TERRA INCOGNITA De films van deze week meisjes-GUMMI-MANTELS Stad ett Omgeving. DE MARINE tijdens de feesten te Amsterdam Onbemand zeiljacht ten Westen van Egmond op drift Mrs. Chris Dunaway op klompen door Den Helder DE attractie van ons blad was voor vele abonné's het bekende verhaal van J. D. v. Exter En de prijs valt mee n.1. slechts 60 cent per boekje Koopt het nog heden bij onze bureaux oi bij agen ten en bezorgers STAM STOOMT Uit het politierapport Bedrijfsunie voor de Metaalnijverheid Eerste prijs voor „EUTERPE" Middenstandsdiploma Tweede vacantieperiode van de Helderse bakkers Diploma-zwemmen van de K.N.Z.B. Doktersdienst TIV0L1: „Twee meisjes uit Boston" METHUSALEM DE WITTE: „Voor beulen geen genade" Zuinigheid met vlijt Verwarming Raadhuis Vandaag! De elftallen voor Zondag Herst. Apost. Zendingsgemeente Twee honden W.G.W.-terrein goedgekeurd Texel. Burgerlijke Stand BISCHOFj? ZONDER PUNTEN 12=-13=-1345 Viaserij Weringen. Hij trof het niet, maar kreeg gezelschap Burgerlijke Stand Loop der bevolking IJmaiden. Visserij-besommingen Pindakaas op de bon? In de nacht van Donderdag op Vrtfdag worstelden op de Noordzee twee nietige scheepjes tegen de harde wind en de onstuimige golven. Het waren de „Baronet" en de „Siskin", de eerste een tot jacht omgebouwd vissers- scheepje zonder motorvermogen, de tweede een z.g. catch met een lichte Ford benzine-motor aan boord. Ongeveer dwars van Egmond stapten de beide opvarenden van de „Siskin" op de „Baronet" over. De Siskin" dob berde toen het was even na tienen op sleeptouw achter de „Baronet" aan. De sleeplijn was echter maar dun, en het weer werd steeds slechter. Tegen twaalven nam de „Siskin" een diepe duik in een golfdal, en daar kon de tros niet tegen. Ze knapte af, en daar ging de „Siskin" op drift. Haar witte navlgatle-licht slingerde heen en weer tegen het inktzwart van de hemel, en toen verdween het bootje uit het gezicht. Het werd voor de vier jonge mensen op de „Baronet" een zware nacht. De wind nam hand over hand toe en de zee speelde een spel van kat en muis met het zwarte huikje. De bemanning ver kende de lichten van IJmuiden en Eg mond, en later ook van Kijkduin. Ze verkoos een veilige wijkplaats te zoeken in de haven van Den Helder. Gister morgen kwamen ze binnen Bil Duna way van de „Siskin" en zijn jonge vrouw Chris, Ted Lloyd en Charles Hyde van de „Baronet". Hun vacantie- trip was op wel bijzonder onpleizierige manier onderbroken. Maar ze namen het sportief op. Het hele hebben en houden van de Dunaway's, papieren in cluis, was op de „Siskin" achtergeble ven. Door bemiddeling van de grensbe waking kregen ze een auto die hen naar de Britse Consul te Amsterdam bcapht. Volgens officieuze berichten zou in de loop van de morgen de „Siskin" door een IJmuider trawler te IJmuiden zijn binnengebracht. GA MEE NAAR HOLLAND! Charles Hyde en Ted Lloyd zijn beide werkzaam op een architectenbureau in de nabijheid van Birmingham. Enthou siaste zeilers als ze zijn, benutten ze menig weekend om vanuit Boston, aan de Oostkust van Engeland, met hun „Baronet" tochtjes naar zee te maken. Verleden jaar zeilden ze in hun vacan- tie naar Den Helder, vanwaar ze een korte trip door Noord-Holland maakten. Dit jaar wilden ze hun bezoek herhalen, om dan ook enkele plaatsen in Zuid- Holland te bezoeken. Vorige week Zaterdag liepen ze de ondiepe haven van Wells, ten Oosten van Boston binnen, waar hun scheepje vastliep op een zandbank. De „Baronet" werd vlotgesleept door de „Siskin", die juist zou uitvaren op weg naar Dover. De „Siskin" is het eigendom van de heer en mevrouw Dunaway uit Seattle in de staat Washington, aan de West kust van Noord-Amerika. Beiden stu deerden aan de universiteit aldaar iii-de faculteit „Foreign Affairs and Inter nationaal Relations". Door de Ameri kaanse regering werden zij in de gele genheid gesteld, hun studie aan de uni versiteit te Grenoble in Zuid-Frankrijk te voltooien. Zij reisden naar Engeland en kochten daar het in Noorwegen ge bouwde zeiljacht met motorvermogen „Siskin", waarmee ze de oversteek naar Frankrijk wilden wagen. De mannen van de „Baronet" haal den hen over, gezamenlijk naar Neder land over te steken. De Dunaway's zou den. dan een prachtige gelegenheid heb ben om de lage landen aan de zee, waar mén in wijde broeken aan en op klom pen loopt, te leren kennen. De aankomst van het viertal was heel anders dan ze hadden verwacht. Toen ze Woensdagmorgen uit Lowe- stoft vertrokken, waren de weerberich ten heel gunstig, maar nauwelijks dob berden de scheepjes midden op de Noordzee, óf het weer logenstrafte alle voorspellingen. Het werd slechter en slechter, 's nachts regende het dat het goot en overdag begon het steeds har der te waaien. Donderdagavond werd het zo erg, dat de Dunaway's het cp hun „Siskin" niet langer uithielden. De ..Baronet" bracht hen veilig in Den Helder. Toen gistermiddag om twaalf uur Chris Dunaway en Ted Lloyd naar de stad wandelden, was Chris de enige in wijde omtrek, die op echte Hollandse klompen liep.... Ze Onze jongelui genoten er dubbel van, omdat er zoveel avontuur in zat. Nu het in boekvorm ver schenen is, kun je het in eens doorlezen - - t haastte zich om m een Helderse schoenwinkel een paar sportieve schoentjes te kopen, terwijl Ted zijn baard liet verwijderen door een kapper, die hem in vloeiend Engels te woord stond. Om twee uur startte de auto, die de Dunaway's naar het Britse Consulaat bracht en later naar IJmuiden, waar de „Siskin" inmiddels moest zijn aangeko men. De Helderse visserman, die gis termorgen door de onfortuinlijke va- cantiegangers was gecharterd voor het opsporen van het jacht, keerde onver- richterzake in de haven weer. De „Baronet", met Charles en Ted aan boord, vertrok vanmorgen via het Noordhollands Kanaal naar Amsterdam, waar hopenlijk de „Siskin" weer in haar gezelschap zal komen. De tocht door Westelijk Nederland zal hun spoedig de onaangenaamheden van de oversteek doen vergeten. Laat nu reeds voor het a.s. najaar Uw kleding chemisch reinigen en/of verven. Aflevering binnen een week. sinds 1902. Depót PETERS, Keizerstraat 51 Den Helder. Tel. 2467 -s In de Rozenstraat kwamen twee vrachtauto's bij het passeren met elkaar in aanraking. Eén der wagens werd aan de linkerzijde licht beschadigd. Op de Jan Verfailleweg heeft een ongeluk plaats gehad, dat bijzonder goed is afgelopen. Een jongeman, J. ge naamd, reed per fiets van de Donkere Duinen stadwaarts. Juist toen hij werd ingehaald door een autobus van de fa. Van der Wijst raakte een tentstok, die J. vervoerde, tussen de spaken van zijn fiets. De jongen kwam te vallen, precies midden voor de autobus, zodat hij door geen der beide voorwielen werd geraakt. Met een snee in de kin en enkele lichte schaafwonden liep het incident voor J. af. De fiets werd ech ter zwaar beschadigd. In het St. Lid- wina-ziekenhuis werd de wond ge hecht, waarna de jongen naar huis kon gaan. De bestuurder van de autobus treft geen schuld. Op Hr. Ms. „Evertsen", die mo menteel op de Rijkswerf in reparatie ligt, werd de 36-jarige bankwerker F. de J. geraakt door een 250 kg zwaar onderdeel, dat tengevolge van het bre ken van een takel van zijn plaats schoof. Het geb -de deed zich ernstig aanzien, maar in het St. Lidwina-zie- kenhuis bleek dat De J. er met een enkele kneuzing aan de heup was afge komen. Onder leiding van de Bedrijfsunie voor de Metaalnijverheid vond op Woensdag 11 Augustus j.L in „Formo- sa" een vergadering plaats met de le den, werkzaam in de kleine metaal nijverheid. Deze vergadering was be legd in verband met het feit, dat de patroons weigeren om 2 pet. van het jaarloon als vacantietoeslag te ver strekken, hoewel hiertoe door de Vak- raad was geadviseerd. Het bestuur wees op de organisatorisch onjuiste houding van de patroons, door het advies van de Vakraad te negeren en de vacan tietoeslag te koppelen aan 'n eventu ele doorberekening in de prijzen. De vergadering kon met het standpunt van de patroons geen genoegen nemen en sprak als haar mening uit, dat met alle ten dienste staande middelen, zo nodig door het stellen van een ultima tum, getracht moet worden de vacan tietoeslag te verwezenlijken. Deze uit spraak is ter kennis gebracht van de Patroonsorganisaties, waarmede op korte termijn een bespreking werd gevraagd. Het dubbelmannenkwartet „Euter- pe" onder leiding van de heer D. Ploeg heeft het vorig weekend voor de eerste maal deelgenomen aan een concours. Reeds meerdere malen heeft dit kwar tet zich met veel succes in Den Hel der laten horen, zo nog onlangs in de beide ziekenhuizen, maar nog nimmer was het met andere zangverenigingen in het „strijdperk" getreden. Het con cours werd ter gelegenheid van het 50- jarig regeringsjubileum van H. M. de Koningin door de zangvereniging „Octi Toni" uit Amstelveen georganiseerd in de aula van het Indisch Instituut te Amsterdam. Een dertigtal zangvereni gingen uit het gehele land nam eraan deel. De jury bestond uit de heren Nico van der Linden, Leo Smeets en Jac. Scholte (directeur van „Octi To ni"). In zijn openingswoord verklaarde de heer Van der Linden, dat de jury strenge maatstaven zou aanleggen, mede ter verhoging van het peil der zangkunst. De koren, die voor een eer ste en tweede prijs in aanmerking kwamen, konden naar zijn mening een volgend maal in een hogere afdeling uitkomen, mits de leden zorgdroegen voor een grondige studie. „Euterpe", dat uitkwam in de derdé dïdeling, had als verplicht werk te zingen „De wonderbloem" van Jac. Scholte. Als vrij werk had men geko zen het bekende „Lente" van Keere weer. Dit debuut van „Euterpe" werd wel succesrijk, want de heren kwamen in aanmerking voor een eerste prijs met 305 punten. De heer Ploeg kan om nog een reden met tevredenheid op dit concours te rugzien, daar het onder zijn leiding staande gemengde koor „Canticum No vum" uit Breezand eveneens voor een eerste prijs in aanmerking kwam, en wel met 307 punten. Het lijstje geslaagden voor het Mid denstandsdiploma moet nog worden aangevuld met de namen van onze stadgenoten Th. Vermeulen en J. Zits, beide leerlingen van de R.K. Midden standscursus alhier. Ook de Koninklijke Marine zal deelnemen aan de viering van de jubileum- en inhuldigingsfeesten, die van 30 Augustus tot 7 September aanstaande in Amsterdam zullen worden gehouden. Door een vlootbezoek aan de hoofd stad, waarbü de schepen bij daglicht gepavoiseerd en des nachts geïllumi neerd in het Westeiyk gedeelte van het IJ gemeerd zullen liggen, levert de marine een belangrijke bijdrage aan de viering van het regerings jubileum van Hare Majesteit de Koningin en de glorieuze inhuldiging van prinses Juliana. De hoogtepunten der algemene fees telijkheden zullen gepaard gaan met het gedonder van saluutschoten. En dat de marine niet afkerig is van publieke be langstelling blijkt wel uit de openstel ling van de meeste oorlogsschepen voor belangstellenden. Een vlootschouw en taptoes, de laatste te houden door de marinekapel, completeren het feest programma. Van 28 Augustus 1948 tot 7 Sept. af zullen op het westelijk gedeelte van het IJ aanwezig zijn: Hr. Ms. „Karei Door man", (gemeerd langs het Oosteinde van de Sumatrakade), Hr. Ms. „Piet Hein", Hr. Ms. „Vulkaan", Hr. Ms. „Soemba", Hr. Ms. „Floresl, Hr. Ms. onderzeeboot „Zwaardvis", Hr. Ms. on derzeeboot „Dolfyn" ongeveer 10 miji envegers. De schepen zullen tussen parade en zonsondergang pavoiseren en van top vlaggen en na zonsondergang tot 00.30 uur, met uitzondering van de mgnen- vegers, worden geïllumineerd en alle verdere dekverlichting ontsteken. SALUUTSCHOTEN. Op 31 Aug. wordt te 09.00 uur gesalu eerd met 33 schoten, te 12.00 uur met 35 schoten, te 16.00 uur met 33 schoten en te 16.00 uur met 33 schoten. Op 6 Sept. wordt te 08.00 uur gesalu eerd met 101 schoten en te 11.00 uur met 36 schoten. Op 3 Sept., als H.M. de vloot passeert op weg naar de vlootschouw op het Buiten-IJ, wordt met 35 schoten gesa lueerd. De oorlogsschepen, uitgezonderd de onderzeeboten en mijnenvegers, zullen ter bezichtiging worden opengesteld voor het publiek op: Donderdag 2 en Zaterdag 4 September tussen 13.30 urn en 16.30 uur. Aan de vlootschouw wordt deelge nomen door alle mijnenvegers. LICHTSCHIP IN OOSTERDOK. Tussen zonsondergang en 00.30 urn- zullen de voorgevels van het „Marine- Paleis" en het „Groot-magazijn" met floodlight worden verlicht en alle van buiten zichtbare verlichting worden ontstoken. Door de kapt. luit. ter zee H. Tichel man, directeur van het loodswezen te Amsterdam, is toegezegd dat een loods boot en een lichtschip in het midden van het Oosterdok zullen worden ge ankerd, indien de schepen tijdig voor het einde van Augustus gereed kunnen zijn. Het lichtschip zal tussen zonsonder gang en 00,30 uur normaal in bedrijf zijn, dus met ontstoken draaiende lamp. TAPTOES. Door de marinierskapel met tamboers, pijpers en fakkeldragers zullen, indien mogelijk op de óndervolgende dagen te 09.00 uur 's avonds taptoe's worden ge houden. 30 Augustus op de Dam, 1 September op de Ruyterkade ten N. van het C.S., 4 September op het Leidse Plein voor Hirsch, 7 September op hef Rembrandts- plein. Maandag 16 Aug. a.s. gaat de tweede vacantieperiode voor de bakkers in, welke duurt tot en met Dinsdag 24 Augustus. Gedurende deze negen dagen zal aan huis geen brood worden be zorgd. Vooruit inleveren van bonnen is niet toegestaan. Het brood zal slechts tegen contante betaling worden ver strekt. Voor de broodverkoop in Tuin dorp is speciaal voor de vacantieperiode ingeschakeld het kruideniersbedrijf van de Coöperatie. Ook voor Julianadorp is een aparte regeling getroffen: daar zal iedere morgen van 11 tot 12 uur een tweetal auto's van de bakkery Slikker van de Kooy gereed staan. Het publiek wordt aangeraden zich tydig van brood te voorzien, en niet te wachten tot 5 of 6 uur des avonds. De volgende bakkersbedrijven zullen gedurende de tweede vacantieperiode geopend zijn: J. Kuiper en Zoon, Emmastraat 81 A. Vliek, Emmastraat 33. N. Crone, Huygensstraat 17. L. Mahieu, Huisduinen. R. J. Wyma, Brakkeveldweg 2. J. Krigée, Goudsbloemstraat 9. C. Smit, Brakkeveldweg 162. Coöperatie, Brakkeveldweg 136. H. de Graaf, Weezenstraat 15. J. Stevers, Koningstraat 94. D, de Vries, Koningdwarsstraat 61. N. Boots. Oostslootstraat 77., Coöperatie, Molengracht 43. J. P. Piscaer, Weststraat 98. J. Koffeman, Schagenstraat 60. J. Bruin, Sluisdijkstraat 53. Wed. Schmeding, Reigerstraat 22. Gebr. van Hees, Oranjestraat 13. Firma J. Rijkers, Bassingracht 33. J. v. d. Leek, Beukenkampstraat 32. A. Slikker, Rijksweg „De Kooy". Het afgelopen week-end en gedurende de eerste helft van deze week stond het .wemleven aan de Dijk in net 'teken van het diplom.-zwemmem De organisatie was in ban e Sportclub De Helderse Bnnitnssen en zij heeft aan een 100-tal jonge mensen gelegenheid *^oden de di- verse zwemproeven van de Kon. Ned. Zwem bond af te leggen. Voor het voorbereidend zwemdiploma (diploma I) hadden zich 60 jongensj-n meisjes van om en naby 11 jaar opg geven en slechts één slaagde er met in de 75 m schoolslag. 50 m enkelvoud g rugslag en 1 minuut watertrappen te volbrengen. Het diploma geoefend zwemmer (diploma II) vereiste 50 m gekleed schoolslag zwemmen, 100 m schoolslag, 50 m rugslag en 1 minuut watertrappen. Van de 33 candidaten slaagden er 2 niet. De ouderen kwamen aan bod bij de zwemvaardigheidsdiploma s III, IV en waarvan vooral het laatste veel van e uithoudingsvermogen vergde. Bijna drie kwartier waren 3 candidaten bezig om de 20 minuten zwemmen met verschil lende slagen, het demonstreren van een technisch juiste rugslag met keerpunt, reddend zwemmen, popduiken. onder water zwemmen, schoonspringen en waterpolo, ten uitvoer te brengen. Zij slaagden alle drie, hetgeen een mooi re sultaat is. Voor diploma III slaagden slechts 2 van de 5 en van diploma IV viel 1 van de 5 af. Het geheel werd afgewerkt op het oefenterrein van de Bruinvissen en de organisatie vlotte goed. De voorzittei van de Bruinvissen reikte de diploma's uit met een aanmoediging om zich ook op de moeilijker diploma's te gaan toe leggen. Met glunderende gezichten lie ten de jongelui aan hun ouders zien dat zij op hun „rapport" voor zwemmen ook een voldoende hadden gehaald. De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekend te Den Helder waargenomen door de artsen P. Schoorl Timorlaan 18, telefoon 3108 en J. J. Fahrenfort, Westgracht 9, telefoon 2981. Het bioscoopprogramma van Tivoli bestaat deze week uit een tweetal films waarin aan frisheid en vrolijk heid de voorkeur gegeven is boven 's levens dagelijkse zorgen. De film „Twee meisjes uit Boston", welke t/m Maandagavond wordt vertoond, is een geestig avontuur van twee gezusters, die in hun pogen tot samenwerken el kaar dikwijls in grote moeilijkheden brengen. Maar „the big man", uit deze film, Jimmy Durant, lost alle proble men met zyn onverwoestbaar gevoel voor humor in een enkele hand-om draai op. Het is een gezellige ontspan ningsfilm waarin de zorgen van alle dag door het duo Abigail Chandler (Kathryn Grayson) en Spike (Jimmy Durant) worden weggezongen. „De vrouw van mijnheer" is de in de tweede helft der week draaiende film, waarin de hoofdrol wordt ver tolkt door Claudette Colbert met als tegenspeler Don Ameche. Het is even eens een humoristisch verhaal, geba seerd op „kibble", een uitdrukking welke in deze film een leugentje be tekent, waaruit zich allerlei compli caties ontwikkelen die het geheel ma ken tot een charmante en humoris tische liefdeshistorie. had nog wel eens een kwartiertje over, hij keek niet op één jaar. Maar U wordt niet zo oud, dus Uw tyd is kostbaarder. Daarom moet een horloge op tyd lo pen. Wij leveren U zo'n preciese tyd- meter. Fa. J. F. BEEMSTERBOER. Keizerstraat 15-17. Juist het tegengestelde van dit pro gramma is de film welke deze week in de Witte draait. „Voor Beulen geen genade" is een verhaal uit de verzets- stryd welke gedurende de laatste oor log tegen de meedogenloze bezetter werd gevoerd. Even hard en verbitterd is de inhoud van dit verfilmde drama en alleen de spanning welke in deze films zo hoog Wordt opgevoerd kan de bezoeker bevrediging geven. De vóórfilm is vrijwel geheel gewijd aan de Olympische Spelen, welke door de camera op de voet worden gevolgd om de vele achterblijvenden, zij het ook iets later, te laten meeleven met de sportieve strijd in het Olympisch stadion. Op l Juni 1948 besloot de raad om de heer W. H. Doorman, gerekend met ingang van 29 April 1948, voor het overbiyvende gedeelte van het cursus jaar 1947/1948, dus tot 1 September 1948, te benoemen tot leraar in de wis kunde aan de gemeenteiyke lyceum in tijdelijke dienst. Dit besluit ontmoette bij de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen geen bezwaar, voor zover de benoeming voor het tydvak van 29 April 1948 tot de zomervacantie, wel ke op 25 Juli 1948 is ingegaan. In verband daarmede stellen B. en W. voor, het raadsbesluit van 1 Juni j.L dienovereenkomstig te wijzigen. De verwarmingsinstallatie van het raadhuis behoeft enige voorziening, daar de twintig jaar oude ketels een uiterst gering nuttig rendement op leveren. Na gepleegd overleg met de directeur der Water- en Lichtbedrijven stellen B. en W aan de raad voor, aan het Technisch Bureau „De Vries" te Alkmaar op te dragen het leveren en bedijfsvaardig opstellen van vijf klei ne Wilson-ketels, voor de som van 13.260. Vandaag wordt de collecte gehouden voor de Jubileumfeesten.' Een ieder, die zich nog niet van zijn plicht heeft gekweten, heeft daartoe vanmiddag nog de gelegenheid. Een gemiddelde bijdrage van twee dubbeltjes per per soon is onzes inziens het uiterste mi nimum, waardoor een geslaagde fees viering kan worden gewaarborgd. Helder tegen De Kennemers 2.30 uur: Scheurleer; Toes, Pater; Vonk, Beek hoven, Hoebe; Blom, Himpers, Dorlijn, Krab, Wieren. HRC 1 in Bussum tegen BFC 1: Dijkshoorn; Swart Bot; De Werker, De Jong, Roomeyer; De Vries, Nieuw- stadt. van Dalen, Knijff, Rijkers. Watervogels 1 tegen HRC II, 10.30 u.: Otten; Hollander G. Wijker; Snij ders, van 't Hert, J. Wijker; Coster, Snijders, van Loo, Hoogvorst, Schone- veld. Men verzoekt ons mede te delen, dat morgen in de Hersteld Apostolische Zendinggemeente in de Eenheid der Apostelen geen dienst zal worden ge houden. in verband met het bezoek van enkele buitenlandse apostelen. Op het ogenblik genieten twee hon den gastvrijheid op het hoofdbureau van politie, en wel een wit met zwart gevlekt hondje, en een ruig zwart beestje met bruine vlekken. Wanneer de eigenaars zich niet binnen drie da gen melden, moeten de dieren worden afgemaakt. Donderdag j.1. heeft de hoofdconsul van de NHVB het veld van WGW ge keurd De heer Van der Linde achtte het uitstekend geschikt, zodat de WGW-ers straks rustig kunnen spelen GGWU»e0reennA CKmpVv f00"* C Meschielsen en C Maat 'catharh^ M tl van J Smit "en P j Ku* - ancine D dochter van T L van i„„ Schenau en A J L.ngeveld IngCn Overleden: Wilhelmina E ki.i„ 6 jaar, dochter van C Klein en T Hartog gevonden voorwerpen Een lichtbruine badschoen rode vulpen, een rutS,""*1' gevlamde vulpen en een baiibtjet Koopt bij tan 21—476 pond per vaart., }17 Pond snoekbaarf fP0r6Jo Pond R. baars f 0 17 'Sfi f 0.04, alles per halve kilo P V°°rn' Vooral tijdens de vacantie is het i t tersaantal langs de wegen toegenom Een auto is toch nog steeds sneller d^' een fiets en velen nemen dan ook n gelegenheid waar een auto aan te ho den. Zo ook een zekere M., afkomstig uu Zutfen. Hoeveel maal hij ook zljn uitstak naar een in de goede richti gaande auto het mocht hem niet bate8 Misschien had hij nog wel succes gehad als de politie er niet was tussen gek men. M. bleek n.1. iemand te zijn wien signalement in het politieblad voo-S kwam. Hij moest de reis staken. Hij zal zich echter niet eenzaam ge voeld hebben de nacht dat hij in het Wieringer arrestantenlokaal logeerde Een Amsterdammer moest eveneens achter de tralies wegens meineed. Een oud-Wieringer J. M„ die voor heen reeds met de binnenkant van *et lokaal kennismaakte, werd naar Den Helder overgebracht waar men hern veiliger opgeborgen achtte. Het arres tantenlokaal is nu eenmaal in een slechte toestand en het ziet er nog niet naar uit dat daarin verandering zal komen. M. werd ook gearresteerd we gens meineed. Hij werd de volgende morgen naar Zutfen overgebracht. Geboren: Bertha Johanna, d. v. J. Oedzes en M. Janszen. Simon Nicolaas, z. v. S. Mulder en W. van Heuvelen. Willy, d. v. S. Keijzer en G. D. van der Laaken. Johanna Petronella Cornelia, d. v. B, H. J, van den Bogaerde en P. C. Goeber- tus. Wilhelmina Nicolina Maria, d. v. C. Luiken en J. M. Post. Jan na Wilhelmina, d. v. E. Schaapman en W. Dalsem. Homme Fokke, z. v. J. Lont en J. de Jong. Gehuwd: J. C. Oden en G. a. Tijsen. W. Siemonsma en G. van Es. Ondertrouwd: W. J. Heessels en L. I. van Eekelen. Ingekomen personen: P. F. de Wil de van IJsselmuiden; mevr. F. Oor burg van Den Helder; W. Lap van Vries; W. Beer van Wildervank; C. F. van Duin van Driebergen-Kijsenburg; mevr. O. E. Lindenbergh en. gez. van Zwolle; C. Mis en gez. van Enkhül- zen; mw. C. Kiela van Amsterdam; mw. G. Koning van Achtkarspelen; mw. T. Veenstra van Achtkarspelen; S. van der Zee van Harlingen; mw. N. de Bie van Schagen; mw. H. Bais en gez, van Den Helder; mw. J. Leen van BloemendaalH. Schepers van Emmen. Vertrokken personen: B. Stasse en gez. n. Amsterdam; J. Wolters en gez. naar Wieringermeer; G. A. van Mastrigt naar Leiden; mw. M. Kort naar Amsterdam; H. van Bodegom en gez. naar Wieringermeer; H. Veen- kamp en gez. naar Wieringermeer; "i Eits en gez. naar Berkhout; mw. W. C. van Maris naar Heem stede; mw. M. 'Smit naar Workum; I. Hartman naar Anna Paulowna; niw. M. R. Gaemers naar Dieren; M. van Hoesel naar Tilburg; C. Burgel naar Nieuwveen; P. Burgel naar Nieuwveen; mw. B. Wor naar Vled- der; mw. G. Glasbergen naar Anna Paulowna; J. Braaksma naar Dan- tumadeel;' mw. G. Buisman naar Schagen; J. A. Gerritsen en gez. naar Wieringermeer. GESLAAGD. Op de Maandag en Woensdag gehou den examens voor het diploma Han delskennis slaagden de heren K. de Rid der, G. A. Toren en I. K. van Tiggelen. POLITIE. Verloren: een militaire baret en een bruine herenschoen maat 44. Inlichtin gen bij de gemeentebode. De besommingen waren gisteren: 1 traw ier .f 22,695; XJM 183 „Vlkingbank" f 25,25?, 106 „Reiger" 16180; 6 „Norma" f24,220; Sa „Batavia" f22,400 97 „Buinvis" f '658: KW 51 f5100; 168 f 3760; 107 f 1780; 108 f635: 21 f 259; IJM 249 f198; 241 f 100 271 f "Pj 213 f 629; 239 f20; 202 f20; 207 f20; 343 f 201.: 23? f15; UK 19 f 352; 119 f 733; 125 f696: 105 f 280; 90 f330; 60 f716: 86 f 380; 59 f660! 60 f 480; 36 f 1220; 169 f 372; 161 f 390: VD 6» f 670; 9 f 400; HD 184 f179; 264 f33?' 1'; f480 63 f24; 77 f 12; 220 f38; 74 f3«5, 25 f4170 De aanvoer bestond uit 7480 kisten Naar De Kruidenier verneemt M1*" ben de fabrikanten van pindakaas van het desbetreffende bedrijïscbsP bericht ontvangen, dat zal w° overgegaan tot verdeling van 140 l° grondnoten afkomstig uit Indones en bestemd voor de fabricage v pindakaas. De fabrikan9en zijn er v®~ op de hoogte gesteld dat de kW eit van deze grondnoten niet bepaal schitterend Is, zodat er te reK®°^ valt met een meer dan gewone Het ligt in de bedoeling de kaas zo spoedig mogeiyk in distn tie te brengen waarvoor een worden aangewezen. bon zal

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2