Kunnen onze clubs een betekenis gaan spelen? rol van Stad en Omgeving- De UK 230 wacht op Zuidoosten wind Helders Mannenkoor vol moed naar Nijmegen Om het schaakkampioenschap Helderse huizen onder de hamer Postduivennieuws Inbraken Aanbesteding Rijkswerf Gemeentelijke Zeevaartschool Geslaagd Watertoren bijna leeg gelopen Anna Paalotvna. Burgerlijke Stand Wanneer begint de GOUDJACHT Ingezonden SportuitwisselingmeUe; buitenland ZUINIG MET BENZINE BETEKENT DEVIEZEN VERDIENEN Voorbeschouwing over de komende voetbal-competitie Het grote zangconcours te Nijme gen, uitgeschreven door de R. K. Mannenzangvereniging „Adolph Kolping", onderafdeling van het K.G.V. aldaar, staat thans voor de deur. Zo men weet, is dit concours ook voor Den Helder niet zonder betekenis, omdat ons Helders Man nenkoor onder leiding van de heer Henk Arisz op dat concours zal uit komen, en wel in de afdeling Uit muntendheid. Evenals vóór de oorlog heeft de heer Leewens het op gezette tijden deelne men aan een zangconcours zag als een goede stimulans om het koor „hoger op" te voeren, zo is ook de heer Arisz van mening, dat een concours 'n mooie gelegenheid biedt om de prestaties van verschillende koren met elkaar te ver gelijken, en voor ieder koor afzonder lijk zo goed mogelijk voor de dag te komen. De heer Leewens was er reeds in geslaagd, om het koor tot de eerste afdeling te brengen, de heer Arisz be haalde vorig jaar te Amsterdam met 't tot ruim zeyentig leden uitgegroeide koor voldoende punten om in de afd. Uitmuntendheid te worden geplaatst. Aan Helders Mannenkoor de taak, zich deze eer blijvend waardig te tónen. Dit jaar wilde men zich eens wat ver der in 't land met andere koren meten. Hoewel dit plan aanvankelijk stuitte op de hoge kosten, kwam de zaak toch voor elkaar, omdat enkele enthousiaste vrienden van 't koor zich ervóór span den. Dank zij ook de opofferingsgezind heid der leden kon het bestuur het wa gen, in te schrijven op het grote con cours van „Adolf Kolping". Het koor, dat nu reeds 85 zangers telt, zal daar uitkomen in de afdeling Uitmuntendheid, waarvoor als verplicht werk werd gegeven „Hodie Christus Natus Est" van Palestrina. Als vrij werk koos men het „Gebed voor de Tempel" van Fred. Roeske. De jury be staat uit de heren H. Altink, Utrecht; Nico van dei- Linden, Amsterdam, en Simon Terpstra, Nijmegen, directeur van „Adolf Kolping". Nu Helders Mannenkoor voor 't eerst in deze afdeling uitkomt, kan óp een zware strijd worden gerekend. Doch al behoeft men niet de illusie te koeste ren een hoge onderscheiding te zullen behalen, men zal toch in ieder geval de naam van Den Helder daar in het Zuiden hoog weten te houden! Zondagmorgen vertrekken de zan gers, vergezeld van een veertigtal sup porters, om half zeven in vier bussen van de fa. Van Koningsbruggen en de fa. Moorman vanaf het Stationsplein. Wij wensen de heer Arisz en zijn man nen een goede reis en veel succes in Nijmegen toe. Zo mogelijk zullen wij reeds Zondagavond de uitslag voor ons bureau per bulletin bekend maken. Vermeldèn wij tenslotte, dat de laat ste repetitie Zaterdagavond om acht uur plaats heeft in de Lutherse Kerk aan de Wezenstraat. De voorlaatste ronde De 5e en voorlaatste ronde van het tournooi om het schaakkampioen schap van Den Helder bracht in de Hoofdgroep enige felle gevechten. Het was voor v. d. Kuyl en Wijker de laatste kans om voor het kampioen schap in aanmerking te kunnen ko men en beiden hadden met zwart te spelen, resp. tegen Geus Sr. en Geus Jr. Van der Kuyl verdedigde zich tegen Geus met de Franse partij. Doordat beide spelers naar verschil lende zijden rocheerden, leken enige heftigeaanvallen op komst te zijn, doch voor beiden was er geen door komen aan. Tenslotte bracht een foutieve centrumactie van zwart pionwinst voor Geus, waarna v. d. Kuyl om nog erger te voorkomen een tweede pion moest geven. De partij werd afgebroken in een 'voor Geus gewonnen stelling. De kleine, Geus trachtte Wijkerte bestrijden met l.c4. Het duurde ech ter niet lang of met verwisseling van zetten was een normale stelling van het Damegambiet bereikt. Wit be handelde de opening tamelijk passief, doch tengevolge van een onjuist ant woord van Zwart liep hij hiermede geen nadeel op. Geruime tijd bleven de partijen op gelijke voet, waarbij de witspeler enigszins gedrukt stond, doch Wijker met een zwakke pion sukkelde. Na dameruil kon de kleine Geus tenslotte een pion winnen, en heeft in de afgebroken stelling goe de winstkansen. De volledige uitsla gen luiden: Hoofdklasse: K. GeusJ. v. d. Kuyl en W. J. GeusJ. Wijker afge broken. De afgebroken partij uit de 2e rondè J. WijkerW. J. Geus werd door laatstgenoemde gewonnen, ter wijl de partij v. d. KuylWijker uit de 3e ronde zonder verder spelen remise werd gegeven. Stand: 1. K. Geus 214 plus 2 hang- partjjen; 2. W. J. Geus 214 en 1 hangp.; 3. J. v. d. Kuyl 114 plus 1 hang.; 4. J. Wijker 14 plus 2 hp. Eerste klasse: J. v. Amersfoort S. Hueting 10 (regl.); J. P. Bom melJ. Noordeloos 10. Stand: 1. J. P. Bommel 4; 2. J. Noordeloos 3 (belden met 1 hang- partij); 3. J. v. Amersfoort 2 plus 2 hangp.; 4. S. Hueting 0. Tweede klasse: R. BaisK. Len- gers 01; L. J. GoslingsJ. Spaans 0—1. Stand: 1. K. Lengers 5; 2. R. Bais 3; 3. en 4. L. J. Goslings en J. Spaans 1. Derde klasse: J. BeunM. Frans- sen 01; E. A. BoschJ. Kubbe 1—0. Stand: 1. J. Beun 314; 2. M. Frans- sen 3 plus 1 hangp.; 3. E. A. Bosch 2; 4. J. Kubbe 14 plu's 1 hangp. Door notaris Engelmann werden Dinsdagavond in Café „Centraal" de volgende percelen publiek verkocht: Perceel grond te Huisduinen aan de Badhuisstraat hoek Kijkduinlaan, groot 1 A. 96 c.A., aan A. A. Be- zuien q.q. voor 1080; perceel grond te Huisduinen achter de Zeeweg, groot 8 A. 81 c.A., aan T. Griek voor 197; huis en erf De Ruiterstraat 11, groot 85 c.A., aan A. G. Heres voor 1750; huis en erf Emmastraat 18, groot 1 A., aan G. H. Houten voor 2770; huis en erf Koningdwarsstraat 31, groot 71 c.A., aan C. H. A. v. Hees q.q. voor 2300; huis en erf Loodsgracht 32, groot 1 A. 2 c.A., aan C. Veerman voor 3440; huis met voortdurend recht van erfpacht op de grond aan de Ruyghweg 99, groot 1 A. 28 c.A., aan J. L. Simonse q.q. voor 3200; huis met voortdurend recht van erfpacht op de grond aan de Soembastraat 7, groot 1 A. 54 c.A., aan P. J. Stelnberg voor 4140; huis en erf Breewaterstraat 37, groot 1 A. 10 c.A., aan J. W. Thijssen voor f 1960; huis en erf Janzenstraat 37, groot 92 c.A., aan J. W. Thijssen voor 2011. De vereniging van Zaterdagvliegers „Nieuwediep" heeft een wedvlucht voor jonge duiven gehouden vanaf Tilburg, afstand 158 kilometer. Dit is een zware vlucht voor de dieren ge worden. Het liet zich eerst Aanzien, dat het een rampvlucht zou worden, maar gelukkig is dit erg meegeval len. In de loop van de Zondag kwa men nog verscheidene duiven door. De 200 duiven waren Zaterdagmid dag om 15.10 uur gelost met zware N.W.-wind. De eerste duif kwam pas om 16.23.49 in Den Helder aan. De prijswinnaars waren: Geervliet 1, 24; J. Boon 3, 27; M. Klaassen 4, 19, 26; Kater 5, 10, 21, 28, 30, 35; J. Woort 6, 12, 29; P. Bakker 7, 13, 16, 17, 31; Ruiten 8, 25; Wit 9, 33; M. Ligten- berg 11; Koopman 14; Cornielje 15, 32, 34; L. Snijders 18; Zondervan 20; Rab 22; Molenaar 23; adspiranten: Steenman 1, 3; Scheer 2; Neehus 4, 6; Ewalt 5. Vrijdagavond van 17,30 18.30 uur inkorven voor Venlo, van 1920 uur klokken stellen. De postduivenvereniging „Victoria" hield Zondag haar laatste Vitesse- vlucht vanaf Pont St. Maxcence. De 71 duiven werden om 11.20 uur in vrijheid gesteld, met Z.W.-wind. Het geheel had een tamelijk goed verloop, al waren er enkele verliezen. De eer ste duif werd geconstateerd om 17.4.57 uur, de laatste om 17.38.33 uur. De prijswinnaars waren; gebr. Ramler 1, 5, 6, 9, 11; W. van Leeu wen =2; 4; J. Kamer 3, 12; gebr. Bruin 7, 13; J. Riemérs 8; S. Riemers 10. Voor de vluchten zijn de gebr. Ramler kampioen met 360 punten en de heer W. van Leeuwen is 2e kampioen met 313 punten. Onvoorziene omstandig heden voorbehouden is het Vrijdag avond op de gebruikelijke tijd inkor ven voor Limoges, in het lokaal van Hollands Noordpunt. Zaterdagmid dag van 1517 uur inkorven voor jonge duiven voor Dordrecht. Van 1819 uur klokken stellen. In de nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken bij de fam. L. in de Goudsbloemstraat en bij de fa. B. in de Begoniastraat. De politie stelt een onderzoek in. Op Dinsdag 10 Augustus as., des voormiddags half twaalf, zal door de directie der Rijkswerf worden aanbe steed de bouw van een nieuw maga zijn voor electriciteitsartikelen op de werf. Aanwijzing wordt gegeven op 30 Juli a.s., des middags om twee uur. Be stekken zijn tegen betaling van f 2.50 verkrijgbaar bij het Aanschaffingsbu- reau der Rijkswerf. Bij het in Juli gehouden examen aan de Zeevaartschool te Den Helder slaagden voor het diploma. AS. de na volgend leerlingen: L. van den Ak ker, W. A. Anceaux, H. F. A. van Angeren, C. van Arkel, J. de Boer, A. Boon, G. W. Glim, S. Harders, A. den Hartog, H. Ike, P. Kalis, F. Kunst, C. E. van der Meer, J. Over maat, N. H. Pluijm, H. Stapelveld, E. Visscher en S. van Weering. Dinsdag 13 Juli j.1. slaagde te Arn hem onze stadgenoot, de heer J. Bon- ,ke, bouwkundig-tekenaar bjj het ar chitecten-bureau' Peters en Roelofs aan de Prins Hendriklaan, voor het P.B.N.A.-diploma Bouwkundig-teke naar. Het deed bijzonder sympathiek aan, dat ter ere van dit feit gisteren de hele dag de vlag van het kantoor gebouw in de Prins Hendriklaan heeft gewapperd. Dinsdagavond werd Den Helder ge durende een paar uur aan de laatste oorlogsmaanden herinnerd, want er was geen kraan die water gaf. Het was een ongemak, dat zifh aardig deed gevoelen, waarmee werd bewezen, dat we sinds de bevrijding weer een flink stuk zijn verwend. Wie tijdens de algemene kranen- staking de watertoren passeerde, be greep gauw genoeg wat er loos was. Uit een groot gat in de grond, vlak voor de watertoren, kolkte en borrel- de hef water, of liever een grijzige drabbige massa. Duizenden liters wa- ter stroomden uit het lek, dat was ont- staan in de bocht van een dikke giet ijzeren hoofdleiding. Dat water vei- mengde zich met de grauwe aarde, en de daardoor gevormde kleiige pasta verspreidde zich over het wegdek, tientallen vierkante meters in het rond. Het was een troosteloze boel, met als enig lichtpuntje dat deze toestand niet eeuwig zou duren. De watertoren zou immers wel eens leeg raken. Het heeft inderdaad maar weinig gescheeld, of het machtige reservoir van onze watertoren was tot de laat ste druppel afgetapt. Al dat kostelijke drinkwater herschiep de omgeving van de toren in een groot modder- meer. Gisteren de gehele dag hebben de werklieden der gemeente-water- en lichtbedrijven aan de herstelling der schade gewerkt. Gelukkig was men er spoedig in geslaagd, ervoor te zorgen dat er althans een klein beetje druk op de waterleiding kon worden gezet. Nog enkele uren van harde arbeid en dan zal tussen het GGD-gebouw en de Lidwina-stichting geen modderspatje meer herinneren aan de bandjir van leidingwater, die de voorbijgangers n kleine sensatie heeft berokkend. Geboren: Anna J., d. van P. C. Pijnacker en P. A. W. Oudejans. Theresia F. M„ d. van Th. Fornara en H. C. E. Putters. Lea, d. van J. de Graaf en L. Oostindiër. Ondertrouwd: A. Gijsbertsen en D. J. Jongeneel. Getrouwd: P. C. v. d. Wiel cn E. J. Kouseband. Overleden: F. Koster, oud 65 jaar. Joh. v. d. Vliet, oud 68 jaar. W. v. Helden-Hulsbos, oud 57 jaar. L. Bonnema, oud 66 jaar. W. 'J. Moolenaar, oud 4 jaar. T. J. Lange- beeke-van Dalen, oud 31 jaar. Aan 't Kalf te Zaandam wacht nu de Urker botter' U.K. 230 op bét draaien van wind. Want wanneer deze uit het Zuidoosten komt, rullen de heren Visser en Van der Toorn uit de Zaan kunnen begin nen met hun pogingen, om de goudschat van de „Renate Leonhardt" te bergenOp het kaartje rechts is met het cijfer 1 aangegeven de vermoedelijke plaats van het wrak. Foto onder: het „bergingsvaar tuig", de botter U. K. 230, waarmee de goldrush zal worden onderno men. Moge deze expeditie meer succes afwerpen dan indertijd die naar de kostbaarheden van de „Lutine'\ Wij wachten met belang stelling af. GESLAAGD Voor het diploma huisw,, slaagden van de modevakscw, H Frisia" (dir. P. Schenk) <j# a van Kessel, A. Kuys, T. v. Preijde, B. Alders, J. Alder»"1"1, O/wcnh nf A V Hnlr l\/r Oorschot, A. v. Klink, M rió A- v. d. Hoek, C. v. d. Hoek Ridder. TERUG IN PATRI^ Met de Indrapoera, die* hi streeks 21 Juli verwacht kan L keren uit Indonesië terug- j scl, J. Smit, C. Wuis, p. de p Fooi en Pais. Ur»W, (Buiten verantwoordelijkheid de Redactie). v"> Als ex-inwoner van Den Helder nog steeds geregeld de Helders» r rant leest en vooral met het snort gebeuren in Den Helder meeleeft, wondert het mij, dat er in Den H.if sinds de bevrijding in 1945 nog i enkele buitenlandse club te zien i. woest. 8(- Ik vraag mij af en waarschijn];» vele sportliefhebbers met mij, waar/ er in Den Helder geen sportuitwC1 ling met buitenlandse sportverenhZ gen plaats vindt, vooral als ik S naar andere plaatsen, ook kleiner en zie dat in deze plaatsen die uitwi' seling wel gebeurt. Zowel voetbal- als athletiekverenj, gingen hebben reeds één of meer b» zoeken van buitenlandse clubs achter dc rug en in aansluiting hierop maker deze clubs op hun beurt dan veels] een trip naar het buitenland. Dat deze sportuitwisseling met bet buitenland van grote betekenis Is; dat hoeft - welhaast geen betoog meer, is de eerste plaats bevordert dit een go»! de verstandhouding tussen de Hol. landse en buitenlandse sportverenigij, gen en het verstevigt de vriendsehapi. banden tussen de sportlui onderling. Maar afgezien daarvan dienen wij toch ook niet te vergeten, dat een dergelijk contact met een buitenlandse vereni ging ook voor de deelnemende leder der organiserende vereniging zelf eet speciale gebeurtenis betekent en eer bijzondere attractie vormt. Öaarom vèrbaast het mij dat d( Helderse sportverenigingen op dit ge bied ten achter blijven. Zijn de Helderse sportclubs, hetzij voetbal- of athletiekverenigingen in Den Helder, niet bij machte om Iets dergelijks te organiseren of is men misschien bang dat hier teveel geld mee gemoeid zal zijn? LOU DE BOER. ONDERSCHRIFT. Met het oog op de plaatsruimte heb ben wij het ingezonden stuk van de heer De Boer moeten bekorten. Wij géven zijn voorstel graag in overwe ging. Alkmaar heeft sinds ruim een jaar een bijzonder prettig contact met Bath in Engeland. Wellicht zijn er bjj het bezoek van de W.F.A.-jongelul, pu twee jaar geleden contacten ge legd, die tot een sportuitwisseling zouden kunnen uitgroeien. 'RED. HELD. CRT. In de korte periode van stilstand op voetbalgebied zijri de clubs druk doen de de nodige voorbereidingen te tref fen voor de a.s. competitie. Er wordt serieus geoefend en al wor den de clubs in hun trainingsgelegen heden door terrein-gebrek sterk be lemmerd, wij zijn er van overtuigd dat de verenigingen alles zullen doen om weer zo sterk mogelijk aan de start te verschijnen. GROTE LEDENWINST. Het is een verheugend verschijnsel dat wij vrijwel iedere week in de ver schillende clubbladen ledenwinst geno teerd zien. Steeds meer personen voe len zich geroepen de sport daadwer kelijk te gaan beoefenen. Dubbel te leurstellend is het daarom dat de clubs hun leden niet allen serieus kun nen laten trainen. Men is zelfs genood zaakt te gaan selecteren, waardoor men de kans beloopt veelbelovende spelers te moeten uitschakelen. Geluk kig zijn de tournooien van Marine en O. S. en O. nu gespeeld, zodat er eni ge ruimte gekomen is. Wanneer n> ook het onofficiële voetbal beperkt wordt en de velden weer bespeelbaar zijn, dan kan alles misschien nog mee vallen. Tenslotte is de situatie nu toch zo geworden dat een ieder die met de sport meeleeft wel aanvoelt dat Den Helder niet langer zonder een tweede klasser kan. De indeling is weer het beste bewijs dat de clubs zelf alleen het antwoord hierop kunnen geven n.1. promoveren HEBBEN ONZE CLUBS EEN KANS? Helder en HRC. onze derde klassers, hebben door de jaren heen steeds een belangrijke rol gespeeld in hun afde ling. Dan weer was de één in het of fensief, een jaar later weer de ander. Soms ging de strijd tussen beide clubs. Dat waren de jaren uit het bestaan van Helder en HRC. Uiteindelijk kwam HRC als overwinnaar te voorschijn. Helder kon zich maar kort handha ven in de tweede klasse, terwijl HRC het vele jaren wist vol te houden. Wel moesfen de roodhemden ook degrade ren, maar reeds een jaar later kwamen zij terug en met veel succes. Hoe kwam het dat men in de vóóroorlogse jaren wel kon meekomen, terwijl nu steeds dat kleine „stootje" ontbreekt om de tweede klasse te halen? Het spelers materiaal was in die tijd beter, maar vooral mentaal beschikte men toen over een solieder elftal. Het doorzettings vermogen ontbreekt veelal, het sy steem van „hier ben ik" missen we nog teveel. Zelf spelen daar gaat het om, doch niet een afwachtende hou ding aannemen. Speel fair. maar flink. Toon dat je er-bent, gebruik je lichaam eerlijk en op het juiste moment. Eerst dan zullen wij er komen, eerst" dan kunnen Helder en HRC een elftal als Zaandijk in prestaties volgen. DE INDELING. Helder is ingedeeld bij Vitesse, de kampioen' uit Castricum. Een pittige ploeg die ook dit jaar weer hoge ogen zal gooien. Beverwijk is een elftal waarmede rekening gehouden mqet worden. De roodbroeken spelen altijd een rol van betekenis en werden ook al éénmaal kampioen. KW uit Krom menie is een lastige tegenstander, ter wijl ook Always Forward al naam heeft gekregen in de derde klasse. ADO '20, WE en Zilvermeeuwen zijn vooral op eigen veld lastige tegenstan ders. BKC en Succes kunnen voor ver rassingen zorgen, in ieder geval zijn deze clubs voor Helder moeilijke te genstanders, omdat het meestal halve derby's zijn. Het zou gewaagd zijn om te schrijven dat Helder een kaï^ heeft. Vele factoren spelen daarbij een -rol. De belangrijkste is wel dat de eerste drie of vier wedstrijden gewon nen worden. Dat geeft moed en stérkt de jongens. Helder heeft een goed bezet oefen programma. Zaterdag a.s. wordt be gonnen met een wedstrijd tegen De Meteoor, kampioen 3e klasse C, 1947— 1948. DERDE KLASSE B. HRC heeft als grootste attractie Alkmaarse Boys in haar afdeling. Zeer zeker één d#r prominenten uit deze klasse. GVO uit Krommenie heeft ech ter ook een uitstekend elftal, jong en vlot dat o.a. kort geleden Vitesse nog met 3—0 klop gaf. Veel zegt dat niet maar de ploeg maakte op ons toén een uitstekende indruk. Purmersteijn, DEM, Kinheim en DTS zullen waarschijnlijk iets minder van kracht zijn. Doch Kin heim en DEM liggen HRC nu niet be paald. Hollandia is de oude tegenstan der, waartegen het moeilijk winnen is. Schagen is de nieuweling. De Schage- naars zullen het'dit jaar wel redden, hoewel wij in hen niet de a.s. kam pioenen zien. Wel staan zij bekend voor het afhandig maken van punten als het tegen HRC gaat. M^iar rood wit weet dat ook wel en zal nu wel terdege oppassen. Ook hier geldt dat de eerste overwinningen wonderen kunnen verrichten. HRC speelt 15 Augustus tegen ZW thuis en 22 Aug. eveneens op eigen veld tegen Holland, een sterke 3e klasser uit Utrecht. EN WATERVOGELS? Onze vierde klassers hebben weer een sterke afdeling. Clubs als Berdos, Texel, Randers en RK AFC zijn niet zo gemakkelijk te verslaan. Gelukkig hebben dc Torren, weer enige nieuwe gezichten in 'de afd., zoals Randers en RK AFC, alsmede Zeevogels. Bekende clubs zijn LSVV, Nieuwe Niedorp, Schoorl, Vrone en Wieringerwaard. Vooral Vrone speelde verleden jaar in 4B een belangrijke rol. De Watervogels moeten dit jaar weer eens voor een kampioenschap gaan zorgen. Serieus trainen maar en de vriend schap, één der sterkste wapens van deze vereniging, tot ongekende hoogte opvoeren. Dan moet ,een goed resul taat weer mogelijk zijd. Van de Watervogels bereikten ons nog geen berichten over een oefen programma. Maar als vierde klasser is er zoveel keus, wij denken aan Hel der 2 en HRC 2 en desnoods sterke combinaties, dat wij er niet aan twij felen of binnenkort zullen wij het plan de campagne wel vernemen. DE RESERVE KLASSE. Helder 2, onze hoogst geplaatste re serve-ploeg heeft weer een sterke af deling. Alcmaria 2, OSV 2, (de win naar van de Rauchbeker), RCH 2 en VSV 2 zullen hier wel de lakens gaan uitdelen. Maar DWS 3, DWV 3, Volen- dam 2, Watergraafsmeer 2 en WFC 2 zijn eveneens pittige ploegen, waarvan veel te verwachten is. Helder 2 heeft echter getond, wan neer het er op aankomt een rol van betekenis te kunnen spelen. Waarom zal men nu eens niet het gehele sei zoen goed voor de dag komen. Als enige derde-klasser zou dat een pret tige verrassing zijn. HRC 2 zetelt in de res. 3e klasse A. Een afdeling van 12 clubs, waarin o.a. Zaandijk 2, Hollandia 2, VSV 3, Haar lem 3 wel een rol mee zullen gaan Dta™a8St zien wi-i elftallen als DWV 4, KFC 4. Voléndam 3, Vole- wijekers 4, WA 3, West Frisia 3 en Wisten wij dat HRC 2 zo gaat spe len als in de bekerwedstrijden dan wa ren we er van overtuigd 'dat rood-wit een belangrijke kans zou maken. Maai de heren zijn nogal wisselvallig en dus wachten wij de resultaten maar liever HRC 3 krijgt het zwaarder te ver antwoorden. Kennemers 2 West sia 2. Volewijckers 3 en Meteoor 2 Ja ook nog Zeeburgia 3 zijn ploegen 'die van sterk gehalte zijn. Maar op AFC 4 Alcmaria 3, Assendelft 2, DWS 4 Kvir 3 en ZFC 3 kunnen dc nodige punten wel vergaard worden. En een rede", lijke plaats verwachten wij zeer zekef van de rood jakken. Helder 3 krijgt het ook al niet ge makkelijk. Alkmaarse Boys 2, KVV J, OSV 3, QSC 2 en ZVV 2 zullen wel gaan vechten om de eerste plaats. Tegen VVZ 2, WFC 4, WSV '30 ZFC 4 en Zilvermeeuwen 2 zal Helde: het echter uiteindelijk wel kunnen red den. Ook hier hebben wij. ten slot» geen zorgen. Derde en vierde elftallen zullen u de toekomst steeds om 12 uur spe'® althans de elftallen die in de KNVB spelen. Dit was dus in het kort een voort18' schouwing van de a s. competitie. Na» 7 weken en de nieuwe eompetw8 neemt een aanvang. Nog 7 weken ern stige voorbereiding en dan gaat M spel weer beginnen. De sport wa» duizenden bij geïnteresseerd zijn die aan .velen een paar genoegen)* uren verschaft, waarbij tevens lichaam en de geest gebaat zijn. Dat is het doel van de sport, h vergaren van punten is middel en ten we eerlijk zijn een aantrekken) middel. Wanneer men echter een nederla»' sportief weet te dragen dan is 00 middel aanbevelenswaardig. Wij n°Px£ op een sportief seizoen, waarbij successen nu eens in onze stad W1' komen. De clubs verdienen het en ze stad heeft er recht op. Voetballers van Den Helder, de den op elkaar, geeft U geheel aan training én aan Uw vereniging, elkanders resultaten op sportieve ze en schenkt je aanhang een Pre w seizoen, door goede wedstrijden spelen en veel punten te ver**^ne het Zorgt ervoor, dat, wanneer wij 'n voorjaar de eindstand publiceren, club bovenaan de lijst staat. Vee' ces met de voorbereiding!! KORFBAL. INDELING KVH Be indeling van de korfballer» het a.s. seizoen is bekend Onze plaatselijke 3e klasser KVH als volgt ingedeeld: ,„r:et KVH, ZKC, Roda, OKV, Watert' (IJmuiden), Nieuw Flora (Haar'* KVD en Oosterpark. ieli- Een pittige afdeling met enkele we tegenstanders. II

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2