DOBBER en KLIEKJE C DB ZWAKTB SCHADUW D De zeven boeren van Bodrolaszi Wij luisteren naar... De nieuwe grondbezitters Draken- en Swallowzeilers voor de Olympische Spelen Stopt op veilige manier transpireren in de armholte. ARRID 1.50 Nederland is een slechte bedelaar ABONNEERT U OP DIT BLAD IN ZUID-AFRIK yAN KfABU £N door Jin Dirk van Exter - Nederland herwint zijn levenskracht Sterftecijfer lager dan ooit (Van onna reizende redacteur) BODROGOLAZSI, Juni. Het is Zondagochtend vroeg als zeven boeren van het kleine dorp Bodro golazst tegenover mij plaats nemen ln het armzalige raadhuis, waar ook de gemeentesecretaris voor deze gele genheid z(jn plaats achter de paperas- eenwinkel heeft Ingenomen. Ergens in een hoek staat een gendarme tegen de muur geleund. Weelde de- monsteert dit raadhui* allerminst: bonten vloer zonder bedekking, hou ten banken bU de porseleinen kachel, kale muren met overheids- aankondi gingen en uittreksels uit nieuwe wetten in groten getale. De zeven boeren behoren tot de 650.000 nieuwe grondbezitters met elk gemiddeld vijf hectares. Zij hebben met de andere dorpsbewoners het landgoed van de Benedictijner Orde onder elkaar verdeeld. De R. K. Kerk had ln Hongarije 400.000 hectaren grond in haar bezit Daar is nu nog 60.000 van over. Nog is zij de grootste grond bezitter van het land, zij het dan, dat dit bezit verdeeld is over een groot aantal kleine dorpsparochies. Waar de kerk niet de grond bezat was hij voor een groot deel in handen van aristo craten. Prins Paul Esterhazy bijv. be zat 127.268 hectare» en zijn „arme" neef graaf Maurit» Esterhazy beschikte al tijd nog over 81.920 hectares. In totaal telde Hongarije 1070 adellijke groot grondbezitters, die gemiddeld over on geveer 25.000 hectares konden be schikken. Deze aristocratische élite, klein in aantal zowel op de totale bevolking als op het aantal grondeigenaren (0,1 l>ct.), vormde tot en met het bewind- Horthy de heersende kaste. Zij had te genover zich de grote groep van 1.185.000 kleine boeren, die alle minder dan 2.5 hectares en gemiddeld niet meer dan één hectare bezaten. Dat deze groep in het parlement de oppo sitie vormde i« begrijpelijk: dat zij een (parlementaire) minderheid vormde werpt een «chril licht op Horthy's de mocratie. Tussen de zeer grote en de zeer kleine grondbezitter» in had men dan nog de groep der z.g. rijke boeren, die smalend met een Russisch woord ..Koelakken" werden (en worden) ge noemd. Hun welvaartspeil is met die der Nederlandse boeren op één lijn te stellen. Voor zover zij in het land aanwezig waren hebben de onteigende groot grondbezitters een stuk land mogen behouden, groot genoeg om hun gezin te onderhouden, zij het op een heel wat bescheidener schaal dan voorheen. Zij zijn niet vervolgd (tenzij in be paalde gevallen om andere redenen), gearresteerd of vermoord en zij wer den ook nu met rust gelaten. De nieu we eigenaren van hun land zijn de mannen, die van ouds dit land be werkten in dienst (zowat in lijfeigen schap) van de prinsen, hertogen, gra ven, baronnen en jonkheren. Zo zijn derhalve de zeven boeren van Bodrogolazsi gewezen dienaren van de Benedictijner Orde. Nog heb ben zij niet de fiere zelfbewuste hou ding van kerels, die weten wat zij waard zijn. Nog dragen zij geen laar zen (zoals de „koelakken") om hun welstand te demonstreren. De angst voor de landheer is in drie jaar tijds wel uitgesleten, maar nu moeten zij vragen van een vreemdeling beant woorden en daar staat een gendarme bij en een ambtenaar uit Boedapest; Eén is er wat driester dan de ande ren. Hij draagt een insigne met de Sovjet-ster. Het blijkt, dat vijf van de zeven Rooms-Katholiek zijn, één Gerefor meerd en één Grieks-Katholiek. Al leen de laatste zegt, dat hij niet aan politiek doet; de zes anderen noemen zich communist. Dat klinkt een beetje wonderlijk in mijn oren. Is dat louter dankbaarheid jegens het Rode Leger, dat de verdeling der landgoederen mo gelijk maakte? Ik tracht uit te vissen hoe diep hun overtuiging zit. Hebt u voldoende werktuigen? Neen, op geen stukken na. Werkt u dan samen in een coö peratie? Wij weten niet wat dat is. Is het niet voordeliger kolchozen te vormen, net als in Rusland? Dat strijdt tegen de geest van de Hongaarse boer. Koopt u gezamenlijk kunstmest in? Neen, elk afzonderlijk. Bent u allen lid van de (rode) boerenbond? Ongeveer 30 pet. van de boeren in ons dorp. Is iedereen tevreden over de grondverdeling? Voor 96 pt.: ja! Zijn de communisten beter behan deld dan de anderen? Geen antwoord.... Wat zegt de pastoor ervan? Die is er erg tegen. (Dit zegt een communist, die tevens lid is van het kerkbestuur.) Wat moet u betalen voor de grond, die u hebt gekregen? Voor gemiddeld vijf hectares jaarlijks 360 forint (80 gld.) aan de staat) Is het welvaartspeil der boeren gestegen in de laatste drie jaren? Wij hebben twee keer een slechte oogst gehad. Maar dit jaar zal het beter zijn, het regent. Waaruit bestaan uw maaltijden? Tweemaal per dag maispap en eenmaal brood. Maar dat geeft niet; wij zouden nooit terug willen naar de vroegere toestanden. Ik tracht nog wat los te krijgen over de verhouding tussen boer en over heid, maar dat lukt niet. Later hoor ik uit andere bron, dat de nationalisatie der industrie bij de boeren de vrees heeft gewekt, dat iets dergelijks ook met de grond zal gebeuren (vandaar het stille verzet tegen coöperaties). Bovendien zijn velen op het platteland met ingenomen met de schoolhervor ming. (Nadruk verboden) vimmre5.iaal V00r dat doel door de xvVNWV benoemde commissie van drie heeft aan het einde der gedurende de laatste drie weken gehouden keuze- wedstrijden bij het Pampus op het Llselmeer, de volgende zeilers aange wezen voor uitzending naar de komen de Olympische Spelen: Drakenklas.se: C. Jonker (stuurman), mr. Nijbakker en Dudok van Heel (be manning) met de „Joy". Reserveboot: Thalatta" met res. stuurman Jack van den Berg en reserve bemanning Van Duyl. Swallowklasse: De Vries Lentsch (stuurman), Keegstra (bemanning) met de „St. Margriet". Reserve stuurman: Vink. Algemeen reserve bemanning: De Bier. De keuze wedstrijden in de Firefly- klasse zijn nog niet beëindigd. De beslissing zal hier hetzij de vol gende week, hetzij over 14 dagen val len. Het Nederlandse drakenteam wordt zeer sterk geacht. Met de deelnemers uit de Scandinavische landen behoort ons land in deze klasse waarschijnlijk tot de sterkste deelnemers. De vooruit zichten bij de Swallows zijn minder gunstig, aangezien de Swallows een En gelse klasse vormen, die in ons land tot voor kort niet bestond (met het oog op de Olympische Spelen zijn vier bo ten gekocht, waarin men nauwelijks 2 maanden heeft getraind), is er weinig vergelijkingsmateriaal bij de hand. In Willem de Vries Lentsch, die van de 8 keuzewedstrijden er 6 heeft gewon nen, bezit ons land intussen een zeer bekwaam stuurman. Nieuw... Reukwerende Crème 1. Bederft de kleding niet - prikkelt de huid niet. 2. li onmiddellijk droog. Kan direct na het ontharen worden ge bruikt. 3. Stopt het transpi reren gedurende 1-3 dagen,- neemt de reuk weg. 4. Witte, vetvrije crème met irisse geur. 5. Beschermt Uw kleding tegen transpiratie vlekken; maakt sous-bras overbodig. „In aanmerking genomen hun bul tengewoon grote behoeften hebben de Nederlanders daarmede minder te koop gelopen dan enig ander volk van de 16 bij het Marshallplan betrokken lan den" zo schrijft de „News Week", een vooraanstaand Amerikaans tijdschrift. De Nederlanders zijn geen goede be delaars. Tientallen jaren lang was hun levensstandaard de hoogste in Europa. Zij waren eerlijke en handige tussenpersonen voor de grote rijkdom men van Oost ïndië. Zij kochten goed en op verstandige wijze de producten van de Amerikaanse industrie en hun landbouw en industrie pasten zich goed aan met die van het industriële hart van Europa-Duitsland. De Neder landers weten, dat hun vroege positie als heer en meester in Nederl. Indië voor altijd voorbij is, ofschoon zij natuurlijk hopen de commerciële over heersing daar te herkrijgen. Juist thans evenwel komt slechts heel weinig rubber en copra uit Indonesië, terwijl de onderhandelingen met de republi keinen eindeloos voortduren, bij een onbehagelijke wapenstilstand, en het Nederlandse leger van 160.000 man let terlijk dollars verslindt. De Nederlan ders zijn van mening, dat wanneer er eerst werkelijke vrede heerst, Nederl.- Indië weer in drie jaar op de been kan zijn. Nederland zal echter nooit meer zijn economisch leven op Indië kunnen baseren. De hoop van het moederland op overleven ligt in gezonde Europe se markten voor zijn voedsel, schepen en lichte industrie. De uitvoer naar het westelijk halfrond zal grotendeels beperkt blijven tot luxe producten als bloembollen, zaden, fijne kaas en cho colade. Meer dan op iets anders is de hoop gevestigd op de industriële her leving van West-Duitsland, het ach terland, zoals de Nederlanders het noemen. De Nederlanders willen de Duitse handel hervat zien via de ha vens van Rotterdam en Antwerpen en het kanalenstelsel der lage landen. De Nederlanders hebben van het plan Marshall machinerieën nodig, waarme de zij hun ernstig getroffen productie middelen kunnen herstellen, grond stoffen als staal, industriekolen, als mede graan, vlees en vetten om hun huidige levensstandaard, de laagste se dert mensenheugenis te kunnen hand haven. Programma voor hedenavond: HILVERSUM I, 301 m. AVRO. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. 6.15 Tom Erich (piano). 6.30 Voor de strijd krachten, 7.00 Reportage internationale tenniskampioenschappen. 7.10 Gr.pl. 7.15 Verkiezinstoespraak. 7.30 Selectie uit „The Gondoliers". 7.50 Rubriek van de wederopbouw. 8.05 Echo van de dag. 8.15 Operaconcert 9.15 Cor v. d. Lugt Melsert 50 jaar aan het toneel. 10.00 Gr.pl. 10.15 Buitenlands weekoverzicht 10.30 Groten van het chanson. 11.15 Kwintet. HILVERSUM II, 415 m. Nieuws berichten om 7, 8 en 11 uur. KRO 6.20 Sportpraatje. 6.30 Pianoduo. 6.50 Actualiteiten. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Verkiezingstoespraak. 7.45 Katholie ke jongeren! 8.05 De gewone man. 8.12 Relais uit het Kurhaus te Schevenin- gen. 10.00 Muziek. 10.45 Avondgebed. 11.15 Kamermuziek. Programma voor Woensdag. HILVERSUM I, 301 m. Nieuws berichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA. 8.15 Lichte morgenklanken. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Operette-selec ties. 9.30 gr.pl. VPRO: 10.00 Morgen wijding. VARA 10.20 gez. pr. Onze keuken. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt. 11.00 Populair non-stop-programma. 12.00 Virtuoso-trio. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lunchconcert. 1.15 Ka lender. 1.20 Johan Jong. 1.50 The Mills brothers. 2.00 Gesproken portret ten. 2.15 Omroepkamerorkest. 3.00 Jane Eyre (thoorspel). 3.35 De regenboog. 4.00 De roodborstjes. 4.15 Het stond in de krant. 4.45 Vragen staat vrij. 5.15 gr. platen. 5.30 gez. pr. 5.35 Tino Rossi en Jo Stafford zingen met orkest (grpl.) 6.15 VARA-varia. 6.20 gr.pl. 6.30 Voor de strijdkrachten. 7.00 Geleide econo mie en democratie. 7.15 Verkiezingstoe spraak. VPRO: 7.30 Leidersvorming. 7.40 Jeugdnieuws. 7.45 Lezen in de bij bel. VARA: 8.05 Nederland in op bouw. 8.15 Malando en zijn tango rumba-orkest. 8.45 „De man die zich zelf kwam», aangeven. 9.35 The Ram- blers". 9.55 „Als je verre reizen doet!" 10.15 De stem des volks. 11.15 Nieuwe successen van over de Oceaan. 11.45 Rustige avondklanken. HILVERSUM II. 415 m. Nieuws berichten om 7. 8, 1, 7, 8 en 11 uur. NCRV: 8.15 Gewijde muziek. 8.30 Mor genklanken. 9.00 Ochtendbezoek bij on ze jonge zieken. 9.35 Werken van Brahms. 10.30 Morgendienst. 11.00 Ralph Kirkpatrick (gr.pl.) 11.15 „Stanley". 12.00 Tineke Oomes, alt, aan de vleugel Marinus Voorberg. 12.33 Muziek. 1.15 Cyclus van Rameau tot Ravel. 1.45 gr. pl. 2.00 Engelse koorwerken. 2.30 In strumentale soli. 2.55 Ensemble „Eu- phonia". 3.30 Piet Nyland (viool). 4.00 „Voor onze jeugdige postzegelverzame laars. 4.15 Voor onze jongens en meis jes. 5.45 Jeugduitzending. 6.00 „De taak van onze Christelijke muziekbeweging". 6.05 Onze Nederlandse koren en korp sen. 6.30 De symbolische betekenis van sprookjes. 7.15 Het nieuws uit Indië. 7.30 Reportage van de internationale tenniskampioenschappen. 7.45 Het Ne derlandse Kamerkoor. 8.05 Wat is u de vrijheid waard? 8.15 Wijdingsdienst. 9.30 Pianoduo. 9.45 Omroeporkest. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 gr.pl. 11.45 Slotaccoord. )EN t>Opft KLAP Klonk tioor De WOEST j)n en kile-kje maakten ecu pracht van een locwtreis en KWAKTEN tr<* ONTACHT IN hun AUTOMoBIELTJE neer ter Wij l "DE -STROÏSVoGEL het MAAft, het se-ste vont5 OM snel te ver- ©vJijNEN. en toch had ik konnsn tvoercn dat het een "boom was, meesmuilde xli6 h(je *-*„ OeH.Wi'pT MET JE SoMEM ,-ZEÏ X>o6BeC( SplNNytMC SCHAKEL NO MAAR in WE GAAN VERi>eR.'"~ het volgeladen Rei'swacentje Kwam weer in •bewegthg- <n^achterap vonden ze het toch e'igenljk wel jammer,dat ze brgeen Film van hadden kunnen maken.* een eind verder ivl de.^' woestjn lag een neger- UoRPjE.*^. 'XlAAt^ WAS EEN (JlTKjjKp°-ST,die op MOEST LE-TTEN, DAT El\ OEEAJ fJfcCÊRTJES VERDWAAL DEN.*^ het Bovenste neger- Tifi. ZAG PLOTSELING HET AAUKOMEN-" v/AT MAAKTE D»T KERELTJE EEN KABAAL «*-*» Tass meldt, dat bij het geophysisch instituut van de Sovjetrussische acade mie van wetenschappen een standaard werk, getiteld „De geographie van de Sovjet-Unie", in voorbereiding»is. Generaal Salih Omurtak, de chef van de Turkse generale staf, is met ne gen stafofficieren per vliegtuig te Ber lijn aangekomen voor een bezoek aan generaal Clay en aan "leger- en lucht machteenheden in de Amerikaanse zone. Te New York is gedemonstreerd met een „microgroef-gramofoonplaat", welke, dubbelzijdig, een speeltijd heeft van drie kwartier. De plaat meet in doorsnede drie decimeter. De Griekse koning heeft te Athene aan de voet van de Acropolis, een sym bolisch wapen overhandigd aan 't der de bataljon, dat uit „berouwhebbende" gedeporteerden van het eiland Makro- nissos is samengesteld. V-Olgens het senaatsverslag over de begroting van ontvangsten en uitgaven voortvloeiende uit de oorlog, heeft de laatste oorlog België 38.847.000.000 francs gekost. Een Atheens militair gerechtshof heeft 't doodvonnise uitgesproken over zeven van de beschuldigden, die terecht stonden in verband met de moord op de minister van Justitie, Ladas, op 1 Mei j.1. Cosyrtgbt R.D.p. 94. Inderdaad, Inspecteur Barendse is ten tonele gekomen en niet alleen. Hij wordt geflankeerd door twee politie mannen, die bepaald een bloeddorstige blik in de ogen hebben. Rikki geeft een kort verslag. Ze rapporteert dat de Rat in een motor boot is verdwenen, dat de Lange Ne- lis onschadelijk heeft gemaakt en dat deze laatste, uit wraak voor het feit dat hij door zijn baas is achtergelaten, inlichtingen wil geven. Voor de Chef ziet het er nu niet best uit. En voor de Lange natuurlijk dito., maar toch, zolang er leven is, is er hoop. De Lange die met zijn rug tegen de deur van het boten-huis stond ge leund, rukt deze plotseling open, duwt de Chef naar binnen en schuift daar een zware grendel voor „de deur. „Dui zend duivels", brult de Inspecteur, „laat ze d'r niet uit ontsnappen". Bin nen in het boten-huis weerklinkt luid gestommel. „Pak aan die peddels, Chef", klinkt de stem van de Lange. „Wat zeg je van zo'n' optimist?" gnuift Barendse. „Rikki, hou jij wacht bij de waterkant, de eerste de beste die te voorschijn komt paf je neer". En dan geeft hij bevel een zware balk te halen.... „We zullen het met dia deur wel klaarspelen Inspecteur", meent één der politiemannen, die juist aan de andere kant van het botenhuis heeft gekeken of daar soms ook niet een deur is. Die is er niet en tot dus ver is er nog geen kano te voorschijn gekomen ook DEN HAAG, Juni. Nederland is en benijdenswaardig land. Het mag er nog steeds niet botertje tot de boom zijn en er mag nog braaf gemopperd worden over allerlei ongewenste toe standen, zijn volkskracht heeft het her steld in een wonderlijk snel tempo. Dat blijkt uit het voorlopige sterfte cijfer over 1947, dat dezer dagen door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerd is. Het bedraagt 8,1 per duizend inwoners en is het laagste, dat ooit in Nederland is voorgekomen! En dat nauwelijks drie jaar na de gruwe lijke hongerwinter, toen op de bonnen geen levensmiddelen meer konden wor den aangewezen, toen e grote steden in bet Westen des lands zich moesten voeden met bloembollen en suikerbie ten, toen karavanen afgetobde en on dervoede landgenoten, met wrakke wa gentjes en bandeloze, oude fietsen naar de landbouwgebieden trokken in de hoop er nog iets eetbaars te bemach tigen. De mensen stierven bij duizen den. r 1 nu hebben wij een zo laag sterfte cijfer bereikt, als ons land nog nooit gekend heeft. Dat getuigt van de kracht, die in het Nederlandse volk is blijven schuilen en van de wil er zo spoedig mogelijk weer bovenop te ko men. Het getuigt ook van de sterk ver beterde voedingstoestand en van de doeltreffendheid van de maatregelen om de ziekten terug te dringen. Reeds in 1946 toonde het sterftecijfer een gunstig beeld van de regeneratie van het Nederlandse volk. Het was in dat jaar 8,5 per duizend inwoners. Se dertdien heeft de vooruitgang zich dus voortgezet. Het geboortecijfer is in 1947 ten op zichte van 1946 enigszins teruggelopen. In 1947 bedroeg het 27,7 per duizend in woners en in 1946: 30,2, op zich zelf een hoog percentage. Het aantal trouwlus tige paartjes, dat voor de ambtenaren van de burgerlijke stand verscheen, mocht er eveneens zijn. In 1947 stapten van elke 10.000 inwoners 102 jongelui in het huwelijksbootje tegen 114 in 1946. Dat zijn er veel meer dan vroeger doorgaans het geval was. Nederland kan wat zijn bevolkings aanwas betreft dus gerust zijn. Er zijn er zelfs die zich ongerust maken, uiter aard niet over een te weinig, maar over een te veel. Men verwacht namelijk, dat omstreeks 1951 de bevolking van ons land tot tien millioen zielen gestegen zal zijn. Met zijn tien millioenen op „het klei ne plekje grond": zal er voor allen een bestaansmogelijkheid te vinden zijn? Maar dat zijn weer aparte problemen... WAPENBEZIT IN ITALIË De premier van Italië, De Gasperi, heeft medegedeeld, dat 'n wetsontwerp aan het parlement zal worden voorge legd, volgens hetwelk strafmaatregelen zullen worden genomen tegen hen, die binnen veertien dagen na een bepaalde datum verborgen wapens niet inleve ren. 85) „Tja," zuchtte meneer Dupois, „dat is toch ook wat. Zo vlak naast onze deur. U vroeg of ik er wel eens iets van gemerkt had. Welnee. Nooit, in specteur. Nu ja, we wonen hier pas een paar maanden en m'n oom komt natuurlijk met niemand in aanraking, dus we spreken uiteraard weinig mensen. Neen. we hebben er nooit erg ln gehad. De man was musicus, dat stond tenminste op zijn naambordje en, nou ja, d'r kwamen 's avonds wel eens mensen, maar dat is te begrijpen. Er werd dikwijls mooi gezongen. Ik heb wei eens tegen mijn oom gezegd, dat die man blijkbaar goed geld ver diende. Maar ja, ik begin nu te geloven, dat die zogenaamde muzieklessen grotendeels camouflage geweest zijn. Gramofoonplaten bedoel ik. „Ja, wie weet," zei inspecteur Beekman, ,,'t Spijt me, dat U me er niet meer van kunt vertellen. We hadden zo'n hoop, dat de burenU komt uit Arnhem als ik me goed herinner, meneer Dupois?" „Inderdaad, inspecteur, ik heb daar een paar jaar op de gemeente secretarie gewerkt." „Hoe kwam U er zo toe naar de hoofdstad te trekken?" „Omdat ik hier benoemd ben, inspecteur. Ik had gesolliciteerd, 't Is een financiële promotie. Maar ja, 't is natuurlijk een kwestie van aanpassen. Die drukte zijn we niet gewend en vooral mijn oom „Komt hij dan buiten?" „Zeker, de knecht rijdt hem vaak in zijn wagentje. Maar niet in het drukke stadsdeel natuurlijk. Meestal naar het Vondelpark. Dat is een ideale gelegenheid." „Woont U hier samen?" „Ja, we zijn aan elkaar gewend. De knecht gaat ln de namiddag naar huis. Die woont ergens bij familie geloof ik." „Heeft U nogal een goede hulp aan hem?" „Uitstekend, inspecteur. Hij is met ons meegekomen uit Arnhem. M'n oom is bijzonder op hem gesteld. Zo'n manusje van alles moet U maar den ken." „Maakt Uw oom het goed, meneer Dupois?" „Mijn oom, ja, wat zal ik van hem zeggen Hij maakt 't bifst, voor zover je dat dan »best" kunt noemen. Als je zo'n menselijk wrak bent, nietwaar? U kunt hem wel even groeten als U wilt. Dat zal h(j prettig vinden." Hij deed de suitedeuren zo ver van elkaar, dat zijn hoofd er door kon en keek in de achterkamer. „Komt U maar even hier, inspecteur," zei hij, de deur langzaam open schuivend. Inspecteur Beekman liep naar de andere kamer, welke gedeeltelijk als slaapvertrek ingericht was. In zijn wagentje zat daar meneer Lagerman. Zijn benen, waarom een plaid was geslagen, lagen machteloos tegen het voetenplankje. De linkerhand zat half onder de plaid, de rechterarm steunde op de leuning van zijn zitplaats en de hand hing slap neer. Het hoofd rustte op de borst en de ogen straalden nietsziende voor zich uit. „Oom is vanmorgen wel erg down," zei de heer Dupois zachtjes. Inspecteur Beekman voelde zich onbehagelijk bij het aanschouwen van zoveel menselijke ellende. „Hoe gaat 't U, meneer?" vroeg hij beleefd. De invalide gaf geen antwoord. „Meneer vraag hoe het met U gaat!" riep meneer Dupois aan het oor van zijn oom. De heer Lagerman deed blijkbaar moeite zijn hoofd op te heffen. Een rauw geluid kwam uit zijn keel en de inspecteur maakte onwillekeurig een afwijzend gebaar. „Laat ik hem toch niet storen," zei hij zich omkerend. „Ik moet vertrek ken, meneer Dupois. Ik hoop niet, dat ik U heb opgeho' ien." „Helemaal niet. Het spijt me, dat ik U niet beter van dienst heb kunnen zijn, inspecteur," zei de heer Dupois beleefd. „Mocht U nog iets willen vra gen, dan kunt U te allen tijde over mij beschikken." Hij geleidde zijn bezoeker naar bulten en inspecteui kman drukte hem vriendschappelijk de hand. (Wordt vervolod)

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3