt werd om golven van eenzelfde meer en- voort- van onze vreemde wereld. Om zich te vertrekken naar het Amstelmeer. gedreven door dezelfde wind. Met al- heer len in hun hart die vreemde lust om Marinus van het V. G. L. O. aanvaard de de „Spes Heldriae" de reis, nage staard door vele ouders, die tot het laatste ogenblik hadden klaargestaan met hun waardevolle maar gratis verstrekte! adviezen. Het weer werkte buitengewoon mede, en na eén voorspoedige reis kwamen we om streeks elf uur in de Maasstad aan Het gezelschap werd in twee groepen gesplitst. Met een stampvolle tram ging onze groep naar Bellevue, vlak bij de tun nel, waar de eerste consumptie werd genoten. Vandaar te voet naar de Maastunnel, waar de roltrappen aller bewondering afdwongen. Onder scho ne kinderzang, die fantastisch weer galmde in het holle tunnelgewelf, werd de linker Maasoever bereikt, waar één van de fraaie rondvaartboten der Maatschappij „Spido" gereed lag om de jeugdige bezoekers een indruk te geven van de geweldige drukte in de zich snel herstellende havens van deze metropool. Achtereenvolgens voeren we langs en in IJsel-, Lek-, Keile- en Merwedehaven aan de Noorderoever, en Maas-, Waal- en Rijnhaven aan de Zuideroever. Inmiddels stond weer de tram ge reed, die ons naar Blij dorp bracht. De kinderen hadden al een flinke bres geslagen in de meegenomen proviand, en hier in de Diergaarde konden de overgebleven boterhammen onder het genot van een flesje „prik" in de gre tige magen worden gewerkt. En toen de dieren! De krokodillen, de zeeleeuwen, de parkieten en pape gaaien, de zebra's en tijgers, en alle andere dieren uit vreemde landen, zij waren alle even indrukwekkend en interessant. Om half zes was het weer verzame len geblazen, en om zes uur vonden Ide beide groepen elkander bij het station terug. De andere groep had onderwijl hetzelfde programma in omgekeerde volgorde afgewerkt. Prompt op tijd (18.34) startte de ex- tra-trein weer naar het Noorden. Een geweldige zeedamp was juist komen opzetten, die er waarschijnlijk oorzaak van was dat de terugreis iets langer duurder dan de bedoeling was. De trein kwam een uur over tijd in Den Hel der aan, wat natuurlijk vooral voor de wachtende ouders minder aange naam was. De opgetogen gezichtjes en opgewonden verhalen van hun dank baar kroost maakten alles weer goed, Alle moeite en zorg, die de voorberei dingen van deze reis hebben gekost, waren ten volle beloond! wensen wordenbediend, dan lopen zij de deur voorbij, zei mr. Jonker. Daar verdachte in de oorlogsjaren een be hoorlijke vermogensaanwas had gekre gen, hetgeen bereikt was door ook Duitsers in zijn zaak te bedienen, had v. B. een zekerheidsstelling gekregen van 100.000. Het was wel zeer moei lijk om aan die leveranties aan de bezetters te ontkomen, meende verde diger en die zekerheidsstelling was dan ook wel rijkelijk hoog. Maar juist door dat grote bedrag was het voor zijn cliënt noodzakelijk het publiek in zijn zaak te houden en dus clandestiene aankopen te doen, gezien de kleine toe wijzing en de hoge eisen van het pu bliek. Als getuige a décharge was opgeroe pen een vertegenwoordiger van het be heersinstituut, die verklaarde dat v. B. zijn uiterste best deed om zijn zaak zo goed mogelijk te laten draaien en dat hij iedere cent verantwoordde. De clandestine aankopen en de opbrengst daarvan waren alleen voor de zaak be stemd, volgens deze getuige. Verdachte was zelfs zo precies dat hij de aankoop van de drie varkens in zijn boeken had verwerkt. Achter de groene tafel kwam men al heel spoedig tot de conclu sie dat dus het Beheersinstituut op de hoogte van deze aankopen moest zijn hetgeen de vertegenwoordiger van deze instelling niet tegensprak. „Ik ben alleen verantwoordelijk voor het financiële gedeelte" zei de vertegenwoordiger van het B.I. „Als u dus clandestine aankopen in de boeken tegenkomt, slaat u dan geen alarm?" vroeg de officier kennelijk verbaasd. Nogmaals herhaalde getuige dat dit buiten zijn competentie viel, hoewel hij later verklaarde, dat door hem weieens een waarschu wing was gegeven. Uit het gesprek dat zich hierna ontspon bleek ech ter die waarschuwing niet zo veel om het lijf te hebben gehad. DRIE MAANDEN GEVANGE NISSTRAF, had mr. Vellinga geëist doch de politie rechter had na de uiteenzetting van mr. Jonker een duidelijk beeld gekre gen van de moeilijkheden die deze'ver dachte in zijn bedrijf had en meende daarom niet tot een gevangenisstraf te moeten overgaan. Mr. Stoffels memo reerde bij zijn overwegingen nog de houding van het beheersinstituut die hij belachelijk noemde. Met de belofte dat bij herhalingen ^eker een onvoor waardelijke gevangenisstraf zou vol gen, werd Van B. tot 2000.— of 2 maanden en 1 maand voorwaardelijk met 2 proefjaren veroordeeld. DE SLACHTPLAATS Bij Petrus Cornelis v. d, V. waren de varkens geslacht waarvoor deze verdachte tot 300.of 2 maanden werd veroordeeld. Bovendien kreeg ook hij een stok achter de deur in de vorm van 1 maand voorwaardelijk om zich in de toekomst te bedenken nog eens gelegenheid tot slachten te geven. DE VERVOERDER was de expediteur Cornelis M. die eerst de varkens in levenden lijve had opgehaald en later aan stukken had teruggebracht. Hij had zich hiervoor geleend om een extra'tje te verdienen hetgeen hij hard nodig had daar hij met trouwplannen rondliep. Die plan nen werden Woensdag vermoedelijk wel even in de war gestuurd, want M. werd tot 250.of 2 maanden en een maand voorwaardelijk veroordeeld. DE LEVERANCIERS Johannes K., Pieter R. (beiden uit Schagerbrug) en Cornelis D. uit Den Helder werden naar gelang van hun financiële positie veroordfeeld. J. K, werd tot 450.of 2 maanden, P. K. tot 250.of 2 maanden en Cornelis D. tot 150.of 60 dagen veroordeeld. DE SLACHTERS Tenslotte hadden de drie varkens ieder nog 'n privé slachter gehad. Alle drie waren het vakmensen,'want zij beoefenen het ambacht van slagers knecht. Arie V. en Willem V. hadden ongeveer 2 maanden in voorarrest doorgebracht en werden daarom tot 3 maanden voorwaardelijk met 3 proef jaren veroordeeld. Reinier R. kreeg naast een maand voorwaardelijk nog 150 te betalen. vei te gevoelen van_ schrijfmachines en telefoontoestellen, en nog verder van de wonderlijke suggesties die men actualiteiten noemt. Daar op het Am- Leeft immers ons hart niet gevangen jtelmeer was fiets actueel. Wat vijf Rechts kruist de Draak van de Bot reeds rusteloos heen en weer, ter- voor één dag de conventie van altijd wijl de tros der „Goodwin" wordt los- to vergeten. gesmeten. Men voelt op dit ogenblik Leeft immv.„ iets als de spanning die een vlucht in een ban van conventie en gewoon- minuten geledén gebeurde was alweer voorafgaat, een hunkering naar de te, spannen wij ons niet dagelijks vergeten, en wat straks zou kunnen e' in om het aan die ban te gewennen? gebeuren boezemde niemand onzer be- Moeten we het daaruit verklaren, Wij spreken van vrijheid, maar weten jang in. Het was onder die blijde zon dat het water voor ons, Nieuwedie- nauwelijks meer wat vrijheid is. Wij Cen momenteel genieten, dat geen pers, zulk een ontzaglijke aantrek- gaan op het vaste uur naar ons werk, commentaar behoefde. Iets dat zweem- kmgskracht bezit? Is het de drang om en kleden ons als ieder ander. Wij de naar het tijdloos heden uit de vers- de klemmende kluisters te ontvluch- eten en drinken elkanders spijs en regels die hierboven als motto staan, ten, die ons drijft naar de zee? Voedt drank, en leggen ons ter ruste wan- Ds ban der dagen voor een ogenblik aeze drift het vuur, waarmede een zei- neer de klok ons dat gebied. Wij leven gebroken. Het verlangen naar licht en ïer zijn schip door de golven jaagt? in een kooi, waarvan wij de tralies lucht der wijde vergezichten, voor een Lat vuur brandde op het Amstelmeer, zorgvuldig onderhouden. Door de ope- wijlt gestild. verleden week, toen honderd mensen ringen schijnt het zonlicht, dat ons AL EX OVANSA. Dat kén. Met dat luttele beetje Kru- schen Salts, iedere morgen in Uw eerste kopje thee. Dat geeft nieuwe kracht aan Uw bloedzuiverende orga nen; 't bloed gaat weer sneller stro men; onzuiverheden, die zich nu vast zetten, krijgen dan geen kans meer, want ze worden afgevoerd, regelmatig en grondig. De weldadige gevolgen blijken al gauw. Uw pijnen worden minder en de aanvallen nemen in aantal af; elke dag voelt ge U méér monter en opgewekt, na een nacht van welda dige rust; Uw levenslust keert weer, kortom ge voelt allengs U weer fit als vanouds. Vraag Kruschen Salts bij Uw Apotheker of Drogist. 'Ingeeoodsn NMetteUo* Het contactvaartuig VanderSteng dat gistermiddag om twee uur zou bin nenlopen, heeft enige uren vertraging gehad tengevolgq van de mist. Om half twaalf was het schip uit Den Oever vertrokken, maar het geraakte door het beperkte zich tussen Belg en Milzwin aan de grond. Eerst met vloed kwam de Van der Steng op eigen kracht vlot, zodat zij eerst gisteravond om acht uur in Den Helder aankwam. Vanmorgen om half negen is het schip met een aantal Debo's vertrokken naar Terschelling. Deze tocht zal mor gen niet worden herhaald. Zaterdagmorgen vertrekt de Van der Steng om zeven uur naar Amsterdam. By de vele gelukwensen, die Janus Kuiper ter gelegenheid van zijn 92-sta verjaardag heeft ontvangen, en waar van wy gisteren een enkele hebben vermeld, was ook een persoonlijk schrijven van de commandant der marine te Willemsoord, kapitein ter zee I. W. Reynierse, die in een sym pathiek persoonlijk schrijven de Ko ning der Blauwe Zeeridders van harte feliciteerde met zijn verjaardag, hem daarbij namens het gehele marine personeel te Den Helder hulde bren gend voor de onschatbare diensten a*n zeevarend Nederland bewezen.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2