Christiansen acht zich onschuldig Marinevliegtuig in Schotland verongelukt AANSLAG IN CENTRUM VAN BATAVIA Hij ontkent of kan zich niet meer herinneren LAMBRECHT Tito antwoordt Cominform Zes personen om het leven gekomep André Marie Frans Kabinetsformateur Luchtvaarttentoonstelling Donderdag 22 Juli 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 70ste Jaargang No. 7869 Dagblad voor Den HelderKoegras, Texel, Wieringen en Anna Paulpwna Het proces te Arnhem snelste in tijdrit Nieuwe Bonnen Gevangenisstraffen voor Gebr. Doodeheefver Krachtige verklaring van Marshall Nog geen behendigheids-spelen Kindje in wasketel verdronken Vijftien personen van molen gevallen De Kabinetsformatie Bijeenroeping van Europees parlement? Emmy Göring in vrijheid WEERBERICHT BUREAU: Koningstraat 78—80 Den Helder Telefoon 2345 post gironummer 449041 Waara Hoofdredacteur: W MIDDELBEEK Hayonred. C. A. Dekkers Directie: j bIJDSMA en C. KRAK HEL«E COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 ct per mm Familieberichten 20 ct per mm. - Kleine advertenties („Juttertjes") tot 15 woor den 1.—. elk woord meer 5 cent Abonnementen: per kwartaal 3.75. Voor de zaak Christiansen voor het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem bestond zeer grote belangstelling, inzonderheid van de zyde van de rechter lijke macht, de advocatuur en militaire autoriteiten. De Moorse zaal van huize Renn'enk was tjokvol. Dit gebouw dient als vervanging van het paleis - vaj| justitie, daar het oorspronkelqke gebouw in 1944 is verbrand. Nauwelijks was er ruimte gelaten voor de komende en gaande getuigen. Christiansen, gekleed in z^jn slecht zittend colbertje, gaf korte antwoorden op de eerste formele vragen van de president, dr. J. A. G. Baron de Vos van Steenwijk. Hfl zeide van de Nederlandse taal „viel davon, doch nicht alles'' te verstaan en het verhoor, ook van de getuigen Rauter, Schreieder en Lages geschiedde vrijwel steeds in het Nederlands door de rechters en werd beantwoord in het Duits, zodat de tolk slechts enkele malen eraan te pas behoefde te komen. Het eerste punt van de dagvaarding betrof de zaak Goirle, te weten het doodschieten van de vijf gijzelaars: mr. R. Baelde, Chr. Bennekers, mr. C E. G. graaf van Limburg Stirum, W. Ruys en A. baron Schimmelpen- ninck van der O.ve. Als eerste getuige werd Rauter ge hoord. Het leek er aanvankelijk op, of Rauter de volledige verantwoordelijk heid op de schouders van Christiansen v.ilde laden, maar later draaide-hij bij. De daders konden niet gevonden worden. Uitvoerig gaat Rauter in op de samenstelling der lijst van de te fusilleren personen, welke lijst door Christiansen aanvankelijk op 20 25 personen was gebracht. Maar later werd dit aantal tot 5 gereducëerd. Op verzoek van Schmidt werden van deze vijf mannen er twee geschrapt en twee personen uit de naaste omgeving van H.M. de Koningin toegevoegd, zijnde graaf van Limburg Stirum en baron Schimr ok van der Oye. Ove rigens bleef Rauter bij zijn bewering, dat alleen het O.K.W. (Oberkomman- do Wehrmacht) en Christiansen aan sprakelijk moeten worden gesteld voor deze terechtstelling. Christiansen werd hierna gevraagd, of hij daartegen iets had in te bren gen, maar hij weigerde. Christiansen beroept zich op het bevel van het O.K.W. Hij ontkent energiek aangedrongen te hebben op het doodschieten van twintig gijze laars. De Rijkscommissaris heeft er vijf van gemaakt. Toen het bevel van het O.K.W. doorkwam heeft hij zich tegen de adjudant als volgt uitgelaten: „Jetzt ist die Mordschweinerei im gange". Tenslotte verklaart hij luid, dat Rauter gelogen heeft wanneer deze beweert, dat hij (Christiansen' direct aansprakelijk moet worden ge steld voor deze executie. Met bewogen stem herhaalt hii het, „Es ist eine Un- wahrheit, was Rauter sagt". Uitvoerig schetst hij zijn positie als Wehrmachtsbefehlshaber. Het initiatief om de Nederlandse krijgsgevangenen in 1940 in vrijheid te stellen ging van hem uit en hij stel de er buitengewoon veel prijs op dat ziin pogen bij de superieuren voor dit doel instemming had gehad. Wat de latere gevangenneming van generaal Winkelman betreff, hier stond hij buiten. Dit geschiedde op persoon lijk bevel van Hitier. Ook wat de te rugvoering van het voormalige Neder landse leger in krijgsgevangenschap betreft, wijst hij alle schuld van de hand. Ten aanzien van het tweede punt van de tenlastelegging werd Rauter als eerste getuige gehoord. Het gaat hier om een represaille-maatre gel na .het doodschieten van Duitse soldaten e" ari 1943. Als repressaille werden twee dagen later tien krijgsgevangenen ge fusilleerd. Rauter schuift ditmaal niet direct de( schuld op Christiansen doch verdedigt met klem het recht om re presaillemaatregelen te nemen. Als volgende getuige charge wordt de S.D. chef W Lages gehoord. Met zachte, bijna onverstaanbare stem zegt hij dat het doodschieten van 10 gijze laars te Haarlem een aangelegenheid van de Wehrmacht is geweest. Overi gens is hij bijna alles vergeten. Ook Christiansen herinnert zich van dit geval maar weinig. satz van de manlijke bevolking. Breedvoerig weidde Christiansen uit over de totstandkoming van het fata le bevel. Hij zeide niets van concen tratiekampen in Duitsland te weten, niets van Neuengamme en niets van het verdere lot van de Puttenaren. Hij ontkent iedere verantwoordelijk heid voor Putten, in ieder geval voor de wegvoering van de Puttenafen en lifj heeft slechts een twintigtal huizen laten afbranden. Dat is alles, aldus Christiansen. t Een lid van de Wim-groep hierna gehoord, die door het Kriegsgericht ter dood veroordeeld was, verklaar de, dat hij en 48 medeleden dezer groep het leven zouden hebben te danken aan het ingrijpen van Chris tiansen. De zaak werd verdaagd tot Donderdagochtend half tien. (Van een spec. ANP-verslaggever). De Belg Lambrecht van de interna tionale ploeg heeft zich de beste ge toond in de wedstrijd tegen het uur werk die gisteren by hoge, drukkende temperatuur verreden werd. Bartali heeft in deze tijdrit 10 minu ten aan Lapebie en een kwartier aan Lambrecht verloren. In het algemeen klassement staat hij nu nog 24 minu ten voor op Lapebie, die na de étappe van gisteren de tweede plaats bezet. Kirchen reed goed als altijd, maar de Ruyter, die alle ervaring op het stuk van ritten tegen het uurwerk mist, zorgde voor een verrassing. On nodig te zeggen, dat hij straalcjg van plezier toen de rangschikking bekend werd gemaakt. De Hoog was ook in zijn element. Na 45 kilometer met een flink gange tje te hebben gereden haalde hij Viet- to in, dus niet de eerste de beste. Maar op dat ogenblik kreeg hij bandenpech en voordat hij zijn wiel verwisseld had was Vietto hem weer een heel stuk voor. De Hoog stapte op, snelde de Fransman achterna en wist hem voor de tweede maal te passeren, om in een zeer behoorlijke tijd als 22e geplaatst te worden. Janssen tenslotte,, die 33e werd met een achterstand van 12 mi nuten op de winnaar Lambrecht, gaf onomwonden toe, dat ritten tegen het uurwerk hem niet liggen. Hij behield zijn 37e plaats in het algemeen klasse ment en heeft nog 8 renners onder zich, wat zeggen wil, dat hij voorlopig geen gevaar loopt. De Ruyter is 43e en de Hoog is 45e en laatste, zodat de Hoog de strijd zal moeten staken wan neer het gevreesde artikel van het wedstrijdreglement ook na deze étappe wordt toegepast. Als derde punt van de dagvaar ding kwam na de pauze de zaak Putten aap de orde. Als eerste ge tuige verscheen de man, wiens naam onafscheidelijk met de Puttense ramp is verbonden Oberst Fullriede. Hij verklaarde, dat hij de opdracht voor de represaillemaatregelen met grote tegenzin en slechts ten dele had uit gevoerd. Von Wuhlich had bevel ge geven, maar of hij of Christiansen 't hevel had ondertekend wist Fullriede niet meer. Rauter ontkende zo hef tig iets met de essentieele oorzaken van de ramp te Putten te maken te hebben, dat de procureur-fiscaal hem toevoegde: „u staat hier niet als ver dachte". Tenslotte werd Christiansen ovei dit derde punt gehoord. Hij bevestig de de verklaring van Von Wiihlisch aangaande deze actie, die zijn instem ming had, maar van het bevel zelf herinnert hij zich biets meer al zeide hij er van overtuigd te zijn, dat de procedure een normaal verloop heeft gehad. Er waren twee scherp gescheiden zaken, aldus Christiansen, de repres- saille-maatregelen en de arbeisein- CHRISTIAN SEN TUSSEN ZIJN BEWAKERS Voor het tijdvak van 25 Juli t/m 7 Augustus geeft elk der volgende bon nen recht op, het kopen van: 047-2 Brood 800 gram brood (geldig t'm 31 Juli a.s.) 048-2 Brood 200 gram brood (geldig t/m 31 Juli a.s.) 049 Bfood 400 gram brood (geldig t/m 31 Juli a.s.) alle bonkaarten 808 054 Algemeen 400 gram brood of één rantsoen gebak. tabaks- en versnaperingen- kaarten enz. qa, qb, qc 808 19, 83 Tabak 2 rants. 'sigaretten of kerftabak. Reeds op Vrijdag 23 Juli kunnen bo vengenoemde bonnen worden gebruikt. De niet aangewezen bonnen van strook 1 kunnen worden vernietigd. Vijf directeuren, waaronder vier ge broeders Doodeheefver, twee leden van het personeel alsmede de accountant van de behangselpapierfabriek Rath en Doodeheefver N.V. stonden gistermor gen voor de economische politierech ter te Amsterdam, mr. J. Meihuizen, terecht. Zij werden er van beschuldigd diverse deviezenbepalingen te hebben overtreden. Als getuigen-deskundigen werden twee ambtenaren van de Ne derlandse bank gehoord. De economische politierechter deed de volgende uitspraken: F. Chr. Doodeheefver werd veroor deeld tot 5 maanden en een geldboete ,van 100.000 subs. 6 maanden en ver beurdverklaring van twee vorderingen van resp. 182.000 en 31.000; H. P. Doodeheefver tot 4 maanden en 40.000 subs. 4 maanden; J. Chr. Doodeheefver tot 3 maanden en 20.000 subs. 2 maanden; P. J. Doodeheefver tot 5 maanden en 50.000 subs. 5 maanden. Tegen de vier gebroeders vaardigde mr. Meihuizen 1% vendien conform de eis een bevel tot onmiddellijke gevan genneming uit. Zij werden gevieren geboeid weggeleid. De overige vier verdachten werden tot geldboeten veroordeeld. Het brood is vrij in Engeland De broodrantsoenering zal in Enge land met ingang van Zondag 25 Juli a.s. worden afgeschaft, zó heeft de mi nister van voedselvoorziening in het Lagerhuis verklaard. De broodraotsoenering zal worden vervangen door een controlesysteem van de omvang van de levering 'van bloem van de maalderijen aan de bak kerijen, zodat het verbruik op onge veer dezelfde mate als gedurende het afgelopen jaar gehouden zal worden. Fietstaxbestuurder wierp handgranaat naar militairen vyf Nederlandse militairen en vjjf burgers, onder wie een Europeaan, werden Dinsdagavond by een aanslag met een handgranaat in het centrum van Batavia, in de directe omgeving van de in een volksbuurt gelegen Rex-bioscoop gewond. Twee militai ren en twee burgers werden zwaar gewond. De handgranaat werd om tien uur 's avonds door de bestuurder van een passerende betja (fietstaxi) geworpen en gericht op militairen, die in een koffiehuis zaten. Volgens een der ge wonde militairen werd de handgranaat door de betja-bestuurder op een tafel tje.geworpen en kwam deze daarna tot ontploffing. Door de eerste verbijstering en in de grote verkeersdrukte in deze stadswijk wist de dader aanvankelijk te ontko men. Militairen en militaire politie hielden een razzia onder personen, die zich in de nabijheid bevonden. Twee- en-dertig personen werden gearresteerd. Bij huiszoeking werden op aanwijzing van een der arrestanten twee hand granaten gevonden, mills 36 met deto, nator, welke van hetzelfde fabrikaat bleken als de bij de aanslag gebruikte. Het vermoeden bestaat, aldus deelde de pclitie aan Aneta mede, dat deze af komstig zijn van een grotere partij waarnaar thans een onderzoek wordt ingesteld. De politie verklaarde nog, dat zij er reeds op voorbereid was, dat er iets zou gebeuren, deswege had zij voorzorgsmaatregelen genomen. De ze kerheid bestaat, dat het hier activiteit van een georganiseerde bende betreft en niet een op zichzelf staande aanslag. Woensdagmorgen bekende een van de 32 arrestanten, dat hij de aanslag met de handgranaat had gepleegd. In antwoord op een vraag betreffen de de „wijdverspreide vrees vtfor oor log" heeft Marshall, de AmerikaSnse minister van buitenlandse zaken, op een persconferentie het volgende verklaard: „Wij begrijpen onze toestand goed. Wij zullen ons op geen enkele wijze la ten dwingen of initimideren aangaande onze handelwijze, die voortkomt uit onze rechten en verantwoordelijkheden in Berlijn of Duitsland in 't algemeen. „Inmiddels zullen wij voortgaan via onderhandelingen of langs diplomatieke weg een door beide partijen aanvaarde oplossing te vinden teneinde de trage die van een wereldoorlog te voorko men". Dit vormt de krachtigste verklaring, die de minister sinds het uitbreken van de Berlijnse crisis heeft afgelegd, aldus Reuter. Maarschalk Tito heeft op het con gres van de Zuidslavische communis tische party een felle aanval gericht tegen de Cominform. Tpen hy de zaal binnentrad werd hy minutenlang toegejuicht. Tito 'jioemde de critiek van de Co minform op zijn regiem „monsterach tige beschuldigingen". Hij vroeg zich. af, wat de partij en zijn leiders plotse ling gedaan hadden, dat zij zo valse lijk beschuldigd werden. „Dit, kameraden, is niet alleen een aanval tegen de leiding van de partij maar ook een aanval tegen de eenheid, die ons volk zo duur verkregen heeft. Het is een beroep op alle destructieve elementen om alles te vernietigen, wat wij voor het geluk van ons volk heb ben geschapen. Het is een aansporing tot burgeroorlog in ons land, een aan sporing tot verwoesting van ons land", aldus Tito. Volgens Tito was de bedenkelijkgte passage van de resolutie die, waarin Joegoslavië ervan beschuldigd werd de Sovjet-Unie en de landen van de volksdemocratieën de rug te hebben toegekeerd en de leerstellingen van Marx en Lenin verworpen te hebben. Het Hollandia behendigheidsspel zal dit jaar waarschijnlijk niet meer aan de Nederlandse kust worden gespeeld. De N.V. die dit behendigheidsspel, dat als attractie voor de badplatsen Sche- veningen, Noordwijk en Zandvoort be doeld werd, heeft zich op juridisch terrein tot in de hoogste kringen ge oriënteerd. Gebleken is, dat men zich daar afvraagt tot op welke hoogte nen op het grensgebied hazard, be hendigheidsspel, ten aanzien van het bekende hijskraan-arrest, van toepas sing kan achten. Aangezien de toekomstige exploitan ten van Hollandia, naar zij verklaren, zich binnen het kader van de wet wensen te stellen en geen valse ver wachtingen ten aanzien van het vreem delingenverkeer willen wekken, heb ben zij besloten voorlopig het Hollan- diaspel niet te exploiteren. Gebleken is n.1. dat de procureurs-generaal in Noord- en Zuid-Holland het niet ver antwoordelijk achten aan de toekom stige ekploitatiemaatschappij te garan deren, dat zij op grond van de loterij- wet, althans enige tijd het behendig heidsspel zouden mogen exploiteren zonder dat, by wijze van proef, na een te bepalen tijd ingegrepen wordt. Toen mevr. Bor, wonende aan de Cereslaan, te Bussum, gistermorgen werkzaamheden moest verrichten op de bovenverdieping van haar woning, had zy veiligheidshalve haar twee jarig dochtertje naar grootmoeder aan de overkant gebracht. In een onbewaakt ogenblik is het meisje naar de ouderlijke woning te ruggekeerd en gaan spelen bij een wasketel met chloorwater. Het kindje is in dè ketel gevallen en door ver drinking om hat lavan gekoman. De Mitchell bommenwerper B 25 van de Marine Luchtvaart Dienst is gistermorgen bp de oostkust van Schot land tegen een heuvel gevlogen en verongelukt. De gehele bemanning, be staande uit zes personen, is daarbij om het leven gekomen. Het ongeluk dat vermoedelijk te wijten is aan slecht zicht bij het aanvliegen van de kust, gebeurde enkele kilometers ten noor den van het vliegveld Vordoun. Het toestel was 's morgens van het vlieg veld Valkenburg vertrokken met be stemming Lossiemouth om onderdelen over te brengen, bestemd voor H. M. vliegkampschip Karei Doorman. Britse vliegtuigen uit Lossiemouth en Leuchars waren opgestegen om het verongelukte vliegtuig op te sporen, dat echter reeds door een boer was gevonden op een heuvelhelling, 5 km ten noorden van het dorp Auchenblae bij Stonehaven. De lichamen van een aantal der in zittenden zijn gevonden. De namen van de slachtoffers luiden: De officier vlieger tweede klasse Een rechtse regering? De Franse president, Vincent Au- riol, heeft de radicale minister van Justitie in de regering van Robert Schuman, André Marie, verzocht een nieuw kabinet te vbrmen. Marie heeft de opdracht aanvaard. Toen Marie in November j.1. werd verzocht een regering te vormen wei gerde hij om gezondheidsredenen. Hij is een in Buchenwald opgedane long aandoening nog steeds niet te boven. De kabinetsformateur is een vurig voorstander van het plan-Marshall. Tij dens een rede te Rouaan in April van dit jaar beschuldigde hij de communis ten ervan, dat zij aanstuurden op een burgeroorlog: Marie verklaarde te hopen, dat hij 'n regering zou kunnen vormen van alle republikeinen en al degenen, die van goeden wille zijn. In welingelichte kringen te Parijs verwacht men, dat Andre Marie, wiens radicale groep de kleinste is van de partijen der z.g. derde macht, zal trachten een kabinet te vormen, dat rechtser is dan het vorige en ministers uit de socialistische, radicale, gema tigde en rechtse partijen zal bevatten, alsmede uit de M.R.P. Gistermiddag is een zwichtstelling van een korenmolen te Ruinerwold be zweken, toen een groep van 24 Friese molenaars zich hierop, bevond. Onge veer vijftien personen, onder wie een Belgisch meisje, dat zich bij het ge zelschap had gevoegd, stortten van ze ven a acht meter hoogte naar beneden. Sommigen werden bovendien getroffen door brokstukken van de zwichtstel ling. Vier personen zijn ernstig ge wond naar het Diaconessenhuis te Meppel vervoerd. Vier andere perso nen, die naar het Diaconessenhuis overgebracht waren, konden later naar huis terugkeren. De zwichtstelling was nog pas nage keken, maar is waarschijnlijk overbe last geweest. (!K. M. R. T. V.) D. H. Gentis uit 's-Gravenhage, de officier zeewaarne mer tweede klasse (K. M. R. T. V.) F. Grimmon uit Amsterdam, de sergeant vlieger J. van Donkelaar uit Heemste de, de sergeant-vliegtuigtelegrafist H. A. Bolleurs uit Dordrecht, de sergeant vliegtuigtelegrafist C. L. Swens uit 's-Gravenhage en de korporaal vlieg tuigmaker M. N. A. Brouwer uit Am sterdam. Naar wij vernemen, is Hr. Ms. Artil-, lerie-instructieschip „Van Kinsbergen" thans op weg naar Aberdeen om de stoffelijke oversohotten der omgekomen bemanning naar Nederland over të brengen. Na een bespreking van twee-en-een half uur vergieten gistermiddag de fractieleiders van KVP, Pv'dA, CHU en VVD het kabinet van dr. Beel, die hen tot aan de deur begeleidde. Geen der heren wenste zich over het verloop van de samenkomst uit té laten Prof. Romme zeide tot de journalisten: „U kunt vragen wat U wilt, antwoor den doe ik toch niet". Mr. Oud wuifde iedere vraag weg met de woorden: „Voor vragen is nog geen ruimte". De fractieleiders begaven zich naar het Binnenhof, waarschijnlijk om ver der overleg met hun fracties te plegen. De kabinetsformateur dr. L. J. M. Beel is, na de gehouden besprekingen, naar Soestdijk vertrokken. Behalve de minister-president is ook de voorzitter van de Tweede Kamer, mr. J. R. H. van Schaik, gisteravond door H.K.H. de Regentes op het paleis Soestdijk voor een conferentie ontvan gen. Naar wij voorts vernemen heeft dr. Beel gisterenavond reeds een onder houd gehad met H.K.H. de Regentes. in verband met 'regeringsjubileum Van 722 Augustus zal in Amstel veen de luchtvaarttentoonstelling „Lu- tan" gehouden worden ter ere van het gouden regeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina. De tentoonstel ling wordt ingericht op initiatief van de vereniging tot viering vatf nationale feestdagen te Nieuwer-Amstel, waarbij deze verder wordt bijgestaan door tal rijke instellingen op luchtvaartgebied en daarbuiten. De plannen zijn om op een terrein aan het eind van de Kei zer Karelweg te Amstelveen een gro te tent te plaatsen, waarin de expositie zal worden gehouden. KLACHT VAN ISRAËL. De voorlopige regering van Israël heeft een opsomming van zestig ge vallen waarbij het bestand in Palestina door het Arabische legioen, de Egypti sche en de Syrische strijdkrachten zou zyn geschonden, aan de Verenigde Na ties doen toekomen. Het Internationale Comité van de bewegingen voor Europese eenheid, dat in Mei j.1. het congres te Den Haag organiseerde, heeft thans aan geboden een „Europees parlement" byeen te roepen, wanneer de regerin gen of parlementen er niet voor voe len dit te doen. Het comité had besloten de conferentie der ministers van buitenlandse zaken van de Westeuropese Unie te verzoe ken, de kwestie van de oprichting van een Europees parlement op de agenda te plaatsen. Toen Bidault ter conferen tie een voorstel deed tot bijeenroeping van een Europees parlement, gaven Bevin en Spaak te kennen, dat een der gelijk initiatief moest worden overgela ten aan onafhankelijke organisaties. In een brief, Woensdag door Duncan Sandys, de voorzitter van de executieve van het Internationale Comité, aan de ministers van buitenlandse zaken van Groot-Brittannië, Frankrijk, België, Ne derland en Luxemburg gezonden, wordt verklaard, dat een beslissing genomen moet worden over drie belangrijke vra gen betreffende de te volgen politiek, namelijk over de omvang van de be voegdheid van een Europees parlement, de samenstelling van het parlement en de wijze van kiezen der leden zowel als var. de autoriteit, die het parlement bijeen zal moeten roepen. Het internationaal comité, aldus het schrijven, zou gaarne zien dat de re geringen of parlementen de verant woordelijkheid op zich namen, doch is genegen zelf het initiatief te nemen wanneer de regeringen of parlementen bet niet willen doen. Het Duitse zuiveringshof veroordeel de Emmy Göring tot een jaar, door te brengen in een werkkamp. Hierbij werd echter rekening gehouden met de duur van het voorarrest, hetgeen betekent, dat zij onmiddellijk wordt vrijgelaten. Verder bepaalde het hof, dat 30 procent van (raar bezit zoü moe ten worden verbeurd verklaard en zij voor een periode van 5 jaar geen vrij beroep zou 'mogen uitoefenen. Frau Göring deelde mede, dat zy van dit vonnis in beroep zou gaan. Britse geheimen verraden De secretaris van de Brijs-Tsjecho- slowaakse vereniging, Frank Hampl, zal uit Engeland gezet worden, omdat zeer waardevolle geheimen ten nadele van Engeland een vreemde mogend heid hébben berpikt, zo heeft Chuter Ede, de Britse minister van binnen landse zaken, tegenover een deputatie, die hiertegen protsteerde, verklaard. Weersverwachting, geldig tot he denavond: WISSELEND BEWOLKT. Wisselende bewolking met slechts enkele verspreide buien. Geleide lijk afnemende wind tussen West en Zuidwest. Voornamelijk in het binnenland iets koeler dan giste ren.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 1