Stad m Omgeving. Wf; W tering en Anna Pcufowna Urk Texel. Oudesluls. Agenda raadsvergadering De heer SMIT afgelost door de heer TER MEER Zuster M. Willemse jubileert Geslaagd BAAS RIJKERS nam afscheid &3UHHP H Wielerronde Rijkswerf Callantsoog. Opbrengst Niwin-collecte Burgerlijke Stand Visserij Groot wandelsport festijn te Schoorl Daan Pool in de Avro-studio WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? DAMRÜBRJEK Over het algemeen is een restaurant niet de plaats, waar directeuren af scheid nemen en hun opvolgers worden geïnstalleerd. Maar over het algemeen ook is een zaak (en in casu een school) niet zo ongelukkig gehuisvest als de Ambachtsschool voor Den Helder en omstreken. Haar directeurswisseling kon niet plaats vinden in een eigen ont- vanglokaal, omdat de school daarover nu eenmaal (nog) niet beschikt. Niette min is het afscheid van de heer A. Smit geheel volgens het gebruikelijke pro gramma verlopen. Achter de groene tafel (die ditmaal een huiselijker kleed droeg) zat het voltallige bestuur. Aan bakboordzijde waren de vertrekkende en de nieuwe directeur met hun echtgenoten gezeten, terwijl verder het gehele ambachts- schoolpersoneel met zijn dames aanwe zig was. De heer J. N. E. Teune, die als eerste bet woord voerde, wilde niet in extenso terugkomen op hetgeen verleden jaar bij het veertigjarig jubileum naar vo ren was gebracht. Hij wilde alleen me moreren, dat de heer Smit gedurende al die jaren zijn beste krachten heeft gegeven aan de opleiding van een groot aantal jonge mensen, die voor het over grote deel op een goede plaats in de maatschappij terecht zijn gekomen. Tot de laatste dag heeft de heer Smit met energie gewerkt aan de voorbereidin gen van de nieuwe school. Spr. is ervan overtuigd, dat de belangstelling van de scheidende directeur niet zal verflau wen. De nieuwe directeur zal nimmer een vergeefs beroep op de heer Smit doen. Als aandenken aan de periode van prettig samenwerken tussen be stuur en directeur bood de heer Teune een boekwerk aan. Mevrouw Teune, die indirect heeft medegewerkt aan de bloei der school, ontving een bouquet rose anjers. De voorzitter richtte zich daarop tot de nieuwe directeur, de heer G. C. ter Meer, gewezen leraar aan één der Rotterdamse ambachtsscholen. De heer Teune haalde de grote moeilijkheden aan, waarvoor het nijverheidsonderwijs zich in Den Helder ziet geplaatst. De nieuwe directeur zal een zware tijd te gemoet gaan. Spr. hoopte dat hij erin zou slagen het onderwijs op hetzelfde niveau te handhaven en zo mogelijk op een nog hoger plan te brengen. Een zeer sympathiek woord werd toen door de directrice van de Vakschool voor Meisjes, mej. Kingma, tot de heer Smit gesproken. Zij achtte het een voorrecht een jaar lang met een rustig en bezonken man als de heer Smit, die een voorbeeld was voor zijn leerlingen, in het zelfde gebouw te hebben samen gewerkt. Ook wethouder Van Loo sprak een hartelijk woord. Namens het gemeen tebestuur bedankte hij de heer Smit voor de. ijver en de toewijding, waar mede hij steeds de ambachtsschool heeft bestuurd. Het contact met het gemeentebestuur is van overwegend aangename aard geweest. Spr. hoopte, dat de nieuwe directeur een waardig opvolger zal pjn, die niet zal heersen, maar in de goede zin van het woord zal besturen. Voorts werden nog woorden van dank en afscheid gesproken door de heer J. B. F. Meijer, oud-voorzitter van het schoolbestuur, de heer Dijkstra na mens het personeel, de heer Rens, als oud-leerling, oud-leraar en bestuurs lid. en de heer Vogel namens de Bond van leerkrachten bij het' Nijverheids onderwijs. De heer Smit bedankte met een kort woord, waarin hij het be lang van het nijverheidsonderwijs naar voren bracht. In onze stad worden naar verhouding meer hoofd- dan hand werkers opgeleid, terwijl aan de laat ste toch een zeer grote behoefte be staat. De heer Smit bedankte nog de heren Lastdrager, administrateur, en De Wijn, conciërge, voor de prettige samenwerking. De heer G. G. ter Meer tenslotte aanvaardde met een ernstig woord zijn taak als directeur, „Het zal een uiterst moeilijke taak voor mij zijn. om een directeur als de heer Smit op waar dige wijze op te volgen. Temeer ben ik verheugd, dat het bestuur mij het directeurschap heeft willen toever trouwen. Ik zal mijn beste krachten geven in het belang van de Helderse Ambachtsschool!" Het officiële gedeelte van het sa menzijn was hiermede geëindigd. De kellners kwanten met thee en dank zij mej. Kingma eri haar staf van jeug dige banketbakkeressen met koste lijk gebak. Onder het genot hiervan bleven de meeste dames en heren nog korte tijd bijeen. Het is vandaag 25 jaar geleden dat de in onze gemeente algemeen beken de zuster Willemse, als wijkverpleeg ster door het bestuur der afd. Den Helder van de Noordhollandse Vereni ging „Het Witte Kruis" werd benoemd. Gedurende aldie 25 jaren heeft zij talloos vele zieken in onze gemeente geholpen hun lijden te verzachten en ook, wanneer genezing niet intrad, heeft zij hun doodsbed gespreid. Zr. Willemse heeft gemeenu aan haar jubileum geen openbaarheid te moeten geven. Dit heeft 't bestuur van boven genoemde afdeling niet weerhouden om in zijn vergadering van 29 Juni 1.1. haar, bij monde van de voorzitter, dr. Bakker, hulde en dank te brengen voor al hetgeen zij voor het Witte Kruis werk heeft verricht. Het bestuur heeft haar bovendien als stoffelijk be wijs van zijn waardering en erkente lijkheid in die vergadering een prach tig schilderstuk in lijst aangeboden. Zr. Willemse was zeer verrast door dit mooie cadeau, waarvan zij in enkele woorden uiting gaf. Aan de RHBS slaagden voor hèt eindexamen: Nel Roodenburg, Paul Loesberg. Pee Houwing, Kees van Strien, Frans Schellinger, Arie Hoo- gerwerf, Henk Steenhoek, Daan Krook. Drie candidaten werden afgewezen. Aan het Gemeentèlijk Lyceum slaag den voor het einddiploma HBS B met vijfjarige cursus: J. Z. Bouma, J. A. Bremer, A. J. Dreef, J. C. M. Dunsel man, J. L. Esbach, M. Klik, D. Krij- nen, E. L. Meijer, H. A. van Peper zeel, M. Pronk, J. Spaans, J. M. Uip- kes, H. Windsma, E. van der Zaag, voor het wis- en natuurkundig ge deelte gymnasium B: H. Stoll. Afge wezen: 4 candidaten. Ten overstaan van het voltallige personeel der schilderswerkplaats van de Rijkswerf, heeft gistermiddag om half twee de baas der schilders, de heer A. H. Rijkers, afscheid genomen. Dat gebeurde in dezelfde ruimte, waar verleden jaar zijn gouden jubileum werd gevierd: de schilderszolder.' Was het toen de voorlaatste mijlpaal in de werfloopbaan van baas Rijkers, giste ren was het de laatste, die werd ge passeerd. Het was niet te verwonde ren, dat nu niet andermaal door ver scheidene sprekers de veelvuldige kwaliteiten van de baas werden ge roemd. Dat bleef nu beperkt tot' een toespraakje van commandeur W. Schoonhoven, die de heer Rijkers be dankte voor alles wat hij in het be lang van de dienst en van het perso neel had gédaan, in het bijzonder voor de aandacht die hij steeds aan het jon gere personeel heeft besteed. Als blijk van waardering bood de heer Schoon hoven namens het gehele personeel een lectuurbak (en een rekeltje) aan, alsmede een door hemzelf getekende oorkonde met de namen van het ge hele personeel der schilderswerkplaats. Baas Rijkers was zichtbaar getroffen door de sympathie, die uit deze woor den en daden sprak. Met een enkel woord bedankte hij daarvoor. „Ik wil U dankzeggen voor de medewerking, die ik steeds van U allen heb gehad, en voor de vele bewijzen van vriend schap die ik mocht ondervinden. Van harte hoop ik, dat de goede geest in de werkplaats bestendigd zal blijven en dat gij allen uw werk met opge wektheid zult blijven vervullen. Tot mijn laatste levensurèn zal ik aange name herinneringen aan de schilders werkplaats bewaren". Allen namen daarop nog persoon lijk van de heer Rijkers afscheid. Om streeks half drie volgde het afscheid van de collega's bazen en comman deurs en om kwart over vijf het af scheid van het personeel der afdeling Scheepsbouw, waaronder de schilders werkplaats ressorteert. Hier werd- de heer Rijkers toegesproken door hoofd ingenieur De Jonge, die hem bedank te voor hetgeen hij in 51 jaar van trouwe dienst had gepresteerd, en hem namens het bureaupersoneel van de v - - yj Het Amsterdam-Rün-Kanaal. De verbinding van Amsterdam met de Rijn wordt, volgens een plan van vóór de oorlog, verbeterd. Het Merwede-kanaai wordt hiervoor op dubbele breedte gebracht. De werkzaamheden zijn nu zover gevorderd, dat het nieuw gegraven gedeelte onder water gezet is en dat 'de dam, die dit gedeelte van het oude kanaal scheidt, wordt weggebaggerd. Op de foto, genomen ter hoogte van Weesperkarspel, ziet men duidelijk de breedte van het oude en van het nieuwe kanaal. afdeling een boekwerk en een groeps foto aanbood. Ook kolonel Barendregt voegde zijn hartelijke dank en beste gelukwensen daarbij. De woorden, die baas Rijkers in zijn dankwoord sprak, waren hem stellig uit het haat gegre pen: „Ik ben in die één en vijftig jaar met dit bedrijf samengegroeid, en ben het als mijn eigen zaak gaan zien. Het gal me in de eerste tijd zwaar vallen, hier niet meer dagelijks heen te gaan!" Zeker zal de schilderswerkplaats voorlopig één van de dingen blijven, die in het middelpunt van baas Rij kers' belangstelling staan. Op Zaterdag 3 Juli a.s. organiseert de Sportvereniging „Rijkswerf" voor 't gehele personeel een wielerronde, de z.g. ronde van de Rijkswerf. Elk lid van het personeel zal hieraan kunnen meedoen, teneinde één van óe mooie prijzen te bemachtigen. De ronde zal gaan als volgt: Start bij de wasplaats van de Werfsjouwers, waar tevens de finish zal zijn. Er wordt dan gereden langs de Schilders werkplaats - Scheepsbeschieters - Ver- bandkamer - GSM - rechtsaf langs de Sloepenloods - Zwembad - Sportschool - Noorderpoort - tussen Instituut en Paleis door het hek uit, over de Bui tenhaven - brug bij de Cantine - Oude Kazerne - Zuidpoort in - brug over - langs Stoomwerkplaats - Machine-con servatie - Tekenkamer W - Magazijn 5 - Smederij - Monteurswerkplaats - fi nish. Het ligt in de bedoeling om de wed strijd om pl.m. half drie een aanvang te laten nemen. Het bestuur van de sportvereniging wil deze wedstrijd het begin laten zijn van een jaarlijkse tra ditie. De raad dezer gemeente zal as. Maandag des avonds om half acht in vergadering bijeen komen. De te be handelen agenda is als volgt vastge steld: 1. Opening. 2. Notulen der vergadering van 21 Mei 1948. 3. Mededelingen en ingekomen stuk ken: a. goedkeuring besluit tot onderhand se aanbesteding der gemeentereiniging aan W. Roos; b. idem tot het uitgeven in erfpacht van 2 percelen grond aan F. Daalder; c. idem tot a--besteding van de bouw van de muziektent aan P. Vos en Zonen; d. idem tot overdracht van de be voegdheid, omschreven in het tweede lid van artikel 1 der Noodtoewijzings- wet, aan burgemeester en, wethouders; e. idem tot aankoop en inrichting van een sportterrein; f. bericht van ontvangst doop Ged. Staten van de wijziging, d.d. 27 Febru ari 1948, van de algemene politieveror dening; g. idem van de wijziging dd 21 Mei 194b. van de algemene politieverorde ning; h. bericht van Ged. Staten, dat tegen de op 21 Mei 1^48 vastgestelde Kinder toelageverordening geen bezwaar be staat; i. rapporten van de gehouden kas- cont óles bij de gemeente-ontvanger en de administrateur van maatschappelijk hulpbetoon; j. beslissingen van de raad van be roep voor de directe belastingen te Alkmaar op de ber-epschriften van D. Sleutel, J. Sleutel, G. Sleutel en P. Groenveld inzake de straatbelastii.g; k. mededeling inzake verkoop van oude brandblusmiddelen. 4. Voorstel tot vaststelling ener ver ordening op de heffing van leges ter secretarie en van rechten wegens ver richtingen van de ambtenaren van de burgerlijke stand. B. en W. stellen voor de Verorde ning vast te stellen overeenkomstig het bijgevoegde ontwerp. 5. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, regelende het bouwen, in richten en bewonen van zomerhuizen. Voorgesteld wordt een wijziging aan te brengen in verband met de nood zakelijkheid, bewoning van zomerhui zen gedurende de winter toe te staan. 6. Voorstel tot het vaststellen van: a. een verordening, regelende de ver deling der werkzaamheden tussen de ambtenaren van de burgerlijke stand; b. een verordening, bepalende de uren van openstelling van het bureau van de burgerlijke stand. 7. Voorstel tot wijziging van de „Be- zoldigingsregelen" en tot het uitkeren van 2'/i der pensioensgrondslagen over 1947 aan de ambtenaren. Behalve het verstrekken van dege noemde uitkering stellen b en w. voor: a. de jaarwedde van de gemeente werkman te verhogen overeenkomstig de door de minister van Binnenlandse Zaken aangegeven toetsingsnormen; b. aan de 2e4 ambtenaar ter secretarie een toelage van 50.per jaar toe te kennen voor het bezit van het diploma bevolkingsboekhouding; c. de bepalingen inzake ongehuwden- aftrek en de beperking inzake de toe kenning van de toelage van 10 tot 5 voor jaarwedden boven 3000. in te trekken (evenals zulks bij het rijk is geschied). 8. Voorstel tot het met de Coöpera tieve Boerenleenbank te Schagerbrug aangaan van een geldlening, groot ten hoogste 4300.tegen een koers van 100 rentende 3 's jaars geduren de de eerste 10 jaren en 3'/» 's jaars daarna, af te lossen in 30 jaren. Het besluit, dat aanvankelijk was op genomen in het raadsbesluit van 27 Fe bruari 1948 tot aankoop en inrichting van een sportterrein, kon om formele redenen niet worden goedgekeurd, waarom b. en w. voorstellen een nieuw besluit te nemen. 9. Vaststelling van de 7e suppletoire gemeentebegroting van de dienst 1947. 10. Voorlopige vaststelling van het bedrag der uitgaven voor het openbaar lager onderwijs in verband met de vijfjaarlijkse afrekening over 1943 tot en met 1947. 11. Verzoeken van Gedeputeerde Sta ten om advies ten opzichte van de uit kering van 2'/s van de pensioens grondslagen over 1947 aan de secreta rissen en ontvangers en over de be zoldiging van de ambtenaren van de burgerlijke stand. 12. Verzoek vah J. de Vries te Cal lantsoog C 62 om vergoeding van de kosten, verbonden aan het bezoek door zijn kind van de school voor buiten gewoon lager onderwijs te Den Helder. B. en w. stellen voor de koeten van vervoer per autobus, bedragende f 132. per jaar, aan adressant te vergoeden. 13. Verzoek om ontheffing van school geld. 14. Verzoek om ontheffing van hon denbelasting. 15. Bezwaarschriften van E. de Boer, D. Sleutel en G. Sleutel tegen hun aanslag in de straatbelasting, dienst 1948. 16. Rondvraag. 17. Sluiting. De collecte ten bate van de Niwin, Zaterdagmiddag j.1. gehouden tijdens de wedstrijd LandmachtMarine, heeft 202.75 opgebracht. Het comité verzoekt ons, de dank over te brengen aan de geefsters en gevers, aan dege nen die zich spontaan voor de collec terende taak hebben opgegeven, en aan hen op wie daartoe geen vergeefs beroep werd gedaan. DS. BIK BLIJFT AFGEZET. De algemeen kerkelijke vergadering van 't Herst. Evang. Luth. Kerkgenoot schap heeft op een te Amsterdam ge houden revisievergadering, inzake het door ds. B. E. J. Bik ingediende revi- sieverzoek, na gehouden onderzoek besloten 't besluit van de alg. kerk. commissie van 22 Jan. 1948 tot schor sing resp. het besluit van de alg. kerke lijke vergadering van 30 Jan. 1948 tot afzetting van ds. B. E. j. Bik als predi kant van het Hersteld Evang. Luth. kerkgenootschap, volledig te handha ven HOE STAAT HET MET DE WIERINGER ULO-SCHOOL? Deze vraag zullen velen, vooral be langhebbenden, de laatste tijd wel ge steld hebben. Er is al veel gepraat en geschreven over deze school. Tot plot seling de burgemeester in de laatste raadsvergadering mededeelde, dat de ULO-school van Wieringen per 1 Sep- ter a.s. geopend zal worden. Leerlin gen hebben een oproep gehad' zich aan te melden, maar leerkrachten zijn er nog niet benoemd. We vragen ons af: hoe stelt het gemeentebestuur zich voor de school op 1 September te ope nen? Er resten nog zegge 2 maanden vóór die datum. In die korte tijd moe ten leerkrachten benoemd worden, (waarbij rekening dient te worden gehouden met een ontslag-termijn van twee, meestal van drie maanden!), de lokalen moeten worden ingericht, leer middelen aangeschaft, enz. Totnogtoe heeft zich één sollicitant aangemeld met akte wiskunde (geen handelsken nis?), dus veel keus is er nog niet. Naar verluidt, zal een van de hoofden van lagere scholen uit de gemeente het hoofdschap op zich nemen. Hoe het zij, het komt ons onwaarschijnlijk voor, dat de Wieringer ULO-school inderdaad op 1 September a.s. haar poorten zal kunnen openen. Een nieuw probleem komt dan naar voren: waar moeten de toekomstige leerlingen heen gedurende de tijd. dat de school 'nog niet in werking kan treden? Moeten die voor een deel zolang hun toe vlucht zoeken op de school voor V.G.L.O. te Hippolytushoef ofop de ULO-school te Wieringerwerf? Hoe anders had het kunnen gaan, als met meer voortvarendheid was gehandeld! De tijd van voorbereiding was ruim genoeg. EEN REUZE VANGST. De heer Pomp te De Haukes wist Vrijdagavond een snoekbaars op het droge te halen met een lengte van niet minder dan 112 cm. Het gewicht van deze vis was 14 kg. De vis werd gevangen-in de haven te de Haukes. ZUSTER TERPSTRA GAAT VERTREKKEN De wijkverpleegster van Oost-Wie- ringen heeft een benoeming in gelijke functie aanvaard in de gemeente Bel- lingwolde (Gr.) en wel met ingang van 1 September a.s. Zo zal zr. Terp stra dus binnenkort Wieringen gaan verlaten. Ongetwijfeld zullen de vele patiënten, die in de jaren, dat ze hier werkte, aan haar zorgen waren toe vertrouwd, met leedwezen van dit be richt kennis nemen. Immers, zr. Terp stra verricht steeds met toewijding haar arbeid. Ze staat te allen tijde klaar om met raad en daad te helpen. Ook op scholen, waar ze een geregel de controle op de leerlingen uitoefen de heeft ze nuttig werk verricht. Het is daarom zeer te betreuren, dat zr. Terpstra, mede om gezondheidsrede nen, gemeend he<yt van werkkring te moeten veranderen. We wensen haar op haar nieuwe werkterrein alle goeds toe. Geboren:, Johanna E. M., d. van R. J. van den Hengel en Joh. M. van Oosten. Louise, d. van L. Kalter en C Gillet. Dorothée G., d. van A. van der Horst en A. R. de Klerk. Maria E. H., d. van Joh. Berbee en E. C Schilder. Wilhelmus G„ z. van Th. C. Weijers en A. J. Pijnacker. Maria J. B., d. van A. J. Alkemade en M. J. A. Commandeur. Augustus W. J., z. van Joh. B. J. Braam en M. C. Ran. Magd^lena M., d. van L. F. van den Berg en M. A. van der Holst. Gerar- dus, z. van N. J. van den Berg en M. C. Duynhoven. Jan P„ z. van P. H. Blom en M. M. Thomas. Geertruida J A., d. van F. A. van Stein en G. A. Looijesteijn. Klarina M., d. van C. J. Philipsen en B. van Koelen. Marinus W. A„ z. van J. Flipse en R. Ploeger. Catharina A. M., d. van Jac. N. Steen voorden en Jac. Schoute. Anna C., d. van H. Prins en A F. Koster. Anna M. J., d. van C. Dobbe en M. J. Komen. Adriana M. C., d. van P. J. Ackermans en A. M. de Leeuw. Catharina J. M„ d. van Joh. Ruijter en A A. Kareis. Ondertrouwd: P. C. van de Wiel en E. J. Kouseband. C. J. de Schip per en G. Slikker. J. Jongejan en A Wolthuis. M Staring en H. de Vries. Joh. Pol en M. de Vries. Getrouwd: P. van Nieuwkerk en W IJsselstein. A. Jonk en P. Schut ten. L. P. Alkemade en Th. G. Vaars. L. Pieterse en J. Schurer. Overleden: J. de Graaf, 84 jaar. Alhoewel het met de visserij op het IJsselmeer enigszins beter was dan 14 dagen geleden, waren de vangsten toch nog maar zeer matig te noemen. De gehele week hebben de motorloze zeil- vaartuigen het bedrijf ongestoord kun nen uitoefenen. De prijzen van de kuilaal wareh bo ven f 1 per pond. Voor de kuilpaling was de hoogste markt f 1.20 per pond. De gemiddelde vangsten van de mo torvaartuigen waren 100 pond per et maal. Desondanks zijn de vangsten on geveer de helft van vorig jaar. Witvis wordt nog zeer weinig aangevoerd. Het laatst van de week hebben de lijn of beugaalvissers het hoekwant weder in zee gebracht. Dikke lijn of beugaal was zeer duur. Tweede soort matig in prijs. De weekbesommingen van de beugers wa ren van gering tot matig. URK, 29 Juni 1948. Door 90 vaar tuigen werd heden aangevoerd: 19225 pond paling, van 38—446 pond per en 9000 pond nest. f 1.37per 50 kg. vaartuig, prijs f 1 30f 2.20 per 14 kg Ds. S. DOORN NAM AFSCHEID. Zondagavond nam ds. van Doorn na een verblijf van 2 y. jaar afscheid van de Chr. Ger. kerk te Urk. Afscheid- tekst was: Romeinen 13 vers 33 ml. „En de God des Vredes zal met U* zijn". He( woord werd gevoerd namens de Kerkeraad door ouderling J. Kra mer. De heer Fruchte van Amsterdam sprak namens de classis, terwijl bur gemeester Keyzer het woord voerde namens het gemeentebestuur. DURE BRANDSTOF! Teunis W.uit Urk, die een brand- stoffenformulier onjuist had ingevuld, waardoor hij van de distributie meer kreeg toegewezen dan waarop hij aan spraak kon maken, werd gisteren bij verstek door de politierechter te Alk maar tot een geldboete van 100 of 30 dagen veroordeeld. A.s. Zaterdag en Zondag zullen in Schoorl en omgeving grote Nationale Midzomerwandeltochten worden ge organiseerd door de vereniging „Door weer en wind" te Anna Pau- lowna. Hoewel deze vereniging in de Noordkop van de provincie is geves tigd, heeft men gemeend de tochten te doen plaats vinden in een der mooiste gedeelten van Noord-Hol land met het mooie Schoorl als cen trum. De ligging van Schoorl is voor een der gelijk festijn uiterst gunstig. In de om geving vindt men bossen, duinen, hei develden, strand, zee en polderland- Men heeft een gunstige busverbin ding, terwijl voor deze gelegenheid de onlangs opgeheven tramdienst Alkmaar —Schoorl haar taak nog enkele dagen zal vervullen. Het parcours is met grote zorg sa mengesteld. Deelgenomen kan worden aan verschillende tochten. Eén over 20 km, voor twaalf-jarigen en ouder, één over 30 km voor hen, die de leeftijd van 14 jaar hebben bereikt en ten slot te een tocht over 50 km voor achttien jarigen en ouder. Het laatste parcours is speciaal voor hen, die in training zijn voor de Vierdaagse en wordt al leen Zondag gewandeld. Inschrijf vingen kunnen gericht worden aan D. P. de Jong, Zandvaart 125, Breezand. De start vindt plaats achter hotel de Rodè Leeuw. Ieder die de tocht vol brengt ontvangt een speciaal voor de ze tocht ontworpen medaille. Zij die deelnemen in groepsverband van 11 personen plus leider ontvangen tevens een groepsprijs. De verzorging van de deelnemers is toevertrouwd aan het Rode Kruis te Bergen. Naar wij verne men bestaat voor deze tochten reeds grote belangstelling en zijn reeds op gaven voor deelname binnengekomen uit Apeldoorn en hebben reeds in to taal 600 personen ingeschreven. De vereniging Door Weer en Wind zal bovendien op beide dagen des avonds om half acht in de Rode Leeuw te Schoorl een feestavond beleggen, waar op zal worden opgevoerd de klucht in drie bedrijven „Het Vlekje" van Cha- ravarius. Een prospectus voor deze dagen uit gegeven is te verkrijgen bij de secre taris Molenvaart 164, Anna Paulowna. Wij twijfelen er niet aan of vele wan- delspórtliefhebbers en -hebsters zullen in deze dagen in Schoorl acte de pre- sence geven en met medewerking van het weer een paar goede dagen bele ven. MARKTBERICHT. DEN BURG, 28 Juni, Aangevoerd 480 lammeren f 24—f 30. 3 koeien f 475—f 625; 14 biggen f 40f 65. Voor de levering 15 koeien en 17, nuchtere kalveren. Onze plaatsgenoot Daan Pool zal Maandag 19 Juli in de Avro-studio een filmpje opnemen van een uitzending. De bedoeling is een beeld te geven van wat er alzo aan zo'n uitzending vast zit en deze opnamen in de a s. Westfriese film te verwerken. Siem Bosma zal dan voor de microfoon dé- clameren, zodat men deze jonge kun stenaar eeerst kan horen en later kan zien! EXAMEN. De heer Th. P. Weijerf. ajhier is gisteren aan de Bisschopp^jijke Kweek school voor onderwijzers Beverwijk geslaagd voor da akta L. 0 Abbekerk, R'damAustralië, 27-6 te Sydney. Algenib, 28-6 van Bahia n. Rio de Janeiro. Alhena, 27-5 van R'dam te Buenos Aires. Amstelstad, 26-6 van Tanga haar Amsterdam. Jaarstroom, R'damWest-Afrika, 29-6 van Bordeaux. Keilehaven, 27-6 van Landana te Port Gentil. Lindekerk, AbadanR'dam, 28-6 te Port Sudan. Muiderkerk, AccraDuala, 28-6 te La gos. Radja, 26-6 van Durban te Lo- renzo Marquez. Rotti, 27-6 van Ma nilla naar 'Balikpapan. Samaria, wordt 4-7 van Conakry te Bordeaux verw. Sandenburgh, 29-6 van Hel sinki te Kotka. Soekalanting (slbt) 24-6 van Gibraltar naar Curagao. Tankhaven 2 (t) 24-6 van Cebu te Sin gapore. Tiba (t), MiriWellington, pass. 26-6 Thursday Island. Alcor, Rio de Janeiro—R'dam, 28-6 te Antwer pen. Alderamin, A'damPerzische Golf, pass. 28-6 Finisterre. Arkeldijk, 29-6 van Antwerpen te New York ver wacht. Bantam, JavaNew York, 29-6 te Belawan. Cistula (t.)28-6 van Singapore naar Shanghai.*Delft Cu- 'agaoAntwerpen, 28-6 van Madeira. Groote Beer. AmsterdamBatavia, 28-6 van Suez. Indrapoera, Batavia R'dam, 29-6 te Colombo. Johan van Oldenbarnevelt, A'damBatavia, pass. 28-6 Perim. Klipfontein, Mombassa A dam, 29-6 te Suez. Kota Inten, 29-6, 5.45 uur van Quebec te R'dam. Kota Gede R'damBatavia, 29-6 te Singapore. Lievevrouwekerk, A'dam Oost-Afrika, 28-6 van Mombassa n. Tanga. Loosdrecht, R'damPerzische Golf 28-6 te Port Said. Manoeran A'damBatavia, pass. 28-6 Ouessant. Nederland (t) R'damB'ahrein. 28-6 te Port Said. Nigerstroom, 29-6 van Novorodondo te Cuiobay. Riouw, AmsterdamJava, 28-6 van Suez. Sarangan, pass. 27-6 Singapore, wordt 7-7 in Perzische Golf verwacht. Si- bajak, BataviaR'dam, pass. 28-6 19 uur Kaap Guardafui. Straat Malak- ka, 28-6 van Singapore naar Penang. Tabinta, 29-6 van R'dam te Quebec verwacht. -7- Tawali, 28-6 van Batavia naar Cheribon. Zuiderkruis. Batavia Rotterdam, pass. 29-6 Socotra. Oplossing probleem 38. Zw 10 sch. op: 8, 9. 16, 17, 19, 22, 23, 28, 29, 35. Wit 10 sch. op: 26, 30, 31. 32, 34, 37, 38. 42, 44, 46. Opl. 1. 31—27 (29x49), 2. 27x29 (35x33), 3. 32x21 (49x41), 4. 46x37 (16x27), 5. 4^-38 (33x31), 6. 26x37 wint. En nu nog even het volgende standje: ,Zw. 7 sch. op: 11, 12, 13, 14, Sl,\26, 27. Wit 7 sch. op: 24, 30, 32. 3\ 40, 43, 48. Wit\ speelt hier: 1. 4339 (27x38) ,v 2. 48—43 (38x49), 3. 39—33 (4Sfc35), 4. 24—20 (35x31 moet 3 slaan), 5. 20x36! Ter oplossing voor deze week: PROBLEEM 39 van MAX DOUWES. (Zie diagram). Zw. 10 sch. op: 7, 9, 10, 13, 17, 19, 20, 24, 36, 40. Wit 10 sch. op: 29, 32, 33. 34, 39, 41, 42, 45, 50. Wit speelt en wint. (Moeilijk). 4

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2