Siad en Omgevut# Helder versloeg Spartaan met 1-0 Schagen klopt C Cf ZWAKTE SCHADUW 3 H.R.C. met 3-2 Koninklijke Marine boekte successen in Nationale Vijfkamp BISCHOFF Van Kregten helaas uitgeschakeld HELDERS FANFARE CORPS jubileert binnenkort Ouderavond met verkeersonderricht Algemene Bond van Ouden van Dagen Eerste periodieke ZEILWEDSTRIJDEN van H. W. N. ABONNEERT U OP DIT BLAD De Oogst van gisteren 1o, waarbij de achterhoede van De Dames Vesten en Pullovers 12.00 - 16.70 - 20.75 Om het Damkampioen schap van N.-Holland Een pittige wedstrijd D« vorige week werd wederom te Amersfoort de jaarlijkse Nationale VUfkamp gehouden. Ook ditmaal waren de deelnemers in twee groepen in gedeeld: de groep A (paardrijden, schermen, schieten, zwemmen, veldloop) en de groep B (handgranaatwerpen, schermen, schieten, zwemmen, veld loop). Ook de Koninklijke Marine heeft aan deze vijfkamp deelgenomen. In de groep A hadden ingeschreven de officier van administratie der le klasse F. O. van Kregten en de le luitenant der mariniers M. G. Fetter. In de groep B hadden ingeschreven de kapitein der mariniers J. C. H. Bol en de le luitenant der mariniers J. C. Crane. Behoudens Van Kregten, die helaas reeds tijdens het onderdeel paardrijden werd uitgeschakeld, heeft het équipe uit Willemsoord uitstekende resultaten geboekt. De heer Van Kregten kwam ver leden jaar uit in de B-groep. Hij wil de echter een kans wagen, om dit jaar naar de Olympische Spelen te Londen te worden uitgezonden, ep dus was het voor hem noodzakelijk ook het onderdeel paardrijden onder de knie te krijgen, teneinde in de A- groep te kunnen uitkomen. Met ijze ren doorzettingsvermogen heeft Van Kregten, die in de vier andere onder delen reeds bewonderenswaardige prestaties wist te verrichten, zich op de hyppische tak van sport gewor pen. Hij was reeds zodanig geoefend, dat hjj met een goede kans op succes in de A-groep kon uitkomen. Jammer genoeg werd hjj door pech achtervolgd. Hij vertrok als nummer twee en nam de eerste hindernissen perfect, maar toen braken de teugels. De berijder kwam te vallen en kneusde zijn enkel en een paar vingers, maar zette toch door. Het paard was nerveus geworden evenals de berijder zodat Van Kregten nog enige hindernissen miste. Hij reed niettemin het parcours uit, en wist zelfs als vijfde te eindi gen. Het gevolg was echter, dat hij zijn deelname aan de andere onderdelen moest opgeven. Ondanks dat heeft het marine equipe zich van zijn beste zijde laten zien. Zo mogelijk werd er nog beter gewerkt dan verleden jaar; de zeei intensieve training onder leiding van het Hoofd der Gymastiek- en Sport school, de kapitein der mariniers J. C. H. Bol zelf één der deelne mers heeft in Ieder geval zeer goede resultaten opgeleverd. Men keerde in Den Helder terug met vier prijzen, namelijk de le prijs ln de A-groep, welke doo-r Fetter was gewonnen, de tweede prijs ln de B- groep (gewonnen door Bol), de derde prjjg ln de B-groep (gewonnen door Crane) en de corpsprijs (een beker, beschikbaar gesteld door de Minister van Marine, en gewonnen docw het Corps Mariniers). DE UITSLAGEN. De uitslagen van deze Nationale Vijf kamp waren, wat betreft de Hel- derse deelnemers, als volgt: GROEP A: Paardrijden: 2. Fetter; 5. Van Kregten. Schermen: 1. Fet ter. Schieten: 4. Fetter. Zwemmen: 1. Fetter. Veldloop: 3. Fetter. Totaal- klassement: 1. Fetter, 11 punten; 2. P. F. M. Kessels, 14 pt.; 3. G. R. Tim mer, 14 pt.; 4. H. J. Kuipers, 16 pt.; Het zal op 28 Augustus a.s. 'n kwart eeuw geleden zfln, dat ons Helders Fanfare Corps werd opgericht. Het behoeft geen betoog, dat dit jubi leum van een muziekvereniging met „singhen ende spelen" zal worden gevierd. Ter gelegenheid van menig jubileum heeft het corps zich laten horen, zodat het alleszins aanbeve ling verdient om hij het eigen feest een maximum aan feestelijke klan ken over Den Helder te laten schal len! Er werd een ere-comité gevormd, waar in zitting hebben burgemeester G. Rit meester (ere-voorzitter) en de heren P. S. van der Vaart (voorzitter), wet houder Van Loo, wethouder Steenla- ge, kolonel Barendregt, Alozerij, Hel der, Leeuwens en Rijpma, terwijl een feestcommissie de viering voorbereidt. Het Helders Fanfare Corps heeft in de loop der jaren bewezen, een le venskrachtige vereniging te zijn, die uitstekende prestaties op muzikaal ge bied weet te bereiken. Telkens wan neer bij gebeurtenissen van algemeen belang een beroep op het corps werd gedaan, was het present, en het zal de ze goede traditie stellig hooghouden. Mits., de technische mogelijkheid daar toe aanwezig blijft! Want zelfs een fan farecorps heeft niet voldoende aan al leen maar goede wil en enhousiasme, er moeten ook Instrumenten zijn. Het corps heeft ze nog, al zijn sommige even oud als de vereniging. Maar zij hebben toch op zijn tijd uitbreiding en vernieuwing nodig. Het Helders Fanfare Corps meent, dat de jubileumviering een prachtige gelegenheid biedt, om eens aan deze technische kant van de medaille aan dacht te schenken. Er zal een inzame ling worden gehouden, waarbij de ge hele burgerij in de gelegenheid wordt gesteld, door het geven van een bijdra ge zijn waardering te tonen voor de vele malen dat het jubilerende corps zich door de gehele burgerij heeft laten beluisteren! De veertig actieve leden van het corps zullen dankbaar zijn voor iedere gift, hoe klein ook. Want met elkaar zullen deze de vereniging in staat stel len tot het aanschaffen van de hoogst- nodige instrumenten. 5. P. Brands, 21 pt.; Van Kregten uitgeschakeld, de twee overige deel nemers niet opgekomen. GROEP B: Handgranaatwerpen: 2. Crane; 3. Bol (verste worp van de vjjfkamp, 49.15 meter). Schermen: 2. Bol; 6. Crane. Schieten: 2. Bol; 7. Crane. Zwemmen: 2. Crane; 5. Bol. Veldloop: 3. Crane; 7. Bol. Totaal klassement: 2. Bol, 19 pt.; 3. Crane 20 pt. (1. H. W. Handgraaf, 8 pt.; 4. C. Th. Kuijer, 25 pt.; 5. M. P. B. J. Kessels, 26 pt.; 6. J. H. Noordeloos, 26 pt.; 7. G. Plomp, 27 pt.; 8. L. J. H. van der Veer, 28 pt.) CORPSGROEPEN: 1. Corps Mari niers, 5 pt.; 2. School K-troepen, 9 pt.; Rijkspolitie Den Haag, 13 pt. Het diploma werd behaald door G. R. Timmer, J. C. H. Bol, M. P. B. 3. Kessels en G. Plomp. Op de ouderavond van de O. L. school nr. 4 aan de Hector Treubstraat hfeld de heer R. Edzes, commandant van de verkeersgroep der Rijkspolitie te Alkmaar, een lezing over het ver- keersonderwijs. Hij ontpopte zich daar bij als een vlot en onderhoudend spre ker, die aan de hand van een schitte rende collectie lantaarnplaatjes op uit stekende wijze propaganda heeft ge maakt voor „Veilig verkeer". Hier sprak niet een man, die als een automaat bonnetjes schrijft voor door hem geconstateerde verkeersovertre dingen, maar hier klonk de hartekreet van iemand, die de verschrikkelijke gevolgen van on-veilig verkeer van zeer nabij heeft gezien en beleefd. Terecht juichte spreker het toe, dat het geven van verkeersonderwijs op vele scholen ingang heeft gevonden. Het zijn immers juist voor het meren deel kinderen beneden twaalf jaar, die van ernstige verkeersongevallen het slachtoffer worden. Het kind moet be schermd worden tegen het steeds in tensiever wordend verkeer, en daarbij moéten huis, school en politie-instan- ties natfw met elkaarsamenwerken. Het gaat in deze tijd niet meer aan, om een kind de straat op te sturen met geen andere aanwijzingen dan „rechts houden" en „voorzichtig doen, hoor!" Wanneer de heer Edzes ambtshalve een onderzoek moest instellen in de woning van een kind, dat bij een ver keersongeval dodelijk was gewond, en de ouders wierpen dan de eeuwige schuldvraag op, dan heeft hem dikwijls de uitroep vóór in de mond gelegen: „Dit is jullie schuld!" Inderdaad moet ons gehele volk, jong en oud, opgevoed worden wat het gebruik van de openbare weg betreft. Hoevele onge lukken en verkeersovertredingen zijn niet het gevolg van onwetendheid, on nadenkendheid en zelfs van onbeleefd heid? Mede daarom was het toe te juichen, dat na afloop van de ouderavond ver scheidene der aanwezigen zich opga ven als lid van de pas her-opgerichte Vereniging voor Veilig Verkeer. Mogen velen hun voorbeeld volgen! De onlangs opgerichte afdeling Den Helder van de Algemene Bond van Ouden van Dagen (Nederland) houdt op Donderdag 10 Juni a.s. een verga dering in café Sanderse, Koningsplein aanvang 's middags half drie. Als spreker zal optreden de heer R. C. Trouwborst, voorzitter van de bond. Moeilijke maar sportieve strijd Met een aanvankelijk zomers zon netje en een flinke zuidelijke bries werd door de Held. Watersportver eniging HWN tussen de Lange Brug en de sluizen nabij het Kuitje de eerste periodieke wedstrijd van dit jaar gehouden. De deelnemers hadden na hun start vanaf de Lange Brug een hele torn om tegen de wind in de eindboei te omzeilen en vooral leverde dit voor de sloepen een bijna onoverkomelijke moeilijkheid. Meer nog dan anders, werd er zowel van de boten als van de zeilers het uiter ste gevergd om deze frisse en spor tieve kamp tot een goed einde te brengen. Als wedijverden zij in snel heid en sierlijkheid met de licht voortvliedende wolkenschimmen, zo gleden de B.-M.'ers, jollen en draken over het grijze havenwater en koers ten zij met hun schuimend witte snoeren onder de ranke neuzen vóór de wind naar de finish. Vele wandelaars en belangstellen den volgden met aandacht de bewe gingen der gevleugelde vaartuigjes en genoten van het prachtige en vro lijke spel van water en wind en hel der witte zeilen, afstekend tegen een rusteloze wolkenhemel, welke zich als een natuurlijk décor uit de horizon optrok. Eerst tegen twee uur in de middag zochten de meeste scheepjes hun plaatsen in de jachthaven weer op. Het weinigje regen dat even de vooruitzichten had doen ver somberen, vermocht gelukkig geen spelbreker zijn. Ieder heeft van deze heerlijke dag op het water recht ge noten en de organisatoren van de se rie seizoen wedstrijden kunnen tevre den zijn over de eerste resultaten. De definitieve uitslagen luidden ten slotte: In de gemengde klasse werd „Soesah" van Verhage met 3 punten nummer één, vóór Jonker Jeltas van de ARZV met 2 punten. In de klasse der vogeljachten werd „Lieuw" van Den Broeder met 2 punten winnaar; de „Onrust" van Roovers werd twee de. De „Jeep" van Tielemans werd met 3 punten eerste in de kleine ge mengde klasse. Tweede werd „Storm vogel" van Roovers met 2 punten, ter wijl derde werd met 1 punt de „Sylnócht" van Koen. In de 16 m2 B.-M.'ers werd de „Boreas" van Frans Trap met 6 punten winnaar van de 7 deelnemers aan deze wedstrijd, waarvan er één helaas gediskwalifi ceerd moest worden, omdat hij te vroeg door de startlijn ging. De „Skua" van Noot werd tweede met 5 punten, ..Stern" van Groot derde met 4 pun ten. „Aloyna" van Kos vierde met 3 punten, „Verona" van Jacobs vijfde met 2 punten, terwijl nummer zes werd „Tanneke II" van Kiljan. Zondag j.1. speelde Helder een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Amsterdamse 2de klasser Spartaan en zag kans een verdiende overwin ning te behalen. Liet Helder in de wedstrijd tegen H.R.C. een goede In druk achter, ook in deze wedstrijd heeft Helder bewezen, dat haar splpeil behoorlijk vooruitgegaan is en het tempo, alsmede de wil om te winnen weer aanwezig zijn. De sterk ste delen van het huidige Helder-elf- tal zijn wel de keeper, achterhoede en middenlinie. De voorfioede is nog nie't zo, als wij het zo graag willen zien, schotvaardigheid en het kunnen benutten van de kansen waren nog niet in voldoende mate aanwezig. Spartaan is wel enigzins tegenge vallen; wij hadden toch zeker ver wacht, dat zij de toon zou aangeven. Met was echter Helder dat nagenoeg de hele wedstrijd een licht veldover- wicht had. De uitslag had dan ook zeker groter in het voordeel van H. kunnen zijn. Scheidsrechter J. Wit heeft naar aller genoegen gefloten en geen moeilijkheden op zijn pad ondervon den. Over de wedstrijd het volgende: Helder verschijnt met hetzelfde elftal als tegen H.R.C. en Spartaan met 2 invallers voor rechtsback en midvoor en wel met het volgende elftal: doel: Scherpenisse; achter: C. Los en W. Brandt; midden: G. Stoep, I. Letteboer en Visser; voor: J. Los, v. Leer, Ginst, Zwaai en Jac. Los. Spartaan begint met de wind in de rug en de eerste goede kans is voor de S.-linksbuiten, de bal gaat over de lat. Helder onderneemt dan haar eerste aanval en de lange S.-spil speelt verkeerd op zijn doelman terug, zodat de bal ver naast het doel over de doellijn gaat. De hoekschop wordt wel goed genomen door Blom, de bal wordt echter weggewerkt. Beekhoven geeft een zeer goede pass door het midden, de S.-spil weet ech ter nu beter zijn doelwachter te vin- denk. Krab krijgt de bal toegespeeld van Beekhoven, drijgt er mee op en lost dan overwacht een hard schot; de bal komt tegen de paal terecht en dan aan de verkeerde kant over de doellijn. Na 10 min. volgt de eerste goede aanval van Spartaan. De rechtsbui ten trekt de bal mooi voor doel, de linksbuiten plaatst de bal voor de voeten van zijn middenvoor, die ech ter juist over schiet. Helder krijgt zijn 2de hoekschop te nemen, welke door Wieren slecht ge nomen wordt en de bal verdwijnt achter doel. Als eerst Himper hoog over ge schoten heeft, krijgt Helder weer een hoekschop te nemen. Weer is 't Wie ren, die deze neemt en nu komt de bal prachtig voor doel, waar hg ech ter even fraai wordt weggewerkt. Als S. haar 2de hoekschop heeft zien wegwerken, is het H., die er 2 achter elkaar te nemen krijgt. Ook hier wordt geen succes geboekt. Een mooie pass van Krab levert niets op door buitenspel van Dorlijn. Spar taan speelt steeds in de breedte en veel verrassing zit er in de aanval niet. Scheurleer wordtaan de tand gevoeld en na zijn wegwerken geeft Wieren de bal met een prachtige pass aan Dorlijn, deze komt alleen voor de S.-doelman te staan, schiet hard in, maar recht op Scherpenisse, die de bal over de lat stompt. De hoekschop brengt enige verwarring in de S.-achterhoede, doch uiteindelijk wordt de bal toch weggewerkt. Beek hoven zit goed achter zijn voorhoede aan en hij is het, die kort vóór rust een geweldig hard schot inzendt, De S.-doelman redt ook nu ten koste van een corner. Helder heeft al 't hoekschoppen te nemen gekregen tegen S. 2. Uit de hoekschop wordt de bal weggewerkt en nadat S. haar aantal hoekschoppen op 4 heeft ge bracht, breekt de rust aan met gelijke stand (00). Ook na de rust is Helder, het laat ste kwartier uitgezonderd, in de meerderheid gebleven. Wieren krijgt de eerste hoekschop te nemen. Deze hoekschop levert 2 andere op, resul taat echter nihil. Een prachtig schot van Beekhoven levert de zoveelste corner op. De bal wordt weggewerkt en dan zien we eindelijk Helder loon naar werken krijgen. De bal wordt naar de vrijstaande Wieren gespeeld en met een zeer fraai schot brengt deze de stand op 10. Beekhoven probeert het even later ook eens. Zijn harde schot wordt echter door Lette boer corner gewerkt. Wieren schiet tegen de paal en ook Himpers schiet een keer hard in. Scherpenisse is moeilijk te passeren en ook nu redt hij vallend. Het laatste kwartier is Spartaan wat meer aan bod en zij krijgen nog onverwacht 2 mooie kansen. De mooiste kans komt ech ter voor H. als Dorlijn alleen voor de S.-doelman staat. De bal wordt ech ter over doel geschoten. Als S. bij een aanval de deklat op haar weg vindt en de bal is weggewerkt, fluit de scheidsrechter voor het einde en heeft Helder een alleszins verdiende zege behaald. Helder 1 zag kans om van de twee de klasser De Spartaan te winnen. Hoewel deze zege niets om het lijf heeft, geeft het toch een idee van de huidige kracht van Helder en onze veronderstelling, dat de witjak- ken nu op de goede weg zijn, schijnt wel bewaarheid te worden. Het werd Spartaan zich wel tot het uiterste heeft moeten weren. Helder 3 wist egen Geelzwart uit 't Zand een gun stig i1 resultaat te bereiken. De adspiranten van Helder zegevierden met 40 over die van H.R.C., terwijl de adspiranten B van Watervogels A met 10 verloren. Helder 2 verloor met 2—1 op Texel. H.R.C. 1 verloor van Schagen met 32 in een aardig gespeelde wed strijd. De roodhemden hadden ver schillende invallers en waren tegen het enthousiasme van de nieuwe der de klassers niet opgewassen. Het lijkt ons beter, dat H.R.C. 1 voorlopig enige tijd in een zomerslaap gaat. Wel blijven trainen natuurlijk, doch het spelen van wedstrijden kan beter enige tijd achterwege blijven. H.R.C. 2 doet het beter. Nu weer kreeg Oudesluis klop met 31 en dat zijn toch resultaten, die voor een res. derde klassers heel goed zijn te noe men. Wij zijn er van overtuigd, dat, wanneer zo in de competitie was ge speeld, het kampioenschap naar Den Helder was gekomen. De A.-junioren speelden tegen de junioren van Vespuc- cius uit Amsterdam en wisten na een goede wedstrijd met 32 te zegevie ren. Dat is een aardig resultaat en geeft moed voor het grote tournooi van a.s. Zondag, georganiseerd door de v.v. Helder. De A-adspiranten ver loren van Helder met 40. In Alkmaar speelde Alcmaria tegen de Boys een wedstrijd in het Sport park. Het was een spannende wed strijd, waarbij de Boys met de rust een 10 voorsprong hadden. In de tweede helft wisten de withemden, die had Untied in de gelederen had den, de strijd met twee doelpunten in hun voordeel te beslissen. In Hoom speelde Always Forward tegen een Blauw Wit-combinatie. Het resultaat was 11. Koopt bij In Alkmaar werden Zaterdag en Zon dag de wedstrijden om bovengenoemde kampioenschappen hoofdklasse voort gezet. Zaterdag wisten Stahlberg, Mol en Sluiter in de hoofdklasse de overwin ning te behalen de eerste won van Stroo, Mol klopte de Boer en Sluiter won van Steenhuis, terwijl de partijen v. Amstel—IJ. de Jong en F. Slot—A. de Jong remise werden. De partij J. Metz tegen J. J. de Jong uit deze ronde wordt Donderdag gespeeld. Er werd over het algemeen uitstekend spel ge geven. De inhaalpartij uit deze klasse Metz—van Amstel werd door Metz ge wonnen. le klasse Zaterdag Bak—Of- man 02. BaisOud 20. Zondag volgden 5 partijen in de hoofdklasse. Stahlberg en Mol speelden een scherpe partij. In een voor Mol ge dwongen eindstand van 2 tegen 4, kon Stahlberg geen winstvariant vinden. J. J. de Jong en J. de Boer speelden een goede remise partij waarbij de Boer 't ook met de klok te kwaar kreeg, maar zich flink door de moeilijkheden wist heen te slaan. Metz boekte een soliede winst op Stroo. A. de Jong en J. B. Sluiter deelden de punten en Steenhius was tegen IJ. de Jong niet gelukkig. In een zeer goede stand deed hij tegen het einde een zwakke zet die hem de zo goed opgezette partij nog deed verlie zen. IJ. de Jong profiteerde op zeer goede wijze van de kans die hij kteeg voor winst. le klas Zondag Tenty—Bais 2—0. De stand in de wedstrijd om het hoofdklassekampioenschap van N.-H. is thans 1. G. Mol, 9 punten uit 5 partijen (4 gew. 1 remise). 2. IJ. de Jong 9 p. uit 6 partijen (3 gew. 3 rem.). 3. J. Metz S p uit 5 partijen (3 gew. 2 rem.). 4. R. Stahlberg 5 p. uit 5 partijen (1 gew., 3 remise, 1 verl.). 5. J. B. Sluiter 5 p. uit 5 partijen (1 gew. 3 rem. 1 verl.). 6. J. de Boer 4 p. uit 4 part. (1 gew. 2 rem. 1 verl.). 7. J. Steenhuis 4 p. uit 5 part. (1 gew. 2 rem. 2 verl.). 8. J. v. Amstel 3 p. uit 4 partijen (3 rem. 1 verl.). 10 A. de Jong 3 p. uit 5 partijen Schagen speelde Zondag zijn eer ste wedstrijd als 3de klasser en had daartoe HRC uitgenodigd, dat in de competitie als één van de aller sterkste derde klassers naar voren was gekomen. Nu was het weer aller minst gunstig om een elftal naar zijn kunnen te beoordelen; de wind stond n.1. dwars over het veld en had te veel invloed op het spel. Doch Scha gen speelde één van zijn beste wed strijden, ook de plaatsvervangers van Anneveldt en Schouten konden best meekomen, waardoor HRC vóór de rust in alle opzichten de mindere was van Schagen en soms totaal over speeld werd; men kan zich niet ont- tiekken aan de indruk dat de spelers er niet van doordrongen zijn, waar voor zij spelen. Dat Schagen als nieu we 3de klasser er voor zou vechten, was te voorzien en deze knapen heb ben zich gegeven voor wat zij waard waren en zij zullen, zo spelende, zich ook heel goed kunnen aanpassen in hun nieuwe omgeving. Keeper Slikker maakte een goede indruk en ook de backs kunnen er wel mee door,hoewel de rechtsback een beetje resoluter optreden geen kwaad kan. Spil Grootes blaast nog steeds een pittig partijtje mee en bij serieus volgen van de training kan hij het nog best bij benen. De kanthalves zijn ware ter riërs en behoren tot de nuttigste spe lers van het elftal, vooral hun volhou den valt te loven. De voorhoede doet in zijn geheel aardig werk, maar som mige spelers raken op hun retour, 't blijft jammer dat v. Strien niet op de binnenplaats kan spelen, waarvoor hij geknipt is. Bij HRC mankeerde er veel aan en het spelpeil is sinds de compe titie danig gezakt, het ploegverband is belangrijk minder geworden en hierin moet gauw verandering komen, wil men volgend seizoen een rol spelen. door Jan Dirk van Exter CoovriKlit ft.D.JK 81. Als de Lange in de bungalow te rugkeert en met een glunder gezicht een modderig stuk bamboe voor de dag haalt, kan de Chef er niet toe komen dit enthousiasme te delen. „Heeft dat soms iets met 't tegen woordig adres van de Rat te maken?" vraagt hij ongeduldig. De Lange laat het snoet parels op tafel glijden „Kijk eens Chef, een aardigheidje van de Rat. Als die gaat vissen stopt-ie al tijd een handje juwelen in zijn hengels vanwege de mazzel die ze aanbrengen". En dan vertelt hij precies wat er alzo op de Abberveense plassen is gebeurd. „Maar man", onderbreekt de Chef hem, „dat stel hengels dat jij van de Rat nam was natuurlijk precies het zelfde stel als waarmee Nelis uit de stad kwamDaarom was hij er zo voorzichtig mee en wilde hij ze niet uit handen geven. Deze parels zijn natuur lijk ergens achterover gedrukt. Mis schien door Nelis, wie weet. In elk ge val zal de Rat wel de rol van heler ver vullen. Nou, we mogen niet mopperen over het resultaat van je reis. We weten waar hij ergens moet zitten en we gaan hem meteen opzoeken ook. Maak de auto klaar voor een hindernissen-rit, dan maak ik van deze parels een pakje, dat we in een brievenbus kunnen gooien". „Oké Chef. Weet U Rikki's adres uit Uw hoofd?" zegt de Lange en schiet dan naar de garage weg om de wagen klaar te zetten. Hij bergt er een paar schiet-ijzers in, voor het geval ze die nodig mochten hebben. En dat kon wel eens uitkomenhet geval in Abbeveen heeft heel wat opschudding verooi-zkikt. en wel zoveel, dat Inspec teur Barendse en Rikki al onderweg zijn naar de plaats des onheils. DE WEDSTRIJD Als scheidsrechter Hoek uit Alkmaar die aardig floot, de elftallen in het veld blaast, zien deze er als volgt uit: Slikker; Molenaar, De Wit; Kater, Grootes, Volten; De Graaf, Mos, Stam, Schoorl, v. Strien. Dijkshoorn; Holdorp, Koster; Striet, De Jong, De Werker; Rijkers, Bark, v. Dalen, Knijff, De Vries. Van de aftrap af onderneemt Schagen enige aanvallen en reeds direct blijkt dat Schagen van plan is te winnen en zich niet te laten overspelen. H. onder neemt tegenaanvallen en daar ook de S.-achterhoede op haar quivive is, krijgt doelman Slikker geen gevaar lijk werk te doen. Uit een goed opge zette aanval krijgt Schagen een goede kans en een vliegend schot volgt prompt, die echter corner gaat en niets oplevert; ook v. Strien ziet geen kans een aardige doelkans te benut ten. Even later een ver doorgespeelde bal over rechts, keeper Dijkshoorn be oordeelt de bal verkeerd en over zijn hoofd verdwijnt de bal via de toege lopen v. Strien in het doel, 10 voor Schagen. De H. achterhoede is even van streek en bij een volgende aanval speelt Koster de bal verkeerd terug, voor de voeten van Stam en de stand is 2—0 voor Schagen. In de volgende minuut krijgt Stam de bal weer vrij voor doel, doch schiet nu tegen de paal, waarna de bal wordt wegge werkt. Het spel gaat nu enige tijd heen en weer met Schagen nog steeds in de aanval; zo moet Dijkshoorn nog een maal vallend redden voor een felle schuiver van Mos. Striet wil het wel eens te mooi doen, waardoor het spel wordt opgehouden en v. Dalen blijft te veel achter, zodat hij meer als vier de half speelt, dan als steunpunt van de voorhoede en op het juiste moment, bij een aanval van Schagen niet aan wezig is. Bij enkele H.-aanvallen wé ten de backs nog te redden en krijgt doelman Slikker weinig te doen. Aan de andere kant plukt Dijkshoorn nog eens een voorzet van rechts op prach tige wijze uit de lucht, meteen breekt Kniiff door aan de andere kant, maar verder dan een corner brengt ook hij het niet. Na de rust krijgt H. door het wind- voordeel direct een overwicht, maar ook nu worden de ballen te hard door gegeven en teveel op links gespeeld, waardoor Schagen zich steeds kan handhaven. Schagen krijgt een vrije schop te nemen en deze wordt snel weg gewerkt, nu eens over de rechterkant, waar De Vries meteen doorbreekt, een trekbal volgt en Knijff verkleint de achterstand tot 2—1. Nog voordat Sch. zich van deze tegenslag kan herstellen, loopt De Vries weer door op een verre bal en keeper Slikker laat de bal val len, waardoor de rode rechtsbuiten voor een leeg doel komt, 2—2. Het heeft er nu alle schijn van dat Sch. gaat verliezen. De kanthalfs denken er echter anders over, zij zwoegen enorm en trachten steeds het spel te verplaat sen, waarin zij ook nog slagen; aanval op aanval volgt en H. heeft alle moei te. Na een vrije schop o\^er links weet Stam de bal eindelijk in het doel te plaatsen en Sch. de leiding te geven, 3—2, een lelijke blunder van doelman Dijkshoorn. Nu gaan de roodjes besef fen dat er anders aangepakt moet wor den; aanval op aanval volgt, Rijkers en De Vries noteren enige corners doch doelman Slikker houdt 't hoofd koel en zijn doel verder schoon, zodat als scheidsrechter Hoek het einde blaast, Sch. een verdiende 32 over winning heeft behaald.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2