U.L0.-SCH00L BEGINT1 SEPTEMBER Stad m Omqeomq- Verjongingskuur per touringcar De wedstrijden voor Zondag Mei de ouden van dagen door Noord-Holland Zomerconcert Helders Fanfarecorps MET DE KRANT DOOR HET LAND ABONNEERT U OP DIT BLAD Uitslag verloting ,De Postiljon' Maandag a.s. verplaatsing postkantoor Rectificatie Jeugdige toerist met postdui/eninstinct IJmaiden Visserij-besommingen Wieringer Raad bijeen Toch muzieknis in korte tijd? Woningvraagstuk wordt steeds nijpender WAAR ZIJN ONZE SCHEPEN? Een dankbare moeder BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Vier volle autobussen trokken Dinsdag door Noord-Holland, als een xingende sliert, „'k Heb mijn wagen volgeladen, vol met oude dat kon men jubelen, en dat werd ook gejubeld. De gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken heeft aan pl.m. 120 Helderse ouden van dagen een dag bezorgd, die hen stuk voor stuk een paar jaar jonger heeft gemaakt. Begeleid door een vrolijk zonnetje reden de bussen door de schoonste dreven van onze provincie, en er werd zelfs een klein slippertje gemaakt op Utrechtse bodem, naar het Paleis Soestdijk, dat als een wit lustoord lag te baden in het zomerse licht 's Morgens om acht uur vertrokken de touringcars en 's avonds om elf uur keerden ze op hun basis terug. Hoe zou het de volgende dag in de verschillende tehulzei/ geweest zijn? Drukker dan anders door de vele enthousiaste gesprekken over de prachtige uitgaansdag? Of stiller dan ooit tevoren doordat de schorgezongen kelen alle diensten weigerden? De kans op dat laatste is wel heel groot Want de vier koren begonnen al toen we nog op Helderse bodem re den. Welk een ontzaglijk repertoire werd in vijftien uur tijd afgewerkt! Alle liederen en liedjes, die de Neder landse cultuur in een eeuw tijd heeft kunnen opleveren, passeerden de re- \ue, en er sloop soms zelfs een bui tenlands wijsje tussendoor. Nu eens gaf de „ouderdom" de toon aan, en dan weer de „jeugd" (in casu wethou der Steenlage, de heren Boon en Sperling van Sociale Zaken, de zusters Mittelberg en Van Dijk, en uw ver slaggever). De jeugd voelde zich ex tra-jong en de ouden van dagen wil den niet achterblijven, zodat de totale leeftijd van het gehele gezelschap van uur tot uur daalde en daalde. We gin gen weg met zo'n negenduizend jaar in vier bussen, maar toen we terug waren hadden we er op z'n minst drie duizend jaar afgeknabbeld. Zelden is een verjongingskuur met zoveel suc ces bekroond geweest! In een rustig tempo brachten de chauffeurs ons over Callantsoog, Schoorl, Bergen, de Fransman, Eg- mond, Castricum, Beverwijk en de Velserpont naar het Bloemendaalse Kopje, waar een ieder genoot van het weidse vergezicht over de golvende duinen met de slingerende wegen. Op het terras van „Groenendaal" werd even gepauzeerd, en werden dedroog- gezongen kelen met uitstekende koffie gelaafd. Toen ging de reis Oostwaarts, óe Haarlemmermeer door, waar bij Schiphol de af- en aanvliegende lucht reuzen even een stilte brachten in alle vier bussen. Juist kwam het lijntoestel van de Noorse luchtvaartmaatschappij tinnen, de PHTAW maakte enkele cefenlandingen en een machtige Con- slellation liet haar vijfduizend paar den lustig hinniken. Het was druk langs de wegen, -Als in een film trok alles langs do raam pjes van de bus voorbij, maar geen uur te lang. Bij de „Gooise Boer" te Bus- sum konden de broodjes (voor zover nog aanwezig) worden opgegeten. Uw verslaggever, die brodeloos van huis was gegaan, kreeg ontzaglijke hoeveel heden spijs te verorberen welke van alle kanten op het „jeugdtafeltje" wer den gedeponeerd. Aan deze broodjes, ulevellen, pepermuntjes en jodenkoe- ken (van de firma Pronk), alsook aan de sigaren (van de firma Aplo) ont leende de jeugd de energie, om als een zeskelig koor 't lopende-bandpro- gramma in stand te houden. OP HET REMBRANDTPLEIN*. Met ernstige blik keek Rembrandt Harmenszoon van Rijn op het Rem- brandtplein te Amsterdam naar de vier Helderse bussen, die zolang op dat drukke punt bleven stilstaan. Een po litieman kwam eens poolshoogte nemen en hij kreeg zichtbaar pleizier in de fui vende Jutters, waarvan verscheidenen voor het eerst van hun leven bij Heek gingen dineren. Men waagde het daar (het was Dinsdag, dus „vleesloze dag"), deze Jutters op vis te tracteren. Tiental len kabeljauwen hadden voor deze dis het loodje moeten leggen en gezien de animo waarmede het maal werd ver werkt kon dit visgerecht de critiek der Juttertongen glansrijk doorstaan. Om acht uur bestegen de bewoners van het gemeentelijk verpleeghuis te Huisduinen, van de rusthuizen der Ned. hervormde en Gereformeerde diaconie en de ouden van dagen, die bij Sociate Zaken ingeschreven staan, weer hun tijdelijke woning-op-wielen. De eerste lichtjes in de grote stad gingen aan, zodat allen nog even konden genieten van de indrukwekkende aanblik, die onze hoofdstad bij het vallen van de avond biedt Door duister Noord-Holland ging het huiswaarts. Iedereen gaf zich vol ver trouwen over aan de man achter het stuur, die zijn kostbare lading zonder mankeren naar het Noorden loodste. Bij ons, in de voorste bus, steeg de stem ming nog steeds naar een hoogtepunt dat onbereikbaar scheen. In de drie andere bussen zal het zeker niet anders zijn geweest. Het was kwart vóór elf, toen de vertrouwde armen van „Lange Jaap" wenkende aan de kim versche nen. De lichtjes van Den Helder scho ven naderbij, en opeens waren we zo maar weer thuis. We moesten er werke lijk aan wennen, dat het onze eigen Brakkeveldweg en onze eigen Overweg was, daar onder het rustig licht der straatlantaarns. Nog éénmaal „Ouwe taaie", nog éénmaal „We gaan nog niet naar huis" en nog eenmaal „Adieu wij moeten", en toen brak het uur van scheiden aan. Alsook het uur van sla pen gaan. In het donker van z'n slaapkamertje zal menig reisgenoot de stroom van in drukken nog even in snel tempo hebben verwerkt en daarbij reeds in verlangen hebben uitgezien naar het uitstapje van volgend jaar. Want dat dit experi ment (en misschien nog in groter ver band) zal worden herhaald, staat wel vast Laten wij hopen dat allen in de gelegenheid zullen zijn, ook de tweede trip mee te maken. Zaterdagavond a.s. geeft het Helders Fanfarecorps onder leiding van de heer Joh. Bruul van 8 uur tot half 10 een openluchtconcert in het Julianapark. Het programma van dit z.g. Zomercon cert is als volgt: 1. „Flandria", mars van F. Verbeeck; 2. „Achillus', ouverture van F. Rogis- ter; 3. „Les Frissons", balletsuite van G. Gadenne; 4. „Mont la Ville", mars van H. Chaillet; 5. „Brise d' Automne", fantasie van A. Aldebert; 6. „Secret de Sphinx", symphonische ouverture van G. Gadenne; 7. Entrée de Concours", mars van C. J. N. Cori. Een speciale verklikker bij het con- vooi van autobussen seint ons: Doel reis: Den Haag en Rotterdam. Vertrek: Lucht sombertjes, stemming zonnig, route Over geestgronden door mooiste delen van land. Onderweg weer steeds beter, stemming laaiend van enthousiasme. Hoogtepunten: Pa norama Mesdag in Residentie, tunnel- bezoek en havenrondvaart in Rotter- da(m, koffie in Bloemendaal heerlijken zoet, thee aan boorden van Maas zoals thee zijn moet, diner in het Haagje af, gewoon alleen maar af. Bewondering voor Mesdag's panora ma. Met stomheid geslagen door Rot- terdam's grootste havens. Nog nooit zoiets gezien. Imponerend, overweldi gend. Verdere superlatieven vrijblij vend. Tunnel geweldig Eén dame angst voor roltrappen, dus gesecon deerd door echtgenoot 'trouw in alles) achtergebleven en later ongehaaid B;i dalende zon en valtend duister zangko ren schallend over verkeersweg Rui ten van bus trillend. Thuiskomst: be houden, moe, maar zeer voldaan. Me ning van stamgasten: Nog nooit zo ge slaagd. Mening van niewelingen: Was ik maar eerder begonnen. Volgende keer weer. Mening van allen: Kran- tenreizen. gezellige reizen, óók deze vijfde tocht. Zondag wordt het een drukke dag voor de Helderse voetbal-enthousiasten. Op alle fronten wordt gestreden en hoewel dat voor de club-enthousiasten niet bezwaarlijk zal zijn, worden de neutrale bezoekers voor een moeilijke keus geplaatst. Helder en HRC spelen n.1. beiden om half drie. Wij kunnen ons voorstellen, dat velen dit jammer vinden. HELDER—BFC. Helder krijgt bezoek van BFC uit Bussum, een pittige derde klasser, die evenals Helder al weer enige jaren doende is het verloren tweede klasse schap te heroveren. Wij menen wel dat deze club in staat is Helder goed par ty te geven en zodoende kan op een aardige wedstrijd worden gerekend. HRC—HOLLAND. HRC gaat een aanvang maken met een serie van 4 thuiswedstrijden. Ach ter elkaar komen n.1. Holland, WFC, Overmaas én Purmersteijn. De wed strijd tegen het Utrechtse Holland zal een stryd tussen gelijke krachten wor den, aangezien ook de Utrechtenaren steeds een belangrijke rol spelen in hun afdeling. HRC startte Zondag j.1. uit stekend tegen BFC in Bussum. waar van met 42 gewonnen werd. Ook hier verwachten wij een spannende stryd. SUCCES—WATERVOGELS. De Torren gaan op bezoek by Suc ces, hetgeen voor de club van Van Doorn een goede oefenwedstrijd is. Een prachtige gelegenheid om het elf tal nog eens op een andere wijze sa men te stellen. En wat zal Succes pres teren? WGW—SRC. WGW speelt Zondagmiddag om 4.15 uur tegen de NHVB tweede klasser SRC. De Schagenaars zijn sterk en al leen een WGW in top-vorm kan hier een goede beurt maken. UTT DE PROVINCIE. WFC en Zaandijk komen uit in het WA-tournooi. De uitslagen van Zon dag waren: TerrasvogelsZaandijk 0—1; WA—DEC 62; Viktoria (Ko penhagen)Schoten 41 en WFC EIK iMalmö) 5—1. Voor Zondag is het programma: ZaandijkViktoria en WFC—WA. Daarna de winnaars tegen elkaar. BKC—SCHAGEN. BKC en Schagen gaan het Zondag ook weer eens tegen elkaar proberen. Twee clubs die elkaar nog goed ken nen uit de vierde klasse. Wij rekenen ook hier op een spannende ontmoe ting. HELDER JUNIOREN SNEEK. NAAR De Helder junioren gaan by Sneek op bezoek en nemen deel aan een tour- nooi. zy komen uit tegen Rigtersbleek en Sneek. Ten bate van het fonds „Aankoop veld- en denksportartikelen" van de PTT-amusements- en sportvereniging „De Postiljon" werd een verloting ge houden De duizend loten werden bin nen twee dagen verkocht. Twee bestellers hadden daarin wel het leeu wenaandeel, want zij verkochten samén wel 875 loten. Een fraaie prestatie! De trekking werd op 16 Augustus j.L gehouden met het volgende resultaat: De hoofdprüs, een mooie kapstok, viel op lot nummer 555. De verdere prijzen vielen op de nummers 60, 194, 240. 259, 279, 290, 335, 367, 447, 519, 532, 560, 586, 706, 736, 774, 795, 804, 812, 859, 932. De prijzen kunnen worden afgehaald ten huize van de voorzitter, de heer F. J. Ouwens, 2e Vroonstraat 24, Den Helder. Wanneer zy na 30 Sept. niet zijn afgehaald, vervallen zij aan de vereniging. De verbouwing van de voormalige Cadi-club aan de Kanaalweg, tot Post kantoor, is thans vrijwel gereed. Het gebouw zal Maandag a.s. in gebruik worden genomen. Uit het feit, dat de heer Glim, leer ling van de Helderse zeevaartschool, op het examen AS gemiddeld het cy- fer 8 behaalde, zal men hebben begre pen dat zyn totaal aantal punten voor het schriftelijk gedeelte 144 heeft be dragen i.p.v. 114, zoals abusievelijk in ons nummer van Dinsdag j.1. is ver meld. De Palestijnse militaire politie paradeert na twee maanden harde training Xel-Aviv voor haar bevelhebber. Aan boord van het jacht „Piet Hein" hebben H.K.H. Prinses Juliana, Z.K.H. Prins Bernard en de drie oudste prinsesjes Dinsdagmiddag op het Sneekermeer het zgn. Admiraal-zeilen gadegeslagen. Een Nijmeegs echtpaar, dat met kin deren een bezoek bracht aan Burgers Dierenpark te Arnhem, kwam plotse ling tot de ontdekking, dat een der spruiten, een jongetje van vijf jaar, verdwenen was. Direct ingestelde nasporingen tussen de drommen, die zich rond de exoti sche bewoners van het park verdron gen, bleven zonder resultaat. Er zat tenslotte voor de hevig ontstelde ou ders niets anders op dan de politie te Arnhem van de verdwijning in kennis te stellen en af te wachten. Het volgende bedrijf speelde zich af op de grote weg ArnhemNijmegen, waar een der ANWB-wegenwachten een klein jongetje ontwaarde, dat zich welgemoed tussen het drukke verkeer voortbewoog. Hij ontfermde zich over de kleine wandelaar, die zich van geen gevaar bewust was en desge vraagd vertelde, dat hij in Nijmegen woonde. Op het door het knaapje aangeduide adres bleek niemand thuis te zijn, waarop de „gele rijder" bij de buren informeerde. Daar vernam hij, dat de gehele familie 's morgens naar Arn hem vertrokken was. De wegenwacht liet het kind bij de buren achter, reed zijn route terug en deelde op het po litiebureau te Arnhem zyn ervaringen mede, waar men onmiddellijk de in hevige onrust verkerende ouders ge rust stelde. De jeugdige avonturier was het park uitgedwaald en was re soluut met een feilloos postduiven- instinct de weg naar huis ingeslagen. Een kilometer of zes had hy reeds af gelegd. Dank zij de goede zorgen van de wegenwacht, die in zyn drukke practyk wel het een en ander gewend is, was "erger voorkomen. De oorzaak van alle' onrusit was overigens over de I rit op de gele motor best te spreken. Aan de Rijksafslag te IJmuiden werden gisteren de volgende besommingen ge maakt: KW 134, „Katwijk II" t 12,40»,-; IJM 19, „Adelante" f20,600—; 25, „Flamin go" f 29,400,—; 49 „Petten" f 24,300,—; «7, „Neptunus" f5,260,—; IJM 224 f 460,—; 260 f 2750,—; VD 9 f 520,—; OD f 295,— Twee trawlers besomden tezamen f49,300,— Onder voorzitterschap van de loco burgemeester, de heer F. Bontkes, kwam de Wieringergemeenteraad Dins dagavond in zitting bijeen. Afwezig de heren J. Lont JGzn., S. Tijsen en met kennisgeving de heer Borgdorff. De uit negen punten bestaande agenda mocht een vlotte afwerking hebben. De heer J Kaaijk, controleur der steunverle ning, werd als zodanig in vaste dienst gesteld. Aangeboden werd de gemeentebegro ting voor het dienstjaar 1948. Van Ged. Staten werd goedkeuring ontvangen op het besluit tot overneming, beheer en onderhoud van een gedeelte der Gester- weg, Oosterklieverweg en Westerklie- verweg. Voorheen behoorden deze we gen aan het Heemraadschap Wieringen. Naar aanleiding van de voordracht tot het verstrekken van voorschotten in verband met eerste hypotheek ten be hoeve van enkele woningen in de z.g. Helderse buurt, vraagt de heer Bosker hierover enige inlichtingen. Er zyn ver schillende Wieringers, die deze heb ben gekocht. Het blijkt echter, dat hier op een renteloze hypotheek rust. Wat echter de bedoelingen van deze hypo theken zal zijn, is nog niet bekend. WAAGMEESTER KRIJGT ONTSLAG. f Het waaggebouwtje gaat tot het ver leden behoren! In ieder geval het is plechtig, evenals de waagmeester, van al zyn diensten ontheven. De waag meester ^erkreeg eervol ontslag! Ook de instructies voor de waagmeester zijn opgeheven. Men behoeft ook niet meer te betalen want.... de verordening tot heffing van waagloon is ook opgeheven. Met het aanbrengen van een be planting langs de Kogerweg en op het terrein van de voormalige eendenkooi te Hippolytushoef voor wandelpark is een bedrag gemoeid van f 7000. Inbe grepen is hierbij de egalisatie van het ten Z. van de eendenkooi liggende wei land, hetgeen ook voor dit doel gebruikt zal worden. Naar het in de bedoeling ligt van B. en W. zal op deze beplanting een streng toezicht worden gehouden om vernie ling tegen te gaan. De heer Lukkien meent wanneer er b.v. een stukje grond als kinderspeel plaats gereserveerd wordt, dit op zich zelf reeds een voldoende afleiding voor de jeugd zal geven. De voorzitter zegt toe dit plan in overweging te zullen nemen en bij des kundige zijde advies hierover inwinnen. ONDERWIJS. De heer H. N. Cornelissen, hoofd der o.l. school te Westerland, werd met in gang van 1 September benoemd tot hoofd der ULO-school te Oosterland. Ook zullen ten spoedigste pogingen aangewend worden om de vacature van onderwijzer aan deze school bezet te krijgen. De heer Bosker zag nu echter gaarne, hoewel het hem wel voorkomt dat de school met ingang van 1 September zal kunnen beginnen, dat ook de nodige voorzieningen aan de lokaliteiten wor den getroffen. De voorzitter zegt toe op korte termijn de nodige maatregelen te zullen treffen. (Met de benoeming van de heer Cor nelissen is er dus een vacature ontstaan te Westerland voor hoofdonderwijzer). De heer v. d. Laan informeerde naar de mogelijkheid om de school in het centrum te plaatsen (H.hoef) hetwelk hy meer geschikt acht Hoewel het scholenprobleem ter plaatse nog "niet „rooskleurig" is, werden dan ook stap pen ondernomen om op Zweedse scho len de hand te leggen. Het is nog niet te zeggen wanneer deze scholen komen, echter de kans hiertoe is aangegrepen. Benoemd werd tot onderwijzeres voor het 7e leerjaar aan de o.l. school te Hippolytushoef mej. S. E. M. Verberne te Den Helder. RONDVRAAG. De heer Kooij zag gaarne dat B. en W. vooral veel. aandacht schenken aan de vuilnisauto. Het zou wel wenselijk zijn wanneer het by B. en W. niet bij overwegingen bleef en zij tot aankoop overgingen. De voorzitter is echter van mening dat de gehele vuilnisdienst als zodanig verouderd is. Gaarne zag hy dat de gemeente zelf de organisatie hiervan ter hand nam. Ook met de spoedig te ver wachten uitbreiding der ophaaldienst met Oosterland acht ook hij het wen selijk dat de auto wordt aangeschaft. Met deze auto zouden ook an dere werkzaamheden verricht kunnen worden. De heer Kooij scheen in goede vorm te zijn, want nog twee vuilnis-gevallen werden door hem voorgelegd, en wel de slechte stopplaats waar het vuil wordt gebracht en die slecht door de vuil nisophaler is te bereiken en de vuilnis- afvoer te Den Oever. De van dit dorp afvloeiende faecaliën komen in de pol dersloten aldaar. Dit is een ongezonde toestand voor vee, dat hier graast. Beide gevallen hebben reeds de aan dacht van B. en W. De watervoorziening op het kerkhof te Zandburen is nog steeds een handi cap. De heer Kooij meent te weten dat er reeds een gedeelte van een water leiding naar die richting is gelegd. De heer Bontkes ziet dit geval echter aan een tekort van materialen bij de P W. N. en mede hierdoor wordt dit werk nog gestagneerd. De gaten in de wegen zyn thans gedicht en er is spoe dig ook een deklaag te wachten. Het ligt wel in de bedoeling om ook hier zo spoedig mogelijk voorzieningen te treffen. Als laatste brengt de heer Kooij het voorstel naar voren de vergaderin gen voortaan steeds des avonds te hou den. In principe werd dit voorstel aan vaard. De heer Bosker bracht enkele kwes ties aan de orde, welke reeds wer den besproken doch waar echter de beslissingen uitbleven. Vooral met de muziektuin wil hij weten waar hij aan toe is. Hij brengt het voorstel om de muziektuin te plaatsen achter het Raadhuis ter tafel. Op de volgende vergadering zal op nieuw dit punt aan de orde komen en de voorwaarden voor gebruikneming dezer grond naar voren worden ge bracht. EEN ZWEMBAD. Verdei' doet de heer Bosker medede ling dat thans het plan is opgevat door de Stichting om een zwembassin te Oosterland te plaatsen. Hier heeft men zout water en met de verversing hiervan zijn vele problemen op gelost. Hy deed het verzoek aan B. en W. ten spoedigste maatregelen met de aldaar zijnde vuilnisbelt te treffen. De heer Kooy sprak de wenselijkheid uit dat een zwembad te H.hoef wordt geprojecteerd. De heer Bontkes won inlichtingen in over een Gemeentelijk badhuis. KROTWONINGEN. Namens de communistische fractie bracht de heer Bodde het voorstel ter tafel om de krotwoningen ter plaatse, direct wanneer hieruit een gezin naar een ander huis is overgegaan, onbe woonbaar af te keuren. Het is voorgekomen, aldus spr., dat gezinnen deze krotten weer betrokken en nadien op de lyst van dringen de gevallen voorkwamen. De gezinnen welke by ouders en anderen introkken moeten steeds geduldig afwachten rot hun beurt komt. De woningtoestand in deze gemeente is hopeloos en er dient bij de regering te worden aangedrongen op de bouw van meer woningen. Nu gezinnen nog leven in kippenhok ken, schuren en andere bouwvallige of niet meer te bewonen krotten, dienen maatregelen genomen te worden. Dit zyn toestanden welke steeds erger wor den en niet langer meer kunnen voort duren. De voorzitter antwoordde, dat de huidige werkelijkheid onder ogen ge zien moet worden. Tenslotte is dan de vraag of Wieringen hiermede geholpen zal zijn, een vraag die onmiddellijk weer tegengesproken kan worden. Men heeft het bij de regering niet voor het zeggen hoeveel woningen er gezet kunnen worden. Geenszins zou spr. er bezwaar tegen Rebben deze krotten op te ruimen indien men er mede gehol pen was. De heer Bosker informeerde nog naar de mogelijkheid voor het plaatsen van z.v\ eedse noodwoningen. donr ,voorzitter antwoordde dat thans de Li regenng wordt uitgezien naar mendi a T,mngen' Hij is e<*ter van mening dat in de toekomst op deze weg uJr't"13 ontspon zich weer het gebrui kelijke woningvraagstuk-praatje dat nog in niet één vergadering ontbrak en ring zal béhoren°UW elke Vergadc" Aldebaran, 21-8 van Baltimore t» R'dam verw. Blommersdijk, n York—R'dam, 18-8 2 uur te AntwernT Clavella (t) Tripolis—Heysham. L 17-8 Gibraltar. Cottica, A'dam-Per nambuco, 17-8 dwars van Oporto Hugo de Groot, BataviaA'dam, 17-8 Golf van Aden. Kasimbar, R'dam Batavia, pass. 17-8 Minicoy. Kelbe~ gen, 17-8 van Sfax naar A'damLut' terkerk. Bombay—R'dam, 18-8 van Marseille. Maetsuycker, 16-8 van Batavia te Fremantle. Meliskert Dakar—A'dam, 18-8 te Havre. Mm reena (t) 17-8 van Miri naar Sydney, Komala (t) 16-8 van Abadan naar Be~. routh. Rijnkerk, R'dam—Australië 16-8 van Fremantle. Stuyvesant 18-j van Curagao te Paramaribo. stad Haarlem, SaffiNederland, pass. 17-8 Finisterre. Willem Ruys, R'dam- Batavia, 18-8 6.30 uur te Southampton Aagtekerk, R'dam—Australië, 18-S van Port Said. Alberio, Buenos Aires —R'dam, 17-8 van Montevideo. Alu. dra (VNS) R'damCalcutta, 18-8 van Madras. Leuvekerk, R'dam—Calcut- ta, 18-8 te Bombay. Meerkerk, Rot terdamJapan 18-8 van Shanghai. - Streefkerk, 18-8 van Calcutta te Viza. gapatan. Talisse, Australië—A'dam, pass. 18-8 Ouessant.Aalsum, Mom- bassa—A'dam, 18-8 te Suez. Aldabi R'damBuenos Aires 17-8 dwars van Canarische eilanden. Alderamin 18-8 van Bandar Sharpur naar Khorrama- har. Arendskerk, R'dam—Australië, 17-8 van Colombo. Celebes, A'dam- Java 17-8 van Safaga. Ceram, Bata viaA'dam, 14-8 van Singapore. - Cistula (t) 17-8 van Pladjoe naar Sin gapore. Groote Beer, Batavia—Am sterdam. pass. 17-8 n.m. Finisterre. - Hestia, TrinidadAntwerpen, pass. 17-8 Ouessant. Johan van Oldenbarne- velt, Java—Amsterdam, pass. 17-8 Fi nisterre. Kalabahi, R'dam—Batavia pass. 17-8 Finisterre. Kertosono, Ja va—R'dam, pass. 17-8 17 uur Pantella- ria. Leuvekerk, R'damCalcutta, 18-8 te Bombay verw. Limburg, Sanfrancisco—Batavia, 17-8 van Ma nilla. Macoma (t), CuragaoPauillac 17-8 op de Gironde. Malvina (t) Hongkong—Miri, 17-8 236 mijl van Hongkong. Noordwijk, Ttinidad- A'dam, 17-8 van Horta. Ovula (t) 15-8 v. Singapore naar Poeloe Samboe. Raki, New YorkBatavia, 15-8 van Port Swettenham. Rondo, 17-8 van Colombo naar Suez. Tamo 17-8 van Buenos Aires via Las Palmas naar Rot terdam of Amsterdam. Tawali, 17-8 van Makassar via Birma naar Batavia. Ternate, R'darm—Java, 16-8 v.m. te Penang. Tjitjalengka, 15-8 van Hong kong naar Manilla.Waterland, 18-8 van Las Palmas, te Rio de Janeiro, ver wacht. Wieldrecht (t) 15-8 van Aba dan te Durban, daarna weer Abadan Zeeman, BataviaR'dam, 17-8 20.15 uur van Port Said. Aan het slot van de raadsvergadering te Wognum deelde burgemeester Com mandeur mee, dat de moeder van één' der Engelse vliegeniers, die tijdens de oorlogsdagen nabij Wognum waren neergestort en op het kerkhof een laat ste tplaats hadden gevonden, 't graf van haar zoon bezocht had. Van Zater dagmiddag tot en met Maandagmiddag had Mrs. Scragg bij burgemeester Com mandeur gelogeerd en zij had uitdruk kelijk verzocht haar dank over te bren gen aan de raad voor de uitstekende verzorging van het graf. De 61-jarige mrs. Scragg had enige bijzonderheden over haar zoon en de bemanning - -teld. Denis Scragg was 22 jaar toen hij met de gehele ben»11' ning van de bommenwerper veronge lukte. Denis wa sergeant en het oudste lid van de bemanning. De commandan telde 21 jaar. Reeds 83 maal was deze bemanning naar Duitsland gevlogen- doch mrs. F agg had dit nooit geweten; want Denis had haar verteld, dat W nog in training was. Pas toen zij hoorde, dat hij vermis werd, kwam zij te weten, dat hij W deze mannen regelmatig naar Du'ts land vloog. Ook hoorde zij toen, dat bemanning had aft -proken altijd nu elkaar te blijven. Zij zouden, bij 8®* öf allen uit het toestel springen, of len de grond in gaan. Hét laa ,„n gebeurd en deze jeugdige Engel vonden in Wognum een goed verzorg rustplaats. .i(i Mrs. Scragg liet uit dankbaars voor de verzorging van het graf haar zoon een foto van hem achter, wijl burgemeester Commandeur te) een foto van de gehele bemanning ving. Beide foto's zullen een Pla vinden in het gemeentehuis, waarsc lijk in de burgemeesterskamer. i

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2