Fonds voor kankerbestrijding Joden in Jeruzalem houden nog stand VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE Militair verdrag tussen Vijf Westelijke mogendheden VIERING REGERINGSJUBILEUM Militaire steun Vrijdag 21 Mei 1948 70ste Jaargang No. 7817 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Verdedigers afgesneden van hoofdstrijdmacht En de Veiligheidsraad praat.... WEERBERICHT fl VRAGEN inzake erkenning van Israël VLIEGTUIGONGELUK IN ROME PRINSES MARGARET HEEFT MAZELEN Zarah Leander niet naar België OP 31 AUGUSTUS Bevin kan communisme niet veranderen KNOEIERIJEN BIJ DE WAGONS-LITS Scheuring in Finse V.D.P. Belgisch leger telt 72.000 manschappen Door vallend ijzer gedood Noorse ploeg met twee debutanten DUIZEND MAAL OVER DE OCEAAN Nationaal huldeblijk voor de Koningin Hongaarse wijn betaalt Olympisch team Denemarken en Noorwegen vragen wapens BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon -2345 Postgironummer 449041 Directeur: J. Bijlsma Wrnd. Hoofdredacteur W. Middelbeek Rayonred. C. A Dekkers HELDERSE ll'RLÏÏ TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 cent per mm. Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 ct. Abonnementen: per kwartaal 3.75. Reuter geeft het volgende overzicht van de strijd in Palestina. Zuidelijk front. Het Egyptische leger meldt dat het in twee groepen van het hoofdkwartier Beit Hanoem uit oprukt. De ene afde ling heeft de Arabische stad Beersjeba bezet, de andere eenheid Deir Soeneig, twaalf kilometer ten noorden van Ga- za. Het laatste, een zionistische neder zetting, viel na een gevecht van een uur. Andere nederzettingen in het ge bied van Negev werden met artillerie beschoten. Centraal front. De Joden houden tegenover krach tige Arabische aanvallen stand in het Hadassan-hospitaal en de Joodse universiteit op de Scopusberg, aan de rand van het moderne Jeruzalem en in het ommuurde gedeelte van de oude stad. De berg Scopus wordt met granaten bestookt en de Joden zijn van de hoofdstrijdmacht afgesneden. De Joden hebben van het vroegere Britse legerkamp Sarafand uit het Arabische dorp Saffariam bezet. Noord-Oostfront: Syrische strijdkrachten veroverden twee nederzettingen in de Jordaan-val- lei, Sjaar Hakila en Massada, vier ki lometer ten Zuiden van het spoorweg knooppunt Samak, dat Woensdag door Arabieren werd bezet, aan de Zuidelijke punt van het meer van Gal- lilea. Nog drie Joodse nederzettingen werden van de lucht uit gemitrail leerd. Volgens Joodse berichten zijn ten Oosten van de Jordaan een Syrisch transport en een kanonnenpark ver nietigd. Volgens Syrische berichten PROF. CHAIM WEIZMANN Voorzitter van de Joodse Nationale Raad en toekomstig President van Israël. GEN. GLUBB PASCHA De opperbevelhebber van het Ara bische Legioen in Palestina. De wapenstilstandscommissie van de V.N. heeft in een aan de Veiligheids raad voorgelezen telegram verklaard, dat het als onmogelijk werd beschouwd te voorkomen, dat de Arabische strijd krachten het gehele Arabische gebied van Palestina bezetten en dat slechts met de meest krachtige diplomatieke of militaire actie voorkomen zou kunnen worden dat zij ook gedeelten van de Joodse zone in bezit zouden nemen. Tijdens het debat stelde Tarasendo (Oekraine) Engeland „moreel en juri disch" verantwoordelijk voor de ver richtingen van de Transjordaanse strijd krachten. Faris Bey Al Choery (Syrië) be toogde dat Pr'--*ina een lid is van le Arabische Liga en door de Arabische staten, die op grond van artikel 52 van het handvest optreden, als een der hun nen wordt beschouwd. Hij bracht de re- vallen van Indonesië, Griekenland en India-Pakistan in herinnering en wees er op, dat de raad hoogstens (in het eerste geval) een order „staakt het vu ren" had gegeven. „Hoe kan de raad dan nu van een bedreiging voor de vrede spreken, terwijl de meerderheid der inwoners van Palestina ter onder drukking v: een opstand om hulp der nabuurlanden heeft gevraagd?", aldus Choery. De Columbiaanse afgevaardigde dr. Alfonso Lopez gaf in een rede van een uur een nng ht van de gehele Palestijnse kwestie. Hierdoor kon de Raad gisteren over geen van beide re soluties meer een stemming houden. Weersverwachting geldig tot he denavond: NOORD-OOSTELIJKE WIND. Enkele overdrijvende wolkenvel den met slechts hier en daar een buitje. Meest matige wind tussen Noord en Noord-Oost. Enige ver dere daling van temperatuur. werd de aanval met zware verliezen voor de Joden, o.a. drie vliegtuigen, afgeslagen. Oostelijk front: Joodse strijdkrachten verspreiden zich van Beisan uit naar het Noorden en voeren tegenaanvallen uit op pant sereenheden van het Iraakse leger en het Arabische legioen, aldus Joodse be richten. Van het Iraakse leger, dat op rukt naar Gallilea geen bijzonderheden. Evenmin van de Libanese strijdkrach ten. DE STRIJD IN DE LUCHT. Later op de dag werd op Tel Aviv ten derde male een luchtaanval gedaan door vijf Spitfires, die enkele bommen lieten vallen, aldus meldt een commu niqué van de Haganah. In dit commu niqué wordt verder voor het eerst van officiële Joodse zijde, melding gemaakt van actie door de Joodse luchtmacht, namelijk. „Vliegtuigen van de Joodse luchtmacht waren in de afgelopen nacht in actie boven het gebied van Samak. Alle vliegtuigen keerden op hun basis terug. JODEN VAN BOORD GEHAALD. Volgens mededeling van de zijde der Joodse regering hebben de Libanese autoriteiten te Beiroet 70 Joden, on der wie een aantal burgers van de Verenigde Staten, van het Ameri kaanse stoomschip Marine Carpe af gehaald. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken maakt bekend, dat de gezant der V S. te Beiroet handelend is opgetreden, toen Libanese autoritei ten het schip hebben onderzocht. Ge durende het onderzoek van bagage en passagiers zijn ambtenaren van het Amerikaanse gezantschap aan boord geweest. De Libanese veiligheidsdienst heeft 70 Joodse opvarenden van het schip, onder wie 40 Amerikanen en 4 Cana dezen in arrest gesteld. Vrouwen en kinderen mochten de reis voortzetten, doch mannen, die wapens droegen en krachtens hun leeftijd voor militaire dienst in aanmerking kwamèn, zijn naar een detineringskamp gezonden. Volgens een officieel communiqué „brengen zij de veiligheid van de Ara bische legérs in gevaar". BERNADOTTE BEMIDDELAAR. De president van het Zweedse Rode Kruis, graaf Folke Bernadotte, is be noemd tot bemiddelaar der V. N. in de Palestijnse oorlog. De vertegenwoordiger der regering van Israël in de Verenigde Staten, Eliahoe Epstein, is benoemd tot gezant van Israël te Washington, terwijl de voorlopige regering van Israël majoor Aubrey Seban heeft benoemd tot haar vertegenwoordiger in de V. N. Majoor Eban heeft de bijeenkomsten der V. N. reeds bijgewoond als vertegenwoordi ger van het Joods bureau. Op de agenda der Tweede Kamer der Staten-Generaal voor de vergadering van hedenmiddag komt o.a. voor het punt: Stellen van vragen, overeenkomstig artikel 116 van het reglement van or de: door de heer Van der Goes van Naters aan de minister van buiten landse zaken. „Is de minister bereid, aan de Kamer mede te delen, of mede ter versterking van de interna tionale positie van het Joodse volk riet reeds thans tot de facto-erkenning kan worden overgegaan van de op 14 Mei 1948 gevormde regering van de toen tot stand gekomen staat Israël?" DE LIEVE JEUGD. De Nijmeegse jeugd blijkt volgens officiële gegevens in het afgelopen jaar voor f 10.000 aan straatlantaarns beschadigd te hebben. Uit goedingelichte bron wordt verni- men dat eerlang een overeenkomst zal gesloten worden door de vijf mo gendheden die betrokken zijn bjj het Pact van Brussel, namelijk Frankrijk, Groot-Brittannië en de Beneluxlan- den, in verband met een plan van gemeenschappelijke verdediging. Er zou nochtans geen beslissing geval len zijn inzake de kwestie aan wie het opperbevel van de strijdkrachten der vijf landen zou toevertrouwd worden. Zoals bepaald was heeft het vaste mili taire comité, dat verleden maand door de ministers van landsverdediging van de vijf mogendheden is ingesteld, gere geld, elke week een vergadering ge houden. Hoewel de grootste geheimhou ding wordt in acht genomen met be trekking tot de coördinatie van de strijdkrachten van de West-Europese Unie, de standaardisatie van de bewape ning en het beschikbaar stellen van ge meenschappelijke bases in de betrok ken landen, is men de mening toege daan, dat de besprekingen voldoende gevorderd zijn, om de commissie voor de buitenlandse aangelegenheden van de Amerikaanse senaat in de gelegen heid te stellen, eenparig een resolutie goed te keuren, waarbij het de Verenig de Staten toegestaan is, zich eventueel bij een militaire alliantie van de West- Europese landen te voegen. Op het vliegveld te Rome is een toe-' risten vliegtuig neergestort en verbrand. Een Engelsman en een Canadees wer den gedood. Twee andere vliegtuigen, die in ge zelschap van het verongelukte vlogen, stegen na brandstoffen ingenomen te hebben weer op. Naar gemeld wordt maken zij deel uit van een eenheid der Joodse luchtmacht en zullen zij in Grie kenland andere Joodse vliegtuigen ont moeten. Het is bekend, dat de twee omgeko men mannen op weg waren via Brin- disi en Griekenland naar Palestina. De omgekomen Canadees is de 26-ja- rige piloot George Beurling, die zich reeds als zodanig naam verworven had. Hij had voor dienst in een particuliere Joodse strijdgroep tegen een salaris van 1000 dollar per maand getekend. Gedurende de Pinksterdagen hebben zich bij Prinses Margaret van Engeland mazelen geopenbaard. Er zijn geen com plicaties opgetreden. Tijdens haar ziek te zal zij in Buckingham Palace verblij ven, zo meldt een officiëel communi qué. Er wordt met nadruk aan toege voegd, dat zij tijdens de incubatieperio de geen contact met Prinses Elizabeth heeft gehad. De Belgische regering heeft aan Zarah Leander, die hedenavond voor het eerst in een schouwburg te Brus sel zou optreden, op grond van haar nazi-gezinde houding tijdens de oorlog een arbeidsvergunning geweigerd. Hiertoe werd besloten nadat het na tionaal verbond van politieke gevan genen geprotesteerd had tegen haar optreden. De datum voor' de viering van het gouden regeringsjubileum van Hare Majesteit de Koningin en voor de viering van de 300-jarige onafhankelijkheid van Nederland werd door de ministerraad vastge steld op 31 Augustus. De Britse minister van buitenlandse zaken, Ernest Bevin, heeft gisteren in antwoord op een debat over de buiten landse zaken tijdens het jaarlijkse con gres der Labour partij verklaard, dat hij niet kon en niet het voornemen had een politiek in Oost-Europa te volgen om „te trachten met geweld vele der dingen, die in die Oostelijke staten van Europa zijn gedaan en waar ik het niet mee eens ben, te veranderen". „Ik kan het communisme van de Sovjet-Unie niet veranderen en ik zal het niet pro beren", zo voegde hij hieraan toe. „Het zal allemaal moeten worden opgelost in de loop van de tijd, maar wij zijn even» zeer niet bereid er werkloos bij te zit ten en toe te zien, dat dat proces zich uitbreidt over een verzwakt, ver scheurd en verdeeld Europa". Bevin verklaarde, dat hij een „k irt overzicht over de gevaarlijke plekken in de wereld" zou geven. In de rest van Europa, zo zei hij, waren er be paalde staten, die als Engeland denken. Er kan zeker geen bezwaar zijn tegen het zich verenigen met die staten, waarbij hun economische en defensie politiek in overeenstemming wordt ge bracht. Indien er werd gezegd, dat de West-Europese Unie de Sovjet-Unie niet omvat „welnu de Sovjet grens is slechts 480 km weg". Bij het Nederlandse kantoor van de wagon-lits is een knoeierij ontdekt met levensmiddelen-rantsoenen, welke in de duizenden rantsoenen loopt. Be halve een aantal andere betrokkenen zijn in arrest gesteld de directeur van de Nederlandse afdeling der wagons- lits, de heer H. uit Amsterdam, en de adjunct-inspecteur K. De Franse di rectie heeft inmiddels een aanvang ge maakt met een reorganisatie van de dienst, terwijl het CDK hangende het onderzoek ertoe is overgegaan de rantsoenen voor de wagons-lits terug te brengen tot een fractie van de tot heden gebruikelijke toewijzingen. In de Finse volksdemocratische partij, die bestaat uit communisten en linkse socialisten, is een scheuring ontstaan, zo meldt Reuter, in verband met de motie van wantrouwen in het beleid van Yrjo Lano, de communistische minister van binnenlandse zaken. Het parlement laak te Lano, omdat hij in 1945 een tiental Finse onderdanen deed arresteren en hen uitleverde aan de Sovjet-Unie. Ook heeft hij tien Statenlozen aan de Sovjet- Unie uitgeleverd. De scheuring is ontstaan op een bij eenkomst van de partijfractie. De Belgische minister van Defensie, kolonel de Fraiteur, heeft voor de ge meenschappelijke defensiecommissie van Kamer en Senaat verklaard, dat het Belgische leger' niet sterk genoeg is om de veiligheid van het land te waarborgen. Het leger behoorde inge voegd te worden in een wijder inter nationaal defensie-systeem, aldus zeide hij. Hij verklaarde, dat België, volgens de kortelings -besloten Belgisch-Neder landse militaire overeenkomst, aan Ne derland wapenen en ammunitie zou verstrekken en dat België schepen en vliegtuigen in ruil zou ontvangen. Het pact van Brussel betekende een „be tere vooruitgang" dan de Belgisch-Ne derlandse overeenkomst. De Fraiteur beschreef de plannen voor de reorganisatie van het Belgi sche leger, omvattende de bevestiging van militaire basis in de Congo, en deelde mede, dat de huidige sterkte van het Belgische leger en de lucht macht is: 4950 officieren, 10.500 onder officieren en 57.460 manschappen.. Terwijl de 55-jarige wielrijder M. zich Woensdagavond op de Kalden- kerkersberg te Venlo aan een lang zaam rijdende auto, beladen met ijzer waren, vasthield, kwam hij op een ge geven ogenblik in aanraking met de wielen van de wagen, waardoor hij kwam te vallen. Juist op dat ogenblik reed de auto met een wiel door een gat in de weg, tengevolge waarvan een stuk ijzer van de wagen viel, dat juist op het hoofd van het slachtoffer te recht kwam. N., die gehuwcl was, werd vrijwel op slag gedood. Hangende het onderzoek werd de bestuurder aange houden en de wagen in beslag geno men. Het Noorse elftal is voor de wed strijd tegen Nederland als volgt sa mengesteld: Doel: Torgeir Torgensen. Achter: Saksvik en Holmberg. Midden: Sundblad, Svendsen en Spydevold. Voor: Thoresen, Kvammen, Soere- sen, Karlsen en Gunnar Dahlen. Twee spelers van dit elftal staan voor de eerste maal in het Noorse team: de rechtsback Johan Saksvik en c^e reohtshalf Willy Sundblad. Reidar Kvammen is de enige die vóór de oor log al in het internationale elftal speelde. Heden is het twee jaar geleden, dat de KLM een geregelde luchtverbinding met New York tot stand bracht, die van 6 Juni 1946 geregeld eenmaal per week werd gevlogen en sinds October van het vorige jaar tweemaal per week wordt uitgevoerd. Met de New York-diensten zal de KLM deze zomer 22 maal per week het noordelijk deel van de Atlan tische Oceaan oversteken. Heden zal de KLM tevens haar duizendste geregelde vlucht over de oceaan uitvoeren. In deze periode werden door haar ruim 30.000 passagiers over de oceaan gevlo gen terwijl het aantal kg vracht en post resp. 619.500 en 155.700 kg bedraagt. Het nationaal huldeblijk, dat aan H.M. de Koningin zal worden aange boden ter gelegenheid van haar 50- jarig regeringsjubileum, zal zijn: een fonds voor de kankerbestrijding. Dit besluit is genomen na overleg met de Koningin zelve, die de wens heeft ge uit, dat het huldeblijk zodanig zou worden gekozen, dat het ieder lid van de bevolking ten nauwste zal beroe ren. Hare Majesteit heeft gemeend, dat een fonds, waaruit het onderzoek en de bestrijding van een van de meeste gevreesde ziekten kunnen worden bekostigd, hiervoor het meest geëigend is. Hare Majesteit heeft verder de wens geuit, dat de bedragen, die in de andere delen van het rijk, in Oost en West, zul len worden bijeengebracht, zullen wor den besteed voor een fonds ten behoeve van de volksgezondheid in die gebieds delen. Hierover is reeds contact opge nomen met de gouverneurs van Indo nesië, West-Indië en de Antillen. De gelden voor dit fonds zullen wor den bijeengebracht door de verkoop op grote schaal van herdenkingsinsignes. Voorts zal de gelegenheid worden open gesteld bijdragen te storten op voor dit doel te openen bankrekeningen, op de postgiro of bij gemeentegiro te Amster dam. Aan de verspreiding van de insignes zullen alle burgemeesers in het land medewerken. Hun zal verzocht worden zich te belasten met organisatie van de verkoop der speldjes. Het insigne dat ontworpen is door de beeldhouwer M. Kutterink uit Voor schoten heeft het aanzien van een post zegel, uitgevoerd in bronskleurig licht metaal, groot 1 y, bij 1% cm. Het toont de gekroonde beeldenaar van H.M. de Koningin, sober omrankt door bladmo tieven van de Oranjeboom en draagt de jaartallen 18981948. Deze jubileum- speld zal slechts worden uitgevoerd in één soort metaal en in één uitvoering en zal verkrijgbaar zijn voor de prijs van 50 cent. De opbrengst van de ver koop zal worden gestort in een te vor men fonds, slechts onder aftrek van de fabricatiekosten der speldjes, die bij de rijksmunt zullen worden geslagen. Ver dere uitgaven zullen niet uit dit fonds worden bekostigd. De prijs van de speldjes is laag gesteld om iedere Ne derlander in de gelegenheid te stellen zich een speldje aan te schaffen. Uiter aard zal de opbrengst niet zo groot kun nen zijn, dat het beoogde fonds voor de kankerbestrijding hieruit gevormd kan worden. Daarom doet het nationaal co mité een beroep op elke Nederlander, die een grotere bijdrage dan deze vijftig cent wenst te geven een bijdrage te storten op een der rekeningen van het Nationaal Comité bij: de Nederlandse Handel Mij. t« Amsterdam, de Kas ver- Sterk vergrote afbeelding van de jubileumspeld, die in omloop zal worden gebracht ter gelegenheid van het Regeringsjubileum van H. M. de Koningin. eniging te Amsterdam, postgiro no. 26000 of gemeentegiro van Amsterdam C 600. De jubileumspeld zal over enige we ken in omloop worden gebracht. Per week hoopt men 125.000 spelden, die voorzien zullen worden van een rood- wit-blauw lintje, te vervaardigen. Het ligt in de bedoeling, dat het insigne zal worden gedragen tot en met 6 Septem ber. de dag waarop de prinses-regentes als Koningin zal worden ingehuldigd en Hare Majesteit het gezag neerlegt. De rekeningen bij de genoemde bankinstel lingen, postgiro en gemeentegiro wor den geopend op I Juni a.s. |_|ET BESLUIT van de commissie voor de buitenlandse betrekkingen van de Senaat der Ver. Staten, dat voorstelt om Amerika deel te doen nemen aan regionale militaire over eenkomsten in West-Europa, heeft aan een periode van gissingen en ge ruchten omtrent militaire steun van Washington een einde gemaakt. Deze tijd van onzekerheid nam een aanvang toen te Brussel het verdrag getekend werd, waardoor de z.g. Westeuropese Unie tot stand kwam en president Tru- man in een korte rede zijn sympathie met deze gang van zaken uitsprak. Dit gunstige commentaar was overigens alleszins te verwachten, omdat het Pact van Brussel, ten dele gebaseerd op het fundament der Benelux-idee, voor een andér groot deel werd gestimuleerd door de woorden van Trumans rechter hand: George Marshall zelf. verscheidene Westeuropese diploma ten, o.a. Henri Spaak, hadden nadien in verband met Trumans woorden, welke zeer latent wezen op de mogelijkheid van militaire steun, besprekingen met Washington. Een definitieve uitspraak werd echter nog niet verkregen. Intussen kwam het vérstrekkende militaire accoord tussen Nederland en België tot stand in het kaden van de Westeuropese Unie en worden tussen alle leden van deze Unie besprekingen gevoerd, waarbij de naam van veld maarschalk Montgomery als hoofd van de gecombineerde generale staf wordt genoemd. Een benoeming is echter nog niet afgekomen. Dit zeker in verband met Frankrijk, dat als grootste lid cp het continent en zijn rijke militaire er varing eveneens zijn candidaten voor deze belangrijke post zal hebben. Dit gemeenschappelijke opperbevel en het militaire accoord tussen België en Nederland zijn factoren, die reeds tegemoet komen aan en in de lijn lig gen van de voorwaarden, welke Washington aan eventuele militaire hulp zal stellen. Deze plannen in de vorm van een „advies" aan president Truman wachten nu op goedkeuring door de Senaat. ^jAAST deze gang van zaken heeft de actie van Henry Wallace, candidaat voor de derde partij bij de a.s. presi dentsverkiezingen, de aandacht getrox- ken. Hij, als tegenstander van de z.g. Truman-doctrine, schreef naar aanlei ding van'de geruchtmakende nota-uit wisseling tussen Moskou en Washington een z.g. open brief aan Stalin. Het voor stel van Stalin om op basis van Wsl- lace's suggesties besprekingen met d« V.S. te voeren, is echter door Washing ton niet aanvaard. Stalins woorden wa ren wel enigszins bemoedigend, doch de zaak gaat meerdere staten aan dan de V.S. en de Sovjet-Unie. Overigens zou men uit dit feit en de genoemde nota-uitwisseling plus de zet van MoTotov via radio-Moskou kunnen opmaken, dat Rusland Amerika de schuld wil trachten te geven van het niet op gang komen van positieve be sprekingen. Aan de andere kant is te groot wantrouwen ook niet toe te jui chen, daarbij denkend aan het bekende, maar niets aan zin ingeboet hebbende woord: Eén wereld of geen De constructie der Europese militaire plannen met de steun van de V.S. in de rug, komt een zeker noodzakelijk even wicht tegemoet,- noodzakelijk voor net behoud van de „rust" in de wereld, hoe paradoxaal dit ook moge klinken AD INTERIM. De Olympische Spelen in Londen zullen ongeveer 150 tot 160 Hongaarse deelnemers zien. Om de kosten van hun reis en verblijf te dekken, hebben ze 15.000 pond sterling nodig. Het was geen gemakkelijke taak voor het Hon gaarse Olympische Comité een derge lijk bedrag in vreemde valuta vrij te maken. De secretaris trok naar Lon den om daar over deze aangelegenheid te spreken en hij stelde de Engelsen voor buiten het gewone quota voor 'n bedrag van 15.000 pond sterling Hon gaarse wijn te importeren, welk voor stel werd aanvaard. Zo zal de Hongaarse wijn nu de reis- en verblijfkosten van de jonge Hon gaarse sportlieden dekken. De voorbe reidingen voor de Olympische Spelen zijn in Hongarije in volle gang. Het Amerikaanse departement van Buitenlandse Zaken heeft aan de pers een verklaring verstrekt, waarin gezegd wordt: „Noorwegen en Denemarken zijn twee van een aantal landen, die verzocht hebben om wapenen van de Ver. Staten en hun verzoeken zijn door de militaire autoriteiten in overweging genomen". Door de perschef van het departement werd er aan toegevoegd: „ZJj hebben doen uitkomen dat zij de wapenen wil len kopen". Welke de andere landen waren wilde hij niet mededelen. WALLACE WIL EVENTUEEL STALIN BEZOEKEN. Henry Wallace, candidaat van de „derde partij'.' voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen, heeft verklaa-d dat hij, wanneer dit de zaak van de vrede zou bevorderen, een bezoek zou brengen aan maarschalk Stalin.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1