Onderhandelingen met Republiek voorlopig gestaakt Zweden hebben de beste kans in Kopenhagen 500 GEWONDEN IN FRANSE FABRIEKSSTAD Sovjets verlaten militaire bestuursraad VIJFDE MIJNEXPLOSIE BIJ 'sGRAVENZANDE Donderdag 17 Juni 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 7840 Dagblad voor Den Helder, Koegras, Texel, Wieringen en Anna Paulowna Publicatie van communiqué de oorzaak WEERBERICHT KONING GUSTAAF IN DE BLOEMEN Dobber en Kliekje in Zuid-Afrika V. Amerikaanse Huis handhaaft zijn standpunt Öe Bondsploeg voor Zondag a.s. Bevolking moedeloos Dodelijke val in Ronde van Zwitserland Onze bridgers stonden aanvankelijk vóór Twee vliegende forten terecht ONGEREGELDHEDEN BIJ STAKING Rolfilms blijven schaars Voetbalpools opgerold DE WIMBLEDON- KAMPIOENSCHAPPEN Donau-conferentie een goed teken Maximum inschrijving voor Olympische Spelen Nieuwe Bonnen BUREAU: Koningstraat 7880 Den Helder Telefoon 234S Postgironummer *40041 Waarn. Hoofdredacteur: W. MIDDELBEEK Rayonred. C. A Dekkers Directie: J. BIJLSMA en G. KRAK HELDERSE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 et per mm Familieberichten 20 cent per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woorden 1.—, elk woord meer 5 ct. Abonnementen: per kwartaal 3.75. De Ned. delegatie heeft gister aan de C.V.G.D. medegedeeld, het raadzaam te achten „voorlopig" de besprekingen met de Republiek af te breken „In verband met de pu blicatie van een strikt vertrouwe lijk document, op 10 Juni door de heer Dubois aan de Luit.-Gouver- neur Generaal overhandigd". Het communiqué vermeldt verder, dat het desbetreffende schrijven van de Ned. delegatie is ondertekend door de heer Van Vredenburch. Deze zegt in dit schrijven o.a., dat de Ned. delegatie aan de Ned. rege ring om instructies heeft gevraagd. In afwachting dezer instructies acht de Ned. delegatie het raad zaam, de besprekingen tussen de delegaties voorlopig af te- breken met uitzondering van die betreffen de de uitvoering van het bestand. Het communiqué vermeldt verder, dat deze brief werd bezorgd vlak vóór de op heden uitgeschreven vergadering der agendacommissie, op welke vergadering derhalve al leen de C.V.G.D. en de republi keinse delegatie aanwezig waren. De voorzitter, de heer Herremans, las in deze vergadering de brief van de heer Van Vredenburch voor. Na de voorlezing van de brief van Jhr. van Vredenburch legde het Ame rikaanse lid van de C.V.G.D., de heer Coert Dubois, de volgende verklaring af: „Ik wens officieel ter notulering te verklaren, dat ik van de Amerikaanse ambassade in Den Haag heb verno men, dat aldaar bekend is, dat een arti kel van Daniël Schorr in het „Time Magazine", van ongeveer 4000 woorden, is gebaseerd op een interview met mij. Niet alleen is dit niet waar, doch nim mer heb ik of enig lid der C.V.G.D. deze kwestie besproken met enig cor respondent of iemand buiten de C.v. G.D., sedert of vóór mijn onderhoud met de heer Van Mook op Donderdag j.1. Ik heb de Amerikaanse correspon denten hedenmorgen gesproken en zij verzekerden mij, bereid te zijn, mede te verklaren, dat ik geen informatie met betrekking tot het betreffende do cument heb gegeven aan enig corres pondent", aldus de verklaring van de heer Coert Dubois. Het communiqué van de C.v.G.D. ver volgt, dat Moh. Roem het betreurde, dat de Ned. delegatie het nodig heeft geoordeeld, deze stap te nemen om re denen, welke de Republikeinse dele gatie niet kende. Moh. Roem zeide, dat de Ned. delegatie, zoals de procedure dit bepaalt, tijdig kennis had behoren te geven van haar voornemen, om de vergadering van heden niet bij te wo nen en voegde hieraan toe, dat noch hij noch zijn delegatie iets afwist van de publicatie van enig document of enige brief. De heer Herremans verklaarde dat, indien het betreffende document aan de pers was overhandigd, dit een uit zonderlijk ernstige zaak was, die ge heel onverwacht kwam en een urgentie procedure nodig maakte, zodat de Ned. delegatie er niet voor kon worden ge laakt, dat zij niet 24 uur tevoren van de verhindering heeft kennis gegeven. De heer Herremans voegde hieraan toe, dat in verband met het onderhoud tus sen de heren Van Mook en Hatta, nie mand in ongemak kwam door het uit stellen der onderhandelingen. Moh. Roem deelde mede, dat hij ter stond Moh. Hatta op de hoogte zou stellen en dat hij zich zijn rechten voorbehield. Naar aanleiding van de in de pers verschenen berichten aangaande een door twee leden van de C. v. G. D. op gesteld document wordt officieel me degedeeld: De Nederlandse regering heeft over wegend bezwaar tegen de gevolgde gang van zaken. Beide partijen hebben immers de hulp van de CGD aanvaard in het vertrouwen aldus gemakkelijker te ge raken tot oplossing van de tussen hen bestaande geschillen. Voor de uitoefening van haar taak stelde de CGD de procedureregel op, dat alleen op verzoek van beide par tijen harerzijds suggesties zouden wor den gedaan. Verder verklaarde in het bijzonder de Amerikaanse delegatie nog op 27 Februari j.1., dat het gebruik om in formele suggesties niet te publiceren, de enige wijze was, waarop de CGD haar taak met succes kon vervullen. i Geen der partijen heeft de CGD formeel gevraagd In de huidige phase van de onderhandelingen eigen suggesties te doen tot oplossing van het geschil. Integendeel: de lt.-gouv.- generaal heeft op 4 Juni schriftelijk verzocht, dat de commissie zich in dit stadium van ieder initiatief zou onthouden, aangezien 'een recht streekse bespreking tussen de heren Van Mook en Hatta in het voorne men lag. Het document, waarop vorenbedoel de persberichten betrekking hebben, is afkomstig van slechts twee der drie leden van de commissie en is dus niet als een stuk van de commissie als zo danig aan te merken. Deze indiening acht de regering ech ter niet alleen op formele gronden onjuist, doch bovendien is de inhoud van het stuk op menig punt in strijd met de door beide partijen als basis voor het politiek accoord aanvaarde Renville-beginselen. Een en ander heeft de regering aan leiding gegeven aan de betrokken le den van de CGD te doen mededelen, dat bedoeld stuk door haar niet als basis voor discussie kan worden aan vaard. Zulks Is te minder mogelijk, omdat de Renville-beginselen in over eenstemming zijn met de richtlijnen, ontleend aan het beginselprogramma van Linggadjati, welke een plaats heb ben gevonden In de aanhangige voor stellen tot grondwetsherziening. De Nederlandse regering is tenslot te van oordeel, dat, afgezien van alle formele en materiële overwegingen, de oplossing van het geschil door dit initiatief veeleer is bemoeilijkt dan bevorderd. Weersverwachting geldig tot Don derdagavond: WEER TOENEMENDE BEWOLKING Weer toenemende bewolking met in de loop van de dag op de meeste plaatsen enige regen. Matige, nu en dan vrij krachtige wind tussen West en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. Volgens een officiële Amerikaanse verklaring heeft de gehele Sovjet- Russische delegatie Woensdagavond de vergadering van het militaire bestuursbureau te Berlijn verlaten zonder enige verklaring te geven of zich bfl de voorzitter te veront schuldigen. Koning Gustaaf de Vijfde van Zwe den vierde gisteren zijn negentigste verjaardag. Hij ontving uit alle delen van de wereld gelukwensen. De klok ken van alle Stockholmse kerken wer den geluid en 4000 schoolkinderen zongen nationale liederen op de bin nenplaats van het paleis. De gehele stad is versierd met vlaggen en het portret van de Koning staat, gedra peerd met de kleuren van de Zweedse vlag, in winkelétalages. In de loop van de dag trok een feeststoet door de straten van Stock holm, voorafgegaan door de Koning in een open, door paarden getrokken rijtuig. Een half millioen juichende mensen stond langs de route opge steld en overgoot hem met bloemen. SCHUMACHER ERNSTIG ZIEK. Omtrent dr. Kurt Schumacher, de leider van de Duitse sociaal democra tische partij, die kortelings geopereerd is aan trombose in een been, werd Woensdagavond gemeld, dat hij ern- tig ziek was. Geruchten, dat zijn been geamputeerd zou moeten worden, zijn tegengesproken. Voor de vijfde maal na de bevrijding is gistermorgen een mijn ontploft, die, opgeslagen op het terrein van de voormalige mjjnopruimingsdienst onder de gemeente 's-Gravenzande, aldaar werd gedemonteerd. De ontploffing had ernstige gevolgen, zij het dan ook, dat geen persoonlijke ongelukken voor kwamen. Dit is echter slechts toeval, want in de talrijke aldaar aanwezige druivenkassen zaten df krenters en krentsters op de trappen vlak onder het glas, waardoor velen kleine snijwonden opliepen. Eén der kassen, waarvan bijna geen ruit gespaard is gebleven. Nu Pim, Pam en Pom tijdelijk uit onze krant verdwenen zijn ook de drie olijke hondjes hebben va- cantie nodig wordt hun plaats ingenomen door Dobber en Kliekje, die een tocht naar Zuid- Afrika hebben gemaakt. Zij be leefden daarbij vele avonturen en daarvan zullen wfj onze jeugdige lezers thans iedere dag vertellen. Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft Woensdag geweigerd het voorstel van de Senaat, voor de Mar shallhulp een som van 6.125.710.228 dollar uit te trekken, over te nemen en verwezen de kwestie naar een ge mengde commissie, welke een compro mis moet trachten te vinden. In welingelichte congreskringen is men van mening, dat aanstaande Vrij dag een definitief besluit door Huis en Senaat genomen zal zijn, doch dat ten slotte 500 millioen dollar minder toe gewezen zal worden dan het aanvanke lijk begrote bedrag van 5.300.000.000 voor de E. R. P. De Ned. Bondsploeg die op de Olym pische Dag tegen het Britse Olympi sche team uitkomt, is als volgt samen gesteld: Doel: Landman (Neptunus); achter: Van Bun (MVV) en Albers (Vitesse); midden: Beenhakkers (NAC), Terlouw (DCV) en De Vroet (Feijenoord) voor: Van der Tuijn (Hermes DVS), Rijvers (NAC), Roosenburg (Neptunia), Schaap ('t Gooi) en Clavan (ADO). Reserves: Kraak (Stormv.), Schijve- naar (EDO), Wilkes (Xerxes) en Mul ders (PSV). Scheidsrechter: de heer K. v. Meer. Gistermorgen omstreeks elf uur wa ren op het strand bij 's-Gravenzande daartoe bevoegde personen, zoals ge regeld geschiedt, bezig mijnen op te ruimen. Bij het uitbranden van een mijn deed zich een hevige explosie voor. Enkele mannen werden, volgens inlichtingen die de politie bereikten, licht gewond. Erger was, .dat er aan de in nabijheid staande woningen scha de werd aangericht, terwijl eveneens de tuinderijen schade opliepen. Voor zover men thans deze schade kan over een, schijnt zij niet onaanzienlijk. Vermoed wordt, dat zich bij het „uit branden" der mijn gassen ontwikkeld hebben, die de ontploffing hebben ver oorzaakt. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Dit is reeds de vijfde maal na de be vrijding dat een mijn opgeslagen op 't terrein van de voormalige mijnop- ruimingsdienst achter de buurtschap Vlucbtenburg onder de gemeente 's-Gravenzande ontploft. De bevolking, maar vooral de fami lie Kling, die nu voor de vijfde maal is getroffen, is de moed in de schoe nen gezonken. Meermalen is reeds aan majoor Nagelkerke van de dienst be last met het ruimen der mijnen ver zocht de explosie-plaats te verleggen, maar hieraan is nog geen gevolg gege ven. Tijdens de 4e etappe van de Ronde van Zwitserland, ThunAltdof (134 km), heeft zich een dodelijk ongeluk voorgedaan. Bij de afdaling van de Susten-Pas verloor de Belgische cou reur Richard De Poorter bij een val het leven. De Belgische wieler-wereld lijdt met zijn heengaan een ernstig verlies. Dinsdag stonden er voor Nederland twee zeer belangrijke wedstrijden op het programma. Des middags werd de strijd aangebonden tegen de zéér ster ke Zweden; het werd een sensationele match. Na de helft (16) der spellen stonden de Zweden liefst 30 m.p. voor, maar in de eerste 8 spellen der tweede helft verloren zij deze voorsprong ge heel en wist Nederland zelfs 3 m.p. vóór te komen. In de laatste 8 spellen echter werden enkele zeer geforceer de biedingen het Nederlandse team noodlottig en in totaal werd met 61— 78 verloren. Ongetwijfeld hebben de Zweden door deze overwinning een prachtige kans op de eindoverwinning gekregen; hoe moeilijk het echter is om de z.g. zwakkere landen te ver slaan bleek des avonds, toen de Zwe den een minieme overwinning (65-59) op België behaalden, na in de pauze zelfs 10 m.p. te hebben achtergestaan. 's Avonds moest ons team aantreden tegen Frankrijk. Onder buitengewoon grote publieke belangstelling speelden de beide Nederlandse paren een prach tige wedstrijd en wonnen met 67—22. Het merkwaardige feit deed zich voor, dat in de eerste 16 spellen mr. F. Goud smit liefst 10 maal een spel moest uit spelen; de precies op maat geboden en moeilijk te spelen contracten werden stuk voor stuk binnen gehaald, de en kele contracten die de Fransen te spelen kregen scherp tegen gespeeld. Na afloop dezer 16 spellen toonde het publiek door een luid applaus zijn waardering; een -zeldzame gebeurtenis in een bridgematch! De stand na de derde ronde is thans zó, dat Noorwegen en Zweden 8 over winningen behaalden (6 wedstrijdpun- ten), daarna volgt Engeland met 5 pun ten, Nederland en Frankrijk elk 4 pun ten. De Noren hebben nog geen enkele der sterkere teams ontmoet en we zul len dus nog moeten afwachten wat zij waard zijn. Engeland, eveneens een grote favoriet, speelde gelijk tegen IJs- Volgens de New ïorkse radio zijn de drie vliegende forten, die op weg van de Azoren naar Palestina werden vermist, Woensdag op Corsica geland en, na getankt te hebben, vandaar weer vertrokken. Portugese vliegtuigen hebben in de zee nabij de Azoren een voorwerp waargenomen, dat naar men gelooft een der vliegtuigen is. Twee Portuge se schepen haasten zich naar de plek. land (5048; t/m 4 punten verschil is gelijk spel). Omtrent het dames-tournooi valt nog niet veel te zeggen; de Franse en Deense dames wonnen hun beide wed strijden, de Engelse dames verloren tweemaal, hetgeen niet verwacht werd. Sch. h-7-6-3-2 Ha. a-b-7-6-2 Ru. a-3 KI. 4 Sch. v-8-4 Sch. a-b-10-9-5 Ha. h-7. N Ha. v-8 Ru. h-v-5-4 W O Ru. 7-6 KI. a-v-10-2 Z KI. h-9-7-6 Sch. Ha. 10-9-4-3 Ru. b-10-9-8-2 KI. b-8-5-3 N. gever. Allen kwetsbaar. N. (Goudsmit) opende met 1 in Sch., Oost en Zuid (Filarski) pasten, West doubleerde; N. 2 in Ha.; Oost 2 in Sch.; Z. 3 in Ha.; waarna allen pasten. Oost kwam uit met Ru. 7; gezien het biedverloop, had hij zeker met troef (vrouw) moeten uitkomen, waarna 't spel niet te winnen is. Nu echter ver liep het spel, dat N. in slag 1 Ru. aas nam (West Ru. vrouw), in slag 2 Kla ver speelde die West won en waarna West troef speelde. N. nam het aan en ging verder de Schoppens en Klavers over en weer te troeven. Tenslotte bracht hij West aan slag met Harten heer; West had geen Sch. of KI. meer, kon nog slechts Ru. heer maken en moest toen de laatste twee slagen voor dummy's (Zuid) Ruiten b. en 10 af staan. Zó maakte N. 4 in Ha.! H. W. FILARSKI. Sinds de nacht van Dinsdag op Woensdag is Clermont-Ferrand, een fabrieksstad van 100.000 inwoners in het departement Puy de Dome, in op stand. In deze nacht deden politie- troepen en manschappen van de Re publikeinse Garde een aanval op een door stakende arbeiders bezette rub berfabriek. Er ontstond een lijf aan lijf gevecht, waarbij de stakers van gummistokken, stalen kogels en fles sen zwavelzuur gebruik maakten. In de loop van de morgen hebben solda ten de stakers met behulp van ge vechtswagens verdreven. In de opge broken straten en achter haastig opge worpen barricades werden meer dan vijfhonderd gewonden gevonden. De regering heeft nieuwe versterkingen naar de stad gezonden. Sommige wer den per vliegtuig aangevoerd. In Clermont-Ferrand is de algeme ne staking afgekondigd. Zij wordt door de communistische C.G.T. gedekt. In Marseille (de haard van de „koude burgeroorlog" in de afgelopen winter), St. Etienne, Angers, Dyou en Quimper (Bretagne) zijn sympathie-stakingen. De sirenes van de Bergougnanfabrie- ken en Olliersfabrieken zijn de gehele' nacht door de stakers in werking ge steld. Steeds weerklonk het naargeestig geluid om de arbeiders van de andere inrichtingen te hulp te roepen. Te 4 uur 45 in de ochtend begonnen de opstootjes. De stakers bestookten de leden der mobile garde met flessen zwavelzuur, stalen kogels en bouten. Vervolgens wierpen de stakers een bar ricade op. De politieagenten werden ge noodzaakt met traangas gevulde grana ten te gebruiken. De garnizoenstroepen waren op voet van oorlog en verschei dene detachementen infanterie en lucht macht bevonden zich bij de fabrieken, die geheel werden ingesloten. Onder de gewonden bevinden zich 70 militairen. De stakers namen bezit van de Michelin en Catroux bandenfa brieken nadat zij door de troepen uit de Bergougnanfabrieken waren verkre- ven. De mijnwerkers te Saint Eloy, dicht bij Clermont Ferrand, hebben zich so- Met het aanbreken van de vacantie- tijd is mede de vraag naar rolfilms aanzienlijk toegenomen. In vele geval len moet de fotohandelaar zijn klanten nog teleurstellen, omdat hij niet vol doende rolfilms in .voorraad heeft. Vóór de oorlog werd gemiddeld per jaar voor f 2.000.000 aan filmmateriaal ingevoerd, waaronder een bedrag van f 700.000 was begrepen voor rol-, pla ten- en vlakke films. De behoefte in 1948 voor de industrie, de volksgezondheid en de vakfotogra fie enz. bedraagt f 12.000.000. Van dit bedrag is 5 pet. dus ca. f 600.000 be schikbaar voor rolfilms. Aannemende, dat gemiddeld de prijzen van film materiaal verdubbeld zijn, staat dus de voorziening met rolfilms globaal op 45 pet. van het vóór-oorlogse niveau. Voor dit artikel kan dit percentage, tekening houdend met de huidige om standigheden, niet onredelijk worden genoemd. Na een uitgebreid onderzoek, dat zich over het gehele land en België uit strekte, heeft de Rotterdamse politie in nauwe samenwerking met de Belgische een groot aantal personen gearresteerd, betrokken bij de ongeoorloofde voet balpool-ondernemingen. In de laatste tijd werden opgerold de Belgische Pari Mutuel-pool, Strangs-pool en Zetters- pool en in Nederland de Hollandia, Union Jack en Meteoor. Het bleek, dat slechts 45 pet. van de inzet ten goede kwam aan de deelnemers, terwijl door ontbreken van een behoorlijke contrrtle het zelfs niet zeker was, of dit percen tage werkelijk aan de spelers werd uit gekeerd. De rest verdween in de zak ken van hoofdagenten, agenten en sub agenten en werd besteed aan reclame e.d. De Belgische politie heeft reeds 30 verdachten aangehouden. Deze hadden op grote schaal belastingen ontdoken en z.g. „Barnum-reclame" gemaakt, d.w.z. geadverteerd met prijzen, die aan de winnaars uitgereikt zouden zijn, doch welke niet geheel overeen kwamen met de werkelijke uitkeringen in België. Men verwacht dat de partij tussen de Zuid-Afrikaan Sturgess en de jonge Nederlander van Meegeren de belang rijkste ontmoeting zal zijn op de ope ningsdag van de Wimbledon kampioen schappen, Maandag a.s. Men geeft ech ter de beste kansen aan Sturgess die nummer 8 geplaatst is. Verder komt van Swol in de eerste ronde uit tegen Spychala, een vroegere Poolse Davis Cup speler die in Enge land woont, en Rinkel tegen de Brit Guise. Zij hebben beiden een goede kans om de tweede ronde te bereiken. lidair met de arbeiders van de ban denfabrieken verklaard en het werk gestaakt. Groepen mijnwerkers mar cheerden gisterochtend naar Clermont Ferrand, rode vlaggen meedragend en communistische partijleuzen verkondi gend. Van de gewonde soldaten moesten er 46 in het ziekenhuis worden opge nomen. Een dertigtal manschappen van de Republikeinse veiligheidswacht, die gewond werden, zouden met blindheid bedreigd zijn, daar de stakers gebruik hebben gemaakt van 'n bijtend vocht". 86 manschappen zijn aangetast door gassen, waarvan de samenstelling nog niet bekend is. Omstreeks 18 uur heeft zich in de Nationale Vergadering een hevig in cident voorgedaan. Een communistisch volksvertegenwoordiger noemde de minister van Binnenlandse Zaken, naar aanleiding van de incidenten %e Cler mont-Ferrand „moordenaar". De zaal wachters hebben de openbare tribune doen ontruimen en de vergadering is tot 21 uur geschorst. In het verloop van de nacht is de wapenstilstand af gekondigd. George Marshall, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, be schreef de bereidheid van de Sovjet- Unie om deel te nemen aan een confe rentie ter regeling van het Donau-pro- bleem als een „goed teken" van Sov jet-bereidheid om te onderhandelen over „concrete kwesties". Hij voegde hieraan toe: „Het is een goed teken in zoverre, dat een weigering een zeer slecht zou zijn". „Mijn enige hoop is", zo zeide hij, „dat wij tot een bevredi gende overeenkomst geraken". Hij sprak zijn vertrouwen uit dat de Sovjet-Unie zal antwoorden op het jongste Amerikaans^ verzoek om de kwestie-Triëst te bespreken. „De moei lijkheid daar zal waarschijnlijk de kwestie der procedure zijn", aldus Marshall. Gisteravond 12 uur sloten de inschrij vingen voor de 17 takken van sport (136 nummers) waaraan de 60 landen, die voor de Olympische Spelen te Lon den zijn uitgenodigd, kunnen deelne men. Aan de vooravond waren de in schrijvingen van 57 landen binnen. Van Ierland, het tweede land, dat de invi tatie in beginsel had aangenomen, had men tot op dat moment nog niets ver nomen. Brits Guinea, België en Italië behoorden tot de zeven landen, van wie de inschrijvingen laat in de mid dag binnenkwamen, terwijl een van de weinige telegrammen, die vandaag uit Tel Aviv in Londen werden ontvangen, de inschrijving van Palestina voor athletiek, basketball, voetbal, hockey en zwemmen meldde. Aangezien te Berlijn 48 landen deel namen kan nu reeds van een record worden gesproken. Elk der volgende bonnen geeft in het tijdvak van 20 Juni t/m 8 Juli recht op het kopen van: BONKAARTEN KA, KB, KC 806 451 Melk 6 liter melk. 453 Melk 7 liter melk. 456 Vlees 100 gram vlees. 457 Vlees 300 gram vlees. 458, 459 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. 470 Algemeen 1600 gr. brood (geldig t/m 26 Juni). 471 Algemeen 400 gram brood of één rants. 'vermicelli e.d. 472 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 473 Algemeen 50 gram thee.. 474 Algemeen 2 eieren. 475 Algemeen 125 gram koffie. 463 Reserve 1200 gr. brood (geldig t/m 26 Juni). 464 Reserve 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 466 Reserve 400 gram brood (geldig t/m 26 Juni). BONKAARTEN KD, KE 806 953 Melk 12 liter melk. 956. 957 Vlees 100 gram vlees. 958 Boter 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. 959 Boter 125 gram boter of mar garine of 100 gr. vet. 970 Algemeen 400 gram brood (geldig t/m 26 Juni). 971 Algemeen 400 gram brood of één rants. vermicelli e.d. 972 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 974 Algemeen 2 eieren. 963 Reserve 400 gram brood (geldig t/m 26 Juni). BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 807 (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook J. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 18 Juni worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk. waarop eerst op Maandag 81 Juni a.i. mag worden gekocht

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1