c D® Da Hr. Ms. Patrouilleboot R133 kiest zee PB ZWABTB SCHADUW J Nog rent de dolle stier door de oude arena achthonden der Archipel Nachtelijk vertrek van Oeban Adieu bewoonde wereld, adieu Singapore! door ANTHONYVAN KAMPEN 200 Jongens en meisjes kunnen naar Denemarken VAN fsJABIJ ~EN VERRE ABONNEERT U OP DIT BLAD door Jan Dirk van Exter EEN KONINKRIJK CYRENAICA Honderd boeren betrokken bij smokkeiaffaire Standbeeld voor een hond HoHman doet beroep op het Amerikaanse volk Cowboys in de Provence LUiSTËftEN NAAR JK vertelde u de vorige maal dat Tandjong Pinang een enigszins vreemde havenplaats is. Er hangt een geur van onraad, van onrust, ondanks de glanzende, glimlachgezichten van de Chinezen, ondanks mild wiegelende bloemen. Achter al die rust is een haast tastbare onrust verborgen, een nauwelijks verholen atmosfeer van misdaad. Ik had het over die honderd prau wen en sampans in de haven, maar het fijne ervan hoorde ik van de po- litie-inspecteur van Tandjong Pinang. Als mitrailleurvuur spoot hij mij van achter een rij hagelwitte tanden de informaties toe; deze haven wordt ge bruikt als opslagplaats voor in beslag genomen smokkelschepen. Hier komen ze in de publieke verkoop; hier kun nen de Chinezen uit Singapore ze te rughalen, als ze durven en niet tegen de zware boeten en hechtenis opzien. Hier ook woont de Officier van Jus titie, een ambtenaar, bekend in heel de Archipel om zijn streng, en vol komen billijk optreden. En hier, in deze haven, proberen de Chinezen en hun maats 's nachts de goederen aan land te brengen. Maar dat is niet meer zo eenvoudig, sedert er een KVD be staat. De 3 letters KVD verbergen achter hun nuchterheid een wereld van spanning en strijd. De KVD is de „Kleine Vaartuigen Dienst" van de Marine in Indië, bestaande uit een vloot R.P.-boten (Regionale Patrouil leboten). Deze vloot, in samenwerking met de civiele justitie, werkt sedert maanden op volle toeren en de resul- s taten zijn indrukwekkend. De inspecteur was niet meer te stui ten, en niet zonder plezier toonde hij me, achter tralies op een binnenplaats, de levende have: Een 30-tal Chinezen en Riouw-Maleiers, die zittende op de grond bezig waren hun zonden te overdenken. „Dat is maar één partij tje meneer", aldus de inspecteur, „en zo gaat het aan de lopende band". En (II) toch zijn dit nog niet eens de ergsten. Dat zijn de grote bazen in Singapore, in hun kastelen van huizen, die deze sloebers er met een rotte prauw of tongkang op uit sturen. Z ij lopen het risicoen dat is bar groot, vandaag aan de dag. En dan hoor ik heel in de verte, een snel naderend geronk. Zou het een schip uit Oeban zijn....? Het is inderdaad een schip uit Oeban, een pittige R.P.-boot, afgezon den om me op te halen. En drie uur later, als de avond al lang gevallen is over de zee en de eilanden, sta ik op een andere steiger en ik moet vele handen drukken. Tandjong Oeban, waar zich de ba sis der R.P.-boten in dit gedeelte van de Indische Archipel bevindt, bezit een Oudst Aanwezend Zee-officier, de Luitenant ter Zee der eerste klasse KMR H. J. van der Weyde. met de aan hem toegevoegde officieren en manschappen. Een buitenpost, ver van de bewoonde wereld, een post in de eenzaamheid van Riouw. Ik ben moe, ik heb slaap, en honger en dorst en voor dat alles is hier een oplossing. Een koude pijp bier, brood met vers vlees, ik kan me mandiën, maar van slapen zal niets komen, want ik hoor dat ik nog dezelfde avond, om 12.00 uur, aan boord van de R.P. 133 zal vertrekken naar het Vorig jaar kwamen ca. 500 Deense jongens en meisjes naar Holland, waar zij gastvrijheid genoten. De gasten wa ren uit vele honderden uitgezocht door de bekende Deense jeugdleider Dr. Sven Knudsen, en maakten vrijwel zonder uitzondering een uitstekende indruk. Deze zomer zal een tegenbezoek wor den gebracht, waardoor Dr. Knudsen 200 Hollandse jongens en meisjes uit nodigt. Zij zullen eerst een week op het land doorbrengen en daarna wor den ondergebracht in of in de buurt van Kopenhagen. Gemeenschappelijke tochten enz. staan op het programma. Zij die voor deze uitnodiging in aan merking wensen te komen, dienen zich ten spoedigste te wenden tot de Ver- eniging voor Internationaal Jeugdver- keer, Postbox 27, Leiden, die gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekt. Nederlandse gezinnen, die ook deze zomer een Deense gast, al dan niet met tegenbezoek, willen opnemen, kunnen zich eveneens tot bovenstaand adres wenden. Dezelfde vereniging heeft voor deze zomer bovendien internationale kam pen georganiseerd in Nederland en reizen naar België, Engeland, Frank rijk, Finland en Zweden. Een kamp- boekje met uitvoerige gegevens over reizen en uitwisseling wordt op ver zoek gaarne toegezonden. patrouille-gebied. Voor twee weken de rimboe in, en de zeestraten op, twee weken afzondering. „EEN MOOI REISSIE" JK neem een bad en heb zo het ge voel dat dit voorlopig het laatste wel zal zijn. Ik koop een paar sloffen cigaretten, 20 tinnetjes voor zo iets als 20 gulden totaal, een lading talk poeder en olie en nog andere kleinig heden voor een reis, pal op de eve naar. In maak dan kennis met de Com mandant van de R.P. 133 en dat ge zicht van de Luitenant ter Zee der derde klasse H. Dankelman staat me aan. Een paar felle ogen, een donker bruin gespierde body en gul met raad gevingen aan de Hollander, die het verblijf op Hr. Ms. R.P. 133 voor een paar weken met hem zal delen. (Zie vervolg pagina 4) De raad van beheer van de Kon. Ned. Jaarbeurs zal ter herinnering aan de vijftigste jaarbeurs aan de deelne mers een bronzen herinneringsmedail le uitreiken. xDe minister van oorlog heeft bepaald, dat de groet- plicht ten aanzien van dienstkleding dragende leden van het Ned. Rode Kruis is afgeschaft, terwijl van hen de militaire groet niet meer mag worden verlangd. xIn Delft is het gere staureerde Prinsenhof in gebruik ge nomen. Tevens werd daar een tentoon stelling geopend op geschiedkundig en kunsthistorisch gebied. xBij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot wijziging der Invalidi teitswet, waarbij wordt voorgesteld de aanvangsloongrens van f 2000 te brengen op f 3000. xDe president van de Franse republiek, Vincent Auriol, heeft een Nederlandse delega tie ontvangen, welke hij dank bracht voor het in Nederland opnemen van kinderen uti grote Franse gezinnen. xDe Sovjet-autoriteiten in Duits land hebben instructie gegeven tot de aanleg van een nieuw vliegveld te Ber- nau, nabij Berlijn, meldt de „Telegraf". x— Dertig vliegtuigén en tweedui zend man hebben de strijd aangebon den tegen negen grote bosbranden in een uitgestrekt gebied vari Noord-On- tario (Canada). xYvette Hor- ner is de eerste wereldkampioene geworden in het bespelen van de harmonica. Elf landen hadden af gevaardigden naar Lausanne gezon den voor het eerste kampioen schap. x— Uit betrouwbare bron te Londen wordt vernomen, dat de eerste voltallige zitting van de consultatieve raad van de West-Europese Unie tegen het midden van de volgende maand te Den Haag zal worden gehouden. x Griekenland heeft de Balkancommissie van de Ver. Naties medegedeeld, dat het bereid is met Albanië te onderhan delen over een vredesverdrag. Formeel zijn beide landen nog steeds in oorlog sinds 1940. x— Volgens een verkla ring van de Belgische minister voor kolen en energie zijn in 1947 zeven millioen werkdagen in de mijnen ver loren gegaan tengevolge van absenteïs me. xDe staking van landarbei ders van Cremonia (Italië), welke der tien dagen heeft geduurd, is Zondag avond geëindigd, daar de beide betrok ken partijen tot overeenstemming zijn gekomen. xDe conferentie van 25 linkse socialisten van verscheidene Europese landen, die gedurende twee dagen nabij Warshau werd gehouden, is Zondagavond geëindigd O.a. namen deel afgevaardigden van Tsjechoslo- wakije, Frankrijk. Hongarije en Italië. Gister werd een vr'-Jirir"* verwacht. Echter is bekend, dat er twee com missies werden gevormd, die politieke en economische kwesties zullen be spreken. welke het verenigd front van linkse socialisten raken. copyright E-BA 82. Ja, Inspecteur Barendse is al ter plaatse. Toen hij bericht kreeg van de zonderlinge gebeurtenissen in Ab- beveen, was hij opgesprongen met de uitroep: Daar heb ik op zitten wach ten! Daar ga ik zelf heen en wel di rect!" En hij nam Rikki mee. Toen zij vroeg of dat geval niet een karweit je was voor de plaatselijke veldwach ter, had Barendse ontwijkend geant woord. Want hij hoopte op zekere dag de Chef te vangen door Rikki als lok-aas te gebruikenen het zou hem lukken ook! Nu ondervraagt hij de eigenaar van de botenverhuurderij. „Dus eerst kwam er iemand met een auto die 'n stel hengels kwijt was.... en U hoor de hem zeggen: „Ik zal de motorboot halen." Mooi. Een paar uur later kwa men alle vissers terug met dezelfde klacht, namelijk dat hun hengels door een onbekend gebleven persoon met geweld waren afgenomen en zelfs ge broken.... Eigenaardig. „En denkt U, dat hij zijn mannetje gevonden heeft? Ik bedoel degeen die de hengels van hem had gestolen„Hoe moet ik dat weten", antwoordt de boten-ver- huurder, maar Rikki vult de woorden van de Inspecteur aan: „Dienden ze allemaal een klacht in bij de veld wachter?" „Ja, ze kwamen allemaal tegelijk cp hem afmaar wacht es.nou U 't zo vraagt één vent nietdie was trouwens het eerste terug. Hij roeide als een bezetene, sprong uit de boot en holde naar het station". „En had hij hengels bij zich?" vraagt Barendse gespannen. „Nee, ook niet". „Kende U hem als een vaste klant?" wil Rikki weten. „Nee, juffrouw, 'k had 'm nooit eer der gezien". En dan krijgt de Inspecteur zowaar een heel aardig kloppende beschrij ving van de Lange. „Waar dié verschijnt, blijft de Chef niet lang weg", mompelt de Inspec teur. „Er zit hier iets in de lucht en wij zullèn gauw genoeg weten wat". Onderdehand wordt de enige toe gangsweg tot het dorpje afgesloten. „Een motorboot met drie man.... die sporen we vannacht nog op", denkt de Inspecteur. „En als er iemand ach ter hen aan zit!... dan vang ik die erbij". En hij schijnt gelijk te krijgen. Niet lang daarna wordt de auto van de Chef aangehouden. „Als ik de ene boef met de andere kan vangen", zegt de Inspecteur, „dan zijn we hier gauw klaar". Emir Mohammed Idriss el Senoessi heeft verklaard te denken aan de op richting van een onafhankelijk konink rijk van Cyrenaica, dat met Groot-Brit- tannië zou verbonden zijn door een verdrag zoals het Engels- en Trans- jordaanse pact. Dit koninkrijk, zo voegde de Emir er aan toe, zou ;,een belangrijke stabilisatiefactor zijn in het Oostelijk bekken van de Middellandse Zee". Cyrenaica zou om opneming in de V.N. verzoeken en lid worden van de Arabische Liga. Deze verklaring van Idriss el Se noessi heeft te Caïro aanleiding gegeven tot heftige critiek, want volgens ge- interesseerde kringen zou het gevolg er van zijn een verbreking van de Libyse eenheid en de afscheiding van Cyre naica van Tripolis. In Baarle Nassau is door ambte naren van de C.C.D. een omvangrijke smokkeiaffaire ontdekt, waarbij naar schatting een honderdtal boeren uit de gemeenten Baarle-Nassau, Al phen, Chaam en Ulicoten betrokken zijn. Veevoeder, op Nederlandse toewij zingen verstrekt, werd aan Belgische afnemers verkocht. Als- hoofdschul dige werd gearresteerd de te Baarle wonende veevoederhandelaar A. van T. Het gaat hier om een partij van enkele honderdduizenden kilogram men. Het onderzoek duurt voort. Katholieken beschuldigen Israë'ieten De hoofden van katholieke gemeen schappen te Jeruzalem hebben een te legram gezonden aan het Vaticaan, waarin wordt verklaard, dat de Joden de dag vóór het einde van het Britse mandaat een bestand te .Jeruzalem braken en aanvallen op de Heilige De joden bezetten kloosters, aldus 't Stad begonnen. De Joden bezetten kloosters, aldus 't telegram, en openden hieruit het vuur op de Heilige Stad, waarbij een kerk van het heilige graf en andere kerken en kloosters werden getroffen. Vele geestelijken, nonnen, vrouwen en kin deren werden gedood of gewond. Verder wordt in het telegram ge zegd, dat protesten der kerkhoofden bij de consulaire bestandscommissie en bij vertegenwoordigers van het In ternationale Rode Kruis geen resul taat hebben opgeleverd. Zaterdag hebben twee vertegenwoor digers van het Latijnse patriarchaat in de Heilige Stad en de Franciscaner pa ters die het toezicht op de heilige plaatsen hebben een onderhoud gehad met Koning Abaoellah en met hem de toestand in Jeruzalem besproken. De hondenliefhebbers te Tokio hebben botje bij botje gelegd voor een nieuw standbeeld voor Hatsjido, de beroemdste hond van Japan, aldus meldt het „Algemeen Dagblad". Zijn beroemdheid dateert van 1920, toen hij begon elke avond zijn baas van de trein te halen op het drukste station van de Japanse hoofdstad. Op een kwa de dag in 1923 overleed zijn baas, maar het dier begreep er niets van en nog elf jaar ging het trouw elke avond naar het sta tion om uit te zien naar de baas. Toen, in 1934, stierf Hatsjido zelf en de hondenminnaars richt ten een standbeeld voor hem op. De oorlog kwam. Het stand beeld ging in de smeltkroes ten behoeve van het leger, en de mensen zeiden: Hatsjido trekt ten oorlog. En ze hielden een afscheidsplechtïgheid. Nu gaan ze hem weer op zijn voetstuk zetten. De directeur van de E.C.A., Paul Hoffman, heeft Zondag het Ameri kaanse volk verzocht de handen in el- gaar te slaan om te arbeiden en offers te brengen „ten einde te vermijden, dat de wereld opnieuw een periode van bloed en tranen zal kennen". In een aan de Notre-Dame-uiversi- teit uitgesproken rede verklaarde Paul Hoffman, „dat de liefde van het Ame rikaanse volk voor zijn vrije instellin gen en voor de vrijheid in het alge meen verder moet gaan dan de Ame rikaanse kusten en verder dan de zee". „De taak van de E.C.A. kent geen enkel precendent in de geschiedenis", zo zeide Hoffman. „Door de toewij zing van de levensmiddelen, staal, steenkolen en andere Amerikaanse producten trachten de Ver. Staten bij te dragen tot het herstel van verschei dene Europese naties, die thans lijden onder de rampspoedige gevolgen van de verschrikkelijkste oorlog welke de wereld ooit heeft gekend. Evenals de Sovjet-Russen met de overige wereld de slavernij en de voedselnood willen delen, wensen wij, zo besloot de direc teur van de E.C.A., dat de wereld on ze vrijheid en onze invloed zal de len". (Van onze speciale verslaggever) NIMES, Juni. - „Frisjes vandaag", vond m'n hotelier en met m'n warm, rood hoofd moet ik de man wel zo verbaasd hebben aangekeken, dat hij in lachen uitbarstte. Toen zei hij, dat de Mistral woei. En als ik nog niet had geweten, in de Provence te zijn, wist ik het nu. Tarwe, wijn en amen- delen worden er verbouwd, kostelijke zaken, die zo menig Provengaals dichter inspireerden. En hangen ze cok niet ten nauwste samen met de geest van dit volk? Dat zo blank van ziel wordt genoemd, zo warm van gemoed, en zo pittig van aard? Maar er is nog meer, dat zijn stempel drukt op dit land. Het ligt als het ware bezaaid met de trotse overblijf selen van een rijke Romeinse tijd. Hier in Nimes holt nóg de dol-gewor- den stier door een arena, welke dui zend en meer jaar geleden al ontzag inboezemde door haar strenge, klas sieke schoonheid. Ja, en die stier! Die neemt hier in het Zuiden zo'n belangrijke plaats in, dat hij in de kleinste en allerkleinste formaten en vervaardigd van alle denkbare materialen, tot de drukst verkochte souvenirs behoort. Van vele muren in de stad grijnst hij u ook aan, staande temidden van de toreadors en fel bezien door bontge klede meisjes met gitzwart haar. Dit op affiches wel te verstaan, al moet gezegd, dat de toreadors inderdaad tot de helden des volks worden ge rekend en dat de meisjes uit deze streek door hen, die het weten kun nen, als de mooiste van Frankrijk worden beschouwd. Ik zag die stieren ook weiden, dicht in de nabijheid van de Middel landse Zee. Er waren er zeker wei een honderd bij elkaar, prachtige for se beesten met vervaarlijk wijd-uit- staande horens. Zij hadden jongen bij zich, welke ontdekking een van m'n reisgenoten de ernstige vraag ont lokte, waar dan toch de moeder-stier wel was. Tot zelfs de peinzende her der kon bij deze vraag niet koel blij ven. Of „herder" is het juiste woord niet. Met recht was ons tevoren ge zegd, dat we cow-boys zouden zien. En deze éne man met zijn 100 stieren was èen cowboy, zoals je ze al leen op plaatjes denkt te zien. Hij zat op een groot paard, zo maar, zon der zadel of wat dan ook. En hij ga loppeerde over de wijde velden, heen en weer, om zijn beesten bijeen te houden of om ze een andere weide te wijzen. r muggen vüegen vioosen Suizen D. D. T. POEDER in de practisch en'voorde itjë Vtuilzak ^5vcènt „Ik had de Rat al in verhoor," zei hij, „maar toen kreeg ik een seintje van de commissaris of ik die asjeblieft voor hem wou overlaten. Ik ben er tot mijn spijt niet bij geweest, maar Maas heeft me precies verteld hoe dat gegaan is." De commissaris was er speciaal voor gaan zitten en toen ze de Rat brach ten had hjj een feestsigaar opgestoken en gedaan of hij er helemaal geen erg in had wie ze naar binnen geduwd hadden. Toen de Rat goed en wel op het krukje zat, deed de commissaris net of hij hem plotseling herkende en hij speelde op dat ogenblik zo goed comedie, dat hij van zogenaamde verbazing de sigaar uit zjjn mond liet vallen. „Neen maar meneer de Rameneer Harting!" riep hij. „Hoe komt U nu weer hier! Een zo achtenswaardig burger. Nee, maar détt is toch zeker een vergissing!" „Wat zei de Rat?" „De Rat? Die heeft hem in zijn gezicht gespogen. Dat vertelde Maas ten minste. Ze hebben drie man nodig gehad om 'm weer in zijn cel te brengen. Toen ie gekalmeerd was heb ik dat verhoor maar overgenomen. Ten slotte heeft de kerel ons een grote dienst bewezen door ons dat speelhol aan te wijzen, al heeft hij dat dan ook onbewust gedaan." „Is Van den Berg er de hele nacht bij gebleven?" „Van den Berg?" zei de hoofdinspecteur, „neen, die was er niet. Ik weet niet waar hij naar toe was. Ik geloof, dat hij pas vanmiddag terug zou komen. Ik heb ze daar gebeld en ze hebben een stadsreporter gestuurd. Drink eens uit, kerel, dan nemen we d'r nog eentje. Als ze ons hier nu maar even met rust laten." De telefoonbel rinkelde. „O, daar begint dat geduvel al weer!" riep de hoofdinspecteur wrevelig de hoorn van het toestel nemend. „Ja, met Cornelissen. Met wie? Ja, die is hier. Momentje alstublieft." Hij reikte de hoorn aan inspecteur Beekman over en deze luisterde belang stellend. „Ja, met Hekman. O, ben jij daar, Leo! Waar ben je toch geweest? Ja, dat heb je goed geraden, ik zit hier bjj de hoofdinspecteurWanneer je me spreken kunt?Belangrijk zeg jetjawacht, een mo mentje „Laat 'm maar hier komen," zei de hoofdinspecteur. „Ik mag die kerel wel. Hij heeft ons op een goed spoor gebracht en 't zou me niets verwonderen als we nog meer van hem te weten komen. De commissaris is woest op hem. Nou ja, dat moet ie 'm dan zelf maar vertellen. Zeg maar, dat er een borrel voor hem klaar staat." „Best, meneer," zei de inspecteur glimlachend. „Luister eens, Leo, meneer Cornelissen is jarig en hij is net bezig zo'n ouwe taaie in te schenken. Als je d'r nou eerder bent dan de commissaris, krvjg jij 'm." „Give me vife minutes more!" schreeuwde de reporter van „Het Nieuw; blad." „Dan hang Ik b\j jullie aan de bel!" (Wordt vervolgd) Zoals gezegd, het was warm, erg v/arm. Maar men leeft hier dan ook onder een ander klimaat, dan het onze. Vandaar, dat iedere bezitter van een. grote of kleine tuin, en dat zijn er velen met zorg zijn palmbomen koestert, en dat de olij ven hier welig groeien en de rijst. Er is evenwel één groot verschil in de opvattingen van deze boeren en de onze. Of de Zuidelijke zorgeloos heid er de oorzaak van is, weet ik niet, of een eeuwenorde traditie? In ieder geval is het zo, dat men hier de neiging heeft, alles maar op één kaart te zetten, zodat men het zoge naamde gemengde bedrijf ver moet zoeken. Ik was bij een fruitteler, die alleen maar in perziken en kersen deed. En zyn bomen stonden er won dermooi voor. Maar wee hem en velen van zijn collega's, als het weer plotseling zou omdraaien. Er zijn er geweest, die in twee, drie jaar rijk werden, maar ik sprak ook met een boer, die in één nacht van onver wachte vorst zijn gehele oogst ver loor, en dan ook voor het gehele jaar. (Nadruk verboden.) PROGRAMMA VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Tom Erich (piano) 6,30 Voor de Strijd krachten 7,00 Orgelconcert (Nw Kerk te A'dam) 7,45 Niwin-klanken 7,50 Wederopbouw 8,15 Vacantie-trip naar Londen 8,50 Beantwoording vra Een Hersengymnastiek 9,00 Kinderkoor „lnter Nos" 9,20 Het Kamerorkest 10,15 Buitenlands overzicht 10,30 Het Radio-dansorkest „The Skymasters" 11.15 WagnerStraussconeert HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,20 Sport— praatje 6,30 Viool en orgel 6,50 Ac tualiteiten 7,15 Kareol—Septet 7,45 Voor de jongeren! 8,05 De gewone man -- 8,12 Kamermuziekconcert 10,05 Sym— phonisch concert (grpl) 10,45 Avond gebed en Liturgische kalender programma voor WOENSDAG Hilversum I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6 en 11 uur VARA: 7,30 Gramofoonplaten 8,18 Lichte morgen- klanken 8,50 Voor de huisvrouw 9,00 Filmselecties (grpi) 9,30 Gramo foonplaten VPRO: 10,00 Morgenwijding VARA: lo,2o Onze keuken 10,30 Als de stofzuiger zwijgt 11,00 Het Hollandse familie-leven 11,30 Gramofoonplaten 12,00 Vincentino 12,30 Weerpraatje 12,33 Voor het platteland 12,38 Gramo foenpiaten 1,20 Maiando en zijn Tango Rumbaorkest 1,50 Annette Lajon zingt met orkest gr pi) 2,00 Gesproken portretten 2,15 Franse Kamermuziek (gr pi' 3,00 En dat allemaal om een mum mie.2,30 De Regenboog 4,00 De Roodborstjes 4,15 Het stond in de krant 4,45 Vragen staat vrij 5,15 Jo han Jong (orgel) 5,30 Wekelijks praatje 5,35 Vir'uosoTrio 6,15 Vara-varia li,20 Kees Manders (grpl) 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,00 NederlandZweden (reportage interland-voetbalwedstrijd— 9,00 Operaprogramma Omroep 10,00 Het verlof (hoorspel) 10,25 The Rambiers HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten on. 7, 8_ 1, 7, 8 en 11 uur NCRV: 7,15 Reveille (grpl) 7,45 Een woord vbor de dag 8,15 Sonate VI (orgel uit de Oude Kerk te Amsterdam) 8,30 Een opgewekt begin (grp 9,00 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken 9,30 Waterstanden 9,35 Werken van Beethoven 10,30 Mor gendienst 11,00 Viool (grpl) 11,15 Stanley (hoorspel) 11,45 Piano (grpl) 12,00 Metropole Orkest 12,30 Weerover— zicht 12,33 Cello en orgel 12,55 Het Protestants Interkerk, thuisfront 1,15 Cyclus: „Van Rameau tot Ravel" 1,50 Gramofoc'npiaten 2,05 Hansel und Gretel 2,5o Piano (gramofoonpla'en) 3,05 Kamerokest 4,00 Voor onze jeug dige postzegelverzamelaars 4,15 Voor onze jongens en meisjes 5,30 Reportage 5,45 Radioclub 6,00 Onze Nederlandse koren en korpsen 6,30 Het bevolkings vraagstuk in Nederland 7,15 Het nieuws uit Indonesië 7,30 Het actueel geluid 7,45 Het Nederlands Kamerkoor 8,15 ResidentieOrkest 0,05 Gods weg met Israël in deze tijd 9,25 Orgel cn piano (grpl) 9,35 Vrij en blij 10,05 Swee linck—kwartet 10,45 Avondoverdenking

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3