Stad en Omgeving. Wat staat ons deze zomer op Athletiek-gebied te wachten Vergadering Helderse Sportraad BI SCHOFF Aantrekkelijk programma De Leeszaal in Mei Militaire Sportweek en A V OND-VIERDAAGSE JUNI IN HET DUIN Sch. en Sch. „Karei Doorman" ook naar Nieuwediep Kampioenswedstrijden Koninklijke Marine Voor de Tuchtrechter ABONNEERT U OP DIT BLAD Waar zijn onze schepen Uit het politierapport Zeilwedstrijden H.W.N. Predikbeurten HERENHOEDEN Vrk Wieringen. De Schager markt Marktberichten LANGE OF DRIEKWART MOUW? Nu de diverse wintersporten hun zomerslaap gaan beginnen (al zul len hopenlijk de trainingen druk worden bezocht), gaan wij ons een» afvragen, wat onze plaatselijke athletiekvereniging ons in dit sei zoen zal gaan brengen. In dit jaar der Olympische Spelen w»er de athletiek nog steeds de hoofd' sport vormt, zal ongetwijfeld de pu blieke belangstelling op deze ideale tak ven sport worden gevestigd. Ook ons land heeft ditmaal enige goede troeven in mevr. glankers-Koen, Slijk huis en nog enige andere athleten en «thletes en vanzelfsprekend gel onze HAV zoveel mogelijk traehten middels de Olympische Spelen propaganda voor de athletieksport te maken. In chronologische volgorde zullen wij hier dan weergeven, welke athletiek- gebeurtenissen er dit jaar aan de Spprtlaan zullen plaats vinden. Zaterdag 12 J«»i vinden er at letiekwedstrijden plaats voor het Oemeentepersoneel. Het initiatief hiertoe is uitgegaan van de be drijfsvereniging ELGAWA. Dg HAV verleent hierbij haar volle medewerking op technisch en or- ganisatorisch gebied en hopenlijk zullen vele deelnemers en deel neemsters de mooie athletieksport leren waarderen. In het kader van de O en O.-sport- ■yveek wordt op Dinsdag 22 Juni a.s. een athletiek-tweekamp verwerkt tus sen land- en zeemacht. Hierbij wor den de 2 sterkste ploegen samenge steld, welke uit beide „machten" zijn samen te stellen. Wij willen nog geen namen noemen, maar we kunnen stel lig verwachten, dat ook enige Olym pische athletiek-candidaten die avond in Den Helder zullen starten. Dit be looft, zolang wij nog niét in het be zit zijn van een goede sirjtelbaan, een unicum voor Den Helder te worden. Voor deze wedstrijd is ook de alge hele organisatie aan de HAV opgedra gen en gezien de prestaties op orga nisatorisch gebied van vorige jaren, kunnen wij een avond van veel sport genoegens verwachten. En dan organiseert de HAV natuur lijk weer de jaarlijkse school-athletiek- wedstrijden. Het vorige jaar waren er meer dan 500 deelnemers, zodat dit jaarlijks terugkerende tournooi (dit jaar ten 3e male) zijn bestaansrecht ruimschoots heeft bewezen. Ook voor dit jaar zijn al weer vele voorberei dingen getroffen en mede dank zij de grote medewerking van de leraren en leraressen Lich. Opv. heeft ook dit athletiekfestijn grote kans van slagen. Wij hebben allen reeds veel ge hoord over de voetbalwedstrijd tussen Den Helder en Alkmaar, welke nog steeds op het programma staat. De HAV is er in geslaagd iets dergelijks op athletiekgebied te organiseren en zo vindt op 29 Augustus a.s. de 3-ste- De Openbare Leeszaal werd gedu rende de maand Mei bezocht door 294 mannen en 23 vrouwen, totaal 317 personen. Uitgeleend werden: 2722 romans, 1539 studiewerken en 2501 jeugdboe ken, totaal 6762 boeken. NIEUWE AANWINSTEN. Romans: Bomans. Pieter Bas. Brouwer. Philips Willem. Dreiser. Het bolwerk. Eysselsteyn, van. Dorre grond. Greene. Oog om oog. Huizinga. De gestroomlijnde wereld. Tependaal, van. Kriebeltjes hoogtepunt. Latzko. De achterhoede. Ploeg, van der. Het mysterie van de Eikenschans. Holland. Clerambault. Sehendel, van. Een Hollands drama. Siemer. Koopvrouw in illusies. Uden, van. Ivoren parade. Vlaardingen, van. Ziekenzaal. Walker. Hunkering des harten. Wright. Negerjongen. Studiewerken: Colmjon. De oorsprong van de renais sance der literatuur in Nederland. Daalder. Toekomstmuziek. Duinkerken, van. Waarom ik zo denk; het katholieke leven van 1918 tot 1940. Emmenes, van. Beter voetbal. Groot, de. De vliegtulgturbine. Groskamp ten Have. Achter het mas ker; gesprekken met mannen. Johnzon. Congorilla. Oomen. Tussen zender en ontvanger. Sehendel, van. Mensen en honden. Schlosser Handleiding voor de tech niek van het keurturnen. Steketee. Baby's eerste levensjaar. Sumner. Rusland, heden en verleden. Waals, van der. Gebroken kleuren. Geschenken: Curie, Eve. Madame Curie. Doolaard, den. De witte stilte. Exel. Bredero. Gooi, van. Korte geschiedenis van de coöperatie. Hallema. Hugo de Groot. Holland. My Japanese wife. Kiès. Het Indonesische probleem. Marshall. Sir. Harvey. Meijer, de. Bruggen. Oppenheim. False evidence. Parkman. Account closed. Ubink. De vergulde ton. Wallace. The day of uniting. Werfhorst, van de. Madame Jatzkowa. denwedstrijd Den Heidei', Alkmaar, Heiloo plaats; een waardig sluitstuk dus van het athletiekseizoen en tevens een prachtige inzet van de feestelijk heden rond het regeringspubileum. Het ligt in de bedoeling deze ontmoe ting jaarlijks te doen plaats vinden, waarbij op toerbeurt een der 3 plaat sen als gastheer optreedt. Alles met eikaar heeft onze plaatse lijke athletiekvereniging er voor ge zorgd, dat de athletiek dit jaar in onze stad niet wordt vergeten en dat er ook op het gebied van de propaganda yoor deze sport de nodige voorberei dingen zijn getroffen. Wij wensen de HAV bij de organisatie veel succes toe en hopen, dat de verwachtingen met sueees zullen worden bekroond. Zo men weet zijn de voorwedstrijden voor de Militaire Sportweek, georgani seerd door de Stichting „Comité O, en O,', in volle gang. Jn het programma van deze sportweek zijn dit jaar ook wandelsport-onderdelen opgenomen, wat zeer zeker door sportlievend Den Helder naar waarde wordt geschat. Al leen blijft het jammer, dat aan dit eve nement geen burgergroepen kunnen deelnemen. Voor de wandelsportliefhebbers is dit echter geen bezwaar, daar in de week, voorafgaande aan de Militaire Sport week, in geheel Nederland de Avond- Vierdaagse wordt gehouden. Ook onze stad is ingeschakeld bij deze wandel tochten op Woensdag 16. Donderdag 17, Vrijdag 18 en Zaterdag 19 Juni. De eer ste drie dagen wordt een afstand van 15 km afgelegd, de vierde dag twintig km. De deelname is opengesteld voor militaire, politie- en burgergroepen, en vanzelfsprekend ook voor individuele wandelaars. Als beloning zal worden uitgereikt het fraaie Vierdaagse (avond) Kruis. Op de raambiljetten kan men nadere bijzonderheden omtrent in schrijving e.d, vinden. Wij willen sportlievend Den Helder opwekken, om aan deze Avond Vier daagse de grootst mogelijke aandacht te schenken. Laat men door een grote deelname tonen, dat ook onze stad het op prijs stelt in het programma te zijn opgenomen. Bovendien zal het dan een grootse inzet zijn van het aansluitend sport-evenement, de Militaire Sport week. Tot besluit vestigen wij er de aan dacht op, dat het secretariaat is geves tigd Sperwerstraat 25, en dat de in schrijving Dinsdag 8 Juni a.s. wordt ge sloten. Juni is de maand van overdaad in de natuur: bloeiende planten, zingende vogels, nijvere insecten. Vooral ons duingebied is in die maand een wan deling waard. Onze duinen zijn het re sultaat van een ononderbroken eeuwi ge strijd tussen water, wind zand en planten. Nu eens vormt de zee nieuw duin, dan weer breekt zij haar vorig bouwsel af. Wie, wandelend door onze duinen, een goed beeld van die strijd wil krij gen, bezoeke Zaterdag of Zondag het museum Den Helder, waar, met een mooie serie lichtbeelden, een voor dracht over „Juni in het duin" wordt gehouden. Voor kinderen is de voordracht Za terdagavond 7 uur en Zondagmiddag 3 uur en voor volwassenen Zaterdag avond 8 uur en Zondagmiddag 4 uur. Ter voorkoming van misverstanden willen wij er even op wijzen, dat met de naamsaanduiding Johannes Jacobus Sch. (voorkomende in ons nummer van Woensdag j.1. in het verslag van de zit ting der Meervoudige Kamer te Alk maar), niet wordt bedoeld de heer Jo hannes Jacobus Schutte, employé van garage Majolé in de Goversdwarsstraat. Deze had met de zaak-K. niets uit staande. Na*r het A.N.P. vernneemt. ligt "t in de bedoeling van de marine-au toriteiten om zo spoedig mogelijk met het oefenen van de „Karei Doorman" en bemanning te be ginnen. Voorlopig zal het schip hoofdzakelijk te Rotterdam geba seerd blijven, maar toch zullen enkele week-ends op de rede van Nieuwediep worden doorgebracht, aldus het A.N.P. Donderdag 10, Vrijdag 11 en Zater dag 12 Juni a.s. worden te Den Helder de kampioenswedstrijden der Konink lijke Marine gehouden in athletiek, zwemmen, schermen, tafeltennis en voetbal. Niet minder dan een kleine 350 deelnemers hebben daarvoor inge schreven. De Commandant Zeemacht Neder land, schout-bij-nacht J. J. L. Willinge, heeft het ere-voorzitterschap, en de Commandant der Marine te Willems oord, kapitein ter zee I. W. Reynierse, heeft het voorzitterschap van de wed- strijdcommissie willen aanvaarden. De algemene wedstrijdleiding zal in han den zijn van de kapitein der mariniers J. C. H. Bol, hoofd van de Gymnastiek- en Sportschool. Door de CZM is een wisselbeker ter beschikking gesteld voor die Marine inrichting, welke de meeste punten weet te veroveren. De prijsuitreiking zal Zaterdagmorgen 12 Juni a s. te half twaalf in de sportschool Rijkswerf worden gehouden. Wij komen op het wedstrijdprogramma nader terug. Voor het eerst sinds vele weken hield de Tuchtrechter voor de prijzen zitting in de gemeente Den Helder. In het ge bouw van het Kantongerecht hadden enkele prijs-overtreders zich te verant woorden. Zo kwamen daar de heren Z. en J. die reeds eerder waren voor geweest wegens het clandestien verhandelen van een motorrijwiel. Zij kregen thans (de zaak was aangehouden) ieder f 200 boete. De consumptie-ijsventer J. v. d. Z. had voor een ijsje van 63 gram een kwartje berekend, terwijl de prijs 20 cent mocht bedragen; hij kreeg daar voor een boete van f 15. Zijn collega K., die een kwartje had gerekend voor een ijsco van 72 gram, kreeg eveneens f 15 boete. P. v. B. had aan G. de W. een motor rijwiel zonder waardebewijs verkocht voor f 1695, welk bedrag na taxatie f 300 a f 400 te hoog bleek. De verkoper kreeg nu f 450 boete, en de koper f 50. De W. mocht de motor behouden, alleen was het ons niet duidelijk of hij van Van B. restitutie dient te ontyangen. De wed. J. W. had de appelen, sinaas appelen, augurken en zure haringen in haar étalage niet geprijsd. Boete f 15. Voor het te duur verkopen van een schoudertas, een padvindersriem en een hondetuigje kreeg B. een boete van drie maal f 8. De kruidenier J. K. had naar hij verklaarde tengevolge van een vergis sing diverse grutterswaren tegen te hoge prijzen afgeleverd. Boete zes maal f 7.50. F. K. had 240 knotten supra-wol ver kocht voor f 2.10 per knot i.p.v. f 1.89 per knot. Boete f 80. Woensdagavond hield de Helderse Sportraad een algemene vergadering, die vrij goed bezocht werd. De heer Van der Linde, die de voorzittershamer hanteerde, ging in grote trekken even het werk na, gedaan in de afgelopen acht maanden. Hoewel er volgens spie ker wel enige teleurstellingen geïncas seerd werden, kon toch met grote vol doening worden teruggezien op deze begin-periode. Hij hoopte in de toe komst op het goede pad te kunnen voortgaan. Hij stond stil bij de ziekte van de populaire voorzitter, maar kon mededelen dat de heer Luyckx voorlo pig zijn functie nog wilde aanhouden. Een optimistisch geluid dus, dat door de vergadering op hoge prijs werd gesteld. De heer de Groot moest helaas door vertrek bedanken als lid van de Sportraad. Wnd. voorzitter Van der Linde bracht hem dank voor het ve;e werk door hem verricht en de prettige samenwerking. 30 clubs zpn lid. Door toetreden van W. G. W. (4 afd.) Biljartdistrict, Zilvermeeuw en Duin- kanters bedraagt het aantal aangeslo ten clubs bij de Sportraad nu rond 30. De notulen en de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden ter tafel gebracht en voorgelezen door secr.-penningmeester Van den Heuvel Rijnders. Een woord van hulde komt hem zeker toe, want alles was keurig tot in de puntjes uitgewerkt. Dat de Sportraad met verlies heeft gewerkt in deze 8 maanden ligt zeker niet aan de secr.-penningmeester. De stedenwedstrijd op voetbalgebied Den HelderAlkmaar moet echter, straks de balans weer in gunstige zin deen overslaan. Dat de gemeente f 100 op de begroting had geplaatst voor de Held. Sportraad vond de voorzitter sympathiek. De centen zijn welkom doch ook het feit dat hierin een erken ning verscholen ligt is prijzenswaardig. De feestdagen bij het a.s. regerings jubileum zijn door de Held. Gemeen schap vastgesteld op 31 Augustus en 6 September. De Sportraad is verzocht de sport tc verzorgen op 6 September 's middags var, 24.30 uur. De gymnastiekvereni gingen, de motorsportver. en de Rui- tersportver. zullen worden aangezocht deze middag hun kunnen te demonstre ren. Belangrijke beslissing. De vergadering besloot dat clubs, die niet aangesloten zijn bij de Sportraad, niet kunnen deelnemen aan de feesten in sportraadverband. 111. Pim, Pam en Pom zitten danig in het nauw. Ze hebben niet veel tijd meer om na te denken. De stalknechts zijn nu al vlakbij en aan hun ge zichten kun je wel zien, dat ze vast besloten zijn om de drie honden niet weer te laten ontsnappen. Maar wat gebeurt daar? Achter de stalknechts wordt alweer een nieuw dmg naar binnen geschoven. Wat is dat. voor een ding?" Het lijkt wel een springbak! 112. Pim, Pam en Pom zien 't ook en in hun angst springen ze met één sprong over het hekje heen, dat om de springbak zit. Maar wat is dat? Pim, Pam en Pom verschijnen plot seling in de lucht. Door de sterke vering van de springbak worden ze in de lucht gegooid. „Wat gebeurt er met ons?" roept Pam angstig?" „Oh, we zijn op een trampoline terecht gekomen", schreeuwt Pim. „Di« veert je steeds weer in d» hoogte". De bestuursverkiezing nam weinig tijd in beslag. Op voorstel van de heer Rijpma (H.T.C.) werd de heer Luyckx met algemene stemmen herkozen. Te vens werd besloten een telegram te zen den, waarbij hem beterschap wordt toe gewenst. Ook de heer Langerak viel de eer te beurt zonder schriftelijke stem ming te worden herkozen. Voor de plaatsvervanger van de heer De Groot had de Sportraad de heer Maarse voor gesteld. Deze stemming vond wel schrif telijk plaats, waarbij de candidaat de zaal verliet. De heer Rijpma deed de „bescheiden" vraag welke functie de heer Maarse in het maatschappelijk leven inneemt. Tot zijn „verwondering" (hij wist het na tuurlijk wel) deelde de heer Van der Linde mee dat candidaat Maarse ont vanger der belastingen is. De clubs deden heel wijs en kozen zonder uitzondering de heer Maarse tot plaatsvervanger van de heer de Groot. De heer Van der Linde installeerde het nieuwe lid met enkele welgekozen woorden, waarna de heer Maarse be dankte voor het genoten vertrouwen. In de toekomst zal het bestuur van de Sportraad op 7 personen worden gebracht. De rondvraag. De rondvraag bracht nog enkele be langrijke punten naar voren. Zo kwa men wij te weten dat de plaatselijke muziekverenigingen wel willen spelen bij bepaalde gelegenheden, doch dan f 125 vragen voor onkosten. Iets, dat niet erg sympathiek aandeed. Er kwam critiek op de Medische Sportkeuring, welke critiek weer gelijk teniet werd gedaan. Er was ook critiek op de houding van twee clubs tegenover de tafeltennisclub 1 V A. Ook dit kon worden opgehelderd. Tenslotte bedankte voorzitter Wijker van Schaakmat de Sportraad en de verenigingen H.R.C. en H.A.V. voor de opname in de Sportraad. Het was een geslaagde vergadering, waarbij de leiding van de waarnemend voorzitter wel een apart woord van waardering verdient. Alhena, van Rott. naar Buenos Aires. Amsteldijk, R'dam—New York, pass. 2 Juni Scillies. Annendijk, Melbour- neR'dam, 2 Juni te Suez. Indra- poera, R'dam—Java, verwacht 7 Juni te Sabang en 11 Juni te Batavia. Japara, 2 Juni van Rangoon te Batavia. Java, FremantleNederland, 3 Juni te Aden. Kamerlingh Onnes, R'damBatavia, 3-6 te Colombo. Kertösono, 1-6 van Scerabaya te Balik Papan. Kota Agoeng, New YorkJava, pass 2-6 Kaap St. Vineent. Kota Gede, ver moedelijk 5-6 van Tenua (R'damBa tavia). ^ekhaven, 2-6 van Melilla n. IJmuiden. Lievevrouwenkerk, Amst. —Oost Afrika, 2-6 van Genua. Mal- vina (T), 4-6 van Miri te Hongkong. Marcella (T), Vort de BoucPauillac, pass. 2-6 Gibraltar. Polydorus, BataviaAmst., pass. 2-6 Ouessapt. Salatiga, 31-5 van Soerabaya te Makas- sar. Taria (T), AbadanAlgiers, 2-6 van Port Said. Westland, Amst— Buenos Aires. pass. 2-6 St. Paul Rocks. Zeeman, 31-5 van R'dam te Batavia. Alblasserdijk, 1-6 van Coatzacoalcos te Vera Cruz. Arnedijk, 2-6 van Fhiladelphia te New York. Esso Amsterdam, Baltimore-Aruba, 2-6 Kaap Henry. Hedel, Rotterdam-Montreal, 2-6 40 mijl Oost Kaap Race. Kei- bergen, 3-6 van Newport te Savona. Nieuw Amsterdam, 3-6 van Curagao te New York, vertrekt 5-6 vandaar naar Rotterdam. Prins Alexander, Rotterdam-Montreal, 3-6 te Antwer pen. Stad Alkmaar, wordt 5-6 van Cuba te Rotterdam verwacht. Vale- rius, 3-6 van Bangkok naar Batavia. Gaasterkerk, Japan-Rotterdam, 3-6 van Havre. Ittersum, Chittagong- Kotterdam, 2-6 van Madras. Leuve- kerk, Basra-Rotterdam, 3-6 te Mar- seille. Loosdrecht, Rotterdam-Per zische Golf, pass. 3-6 Vlissingen uit gaand. Alcor, 2-6 van Rio de Janei- ro naar Antwerpen. Alkaid, 2-6 van Bahia naar Macaio. Colytto, 2-6 van Saffi naar Vlaardingen. Tegen mevr, J. C.—S. werd proces verbaal opgemaakt omdat zij distribu tiebescheiden had verkocht. Enige wielrijders werden bekeurd, omdat zij zonder bel fietsten. De heer J. S. heeft aangifte gedaan dat een ruit van zijn woning aan de Fazantenweg was ingegooid. Wegens het verkopen van twee cou pons stof zonder punten werd H. H. geverbaliseerd. De heer R. de V. te Julianadorp had assistentie ingeroepen van de politie, omdat een kostganger diep in de nacht dronken thuis was gekomen. Hij wil de hem niet binnenlaten. De politie heeft de zatlap ter ontnuchtering mee genomen naar het bureau. De heer W. uit de Balistraat heeft aangifte gedaan, dat hij door een bond was gebeten. Uit de voormalige Cadi-club werden twee boorhouders ontvreemd. De expediteur v. K. heeft aangifte gedaan, dat ingebroken moest zijn in een opslagplaats aan de Jonkerstraat. Hij vermiste daaruit althans enig meubilair. De watersportvereniging „Helder- Willemsoord-Nieuwediep" houdt Zon dag a.s. haar eerste periodieke zeil wedstrijden in het pas-aangevangen seizoen. Het ligt 'in de bedoeling om bij gunstig weer de wedstrijden op de rede te verzeilen en anders in de haven. Gestart zal worden ter hoogte van het Wierhoofd, 't morgens tussen tien uur en half elf. VOOR ZONDAG 6 JUNI. DEN HELDER. Ned. herv. gem., Nieuwe kerk, Weststraat, 10.30 uur ds. W. .J. de Hoest; Palmstraat, 10 uur ds. J. Borghardt, 19 uur de heer Wanders, uit Schagen. Geref. kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. J. Hartkamp, voorbereiding H.A., 17 uur ds. M. Hamming; Reho- bothkerk, 10 uur ds. M. Hamming, 17 uui ds. J. Hartkamp, voorbereiding H.A. Geref. kerk art. 31, Nieuwe kerk, Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds. F. Tollenaar. Chr. geref. kerk, Steen gracht, 10 uur en 17 uur ds. J: Rebel. Geref. gemeente, Janzendwarsstraat, 10 uur en 16 uur leesdienst. Luth. kerk, Wezenstraat, 10.30 uur des. H. Snijder, van Arnhem. Doopsgezinde gem., 10.30 uur prop. Van Sluijs; Dinsdag 19 30 uur gemeente-avond. Baptis- ten-gem., gebouw Irene, Hoogstraat, 1015 uur zangdienst, 10.30 uur de heer G van Leeuwen Dzn., 12 uur Zondags school, 19.45 u. zangdienst. 20 u. de heer F J. G. Hofhuis; Maandag 20 uur vrou- wenkrans, Californiëstraat 8; Donder dag 19.30 uur NBJB-jeugdclub Califor niëstraat 8; Vrijdag 20 uur Bijbelbe spreking en bidstond Californiëstraat 8. Oud-katholieke kerk, 10 uur H. Dienst, eerste H. Communie, 19 uur Vespers van dankzegging, pastoor H. J. Verheij. Evangelisatie Vijzelstraat, 10 uur en 19.30 uur samenkomst, 12 uur en 14.30 uur Zondagsschool; Woensdag 20 uur Bijbelkring; Donderdag 19.30 uur vrouwenkrans; Zaterdag 20 uur bid stond, 21 uur openluchtsamenkomst. Leger des Heils, 10 uur opdrachtdienst, 19 uur openluchtsamenkomst, 20 uur verlossingssamenkomst, o.l.v. majoor Gladpootjes; Maandag 14 uur vrouwen- krans; Dinsdag 19.30 uur soldatensa- menkomst; Woensdag 20 uur Bijbelbe spreking o.l.v. majoor Hordijk. JULIANADORP. Ned. herv. gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 14.30 uur ds. J. Hartkamp. Star of hope mis- sion, 14 uur Zondagsschool, 19 uur de heer Berkhout. HUISDUINEN. Ned. herv. gem., 19 uur ds. Salin. CALLANTSOOG, Ned. herv. gem., geen dienst. Koopt bij 10.25 - 12.75 - 22.75 RAADSVERGADERING Maandagavond kwam de raad in openbare zitting bijeen. Onder de vele ingekomen stukken was een schrijven van de Minister van Binnenlandse Za ken over de incorporatie van lonen. Voorts over de restitutie van 2 1/2 pet. van de pensioenbijdragen. Het voorstel van B. en W. tot intrekking der be sluiten, waarbij aan R. Kramer en J. Nentjes gemeentegrond werd verkocht aangezien deze besluiten in strijd zijn met het saneringsplan, ontmoette hef tige tegenstand. Met aantekening dat Nentjes, Meun en Brands tegen waren werd het voorstel van B. en W. aange nomen. Wat betreft het voorstel van B. en W. tot nadere vaststelling der jaarwedden en lonen van het gemeen- tepersoneel, merkte de voorzitter op, dat dit nog niet voor behandeling vat baar is. Als een zuiver formele zaak moeten de voorstellen eerst naar de Bond van Overheidspersoneel. Bij de affaire der straatnamen zal een der pleinen Harmen Visserplein worden genoemd, naar de illegale werker wij len H. Visser. Aangaande de markt- verordening wordt aangenomen dat deze gehouden zal worden van de» morgens 10 tot des avonds 10 uur. B. en W. zullen een ambtenaar aanstellen als marktmeester. Eerst zal geïnfor meerd worden naar de markttarieven in andere plaatsen. Wegens het bedan ken van K. M. Kramer als lid der Woonruimte-commissie, werd benoemd de heer J. Kale. Het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een crediet van f 2500.— tot f 3000.— voor het schilderen van het raadhuis en de ambtswoning van de burgemeester en gemeentearts, werd z.h.s. aangenomen. Het parkeerterrein voor motorvoertui gen zal publiek verpacht worden, met dien verstande dat er op Zondag geen wacht gehouden mag worden. VISSERIJ. URK, 2 Juni 1948. Door 100 vaartui gen werd heden aangevoerd; 12542 pond paling, van 14230 pond per vaartuig, prijs f 1.46f 2.60 per l/9 kg en 6000 pond nest f 1.37>/« per 50 kg. GEVONDEN Gevonden zijn een paar zakmessen en een portemonnaie, inhoudende een zil verbon. Inlichtingen bij de gemeente bode. SCHAGEN, 3 Juni 1948. 10 Paarden f 400f 750; 20 Geldekoeien (mag.) f 375—f 500; 10 Kalfkoeien f 550—f 700; 3 Vaarzen f 450f 600; 101 Schapen (mager) f 60f 85; 451 Lammeren f 20 f 35; 3 Bokken en geiten f 4f 10; 56 Biggen f 30f 60; 11 Konijnen f 2.50— f 8; 26 Kippen f 2f 6. Voor centrale: 2 Stieren, 17 Vette Geldekoeien, 2 Graskalveren, 135 Nuch tere kalveren en 2 Vette schapen. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Juni 16,000 kg rabarber 5,504 3000 kg aardappelen 19,30 —22 en kleine 13,70—15,10; 20 stuks bloem kool 46 ALKMAAR, 3 Juni Andijvie 1826; spinazie 7,5033; postelein 1423; wortel tjes 77; tomaten 149—170; spitskool 16; asperges 77—145; rabarber 8—18; aard beien 71—91 (doos); uien (bos) 522; bloem kool IA 48—58, I 30—45 en II 20—30; kom kommers 38; worteltjes 39—57; radijs 10 —18; selderie 3—8; selie 13; sla 3—11; nieuwe aardappelen; grote 18—22 en kleine 12—15 \K7 Hoewel de driekwart mouw, die uit Amerika werd geïmporteerd, lang zaam maar zeker ook in Holland terrein wint, keurt menige vrouw een aardig toiletje af, omdat zij de drie kwart mouw niet mooi vindt. „Ik zou die japon dolgraag willen hebben, als er maar een andere mouw in zat". De aspirant-koopster ziet dan toch met lede ogen aan, dat de winkel juffrouw de leuke jurk weer weg hangt vooral als zij haar daarna ver zekert,dat zij mevrouw dan tot haar spijt niet kan helpen Hier hebben wij weer een voordeel als wij onze kleding zelf vervaardigen. Een aardig model behoeven wij dan niet aan ons voorbij te laten gaan, omdat de mouw of een andere klei nigheid ons niet naar de zin is. Valt de mouw niet in onze smaak, j vinden wij het kraagje niet aardig of vraagt de plooirok te veel stof, wel, dan kunnen wij dat met weinig moeite veranderen. Bij de modellen, die wij hier afbeelden, zoudt u deze veranderingen bij voorbeeld uitstekend kunnen aanbrengen. Van de driekwart mouw van J 1891/22 kunnen wij heel goed een glad de, lange mouw maken, terwijl de rok ook heel goed staat, wanneer we de bewerkelijke plooien niet aanbrengen, doch de ruimte inhalen. Als u niet van de enigszins drukke garnering van No. J 1890/22 houdt, kunt u deze in plaats van kant, van piqué of iets dergelijks maken. Van deze stof moeten natuurlijk eenvoudige manchetjes worden gemaakt. De meeste dames zullen echter de modellen, zoals wij die hier geven aardig vinden. J 1891/22 is een deux pièces. Voor- en rugpand worden met lange figuurnaden voorzien. De driekwart raglan mouw geeft iets aparts aan dit costuum. No. J 1890/22 is een geschikt model voor oudere dames. De kantgar nering wordt met een rijgsteekje op de japon gehecht. Men kan ze als ze vuil is, gemakkelijk verwijderen en wassen. De rok heeft mid denachter één uitspringende plooi. In de voorbaan zijn drie uit springende plooien aangebracht Het patroon van deze modellen is ln de volgende bovenwijdten ver krijgbaar: No. J 1890/22 in 92—102 en 112 c.m. bovenwijdte a 0.95 No. J 1891/22 in 86— 94 en 100 c m. a 0.95 aan de administratie van „Bella". Het Nieuwe Mode blad. Kromme Nwe Gracht 66. Utrecht. Overgenomen uit „Bella"

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2