C TRYGVE LIE en'Indonesië I im am mi om door J. D. v. ExUr*^ PC ZWAtTf SCHADUW EEN MERKWAARDIGE UITSPRAAK DE OPLEIDING TOT VERPLEEGSTER IN ROTTERDAM V.U.C.-Tribune verbrand Absolute rust voor H.M. de Koningin Radiorede Prinses-Regentes Maximumprijs voor witbrood KWESTIE TRIËST Motoren met radio Amerikaanse lening voor Ned. Indië? Zonderlinge manie door Jan Dirk van Extar LUISTEREN NAAR.... VV IJ m. Nieuwsberichten 6, 8 en 11 uur AVRO: «,15 Plano 6,30 Voor de Strijd krachten 7,00 Ko ninklijke vereniging Middenstandsbond 7,10 Radio-muziekjournaal 7,45 Niwin- klanken 7,50 Wederopbouw «,13 Avro's Bonte Dinsdagavondtrein (Sir Doodle's dwaze dromen) 9,30 Contact Nieuw Italiaans kabinet (REKKING STAATSLOTERIJ BATAVIA, Mei. - In deëe brief willen \vU het hebben over de heren Trygve Lie, L. I'olhaupessy en dr. Ozinga, zo op het oog w(j geveii het gaarne toe een eigenaardige combinatie. Trygvie Lie is, dat weet een ieder, secretaris-generaal van de Organisa tie der Verenigde Naties. Hoe het met deze tweede Volkenbond is gesteld weet men ook. Het kraakte in dit huis eerder en het kraakt er harder dan in de eerste gemeenschappelijke organisatie der volkeren. Voor en na betogen vooraanstaande staatslieden, dat wij de V.N. niet missen kunnen, dat wij alles moeten doen haar niet te laten uiteenspatten. Dat is een veeg teken, maar het is niet anders, want de mislukkingen van Lake Suc- cess zijn vele. Zeggen wij alleen maar Palestina, dan behoeven we feitelijk Griekenland en Korea niet te .noemen en zelfs Kashmir niet, in welks hoofd stad Srinagar India's premier ver kondigde, dat men niet van zins was zich iets aan te trekken van de beslissingen van de V.N. over Kash mir, hetzelfde India dat bij de be handeling in 'de Veiligheidsraad van het geschil Nederlandrepubliek eiste, dat Nederland zich volkomen zou houden aan de uitspraken van de raad! Er is dus weinig reden tot vreugde voor de heer Trygve Lie en daarom zal hij gedacht hebben: „Als je jezelf niet eens kietelt, lach je nooit". Toen heeft hij plotseling ontdekt, dat de Verenigde Naties „zeventig millioen inwoners van Indonesië gered hebben van een verschrikkelijke burgeroor log, waarin zij dreigden te worden meegesleept". Men houdt even de adem in van verbazing en verontwaardiging als men een dergelijke uitspraak leest. Uit onkunde spruit zij niet voort. Men mag aannemen, dat de secretaris-generaal der U.N.O. weet wat er, waar ook ter wereld, aan de hand is. Hij weet dus ook, dat er in Indonesië geen sprake was van een verschrikkelijke burgeroorlog, die zeventig millioen mensen dreigde mee te sleuren. Hij moet weten, dat de republiek, waarmee Nederland in conflict is, slechts een betrekkelijk klein deel van Indië uitmaakt, zowel naar oppervlakte als inwonertal. Wij kunnen de uitspraak van de heer Trygve Lie dan ook niet anders zien als een domme noodsprong, als het vastklampen aan een stroohalm denkt aan Palestina! nu de grond onder de voeten wegzinkt. Schrijvende over die zeventig mil lioen inwoners van Indonesië van meneer Lie komen wij vanzelf tot de heer Polhaupessy, die men in Neder land niet kent, maar die wij hier voorstellen als de zeer militante, geestdriftige en welbespraakte voor zitter van de Persatoean Timoer Be- sar, de vereniging van Ambonnezen, Menadonezen en Timorezen. Deze vereniging heeft kortgeleden haar tweejarig bestaan gevierd en zij deed dat met een vergadering, waarin een groot aantal sprekers geestdriftig getuigden van hun trouwaan Nederland, een trouw, een gevoel van verbondenheid, die zich zover uit strekt, dat deze Indonesiërs niet in Zij, die opgeleid wensen te worden tot verpleegster, kunnen volledige oplei ding voor het diploma Algemene Ziekenverpleging (diploma A) ont vangen in de Gemeente-Ziekenhuizen van Rotterdam. De leerling-verpleeg sters dezer inrichtingen worden gratis opgeleid en genieten een honorarium van 420.(voor zover minderjarig) en van 700.(indien meerderjarig), benevens vrije voeding, inwoning, geneeskundige behandeling en bewas- sing. De 48-urige werkweek is reeds in 1944 ingevoerd. Tot de opleiding v/orden slechts gegadigden toegelaten, die de leeftijd van 20 jaar hebben bereikt. Het bezit van diploma U.L.O. strekt tot aanbeveling. Na het behalen van het diploma A, kunnen het diploma B 'Krankzinnigenverpleging), de Kraam- aa?.rekening en de Kinderaantekening met behoud van het dan inmiddels toegekende salaris van verpleegster worden behaald. Bij do aanschaffing van kleding verlenen de Ziekenhuizen hun bemiddeling. Sollicitatiebrieven te richten aan de Economisch-Directeur der Gemeente-Ziekenhuizen, Rivier straat 12, Rotterdam. (Ingezonden mededeling). Gistermorgen tegen 8 uur werd de Haagse brandweer gealarmeerd voor een zwae brand op het terrein van de Haagse voetbalclub VUC aan de Schenkkade. De overdekte tribune stond in brand. Men vermoedt dat het wegwerpen van een sigarettenpeukje de oorzaak is. De overdekte tribune is over een lengte van 20 m. verbrand. Het vuur werd geblust met 3 stralen. Het weggeworpen sigarettenpeukje de vermoedelijke oorzaak is terecht gekomen in een stapel zitkussens, die onder de tribune waren opgeslagen na de wedstrijden van Zondag. Al die tijd hadden de kussens liggen smeu len totdat omstreeks 8 uur gistermor gen het smeulen in brand overging. een Unie met Nederland verenigd wensen te zijn, maar dat z(j het Ne derlanderschap, zoals ook u en de bewoners van Suriname en Curagao dat bezitten, voor zich opeisen. En zji menen, dat met recht te kunnen doen op grond van de offers ook de hoogste die zij voor de gemeen schappelijke zaak, de vrijheid, heb ben gebracht. Helaas getuigden de redevoeringen ook van de teleurstel ling, die zq tot dusver hebben onder vonden. De Nederlandse regering en het Nederlandse volk! staan onverschillig tegenover dit diepge wortelde verlangen van de bewoner» van de Grote Oost en te weinig aan dacht wordt er aan hun wensen ge schonken. Laat men er zich in Ne derland voor hoeden, dat men om der wille van „de politiek" deze men sen van zich afstoot. Het podium was, ttfcfenë de verga dering der Persatoean T.B. rijkelijk versierd met rood-wit-blauwe vlag gen en achter de bestuurstafel hing een portret van H.M. de Koningin. En van deze uitingen van verknocht heid aan Nederland van deze Indo nesiërs komen we dan op de heer Ozinga. De heer Ozinga is hoofd var, de Regeringsvoorlichtingsdienst en daardoor ook van de Radio-omroep, die regelmatig het omroeporkest verhuurt aan militaire en burgerlijke Welfare-organisaties voor de door ieze georganiseerde Zondagavond concerten. Reeds enige tijd was er verschil van mening tussen R.V.D. en Welfare over het feit, dat deze concerten met het „Wilhelmus" werden geopend. Tot een conflict kwam het toen de R.V.D. aan de verhuur de voorwaar de verbond, dat het ^Wilhelmus" niet mocht worden gespeld. De R.V.D. stelde zich op het standpunt, dat het volkslied ten eerste alleen bij bijzon dere gebeurtenissen moet ten gehore worden gebracht en ten tweede achtte men het onjuist, in deze In donesische samenleving alleen het Wilhelmus te spelen en niet het In donesische volkslied. Voor de ten eerste genoemde mening valt natuur lijk iets te zeggen. Het volkslied ver liest zijn waarde als men het te on pas laat spelen, maar de vraag is of het tactisch was juist n u deze zaak zo scherp te stellen. Want het con flict dreigde grote vormen aan te nemen. Welfare besloot het concert niet te laten doorgaan en daarmee zouden niet alleen honderden regel matige concert-bezoekers gedupeerd zijn, maar ook „het Wilhelmus" een twistpunt geworden zijn. Gelukkig heeft de lt. gouverneur-generaal in gegrepen en bepaald, dat „Wet Wil helmus" wèl gespeeld zal worden. Maar een ongelukkige greep van het hoofd van de R.V.D., dr. Ozinga, blijft het. Het is niet onmogelijk, dat dit muisje nog een staartje heeft. (Nadruk verboden.) „De particuliere secretaris van H. M. de Koningin deelt in ant woord op vele vragen die de Ko ningin bereikt hebben mede: In de eerstkomende maanden is de Koningin voornemens van de haar thans geboden gelegenheid om, ontheven van het regeringsbe leid, algehele rust te vinden, vol ledig gebruik te maken. Later hoopt zij nog vaak blijk te kunnen geven van haar grote be langstelling voor hetgeen op tal van gebieden door het Nederland se volk wordt verricht". De Prinses-Regentes, H. K. H. Prin ses Juliana, zal zich als efé-voorzit- ster van de Nederlandse afdeling van de „United Nations Appeal for Chil- dren" (UNAC) in een radiorede rich ten tot het Nederlandse volk. Deze re de wordt gehouden hedenavond 25 Mei te 20.05 uur, De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft ter aan vulling van de prijzenregeling de ma ximumprijs voor brood, gebakken uit uitsluitend patentbloem (witbrood) vastgesteld op de bestaande maximum prijzen voor brood van normale sa menstelling, vermeerderd met 4 cent per 800 gram. De prijs van patent bloem is n.1. f 6,80 per 100 kg hoger dan die van de voor het brood van gewone samenstelling gebruigte. EA- bloem. Deze hogere bloemprijs maakt het uit de patentbloem gebakken brood 4 cent per 800 gram duurder. De bakkers blijven n.1. maximaal 10 procent op ingeleverde broodbonnen patentbloem ontvangen in hoofdzaak voor de productie van z.g. kleinbrood, dat vrij in prijs is. Ter voorkoming van misbruik heeft de minister bepaald, dat als kleinbrood slechts zullen wor den beschouwd broodjes van hoog stens 50 gra (maximaal 30 gr. droge stof). Kleinbrood. zwaarder dan 50 gr., mag dehalve niet tegen vrije prijzen worden vekocht. ISRAËL IN DE AETHER „De stem van Israël", de Joodse zen der te Tel Aviv, zal in verband met een tijdswisesling in Palestina met in gang van Zondag' 23 Mei op andere tijden dan tot dusverre in Nederland op de 43,08 meter (6,8 72 kilo cycles) i.p.v. 43,22 meter te beluisteren zijn, aldus de Ned. Zionistenbond. Nieuwsberichten in het Hebreeuws: 04.00, 09,30, 10,30, 16,30 en 19,25 uur. In het Engels: 04,30, 11.00, 17.15 en 19.30 uur. Groot-Brittannië, de Verenigde Sta ten en Frankrijk hebben overleg ge pleegd om te pogen over het dode punt in de besprekingen over de sta tus van het vrije gebied van Triest heer. te komen. Volgens een woord voerder van het departement van bui tenlandse zaken had de Sovjet-Unie nog niet geantwoord op de laatste Britse nota, waarin gevraagd werd welke methode de §iyvjet-Russische regering zou wensen vcor het-bespre- king van de status van Triest. Dat de sport meer en meer geme chaniseerd wordt merken we uit de diverse snufjes, die ingevoerd worden om de onzuiverheid in het opnemen van tijd en afstand tot een minimum te beperken. Zo hebben we het foto grafisch vastleggen van de aankomst bij paardenraces leren kennen en in de athletiekwereld maakt 'men van verschillende middelen gebruik om zekerheid te verkrijgen of een baan wel de juiste lengte heeft. Ook het electrisch tijdnemen is niets nieuws meer voor ons, maar nu wil men de radio in voeren bij de motorraces om een schakel te leggen tussen de rijder en het personeel van de pit. Wanneer de volgende week de races op het eiland Man beginnen, zal één van de teams met een dergelijke in stallatie, die maar heel weinig plaats inneemt, uitgerust worden. Hierdoor worden de signalen, die met de hand gegeven moesten worden overbodig, immers ze kunnen gemakkelijk ver keerd uitgelegd worden als de moto ren in een razende vaart langs de pit komen. De motoren, die hiermee uit gerust worden, het zullen er in geheel drie zijn, zullen verbonden worden met een ontvangstation in de uit. De heer Manschot, directeur van de Javasche Bank, vertoeft op het ogen blik in de V.S. Ofschoon de reden van zijn bezoek niet is bekend gemaakt, neemt men aan, dat dit in verband staat met onderhandelingen over een lening voor Ned. Indië. Bevestiging dienaangaande kon evenwel niet wor den verkregen. Overigens schijnt er mogelijkheid te bestaan, dat in de loop van de komende maanden de ver strekking van een Amerikaanse le ning aan Ned. Indië zal worden be kend gemaakt. Maestro Fernando Germani, die algemeen in Europa en Amerika als de grootste levende organist be schouwd wordt, is door het Capitolo Vaticano tot organist van de Sint Pieter benoemd. In Brandenburg zijn vier perso nen gedood en twintig gewond, door dat een Russische vliegtuigbom bij een oefeningen verkeerd terecht kwam. 93. Het spel gaat beginnen.. De pro fessor toont zijn hoge hoed aan het publiek. „U ziet allen, deze hoed is leeg! Kijk jij ook maar eens goed", wendt hij zich dan tot het biggenmeisje. De ze voelt erin, maar kan niets ontdek ken. En toch is er iets vreemds met die hoed! 'Want wij weten, dat Pom er inge kropen is. Maar waar is hij nu dan? Heeft hij zich misschien ergens anders verborgen? 94. Professor Extomini steekt nu 'n kaars aan. „Hier heb je mijn vuurtje, waarop ik mijn eitje zal bakken", zegt de professor en met één klap slaat hij het ei in tweeën en gooit de ir.houd in zijn hoge hoed. „Ach!! Wat zonde!!" roept het pu bliek. „Maakt U zich maar niet be zorgd", verzekert de professor glimla chend.. „Zo, nu houd ik de hoed bo ven de kaarsvlam tot het eitje gebak ken is". In het havendorp te Vlissingen heeft een zonderling individu de laatste da gen de bewoners in een grote opwin ding gebracht. In niet minder dan 19 gevallen werden n.1.. de kleren van 3 a 4-jarige kinderen op de rug stuk ge sneden met een scherp voorwerp, ver moedelijk een scheermesje. In enkele gevallen kwam het voor, dat de kleuters vrij diepe sneden in de rug kregen. Dit alles gebeurde ter wijl anderen zich in de nabijheid 'van de kinderen bevonden. Het was even wel niet mogelijk na te gaan wie de dader was. De hulp van de politie werd reeds na de eerstè gevallen ingeroepen en zij slaagden erin zodanige aanwijzin gen té verkrijgen dat tot arrestatie kon worden overgegaan. Het bleek, dat een alleen wonende geseheiden vrouw enkele dagen geleden bij een kapper eep pakje scheermesjes had gekocht, hetgeen de vrouw tegenover de politie ontkende. Zij werd daarna aangehouden. De opwinding in het havendorp werd voornamelijk veroorzaakt door dat de bewoners elkaar gingen ver denken. Van de 19 kinderen hebben 6 verwondingen opgelopen. Deze wa ren echter niet van ernstige aard. In een soldatencantine te Ham burg heeft een soort veldslag plaats gehad tussen Britse soldaten en leden van de Deense bezettingsbrigade. 0»»rrlctu t.a>. 70. De Lange heeft weer een moei lijke taak voor zich. Hij moet proberen ergens eenaanknopingspunt te vin den, dat naar de Rat leidt. En dat is erg moeilijk. De bende van de Rat is opgerold en het is hoogst verklaar baar, dat de Rat zich een beetje op de achtergrond houdt. Maar de Chef en de Lange geven 't niet op. De Lange loopt alle café's af, waar hij maar denkt dat smokkelaars ko men. In het eerst heeft hij niet veel geluk. De gehele dag knoopt hij ge sprekken aan, zonder resultaat, maar.... eindelijk heeft hij succes. Veel is het niet, wat hij te horen krijgt, maar het kan toch een aanknopingspunt bete kenen.. Een vrouw wijst hem op één der bezoekers, die zit te kaarten. Dat is Nelis en ik weet toevallig, dat hij een kennis is van de Rat. Mis schien kun je hem een boodschap ge ven, dan komt het wel, waar het we zen moet". De Lange knikt en zegt dat hij haar raad zal opvolgen. Maar hij heeft heel iets anders in zijn hoofd. Als deze man de Rat kent, dan kan hij hem misschien naar de plaats van de Rat brengen en de Lan ge besluit de man net zo lang te scha duwen tot hij succes heeft. O OOG? tjeedd adema 61. „Nou, nou," zei de commissaris kalmerend. „Niks nou nou!" schreeuwde de Rat. „Dan gaat er eindelijk een deur open en dan zeggen ze tegen je: neem me niet kwalijk meneer, maar we hadden de verkeerde te pakken." De Rat hijgde naar adem. Het leek of hij de commissaris wou aanvliegen, maar hij bedacht zich en spoog verachtelijk op de grond. „Ho hol" riep de commissaris, verschrikt naar zijn namaak-Perzisch tapijt kijkend. Het liefst zou hij de kerel met zijn eigen handen gewurgd hebben, maar hij onderdrukte met bovenmenselijke kracht zijn gevoelens,ijsbeerde een paar maal haastig door de kamer en zette zich weer achter zijn schrijf bureau. „Wat woil je dan?" vroeg hij grimmig. „Wat ik wil!" riep de Rat, schor van woede, „ik wil eerherstel, ik wil een openlijke bekendmaking, ik wil schadevergoeding voor mijn zaak en voor mijn naam als achtenswaardig burger. Ik zal me tot de minister wenden, tot 't parlement, ik zal stukken in de kranten schrijven, ik zal De commissaris voelde, dat hij zichzelf weer meester was. „Ja, ja," zei hij, „daar hebt U gelijk in, dat komt U toe. Dat moet U dan maar met Uw raadsman in orde brengen. Ik kan niet anders doen dan U nogmaals mijn spijt...... onze spijt „Waarvoor was het nodig!" brieste de Rat, „dat ik hier van minuut tot minuut moest vertellen waar ik geweest was en wat ik gedronken had? Wat had U daar godbetert mee te maken!?" „Tja," zei de commissaris, „ziet U, we dachten „We dachten, we dachten!" snauwde de Rat. „Van al dat stomme denken ben ik toch maar de dupe geworden. Nou komt 't er zeker opeens niks meer op aan wat ik doe of waar ik loop." „Neen, natuurlijk niet," zei de commissaris haastig. „Als we weten, dat U niethmdat U met de hele geschiedenis niks te maken hebt, gaat 't ons geen snars aan waar U geweest bent of wat U gedaan heeft. Uw particulier leven interesseert ons in het minst niet, meneer." De Rat keek door het raam en zag, dat de boomtakken onder de blauwe voorjaarslucht waaiertjes van groene blaadjes gespreid hadden. Hij haalde diep adem en scheen plotseling haast te hebben om buiten te komen. „Waar is m'n horloge, m'n portemonnaie, waar zijn m'n brieven?" „U krijgt alles terug," beloofde de commissaris. „Wees toch verstandig, meneer Hartirig, U heeft Uw hart eens willen luchten. Nou ja, dat is te be grijpen. Hier, steek een sigaar op." Hij stak uitnodigend het kistje schipperssigaren naar voren en tot zijn verwondering nam de Rat er gretig een uit en zoog er verwoed aan, toen de commissaris er een vlammetje bij gehouden had. „Eindelijk kan ik weer roken!" riep hij. „Eindelijk ben ik weer vrij!" „Zo is het," zei de commissaris. „U krijgt een bewtjsje mee. Ze mochten in de stad eens denken, dat U ontsnapt was." „Maar U bent niet met me klaar, meneer!" riep de Rat. „Aan wiens ad viezen heb ik het te danken, dat mijn hechtenis verlengd is? Wie heeft me hier in dezelfde kamer zitten martelen?" „Martelen?" informeerde de commissaris, zijn kin vooruit stekend. „Ja, met woorden, meneer!" riep de Rat, demonstratief op ztfn smalle borst slaande. „Het leed iemand hier aangedaan is nog schrijnender dan elke lichamelijke tuchtiging. Dat kunt U niet begrijpen omdat U geen hart hebt." Commissaris Vonkenberg stond op, omdat hij opnieuw zijn vingers voelde jeuken. „Als ik U was," zei hij, „dan zou ik nou maar vertrekken." Hij drukte op het belleknopje en de brigadier kwam haastig binnen en keek verbaasd naar de rokende Rat. „Zorg, dat meneer zijn spulletjes terug krijgt en laat hem naar bulten," beval de commissaris. (Wordt vervolgd.) PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND li/. - HILVERSUM f, 301 10.15 Buitenlands overzicht 10,30 Be roemde liederenreeksen 11,15 Sympho- nie (grpl) HILVERSUM II 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur - KRO: 6,20 Sport- praatje 6,30 Een wandeling door Parijs 6,50 Actualiteiten 7,15 Sylvester Trio 7,45 Katholieke jongeren 0,05 De gewone man 8,12 Pater Malachius' Mi rakel 10,45 Avondgebed 11,15 Con cert Concertgebouworkest PROGRAMMA VOOR WOENSDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 5,45 'en 11 uur VARA: 7,3» Gramoioonplaten 8,1» Operette-selecties 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Gramo- foonplaten 9,30 Mozart VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: 10,20 Onze keu ken 10,30 Als de stofzuiger zwijgt 11,00 Gramoioonplaten 12,00 The Rim- blers 12,30 Weerpraatje 12,33 Diph- therie 12,38 The Kilima Hawaiïans 1,00 Vaudeville-orkest 2,00 Gesproken portretten 215 Kamermuziekwerken van Brahms (gr pl) 3,®9 En allemaal om een mummie (hoorspel voor d* Jeugd) 3,30 De Roodborstjes 3,45 De Regenboog 4,15 Vragen staat vrij 4,45 Het stond in de krant 5,15 Lucienne Boyer (grpl) 5,30 Maatschappelijk werk 5,35 Gramoioonplaten 6,00 Voor de Strijdkrachten 6,25 Noorwegen—Neder land 8,30 Opera-programma 9 35 „Uit Neêrlands verleden" 10,18 Viool en piano 10,45 A Roland Holst, zestig jaar (gedichten) 11,15 Bruno Lowe zingt HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, S, 1, 7, I én 11 uur NCRV: 7,15 Gramoioonplaten 7,45 Een woord voor de dag 815 Gewijde muziek 0,30 Gramoioonplaten 9,00 Ochtendbezoek bij jonge zieken 9,30 Waterstanden 9,35 Gramoioonplaten 10,30 Morgen dienst 11,00 Kwartet (grpl) 11,30 Stanley 12,00 Dol! van der Linden (Metropole-orkest) 12,30 Weeroverztcht 12,33 Gemengd Omroep A Capelle-koor 12,55 Prot. Interkerkelijke Thuisfront 1,15 Cyclus: ,Van Rameau tot Ravel" 1,50 Divertimento 2,00 Gedeeltelijke uit zending Bondsdag van de Bond van Ver eniging v. Gereformeerde vrouwen in d« Gereformeerde kerk te Spakenburg 3,15 Gramoioonplaten 3,30 Toonkunst Kamerkoor 4,00 Voor onze jeugdige postzegelverzamelaars 4,15 Voor onze jongens en meisjes 5,30 Gramofoonpla- ten 5,45 Onder de tropenzon 6,00 Onze Nederlandse koren en korpsen 6,30 Het bevolkingsvraagstuk ln Nederland 7,15 Het nieuws uit Indonesië 7,30 Het ac tueel geluld 7,45 Engelse les 8,15 Dub bel Vier 8,30 Stanley (hoorapel) 0,15 Radio PhllharmonUch orkest 10.15 Ho- landa Sextet 10,45 Avondoverdenking 11,15 Gramoioonplaten Minister-president en minister-ad- interim voor Italiaans Afrika: Alcide de Gasperi (Chr. Dem). Vice-presidenten: Attilio Piccioni. (Chr. Dem.), Guiseppe Saragat (Soc. Unie), die tevens belast is met koop vaardij, en Giovanni Prozio (Onafhan kelijk), die tevens belast is met Zuid- Italiaanse aangelegenheden. Openbare Werken: Umberto Tupini (Chr. Dem.); Landbouw: Antonio Seg- ni (Chr. Dem.); Transport: Guido Cor- bellini 'Chr. Dem.); Post en Tele graafverbindingen: Raffaele Jervoluni (Chr. Dem.); Industrie en Handel: Ivan Matteo Lombardo (Soc. Unie); Arbeid en Sociale Verzekering: Amin- tore Fanfami (Chr. Dem.); Buitenland se handel: Cesare Merzagora (Onafh.); Buitenlandse Zaken: Graaf Sforza (Re publikein); Defensie: Pacciardi (Re publikein); Minister zonder Porte feuille, vice-president van de Intermi nisteriële Commissie voor de Weder opbouw en vice-president van de In terministeriële Subcommissie voor Coördinatie van Wederopbouw en Eu ropees Herstelprogram: Roberto Ter- melioni (Socialist). 504e Staatsloterij, Ie klasse, le lijst. ƒ20.000 11284. 5000 14998. 1500 21561. 1000 2669. 7804. 8580. 400 6957, 16172. 200 9465. 12283, 21506. 100 5084. 9223. 10024. 12037. 12990. 19057. 19319. 20122. 21001.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3