Een huwelijk, twee moorden en honderd vraagtekens D C DE ZWAKT! SCHADUW J om Te Loosdrecht zong Van der Waals psalmen, terwijl bedrog pleegde bij schandelijk Achter de schermen van de Oorlog Van Alles Wat EN HET BUITENLAND LOKT Wu Wij spelen Bridge Lid van de Engelse geheime dienst! XXXV (slot) EELTKNOBBELS aaft de grote teen. door J. D. v. Exter DE ARTS EN ZIJN ZONDAG door Jan Dirk van Exter LUISTEREN NAAR.... QP '16 JUNI 1944 STAAN VOOR DE gemeentesecretaris vsn Loosdrecht, twee jongemensen, die elkaar de rechterhand geven. HU een donkere, elegante man in nauwsluitend jaquet, sij een blozende, knappe jonge vrouw In smetteloos wit. Het ja-woord klinkt en de gemeente-secretaris spreekt de plechtige formule, waarmede in Ne derland een huwelijk wordt gesloten: „Dan verklaar ik, als ambtenaar van de burgerlijke stand dezer gemeente, In naam der wet, dat ge door het hu welijk aan elkander zijt verbonden". De 19-jarige Cornelia Johanna den Held uit Wassenaar kijkt schuchter naar haar bruidegom, de 32-jarige Hen drik Jan van Veen, die sinds enige tijd te Loosdrecht waar zij hem bij het zeilen heeft leren kennen een luxu eus-ingerichte woning heeft betrokken. Hij komt uit Indië, deze Van Veen, en hij voert de titels doctor ingenieur. Als getuigen treden op de heren H. L. Bouwman, makelaar te Hilversum en Simon Willem den Held, filmtechniker te Wassenaar, broer van de bruid. De ambtenaar van de burgerlijke stand geeft de jonggehuwden enige vriendelijke, levenswijze woorden mee. Dan treedt het paar naar buiten, in het stralende zonlicht dat de landelijke omgeving van het lieflijke Loosdrecht in een klein paradijs herschept. Voor het stadhuis wachten de ouderwetse, hoge rijtuigen, waarmede de kleine trouwstoet naar de Nederlands Her vormde Kerk rijdt. Statige orgeltonen ruisen hen tege- moegt, als bruid en bruidegom het oude Godshuis betreden. Er is veel be langstelling voor dit ongewoon-roman- tisch huwelijk. In de banken zitten de eenvoudige plattelanders, die doctor Van Veen en zijn witte bruid willen zien. Dominee P. Moerman smeekt de ze gen des hemels af over deze jonge mensen, en houdt een predikatie. Het psalmgezang klinkt plechtig door de dorpskerk en doctor Van Veen zingt de eeuwenoude woorden van geloofs vertrouwen en heilsverwachting mee. Dan leest de predikant het „formulier om den huwelijken staat voor de Ge meente van Christus te bevestigen". Van Veen en zijn jonge vrouw knielen en horen de zegenwoorden over zich uitspreken: „De Vader der barmhartig heid, die u door Zijne genade tot dezen heiligen staat des huwelijks geroepen heeft, verbinde U met rechte liefde en tyouw en geve U Zijnen zegen. Amen". De kerk stroomt leeg, het orgel ju belt, de wereld baadt in zomerweelde. En niemand, niemand behalve de donkere man in het nauwsluitende jaquet weet, dat hier bedrog is ge pleegd. Bedrog, zó infaam en zó dui- vels-gemeen, dat woorden het niet om vangen kunnen. Doctor ingenieur Van Veen is.... Anton van der Waals. Het is de spion en bloedhond, de honderdvoudige ver rader. chanteur en provocateur Van der Waals, die hier onder valse naam en met aanroeping van de zegen des hemels een schijnhuwelijk sluit met het 19-jarige meisje, dat in hem een dapper man, een strijder voor de goe de zaak van Neêrlands vrijheid ziet. Bedrog. Want deze man kan niet an ders dan bedriegen. Meer dan twaalf honderd mensen zuchten door zijn toe doen in kerkers en concentratiekam pen of liggen doorzeefd van kogels in het massagraf. Maar Van der Waals zingt psalmen en buigt het hoofd voor een gebed op de dag van zijn vierde huwelijk. 's Avonds parelt de champagne in de glazen. Er wordt bruiloft gevierd. Het is niet eenvoudig een chronolo gisch verslag te geven van het leven van deze doortrapte schurk sinds hij, na zijn reis naar Stockholm, door Schreieder werd uitgerangeerd. Er zijn in de twee jaren die er liggen tus sen het tjjdstip, waarop hij op non- actief werd gesteld en het ogenblik, waarop hjj in Duitsland werd gearres teerd, vele duistere en naar wjj moeten aannemen ook van officiële zijde nog niet geheel opgehelderde punten. In tegenstelling tot alles wat wij tot dusver schreven, moeten wij voor het geen thans volgt, enig voorbehoud ma ken voorzover het betreft bijzonderhe den die niet geheel vaststaan en moei lijk kunnen worden gecontroleerd. Omstreeks Dolle Dinsdag Septem ber 1944 woont Van der Waals met zijn secretaris Hendrik Mossinkoff op een prachtig ingericht woonschuit in Aalsmeer. Hij heeft deze woonschuit voor f 28.000 gekocht van de heer Sauveplanne te Amsterdam en hij doet het tegenover de weinige mensen, waarmee hij zich in Aalsmeer bemoeit, altijd voorkomen alsof hij en Mossin- kof broers zijn. Op een gegeven mo ment in het najaar van 1944 bemerken de leveranciers, die aan de bewoners van de schuit, Uiterweg 9, goede klan- VAN DER MEER doodgeschoten... ten hebben, dat een der heren Mossin koff is verdwenen. Van der Waals hangt een treurig verhaal op. „Zijn broer is gepakt door de ÏJuitsers". Hij verkeert in vreze of hij hem nog ooit levend terug zal zien Natuurlijk is dit verhaal gelogen. Mossinkoff is aan boord van de woon schuit op gruwelijke wijze vermoord; zijn lijk is in stukken gesneden en de stukken zijn, deels in een koffer en deels in kippengaas verpakt, in het water gegooid. Twee jaar later zal de recherche slechts de romp dreggen. De aanwijzingen dat Van der Waals de moord heeft gepleegd, om 'zich te ont doen van Mossinkoff die over zijn vroeger leven te veel wist en om zich de papieren van het slachtoffer toe te eigenen, teneinde daarmee onder te duiken, zijn niet wettig en overtuigend genoeg om in de dagvaarding te wor den opgenomen. Een moord die hem wél ten laste werd gelegd is die op de heer J. M. van der Meer, een Hagenaar, die als huisknecht had gesolliciteerd op een advertentie die Van der Waals onder de naam Baron Sweerts de Landas Wyborgh had geplaatst. Van der Meer leefde in de veronderstelling, bij een goed gesitueerd heer in dienst te tre den, doch Van dr Waals bleek slechts de bedoeling te hebben gehad, zich de papieren van deze man, die als ge vangene in Vught had gezeten, toe te eigenen, teneinde in de toekomst zo wel voor de S. D. als voor de Neder landse justitie onvindbaar te zijn. In Maart 1945 is Van der Waals met zijn slachtoffer per fiets op reis ge gaan, zogenaamd naar Garderen, waar hij. naar hij voorwendde, een land huis bezat. Onder de gemeente Tien hoven, nabij de daar liggende oude forten, heeft hij de niets kwaads ver moedende man met een revolver in de hersens geschoten, alle papieren die op het lijk waren gestolen, en het lijk vervolgens in een langs de weg lopen de sloot geworpen. Een marechaussee, die het daar vond, verkeerde in de mening te doen te hebben met een li quidatie-geval en hij heeft het stoffe lijk overschot, zonder aan het feit ruchtbaarheid te geven, doen begra ven. Van der Waals is met de papieren van zijn slachtoffer naar Zuidlaren gegaan, waar de NSB-burgemeester hem en zijn vrouw Corrie den Held een zomerhuisje ter beschikking heeft gesteld. In Zuidlaren heeft Van der Waals de bevrijding afgewacht en toen de Canadezen dege gemeente na derden heeft de boef zijn fiets voor zien van een Nederlandse vlag en is de troepen van onze bevrijders verheugd tegemoet gereden. Gedurende al deze tijd heeft Van der Waals van tijd tot tijd nog contact gehad met de S. D.. zowel in Den Haag als in Zwolle en Haren (Groningen). fNTUSSEN HAD VAN DER WAALS in Zuidlaren moeilijkheden gekre gen met de plaatselijke afdeling van de Binnenlandse Strijdkrachten. Men koesterde argwaan tegen de gladde, hoffelijke man en men heeft hem zelfs gedurende uren, als arrestant opgeslo ten. De commandant van de B. S. is toen blijkbaar dopr de .woordenstroom van de geraffineerde spion overbluft geworden en heeft vervolgens - van het ene uiterste in het andere vallend Van der Waals ingedeeld bij een ar restatie-groep, die in een bootje NSB- ers ophaalde. Een paar weken later duikt Van der Waals op in Utrecht. En daar heeft het ongelooflijke feit plaats dat de Engel se majoor Pitcock en de Nederlandse kapitein Sydenburg Van der Waals, wetende wie en wat hij is. inschakelt in het werk van de Britse geheime dienst! De vraagtekens, die ieder normaal denkend mens bij deze episode uit het leven van de verrader plaatst, kunnen wij. op deze plaats niet in uitroepte kens veranderen om de eenvoudige re den. dat er niet voldoende gegevens beschikbaar zijn om deze uiterst merk waardige historie ook maar bij benade ring te verklaren. Vast sf*it slechts dat Van der Waals korte tijd in Utrecht heeft gewoond (in een speciaal voor hem gevorderde wo ning!) en dat hij later naar Bonn is vertrokken, vanwaar hij naar Berlijn ging om contact te zoeken met de Rus sen. Vast staat verder, dat hij eerst in Augustus 1946 door de Engelsen werd uitgeleverd. Hij droeg toen de naam Wilhelm Hoffman. En het persoons bewijs op die naam was enige maan den na de bevrijding afgegeven door het stadhuis van Rotterdam! Vraagtekens honderden .vraagte kens COLLECTIEF ARBEIDSCONTRACT BLOEMBOLLENBEDRIJF De collectieve arbeidsovereenkomst onlangs afgesloten tussen de drie werk geversorganisaties in het bloembollen- bedrijf en de drie landarbeidersbonden voor het bloembollenbedrijf in Noord en Zuidholland, bleek niet de volle in stemming te hebben van het college •van Rijksbemiddelaars, en wel o.m. •niet ten aanzien van het loonpeil, de vacantiebijslag. betaling overwerk en tarief bollenpellen. Besprekingen eerst tussen werkge vers- en werknemersorganisaties en daarna met het college van Rijksbe middelaars hebben tenslotte geleid tot een iets gewijzigd collectief contract. Maakt een einde aan de stekende pijn. Een succesvol middeltje tegen eelt- knobbels aan de grote teen is nu v/eer verkrijgbaar onder de naam Dalet Balsem. Dalet Balsem dringt diep in de huid door; verlicht de pijn op wonderbare wijze, heft de ontsteking en op zwelling op. Zodoende kan de vervormde teen zijn normale stand her nemen. Vraag een tube Dalet Balsem aan Uw apotheker of drogist (prijs 2.50). Mocht U er niet in slagen het te vinden, schrijf dan aan Agentschap Internationaal Laboratorium N.V. Afd. II, IJmuiden. 75. Buiten in de gang horen Pim, Fam en Pom een verward rumoer. Allerlei stemmen klinken door elkaar. „Ze moeten hier ergens zijq". Ze zijn deze gang ingevlucht". „We moeten ze te pakken krijgen".. „Hoor je dat", fluistert Pim. „Dat is de stem van de directeur. We moeten ens verbergen". 76. Angstig kijken ze om zich heen f „Wat een rare dingen staan hier alle maal", zegt Pom. „Ach, dat is van een goochelaar" antwoordt Pim. „Je weet wel, zo'n man, die allerlei dingen op het toneel te voorschijn tovert". CEN DER GROTE voor waarden voor een nau were aaneensluiting der volkeren is het persoon lijk contact. Daarvan wa ren de honderden deel nemers van het Europa Congres zich bewust en zij zelf verwerkelijkten dit contact. Toch waren dit slechts enkele aanrakingspunten tussen vele nationalitei ten. De grenzen moeten in veel sterkere mate worden opengegooid. Daartegen zijn op heden zeker enkele practische bezwaren. Voor vele, lan den wordt echter ten De- hoeve van de toerist e.a. een bepaald aantal de viezen beschikbaar ge steld. En hoe zit dat nu met België? Dit lid van de door de vrije wereld geroemde Benelux is voor de andere grote partner onbereikbaar. Er worden voor de Neder landse toerist in de ruim ste zin van het woord voor België geen devie zen beschikbaar gesteld. Des te stekeliger wordt het aanschouwen van de kleurige affiches van de Nationale Mij. van Bel gische Spoorwegen, wel ke dezer dagen in onze stations werden aange bracht: 'n kleurige plaat brengt het heuvelland van Zuid-Vlaanderen in beeld; een andere zet ons zó midden in een berg dorpje in de Ardennen met schilderachtige boe renhuisjes, een ossekar en rondpikkende hoen ders Maar het land blijft gesloten voor ons, tenzij Ja vult u maar in: dienstreizenzwarte francskessmokkelen met een twijfelachtig ge moed Wij willen geen felle woorden gebruiken, doch voelen ons bij deze ge dachten weemoedig en bedroefd. Dezer dagen protes teerde de Schager arts A. L. van der Sluis in een ingezonden stuk te gen het feit, dat artsen ten plattelande zich des Zondags niet meer dan 25 km van hun woning mogen begeven (per auto wel te verstaan). Behal ve dat dit voor de uit oefening van de praktijk bezwaren oplevert op deze dagen, resten er voor deze artsen nog een aantal vrije Zondagen, die zij nu niet op de hen believende manier kun nen besteden. Heeft de arts ook niet eens het recht op die luttele da gen er per auto op uit te trekken? Dit is niet de meest juiste wijze van benzinebezuiniging. Dok ter Van der Sluis wijst in dit verband op de toch grotendeels over bodige z.g. vliegfeesten, die een geweldige slok benzine en olie opeisen. Inderdaad schijnen hier de goeden met de kwa den, de maar-raak-rij- ders. te moeten lijden. De klacht van deze arts is volkomen op zijn plaats overigens. Wij vrezen echter, dat zijn geluid in het rumoer van alle dag verloren zal gaan. Mogelijk lijkt ons echter 'n adhaesiebetui- ging van andere in de zelfde omstandigheden verkerende artsen met deze cri-de-coeür. Een dan gezamenlijk opgezet te actie bij de betrokken instanties, zal in elk ge val een met redenen om kleed antwoord moeten ontvangen. Cooyrliht B.D.P. „Ik wou. dat-ie ons maar wèg kon toveren", fluistert Pam. '„Nee, dat moeten we zelf doen", zegt Pim weer. „Ik kruip in deze kist. Zoeken jullie ook een schuilplaats". Pam springt in een jas en Pom weet nog juist onder een hoge hoed weg te duiken, als de deur opengaat. Wat gebeurt er toch, dat èn in specteur Barendse èn de Lange zo ongelovig in de verte staren? De inspecteur, die zich zeer onge rust maakt over het lot van Rikki, begeeft zich in de richting van haar jeep, maar als hij zijn assistente be merkt, ziet hij dat ze niet alleen is. Een gemaskerde figuur heeft zijn arm om haar heengeslagen. Rikki, die nog steeds in een staat van verdoving verkeert, weet eigen lijk niet goed, wat er met haar ge beurt. Een onduidelijke figuur is op haar afgesprongen en heeft gevraagd: „Ben je gewond?" Ze is niet in staat antwoord te ge ven. En de stem gaat door; „De hemel zij dank, dat je ongedeerd bent!" Inspecteur Barendse, die eerst aan de grond genageld stond, gaat pu naar Rikki toe, want hij wil nu toch Wel eens weten, wat dit alle maal beduiden moet. Maar dan ziet hij, dat de arm, die Rikki omklemt een revolver op hem gericht houdt. Een revolver, die hem waarschuwt om op zijn plaats te blijven. En ach ter hem komt nog een stem uit het donker. Dat is de Lange, die hem toe sist: „Ik zou maar even wachten inspecteurtje". „Zo, dus dat weet je van de Rat." „Van meneer Van den Berg, commissaris." „Nou, dat is hetzelfde. Ik bedoel, dat is nou weer iets, dat ledereen blijk baar van de daken verkondigt en waar ik niks van afweet. En hoe komt die mooie vriend van jou aan die wetenschap?" „Van de rechter-commissaris, mijnheer." „Gosternokkie!" schreeuwde de commissaris, maar de rest van zijn op merkingen gingen verloren in het gerinkel van de telefoon, die op zijn schrijftafel stond.. „Met wie?" brulde hij, terwijl hij de hoorn tegen het oor drukte. „Meneer Beekman, zegt U. Ja, die is hier, wacht dan maar even." Hij gooide met een nijdig gezicht de hoorn op tafel en inspecteur Beekman zette hem tegen zijn oor. „Hallo!" riep een bekende stem. Ben jjj daar, Henk?" De inspecteur glimlachte onwillekeurig bij de gedachte, dat zijn vriend Leo geen ongelegener moment had kunnen vinden dan om hem nu aan de telefoon te roepen. „Ja," zei hjj, „is er wat bijzonders?" „Beste kerel," zei de= reporter, „ik heb je huis opgebeld, maar ik hoorde, dat je naar het bureau was. Ik heb je toch gezegd, dat ik je zou waar schuwen als ik wat bijzonders aan de weet kwam. Nou heb ik wat voor jullie. Iets heel bijzonder. Zal ik even bij je komen?" „Goed, Leo," zei de inspecteur, terwijl hjj de haak ophing. Commissaris Vonkenberg keek hem aan als een tijger, die met een gloeiende staaf bedreigd wordt. „Wievroeg hij. „Meneer Van den Berg van „Het Nieuwsblad", commissaris," zei de inspecteur. „Hij komt zo dadelijk even hier." „Die kerel komt er niet in!" „Ja, maar, commissaris, hij zegt, dat hij belangrjjk nieuws heeft." „Al kwam hij vertellen, dat zijn grootvader de koning van Siam ver moord heeft, hij komt er niet in, zeg ik." Hoofdinspecteur Cornelissen legde zijn sigaar in een asbakje en keek zijn chef rustig aan. „Neem me niet kwalijk meneer," zei hjj, „maar wjj zijn gewend elke pu blieke aanwijzing nauwkeurig te onderzoeken en deze meneer „Dit is geen meneer." „Goed, deze man dan, heeft toch bewezen, dat hij een handig journalist is. U wilt het succes alleen voor de politie hebben en de kranten kunnen U niets schelen, maar U moet begrijpen, dat de reporters er van hun kant precies eender over denken. Ten slotte hebben wjj hier geen concurrentie, maar elke primeur, die zij missen is een blamage tegenover andere kranten. Wat is er tegen als die man nieuws heeft, dat hjj 't ons komt vertellen? Als hjj niets zegt en 't staat morgen in 't ochtendblad, dan deugt het toch ook niet." Commissaris Vonkenberg haalde brommend een tabaksdoos uit zijn zak en stopte zijn pijp. „Nou, laat hem dan maar komen," zei hjj berustend. (Wordt vervolgd) PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten cm 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Sporti- praatje 6,30 Ned. Strijdkrachten 7,00 Nieuw Guinea 7,15 De Radio Volks muziekschool —7,45 Regerings Voorlicht tingsdienst 8,15 Concertgebouw-Orkest 9,20 Lucas Hochstrasser (hoorspel) 10.30 Palla's Romance for melody 10,45 Onder vier ogen 11,15 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,00 Ensem<. ble Lachman 6,15 Land- en Tuinbouw 6,30 Vervolg Ensemble Lachman 6,45 Beroepskeuze (Steenhouwers) 7,15 Le ger des Heilskwartier 7,45 Gramofoon platen 7,55 Bach-koraal 8,15 Onder het Zuiderkruis 9,30 Familie-competitie 10,00 Berlijns Philharmonisch Orkest 10,10 De vaart der volkeren 10,35 Con certo Grosso (grpl) 10,45 Avondoverden king 11,15 Werken van Hans de Bock 11,45 Rustige avondklanken PROGRAMMA VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6f 8 en 11 uur VARA: 7,30 G: amofooriplaten 8,18 Operette-selecties 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Gramo- fconplaten 9,30 Sibelius VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Gramo. foonplaten 10,30 Voor de vrouw 10,45 Kees van der Kraan 11,05 De ylieg (voordracht) 11,20 Licht orkestconceit (grpl) AVRO: 12,00 Het virtuoso sextet 12,30 Weerpraatje 12,3o Sportagenda 12,38 Pierre Palla 1,55 Les Gars de Paris 1,45 Gramofoonplaten 2,00 Kookkunst 2,20 Gramofoonplaten 3,00 Ons volk en zijn dichters 3,20 Gramor foonplaten VARA: 4,00 Gramofoonpla ten 4,30 Tussen twaalf en zestien 5,00 Johan Jong (orgel) 5,20 Wij en de mu ziek 6,15 De Vara feliciteert 6,30 Ne., derlandse Strijdkrachten 7,50 Tien voor acht 8,05 Reportage VPRO-bijeenkomst 8,20 Pinksterprogramma 8,40 Cursus VARA: 9,00 Men vraagten wij draaien 9,30 Schuldig o,f onschuldig 8.50 Op vleug'len van muzif t HILVERSUM II, 415. m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7,- 8 en 11 uur KRO: 7,15 Gtamofoonplaten 7,45 Morgengebed 8.15 Pluk de dag 9,00 Gramofoonplaten 9,30 Waterstanden 9,35 Schoolradio 10,35 Gramofoonplaten 11,00 De Zon. nebloem 11,35 Als de ziele luistert IJ.45 Gramofoonplaten 12,00 Angelus 12,03 Sopraan en piano 12,30 Weerover- zicht 12,33 Het orkést zonder naam 12,55 Zonnewijzer 1,20 Vervolg van Het orkest zonder naam 1,50 Van man tot- man 2,00 La damnation de Faust 4,20 Gramofoonplaten 5,00 Na schooltijd 5,15 Gramofoonplaten 5,45 Wa^het bui tenland leest 6,00 Muziek van eigen bodem 6,20 Het Vaudeville-orkest 7,15 Nederland op zee 7,22 Appèl ex-poli tieke gevangenen 7,30 Gramofoonplaten 7,50 Betrek Uw dodenwacht, Neder land! 8,05 De gewone man 8,12 De Zilvervloot 8,40 Rondetafel-Conferentie 9,00 Omroep Kamerorkest 9,40 Uit de schatkamer van het Oude Testament EEN INTERESSANT SPEL. Het volgende spel is daarom de aan dacht beslist waard, omdat zich bij de derde slag een merkwaardige situatie voordoet. De kaartverdeling is als volgt: S. 6 H. a-v-8-6-4 R. h-6 K. a-h-6-4-3 S. ,,8-7-3-2 S. h-4 H. 10-9-3 H. h-b-7-5 R. 3 R. a-v-10-4-2 K. 10-9-8-7-2 K. v-b S. a-v-b-10-9-5 H. 2 R. b-9-8-7-5 K. 5 Z. moest op dit spel 4 schoppen spe len en West kwam uit met ruiten 3. Uit Noord werd de 6 bijgespeeld, Oost de vrouw en Zuid de 5. Oost speelde rui ten aas na. in Z. en N. werden de 7 en de heer bijgespeeld en West deed -ie harten- 3 weg. Oost speelde nu in de 3e slag een kleine ruiten na en toen Z. de 8 bijspeelde, ontstond er voor West een lastige situatie. Op het eerste gezicht zal men zeggen, dat introeven met sch. 7 of 8 natuurlijk aangewezen is, omdat Noord anders kan overtroe ven. Het eigenaardige is, dat Zuid dan liet spel, wint, want wat West ook na speelt, Z. maakt de rest. Zop west dit doorzien, dan zou hij kunnen proberen, of Z. er wilde inlopen. Hij troeft dan n.1. de 3e slag in met sch. 2 of 3 en een minder oplettende Zuid zou zich dan gauw laten verleiden om met de 6 in Noord over te troeven. Maar dan ver liest Z. het spel, omdat Oost dan sch. heer maakt en weer met ruiten komt. Men ga dit na!! Wil Z. aan zijn contract voldoen, dan moet hij steeds de 3e slag aan West la ten, onverschillig of deze hoog of laag introeft!

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3