BISCH0FF VINGERTIPS b© DAl r DE GANG VAN ZAKEN Be films van deze week Jeugdexamen voor Veilig Verkeer Ben Nypels, alleen Keizerstraat 69 WOLLEK bij de verwerkingsdienst te Schagen Stad, en Omgeving. Stemmen in een andere gemeente Waar staat men op de kiezerslijst? STAM STOOMT IJS en HERRIE Doktersdienst Woensdag het practische gedeelte ZONDAG VADERDAG Geeft hem een das Doet mee aan de NOORDHOLLAND-TOCHT! Bandenfabriek 's-Hertogenbosch Speeltuin Visbuurt Op weg naar huis Propaganda-etalage Lijk aangespoeld Hr. Ms. „Van Kinsbergen" binnengelopen Helderse Christelijke Sportvereniging opgericht Programma Zomerconcert Geslaagd Koopt bij IJ muiden. Urk alle maten en kleuren 22.75 28.25 32.75 38.75 Texel. Burgerlijke Stand muggen vliegen vlooien lMPr lóJ bil D luizen».. Stakman Bossestraat op stap Predikbeurten TIVOLI: „Since you went away" DE WITTE: „Onder verdenking" Op Woensdag 7 Juli a.s. zuilen alle stemgerechtigde Nederlanders wor den geroepen tot het vervullen van hun stemplicht. In verband daarmede ontvangen wij van de afd. Verkiezingen der gemeente-secretarie van Den Helder enkele gegevens, die vooral van belang zijn voor hen, die hun stemplicht in een andere gemeente moeten vervullen. Vissers, zeevarenden e.d. hadden vóór 1 Januari 1948 een verzoek om bij vol macht te stemmen, moeten indienen Dat is thans niet meer mogelijk. Voor buitenslands vertoevende mili tairen is evenwel voor 1948 bij de wet een regeling vastgesteld om bij vol macht te stemmen. Aan deze regeling is door de militaire commandanten de no dige bekendheid gegeven. Nu bestaat natuurlijk de mogelijk heid, dat een kiezer niet precies weet, in welke gemeente hij op de kiezers lijst voorkomt. In zo'n geval, en voorts wanneer men op andere punten nader wil worden ingelicht, wende men zich tot de afd. Verkiezingen der gemeen te-secretarie, waar men gaarne bereid cii »ii«io „cuui»4i>»B ajje gewensje inlichtingen naar ver- Den Helder zijn verhuisd, staa mogen verschaffen. Het bureau is van Maandag t/m Vrijdag geopend van negen tot half één. Op Zaterdagmor gen van negen tot twaalf uur. De kiezerslijst. Alle Nederlanders, die in 1924 of eerder zijn geboren, en die niet vol gens de kieswet van het kiesrecht zijn uitgesloten, komen voor op de kiezers lijst van de gemeente, in welker bevol kingsregister zij op 31 December 1947 waren opgenomen. DU houdt dus in, dat zij die gedu rende het laatste halfjaar uit de overxeese gebiedsdelen of uit het buitenland naar Nederland zijn ge komen, dit jaar nog niet aan de stemming kunnen deelnemen, daar hun namen nog niet op de kiezers lijst zijn geplaatst. Voor hen, die na 31 December 1947 uit een andere Nederlandse gemeente naar de zaak anders. Al zijn zij pas gedu rende het laatste halfjaar in het be volkingsregister opgenomen, en al komt dus hun naam op de kiezerslijst van Den Helder niet voor, dan kunnen zij toch hun stem te Den Helder uitbren gen. Deze regeling geldt voor allen, die om de één of andere reden hun stem niet kunnen uitbrengen in de gemeente, waar zij op de kiezerslijst staan, zoals marineschepelingen, vacan- tiegangers, e.d. Uiterlijk Woensdag aanmelden! Zij dienen zich dan echter uiterlijk veertien dagen voor de stemming, dat is dus uiterlijk op Woensdag 23 Juni a.s., persoonlijk te melden ter gemeen te-secretarie, afd. Verkiezingen. Dat kan in iedere willekeurige gemeente geschieden, mits men maar opgeeft in welke gemeente men zijn stem wil uitbrengen, en men een verblijfplaats in die gemeente opgeeft. Aan dit ver blijfadres ontvangt de kiezer dan tij dig een oproepingskaart voor de stem ming. Wel wordt er de aandacht op geves tigd, dat de kiezer deze zaak persoon lijk moet regelen; een ander kan dit niet voor hem in orde brengen. Een ieder, die niet in de gelegen heid is om zijn stem uit te brengen in deze gemeente, waar hij/zij op de kiezerslijst voorkomt, wordt met klem aangeraden, van deze eenvou dige regeling gebruik te maken, daar afwezigheid binnenslands geen ont heffing verleent van de verplich ting om op een stembureau te ver schijnen. Zieken, voor het chemisch reinigen van al uw kleding. Thans weer snelle aflevering. Depót PETERS, Keizerstraat 51 Den Helder. Tel. 2467 Naar'aanleiding van het ingezonden stuk van de heer Van P. onder boven staande titel, ontvingen wij een brief met verzoek om opname van de ijsbe- reider K. van W. Wij kunnen aan dat verzoek niet voldoen, daar het inge zonden stuk meer het karakter draagt van een persoonlijke dikwijls zelfs hatelijke brief aan de heer Van P. Het zakelijke komt neer op een protest tegen de uitdrukking „bevroren water", terwijl de heer Van W. er voorts op wijst, dat „de Zondag de dag is waarop de ijsventers het loon voor de gehele week jnoeten verdienen". Wij kunnen ons indenken, dat de ijs venters graag zoveel mogelijk ver kopen, en dat zij hun komst in een straat op hoorbare manier willen aan kondigen. Wij vermoeden, dat de heer Van P. heeft willen protesteren tegen de zijns inziens al te luidruchtige en opdringerige wijze, waarop sommige ijsventers hun aanwezigheid in de straat kenbaar maken. De opmerking van de heer Van P. kwam in het algemeen gesproken hier op neer, en wij zijn het daarmee eens, dat vooral op Zondag het kabaal op straat tot het uiterste minimum moet worden beperkt. Zelfs dan is er in ons wereldje nog wel herrie genoeg. De geneeskundige dienst wordt gedu rende dit weekend te Den Helder waar genomen door de artsen A. J. F. Thor- becke, Javastraat 113, tel. 2103 en G. d. Most, Weststraat 111, tel. 2059, Deze week werd door de „Ver eniging voor Veilig Verkeer" aan alle Helderse scholen een circulaire gezonden, waarin bijzonderheden werden medegedeeld over de jeugd- examens voor Veilig Verkeer, die men dit jaar ook aan de Helderse schooljeugd wil afnemen. Het re sultaat was, dat in totaal 350 scho lieren zich voor dat verkeersexa- men hebben opgegeven. Dat het daarbij niet gebleven is, za gen wij enkele dagen geleden, toen één onzer Helderse schoolhoofden met een hele colonne fietsende pupillen door de stad kruiste. Dat was voor de jongens en meisjes een goede oefening, want de onderwijzer lette terdege op, Kiezers, die wegens ziekte zich niet I of er geen verkeersfouten werden ge- J- u-~'maakt. Wanneer dat nodig was, liet hij de colonne stoppen en kregen de jeugdige fietsers een korte openlucht- les. Iedere onderwijsinrichting heeft nu ook een enveloppe ontvangen met het benodigde aantal examenopgaven. El ke opgave heeft een nummer, dat cor- de een paar punten tegenkomen, die voor de jeugdige fietsers moeilijkheden kunnen meebrengen. De uitslag van het examen zal vol gende week Zaterdagmiddag worden bekend gemaakt in de Witte Bioscoop, waar tegelijk de diploma's zullen wor den uitgereikt. Door de vertoning van enkele films over de Olympische Spelen zal de atttractie van de middag worden verhoogd. buitenshuis kunnen begeven, kunnen niet aan de stemming deelnemen. De wet laat geen mogelijkheid open om op grond van ziekte een gevolmachtig de aan te wijzen. Buitenslands vertoevenden kunnen evenmin aan de stemming deelnemen. Onze collectie biedt U een ruime keuze in mooie dessins en in elke prijs, Idee van de Federatie van V.V.V.'s. Van de heer W. Velthuys, directeur van het Verkeershuis der V.V.V., Ko ningstraat 2, kregen wij een boekje, dat door de Federatie van V.V.V.'s in Noord-Holland op aanvrage gratis wordt verstrekt aan degenen, die wil len deelnemen aan de „Noordholland- Tocht", uitgeschreven door deze Federatie. De bedoeling van deze tocht, is de Noordhollanders hun eigen provincie te leren kennen. En dat niet door het or ganiseren van excursies en trips, maar door hen geheel vrij en zelfstandig 'in een ruim tijdsbestek een aantal Noord hollandse plaatsen te laten bezoeken. In het boekje zijn 24 vakjes afge drukt, waarin op de aangegeven plaats het stempel moet komen van het Ver keersbureau of van 't secretariaat der V.V.V. in elk der 24 steden en dorpen. Het spreekt vanzelf, dat men zoveel mogelijk stempelafdrukken moet zien te verzamelen. Men heeft daartoe alle gelegenheid, want de boekjes behoeven pas eind September (hoewel vóór 1 Oc- tober) te worden opgezonden aan het bureau der Federatie van V.V.V.'s in Noordholland, Waaggebouw, Alkmaar. De inzenders ontvangen naar verhou ding van het aantal verkregen stempels een aardig souvenir, terwijl zij ook het boekje terugontvangen. Bovendien v/orden cadeaux beschikbaar gesteld voor de mooiste foto's die worden bij gevoegd, terwijl nog enkele andere attracties aan deze Noordholland-Tocht zijn verbonden. Zij, die serieus van plan zijn aan de tocht deel te nemen, kunnen bij het Verkeershuis een stempelboekje af halen. respondeert met het nummer van kaart, die de deelnemers tijdens het practische gedeelte van het examen op hun rug moeten dragen. Het schrif telijke gedeelte werd gistermorgen af gewerkt. Het practijk-gedeelte zal plaats vinden op Woensdag 23 Juni a.s. De deelnemers zijn in groepen van zestig verdeeld, die, te beginnen om negen uur, ieder een uur worden geëxamineerd. De verzamelplaats is de Fröbelschool aan de Narcisstraat. De route, zal wor Langs de volgende route den gereden: Narcisstraat, Lorentzstraat, Overweg, Sluisdijkstraat, Keizerstraat, Spoorstr. Koningstraat, Polderweg, Krugerstraat. Van Galenstraat, Javastraat, Sumatra- straat, Middenweg, Prof. Blokstraat, Lorentzstraat, Narcisstraat. Wie in ge dachte deze route eens volgt, zal wel Het bestuur van de afd. Visbuurt der speeltuinvereniging Den Helder heeft ter vervulling van bestaande vacatures dc benoeming voorgesteld van mevr. Scholten uit de Vijzelstraat en de heer Pras uit de Nieuwstraat. Wanneer voor derland wordt terugverwacht uit In- het einde van deze maand geen bezwa- dië, bevindt zich onze stadgenoot, de ren daartegen zijn binnengekomen, korporaal der mariniers C. D. van worden zij geacht als bestuursleden te Prooyen, Soembastraat 69. zijn gekozen. Aan boord van het s.s. „Kota Baroe", dat op Woensdag 30 Juni a.s. in Ne- Tijdens de Militaire Sportweek orga niseert de K.S.K. een winkelweek met étalageprijsvraag. Wanneer men aan deze aardige foto-raadselwedstrijd mee doet (en wie wil geven fiets winnen!) en dus toch in de binnenstad loopt, kan men tevens even gaan zien naar de pro- paganda-etalage, die de steeds actieve Sportclub „Helderse Bruinvissen" tij dens de Sportweek heeft ingericht. In een van de étalages van het schoenen magazijn H. v. d. Poll, Spoorstraat, kan men een aardige collectie zien van div. artikelen: bekers, medailles, lau wertakken, boeken, diploma's. Voorts andere belangrijke dingen, als een vol ledige wedstrijdagenda, een schemati sche voorstelling van 'n poloveld enz. Ongetwijfeld is een en ander de aan dacht van een ieder waard en men verzuime dus niet een kijkje te gaan nemen. Gistermiddag is op het strand te Huis duinen het lijk aangespoeld van een manspersoon, die kennelijk reeds gerui me tijd geleden moet zijn verdronken. De politie stelt naar de herkomst een onderzoek in. Vanmorg#n omstreeks zes uur is Hr. Ms. „Van Kinsbergen", komende van Rotterdam, de haven van Nieuwediep binnengelopen. Het schip heeft ligplaats gekozen voor de Noorderpoort der Rijkswerf. Sinds vannacht twaalf uur heeft het op de rede voor anker gele gen. Kort geleden werd In Den Helder ook een Christelijke Sportvereni ging opgericht, welke de naam kreeg van „Helderse Chr. Sport- ver.", afgekort „H.C.8.V." De ver eniging omvat voetbal, athletiek, tafeltennis, korfbal, handbal en wandelsport, en kan eventueel bti voldoende deelname met andere takken van sport worden uitgebreid. Het is de bedoeling, deze sporten op weekavonden en Zaterdagmiddagen te beoefenen. De H.C.S.V. heeft het voornemen, zich bij de Helderse Sportraad en bij de diverse bonden aan te sluiten, teneinde aan de verschillende competities te kunnen deelnemen. Onderhandelingen zijn gaande over het verkrijgen van een terrein. Van enige particulieren mocht de vereniging reeds sportmaterialen ten geschenke ontvangen. Tot nu toe heb ben pl.m. 120 personen zich als lid aan gemeld, zodat de vereniging in een be hoefte blijkt te voorzien. Vanmiddag om vier uur zullen op het terrein aan de Jan Verfailleweg de eerste oefenwedstrijden van de HCSV- adspiranten beginnen tegen de adspi- ranten van Wit-Geel-Wit. De oefeningen voor de afd. tafelten nis beginnen Maandag a.s. om acht uur in het CJMV-gebouw aan de Spoor straat. De training is in handen van een bekend Helders tafeltennis-speler. Enkele leden van de afd. wandel sport nemen deel aan de Avond-Vier daagse. De training voor de a'ndere af delingen hoopt men te beginnen, zodra een terrein beschikbaar is. Het CJMV-gebouw aan de Spoor straat wordt clublokaal. Allen die lid van de HCSV willen worden of die zich gedrongen gevoelen om aan de op bouw dezer vereniging mee te werken, kunnen zich daar iedere Zaterdagmid dag van 45 uur opgeven. De contribu tie-regeling werd als volgt vastgesteld: leden f 1 per maand; junioren f 0.80 per maand; adspiranten f 0.60 per maand. Het bestuur. Het bestuur is als volgt samengesteld: R. Teitsma, voorzitter; D. Kerkho ven, secretaris; J. Hooiveld, penning meester; H. Boelsums, J. Eelman, L. Kramer en C. de Vries, commissarissen. Voor de afdeling voetbal hebben de heren Van der Bent, Van Helden en Van der Werf de leiding op zich geno men, voor de wandelsport de heer Geus en voor tafeltennis de heer De Vries. Het programma van het Zomercon cert, dat „Winnubst" vanavond van half negen tot tien uur geeft in het Juliana- park, bevat de volgende werken: 1. The gladiator's farewell, Blanken burg; 2. Orphée aux enfers, Offenbach; 3. The Loreley May, wals, Rentzsch; 4. Abendstern, uit „Tannhauser", Wagner en Polonaise van Chopin; 5. Eine ver- gnügte Negerhochzeit, William; 6. La fille du regiment, Donizetti; 7. La baie de Suvla, mars, Hernicke. Onze oud-stadgenoot, de heer A. C. van Dijk, slaagde op 17 Juni j.1. voor het examen Candidaat-Inspecteur van Politie, afgenomen door de Centrale Politie-organisaties. VISSERIJ-BESOMMINGEN Aan de afslag te IJmuiden werden gis teren 1000 kisten vis aangevoerd. Er werden de volgende besommingen ge maakt; UK 4 f 10,30; 16 f1645; 44 f1921; 91 f2150; 04 f 1774; 162 f 1352; 51 f 1482: 53 f 582; 169 f 467; 60 f 1488; 59 f 857; 126 f 1198; 22 f 3339; 68 f 1204; 172 f 386; 202 f 1052; HD 25 f610; KW 155 f 545; IJM 229 f447 VISSERIJ. URK, 17 Juni 1948: Door 52 vaartui gen werd heden aangevoerd; 7381 pond kuilpaling, van 30365 pond per vaar tuig, prijs 0.900.98 per pond. 6500 pond nest 1.371/» per 50 kg. PREDIKBEURTEN ZONDAG 19 JUNI Ned. Herv. Kerk: 10 en 5 uur: ds. Gelderman. Zondag 20. Ger. Kerk (Onderh. art. 31 K.O.): 10 en 5 uur: cand. De Feyter te Axel. Chr. Ger. Kerk, 10 en 5 uur: ds. Van Doorn. In beide diensten Zondag 33. Geboren: Hendrik J. C., z. v. Teunis van den Heerik en Dieuwertje' Keizer; Renée Saskia, d. v. Henri A. Elias en Jeannettte H. Koot; Martinus P„ z. v. Hendrik Tromp en Dieuwertje cmou Antonotto T. n/r m! B. Stuurman; Antonetta L. G. M., v. Cornelis van Beek en Johanna M. Jannes. Ondertrouwd: Jacobus J. Veij en Cornelia A. Koopman. Getrouwd: Jan Hoogendoorn Trijntje W. Koorn. Overleden: Jannetje Bakker jaar, wed. van Klaas Kooiman. de 85 GEVONDEN VOORWERPEN. Een bos sleutels plus schoenentrek ker; portemonnaie, breiwerk, twee gummiringen, een textielkaart. D. D. T. POEDER in de practisch e en voordelige stuifzalc 65 cent j WEG DAT MES Weg die speld. Juist dat kleine spiraal veertje, dat is toch zo teer en overge voelig. Die kleine balans maakt 22600 schommelingen per etmaal. Blijft eraf Laat ons Uw horloge nazien, vraagt eerst prijsopgave en of het nog de kosten waard is KEIZERSTRAAT 15-17 - DEN HELDER Een aantal leden der buurtvereniging Stakman Bossestraat heeft Woensdag met de autobus van Van der Wijst een reisje gemaakt naar het Gooi en Am sterdam. In de Gooise lustwarande werd van de heerlijke natuur genoten, waarna het gezelschap naar Amsterdam ging om een rondvaart door de grach ten te maken. De dag werd verder in gepaste vreugde en vrolijkheid doorge bracht, zodat men in de beste stemming 's avonds om half twaalf weer in Nieu wediep aankwam. VOOR ZONDAG 20 JUNI 1948. DEN HELDER. Baptistengebouw .Irene", Hoofdstraat 87, v.m. half 11, de heer v. Leeuwen. Onderwerp: Uit het geloof leven; 12 uur Zondagsschool; uur evangelist Hofhuis. Na de oorlogsverklaring aan Japan werd Wereldoorlog II een bittere re aliteit ook voor het Amerikaanse volk. Het had wel van verre meegeleefd met de strijd voor vrijheid, waarheid en recht, en zijn machines hadden in die strijd reeds een belangrijk aandeel ge leverd, maar aan de mensen was die strijd toch goeddeels voorbijgegaan. Dat werd anders toen ook „de on overwinnelijke vesting van het Ame rikaanse gezin" harde aanvallen kreeg te doorstaan. Toen vaders en zonen hun huis moesten verlaten om aan ver re fronten de vuurdoop te ondergaan. Dat bracht voor de vrouwen en kinde ren zijn bijzondere spanningen mee, die zich wel bij uitstek lenen voor een psychologische studie. Behandelde „The best years of our lives" de karaktero logie van de frontsoldaat, die huis waarts keert. „Since you went away" (Nu je weg bent) heeft tot onderwerp hen die achterblijven, wanneer de sol daat naar het front moet. Selznick heeft dit onderwerp zo volmaakt mo gelijk willen uitwerken, waarbij hij voor het probleem kwam te staan hoe een grote breedte te verenigen met een grote diepte. Hoe een vrij volledi ge serie voorbeelden van gebeurtenis sen en reacties te paren aan een bevre digende psychologische toelichting. Wij geloven, dat Selznick en zijn regisseur er niet in geslaagd zijn, daaraan te voldoen. Zij hebben noch willen toe geven aan de breedte, noch aan de diepte, en daardoor is de film te vol geworden, te fragmentarisch vaak, op sommige momenten wat al te duidelijk (voor de toeschouwers die aan een enkel voorbeeld genoeg hebben)op andere momenten bepaald onduidelijk. Er werd door Claudette Colbert (de vrouw van Captain Hilten), Shirley Temple en de nieuwe ster Jennifer Jo- nes (Hilton's dochters) voortreffelijk spel geleverd, al was het romantische sausje soms wat al te dik. De film heeft dikwijls bijzonder goed-opgeno- men scènes, en ook de muzikale illus tratie verdient lof. De huilbuien vin den in menige geestige passage een gezond tegenwicht. Onze totaal-indruk moet luiden: „Na de aankondigingen en wat er verder over geschreven werd, is deze film ons tegengevallen: al blijft zij- boven de middelmaat". De Witte brengt deze week weer eens een gezellig-spannende en roman tische affaire, getiteld „Onder verden king". Het is de charmante Belita. die in deze film een goedgespeelde hoofd rol vervult.. Een Amerikaans opgezet ljsbaUet i» één der hoogtepunten. De commissie van Uitvoering van de Vleeskeuringsdienst heeft ln verband met de vele geruchten rond de centrale noodslachtplaats te Schagen, gemeend een circulaire te moeten samenstellen, waaruit de normale gang van zaken °P dit bedrijf wordt omschreven. Alle veehouders, aangesloten bij de destructor, zullen deze circu laire ontvangen, terwjjl tevens de plaatselijke couranten werd ver zocht deze circulaire onverkort op te nemen, aan welk verzoek wjj gaarne voldoen. Naar aanleiding van de vele ge ruchten over de Centrale Noodslacht plaats te Schagen menen wij goed te doen een korte samenvatting te ge ven van de gang van zaken bij voor waardelijk goedgekeurde dieren, zo als deze is omschreven in de Vlees- keuringswet en de Vee- en Vleesvee- ordening van het Bedrijfschap voor Vee en Vlees. De eigenaar, houder of hoeder van een slachtdier, dat gestorven of in nood gedood is, geeft daarvan kennis aan de Vleeskeuringsdienst. Bij de keuring na tiet slachten wordt het vlees goedgekeurd, voor waardelijk goedgekeurd of afgekeurd. De eigenaar van het geslachte dier kan, in geval van voorwaardelijke goedkeuring of van afkeuring van het vlees, herkeuring vorderen op kosten van ongelijk. Deze aanvraag dient te geschieden binnen 12 uur na de eerste keuring en wel bij de Keu ringsveearts (Art. 18 eerste lid, iet- ter h, Vleeswet). Daar het onmogelijk is de eigenaar binnen 12 uur bericht te zenden of het dier af- of voorwaardelijk goed gekeurd is, is het gewenst, dat ge noemde eigenaar zich in zulke geval len telefonisch tot de Keuringsdienst wendt om uitslag te vernemen. Tel 504.) Voor de invoering van de vleesdis tributie werd het vlees verkocht on der toezicht van de Keuringsveearts of van een door deze of de Burge meester aan te wijzen ambtenaar in stukken van ten hoogste 3 kg. De voorwaardelijk goedgekeurde die ren werden door de Keuringsveearts verkocht en volgde binnen 14 dagen uitbetaling van de opbrengst. In het algemeen was men over deze uitbetaling zeer tevreden. In die tijd wilden ook vele veehouders buiten de Kring Barsingerhorn gaarne gebruik maken van de noodslachtplaats te Schagen, juist vanwege de goede uit betalingen. Bij de invoering van de vleesdistri- butie werd mede de Vee- en Vlees- verordening van toepassing. Hierin is bepaald: Binnen zijn werkgebied wijst iede re Plaatselijke Toewijzings Commissa ris, verder te noemen P.T.C., na het Hoofd van de Vleeskeuringsdienst te hebben gehoord, vrijbankslagers aan een door het Bedrijfschap te be- uit- van tot palen aantal. De vrijbankslagers worden bij sluiting belast met de verkoop van vlees en afvallen, welke zijn goedge keurd onder voorwaarde van verkoop in het klein onder toezicht. De vrijbankslagers verrichten hun werkzaamheden onder toezicht van de P.T.C. en zijn verplicht zich naar diens aanwijzingen te gedragen, dit onverminderd het bepaalde bij of krachtens de Vleeskeurlngswet. Door of namens het Hoofd van de Vleeskeuringsdienst, binnen wiens ambtsgebied een in nood gedood of ge storven dier is aangevoerd, wördt ten spoedigste van de aanvoer ter afslach ting aan de PTC óf aan de door deze aangewezen vertegenwoordiger kennis gegeven. Het goedgekeurde en voorwaarde lijk goedgekeurde vlees en afvallen, is de eigenaar van deze dieren verplicht te verkopen en te leveren aan één of meer door het Bedrijfschap aan te wij zen afnemers op de voorwaarden als hierna omschreven. Het vlees wordt- geclassificeerd en; de prijs wordt bepaald door de P.T.C. in overleg met het Hoofd van de. Keuringsdienst; de verschillende klas?, sen en de voor de indeling geldende, eisen worden vastgesteld door het Be-, drijfschap. De vrijbankslagers dienen op door het Bedrijfschap vast te stellen tijd stippen bij de P.T.C. de distributiebe scheiden in, zulks ten einde verant woording van de verkoop van het hün toegewezen vlees af te leggen, dan wel zij leggen een verklaring over, inhou dende, dat verkoop van het vlees en de afvallen zonder in ontvangstneming van distributiebescheiden is geoorloofd en afgegeven door het hoofd van de Vleeskeuringsdienst, die niet dan na gepleegd overleg met de P.T.C. tot af gifte van een dergelijke verklaring overgaat. De tegen in ontvangstneming van de distributiebescheiden afgeleverde, on-, derscheidenlijk de na afgifte van de- voren bedoelde verklaring afgeleverde hoeveelheden vlees en afvallen moe ten overeenstemmen met de toegewe zen hoeveelheid dezer producten. De prijzen voor de in nood gedode en gestorven runderen zijn door het Be drijfschap per kg geslacht gewicht als volgt vastgesteld: Goedgekeurd: AA 1.80—1.73, A 1.71 —1.62. B 1.59—1.50, C 1.49—1.42, CC 1.41, D 1.40—1.29, wrak ten minste 0.91. Voorwaardelijk goedgekeurd per kg ge slacht gewicht: AA, A, B 1.12— 1.07; C en CC 1.05—1.00; D 0.99 —0.93 wrak 0.91—0.87. Stcrelisatie per kg geslacht gewicht; AA, A, B, C, CC en D 0.50—0.47, wrak 0.43—0.37. Binnen deze grenzen worden door de P.T.C. in overleg met het Hoofd van de Vleeskeuringsdienst de prijzen vastge steld. Hierbij worde de kosten overeen komstig de voorschriften van het Be drijfschap voor rekening van de aan voerders gebracht. De uitbetaling heeft plaats vanwege de P.T.C. De Commissie van Uitvoering van de Vleeskeuringsdienst in de Kring Barsingerhorn, LOGGERS, voorzitter- TAYLOR, secretaris. EEN TAAK VOOR DE JUSTITIE Deze circulaire geeft dus aan, de gang van zaken bij de verwerkings dienst behoort te zijn. In hoeverre nu door verschillende personen tegen deze gang van zake# is gezondigd, wordt thans onderzoek Wanneer men zo zijn oor te luiste ren legt is hier keer op keer tegen de bepalingen in gehandeld. Wjj willen dit niet tegenspreken. maar wij kunnen het ook niet be amen. Dit is een taak van de Justitie, die zeer zeker de binnen gekomen klachten thans serieus aan een onder zoek onderwerpt en met belangstel ling wachten wjj af wat deze onder zoekingen zullen opleveren. De angst die sommigen schijnen t® bezitten, dat deze affaire in de doof pot zal worden gestopt, komt ons vri) ongemotiveerd voor.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2