n Stad en Omgeving. Borrel gaf de dief moed ONREGELMATIGHEDEN bij Vleeskeuringsdienst Schagen Schaakclubs „Morphy" en „Schaakmat" samengevoegd Het Wagenpadvoert naar de rechtbank DE H.L.O.-PROEVEN Finalisten militair voetbal bekend LET OP Nieuwe naam„M.S.C. H.A.V.-successen in Heiloo Bond van Ouden van Dagen Opbrengst UNAC-collecte ruim 1300! Geen demonstraties met hélicoptère ABONNEERT U OP DIT BLAD I.V.A.-nieuws Is hier iets van U bij? Nog geen duidelijk beeld Wat de duiven presteerden Op weg naar buis De Avond-Vierdaagse Concert „Winnubst" Urk Weekoverzicht visserij 't Zand. 't Regeringsjubileum Zijpe. Burgerlijke Stand WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Drie Urker vissers waren in verzet gekomen tegen het vonnis van de kan tonrechter te Hoorn, die hen indertijd veroordeelde wegens het varen in ver boden visgebied van het IJsselmeer en het niet kunnen tonen van een binnen- aanvaringsreglement. Gisteren dienden deze zaken nu voor de Meervoudige Kamer te Alkmaar. Pieter B., die volgens de verklaringen van de verbalisanten goed bekend staat, had, om de route te bekorten, zijn vaar water gekozen door het Wagenpad, een viswater, dat verboden is, doch de vis- terman trekt als wijlen Eva de appel.. De officier trok de verklaring van de visserman, dat hij niet precies ge weten zou hebben, waar hij zich be vond, in twijfel. Het beruchte Wagen pad is door de vissers geliefkoosd! De officier hield rekening met 's mans goede gedrag en vroeg een boete van f 100 of 25 dagen en voor het ontbreken van het reglement 1 of 1 dag. Cornelis P., eveneens uit Urk, was ook in het verboden gebied' geweest. Tegen de verbalisant had hij verklaard, dat hij daar heen getrokken was om er meer te vangen. De officier vond de 500 meter in het. verboden gebied waar P. zich bevond, belangrijk. Zijn eis was 300 of 30 dagen. Mr. Buiskool, die in al deze zaken de verdediging voerde, was van mening dat zijn cliënt te goeder trouw had gehandeld. Was het zijn bedoeling om inderdaad meer vis te vangen, dan had hij veel dieper in het verboden gebied moeten doordringen. De verdediger vroeg ver mindering van het vonnis van de kantonrechter te Hoorn, hetgeen 250 was. Tot slot kwam op het matje Juriaan R. van Urk. Ook hij had zich aan hetzelfde euvel schuldig gemaakt. R. zei zich in de koers vergist te hebben. De officier, mr. Holsteyn, bestreed die verklaring. Een Urker visser kan het IJsselmeer wel dromen! 300 of 30 dagen was zijn eis. Mr. Buiskool vestigde de aandacht op de geringe vangst die R. in dit ge bied gemaakt had. Hij heeft daar geen profijt van getrokken. Verdediger vond de eis van de offi cier aan de hoge kant en vroeg om ver laging van de boete. Uitspraak in alle zaken over 14 dagen. Binnenkort bestaat de gelègenheid, evenals verleden jaar, de H.L.O.- proeven af te leggen. De afd. Den Hel'der is verleden jaar voor het eerst na de oorlog weer begonnen met het tot stand brengen van de examens. In dat eerste jaar gaven zich over de 400 personen zich op, waarvan 399 de proeven aflegden. Een geweldig suc ces dus. En toch is dit aantal in een stad als de onze nog te weinig. WAT BETEKENT H.L.O.? De Nationale Vereniging tot be vordering van Harmonische Li chaamsontwikkeling wil U kennis laten maken met eenvoudige vormen van lichaamsoefeningen. Het zijn vor men, die U in het dagelijkse leven geregeld zult ontmoeten. In feite is het niet anders dan wan delen, lopen, springen, werpen, fiet sen en zwemmen. En aangezien van al deze sporten niet het uiterste ge vergd wordt, ligt het voor de hand, dat een ieder kan deelnemen. Bent U op een bepaald nummer zwak, dan is de gelegenheid er nog U daarop te trainen. De proeven worden n.1. eerst in Juli afgenomen. Voor mannen en vrouwen gelden niet dezelfde eisen, terwijl zelfs reke ning wordt gehouden met de leeftijd van de deelnemer. De kosten kunnen geen bezwaar zijn. Het inschrijfgeld bedraagt n.1. 1 (voor de jeugdgroepen 0.50). Wanneer U geslaagd bent, ontvangt een fraai diploma. Zij, die verleden jaar met succes hebben deelgenomen, zijn nu ook weer welkom. Deze personen krijgen een strookje op het diploma, als teken dat de proeven tweemaal met succes zijn afgelegd. Als voorbeeld geven wij hieronder de eisen voor de groep van 1725 jaar voor mannen: 100 m. hardlopen 14 sec.; vèrsprin- gen 4.25 m., hoogspringen 1.25 m., kogelstoten 7 m., balwerpen 24 m., zwemmen 10 minuten, wielrijden 8 km., klimmen 8 m. en wandelen 30 km. Voor een lid van de H.A.V. is dit een kleinigheid. Maar ook de overige sportmensen kunnen deze prestaties zeer zeker halen. De afd. Den Helder rekent op vele gegadigden. Alle sport-beoefenaren v/orden verwacht, terwijl ook perso- neelsver. e.d, een mooie gelegenheid vinden hier hun krachten te beproe ven. Bij de volgende personen kunt U zich opgeven: S. E. B. J. de Bock, Soembastraat 38; A. C. v. d. Linde. Celebesstraat 19; F. v. d. Heuvel— Rijnders, Ankerpark 29. Een circulaire, waarin de eisen vermeld staan, is bjj deze personen tevens gratis verkrijgbaar. De aanmelding moet voor 1 Juli geschieden. JAARVERGADERING V.V. HELDER. De v.v. Helder heeft haar jaarverga dering bepaald op Maandag 28 Juni a.s. Ook hier staan enkele belangrijke punten op het programma, o.a. de vie ring van het 40-jarig bestaan in 1949 De aanvang is 8 uur in café Sanders. OORZAAK DRANK. De gedetineerde Marinus H. uit Den Helder had op verschillende dagen van '47 meerdere inbraken gepleegd, waarbij de buit bestond uit wat geld, een spaarbankboekje en distributiebe scheiden. De jongeman verklaarde dat hij door het drankgebruik tot deze ver grijpen was gekomen. Hij verdiende een goed weekgeld maar kon er niet van rondkomen door zijn drankzucht. Zijn diefstallen pleegde hij onder de invloed van sterke drank. De Officier, mr. Holsteyn, achtte 't best mogelijk, dat H. eerst wat cou rage indronk, doch in ieder geval wist hij heel goed wat hij deed, want soms na 4 dagen ging hij tot verkoop over. Het uitgebrachte rapport was vrij negatief en ook andere gegevens waren weinig hoopgevend. De Officier requireerde een hechte- nisstraf van twee jaar met aftrek. De verdediger, mr. Lesterhuis, vroeg om clementie en las een voor verdach te zeer gunstige verklaring voor, wel ke was afgelegd door de directeur valü de gevangenis. Uitspraak over 14 da gen. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER TE ALKMAAR Simon H. uit Alkmaar, gedetineerd, diefstal, 2 jaar met aftrek. Arend v. d. H., Amsterdam, ged., wegens heling 8 maanden met aftrek. Marinus E., Hilversum, heling vrij spraak. Wilhelmus Jacobus K., heling, 1 jaar voorwaardelijk. Al deze uitspraken betreffen de be rechting van diefstallen in Den Hel der. Maandag en Dinsdag was het weer druk aan de Sportlaan. De demi-fina les werden gespeeld en daar de span ning nu op haar hoogtepunt is, wil het voetballievend publiek niet gaarne iets missen. De wedstrijd tusen K.M. Willems oord I en Legerluchtmacht Bussum was een spannende partij. Door betere capaciteiten en goede baltechniek slaagden de Bussummers er in de pun ten te bemachtigen. Het werd een 42 overwinning. Door dit resultaat heeft het elftal van de Legerluchtstrijdkrachten uit Bussum de finale bereikt. Een tech nisch goede ploeg met uitstekende krachten, welke zeer zeker haar plaats verdient in de finale. De K.M. Willemsoord 2 is de andere finalist. Dit elftal gaf de School K. Troepen met 62 klop in een wed strijd die al spoedig beslist was. Voor al de midvoor van de Helderse mili tairen wist wel raad met de bal. Hij scoorde 5 doelpunten. Wanneer wij de elftallen van K.M. Willemsoord 2 en Legerluchtstrijd krachten moeten vergelijken, dan ko men wij tot de conclusie, dat beide elftallen verschillend van kracht zijn. Waarschijnlijk zullen zij echter toch in kracht gelijk zijn. Techniek aan de ene kant, routine en stevigheid aap de andere kant. Want wij zijn er van overtuigd, dat de handige Bussummers in Beneker, Striet, Scheurleer e.a. geen gemakke lijke slachtoffers zullen vinden. De finale op Maandag a.s. om de Burgemeester Ritmeester Beker zal spannend worden. Het muziekkorps van het Territoriaal Bataljon uit Haarlem (40 man) zal vooraf 'n rond gang maken door de stad en eveneens op het veld enige nummers geven. Zou de beker dit jaar in Den Helder blijven? De aanvang is 7 uur, a.s. Maandag op het veld van HRC. Donderdag 24 Juni vindt de wed strijd om de 3e en 4e ronde plaats tus sen K.M. Willemsoord I en School K. Troepen uit Haarlem. Eveneens aan vang 7 uur, op het Helder-terrein. Op deze plaatsruimte komt een belangrijke mededeling Maandagavond waren de leden van de Schaakclubs „Morphy" en „Schaak mat" in een gecombineerde vergadering bijeen, teneinde uitvoering te geven aan de afzonderlijk reeds genomen beslui ten tot fusie der beide clubs. Deze fusie, reeds vele malen besproken, is thans eindelijk een feit geworden. Zeer vele moeilijkheden moesten worden over wonnen, doch het is gebleken, dat het besef, het algemeen schaakbelang in Den Helder te dienen, van doorslag gevende betekenis is geweest. Reeds vrij spoedig was op de genoem de vergadering overeenstemming be reikt op alle punten, en we mogen ver wachten dat de goede wil en het ent housiasme der leden borg zullen zijn voor de goede gang van zaken in de toekomst. De nieuwe vereniging, die de naam „Morphy-Schaakmat-Combinatie" zal dragen, beschikt thans over een aan tal tientallen van behoorlijke kracht, waarmede in het komend seizoen zeker successen zullen kunnen worden be reikt. Het doel is dan ook de naam van Den Helder naar buiten uit te dra gen en onze stad een waardige verte genwoordiging op schaakgebied te ge ven. HET BESTUUR Het zakelijke gedeelte der fusiebe sprekingen heeft tot resultaat gehad, dat het bestuur van MSC voorlopig als volgt is samengesteld: J. Wijker, voor zitter; A. A. Coppens, vice-voorzitter; C. J. Bosch, le secretaris; P. N. Kelder, 2e secretaris; J. v. d. Kuyl, le Penning meester; J. Valkenier, 2e penningmees ter; P. Kroon, le wedstrijdleider; J. Noordeloos, 2e wedstrijdleider; J. Schippers en J. Geurts, commissarissen. De clubavond van MSC wordt vanaf 1 Juli a.s. vastgesteld op Maandag avond. Tot die datum zal zowel op Maandag- als Woensdagavond worden gespeeld. Nieuwe statuten en huishou delijk reglement zullen worden ontwor pen, terwijl de contributie vooralsnog werd bepaald op 1.per maand. Ook de wedstrijden om het kampioenschap van Den Helder zullen doorgang vin den, en zo mogelijk reeds op 23 Juni a.s. aanvangen. Moge het saamhorigheidsgevoel en de activiteit waarvan de leden van de Morphy-Schaakmat-Comb'katie hebben blijk gegeven, alle Helderse schakers, die nog geen lid zijn, er toe inspireren zich thans aan te melden, om op deze wijze voor onze stad een levendig en gezond schaakleven te verzekeren. JAARVERGADERING V.V. HRC. De v.v. HRC houdt op Woensdag 23 Juni a.s. haar jaarvergadering, die wordt gehouden in Casino, aanvang 8 uur. De agenda vermeldt enige be langrijke punten, zodat aller opkomst gewenst is. Afgelopen Zondag trad de H.A.V. voor de eerste maal in dit seizoen weer in het strijdperk met een flinke ploeg dames en heren en wij kunnen niet anders zeggen, dam dat de prestaties over het geheel genomen, goed te noemen zijn. De organisatie was lang niet daverend, maar vooral dank zij het zeer gunstige weer (al kon de wind nog wel iets minder) was het toch een genoeglijke wed strijd. Bekijken wij eerst dan even de prestaties van de dames. Als eerste goede prestatie moeten wij dan noe men de 1ste plaats op de estafette (relay). Er werd in de zeer goede tijd van 60.2 gelopen. Deze ploeg was samengesteld uit de dames de Bont, Bot, Duin en R. Zomer. Vooral mej. Zomer liep een zeer goede 200 meter. Mej. Duin bezette op het hoogsprin gen dames D-klasse de 1ste plaats met een sprong van 1 m. 30, terwijl mej. Parlevliet op dit nummer als volkomen outsider de 3de plaats be zette. Beide dames promoveerden met deze sprong naar de C-klasse. Mej. Bot wierp de discus in de D- klasse 26 m. 95, waarmee zij de 2de plaats bezette. Ook deze worp geeft veel hoop voor de toekomst. Mej. Schuszler leverde bij het kogelstoten haar beste prestatie tot op heden met een stoot van 8 m. 33 (3de prijs). Mej. Augustijn (die voor het eerst op het athletiekveld verscheen) wist desondanks tot in de demi-finale te komen, evenals mej. de Bont. Jam mer genoeg viel laatstgenoemde in deze demi-finale erg tegen en liep een hele seconde langzamer in haar serie. Te weinig trainen zal hier niet vreemd aan zijn. Ook de Junior K. Lastdrager kan met genoegen op deze eerste wedstrijd terug zien. Hij werd 3de bij het hoogspringen met 1 m. 50 en wist bij het vèrspringen een zeer verdienstelijke 5 m. 49 te be halen. Het vèrspringen bleek toch een goed H.A.V.-nummer te zijn. Hui- tinga sprong namelijk in de C-klasse 6 m. 13, terwijl van Essen buiten mededinging 6 m. 10 sprong. A. v. d. Wal wist in de D-klasse tot 5 m. 70 te komen, maar kon door een bles sure helaas niet in de finale meesprin gen. De pas uit Indonesië terugge keerde Tom Schotman leverde na de korte tijd van training al weer enige verdienstelijke prestaties en wist op 2 nummers naar de C-kiasse te pro- en, ïmino'rk op kogelstoten m discuswerpen. De kogel stootte hij 10 m. 09 (1ste plaats) en de discus wierp hij 30 m. 67. Ook Van Essen wist bij het kogelstoten een klasse hoger te komen met een stoot van 10 m. 06 (2de plaats). Huitinga wist met een hoogte-sprong van 1 m. 65 nog de 3de prijs weg te dragen. Ook Enting, die voor de eerste maal tegen de „Heren" uitkwam, heeft ge toond, dat hij op de goede weg is, loor middels een keurige serie tot de demi-finale door te dringen bij de 100 m.-loop; gebrek aan routine belette hem echter verder te komen. Wij zien echter met vertrouwen zijn verdere prestaties tegemoet. Rest ons nog te vermelden, dat De Snayer na de wed strijd een pracht van een hoofdpijn had vanwege de vele valse starten. Al met al kan de H.A.V. met ver trouwen de toekomst tegemoet zien. De afd. Den Helder van de Alg. Bond van Ouden van Dagen (Nederland) kwam dezer dagen in de bovenzaal van café Sanderse bijeen. Voordat de vergadering officieel werd geopend, ga ven verscheidene aanwezigen zich i 8ls lid op. Binnen een kwartier tijd steeg daardoor het ledental van 80 tot 98. Om kwart vóór drie sprak de heer N. Reus het openingswoord, waarin hij vooral de bondsvoorzitter, de heer Trouwborst, kon verwelkomen. Als eerste punt ver meldde de agenda de verkiezing van een definitief bestuur. Er gaven zich uit de vergadering geen candidaten op, zo dat de heer Trouwborst voorstelde, het voorlopige bestuur te handhaven. Het moest dan echter met één lid worden uitgebreid, terwijl ook een bode moest worden benoemd, die de contributies had te incasseren. Het resultaat van het een en ander was, dat het definitieve bestuur als volgt werd samengesteld: N. Reus, voorzitter, C. J. van de Poll, Ooievaarstraat 117, secretaris; mevr. Le Clercq, penning- meesteresse; de heren Bontes en Gulik leden. Bode werd de heer Somers, Cro- Na het afwikkelen van deze huishou delijke zaken, kreeg de heer Trouw borst het woord, die evenals de vorige keer een duidelijke uitéénzetting doorspekt met geestige opmerkingen gaf van de bedoeling van de Bond, ter wijl hij tevens iets van de reeds opge dane ervaringen sinds de oprichting vertelde. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door de heer Bontes gebruik ge maakt. Hij informeerde, hoe men zich moest gedragen, wanneer ouden van da gen bov^n hun uitkering geld verdien den. De heer Trouwborst verwees de vrager, na enige duidelijke uitéénzet tingen, naar de Uitkeringstabel voor de Noodwet Ouderdomsvoorziening, welke vóór de aanvang der vergadering aan alle leden was uitgereikt. Deze tabel geeft aan, dat de uitkering ophoudt, wanneer men een eigen inkomen heeft van f 1225 of meer. Er werd nog even over een paar an dere punten van gedachten gewisseld, waarna om kwart vóór vijf de verga dering werd gesloten. De Zaterdag gehouden U.N.A.C.-col- lecte heeft het voor Den Helder zeer hoge bedrag van f 1312,42 opgebracht. Dit is een zeer verheugend feit, niet alleen omdat hierdoor veel en goed werk kan worden verricht voor de honger lijdende kinderen, doch tevens omdat hiermede de inwoners wederom het be wijs geleverd hebben, dat zij, wanneer er werkelijk nood is, jpereid zijn om de helpende hand uit te steken, zelfs in deze dure tijden. Een bijzonder woord van dank is door de burgemeester nog uitgesproken voor alle collectanten, die hun schouders on der dit werk hebben gezet, waardoor dit resultaat kon worden bereikt. Zonder één van hen tekort te willen doen in onze waardering voor hun werk, willen wij toch als bijzonderheid nog vermelden, dat de heer A. Jongman het grootste totaal-bedrag bereikte. Hij zag n.1. kans om, geheel alleen, f 125 te incasseren. Het hefschroefvliegtuig P.H. HAA wordt vanmiddag omstreeks half zes in Den Helder verwacht. Demonstra ties zullen niet worden gehouden. Mevrouw Sinjewel en de heer S. Makelaar kampioen seizoen '47'48. Zondag j.1. hadden in het gebouw van P. P., Hoogstraat, de wedstrijden plaats om het clubkampioenschap Ondanks de warmte is er met animo gestreden. Mevrouw Sinjewel werd, zoals de algemene verwachting was, bij de da mes kampioen, doch bij de heren was meer spanning en werd de heer S. Ma kelaar en nog wel ongeslagen kam pioen. Voorwaar een keurige prestatie! De verdere uitslagen bij de dames luiden. 2 mej. T. Hemelrijk, 3 mej. C. Goedebuur, 4 mevr. Makelaar, 5 mej. A. Teer en bij de heren: 2 en 3 en 4 C. Bakker, Padt en Sinjewel, 5 Jb. Pronk. Zo is dit tournooi als besluit van een goed seizoen een waardig slot gewor den. De voorzitter van IVA, de heer J. Sinjewel Sr., reikte met een toepas selijk woord de prijzen, bestaande uit lauwertakken, aan de kampioenen uit. Tevens bracht hij een woord van hartelijke dank aan de heer Kennedy, wedstrijdleider, die tot algemene te vredenheid zijn taak had vervuld. Gevonden, schakelarmband, zilveren armband met rode steen, 2 kinderbril- len, groen stoffen ceintuur, 2 baaltjes cement, herkenningsteken voor rijver gunning, bruin dames jasje, mondor gel, blauw alpino muts, 2 port. met in houd, trekwagentje, kindertasje. Verloren: rode autoped, licht blauwe autoped, bril in koker, bril in slap étui met schrijfbehoeften, beige dames hoed, dames polshorloge, 3 port. met inhoud, portefeuille met inhoud, zilve ren rozenkrans in étui, gouden speld met brillant, textielkaart, blauw zwarte vulpen, vulpen in stalen houder, zil verbon van f 1, zwembroek, handdoek en riem, zwemkaart en enige foto's. Inlichtingen op het hoofdbureau van poltie. Bjj de Vleeskeuringsdienst te Schagen hebben onregelmatigheden plaats gehad. In verband hiermede werden twee arrestaties verricht, t.w. de Direc teur van deze dienst, tevens hoofdkeurmeester, de heer de B. en de chef van de vrijbank, de heer H., terwijl als mede-verdachte in deze affaire de heer V. werd gehoord. Politie en C.C.D. kwamen op het spoor van deze knoeierijen, toen zjj bij de vishandelaar S. te Schagen een emmer met vet ontdekten. Tijdens zijn ver hoor deelde S. mede, dat hij dit vet voor het „zoete" prijsje van 8 per kg van H. had gekocht. Een bezoek aan H. bleef natuurlijk niet uit. Deze bekende en vertelde, dat het vet afkomstig was van voorwaardelijk goedgekeurde varkens, waaruit hjj eigenhandig het vet zou hebben verwijderd. Volgens H. zou dat met mede weten van de B. en V. zijn geschied. De heer de B. bevindt zich op het ogen blik weer op vrije voeten. verslag van het blad dat blijkbaar meer weet dan de officier van justitie, staat nog een bewering die wij niet gaarne zouden onderschrijven. Het blad schrijft o.a. dat de slacht- afvallen, uitgezonderd het hart, de nie ren en de lever, naar de slagers gingen om tot worst te worden verwerkt en dat hiervoor de heer de B. zorg droeg. De slagers in Schagen en omgeving lazen deze regels met gemengde gevoe lens en speciaal de slagers die nooit of te nimmer een en ander van de keu ringsdienst betrokken. Voorwaardelijk goedgekeurd vlees van varkens of welk ander vee dan ook, dient over de vrijbank te worden ver kocht, evenals het uitgesmolten vet. Het losse vet dat zich in deze voor waardelijk goedgekeurde dieren tussen de ingewanden bevindt moet na stereli- satie aan het Bedrijfschap van Marga rine, vetten en oliën worden overgedra gen. Het vlees, hart, nieren en lever moeten aan de Plaatselijke Toewijzings commissie worden overhandigd, welke dienst met de distributie van vrijbank- vlees is belast. In hoeverre de heer B. dus schuldig is aan slechte of helemaal geen distributie van vrijbankvlees staat nog allerminst vast. DUISTERE KANALEN. Nu lazen wij in een streekblad dat genoemde artikelen langs duistere ka nalen verdwenen en dat niet de heer H. maar de heer B. de hoofdschuldige is. De officier van justitie deelde ons echter mede dat welke rol de heer de B. dan ook gespeeld zou hebben, uit het onderzoek niet is komen vast te staan dat hij fraude zou hebben gepleegd. Op geen enkele manier willen wij de heer de B. verdedigen, maar in het DE SLAGERS. Wij spraken gistermiddag zo 'n slager die ons vertelde, dat hij reeds een keer of vier was opgebeld daar klanten, die worst van hem hadden betrokken en die enige dagen hadden laten lig gen. De worst was dus niet bepaald fns meer en zijn klanten die na het le zer, van het verhaal in genoemd streek blad de schrik om het hart was gesla gen, informeerden of de worst soms ge maakt was van afvallen afkomstig van de destructor. ER IS GEKNOEID. Inderdaad, er ls geknoeid op de Vleeskeuringsdienst te Schagen, maar de berichten die wij van verschillende officiële instanties mochten ontvangen, zijn allerminst duidelijk en spreken elkaar hier en daar tegen. Duidelijk is echter dat er overtre dingen zijn begaan tegen economische voorschriften en bepalingen van de Vleeskeuringsdienst. In hoeverre de heren de B.. V. en H. hieraan schuldig zijn, staat nog niet duidelijk vast, zodat wij thans nog geen aanleiding kunnen vinden verder op de zaak in te gaan. Wanneer het onderzoek definitieve feiten aan het licht brengt, zullen wij die zeker publiceren zonder aanzien des persoons, daar ook wij menen dat onrechtmatige handelingen gestraft dienen te worden en in ieder geval wanneer hiermede een volksbelang is gediend. Het nieuws en de geruchten over de vleeskeuringsdienst worden uiteraard zeer ernstig in Schagen besproken. Er is echter nog meer dat de aandacht van het publiek vraagt. In Schagen bestaat thans een krantenbedrijf, dat, ondanks het feit, dat z(j door „technische" moeilijkheden somtijds een kolom blanco laat, haar bedrijf gaat uit breiden. Dit bedrijf stelt namelijk pogingen in het werk een eigen recherchedienst in ^'T'f ™epen. Zij schrijven van zichzelf dat het een vertrouwd adres is en dat wanneer iemand zo vriende lijk wil zijn inlichtingen te verstrek ken over de „zwendel bij vleesverwer- kmg in Schagen" van die inlichtingen niep® g,ebrmk zal worden gemaakt. Na het lezen van deze mededeling vroegen wij ons af hoe rekbaar het woordje „gepast" wel niet kan zijn Deze vraag stelden wij juist naar aanleiding van dat artikel, waarin de schrijver mededeelde dat het niet zijn bedoeling was geweest een sensatie verhaal te schrijven. Desondanks is hij hierin naar onze mening wonderwel geslaagd, waarmee wij echter geenszins willen aantonen dat het woordje ge past" even rekbaar behoeft te zijn" als „sensationeel". Het lijkt ons nuttiger dat zij, die over gegevens beschikken, dezé aan de Rijkspolitie mededelen die naar onze mening volkomen capabel is om de zaak tot een goed einde te brengen. De duiven van de vereniging v Zaterdagvliegers werden de iaatj® maal losgelaten te Noyons, Frankrüt op een afstand van 396 km. Dit is We een bijzonder zware vlucht geworde» De duiven werden gelost om elf üu maar de eerste duif kwam pas 5.56.35 uur op haar hok aan. De p-"1 zen werden gewonnen door: Geervlii' 1; Koorn 2, 3, 5; Ham 4; Molenaar Kater 7; Bais 8; Steenman 9; Klaassel 10; Snijders 11. Hedenavond van ml —18.30 uur inkorvcn voor pont t Maxcence. Vrijdag van 1920 w klokken stellen. De postduivenvereniging „v.q p vloog Zondag vanaf Pont St. Ma'xcen ce, afstand 435 km. De eerste duif werd geconstateerd (na om 9.45 uur i vrijheid te zijn gesteld) om 18.2,0 urn" de laatste om 19.15.53 uur. De uitsla^ was: O. Boon 1, 17; C. de Wit 2, 3 - 13; Betzema 4; Hufkens 6; J. Vlaminj 7, 9; R. de Boer 8; Snijders 10; de Wit Buijs 11, 15; J. de Bruin 12; u, J Boer 14; Giezen 16. Aan laatstgenoemde vlucht Werd ook door „Hollands Noordpunt" deel. genomen. Hier was de uitslag: Trijs" burg 1; FelkersSteijn 2. 9; Zoon 3 10; Mulder 4, 5; Martijn 6, 7; Brons 8' Driece 11. Donderdag van 17—18 uur inkorven voor Orléans. Aan boord van het s.s. „Kota Baroe" dat op Woensdag 30 Juni a.s. in Neder land uit Indië wordt terugverwacht, be vindt zich onze stadgenoot, de korpo- raai der mariniers J. A. Tijdeman, Ruyghweg 8. Vanavond om zeven uur starten bij hotel „Het Wapen van Den Helder" aan de Spoorgracht de deelnemers aan de eerste tocht der Avond-Vierdaagse. Er wordt een afstand afgelegd van 15 km, te volbrengen vóór 10 uur. De muziekvereniging „Harmoniekapel Winnubst", onder leiding van de heer H. B. Schenkels, geeft op Zaterdag avond 19 Juni a.s. van half negen tot tien uur een concert in het Julianapark. De vorige week waren de vangsten van onze Noordzeevloot goed te noe men. Het is een opmerkelijk verschijn sel dat op de visplaatsen, waar in de jaren 1945 en daarna niets meer te vangen was, nu weer een goede vangst is. Tot Donderdag waren de prijgen voor de schol maximum, daarna wer den lage prijzen geboekt, vooral voor schol III. Niettemin waren de resulta ten bevredigend, variërende tot f 2000. Op het IJsselmeer liep de prijs der pa ling terug tot beneden f 0.90 per pond. De vangsten waren ook niet hoog. De zeilvaartuigen hadden vangsten per et maal van 70 pond, de motorvaartuigen tot 200 pond. De besommingen voor zeilvaartuigen waren tot f 200, voor motorvaartuigen tot f 800. De dikke soort lijnaal was duur in prijs, veelal boven de f 2 per pond. De dunnere soort was niet hoger in prijs dan de kuilaal. Besommingen voor de lijnaal- vissers tot f 300. De fuikaalvisserij is ten einde. Wel is er een toename van de nestaanvoer. Er werd 136000 pond nest aangevoerd. De vorige week was de verhandeling aan de afslag f 85000. De opkomst voor de vergadering die uitgeschreven was door Plaatselijk Be lang en het Oranje Comité in café de Wit, naar aanleiding van het rege ringsjubileum van H. M. de Koningin was heel groot. De waarnemend voorzitter Kager opende de vergadering daar dr. Ver heul door ambtswerkzaamheden ver hinderd was. De vergadering nam het besluit om 31 Augustus 's ochtends een optochten kinderspelen te organiseren en des middags volksspelen. Voor 6 Septem ber staat op het programma een kerk dienst, voetbalwedstrijd, gondelvaarten vuurwerk. Voor feest is echter geld nodig, en om dit bij elkaar te brengen zal met lijsten worden gecollecteerd. De rondvraag leverde niet veel moeilijkheden op, alleen werd er op gemerkt dat in de commissie's alleen middenstanders zitting hebben. Ondertrouwd: Dienard van der Vorst en Geertje Brouwer. Overleden: Adrianus J. v. Leeu wen, ongehuwd, 64 jaar. Jan Vrie- man, echtgenóot van D. Vet, 71 jaar. Jansje Strooper, wed. van C. W. de Boer, 73 jaar. Alblasserdijk, 14 Juni van GulfP°r' naar New Orleans. Arnedijk, Ant- werpen-Rotterdam, passeerde 15 Junl Vlissingen. Delft, 14 Juni van Cris- tobal naar Curagao. Hermes, 15 du- ni van Havana naar Tampico. Oemar, Port Said-Gibraltar, passeerde 15 Juni Capa Tenez. Rijn, 14 duni van Gefle naar Vesteras. Riouw' Amsterdam-Java, passeerde 15 Juni Fi" nisterre. - Stad Alkmaar, Rotterdam- New Port News, 15 Juni 240 mijl West Land's End. Telamon, 15 Juni van Maracaibo naar San Laurenzo. - Va* lenus, 15 Juni van Bandjermasin naar Makassar.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2