VACANTIE Stad m Omgeving- CEBUTO St. Martin in the Fields Grondruil in de Ooievaarstraat Nieuwe zinkers in de Binnenhaven Geslaagd Twee gouden Bruidsparen R* heer De R»üf:er Jr. tot burgemeester benoemd ABONNEERT U OP DÏT BLAD REISBUREAUX EIZEN ZONDER ZORGEN Kampioenswedstrijden K. M. geopend Voor de Politierechter Stroppen aan Schapen en Waterlooplein Postduivennieuws Bouw noodschoot opgedragen Texel. Visserij EEN LEKKERE VERSTERKING VOOR DE KINDEREN Wieringen. Anna Paulowna. Zaterdagmorgen Poldervergadering DE KOMENDEJEESTEN zijn veelbelovend BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN IJmaiden. Visserij-besommingen Visserü Vrk BISCHOFF PLASTIC DAMESMANTELS ieuws patste N Moord te Hoogwoud in hoger beroep Extra snoep en suiker? Weekoverzicht visserij Wij spelen Bridge Welke lezer kent niet, hetzij uit eigen aanschouwing, hetzij uit de veelvuldige pennevruchten van Edgar Wallac© c.s., het Londense Strand Zo U weet een Strand zonder duinen, zonder zee en zelfs zonder zand, hoogstens met 's avonds een zee van licht en zomers wat stof, en altijd het hele jaar door, dag en nacht, uur aan uur het verkeer van de we reldstad. Ter hoogte van Charing Cross Station, meer precies aan het Trafalgar Square, waar Charing Cross Road en Whitehall samenko men met het Strand en The Mali, waar de Underground haar mense lijke lading voortdurend spuien en opslorpen blijft, daar staat St. Martin in the Fields. Midden in het fel pulserend hart van deze bruisende métropool be vindt zich de meer dan tweehonderd jaar oude kerk, schepping van James Gibbs. St. Martin in the Fields ver tegenwoordigt voor het 20ste eeuwse Londen een cultuurperiode, en zij is daarom voor deze mlllioenenstad van onschatbare waarde. Bommengeweld richtte echter enormde schade aan, waarvan ook St. Martin in the Fields te lijden heeft gehad. De zilveren klank van haar klokken is verstomd, en het brons werd op het asfalt in brokken gesmeten. De British Broadcasting Corpora tion had evenwel het geluid van deze klokken reeds voor de oorlog op pla ten vastgelegd. Het eenvoudige melo dietje, basis van een waterval van klanken, gebruikte en gebruikt nog de BBC als pauzeteken. Fabrikanten van pendules kozen een enkele maal ook het wijsje van St. Martin in the Fields, hoewel men zich meestal bepaalde tot het beken de viertonige melodietje van de West minster. Menige kamerklok en ook de klokken van de Nederlandse ra dio-omroep brengen deze tonen ten gehore. Maar in de Helderse Keizerstraat klinkt thans St. Martin in the Fields» Jarenlang heeft de electrische klok aan de gevel van horlogerie Bakker het Westminster wijsje laten horen, sinds enkele dagen echter klinken ieder kwartier de klanken, die inder tijd het carillon van de Londense kerk aan het Trafalgar Square heeft voortgebracht. De heer Bakker is namelijk toeval ligerwijze in het bezit gekomen van een honderd jaar oude Amerikaanse pendule, met een bijzonder mooi speelwerk. In deze pendule heeft hij de microfoon van de geluidsverster ker gemonteerd, zodat nu de buiten- klok hetzelfde geluid laat horen als in the Fields een paar 'honderd jaar, waarmee de beiaard van St.' Martin lang de Londenaars" op "'30 Hoogte heeft gehouden van de gang der uren. Zo hebben we dus een kein stukje Londense City in de City van Nieuwe- diep. In 1935 werd het woonhuis Ooievaar- straat 36 tot woon- en winkelhuis ver bouwd. De toenmalige eigenaar wilde de voor en naast de winkel gelegen grond met tegels beleggen en aan het bestaande trottoir toevoegen., In ver band daarmede deed hij ten behoeve van de gemeente Den Helder afstand van pl.m. 32 m2 grond, welke .door de gemeente in eigendom werd aanvaard. De tegenwoordige eigenaar, de heer J. P. de Langen, is voornemens op het erf achter zijn woning een winkel te bouwen en zowel het tegenwoordige pand als de tuin in de oorspronkelijke toestand terug te brengen. De thans bestaande tegelbestrating zal dan wor den verwijderd en vóór de nieuw re bouwen winkel worden gelegd. In verband hiermede heeft hij ver zocht, het indertijd afgestane stuk grond in eigendom te mogen terug ont vangen in ruil voor een ander perceel grond, eveneens ongeveer 32 m2 groot. Dit verzoek werd, mede omdat aan deze grondruil voor de gemeente geen kosten verbonden zijn, ingewilligd. Door de gemeenteraad werd op 1 Juni j.1. een crediet van f 41.300 ver leend voor het leggen van een water en gaszinker in de Binnenhaven, en het opruimen van de ter plaatse aan v/ezige oude zinkers. Deze werkzaam heden zijn onderhands aanbesteed aan de N.V. Aanneming Mij. v.h. fa. C. de Ruiter te Halfweg. Het voorgenomen herstel van de ou de waterzinker bleek niet mogelijk, daar de bodem van de Binnenhaven ter plaatse bezaaid is met grote ba. zaltblokken, die niet konden worden weggebaggerd, zonder de aanwezige zinkers totaal onherstelbaar te maken Men heeft toen van de herstelling moeten afzien, teneinde geen onnodig geld uit te geven. Thans -zal deze zin ker buiten werking worden gesteld; ernaast wordt een nieuwe zinker aan gelegd, welke wordt gecombineerd met een nieuwe gaszinker. Tegelijk zullen enkele oude zinkers, die niet meer werden gebruikt, worden Opge ruimd, waarmede aan een dringende wens van de Rijkswaterstaat wordt te gemoetgekomen. te Het doet ons genoegen, melding kunnen maken van de eerste resulta ten der Helderse Vakschool voor Kap pers. Te Alkmaar werden de examens gehouden voor het gezellendiploma, waarvoor slaagden de heren D. van El en J. Versluis, beide leerlingen van genoemde vakschool. VAN DOK Het kan haast niet anders, of de be langstelling bij het gouden huwelijks feest van het echtpaar van Dok is stukken groter geweest dan die op hun trouwdag zelf. Toen, vijftig jaar geleden, hoogstens de familie en enke le vrienden, thans op de negende Juni 1948, een uitgebreide familiekring van kinderen en kteinkinderen en vele vrienden en kennissen. Het is de ge hele dag „smoordruk" geweest in de Basstraat, De buurtbewoners vlagden en de deur stond niet stil. Dan kwam er visite en dan bracht een loopjongen een boeket of bloemenmand. Dan gooi de iemand een kaartje in de bus en dan bracht de post een telegram. Beide kamers stonden vol bloemen en een grote glazen schaal lag vol brieven, kaartjes en telegrammen en temidden van al deze feestelijke dingen en van de talrijke gasten zaten de heer en mevrouw Van Dok net even fit, alsof zij aan het begin stonden van de halve eeuw. Jan vertelde van alles en nog wat uit zijn leven en uit de geschiedenis van de reddersvereniging. Hij was verheugd, dat burgemeester Ritmeester persoonlijk was komen fe liciteren, dat wethouder Van Loo even was geweest, dat er prachtige bloem stukken waren gekomen van de N.Z.H. R.M., van Anthony van Kampen, en brieven en telegrammen van de direc teur der Rijkswerf en de Commissaris van Politie en verscheidene andere in stanties en autoriteiten. Deze blijken van vriendschap en waardering wer den door bruid en bruigom op hoge prijs gesteld. Een muzikaal intermezzo werd ge bracht door het Stedelijk, dat om streeks half acht gisteravond in de Bassstraat een serenade gaf. KEIZER Heel wat minder feestelijk, althans heel wat minder feestelijk van aan zien, was het gouden huwelijk van 't echtpaar Keizer in de Asterstraat. Daar hingen geen vlaggen en er was slechts één bloemetje van de dochter, die zelf even was komen aanlopen, maar verder was er geen familie op- bezoek geweest. Burgemeester Rit meester was vrijwel de enige, die het bruidspaar was komen feliciteren. Niettemin waren beiden in een beste stemming, en vooral de bruigom wist met verbazingwekkend enthousiasme herinneringen op te halen uit de da gen dat hij bij de „Cav" diende en min of -meer wilde merries te temmen had. Deze 73-jarige strooide met me nige vakterm en zou er vast niet te gen opgezien hebben om het een en ander met behulp van een levend paard te demonstreren. „Ik ben gebo ren in Maastricht, maar ik moest die nen ...in-'Zwolle, en .daar. ben ik- aan. haar blijven hangen. Ik heb er nooit spijt van gehad!" Dat was maar geluk kig, want vijftig jaar spijt, het leek ons niet vol te houden. We kregen wel de indruk, dat de heer Keizer en zijn vrouw het nog best naar de zin hebben en het graag nog een jaar of wat zullen volhouden. Dat is hun van harte gegund! Naar wij vernemen, is onze oud stadgenoot de heer H. J. de Ruiter metingang van 16 Juni a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Maars- sen-Maarsseveen, aan de Zuidzijde der Loordrechtse plassen in de provincie Utrecht. De heer De Ruiter, een zoon van onze gemeentebode, is thans veer tig jaar oud. Hij studeerde voor ac countant en werd na het behalen van zijn diploma verificateur in dienst van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, met standplaats Gouda. Wekelijks een grote keuze aan reizen van 2 tot 8 dagen naar VALKENBURG ARDENNEN ZEELAND BELGIE GEHEEL NEDERLAND OOST NEDERLAND FRIESLAND - BRABANT ZEELAND enz. Prima hotels en maaltijden, desk. leiding, geen paspoort. Nog enkele plaatsen beschik baar voor diegenen die over deviezen beschikken 9 dagen Zwitserland f. 245.- N.V. Naco, «iiv. kant. N.H. Fa. Zwart - WORMERVEER V.V.V. ZAANDAM Vanmorgen om kwart voor negen kwamen alle pl.m. 400 deelnemers aan de Kampioenswedstrijden der Koninklijke Marine bijeen in de Sportschool op de Rijkswerf, waar door de C.M., kapitein ter zee I. W. Reynierse, het programma der drie wedstrijddagen werd geopend. Om half tien werd een aanvang gemaakt met de athletiekwedstrijden op het Ankerpark-terrein, terwijl ge lijktijdig in de Sportschool de begin nelingenwedstrijd op de sabel begon. Aan de Sportlaan ving de eerste ronde voetbal aan. Vanmiddag volgen op het Werfsport- terrein de nummers discuswerpen, hoog- en verspringen, terwijl in de Sport school het nummer degen perso neel op het programma staat. De eerste ronde voetbal wordt aan de Sportlaan voortgezet. Vahavond van half acht tot elf uur wordt in de Sportschool de eerste ronde tafeltennis gehouden. Het programma voor morgen en over morgen luidt als volgt: Vrijdagmorgen: Athletiek: 911.30 uur kogelstoten, speerwerpen, Werf- sportterrein. Schermen: 912 uur per soneel sabel, Sportschool. Voetbal: 912 uur tweede ronde. Vrijdagmiddag: Athletiek: 1417 uur halve finale 100 en 400 meter, series 1500 meter, Ankerparkterrein. Zwem men: 1416.30 uur 80 m. schoolslag Marva's, 100 m. rugslag, 80 m. rugslag Marva's, 100 m. schoolslag, springen, 80 m. vrije slag Marva's, 100 m. vrije slag. Vrijdagavond: Tafeltennis: 19.3023 uur tweede rüïuleren finale. Zaterdagmorgen: Athletiek: 9II uur finale 80, 100 en 400 m, Ankerpark; 10.30 uur 3500 m. vanaf Werfsportter- rein. Voetbal: 8.3010 uur finale. Prijs uitreiking te 11.30 uur in de Sport school. De Commandant Marine sprak er zijn vreugde over uit, dat voor het eerst na de oorlog deze kampioenswedstrijden kónden worden gehouden. Wij in Den Helder verkeren in de gelukkige om standigheid, dat de Sportschool en het zwembad onbeschadigd zijn gebleven zodat de opleiding tot instructeur hier weer kon worden gevestigd. Wij heb ben in het hoofd, van deze Sportschool, de kapitein der mariniers J. C. H. Bol, een goede adviseur. Spr. wees op de grote waarde, die aan de sportbeoefe ning moet worden toegekend, welke waarde ook door de marineleiding wordt begrepen, getuige het feit, dat de bevelhebber der zeestrijdkrachten en de C.Z.N. een prijs hebben beschikbaar ge steld. Na nog gewezen te hebben op de plannen, die er bestaan voor het aan leggen van nieuwe sportvelden der K M. eindigde kolonel Reynierse mét de deelnemers' veel succes toe te wensen. De 66-jarige de D. uit Breezand had in '47 en '48 in Anna Paulowna 6 schapen geslacht. Hij verdiende haast niks als paardenslager en wil de nu proberen of er in de schapen slachterij misschien geld zat. Maar hier belemmerde de politie zijn pogingen en Woensdagmiddag moest hij zich voor de Alkmaarse politierechter verantwoorden. Voor de ofifcier stond het vast, dar het bij de D. wel niet bij die zes scha pen gebleven was, requirant meende dan ook een vrij lange gevangenis straf te moeten eisen en vroeg maanden. De politierechter hield rekening met de gevorderde leeftijd van de D. en vonniste met 50 of 50 dagen plus een voorwaardelijke straf van 3 maanden met 3 jaar. De landarbeider Pieter de W. M„ ook uit Breezand, die in samenwer king met de D. en met een andere persoon had geslacht, had doordat hij door een ernstige ziekte niet meer tot zware arbeid in staat was. tot clan destien slachten zijn toevlucht geno men. De officier achtte het tenlaste ge legde bewezen en vroeg een onvoor waardelijke gevangenisstraf van zes maanden met aftrek. Mr. Buiskool schetste in zijn plei dooi de moeilijke omstandigheden waarin de W. M. was geraakt en ac centueerde de funeste werking van overheidsberiehten. waarin telkens het gerucht wordt gelanceerd, dat het vlees vrjj zal komen. Dit brengt de mensen nu niet di rect de gedachte bij dat hetgeen zij doen zo ernstig is. De raadsman vroeg voor zijn cliënt om een gecom bineerde straf, waarvan de onvoor waardelijke tijd gelijk zou zijn aan die welke in detentie is doorgebracht. De uitspraak was drie maanden met aftrek. WATERLOOPLEIN-PIJN Acht valse coupures, elk van dui zend textielpunten groot, had de ma- nufacturier Cornelis B. uit Dirkshorn in voorraad. Hij had ze op het Wa terlooplein geruild met zekere V. Voorts was er door hem voor 300 gekocht. Toen bleek, dat de punten vals wa ren, maakte hij nog enkele manu- pulaties om ze toch nog gehonoreerd te krijgen. De officier vond het een zeer ernstig delict en vorderde een ge vangenisstraf van drie maanden. De raadsman van verdachte wees op de moeilijkheden, welke B. door velerlei voorschriften in zijn bedrflt had en verzocht, gezien zijn verleden, dat schoon was, om een geldboete, De verdachte beriep er zich ten slotte op, dat hij door deze affaire a> veel schade in zijn zaak had ge leden. De politierechter veroordeelde hem tot 500 boete of 4 maanden met een voorwaardelijke straf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar. De broer van B., de 24-jarige Pe trus, had in de omgeving van Burger- brug textiel verkocht zonder inname van punten. Verdachte voerde tot zijn verdedi ging aan, dat hij deze transactie deed zonder winstbejag, doch alleen om ziin klanten van dienst te zijn. Hij zal 60 boete moeten betalen tt vervangen door 40 dagen hechte nis. De postduivenvereniging „Victoria" heeft met 180 vogels deelgenomen aan de wedvlucht vanaf Pont St. Maxcen- ce. Ook deze vogels werden om 9 uur met Z.W. wind gelost. Het verloop van de vlucht was tamelijk goed, en er werden weinig verliezen geleden. De eerste duif werd geconstateerd om 13.49.33 uur, de laatste om 14.2.43 uur. De prijzen vielen als volgt: Van Leeu wen 1, 2, 18, 21; L. Balj» 3, 5; J. Rie- niers 4, 20, 23, 34, 38; G. J. de Wit 6, 12, 22; Bruin-Rijk 7, 8; gebr. Ramler 9, 13, 15, 17, 26, 36; H. W. Kok 10; gebr. Bruin 11, 35, 37; S. Rieuwers 14, 29; J. Kramer 16, 33; L. Schoonhoven 19; C. Bruinink 24; J. C. Duinker 25; H. Slijkerman 27, 28; W. A. Jacobs 30, 31, 32; P. van Rijn 39. Vrijdag a.s. wordt van 1618 uur andermaal inge- korfd voor Pont St. Maxcence. Zater dag van 1718 uur klokken stellen. De eerste duif van „Hollands Noord punt", welke vereniging eveneens aan de vlucht vanaf Pont St. Maxcence heeft deelgenomen, kwam aan om 13.42.9 uur. De tweede duif werd 7 mi nuten later geklokt. De prijswinnaars waren: J. Salfisbergen 1, 14; K. Mar- tijn 2; Hania 3, 5, 12; Brons 4, 7; Fel- kers-Steijn 6, 13; Mulder 8; J. Zoon 9; Rommers 10; Maas 11. De bouw van het noodschoolgebouw ter uitbreiding der accommodatie van het gemeentelijk lyceum, waartoe een barak werd gekocht van het voormali ge vliegveld „De Vlijt" op Texel, is onderhands opgedragen aan de aanne mer H. W. K. Vloon te Leidsendam, voor de somma van f 38.500. OUDESCHILD. (Visafslag). Aange veerd van 24—29 Mei '48: 2371 kg Bot; 6034 kg Garnalen; 264 kg Geep; 172 kg Kaan; 278 kg Kabeljauw; 6024 kg Hors makreel; 337 kg Mulets;59 kg Rog; 2656 kg Schar; 65419 kg Schol; 26 kg Paling; 93 kg Pieterman; 2464 kg Poon; 1310 kg Tarbot; 2280 kg Wijting; 454 kg Kreu kels; 27 kg Zalm; 1670 kg Ansjovis. Aangevoerd van 31 Mei5 Juni 1948: 1865 kg Bot; 3238 kg Garnalen; 375 kg Geep; 177 kg Kaan; 249 kg Kabeljauw; 3842 kg Horsmakreel; 100 kg Muiets; 3 kg Rog; 2730 kg Schar; 24679 kg Schol; 9 kg Pieterman; 2147 kg Poon; 1086 kg Tarbot; 1419 kg Tong; 1501 kg Wijting; 187 kg Kreukels; 11 kg Zalm; 7 kg Haai; 29 kg Ansjovis. Kinderen, die overdag zo ge weldig beweeglijk kunnen zijn, hebben een krachtige voeding nodig. En ook nog bij talloze andere gelegenheden zal Moe der zoeken naar een verster kend voedsel, wat haar kind goed doet en graag gegeten wordt. Maak dan eens een lekkere kop De Gruyter's cacaomalt. De kin deren smullen er van en cacao malt is buitengewoon verster kend en voedzaam. Geef cacao malt iedere dag voor het naar bed gaan. Dat kan, want cacao malt is zonder bon. Van 11.Juni tot 17 Juni een extra tractatie er bij, want bij ieder busje De Gruyter's cacao malt 100 gram pepermunt (op bon) gratis. 815 DE KOMENDE SCHOOLREISJES. Discussies over de schoolreisjes vorm de wel de hoofdschotel van de bespre kingen op de ouderavond, welke Dins dagavond in de o.l. school te Wester- land plaats vond en welke werd gepre sideerd door de heer H. Dekker. Een- en-dertig ouders waren aanwezig, het geen een bevredigende opkomst was. Besloten werd om met de lagere klas sen (tot de 4e klas) naar Bergen en Castricum te trekken, terwijl tevens een bezoek aan Alkmaar zal worden ge bracht. In Bergen en Schoorl zal de dag aan het strand worden door gebracht, terwijl tevens een bezoek aan de speel tuinen op het programma staat. Het reisje is vastgesteld op 29 Juni. De hogere klassen dezer school zijn gedeel telijk aan de financiën overgeleverd. Indien er voldoende geld bijeen is ge komen zullen verschillende musea in 's-Gravenhage worden bezichtigd, o.a. het Zeist planetarium en het Mesdag panorama. De grote „maar" is echter het geld en wanneer er niet voldoende is, zal een tocht worden gemaakt naar Hilversum. EEN REUZE SALTO. Een reuze salto maakte de auto van de heer O. de Haan bij het zuilen los sen te Den Oever. Achteruit komende naar het schip waar de zuilen gelost moesten worden, reed de bestuurder even te ver, met het gevolg dat en zuilen en auto in het laatste ruim van het schip terecht kwamen. Gelukkig kwamen geen per soonlijke ongelukken bij voor. Na van de zware vracht te zijn ontdaan, kon de auto weer van het dek de wal be reiken. ONDER DE MAAT! De politie te Den Oever legde Maan dag beslag op een grote partij onder maatse baars! Tegen de vissers werd procesverbaal opgemaakt. Zaterdagmorgen te 10 uur vindt in het Polderhuis een vergadering plaats van Hoofdingelanden van de Anna Paulownapolder. De agenda vermeldt o.a.: Verzoek van de Algemene Bond van Ambtenaren tot verbetering van de positie van het polderpersoneel. In verband daarmede wordt voor gesteld: a. een nieuwe werktijdenregeling vast te stellen inhoudende een ver hoging van het aantal werkuren; b. de vacantie te stellen op 12 werk dagen, waarvan de helft in eens wordt opgenomen; c. het loon voor de polderarbeiders te verhogen; Voorstel tot wijziging van de jaar wedde van de opzichter, de secrtaris en de penningmeester, in overeen stemming met de wijziging in de jaarwedden van het Rijkspersoneel. Voorstel tot vermindering van de bijdragen voor eigen pensioen van 4% tot 2 pet., met terugwerkende kracht tot het jaar 1947. Voorstel tot hetaangaan van een geldlening groot 120.000, af te los sen in ten hoogste 10 jaren, in ge lijke termijner, tegen een rente van ten hoogste 3 pet. en in deze lening deel te nemen voor 36000, zijnde het bedrag, hetwelk momenteel voor be legging ter beschikking is. Voorstel tot wijziging van het rentepercentage der lening pro resto per 1/9 '48 36000 bedragende. Verzoek van H. van Es, erfgenaam van P. Siewers, om de erfpachtsgrond sectie K no. 1603, groot 485 M2 te mogen kopen tegen 25 maal de erf pachtscanon, zijnde 12.12%. Voorstel tot intrekking van het besluit tot verkoop van gronden in erfpacht uitgegeven aan de Z.A.P, en tot hernieuwde uitgifte in erfpacht van perceel sectie K no. 1759, groot 1200 M2 tegen 214 cents per M2 voor 30 jaren, te rekenen van 31 Dec. 1947 af. Voorstel tot aankoop van de Oost- hoekweg van de Staat tegen de prfls van 1.—. Opmaken van een aanbeveling van drie personen voor de benoeming van een Heemraad, wegens periodieke af treding van de heer A. Ateijer op 1 October 1948. Benoeming van een commissie voor het nazien van de rekening over het jaar 1947. Vaststelling van de begroting voor 1948. Vaststelling van het kohier van polderlasten voor 1948. (Invorder baar te verklaren in drie gelijke ter mijnen, Hoewel nu vast staat, dat H.M. de Koningin 4 September aftreedt en de inhuldiging van H.K.H. Prinses Juliana op 6 September zal plaats hebben, zul len de feesten hier toch op de eerder vastgestelde data 9, 10 en 11 Septem ber gevierd worden. Dat werd beslo ten op de in Veerburg gehouden bij eenkomst waar de plannen nader wer den uitgewerkt. Van burgemeester Mijnlieff, die later zelf ook ter vergadering kwhm, was bezicht ontvangen, dat hij bereid was de feesten te openen met een rede, uit te spreken vanaf het balcon van het raadhuis. Bij ongunstig weer zal de ope ning echter in Veerburg plaats hebben Zoals we re^ds schreven, zullen de feestelijkheden verder ingeleid worden met een estafetteloop, waarvan de win naar een vreugdevuur zal ontsteken. De heer Weeda nam op zich te on derzoeken of de mogelijkheid bestaat het zo in te richten, dat dit vuur ge durende de drie feestdagen onafge broken brandende kan blijven. (We hebben hier geen gas!) Verschillende verenigingen van jon geren zullen met eenvoudige middelen te Breezand, Spoorbuurt en Kleine Sluis een versiering aanbrengen en gevelversiering bevorderen. Een dames comité neemt de versiering van de drie zalen, waar de avondfeesten worden gehouden, vóór haar rekening en de middenstandsverenigingen organiseren een étalagewedstrijd. Een receptie wordt niet gehouden wel worden ten gemeentehuize felici- tatieregisters ter tekening gelegd. Ook werd nog besloten medailles Ier beschikking te stellen Voor de voetbal en estafette-wedstrijden. Het geven van koraalmuziek van de kerktorens in Breezand en Kleine Sluis kwam nog ter sprake, en een misverstand tussen het dagelijks bestuur en de commissie die o.m. het openluchtspel zal organiseren, werd uit de weg geruimd. Op verzoek van de burgemeester zul len leden van de Polderse Gemeenschap verantwoordelijk zijn Voor de goede orde óp de feestavonden in de zalen. Vóór de sluiting der vergadering door mr. H. Jonker Hz., sprak de burgemees ter de wens uit, dat het een echt Pol ders. dus geslaagd feest, zou worden. De aanvoer aan de Rijksvisafslag bestond gisteren uit 2360 kisten. De besommingen waren als volgt: iJm 96 „Vios 4" 14200, R.O. 15 „Adje' 14760, trawler VE M 38500, IJm. 5 980, IJm. 229 1460, O.D.S. 402. URK, 8 Juni. Door 100 vaartuigen werd heden aangevoerd: 16302 pond pa ling, van 80490 pond per vaartuig, prijs f 1.40—f 2.52 per V» kg en 4000 pond ne»t, f 1.37 per 50 kg. Koopt bij alle kleuren en maten ng zonder punten II.*3 (Ongecorrigeerd.) Naar wij vernemen, hebben bei de verdachten in de moordzaak te Hoogwoud, t.w. de 25-jarige Sara Verplanke en de 30-jarige bus chauffeur Hendrik de Groot, die op 4 Mei door de Rechtbank te Alkmaar tot 20 jaar gevangenis straf veroordeeld waren wegens moord door vergif op de echtgenoot van Sara Verplanke, Jacob Heyda, tegen dit vonnis hoger beroep aan getekend. De zaak zal thans dienen voor het Gerechtshof te Amsterdam. Ook nu zullen beide verdachten verdedigd worden door resp. mr. dr. C. Kerkbouwer en mr. G. v. Hilten, beiden te Alkmaar. V Naar „De Kruidenier" van de zijde van het Bedrijfsschap Suiker in Den Haag verneemt, zou besloten zijn bij gelegenheid van het Regeringsjubileum van H. M. de Koningin een extra rantsoen versnaperingen beschikbaar te stellen voor alle kinderen, die de lagere school bezoeken. Dit rantsoen is vastgesteld op 100 gram per kind. Vóórts zou besloten zijn dit jaar voor de inmaak een extra-raritsoèn suiker te geven. Wanneer deze ver strekking zal geschieden is nog niet bepaald en ook de grootte van het rantsoen moet nog worden vastgesteld. Vorige week waren de weersom standigheden ongunstig voor de 'uit oefening der palingvisserij Slechts 4 etmalen kon worden gevist, de overi ge dagen lag de vloot binnen wegens te ruw weer. De aanvoer was daar door niet groot. De prijzen evénwel waren gemiddeld hoger dan normaal. De zeilvaartuigen brachten vangsten aan van 30 tot 90 pond per etmaal. De motorvaartuigen van 70 tot 200 pond pet etmaal per vaartuig. De prijs dér kuilaal varieerde van f 1.34 tot f 1:77 per'pond. Weekresultaten voor zeil- en motorvaartuigen waren resp. van f '50 tot f 200 en van f 300 tot f 800. Een en kele, uitzondering daargelaten, vraren de aanvoeren der lijnaalvïsSët'S'gering. Vangstenvan 15 tot 160" ptinfH p'er 'fet- maal. De prijs hiervan was1 gémiddeld van f 1.74 tot f 2.69 per pond. Weekre sultaten van f 70 tot f 600 per vaartuig. De aanvoer van witvis betekende niet veel. In totaal werd aangevoerd 2j)0 pond. Prijs f 0.01 tot f 0.22 per pond. Door 4 vaartuigen werd Noordzeevis aangevoerd. Bij maximale prijzen wa ren de besommingen goed. Deze va rieerden van f 400 tot f 2400. De totale omzet aan de Afslag bedroeg ongeveer f 72000. XXXIV. riet moeilijke 3 sans-contract. De meeste bridgespelers of -speelsters eten hoe moeilijk dikwijls de 3 sans- contracten kunnen zijn. Zij spelen meestal liever "een troefspel dan sa'ns- atout. Neemt U nu b.v. eens het volgende spel: S: 5-3 H: h-7-5 R: a-10-8-5-2 KI: h-v-9 S: a-10-9-8-4 S: v-6-2 H: v-10-6-2 H; b-8-4 R: v-6 R: b-7-3 KI: 7-4 KI: b-lÖ-8-3 S.: h-b-7 H: a-9-3 R: h-9-4 KI: a-6-5-2 Na 1 ruiten van Noord, had Zuid 2 sans geboden en Noord had dit bod verhoogd tot 3 sans. West kwart) uit met sch. 10. in N. de 3, Oost de vrouw en Zuid nam met de heer. Hij zag toen direct, dat Oost niet aan slag mocht komen, omdat deze dan door zijn boer-7 van schoppen heen zou spelen. Hij wil de trachten vier ruitenslagen te maken en begon driemaal ruiten te spelen, maar de derde maal kwam Oost met ruiten boer aan de slag en speelde schoppep na, waardoor Zuid down ging. Een toeschouwer, die het betér wist, zi dat Zuid in de tweede slag een klei ne ruiten naar de heer had moeten spe len, dan een kleine ruiten na, waarop West met de vrouw aan slag was geko men, door in Noord een kleine ruiten te gooien. Waarop een andere toeschouwer opmerkte, dat hij dan als West in de tweede slag de ruiten vrouw onder de ruiten heer had gegooid, waardoor Oost toch met ruiten boer aan de slag was gekomen. Maar toen bracht een derde toeschouwer de juiste speelwijze. Zuid had in de tweede slag een kleine klaver naar klaver heer moeten spelen en daarna een kleine ruiten uit Noord. Zet Oost een kleine ruiten dan Zuid de 9 (wat kan omdat hij 10, 9 en 8 van ruiten heeft). West moet dan wel ne men met de vrouw en wat deze ook na speelt, het contract wofdt gemaakt. Tot slot een korte opmerking pver de eerste slag..Zou Zuid in deze slag de schoppen vrouw niet nemen, dan speel de Oost sch. na. Zuid de boer, iniiar dan nam West niet met het aas. Kwirn Oost dan met ruiten aan slag. dan volg de toch weer schoppen en West njaakió toch samen met de eerste slag vier schoppenslagen.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2