Onze Vroede Vaderen, een grapje en een groot probleem AUSTIN ^R40 Helderse Courant Witte boord en arbeidsvreugde bischofp Landelijke ruiters uit N.-Holland bijeen "naalden hildering RAADSREFLEXEN Daan Schreuder's Boekenspaarsysteem Contactmiddagen voor marinevrouwen leis over een mooi ambacht Nieuwe aanwinst voor de Water- en Lichtbedrijven 25 jaar stoffeerder De Tenniscompetitie Donderdag behandeling van Indonesische kwestie Waar zijn onze schepen? Anna Paulowna. A.C.C.O.-EXCURSIE NAAR ARTIS Dr. Portielje bewees zijn lezing B.K.C.-verloting IJmuiden Visserij-besommingen Urk ABONNEERT U OP DIT BLAD De meest moderne wagen in de lichte klasse met fantastische rij-kwaliteiten Doet uw keuze, nadat U deze prachtige automobiel heeft gezien en een proefrit heeft gemaakt. Ook U bent dan enthousiast over de eigenschappen van de Austin A 40. AUSTIN,,Uunt tc vcwi ucwi' IN GOEDE oude dagen, toen dat denken we thans tenminste alles veel meer langs lijnen der geleidelijk heid verliep dan tegenwoordig, be hoorden de periodieke bijeenkomsten van de Vroede Vaderen tot de Grote Hoogtepunten van de Helderse Ge schiedenis. Alles wat in de gemeen schap pruttelde en borrelde, kookte en bruiste, sudderde en stoofde, vond zijn uitlaatklep in de Raadsvergadering. De belangen van sociale groepen, politieke partijen en ook wel eens van enkelin gen (het geachte raadslid zelf bijvoor beeld, dat zichzelf zo'n belangrijke fi guur vond) werden in de toenmalige raadszittingen op vroede wijze dooréén geschud en zo nodig op een laaiend vuurtje gezet, in afwachting van De Grote Oplossing. Die kwam natuurlijk niet altijd, en dat was niet altijd zo heel erg, maar.... er zat kopij voor de Raadsreflector in. Soms tien dagen achtereen mocht deze zijn oor laten grazen over de uitgestrekte weiden der vroedschappelijke welsprekendheid. De volgende dag kon de lezer zijn oog laten weiden langs ettelijke kolommen vol smeuïge tekst, allemaal te danken aan de Vroedschap der Vaderen. Wan neer we aan die dagen terugdenken, dan beklagen we wel eens de voorzit ter, die dat alles in goede banen moest trachten te leiden, en dan beklagen we ook wel eens (maar niet al té dikwijls, want wij weten dat zoiets ongezond is), onszelf, voor de veelvuldige smarten die toen het deel des Raadsreflectors waren. Door tal van oorzaken is de situatie sindsdien gans veranderd. Eén ervan is misschien wel geweest, dat de Vroede Vaderen de genoemde veelvuldige smarten zijn gaan meevoelen; een an dere is een wat meer nuchtere en zake lijke instelling der raadsleden; en nog een andere het feit dat de Gemeente zich nu zo weinig Bokkesprongen kan veroorloven, dat ieder weldenkend mens vrij spoedig zijn standpunt heeft bepaald. In ieder geval staat vast, dat onze huidige Raad de dingen graag vlot en concreet, strak en zonder al te veel overbodige franje behandelt. Raadsreflector stelt dat op prijs, niet alleen (en in de eerste plaats) als bur ger, maar ook als krantenschrijver die graag zo volledig mogelijk wil zijn. Dat laatste lukt zelfs nu nog niet altijd. In de beide jongste raadsvergaderingen bijvoorbeeld zijn gedurende in totaal acht uren de tongen niet stil geweest. Dat betekent, dat het gesprokene toch door een zeef heen moest, wilden we enze papiertoewijzing voor een hele week niet op één dag door de rotatie pers jagen. We vonden dat vooral jam mer, waar het de toespraken vanachter de groene tafel betreft. In het bijzon der die van de voorzitter en van wet houder Van der Vaart. LAATSTGENOEMDE gaf een bijzonder interessant exposé van allerlei echt- Helderse problemen en probleempjes, waarbij hij op duidelijke en kernachtige wijze het standpunt van het college in zake deze dingen uiteenzette. Op de publieke tribune hebben hoogstens vijf mensen daarnaar geluisterd; wij zijn er zeker van dat zij geen spijt van hun be zoek aan de raadszaal hebben gehad. Vooral voor mopperaars en kankeraars en wij hopen niet, lezer, dat U daarbij gerekend moet worden, want i kankeren is net zo ongezond als zelf beklag vooral voor die beide cate gorieën onaangename mensen zou het aanbeveling verdienen, eens zo'n rede voering te beluisteren. Wethouder Steenlage maakte nog een grapje over de pers. Ons gemeente-zie kenhuis zit dringend verlegen om ver plegend personeel, en men adverteert deswege in kranten die elders verschij nen. Zo adverteren ziekenhuizen van elders in kranten die te Den Helder ver schijnen. Dus rijden de ziekenhuizen el kaar in de wielen, en de enigen die er beter van worden zijn de kranten, aldus de wethouder. Dat was nemen wij aan een grapje, maar het hield toch een heel klein en bescheiden verwijtje in. Zelfs zulke heel kleine en beschei- Vrijwel iedereen heeft belangstelling voor „Het boek", al is deze belangstel ling uiteraard niet altijd gelijk gericht. Deze belangstelling wordt voor het grootste deel bevredigd door het lenen van boeken uit bibliotheken en van vrienden. Tussen deze beide zijn (en dit dan even terloops) twee grote ver schillen: lenen uit een biblotheek kost een kleinigheid, en lenen uit de boe kenkast van een vriend geschiedt meestal met gesloten beurs; een boek uit de bibliotheek moet, op straffe van een boete, op tijd worden terugbezorgd, en een boek uit een bevriende kast be hoef je pas terug te geven, wanneer de vriend er vijf keer om heeft ge vraagd Het mooiste is en blijft natuurlijk het kopen van een boek, het verrijken van de eigen boekenkast. Echter daar is en blijft ook altijd het geld, waar over zo menige wens struikelt en sterft.... Boekhandel Daan Schreuder heeft gezonnen naar een oplossing uit deze moeilijkheid. En men meent deze gevonden te hebben door het toepas sen van een spaarsysteem. Degenen, die van dat systeem gebruik willen maken, kunnen dat in de boekwinkel opgeven. Iedere week komt dan een loopjongen een kwartje halen, waar voor men een spaarzegel ontvangt. Men kan deze desgewenst ook zelf in de winkel halen. Na verloop van tijd kan men zich door het inleveren van de benodigde zegels een boek naar eigen keuze aanschaffen. Van het door de zegelverkoop ont vangen geld krijgt de firma Schreuder een bepaald bedrag aan rente, wat men wil gebruiken door op gezette tijden een auteur uit te nodigen om over zijn werk te komen spreken voor de leden der Boekenspaarkas. De afdeling Amsterdam van de Ko ninklijke Nederlandse Vereniging „On ze Vloot" houdt elke maand contact ten tegelijk thee-!) middagen voor ma rinevrouwen, wier mannen of zoons in Indië of varende zijn. Tot slot van het seizoen nodigt „Onze Vloot" ook de Helderse marinevrouwen uit, om op Dinsdag 22 Juni a.s. een dag in Bergen samen te komen met marine vrouwen uit Amsterdam, Zaandam, IJmuiden enz. De hoofdvlootpredikant, ds. J. H. Sillevis Smitt, heeft zich bereid ver klaard om het een en ander van zijn oorlogservaringen te komen vertellen. 'Hun, die iets voor een dergelijke bij eenkomst gevoelen, wordt verzocht een briefkaart met naam en adres te zenden aan mevr. C. E. Warnsinck— Delprat, Buerweg 21, Bergen (N.-H.), waarna een uitnodiging met nadere mededelingen volgt. den verwijtjes trekken wij ons aan, en wij achten het dus onze plicht, aan de administratie van de Helderse Courant in overweging te geven, voortaan der gelijke onderkruiperige advertenties van buiten zonder opgave van redenen te weigeren. Wij willen namelijk graag de dingen reëel zien, al houden ook wij op zijn tijd van een grapje. IANG GEEN GRAPJE is het vraag stuk: hoe krijgen we voor 1 Januari 1952 de 3770 woningen die nodig zijn om de 5000 marinemannen te huisvesten, welke alsdan naar de burgemeester aan de raad mededeelde, in Den Helder ge plaatst zullen zijn. Wij hopen en ver trouwen, dat de Minister van Marine zijn ambtgenoot van Wederopbouw zal wijzen op de bijzondere positie die Den Helder inneemt. Geen stad in Neder land heeft percentsgewijze zoveel wo ningen verloren, en geen stad in Neder land ook krijgt percentsgewijze in zo veel weinige jaren een zo grote bevol kingstoename. Wanneer men aan Den Helder een zekere en alleszins redelijke prioriteit verleent, is dat niet alleen in het belang van de bevolking van deze stad, maar ook en vooral in dat van de Koninklijke Marine, en dus van de ge hele natie! RAADSREFLECTOR. Door J. W. DE WIT, leraar Schilderen N. O. aan de Ambachtsschool voor Den Helder en Omstreken Geheel in tegenstelling met een periode na de vorige wereldoorlog, is er voor de opleiding in enkele beroepen, die men met de verzamelnaam „bouwvakken" pleegt aan te duiden, weinig belangstelling. Van de zijde der toekomstige werknemers dan wel te verstaan, want, gezien het schrik barend tekort aan woningen, scholen en fabrieksruimte en de desolate toestand, waarin het nationale huizenbezit zich bevindt, staan deze be roepen wel degelijk in het middelpunt der belangstelling. Van overheids wege wordt dan ook al het mogelijke gedaan, om de opleiding in de bouwvakken aan de Ambachtsscholen en door middel van omscholings cursussen te bevorderen. Maarde belangstelling van de jeugd gaat na deze „technische" oor log bijna geheel uit naar de technische beroepen. Vraagt men een jongen tus sen de 10 en 14 jaar, wat hij wil wor den, dan krijgt men steevast ten ant woord: vliegenier, chauffeur, machi nist, enz. Gelukkig en noodzakelijker wijze worden deze knapen ook vaak in andere banen geleid en komen ze te recht als smid-bankwerker, instru mentmaker, auto-monteur, electriciën, enz. De ouders, want die kiezen in vele gevallen het beroep voor hun zoon of oefenen, soms onbewust, in bepaalde richting dwang en invloed uit, vragen zicji hierbij dikwijls niet af, of het gekozen beroep wel het juiste is, in verband met de individuële aanleg en intelligentie van de betrokken per soon. Het komt ook niet zelden voor, dat men zich „gedwongen" voelt, om de jongen naar HBS of MULO te sturen, want hij zal later niet maar gewoon dit of dat worden, waarbij dan al tijd min of meer geringschattend wordt neergezien op het handwerk. Met het haast onvermijdelijke ge volg, dat een zeker aantal leerlingen in één der beginklassen soms niet meer voldoende kan meekomen, een achterstand krijgt en van school gaat, een illusie armer en een ervaring rijker. De bureaux voor adviezen bij be roepskeuze verrichten op dit gebied reeds veel en nuttig werk. Ondanks dat staan bij velen de bouwvakken in een kwade reuk en speciaal van het schildersvak moet men niets hebben. Zeer ten onrechte is het een wijdver breide mening, dat wanneer alles mis lukt, een jongen altijd nog wel schil der kan worden. De gevolgen zijn niet uitgebleven en zodoende is er thans in het schildersvak een groot tekort aan geschoolde vaklieden en aan een jongere garde, met hart voor dit be drijf. Hierbij kwam nog de funeste om standigheid, dat een deel der patroons niet meer in staat was de opleiding van jonge krachten naar behoren te verzorgen, afgezien van het feit, dat bij het tegenwoordige werktempo der gelijke theoretische en technische scho ling in de praktijk bijna niet meer mo gelijk is. De Vestigingswet Kleinbe drijf en de door de Vereniging tot Veredeling van het Ambacht ingestel de examens voor meester en gezel heb ben hier intussen weer veel v er-bete ring gebracht. Uit de onlangs gehou den enquête bij schilderspatroons is duidelijk gebleken, dat men aan leer lingen met Ambachtsschool-opleiding de voorkeur geeft. Behalve dat, komen we een heel eind verder, wanneer de geesten wor den gereinigd van de minderwaardige idéé, die laatdunkend op handenarbeid neerkijkt, en waarvan het schilders vak in het bijzonder de dupe is ge worden. Juist de beste krachten gaan door deze misvatting, die verlammend werkt op elke animo, immers vaak voor het ambacht verloren. Een kentering ten goede kan hier slechts heilzaam werken en bijdragen tot het scheppen van normale verhou dingen! Dezer dagen werd de outillage van onze gemeentelijke water- en licht bedrijven uitgebreid door de komst van een geheel nieuw tijpe automo biel, n.1. een International Metro, voorzien van een in ons land gefabri ceerde carosserle. Het is een l'/a-tons bestelwagen met frontbesturing, waardoor de wagen een zeer kleine draaicirkel heeft en een grote laad ruimte op een korte wielbasis. De carosserie heeft aan weerszijden een schuifdeur en van achteren twee openslaande deuren. Naar men ons mededeelde, wordt de wagen van binnen voorzien van een werkbank, alsmede van de nodige meet- en controle-apparaten, terwijl op de kap een ladder zal worden ge monteerd. De wagen wordt dus een rijdende reparatie-afdeling van onze water- en iichtbedrijven, wat de ser vice zeker ten goede komt. Tenslotte enkele technische bijzon derheden: De motor is een zes-cylin- der International zijklep-motor van 82 pk. Het chassis heeft hydraulische remmen en schokbrekers, alsmede geheel vrijdragende achterassen. De rijkwaliteiten van deze Metro bena deren die van een luxe klasse-wagen! Ongetwijfeld zal zij dus voor de man nen van de water- en lichtbedrijven de arbeidsvreugde vergroten, nu zij met zo'n doelmatig en prettig stuk gereedschap want dat is deze wa gen tenslotte zullen mogen wer ken! De heer S. P. Pape, behanger-stof feerder van de firma M. H. Klercq Zn aan de Spoorstraat, herdacht op 7 Juni j.1. de dag, waarop hij 25 jaar geleden bij genoemde firma in dienst trad. Bij velen in en buiten Den Hel. der heeft hij zich een goede naam verworven als een kundig en ervaren vakman, die steeds tot grote voldoe ning van de uitgebreide cliëntèle van de firma Klercq zijn werkzaamheden verrichtte. Tijdens een gezellig samenzijn werd de jubilaris met zijn echtgenote Maan dagmorgen door zijn patroons en colle ga's gehuldigd, bij welke gelegenheid verschillende hartelijke toespraken werden gehouden en enige waardevol le cadeaux werden overhandigd. Het eerste team van H.T.C. speel de Zondag met 44 gelijk tegen Dash II, waardoor H.T.C. I haar kans op het kampioenschap in de 3e klasse verloren zag gaan. Zt) eindigt nu als tweede, met slechts één punt achter stand op de kampioene, Aemstel- spelers III. H.T.C. II zette haar reeks over- winngen voort, door in Wormerveer met 62 van W.K.P. II te winnen. Zij staat nu onbedreigd aan de kop. Op 20 Juni a.s. moet H.T.C. II haar pro motiewedstrijd spelen tegen de Alk- maarse club Inslde IV, om een plaats in de 3e klasse. Dit belooft een span nende strijd te worden. H.T.C. III verloor van Heemstede III met 80. De Veiligheidsraad heeft Maandag na enige discussie besloten de Indo nesische kwestie in de vergadering van Donderdag te behandelen. Dan zullen de twee nieuwe rapporten van de C.G.D. en het rapport over West- Java besproken worden. Alhena, Rotterdam-Rio de Janeiro passeerde 7 Juni Madeira; Boschfon tein, 7 Juni van Lorenzo Marqueznaar Durban; Corilla (T.), 7 Juni van Cal- cutta naar Abadan; Java, Australië- Nederland, 7 Juni te Suez; Kota Baroe, Batavla-Rotterdam, passeerde 7 Juni Maladiven. Kota Gede, Rotterdam-Ba- tavia, passeerde 7 Juni 20 uur Kaap d'Armi; Larenberg. 7 Juni van Melilla naar Rotterdam; Marken, 7 Juni 22.30 uur van Batavia te Rotterdam; Mij drecht (T.), 7 Juni van Danzig naar Keywest; Oranje, Batavia-Amsterdam, 7 Juni van Port Said; Sumatra, New- York-Java, 7 Juni van Batavia naar Bangkok; Willem Ruys, Rotterdam- Batavia passeerde 6 Junü 13.35 u. Suez „Koeien vinden het heerlijk als ze door een soortgenoot achter de oren gelikt worden en als U dus goeie maatjes met een rund wil worden, moet U dat ook doen", had dr. Portiel je betoogd op een lezing, die hij op een Acco-avond in Breezand hield. U kunt uw vingers de dienst van uw tong laten overnemen, voegde hij er bij en vertelde verder, hoe het hem gelukt was, een rund uit de vreemde, met een prachtig stel horens, (dat echter een geducht wapen kan zijn) tot vriend en tot een heel rusig dier te maken. Dat dr. Portielje daar niet te veel mee gezegd had, bleek Zaterdag aan de 46 deelnemers aan de excursie naar Artis, die op uitnodiging van de spre ker plaats vond. Nooit zou iemand van hen de omrastering hebben durven binnen gaan, waarin het prachtige dier rondliep, mét een paar kamelen. Maar de lezing had effect gesorteerd en zijn rustig voortgaan deed allen vol ver trouwen dr. Portielje volgen om te er varen, dat het beest zich lekker liet bestrelen achter de oren, zich rustig tussen de groep personen bewoog, ter wijl ook de kamelen zo nu en dan hun kop nieuwsgierig over iemands schou der legden en kamelen-zoenen schenen te willen uitdelen. Het gekrab van de neushoornvogel, uiting van „zenuwachtigheid", dat de dierenkenner voorspelde, bleef niet uit toen de groep zich voor de kooi van deze grote vogel opstelde. Maar een paar geluidjes van dr. Portieltje, die de kooi binnenstapte, stelden het dier op z'n gemak en een paar stre lingen boven de snavel stelde het zichtbaar op prijs. Op weer andere ge luiden van „de man, die met de die ren kan praten", ging de langarmaap met geweldige slingeringen van tak tot tak door zijn kooi, met een paar strelingen was een schuwe leguano op z'n gemak, een reuzen pad bleef rus tig op de haardos van een jeugdige deelnemer zitten. Het geweldige nijlpaard smeekte met open muil om nog meer gekriebel in zijn bek en, zoals hij ook in zijn lezing vertelde, stapte dr. Portieltje onver vaard in de ruimte, waarin zich het gevaarlijke neushoorndier bevond. Al lemaal demonstraties om de waarheid zijner bewering te bewijzen, dat met liefde voor het dier en na bestudering van zijn eigenschappen en zijn natuur heel veel is te bereiken. Op heel veel meer werd de aan dacht gevestigd, op mooie kleur, vorm en houding,' terloops iets uit het leven der dieren verteld, te veel om hier weer te geven. Toen na twee uur rondleiden, de heer Portielje afscheid nam, gingen wij allen nog een kijkje nemen in het aquarium. Heen- en terugtocht waren een pleizierrit in de prachtige Naco- wagen en de stemming was voortdu rend gezellig, waartoe het accordeon- spel van mej. A Dekker, dat tot sa menzang noodde, het zijne bijdroeg. HOOFDPRIJS GING NAAR OUDESLUIS. In de voor dit doel gratis beschikbaar gestelde zaal van de heer de Boer, werd Zaterdagavond onder grote be langstelling de B.K.C.-verloting ge houden. De heer C. Keijzer, B.K.C.'s voorzit ter, heette allen welkom, in het bij zonder notaris Komen van Wieringer- waard, onder wiens leiding de verlo ting zou plaats vinden. (Het trekken der loten geschiedde door de opper wachtmeester der politie, Brui nesse). Spr. gaf een terugblik op de jongste geschiedenis van B.K.C. om nog eens duidelijk te maken, waarom deze ver loting was georganiseerd. Dank bracht hij aan de kopers der loten, die daar mee de vereniging steunden, en aan hen die de loten plaatsten. De heer P. Appel en de fam. Van Wilsum spanden met ongeveer 1800 en 1400 verkochte loten-de kroon en mochten daarvoor 'n fles wijn in ontvangst nemen. Een 30- tal, aan verenigingen gezonden loten, schenen zoekgeraakt en de nummers daarvan trokken niet mee. Op deze na, hadden dus de 10.000 loten, dank zij de ijver der verkopers en de medewerking van het publiek, hun plaatsje gevonden. De trekking der 72 prijzen had in drie perioden plaats, n.1. tweemaal 25 en eenmaal 22. Muziek van de Caballero's, tussen de trekkingen, verbrak de spanning, die er heerste, vooral ook omdat eerst laat bekend werd op welk nummer de hoofd prijs viel. De uitslag was: le prijs, radiotoestel, lot no. 7140, J. Slikker, Oudesluis; 2e prijs, fiets, lot no. 1840, D. Geel, Anna- Paulowna; 3e prijs, stofzuiger, lot no. 332, de Wit, Nieuwe-Niedorp; 4e prijs, lot no. 9057, J. G. de Vries, Slootdorp; 5e prijs, lot no. 4623, J. Vergouwe, Bree zand. - m Koopt bij Interlock Dames Garnituren Dirt. en Camisole 4.25 5.40 De andere prijzen vielen op de num mers: 1642 2897 8843 1398 7212 6051 300 5517 3761 6437 1427 655 290 7437 5965 9134 2562 4283 5004 7061 7068 7958 1853 1825 7961 5133 537 7905 5207 9930-1844 2076 9726 4270 7816 6031 8369 1846 1233 1043 5027 2167 4179 5808 7857 5039 3018 7779 8373 6096 2922 9019 219 7460 2489 1501 1391 7265 8121 4506 8233 5673 7638 7561 8293 31 2170. De prijzen kunnen 's avonds tussen 6 en 8 uur afgehaald worden bij de heer C. Keyzer, Molenkolk, Anna-Paulowna. Aan de afslag te IJmuiden werden gisteren 4045 kisten vis aangevoerd. De diverse boten maakten de volgen de besommingen: IJm. 94, Zwarte Zee f 14160; 87, Neptunus f 8230; 316 f 2710; 79 f 1260; 272 f 4150; 52 f 2980; 224 f 2730; KW 210 f 3630; 84 f 3680; 28 f 2670; 64 f 4120; 91 f 3490; 108 f 3320; 59 f 3390; 166 f 3070; 9 f 4930; 24 f 4885; 162 f 4540; 125 f 3330; 169 f 5570; Sch. 36 f 5730. Een trawler had een besom ming van f 24700. VISSERIJ De 5e Juni 1948 werden aangevoerd: 5122 pond Noordzeevis, prijs f 0,12'/r—f 1,26; 12,468 pond paling, prijs f 1,50f 1,60 per 'lt kg; 8000 pond nest, f 1,37'/: per 50 kg Zaterdag 5 Juni vond te Opmeer de 2e streekwedstrijd plaats van de streek Noord-Holland Noord, waaraan door de volgende rijverenigingen werd deelgenomen: West Friesland te Scha- gerbrug, Wieringermeerruiters te Wie- ringermeer, Holl. Noorden te Juliana- dorp, R.A.P. te Anna Paulowna. Ros sinant te Nieuwe Niedorp, Aurora te Opmeer, Heiloo en Omstreken te Hei- loo, Wieron te Wieringen, Waddenrui- ters te Texel. De organisatie der wedstrijden lag bij het bestuur der streek N.H.N., be staande uit de heren H. A. Peere boom te Nieuwe Niedorp, voorz.; de heer R. D. Hartmans te Middenmeer, vice-voorz.; C. Schwartz te Callants- oog, secr.; de heer C. Broersma te An na Paulowna. penn. Voor de uitvoering der organisatie had de L. R. Aurora zorg gedragen, hetgeen op voorbeel dige wijze is geschied. Als juryleden fungeerden de heer F. A. Melchior te Winkel, tevens fe deratievertegenwoordiger, P. Meer burg te Hoofddorp, de heer A. v. Nieu- wenhuis te Hoofddorp, mej. H. Go- vers te Alkmaar, de heer P. de Jager te Heiloo, mej. N. Borst te Alkmaar. Precies om 9.30 uur werd 'n aanvang gemaakt met de keuring der indivi duele dressuur kl. N en B, hetgeen soms in de stromende regen moest geschieden, waardoor de prestaties wel iets te lijden hadden, diverse glijpar tijen bleven dan ook niet uit. Niette genstaande dat was een aanzienlijke vooruitgang te bespeuren bij de le streekwedstrijd te Middenmeer, waar o.i. de landelijke ruiters en amazones nog niet voldoende waren voorbe reid. 's Middags werd begonnen met de keuring van de acht- en viertallen, waarbij ook een aanzienlijke vooruit gang viel te bemerken, speciaal de Wieringermeerruiters onder de bezie lende leiding van haar instructeur de heer J. P. Raamondt, toonden een ge weldige vooruitgang bij vorig jaar. Na de afdelingsdressuur werd over gegaan tot het individueel-springen en groepspringen, hetgeen voor het pu bliek en voor ons het hoogtepunt van de middag vormde. Jammer was dat één van de deelnemers bij het nemen van de stroobalenhindernisten val kwam, gelukkig zonder noodlottige gevolgen. Als slot kregen we een grootse pa rade te aanschouwen, gecommandeerd door de heer G. D. v. d. Stok, waar aan door alle paarden werd deelgeno men, n.1. 100 in getal. DE UITSLAGEN. Individuële dressuur Kl. N.: le. H. Dekens te Middenmeer op Marijke 6.93; 2e D. Niehof te Middenmeer op Zawine 6.71; 3e J. de Wit, West-Fries land, Silverking 6.64. Individueel dressuur Kl. B.: 1. mej. B. Nieboer, W.meer, Humaan 7.42; 2. mevr. L. Burger-Rens, Rossinant, Wul- tia 7.35; 3. de heer K. du Porte, Guus 7.23. Afdelingsdressuur, viertallen: 1. L.R. Wieron 34.50; 2. L.R. R.A.P. 31,95; 3. L.R. Aurora 27,92. Afdelingsdressuur achttallen: 1. L.R. Wieringermeerruiters 35,21; 2. L.R. Holl. Noorden 33,92; 3. L.R. R.A.P. 33,83. Individueel springen Kl. N en B: 1. C. Schoen, West-Friesland, Olga 1; 2. mevr. Kikkert-Eelman, Waddenruiters, op Wodan 1; 3 mej. L. Dekens, Wie- ringermeer, Black 1. Groepspringen: 1. L.R. Holl. Noor den; 2. L.R. Waddenruiters; 3. L.R. West Friesland product der grootste Europese Automobielfabriek. In diverse kleuren uit voorraad te leveren; twee- deurs- en vierdeursmodel, schuifdak en verwarming. Extra veiligheid door hydraulische en mechanische remmen - Prachtig afgewerkt ruim interieur - Sterke kopklepmotor - Onafhankelijke voorwielvering - Buitengewoon zuinig - 140 Austin-dealers en subdealers verlenen U een per fecte service. De Austin 600 kg bestelwagen is de mooiste die U kunt kopen! Austin-dealer te: Heer Hugowaard Austin-subdealers te: Beverwijk Hoorn Wieringerwaard Z.O.-Beemster Jan Moejes J. W. van Vuuren Garage Beemsterboer Cor Bakker H. Wiedijk Middenweg G 149 Populierenlaan 80 Keern 33 Twee Wegen A 166 Purmerenderweg 155 ATTENTIE. Ilceft u een gezellige avond o.i». bruiloft, par- tijtje enz.? Wij zorgen voor muziek, prima gcluidsver- sterking. Adres: Molen gracht 34, na 6 uur 's av. Te koop; een goed on derhouden woonhuis, bev. voorkamer, achterkamer, gang, keuken, bijkeuken, closet, 3 slaapkamers 'en zolder met deur naar 't plattedak; tuin en 2 schuurtjes. Tc bevr. Jan- zenstraat 82. voor alle merken en systemen hulshoud-naaimachines weer leverbaar. Koningstraat 47. Tel 2719. OBJECTIEF VOORUITSTREVEND ACTUEEL Deze drie punten zv)f do richtlijnen van ons- dagblad. ZU vormer, mede een band tus sen onze lezers en ad verteerders Helpt me de deze band te ver sterken, geeft U oog heden op als abonné

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 6