Prinselijk Paar brengt officiéél bezoek D.O.K.E.V. viert 40-jarig jubileum „Willemsoord" wint de beker 35 saluutschoten ter begroeting Winkels Zaterdagmiddag gesloten? WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Dr. Bruins Slot komt spreken voor de A.R. Een reuze-snoekbaars Tweeduizend bezoekers trotseerden de regen bij de finale Athletiekploeg Kon. Landmacht Stemmen in een andere gemeente Burgerlijke Stand Is Kier iets van U bjj? H.T.C. II geslagen BISCHOFF Baby Jasjes en Manteltjes 14.80 20.75 25.75 Hr. Mi. „BANCKERT" Voor trouwe dienst Wü kunnen thans nadere bijzonderheden bekend maken omtrent bet bezoek dat H. K. H. Prinses-Regentes Juliana en X. K. H. Prins Bernhard aan het einde dezer week aan Den Helder hopen te brengen. Dit wordt een officieel bezoek, gekoppeld aa. een officieus besoek aan de eilanden Texel en Terschelling. Aan boord van het prinoelijk Jacht „Piet Hein" reizen de Prinses en de Prins Donderdag naar Texel. Vrijdag arriveren zij ter rede van Den Helder, waar het hoge bezoek met groot saluut zal worden ver welkomd. De Prinses en de Prins zullen hier verschillende wedstrijden in het kader der O. en O.-Sportweek bijwonen, en voorts getuige zijn van de start der Nationale zeilwedstrijden op Zaterdagmiddag a.s. Het ligt in de bedoeling, dat de „Piet Hein", komende van Texel, Vrijdagmid dag om half één ter rede van Texel zal aankomen in de kiellinie der voor an ker liggende oorlogsschepen, Hr. Ms. „Karei Doorman", „Jacob van Heems kerk, „Van Kinsbergen", „Soemba" en „Floris". Met 35 saluutschoten zullen de vorstelijke bezoekers worden ver welkomd. Wanneer het prinselijk jacht omstreeks één uur gemeerd zal liggen voor het Commandementsgebouw der Marine, zullen Prinses Juliana en Prins Bernhard door burgemeester Ritmees ter officieel worden ontvangen, waarbij tege*- 'oordig zullen zijn de minister van Marine a.i. Z.Exc. Fiévez, de Com missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, baron De Vos van Steenwijk, de Commandant Zeemacht Nederland, schout-bij-nacht J. J. L. Willinge en de Commandant Marine Willemsoord, kapitein ter zee I. W. Reijnierse. Na de inspectie van de ere wacht van honderd matrozen gaat het gezelschap per auto langs Hoofdgracht, Kanaalweg en Helden-der-Zeeplein naar het Raadhuis, waar men te omstreeks half twee zal arriveren. Onder aanwezigheid van de wet houders en een aantal genodigden zal aan de hoge gasten een over zicht worden gegeven van de jong ste geschiedenis van onze stad, waarbij uiteraard de wederopbouw een belangrijk onderwerp van be spreking zal uitmaken. De ten raadhuize aanwezige maquettes zul len daarbij goede diensten bewij zen. Om half drie vertrekken de hoge gasten, om een bezoek te brengen aan het Koninklijk Instituut. De auto's zul len rijden langs de route Kerkgracht, Koningsplein, Koningstraat, Spoorstraat Nieuwe Kerkplein, Weststraat, Hoofd gracht, Buitenhaven. Volgens een oude marine-traditie zal het gezelschap met gejoel vanaf het Wachtschip worden begroet. Voor het Tnstituut zullen de adelborsten aangetreden staan. Een ere wacht zal worden gevormd uit de be manning van Hr. Ms. „Neptunus". Na het bezoek aan het Instituut embarke- ren de Prinses en de Prins weer aan boord van de „Piet Hein". Vrijdagavond hopen zij om ongeveer kwart'over zeven getuige te zijn van de schermwedstrijden in het kader der O. en O.-Sportweek, om daarna in het zwembad op de Rijl 'f een gedeelte van de zwemwedstrijden bij te wonen. Arendskerk, 19-6 van Amsterdam te Rotterdam; Baltic (Coaster) Gibral tarR'dam, pass. 20-6 Wight; Blijden- dijk, 20-6 van Newport News te Balti- more; Dordrecht (T), Abadan-Land's End, 20-6 te Suez; Clavella, 19-6 van R'dam naar Curacao; Garoet, R'dam— Batavia, 19-6 18 uur van Aden; Groote- kerk, R'damAustralië, 19-6 van Fre- mantle; Henk (Coaster), 21-6 v. Batavia te R'dam; Jaarstroom, 20-6 v. R'dam naar West-Afrika; Jobshaven, Huelva— R'dam, pass. 20-6 Ouesssant; Leuve- kerk, 20-6 v. Bremen naar Le Havre; Lekhaven, R'damBuenos Aires, 20-6 te Antwerpen; Lutterkerk, 20-6 van Abadan naar Bahrein; Mapia, 20-6 v. Poeloesamboe naar Soerabaya; Muider- kerk, Amst.—Lobito, 21-6 te Monrovia; Maas, Cuidad Trujillo—Antwerpen, pass. 19-6 Azoren; Macoma, Fahaheel— Havre, pass. 19-6 Gibraltar; Maetsuy- ker, 19-6 van Singapore naar Batavia; Mariekerk, R'damJapan, 21-6 te Shanghai; Nieuw Amsterdam, 19-6 van Southampton te Rott.; Oranjefontein, 20-6 van Beira te Durban verwacht; Prins Willem II, R'damGolf van Me xico, pass. 19-6 Flores; Radja, 20-6 van Port Elisabeth te Durban; Sommelsdijk, BataviaNew York, 20-6 te Aden; Ab- bedijk, R'damNew Orleans, 19-6 van Antwerpen; Alcor, Rio Grande do Sul— R'dam, pass. 20-6 Madeira; Aldabi, 19-6 var Rio de Janeiro naar Bahia; Alge- nib, AntwerpenPernambuco, pass. 19-6 St. Vincent; Alhena, 20-6 van Rio de Janeiro te Santos; Amsteldijk, 18-6 van New York naar AntwerpenRot terdam; Amstelkerk, 21-6 van Grand- bassam naar Monrovia; Bali, 22-6 van Port Said te Halifax verwacht; Arkel- dijk, R'damNew York, 19-6 v. Ant werpen; Kota Baroe, JavaR'dam, 20-6 van Port Said; Loosdrecht, R'dam— Perzische Golf, 20-6 te Genua; Meer kerk, 19-6 van R'dam te Antwerpen; Modjokerto, JavaR'dam, pass. 20-6 17 uur Malta; Prins Frederik Hendrik, R'damMontreal, 20-6 200 mijl van Bell Isle; Prins Johan Willem Friso, Ant werpenHalifax, pass 21-6 Scillies; Rcndkerk, R'dam—-Calcutta, 19-6 te Madras; Stad Vlaardingen, 19-6 van Norfolk naar Rotterdam; Veendam, 22-6 circa 8 uur v. New York te Rotterdam verwacht; Winterswijk, 18-6 v. Gdynia te Civita Vecchia; Nederland (T), Rot terdamBahrein, pass. 21-6 Kaap St. Vincent; Poelau Laut, New York Java, pass. 21-6 Gibraltar; Roepat, 22-6 van Soerabaya te Makassar verwacht. OPENING ZEILWEDSTRIJ DEN. Zaterdagmorgen hoopt Z. K. H. Prins Bernhard een inspectie-bezoek te bren gen aan het Fort Oostbatterij en Hr. Ms. „Neptunus", waarna het prinselijk paar 's middags om één uur vanaf het Wierhoofd getuige zal zijn van de start der Nationale Zee- en Rede-zeilwed strijden der Koninklijke Marine Jacht club. Het speekt vanzelf, dat het Wier hoofd voor het publiek gesloten zal zijn. Men heeft echter ruimschoots ge legenheid, de starts vanaf de Dijk gade te slaan. Tegen drie uur zal het prinselijk paar •via de route Hoofdgracht, Kanaalweg, Postbrug, Koningsplein, Polderweg, Middenweg, Sportlaan naar het voet balveld rijden, waar dan de voetbal wedstrijd MarineLandmacht zal wor den gespeeld. In dit verband vestigen wij er de aandacht op, dat na kwart vóór drie geen bezoekers meer op het terrein zullen worden toegelaten, tot op het moment, dat Prinses Juliana en Prins Bernhard hun plaatsen op de tri bune zullen hebben ingenomen. Zo mo gelijk zal daarna het hek weer voor houders van toegangsbewijzen worden opengesteld. De vorstelijke bezoekers zullen zeer waarschijnlijk tijdens de rust het ter- rein verlaten, en zich weer naar de „Piet Hein" begeven, om daarmee af te reizen. Omtrent de aanwezigheid van één of meer prinsesjes zijn nog geen definitie ve gegevens bekend. DE WINKELS GESLOTEN? In Helderse winkelierskringen over weegt men, de zaken Zaterdagmiddag na half één te sluiten, teneinde een ieder de gelegenheid te geven een be zoek te brengen aan de voetbalwed strijd of een kijkje te nemen bij de zeilwedstrijden. Wij willen deze win kelsluiting krachtig stimuleren. Het moet mogelijk zijn, om voor deze zeer bijzondere gelegenheid het doen van inkopen te verschuiven naar een ander tijdstip, hetzij naar de Vrijdag, hetzij naar de Maandag. Het is dan echter wel wenselijk, om het een en ander uiterlijk Donderdag a.s. bekend te ma ken. Wij stellen ons voor, in de Hel derse Courant van Donderdag a.s. defi nitieve mededelingen daaromtrent te doen. Laten wij besluiten met de opwek king, om onze stad in ieder geval Vrij dag en Zaterdag a.s. een zee van vlag, gen te doen zijn! De Anti-Revolutionnaire Kiesvereni ging „Groen van Prinsterer" belegt Donderdagavond 24 Juni a.s. in de bo venzaal van het Militair Tehuis aan de Kanaalweg een vergadering, waar als spreker zal optreden het Tweede Kamer-lid dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, hoofdredacteur van het dagblad „Trouw". Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. De bijeenkomst begint om acht uur. Zondagmorgen ving de heer S. de Does uit de Koningstraat in één van de talrijke sloten in de A.-Paulowna- polder een snoekbaars van 93 cm. leng te. Het beestje woog 14 pond en 3 ons Het zal de vissers zeker interesseren, dat hij deze snoekbaars ving aan de werphengel, met spieringaas. Toen 22 minuten na het aanvangssein de rechtsachter van L.S.K. Bussum even een steek liet vallen, betekende deze kleine misstap in feite tevens de nederlaag voor de Bussummers. De midvoor van K.M.W. ving de bal op, opende subliem met een pass naar zijn rechtsbuiten, die met de buitenkant van zijn schoen de bal fraai in het net schoot. Een 1—0 voorsprong voor Willemsoord en dat tegen de sterke wind in. Reeds verleden week lieten wij uit komen dat de finale eerSÖtrijd zou wor den tussen techniek en snelheid aan de ene kant en routine en faire ro buustheid aan de andere kant. Wel kwam de snelheid van LSK met de gladheid van het veld minder uit, maar toch waren het bovengenoemde factoren, die in deze wedstrijd domi neerden. Het was jammer dat de regen als spelbreker fungeerde, waardoor er veel van de spelers gevergd werd, voor sommigen zelfs teveel. Maar toch heeft de wedstrijd tot het einde toe geboeid, zodat het in grote getale (ruim 2000) opgekomen publiek de re gen trotseerde en zich zelfs van zijn meest sportieve zijde deed kennen door alle 22 spelers luide aan te moedigen. De Bussummers vielen over het ge heel genómen iets tegen en dat hun totaal-prestatie onbevredigend was, kwam grotendeels doordat de voorhoe de te weinig gebruik maakte van een schot. Het samenspel werd te ver door gevoerd en de robuste verdediging van W. kreeg hierdoor steeds gelegenheid om in te grijpen. Wel moest de doelman van W. er enkele malen aan te pas komen, maar gevaarlijk werk was dat aanvankelijk niet. De aanvallen van W. waren tegen de wind in zelfs gevaarlijker en vooral de vinnige linksbuiten wist zich nogal eens door de LSK-verdediging heen te werken. Toch was het meest de rechts buiten van Willemsoord die de kansen kreeg, maar voorlopig gingen deze door slecht schieten verloren. De Bussum mers probeerden de aanvallen steeds op te bouwen door het middenveld, waarbij vooral de rechtsbinen een gro te handigheid demonstreerde. Maar de achterhoede van W., kundig gesteund door de linkshalf en midhalf, gaf geen krimp. Een hard schot van de linksbuiten der luchtstrijdkrachten zou de Mari ne-doelman bijna verrassen, doch op het juiste moment onderschepte hij de bal fraai. Bij de volgende tegenaanval van W. kwam het reeds gememoreerde doel punt ter wereld en juist dat doelpunt maakte de Bussummers eerst goed wakker Er volgde een juweel van een schot van de voet der B-midvoor, maar doelman Scheurleer werkte de bal corner. Goed genomen kwam deze voor doel, doch ook nu weer werd de bal weggewerkt. De gelijkmaker hing in de lucht, doch het ontbrak ten enen male aan een schutter bij de Bussum mers. Steeds werd er gecombineerd, waarbij echter te weinig openingen in de W.-verdediging werden gebracht. De tegenaanvallen van W daarentegen waren meer doortastend en nog juist voor de rust kregen de linksbuiten en midvoor een opgelegde kans. De schoten waren hard en strak, doch juist naast doel. Tijdens de rust hield het muziek korps van het 2e Territoriale Bataljon uit Haarlem het publiek bezig, even als zij dit reeds vóór de aanvang van de wedstrijd deed. Door het niet be schikbaar zijn van de Marinierskapel hadden de Haarlemmers deze taak op zich genomen. En zij deden dit naar ieders genoegen. Correct was hun marcheren en perfect het musiceren, precies zoals de burgemeester dit na afloop ook zei.' DE TWEEDE HELFT was nog natter dan de eerste, maar voor de spelers maakte dit weinig uit. Er werd nog energieker gevochten om de bal en hoewel het spel van de veldomstandigheden had te lijden, werd de spanning, naarmate de tijd ver streek, groter. De verwachte doelpunten voor de Marine bleven voorlopig uit, doordat ook zij van de harde wind niet het juiste voordeel wist te trekken. En nu bleek dat ook de tegenaanvallen van LSK gevaarlijker waren, waarbij de baltechniek wel een grote rol speel de. Voor doel bleef Bussum echter in dezelfde fout van kort spel vervallen, zodat alles tenslotte op niets uit liep.' Eerst nadat 13 minuten vóór het ein de de rechtsbuiten van W., via een vlijmscherpe pass, keurig naar binnen kwam en de stand op 2—0 bracht, gin gen de Bussummers de vleugels in het spel betrekken. Vooral de rechtsbuiten kreeg tijn aandeel in de strijd. Nadat hij eerst tweemaal werd onderbroken in zijn po ging om de achterstand te verkleinen, leek het er op dat de derde maal succes zou opleveren. Slechts door ongeoor loofd aanvallen wist de linkshalf van W. hem tot staan te brengen. Dit kwam de heren echter op een vrije schop te staan, die keurig voor doel kwam. Even een verwarring in de doelmond van W., toen een forse knal met de bedoeling de bal weg te werken, doch tegen een medespelers aan en de bal verdween in 't doel, 2—1. 'n Gelukkig doelpunt, doch een verdiend doelpunt. Kort hierop, na enige vergeefse aanvallen voor de ge lijkmaker, kwam het einde van deze faire, goed geleide wedstrijd. PRIJSUITREIKING De burgemeester reikte de prijzen uit. Hij deed dit met een waarderend woord voor de beide elftallen, een dankwoorV aan de organisatoren die dit alles in onze stad mogelijk maakten en een apart woord aan de kapel voor het muzikale gedeelte. De K.M. Willems oord kreeg de beker, een fraaie lau werkrans en 11 draagmedailles. Het elf tal van de luchtstrijdkrachten Bussum een lauwerkrans en eveneens* 11 draag medailles. Met een opwekkend woord aan het Comité O. en O. om ook het weer beter te organiseren, besloot de burgemeester zijn rede. Verschillende personen, o.a. kol. Ba- rendregt, feliciteerden de spelers met de geleverde prestatie. Vermelden we nog dat de spelers, staande voor de tribune, voor de aan vang van de wedstrijd werden voorge steld aan de burgemeester en dat onze eerste burger tevens met een forse trap de bal aan het rollen bracht. HEDENAVOND ATHLETIEK Hedenavond 7 uur kornet de Land macht en de Marine tegen elkaar uit op athletiekgebied. Verschillende vooraan staande krachten nemen daaraan deel. o.a. de oud-kampioen van Nederland. Van der Poll. Nog juist op tijd bereikte ons de deel nemerslijst van de Kon. Landmacht, met de namen der athleten die van avond zullen uitkomen in de atletiek wedstrijden op het HRC-terrein. De deelnemers der Kon. Marine werden reeds in het Sportweek-journaal gepu bliceerd. De Landmacht-deelnemers hebben rode rugnummers, de Marine deelnemers zwarte. De rugnummers zijn voor de namen geplaatst 10t meter hardlopen: 61. H. G. Prins, 2e luitenant. 62. A. C. van Leeuwen, korporaal. 53. W. de Vries, korporaal. 400 meter hardlopen: 54 IJ. D. T. Elstak, 2e luitenant. 55. G. Leijs, sergeant. 56. M. Aijkens, korporaal. 800 meter hardlopen: 54. IJ. D. F. Elsstak, 2e luitenant. 57 D. Koel, sergeant-majoor. 53. P. L. G. Verraa, soldaat. 1500 meter hardlopen: 59. W. J. Groen, soldaat. 60. T. Govers, soldaat. 61. J. J. Jansen, soldaat. Verspringen met aanloop: 62 J. J. W. van Loozen, 2e luitenant. 63. J. B. P. Symons, sergeant. 64. J. H. Hardy, sergeant. Hoogspringen met aanloop: 62. J. J. W. van Loozen, 2e luitenant. 65 R. Wind, sergeant. 66 W. Versteeg, sergeant. Discuswerpen: 67 J. F. v. d. Pol, sergeant. 65 B. J. Brilman, sergeant. 69. J. R. Meckels, le luitenant. Speerwerpen: 67. J. F. v. d. Pol, sergeant. 66. W. Versteeg, sergeant. 70. A. Petarus, 2e luitenant. Kogelstoten: 71 A. H. Nieskens, sergeant. 68. B. J. Brilman, sergeant. 72. L. D. Nijhuis, sergeant-majoor. V.H.K. 100 meter hardlopen: 73 A. Buchele, soldaat le kl. 74. M. Holtgreve, sergeant. 75. R. Volders, korporaal. Reserve: 76. P. E. Florijn, soldaat. Verspringen met aanloop: 75. R. Volders, korporaal. 74 N. Holtgreve, sergeant, 77. P. Jas, korporaal. Reserve: 73. A. Buchele, soldaat le kl. 78. Alg. res. In ons nummer van Zaterdag j.1. schreven wij onder het hoofd „Stem men in een andere gemeente" onder meer: ,Dit houdt dus in, dat zij die gedu rende het laatste halfjaar uit de over zeese gebiedsdelen of uit het buiten land naar Nederland zijn gekomen, dit jaar nog niet aan de stemming kunnen deelnemen, daar hun namen nog niet op de kiezerslijst zijn geplaatst". Dit is echter slechts van toepassing op diegenen onder hen, wier namen van het bevolkingsregister werden afgevoerd, en dus niet bijv. op militai ren die voor het vervullen van hun dienstplicht in Indië verblijf hebben gehouden, daar de namen van deze kiezers niet van het bevolkingsregis ter, en dus ook niet van de kiezers lijst werden afgevoerd. De betreffende alinea had dus moeten luiden: „Dit houdt dus in, dat zij, die ko mende uit het buitenland of de over zeese gebiedsdelen, na 31 December 1947 in het bevolkingsregeister zijn opgenomen, dit jaar niet aan de stem ming kunnen deelnemen, daar zij nog niet op de kiezerslijst mochten wor den geplaatst". (Van 14 t/m 19 Juni 1948). Bevallen: H. M. Jansen—Verhorst, d. G. de VriesAnneveldt, d. F. H. Bremervan Geenhuizen, z. G. M. KokPaagman, z. A. Sinke— Flammang, z. A. CarleburLooijen, z M. G. WegmanWarmerdam, z. W. C. BehrensWamsteker, z. C. C. Lucasvan der Steen. z. A A. Rui tenBroekhuizen, d. W Wolzak- Dijkstra, z. W. PasterkampPetter, N. van VelzenKoeslag, d. J. BenekerBrasser, d. E. van der MeijdenMeurs, z. Ondertrouwd: G. H. Molenaar en D. J. Hilboesen. H. Zondervan en M C. Nordman. P. W. C. Dekker en A. J. J. de Cocq. C. D. van den Blink en C M. Minnaar. M. Staring en H. d° Vries. L. de Vries en G. Ferwer- da. J. P. van Gijn en F. G. A. C. Ruig. Getrouwd: H. H. Th. Winnubst en J. M. van Tienen. P. Kossen en M. W. de Groot. M. Blom en F. J. Mul ler. C. J. Jonker en A. Wulffelé. P Terpstra en A Leen. G. Katte- vilder en M. Smid. H. Verhoef en J. W Swart. Overleden: G. Bakker, wed. van J. Koorn, v„ 82 jaar. A. Kruijff, v„ 40 jaar. H. Geertsema, m„ 47 jaar. D. de Waard, wed. van W. A. Conijn, v., 53 jaar. J. J. Bremer, m„ 31 jaar. C Langereis, m„ 85 jaar. H. Kraan, m., 67 jaar. Gevonden: armband, autoped. En gels leesboek, paar handschoenen, filter, drie jasjes, kop van een rij wiellantaarn, portemonnaie, pakje shag, sleutel, twee tassen, twee vul penhouders, windjack, lap stof. Verloren: bankbiljet 10, ceintuur, armbandhorloge, glacé handschoen, stukje kant, stukje rozenkrans, kin dersokje, vulpen, zwembroek. Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. H.T.C. II heeft het in haar promo tie-wedstrijd tegen Inside 4 uit Alk maar niet tot een overwinning kun nen brengen. Integendeel, het werd een 71 nederlaag. De cijfers 71 zijn echter sterk geflatteerd. De heer De Groot verloor zijn eer ste set met 3—6. De tweede set werd een fraaie 6—2, waarna de der de set volgde. De heer De Groot stond met 4—0 voor, toen een regen bui het spel kwam storen. De onder breking, die volgde, was funest voor de concentratie, want de set werd met 57 verloren. En juist deze tegenslag werkte op het gehele team totaal verkeerd. De heer Rijpma bijvoorbeeld speel de 7—5, 4—6 (na een stand van 44) en daarna 06. Wel een be wijs, dat men zich niet meer bewust was van eigen kracht. Enfin, het vol gende seizoen maar beter H r.C.'ers." Door de O. en O. sportweek heeft het bestuur van H.T.C. besloten de kampioenschappen uit te stellen en wel tot begin Juli. Deze vinden dan plaats van 5 tot 7 Juli. De inschrijving kan nog plaats vin den tot 1 Juli. Koopt bij Wij ontvingen het officieuze bericht, dat Hr. Ms. torpedobootjager „Banc- kert" op 17 Augustus a.s. uit Batavia naar Nederland zal vertrekken, en dat het schip op Vrijdag 17 Sept. d.a.v. te Den Helder zal binnenlopen. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat mej. T. Wesselson, dienstbode bij (Je fa milie Bolhuis, Singel 115, alhier, haar intrede deed in dat gezin. In verband daarmede werd haar door H.M. de Koningin de eremedaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau toegekend. De onder scheiding werd haar door de burge meester toegezonden, vergezeld van een schrijven van gelukwens. Anna Paalotvna. De gymnastiekvereniging D.O.K.E.V., de groote club van Siewers, werd op 21 Juni 1908 te Van Ewijcksluis opge richt en vierde j.L Zaterdag haar 40- jsrig bestaan. Receptie. In de met bloemen en slingers ver sierde zaal van de heer De Boer (bloe men van de heer W. Cornelissen) hield de jubilerende vereniging des middags receptie. Voorzitter Vergouwe heette in het bijzonder burgemeester Mijnlieff en diens echtgenote welkom en verder de andere leden van het dagelijks bestuur der gemeente, de wethouders Dekker en Lubbert en de gemeente-secretaris, de heer C. Keyzer; de afgevaardigden van het kringbestuur H. N. K. en van diverse verenigingen. Aan het historisch overzicht dat de voorzitter gaf ontlenen we: Het eerste bestuur bestond uit de he ren: G. Keuris voorzitter, H. Busé pen ningmeester, H. Schouwvlieger v.vz., P. Vogelenzang secretaris en P. Hey- ligenberg comm. De eerste directeur was A. Zeeman en van de 13 leden, die de vereniging oprichtten, is P. Siewers nu al bijna 30 jaar directeur en G. Meuleveld nog steeds donateur. Op 21 Maart 1909 gaf de vereniging de eerste uitvoering in cafg Keuris, in 1911 kreeg zij haar vaandel. Van 1914— 1618 (eerste wereldoorlog) moest men stoppen en 1916 (watersnood!) gingen de toestellen verloren. April 1919 begon men weer. In 1921 werd de damesafde ling opgericht. Een jaar lang was de heer H. Pennekamp leider, daarna nam Siewers die op zich en tekenend voor hem deed hij dit de eerste "4 jaar zonder beloning omdat hij vond dat eerst maar eens moest blijken of hij de geschikte persoon er voor was. Nog enige jaartallen: 1924 eerste jeugd-afd. te Kleine Sluis; 1925 dames- af d. in Breezand, waarvoor H. Delver zich verdienstelijk maakte; 1933 25-jarig bestaan; Siewers krijgt de medaille van verdienste van het Kon. Ned. Gymrt. Verbond: 1935: Afd. v. Ewijcksluis (de bakermat) opgeheven; 1943; mej. I. Spigt wordt als eerste in de Dokev- geschiedenis waardig gekeurd om opge nomen te worden in het keurcorps van Nederland. Zij weet zich verscheidene malen daarin te handhaven; 1946; mej. I. Spigt en de heer A. Groenendijk be halen het kampioenschap van de turn kring H.N.K, en 7 andere Dokev-leden plaatsten zich in het kring-keurcorps. Nadat de heer Vergouwe de directeur Siewers (40 jaar lid) en de penning meester VV. de Jongh (30 jaar lid) had gefeliciteerd, richtte hij nog enige vrien delijke woorden aan het adres der ei eleden Ab. Langereis, H. Delver en D. de Jong en de oudste damesleden de dames Meeldijk-Vader, Bakker-Van Eeten en Van GenderenKranenburg. Sprekers. Burgemeester Mijnlieff herinnerde aan de vele uitvoeringen, ook in revue- voim. Zij gaven het publiek veel te ge nieten en te leren. Toch is dat slechts bijzaak. Het college van B. en W. wil door zijn aanwezigheid tonen, dat het Dokev wil eren om wat deze vereniging voor de volksgezondheid deed. Maar met alleen het lichaam werd geoefend, de leden werden door de tijd en aan dacht die zij daaraan besteedden ook afgehouden van andere, minder goede dingen en opgevoed in sportieve geest. Voor dit alles dank zeggend en met de wens, dat' men onder leiding van de heer Siewers even enthousiast als tot nu toe zou doorgaan, bood spr. namens het gemeentebestuur een mooie bloe menmand aan. De heer Kaan vertegenwoordigde net kringbestuur van H.N.K., daar de voor zitter, mr. Breebaart, verhinderd was. Spr. wees op de goede verstandhouding tussen DOKEV en de kring, huldigde de heren Siewers de De Jong, zei lat men in de kring nog op het jubileum zou terugkomen en bood als herinne ring een medaille aan, daarbij de wens uitend dat Dokev zou bloeien en groei en steeds een sieraad van het K.N.G.V. zou blijven. De heer C. Keijzer zou als oud-col lega van de directeur bebben kunnen spreken, want hij heeft hier nog de gymn.ver. Tokido geleid. Ook als ve teraan van Dokev of als plaatselijk lid van de commissie van beroep van het K.N.G.V. had hij het woord kunnen voeren, maar hij deed het als voorzitter var. de voetbalver. B.K.C. De heer Keijzer wees dan o.m. op de samen werking van beide verenigingen bij verschillende gelegenheden en bood '.er bestrijding van de kosten der feestvie ring een geldelijke bijdrage aan. Verder feliciteerden en boden ge schenken of bloemen aan de heer J. Borgo voor de harmonie Concordia; zaalhouder de Boer, die mede namens z'n echtgenote de prettige samenwer king roemde en een mooie beker aan bood aan de vereniging en aan de he ren Siewers en De Jong 'n fles likeur; mej. T. van Wilsem voor de zangver. Vriendschap; de heer J. J. Jongejans voor mandoline- en accordeonclub. Schriftelijke felicitaties waren er van de zusterverenigingen uit Oudkarspel, Nrd.-Scharwoude (Hercules en Hygiëa) Julianadorp (Sportlust) Texel en Wie- ringen; van de Middenstandsver.; le- vensmiddelenbedrijf Meeldijk; Wandel sportver. „Door weer en wind"; J. C. Geerligs en echtgenote en mevr. Ver- bruggenVan der Goes (Leeuwarden). De heer Vergouwe beantwoordde in korte, pittige speeches allen die het woord voerden en tussen een en ander in werden verversingen aangeboden. Bij de sluiting dankte de voorzitter nog de ereleden Langereis en Delver, eens steunpilaren van Dokev voor hun aanwezigheid, benevens de heer Bossen, zaalhouder te Breezand, die steeds be reid was zijn zaal voor uitvoeringen be schikbaar te stellen. Ook de heer W. Cornelissen, die de zaal zo keurig ver sierde, de pers en verder allen, die deze middag hun belangstelling en me deleven toonden, werden in zijn dank woord betrokken. BOND VAN PLATTELANDS VROUWEN. Op de bijeenkomst van de afd. A.- Paulowna en Breezand van de Bond van Plattelandsvrouwen werd door de voorzitster, mevr. WilmsGeerligs, in het bijzonder mevr. Liefhebber— Speets welkom geheten, die deze avond met haar voordrachtskunst zou vullen. Na het zingen van het Bondslied ver telde mevr. Liefhebber een sprookje van de Deense schrijver Andersen, over de moederliefde. De vier gedichten, die zij liet volgen, werden evenals het voorgaande met grote aandacht aange hoord. Hierna kwam de reis van de afd. naar de tentoonstelling in Den Haag ter sprake. Op welke wijze en wanneer deze reis gemaakt zal worden, wordt rog nader bekend gemaakt. Het verslag over de algemene ver gadering te Utrecht werd door mevr. ae Vries voorgelezen en zij moeht voor de uitgebreide weergave de dank der vergadering oogsten. Mevr. Liefhebber, hierna weer het woord krijgend, las voor uit het boek van Ernst Claes. waarin hij zijn land en volk beschrijft. Na een dankwoord tot mevr. Lief hebber deelde de voorzitter nog mede, dat de volgende avond een film over zoutziederij gedraaid zal worden en nog enige andere filmpjes, met onder werpen. waarin vrouwen belangstellen. Daar Veerburg niet gemakkelijk ver duisterd kan worden, worden deze films in de Apollo-bioscoop te Breezand ver toond. Texel OVERBRUGGINGSTOELAGE VOOR SCHAPENHOUDERIJ OP TEXEL (Van onze Haagse redacteur) Den Haag. Juni. De schapenhou derij op Texel zal opgenomen worden in de uitkering van een overbrug- g:ngstoel#ge, die in het vooruitzicht is gesteld naar aanleiding van de motie- Groen, die in het najaar van 1947 in de Tweede Kamer is aangenomen. De ze motie vraagt o.a. aan de regering een tegemoetkoming voor de kleine boerenbedrijven op de lichtere gron den, die slechts geringe bedrijfsuit- komsten hebben en dus in een nade lige positie verkeren ten opzichte van de boeren op de betere gronden. De regering heeft steun toegezegd tot een bedrag van f 84.000.000 en re gelen voor»de verdeling van deze som ontworpen. Aanvankelijk zou *de scha penhouderij op Texel niet voor een overbruggingstoelage in aanmerking komen, doch later is voor deze groep een uitzondering gemaakt. Ook voor de kleine boeren op Wal cheren, die door de oorlog sterk gele den hebben, heeft de Commissie voor de KJeine Boerenvraagstukken uit de Stichting voor de Landbouw nu om het maken van een uitzondering ver zocht. Het hoofdbestuur van de Stich ting heeft dit verzoek evenwel afge wezen.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2