V.V.V. WIERINGEN STICHT EEN MOLENFONDS Stad en Omqmuta BISCHOFF ECHTPAAR KEIZER viert gouden bruiloft Uitvoering „Tremolando" Uit het politierapport Reclamefilmpje in Casino Het „Centraal Genoot- schap" „DE OOIEVAAR" speelde voor de „Band" Burgerlijke Stand Waarschuwing BENZINE ^SPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Postduivennieuws Plotseling overleden Bazar Speeltuin Vogelwijk Opbrengst Reclasseringscollecte Steunbonnenactie I.V.A. Om het Damkampioenschap Kroniek der onachtzaamheid Een beroep op de hotelhouders De Boys en Alcmaria broederlijk vereend Nachten van lijden - jaren van leed door Rheumaüsche pijnen Belastingontduikers in miniatuur Babymanteltjes en Jasjes 14.80 - 19.60 - 24.25 Morgen vieren de heer A. Ch. Keizer en mevrouw E. C. Keizer geboren Van Sohayck, A ster straat 36, hun vijftigjarig huwe- iyksfeest. Ter gelegenheid daar van zond de bruigom ons een vers, dat door hein werd geschre ven en dat w(j hier (om der wille van de plaatsruimte achter elkaar gezet) laten volgen: „In Harer Majesteits kroningsjaar Werden wij een paar. Ik stapte met mijn bruid In de huwelijks schuit. Ik werd de kapitein, Zij wilde m(Jn trouwe stuurman zijn Zij stuurde met wijs beleid Onze schuit door de levenszee. Soms hadden wfj wel pech, Dan viel het heus niet mee. Was er storm of donk're luchten, Geloof mij ais Ik zeg: Mijn stuurman zat nooit te zuchten, Maar stuurde de schuit naar veil'ge ree! Nu zijn er vijftig jaar voorbij, Nog staat mijn stuur man mij ter zij. Nu hoop ik dat God haar nog lang mag sparen, Opdat wij samen mogen varen. Wij danken Hem voor al die jaren, En wat Hij ons heeft doen ervaren. Is straks één van ons bei niet meer, Dan is ons lot beklonken, Dan is ons huw'lijksschlp voorgoed gezonken!" Al is de technische vorm niet vol maakt, dit vers ademt toch een geest van blijmoedigheid en dankbaarheid, en het is Juist daarom dat wij het ongewijzigd opnemen. Wij hopen dat hun huwelijksscheepje nog lang voor spoedig over de levenszee zal mogen varen. Zaterdagavond gaf „Tremolando" on der leiding van de heer J. Geluk, een uitvoering voor haar donateurs, familie van de leden en verdere genodigden, waaronder directeur en bestuur van de zustervereniging O.K.K. te Wieringen, in de zaal van de heer Siebeling aan de Javastraat. Met de herkenningsmelodie „Vrolijk Voorwaarts", een compositie van de di recteur, werd door de vereniging het programma geopend, dat o.pn. bestond uit Krontjongliedjes en Oud-Hollandse klanken. Daarna traden op een paar elubjes en een quintet uit de vereni ging met aardige muziekstukjes en liedjes, die zeer in de smaak vielen, af gewisseld door een paar schetsjes, op gevoerd door zes van de jongste leden, ook met veel succes. Als solistjes tra den nog op Piet Wijnsbergen met en kele accordeonnummertjes en Ria Zwart met een jodel-liedje, die beiden veel applaus oogstten. Na de pauze bracht „Tremolando" nog ten gehore de mars „Naar Buiten", een Andante van Mendelssohn, La festa Splendora, Vrolijk Voorwaarts, en aan het slot nog de Carnaval-Ouverture. De uitvoering van alle orkestnummers mag zeer ge slaagd heten; buitengewoon goed was de uitvoering van het „Andante". Tijdens de Zaterdagmiddag gehou den verkeerscontrole werden acht per sonen bekeurd, die de aanwijzingen van de verkeerspolitie niet opvolgden. Door de aannemer B. werd aangifte gedaan, dat hij uit een perceel aan de Oostslootstraat drie autopedwielen met massieve banden vermiste. Bij onder zoek bleek, dat een „club" van vijf jongens een kraakje hadden gepleegd. De attributen van hun organisatie wa ren niet compleet te achten, wanneer neer zich daarbij niet een karretje be vond voor het transporteren van oude kranten. Als goede rovers eigenden zij zich de drie wieltjes toe, maar voor de kar van stapel was gelopen kwam de politie een spaak in de wielen steken. De heer B. kreeg zijn wieltjes terug en de jongens werden ernstig onderhou den. Tot en met Woensdagavond kan de eigenaar van een lichtbruin hondje (teef), getooid met zwart snuitje en rode halsband, het dier aan het politie bureau afhalen. De fotograaf Ben Kool uit de Ko ningstraat heeft van ruim een dozijn Heldêrse zaken en bedrijven korte filmreportages (van 15, 30, 45 en 60 se conden) gemaakt, en deze in een jour- naaltje van tien minuten verwerkt. Za terdagavond werd dit filmpje op een feestavond van de NKJB voor het eerst vertoond. De heer Wassink heeft het voornemen, op iedere avond die in Ca sino wordt gegeven, tijdens de pauze het filmpje te draaien. Voor de betrok ken bedrijven een aardige reclame, zo als deze nog vrijwel nergens in Neder land wordt toegepast Het Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden en Gezond- heidskoloniö.s hield te Voorburg zijn jaarlijks congres. Door de du ecteur-generaal van de volksgezondheid!. Dr. C. van den Berg, werd aan de 75-jarige voorzit ter, Dr. A. Schuckink Kool, hulde gebracht voor het v'oor hem, ook op ander terrein, verrichtte werk ter be vordering van de volksgezondheid. Uit de verslagen en gehouden refe raten bleek, dat de meer dan 500 af delingen, over heel het land ver spreid, het werk na de oorlog weer krachtig hebben aangevat. Over 1947 werden 5.353 kinderen met in totaal 215.168 dagen ln de kinderher stellingsoorden en gezondheidakolo- nies van het Centraal Genootschap verpleegd. Daar de restauratie der geteisterde huizen nog maar lang zaam vordert, is er nog altijd een groot gebrek aan verpleegruimte, waardoor honderden kinderen dit jaar niet kunnen worden opgenomen. Plannen voor het bouwen van nieuwe herstellingsoorden werden besproken. Nadat reeds Woensdagavond voor een uitverkocht Casino door de toneelver eniging „De Ooievaar" een heropvoe ring was gegeven van „Haar schuld ge boet", en dat wederom met zeer veel succes, werd het stuk ook Vrijdag avond vertoond voor de leden en dona teurs van de „Band NederlandIndië". Voorzitter Jole was na afloop zeker de tolk van alle aanwezigen, toeri hij de dames en heren tonelisten hartelijk bedankten voor hetgeen zij hadden ge boden; de drie dames-artisten bood hij namens de „Band" bloemen aan. Ten slotte kon hij aan de Band-leden de prettige mededeling doen, dat men bin nenkort zal kunnen beschikken over een vaandel. Bevallen: J. Nusseider-Faas, z.; M. v. Essen-v. Beekhoven, z.; H. Kie- sewetterSmids, z.; J. WitsiersStolk, z.; M. Ruiten-v. Baar, z.; A. J. Beu- kers-v. Diermen, 2 d.; P. A. Plas- Garstenveld, d.; C. Blom-Goedknecht, d.; J. Koningstein-v. d. Mark, d.; M. W. Petrus-Louwe, d.; O. Snijder-Ze gel, d.; K. de JongeVisser, z.; M. H. Berkhout-Blom, d.; M. C. de Boer- Sinnige, z.; P. Smiers-v. Amersfoort, z.; M. Koorn-v. Veen, d.; A. M. Bruins- ma-Vester, z.; P. C. Snip-Bruin, z.; D. Blankwater-Bonselaar, z.; C. J. v. d. Vlis-de Beer, z. Ondertro uwd: J. H. H. Schone- veld en J. Bosboom; H. Koekebakker en C. P. Lauwerijssen; J. H. Peeman en W. A. F. Kalwij; G. Kattevilder en M. Smid; H. H. T. Winnubst en J. M. v. Tienen. Gehuwd: G. Miedema en P. M. Bais; J. Boon en S. v. Twisk; H. K. B. Blok en C. J. Hertog; P. Louwer- se en T. v. Ommeren. Overleden: W. Montfoort, m., 63 jaar; C. Bruin, m„ 67 jaar; E. Zwaai, v. 67 jaar, echtgen. van M. C. Daalder. In het Politieblad waarschuwt de Commissaris van Politie te Dordrecht tegen colporteurs van de boekhandel Stam te Dordrecht, die in verschillen de plaatsen boeken trachten te verko pen onder het voorwendsel dat een ge deelte van de opbrengst bestemd is voor de J. P. Heije-stichting. Bij on derzoek is gebleken, dat dit onjuist is. Vervolgens waarschuwt de groeps commandant van de Rijkspolitie te Beek (L.) tegen de Chemische wasserij en stoomververij C. V. „De Zwaan" al daar. Alvorens met deze firma in re latie te treden of goederen af te ge ven, stelle men zich met de genoemde groepscommandant in verbinding. Door de postduivenvereniging van Zaterdagvliegers werd j.L Zaterdag een wedvlucht gehouden vanaf Sint Quentin (Frankrijk), atstand 362 kilo meter. De 46 vogels werden om 9.30 uur gelost met Z. W. wind. De eerste duif werd geconstateerd om 1.49.16 uur. De prijswinnaars waren. Geer vliet 1; Bais 2,9; Koorn 3, 5, 6; J. Die naar 4; M. Klaassen 7, 8. Woensdag avond van 17.30—18.30 uur inkorven voor Nyon (Fr.); Vrijdag van 1920 uur klokken stellen. Door treinvertraging werden de dui ven van de P. V. „Het Noorden" op Zondag 6 Juni j.1. inplaats van om 6 uur, eerst om 9 uur te Pont Sint Maxcence (Frankrijk) losgelaten. De duiven zelf kwamen echter geholpen door de Z. W. wind met een gemid delde uursnelheid van ruim 90 km over de afstand van 433 km naar Den Helder. De eerste prijsduif werd ge klokt om 13 uur 43 m. 53 s., de laatste om 14 uur 7 m. 40 s. Er werden voor deze vlucht 139 duiven Ingekorfd, 's avonds waren hiervan nog enige absent. De uitslag was. Gebr. Buis 1, D. Klijzing 2 en 4, J. Bosch 3, 12, 15, 17, 19, C. Bontes 5 en 21, M. Nellestein 6, Gebr. Schotting 7, 14, 24; D. Blok ker 8 en 25, G. J. Wittenberg 9, T. J. Kos 10 en 16, A. Dienaar 11 en 18, G. Limonard 13, R. Ran 20, 22, 27, A. Kooger 23, J. Manshanden 26, C. Landman 28. De eerstvolgende vereni- gingsvlucht is vanaf Orleans op 20 Juni a.s. De postduivenvereniging „VOP" heeft eveneens deelgenomen aan de vlucht vanaf Pont St. Maxcence. De duiven werden om 8.40 uur gelost met Z. W. wind. De eerste vogel toonde zich om 13,48.5 uur, de 25ste om 14.4.20 uur. De prijzen vielen als volgt: R. de Boer 1, 10; C. de Wit 2, 5, 7, 16, 23; P. Bontes 3, 6; H. de Boer 4; O. Boon 8, 12; M. de Boer 9, 20, 25; Hufkens 11, 17; Ot- tevanger 13; Botzema 14, 15; J. Vla ming 18, Giezen 19; Pompert 21; J. Bruin 22, 24. De' hoofdagent Zwaneveld hield in da nacht van Zondag op Maandag om kwart vóór twee wielrijders aan, die zonder licht fietsten langs de Lange Vliet, in de richting van Julianadorp. Zoals gebruikelijk wilde hij de man nen enige minuten de tijd geven, om een eventueel klein euvel te herstel len. Een der heide wielrijders, naar la ter bleek de 64-jarige P. H. uit Juliana dorp, werd toen plotseling onwel. On middellijk werd dr. Swaters gewaar schuwd, die bij aankomst helaas de dood door hartverlamming constateer de. Het stoffelijk overschot is door agent Zwaneveld per brancard naar H.'s woning aan de Landbouwstraat overgebracht. Morgenmiddag om vier uur wordtin het gebouw aan de Kemphaanstraat de bazar geopend van de Speeltuin, afd. Vogelwijk. De werkstukjes die gedu rende het winterseizoen door de diver se clubjes werden vervaardigd, zullen daar te bezichtigen zijn, terwijl men ze desgewenst ook zal kunnen kopen. Enkele attracties, o.a. een vrolijk rad en een stand voor balgooien, zullen 't geheel opluisteren. De bazar is van Woensdag t.m. Zaterdag a.s. iedere dag geopend van 's middags vier tot 's avonds acht uur. De collecte, die Zaterdag j.1. ter ge legenheid van de jaarlijkse Reclasse- ringsdag werd gehouden, heeft opge bracht f 725.37 (stad f 666.38; Juliana dorp f 3L05; Huisduinen f 27.94). Dit mooie succes is naast de gevers te dan ken aan de spontane medewerking der verschillende collectanten, waarvoor een woord van waardering en dank ze ker op zijn plaats is. De prijzen van de steunbonnenactie der tafeltennisvereniging „Ik Val aan" zijn gevallen op de nummers 854, 685, 389, 10, 777, 470 en 530. Zij kunnen worden afgehaald bij de heer J. Sinje- v/el, Boerhaavestraat 28. In ons num mer van Zaterdag a.s. zullen wij en kele mededelingen doen over de wed strijden om het tafeltenniskampioen schap op Zondag 13 Juni a.s. De uitslag van de tweede ronde der wedstrijden om het Damkam pioenschap van Den Helder is als volgt le klasse: P. van VeenA. J. José 20; J. W. BezemerC. J. J. Leib- brand 02; E. MolemaJ. Stoll O2; A. A. BremerP. Kwast 11; A. OuwensA. B. van Ooijen 20. 2e klasse: P. VerkerkP. Oost 11; L. SimonseF. Post 02; A. BekebredeH. Rensmaag 11. 3e klasse: J. BylF. J. Ouwens 02; P. SlortW. F. Ouwens 02; A. P. BommezijnA. van Veen 11. Gevonden: armband (slangen kop), armband (zilver), boekje met prentbriefkaarten, twee zilverbonnen, zilveren collier, levensmiddelenkaart, zwarte gymnastiekschoen, halsketting (witte kralen), grijs lumberjack, rode kindermuts, drie portemonnaies met inhoud, zegelring, ring met drie sleu tels, vulpen, zakagenda. Verloren: Zilveren armband, bril, mapje met twee negatieven, da meshorloge, rubber speelgoedhond. portemonnaie (inh. pl.m. f 4.50 en 2 textielpunten), drie sleutels. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. Z.K.H. Prins Bernhard heeft op Paleis Soestdük een persconferentie gegeven, in verband met de dit jaar ter gelegenheid van z(jn verjaardag te houden Anjerdag. Wü zien hier de heer Mulder, directeur van het Prins Bernhard Fonds, t(jdens de persconferentie, terwijl de Prins aandachtig luistert. De afdeling Wieringen van de VW kwam in vergadering bijeen. In zijn openingswoord sprak de wnd. voorzit ter, de heer C. J. Bosker, er zijn leed wezen over uit dat deze vooral voor Horeca-bedrljven, belangrijke vergade ring door slechts drie leden werd be zocht. Door het vertrek van de voorzitter de heer P. de Vries naar Oldebroek is een vacature ontstaan, waarin de heer Bosker werd gekozen. Naar aanleiding van de verg. van V.V.V. Petten, werden verschillende foto's van Wieringen epgestuurd voor de lan- taarnplaatjescollectie, welke bij wijze van reclame door de fed. van VVV's in België en Denemarken vertoond zullen worden. Daar in enkele plaatsen de aanvraag voor vreemdelingen reeds zo groot is, zijn hierdoor bij de hotelhouders moei lijkheden ontstaan met de herberging dezer personen. Van deze plaatsen heeft de afd. Wie ringen een schrijven ontvangen om de ze vreemdelingen te kunnen opnemen. Daar geen der hotelhouders aanwezig was, worden deze verzocht binnen 14 dagen de secretaris, de heer H. Hou wing te Den Oever opgave te doen ver strekken over de herberging dezer gasten. Een der leden meent te hebben ver nomen dat in de toekomst de stop plaatsen der z.g. Friese lijnen der NTM niet meer bij hotel Zomerdijk te Den Oever zullen zijn, doch zullen worden verplaatst naar het pomp-sta- tlon op de Afsluitdijk. Hoewel dit besluit nog niet vast staat meent het bestuur hiertegen te moeten proteseren. T.a.v. een bij de gemeente ingediend verzoek om een boomplantdag voor de jeugd te organiseren, blijkt, dat B. en W. hier niet afwijzend tegenover staan. WAAR INLICHTINGEN? In de gemeente zijn thans 3 inlich- tingenbureaux van de VW opgericht en wel voor den Oever bij Alb. de Haan, H.-Hoef bij boekhandel Bosker en te Westerland bij de heer R. Kat aan de Poelweg. Het verzoek om een buswachtlo- kaaltje te plaatsen bij het postkantoor te Hippolyushoef ondervindt nog al enige moeilijkheden, daar nog geen materiaal-toewijzing is verstrekt. De NACO zal echter de helft der bouw kosten op zich nemen. Door de VW Wieringen werd aan de fed. VW N.-H. een protest gezon den over de beschikking van de minis ter van Wederopbouw i.v.m. het uit En dat, terwijl toch voor velen de af doende remedie voor t grijpen Igt; Kru achen Salts! De meeste rheumatlsche aandoeningen komen voort uit onzuiver bloed Daar brengt de bloedzuiverende Kruschen-kuur uitkomst De zes minerale zouten waaruit Kruschen ls samengesteld hebben regelmatig gebruikt een weldadig aansporende werking op lever nieren en Ingewanden De kleine dage lijkse dosis Kruschen spoort ze aan to krachtiger werking: onzuiverheden ln het bloed worden afgevoerd, ln plaats van zich vast te zetten In spieren en gewrlch ten, waar ze anders oorzaak zouden wor den van dia ondragelijke pijn Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatiek- lijders over de hele wereld voor wie he' leven weer kleur kreeg, nu zij vrij zijn van die tergende, slopende pijn Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist De elftallen van Alcmaria en Een hartelijk applaus begeleidde de graaf poseerden V.l.n.r, staande: scheidsrechter De man v. d. Horst, Admiraal. Gebukt: Godvüet, Badenhuizen, Helderman, Alkmaarse Boys speelden een vriendschappeiyke wedstrijd tegen elkaar, spelers van beide elftallen, toen zij gemeenschappelijk voor onze foto- Boer, Indri, Blok, De Ley, Metselaar, Kramer, Kemp, Bart, reservedoel- De Grand, Penninks, Bakker, Hen drik», Untied. Geknield: Brouwer, Maascn, De Bujjze*, Schmldt, Mulder, v. Wieringen, Bos. stellen der bouwvergunning der NA- CO-bussengarage te Den Oever. In verband met een vraag van een der aanwezigen over de slechte toe standen der musea, deelde de VQorzit- ter mede, dat hierover onderhande lingen gaande zijn. De seretaris de heer Houwing brengt de kwestie der Oeverse molen ter sprake. De aankoopsom alsmede de herstel lingskosten bedragen te zamen pl.m. f 9000. Van deze som zal, indien de mo len weer in bedrijf gesteld zal wor den, een uitkering van het Rijk van f 4500 te verwachten zijn. De andere helft zal uit vrijwillige baten en subsidies bijeen gebracht moeten worden, waardoor het bestuur voorstelde een z.g. Molenfonds in het leven te roepen. Ook zal er binnen af zienbare tijd een vrijwillige inteken lijst ter circulatie worden gegeven voor de herbouw van deze molen. Hierbij wordt de mogelijkheid ge schapen om den Oever weer een be zienswaardig monument terug te, ge ven. Daar door de Rijkswaterstaat het te stichten zwembad werd afgewezen, is het plan opgevat, wanneer verdere on derhandelingen niet mochten slagen, een nieuw terrein hiervoor te projec teren, gelegen ter hoogte van Ooster- land. In zijn sluitingswoord wees de voor zitter vooral op de belangrijkheid der opgaven der hotelhouders en hoopte ook van die zijde medewerking te mo gen ondervinden. EEN BON AAN DE HAAK. Het hengelseizoen is weer begonnen en velen zijn er op uitgetrokken om een visje te verschalken. De politie is er ook op uitgetrokken doch zonder hengel, en verschalkte menig loos vissertje, dat niet in het bezit bleek te zijn van een hengel- vergunning. Een ieder vist op zijn getij Laat het een waarschuwing zijn om er steeds zorg voor te dragen in het be zit te zijn van vergunningen, zowel voor de hengel als van de verpachter van het viswater. BENOEMD. De heer W. Bouma, onderwijzer aan de chr. nat. school te Den Oever werd benoemd tot hoofdonderwijzer aan de christelijke nationale school te Vol- schara bij Oosthm (Fr.) POLITIE. Gevonden een soldatenregenjas. In lichtingen bij de gemeentebode. Voor de Politierechter Bijna dertig personen waren Maan dag opgeroepen om voor de Alkmaarse politierechter, mr. Alblas, te verschij nen teneinde zich te verantwoorden voor overtredingen tegen de belasting voorschriften. De Rijksadvocaat was aanwezig om voor de tekort gedane fiscus de pecu- naire eer te vorderen, welke door de gedaagden was nagelaten. Die nalatigheid was een gevolg van vele omstandigheden. Willem Marinus Klap uit Amster dam had zijn vergunning niet ver lengd, hoewel hij in Amsterdam op het O. I. Huis wel pogingen had aan gewend. Daar was echter niemand aan wezig en op de terugweg viel voor Klap de klap. Controle en nu voor de politierechter! De Rijksadvocaat deed een boekje over hem open, waaruit bleek, dat K. nu niet direct bekend staat als een vlot belastingbetaler f 100 of 1 maand was de uitspraak. „Senior service" was een uitstekende sigaret, die ons kort na de bevrijding wel eens werd aangeboden. Maar altijd bij één tegelijk. Laat de sleepbootkapitein Johannes Jegen in Den Helder van een Engelse marine man nu zomaar tientallen pakjes ca deau krijgen! De dag waarop hem dit geluk ten deel viel was op 11 Nov. '45. Zoals zoveel in dit ondermaanse ver gankelijk is, zo was het ook met dit geluk. Belastingman V. constateerde dat J. „zichtbaar verborgen" sigaretten bij zich droeg. Daar was geen accijns voor betaald. Verdachte was van plan ge- Koopi bij lïET OUDE OP URK VERDWIJNT Dat de opening van de weg Urk—Kam pen voor iedereen geen voordeel ls, «ui len zeer velen op Urk in de toekomst ondervinden (wij denken aan het zaken leven) De eersten, die dit ai ondervonden hebben en daardoor het roer moesten omgooien, zijn de beurtschipper Romkes en de Eerste Urker Stoomboot Maat schappij Twee oude gevestigde vervoers organisaties ondervinden thans al de narigheid Voor het laatst heeft thans beurtschipper Romkes met zijn schip „De Eben-Haëzer" de dienst UrkKampen onderhouden Deze dienst dateert al van een paar eeuwen geleden, toen de Zui derzee het eiland Urk nog aan alle zijden omspoelde Toen begon de heer Nentjes al een postdienst van Urk naar Kampen Dit begon met een zeilvaartuig De duur van de tocht was afhankelijk van wind en windrichting Tochten van 13—18 uur naar'Kampen behoorden niet tot de zeld zaamheden Veelal was de ketel geheel in de wind en moest deze per lijn worden opgetrokken Deze dienst ging over van vader op zóón In 1889 kreeg de vader van de Gebr Romkes, de heer K Romkes het beheer over het schip In de oorlog werd het schip door de Duitsers gevorderd en keerde in slechte toestand terug De gebroeders Romkes zijn nu begonnen de dienst per auto te onderhouden voor vracht tussen Urk—Nagele—Schokland- Kampen en dan Zwolle Even zo ging het met de dienst op Kampen van de Eerste Urker Stoomboot Maatschappij Deze was ook al genood zaakt de dienst te beëindigen De dienst van Urk op Enkhuizen zal voorlopig wel blijven bestaan Toch kan ook niet ontkend worden, dat de ontwik keling van vrachtvervoer uit de Noct delijke provinciën invloed op de dienst zal hebben Het is voor de Eerste Urker Stoomboot Maatschappij dan ook nog een lichtpunt, dat de post behouden bleef Ook de Urker Stoomboct Maatschappij heeft het vracht vervoer naar Urk en terug per auto ter hand genomen en gaat over Ens—Em- meloord—Espelerbocht—Urkervaart Per dag worden twee diensten onderhouden Dat de directie der Maatschappij niet stil zit, bewijst het feit, dat om passagiers te trekken er thans des morgens vroeg om kwart voor zes al een dienst van Urk naar Enkhuizen is, zodat men dan met de tiein van kwart voor acht van Enkhuizen kan om vroegtijdig al voor zaken in Amsterdam te kunnen zijn Het brengt echter vele Urkers in een sombere stemming nu zij veel van dit eeuwen oude vervoer zien verdwijen Het oude Urk gaat daarom veel van zijn aantrekkelijk heid verliezen, waardóór vele Urkers en oud-Urkers al zeggen: Urk is het oude Urk niet meer De vraag is nu maar, hoe zal Urk zich op de nieuwe toekomst gaan instellen Het antwoord moeten wij hierop nog schuldig blijven Dit zal de toekomst leren weest aangifte te doen, maar kreeg nu de kans er niet voor. De Rijksadvocaat hield er rekening mee, dat het al zo lang geleden was en de officier vroeg 14 dagen hechtenis. De raadsman van J. verzocht om een voorwaardelijke veroordeling, omdat een vrijheidsstraf voor de man en zijn werk funest was. f 50 boete en een voorwaardelijke veroordeling van één Imaand met een proeftijd van 3 jaar luidde de uitspraak. Dan was er de caféhouder v. Houten uit Wieringen die 'wee flesjes rum in zaak had zonder daarvoor een b:>- behorend document te bezitten. De man had ze ontvangen van een verte genwoordiger die zijn voorraad op een „verzameld document" had verant woord. Daar was wel de vertegen woordiger maar niet v. H. mee gedekt en de opgelegde boete maakte 10 maal de verschuldigde accijns uit en dat was f 64. Aangehouden werd de zaak tegen W. J. v. Raay uit Koedijk, die vórig jaar 300 sigaren ruilde voor sigaretten, i'ie sigaren werden deels niet van banderolle voorzien, deels van ongel dige zegels. In de vrij ingewikkelde geschiedenis zal nu een getuige wor den opgeroepen. En voorts kwamen mensen uit Am sterdam, den Dolder, Delft, Baarn en uit andere plaatsen om hun „peccavi" uit te spreken en het vonnis van de politierechter aan te horen. Zij hadden allen artikel 17 van de Motorrijtuigenbelastingwet overtreden, hetzij door nalatigheid, onachtzaam heid, onwetendheid en al de factoren die 's mensen verstand beperken. De schatkist werd door de politie rechter niet vergeten en de vonnissen variërend van f 50 tot 15 vormden de enige afwisseling in deze lange rij van kleine belastingontduikers

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2