een nieuwe hoed Prijsuitreiking K.S.K.-étalagewedstrijd door Burgemeester Ritmeester f(areda<!efl Stad w Omgeving Volgi 't voorbeeld der voortvarender1! De Musetta's Vi'fti? jaar typoerraaf Maandagavond Gondelvaart UIT HET POLITIERAPPORT de zieken door de stad Verenigde Helderse Zangers traden op in Alkmaar Heropening fa. Van der Blom De vlaggenparade van Maandag a.s. Kranslegging Dank zij de voetzoekers Concert voor de zieken Bij de foto Gratis gebak Doktersdienst akKER1j*L Spoel Helder comb.Regiment Stoottroepen ZeemachtW.G.W. 01 Het Kroningsfeest Sportnieuws lJmnid(n Visserij-besommingen Wieringen Een bijzondere kerkdienst Is hier iets van U bij? Predikbeurten Vanaf 5.75 Züpe, Burgerlijke Stand Urk Goedgeslaagde feestdag Urkers bij het Kroningsspel AGRARISCH NIEUWS Export vroege aardappelen Benoemingen INKTVLEK Het was van één kant jammer, dat niet alle Heideree winkeliers gister avond aanwezig waren bjj de uitreiking van de prijzen, beschikbaar gesteld voor de K.S.K.-étalagewedstrijd. Daartoe waren namelijk, behalve de jury en enkele vertegenwoordigers van de Heideree Gemeenschap slechts de prijswinnaars uitgenodigd. Dat wil zeggen: degenen die althans wat de drie hoofdstraten betreft met het meeste succes hun étalages hadden in gericht. Voor hen waren de woorden, door burgemeester Ritmeester vóór de prijsuitreiking gesproken, niet in de allereerste plaats bestemd, omdat deze juist wilden stimuleren degenen die gewoonlijk op dit punt wat ach- teraankomen. De heer Nico Graaff, voorzitter van het K.S.K.-comité, wees er in zijn ope ningswoord reeds terecht op, dat de Heideree winkels over het algemeen een minder aantrekkelijke indruk ma ken dan de winkels in andere plaatsen van ongeveer dezelfde grootte, zoals bij voorbeeld Alkmaar. De heer Graaff weet dat aan de geringe waarde, die verscheidene Heideree middenstanders hechten aan een goede étalage-reclame. Dat is betreurenswaardig, maar het is niettemin een feit, getuige het fabel achtig geringe aantal inschrijvingen dat binnenkwam voor de étalagewedstrijd die de Helderse Gemeenschap had wil len uitschrijven. De K.S.K. heeft zo als bekend op doortastende wijze heé zinkende schip nog drijvende weten te krijgen. En dat niet alleen, want het K.S.K.-scheepje is zelfs prachtig in de vaart gekomen. Zeer vele Helderse mid denstanders komen immers in deze da gen uitstekend voor de dag. Het is ech ter zaak, deze incidentele activiteit te doen uitgroeien tot een blijvende. Burgemeester Ritmeester heeft de grote betekenis daarvan in een kort en kernachtig woord zeer duidelijk aangetoond. Den Helder, en dus ook haar middenstand, moet vooruit, en dat doel wordt niet bereikt door bij de pakken te gaan neerzitten. Er zal met ambitie moeten worden gewerkt, want de stad zal groter worden. Grote za kenlieden van buiten zullen hier hun nederzettingen vestigen, en de thans aanwezige middenstand moet daarme de nu reeds rekening houden. Zeer veel waardering had de burgemeester dan ook voor degenen, die voortdurend blijk geven een vooruitziende blik en een vooruitstrevende geest te bezitten, en in het bijzonder voor degenen die bij deze wedstrijd zo goed voor de dag kwamen dat de jury hen één der prij zen waardig oordeelde. DE PRIJSWINNAARS. Met geestige commentaren reikte de burgemeester vervolgens de elf uit geloofde prijzen uit. Dit waren resp.: 1. Een klok (beschikbaar gesteld door de K.S.K.), voor de fa. T. C. Govers. meubelzaak Koningstraat (etaleur de heer Theo Verburgt); 2 Een beker (be schikbaar gesteld door de Stichting „Comité O. en O." als tegenprestatie voor de medewerking van de K.S.K., ondervonden tijdens de Militaire Sport week), voor de fa. Ali Dijkshoorn, bloemenzaak Koningstraat; 3. Een brief opener (van de KSK), voor de fa. Ge- rard Worm. dames-modezaak Keizer straat; 4. Een tinnen asbak (beschik baar gesteld door de Nederl. Midden- - 01N HIlDfl MAAR.... EEN HOED VAN SPOORSTRAAT 49 TEL. 2606 de Speciaalzaak voor Herenmodes ....ook voor Uw overhemd. O. S. en O. organiseerde Donder dag, min of meer in het kader van de feestweek, een dansavond in de Ma- rinecantine, waarvoor de belangstel ling boven verwachting groot was. Tot één uur toe was het stampvol tn de gezellig versierde zaal. Het succes van de avond was voor een belangrijk deel te danken aan het optreden van de „Musetta's" onder leiding van Johnny Polane, die inmiddels reeds enige keren op marine-avonden heb ben opgetreden. Dat behoeft niemand te verwonderen, want de heer Polane kent als oud-majoor-stafmuzikant de marinesfeer, en htj heeft bovendien enkele pittige musici weten te char teren, zodat de „Musetta's" werkelijk een alleraardigst clubje vormen. Men weet, dat de „leader" een vaardig be speler is van diverse slaginstrumen ten, die hij voor een belangrijk deel zelf heeft vervaardigd. Tijdens de col lecte, die werd gehouden voor de samenwerkende militaire fondsen, vergastte hij de aanwezigen op een zeer geslaagde xylofoonsolo. De stem ming was de gehele avond zeer ge animeerd. De „Musetta's" zorgden voor een non-stop-programma en O. S. en O. tracteerde voor deze bijzon dere gelegenheid alle bezoekers op een smakelijk portie ijs. Heri* ""kinoylS" Door de gereformeerde Zondags schoolvereniging „Filippus" wordt Zon dagmiddag om half één in de Bethel- kerk met alle kinderen van de Zon dagsscholen Tuindorp Javariraat Herzogstraat Vogelwijk en Koning straat een bijeenkomst gehouden ter herdenking van het 50-jarig regerings jubileum van H. M. de Koningin. Ook kinderen, die geen der Zondagsscholen bezoeken, zullen er welkom zijn. standsbank), voor de fa. Nico Graaff. heren-modezaak Spoorstraat (etaleur Theo Verburgt); 5. Een blauw wand bord (van de KSK), voor de fa. Tiele- mans, wijnhandel Koningstraat; 6. Een taart, voor de heer P. Q"a't atelier „Sierkunst" Koningstraat; 7. Een blau we asbak, voor de fa. C. Leibbrand, slagerij Keizerstraat; 8. Een boekenbon ter waarde van f 10 (beschikbaar ge steld door de Helderse Gemeenschap), voor de fa. M. H. Klercq en Zn., meu belhandel Spoorstr.; 9. Een fles Oran jebitter, voor de fa. Herman de Haan, heren-modezaak Koningstraat (etaleur de heer Joh. Groot); 10 Een boekenbon ter waarde van f 10 (beschikbaar ge steld door de Helderse Gemeenschap), voor de fa. Bandt en Zn., slagerij Ko ningstraat; 11. Een boekenbon ter waarde van f 10 (beschikbaar gesteld door de Helderse Gemeenschap), voor de fa. C. Bos, bakkerij Spoorstraat. A. VAN OSCH, MACHINEZETTER Het zal Maandag a.s. vijftig jaar ge leden zijn, dat de heer K. van Osch, machine- en handzetter bij de N.V. Drukkerij v.h. C. de Boer Jr„ zijn in trede deed in het typografische vak. Als veertienjarige jongen werd hij leerling-letterzetter op 'n kleine druk kerij in zijn geboorteplaats Zaltbom- mel. Zeven jaar later kwam hij in dienst van de bekende drukkerij en loonzetterij Van de Garde, eveneens in Zaltbommel, waar hij ook zeven jaar werkzaam is geweest. In 1912 werd hij als handzetter aangenomen bij de N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr., waar hij weldra toen ook hier de eerste zetmachines kwa men in de machine-zetterij werd geplaatst. Vier en dertig jaar lang is hij thans als zodanig werkzaam ge weest, en hij is dus langzamerhand gaan behoren tot de oude kern van het De Boer-personeel. Hij is één van de getrouwen, die de ontwikkeling en modernisering van dit bedrijf hebben meegemaakt, en door hun toewijding en werkkracht een belangrijk aandeel daarin hebben geleverd. De heer Van Osch wil van „jubileren" niets weten, en er zijn dan ook weinig De Boer mensen, die weten dat er met hem „iets aan de hand is". Maar nu weten ze het dan toch allemaal, en Van Osch moet het dan maar goed vinden dat zijn collega's een ogenblikje van hun vrije Maandag gebruiken om hem te gaan gelukwensen. Wij willen het hem niet al te moeilijk maken, en laten dus zijn adres hier achterwege. Maar wel feliciteren wij hem van harte en hopen dat hij ook het laatste jaar, dat hij vóór zijn pensionnering in de ty pografie werkzaam zal zijn, met even veel genoegen en in een even goede gezondheid zijn taak zal mogen ver vullen als hij dat een halve eeuw lang reeds heeft gedaan. Het ziet er naar uit, dat ook de gon delvaart van Maandagavond a.s. een geslaagd onderdeel der feestviering zal worden. Een twintigtal inschrijvingen was reeds binnengekomen, maar inmid dels heeft het bestuur van H.W.N. de verheugende mededeling ontvangen dat de Rijkswerf deelneemt, behalve met het fregat dat in het programmaboekje staat vermeld, met het „droogdok" dat in de allegorische optocht zozeer de aandacht trok. Het zal op een vlot ge monteerd worden. In het programma boekje is sprake van een getuigde gon del der Rijkswerf. Het betreft hier een inzending van de Werfsportvereniging, die een sloep inricht als de gondel Santa Lucia", bemand met Italiaanse zangers. Zo wordt dus naast het oog ook het oor gestreeld! Verder is er nog de evenmin in het programma vermelde inzending van de Pyrotechnische Werkplaats, met een versierde sloep waarop tijdens de vaart vuurwerk wordt afgestoken. De Ko ninklijke Marine komt met drie inzen dingen: de wherry, die tot Venetiaanse gondel is verbouwd, de versierde sloep, waarop Neptunus met zijn tritons troont en een vlot waarop de mariniers van het wachtschip de Maasbrug te Rotter dam bouwen. Dat belooft een sympa thieke en boeiende inzending te wor den! Op de lijst van deelnemers staan voorts zeven zeil- en vier motorschepen van H.W.N.-leden. Dat kan natuurlijk nog meer worden! Het aantal inge schreven kano's is vrijwel nihil, wat wel verwonderlijk is, omdat de kano loods een flink aantal van deze scheep jes herbergt. Met geringe moeite is daarvan toch 'ets aardigs te maken! La len de kanobezitters nog even met een goede eindspurt voor de dag komen! Volgt het voorbeeld van de anderen en toont door uw deelname dat u de activiteit van het H.W.N.-bestuur (dat voor zo'n keurige verlichting van het clubhuis heeft gezorgd) op de juiste v/aarde weet te schatten. Speciaal voor kleine vaartuigen als kano's heeft de Helderse Gemeenschap een aantal boe- kenbonnen als prijs disponibel gesteld. Op de Ankerparkbrug kwam 'n jeug dig wielrijder bij het passeren in aan raking met een auto. De jongen kon blijkbaar mede doordat hij een 7- jarig jongetje als passagier meevoerde zijn stuur niet meer houden. Wonder boven wonder kwam alleen de fiets onder de auto terecht, waar ze grondig gekraakt onder vandaan gehaald werd. De jongens kwamen met de schrik vrij. Een bewoonster van de Crocusstraat heeft aangifte gedaan, dat zij door de hond van een buurman was gebeten. De heer S. had voor een uur 'n rij wiel verhuurd aan iemand uit Raaltie. Tot nu toe heeft de Raaltenaar de flets echter niet teruggebracht, zodat hier waarschijnlijk sprake is van verduiste ring. Ten nadele van een opzichter der Maatschappij Wegenbouw uit Utrecht, die momenteel werkzaam is bij het her stel van de Rijksweg, werd een zes me ter lange hengel gestolen. Een caféhouder werd bekeurd, omdat hij tijdens het dansen aan de tapkast sterke drank had verstrekt. Een beschonken feesteling was debet aan het breken van een spiegelruit bij de firma Hin aan de Bierstraat. Ten nadele van een bewoner van het Julianapark werd een herenrijwiel ontvreemd. Aan de politie werd kennis gegeven, dat bij de „Argis" (Artillerie-gevechts- formatieschool in het voormalige fort Oostbatterij) een oefentorpedo was aangespoeld. De marine heeft zich over het kostbare apparaat ontfermd. Op het Ankerpark werd een jongen aangetroffen, die uit het opvoedings gesticht „Don Bosco" te Leiden was weggelopen. Hij was met een auto meegelift en zo in Den Helder terecht gekomen. Onder politiegeleide ging hij de weg terug. In de Boerhaavestraat liep een geit te wandelen. Aangezien dergelijke die ren over het algemeen niet bandeloos over 's Heren wegen marcheren, zoals de honden, werd zij gevankelijk over gebracht naar de politiepost Spoor- gracht. Op de weinig grasrijke binnen plaats mocht zij verblijven, tot haar eigenaar zich kwam melden. Dank zij een sympathiek initiatief van het Ned. Rode Kruis, afd. Den Helder, kunnen vanavond een groot aantal ouden van dagen en patiënten uit de ziekenhuizen, die daartoe wat hun gezondheid betreft in staat zijn, de verlichting en versiering van de stad bekijken. Twee bussen van de fa. Van der Wijst en twee van de fa. Van Koningsbruggen werden gecharterd, en daarmede zal het uitgebreide gezel schap een rijtochtje maken door Den Helder. De verlichting van het Direc tiegebouw der Koninklijke Marine zal vanavond branden. Wij wekken alle betrokkenen op, om dit voorbeeld te volgen, en ook zooveel mogelijk de il luminatie te ontsteken. De Verenigde Helderse Zangers heb ben gisteravond hun zeer gewaardeer de medewerking verleend op defeest- lijke bijeenkomst, die in de Alkmaar- se Muziektuin was belegd door de beide plaatselijke Oranjeverenigingen. Het koor heeft de invitatie daartoe ontvangen naar aanleiding van de zanguitvoeringen, die het onder leiding van zijn dirigent, de heer Geert de Boer voor de radio heeft gegeven. Hedenmiddag om half drie heropent het meubelbedrijf van de firma Van der Blom aan de Wilhelminastraat de verbouwde zaak. Zowel uiterlijk als inwendig heeft de verkoopruimte een aanmerkelijke verbetering ondergaan. Twee zeer aantrekkelijke showrooms werden ingericht, terwijl binnen een keur van uitgezochte meubelstukken een goed beeld geeft van hetgeen thans op dit gebied weer verkrijgbaar is. Ds specialiteit van de firma Van der Blom, het zeer practische „bouwmeubel" neemt daarin een belangrijke plaats in Men ga eens in de vernieuwde zaak kijken, en late zich door één van de heren Van der Blom de werkelijk grote mogelijkheden van dit moderne en smaakvolle meubel uitéénzetten. Ongetwijfeld zal het vele stadgeno ten genoegen doen, te vernemen dat ook de vlaggeparade van Maandag a.s., te houden 's morgens om negen uur, door het Stedelijk Muziekkorps o.l.v. de heer Steinroth zal worden opgeluisterd. Op Woensdag 8 September a.s., des middags om 2 uur, zal een depu tatie van de Stichting „Tentoonstel ling De Nederlandse Vrouw 1898 1948" een krans leggen bij het monu ment „Voor hen die vielen". Zoals wij Woensdag JJ. reeds aan stipten. is het ergerlijke „spelen" met voetzoekers niet zonder onaangename gevolgen gebleven. Behalve de scha de. die aan kledingstukken werd aan gebracht, heeft zich ook een geval van lichamelijk letsel voorgedaan. Een marineman werd aan dijbeen en onderbuik gewond, doordat een voet zoeker in zijn zak ontbrandde. Hij moest in de ziekenhoef worden opge nomen. De politie heeft ruim dertig vuurwerk-afstekers op de bon gezet. Maandag 6 September a.s. geeft het Helders Fanfarecorps o.l.v. de heer Joh. Bruul van 's avonds 7 tot 8 uur een concert, bestaande uit mar sen en vaderlandse liederen, voor de patiënten van het gemeenteziekenhuis aan de Huisduinerweg, zodat ook zij enigermate in de feestviering worden betrokken. In ons numer van gisteren drukten wij een cliché af, dat gemaakt was naar een fotografische opname van de „Groka"-wagen uit de allegorische op tocht. Abusievelijk werd verzuimd, bij deze foto te vermelden dat zij voor ons was vervaardigd door het foto- atelier „Modern" van de heer Ben Kool, Koningstraat. Helderse kinderen beneden de leeftijd van 12 jaar verkeren vandaag in een bevoorrechte positie, want zij kunnen vanmiddag tussen 2 en 3 uur zomaar gratis een gebakje en een vlag in ont vangst komen nemen bij „Au Gastro- nome" in de Spoorstraat. Deze originele reclame zou door nog breder lagen van de bevolking op prijs zijn gesteld, wan neer de heer Snelten deze attractie had bereid aan de traditionele groep van kinderen „tussen de 8 en de 80 jaar". Misschien zit hierin een tip voor de sigarenwinkeliers? De geneeskundige dienst wordt ge durende dit weekeinde waargenomen door de artsen G. van der Most, West straat 111, telefoon 2059, en A. J. F, Thorbecke, Javaastraat 113, telefoon 2103. „verloren dagen", heette het vroeger. Nu niet meer nu zijn er "AKKERTJES"! Een paar per dag, wèg pijn en narigheid! Maandagmiddag speelt een sterke Helder-combinatie tegen het elftal van de Stoottroepen. Het laatste elftal zal bestaan uit spelers, die vorige maand in Holland zijn teruggekeerd, n.1. Bot (H.R.C.), Schoorl (Schagen), Schouwe- naar, Hokke, van der Neut, Hof, (Hel der) Bakker (Limmen) e.a. De aanvang is 4 uur. In een wedstrijd, waarin de partijen elkaar weinig toegaven, heeft W.G.W. een verdiende 10-overwinning weten te behalen tegen Zeemacht. De resultaten van W.G.W. in de vriendschappelijke wedstrijden behaald, wijzen er o.i. op dat deze nieuwe ver eniging te laag is ingedeeld. Laat deze conclusie die toch wel door een ieder gedeeld wordt, voor de W G.W.'ers geen reden zijn om de wedstrijden minder serieus op te vatten, want dat zou fu nest kunnen zijn voor het a.s. seizoen. W.G.W. had 1 invaller voor doelman Bouwma, maar 't bleek dat de reserve- doelman ook zijn vak wel verstond. Nadat eerst wederzijdse aanvallen werden afgeslagen, kreeg W.G.W. na 'n kwartier spelen een vrije schop te ne men. Hendriks plaatste de bal goed voor doel. waarna Ramler op juiste wijze wist te scoren. 01. In de tweede helft constateerden wij het zelfde soelbeeld. waarbij ook nu weer W.G.W. iets meer in de aanval was. De laatste 10 minuten waren ech ter voor Zeemacht. Een hard schot van Petersen stopte de doelman van W G. W. subliem. In de stand kwam echter geen verandering meer. Wederom zal er op Wieringen feest worden gevierd en bedriegt ons de tekenen niet, dan zal dit rijn op een even grootse manier als men dat Maandag van plan was. Voor des morgens is geen Prograr"™a opgesteld daar dan velen er de voor keur aan geven de radio-uitzendingen der Inhuldiging te horen. Het middagprogramma werd ais volgt samengesteld: 215 uur verzamelen de schoolkin deren zich op het terrein achter Restaurant P. Koster (Kogerweg) met versierde fietsen, karretjes etc. 2.30 uur wordt het gedenkteken, dat aldaar werd gezet, door de voor zitter der Oranje-vereniging overge dragen aan de Wieringer bevolking. Burgemeester Kolff onthult dit mo nument. Gezamenlijke zang van schoolkinde ren van het Kroningslied met begelei ding door de muziekvereniging Harmo nie. Afmars van de optocht door het dorp. dorp. Het middagprogramma is hiermede afgewerkt en om 7 uur zal er een openluchtconcert worden gegeven in de tent achter de Wed. Bruul in de Koningstraat. De gezamenlijke zangverenigingen „Zang en Vriendschap" en „Excel sior", beiden o.l.v. de heer Joh. van Glabbeek, zullen verschillende vader landse liederen zingen, terwijl ook het dameskoor zijn medewerking zal verlenen. Daarna volgt een concert, dat door Harmonie zal worden gebracht. Opgeluisterd door gramofoonmu- ziek van de Fa. Js. Bosker te H.hoef zal om 10 uur op het terrein naast Koster een groot vuurwerk worden afgestoken. We twijfelen er niet aan of velen zullen hierheen gaan. Ook in het dorp zelf wordt feest gevierd. In de Belt in de garage van Automobielbedrijf S. Dujjnker zal een groot bal worden gehouden met di verse attracties, waar iedereen zowel van Oost- als van West- en Midden- Wieringen wordt verwacht. Hieraan zijn alle zorgen besteed en er is ge zorgd voor een schitterende illumi natie. Met een enkele wijziging in de op stelling van de afgelopen week gaat Succes tegen de Franeker ploeg Freno spelen. We hebben de capaciteiten van deze ploeg nimmer kunnen bewonderen doch wanneer Succes eenzelfde wed' strijd speelt als tegen Oudesluis kan een overwinning wel behaald worden. Succes is met deze oefenwedstrijden ten zeerste gediend en wanneer over enkele weken de competitie weer een aanvang zal nemen, zal het prima ge traind de strijd tegen de overige clubs kunnen beginnen. TONEGIDO-NIEUWS De handbalvereniging Tonegido te Westerland nam afgelopen week deel aan de sportdag te Bloemendaal. Aan deze dag namen vele verenigin gen deel en juist daarom is het door Tonegido behaalde resultaat zo goed te noemen. Het heren- en dames elftal kwamen elk met een herden kingswimpel uit de strijd, daar beide elftallen op een eerste prijs beslag wis' ten te leggen. De uitslagen van het heren-elftal waren als vol>t: HOC ITonegido I 36; OSSTO' negido I 68; finale: Concordia gec. Tonegido I 510. Als volgt van het dames-elftal: BGG—Tonegido I 24; Rap. I—Tonegido I 4—5; finale: OSS I —Tonegido I 3—5. Er werden zeer goede wedstrijden op deze dag gespeeld en iedere ver eniging heeft om een prijs gestreden welke echter naar Wieringen verhuis de. BRIDGEN. Dinsdag a.s. zal de bridgeclub Wie ringen haar competitie beginnen. Dus alle bridgers op tijd aanwezig. Verder ligt het in de bedoeling om op Zater dag 25 September een bridgedrive te organiseren in hotel de Haan te Hippo lytushoef. Tevens is de bridgeclub er in geslaagd een plaats te veroveren in de hoofdklasse. De stand hierin is thans als volgt en de drie van de kopgroep zullen aan de hoofdklasse-competitie deelnemen. Alkmaar I 7 pnt.; Sans Atout 5 pnt Wieringen 4 pnt.; Pubriso 3 pnt KZBC 1 pnt. De aanvoer aan de visafslag k^. gisteren uit 8690 kisten haring jjo t0ft 300 makreel, 10 schar, 30 tarbot T ICh°1, 35 wijting, 35 kabeljauw, 30 kooilit°n?' 50 diversen v" De besommingen waren: j 18,490; IJM 95 „Maria" 1 13,880- u nells" f 15,400; 183 .Vikingbank- .A"- 99 „Batavia" f23,550; rq 15 HD 8 f 1020 47 f 875- 79 f 3330; UK 244 f1935' 44 76 f 1100; 51 f 660; n TrA"* 35 f 940; VD 9 f170; 60 185-7,8 229 f 1290; 11 f 1000; 213 f 8 In de Doopsgezinde kerk te Hippo- lytushoef zal Zondagmorgen om 10.30 uur een bijzondere kerkdienst worden gehouden, welke geheel in het teken der inhuldiging zal staan. De voorganger in deze dienst Ds. A. P. Goudsblom, heeft voor de dienst tot onderwerp gekozen „Bede voor de jonge Koningin". Het kerkkoor zal zijn medewerking verlenen. Gevonden: een bril met smal hoor nen ihontuur; een gekleurd dames- vest, een auto-reserve-wiel met band, een hamer, een sleuteltje en een por- temonnaie inh. enig kleingeld. Verloren: een blauw gekleurd vis graat jasje.een broodmes, een nik kelen wieldop van auto en portemon- naie inh. 2.26. Zondag 5 September WIERINGEN. Ned- Herv. gem., Den Oever, 10 uur: ds. v. d. Winden; Hippo- lytushoef 10.30 uur: de heer v. d. Berg; Westerland, 2.30 uur: de heer v. d. Berg. Doopsgez. gem., 10.30 uur: ds' v. d. Winden. Deze dienst staat in het teken der kroning. Medewerking van het kerkkoor. NIEUWS IN ,T KORT Het bedrijf van de heer A. T...imer man te Hippolytushoef is uitgebreid Door de aannemers Jac. Smit en a' Zwanink werd onder het winkelpand 'n grote wijnkelder aangelegd welke de zer dagen is gereed gekomen. Zeer zeker een goede verbetering. Het Witte Kruis heeft thans de be schikking over een nieuwe prachtige ziekenauto. Deze Mercury.welke bii de carosseriebouwer Hartog en Zoon te Beest werd opgetrokken, loopt bii- na geheel geruisloos. Ook beschikt de wagen over een perfect veringsteL Van binnen heeft hij een prachtige lichtgrijze bekleding en ook de be de aanwezige brancards rusten geheel hydrolische veringen. Een prachtige aanwinst voor onze gemeente POLITIE. Verloren: een zwart gekleurde vulpen en 'n portemonnaie. inh. 2 50 In erom 67 f770 79 f300 750; 620 TELEFOON 2606 - SPOORSTRAAT 45 G e b o r en: Johan Jozef, z. v. a n - Schulpen en C. L. Smit rA" Maria, z. v. F. Koks en A. E. Riemerk Ondertrouwd: Jan Pieter Biist- en Geertje M. Dekker. Simon Tess/ laar en Klasina M. Groot. M. De eerste feestdag te Urk, die op 1 September werd gehouden mag al» leszins geslaagd worden genoemd. Van des morgens 7 uur tot des avonds 12 uur hebben bewoners van Urk en zeer velen uit de Polder op waardige wijze de grote aanhankelijkheid van H.M. ds Koningin en het Koninklijk Huis p. toond. 1 Van het zeer vele noemen wij o.m. Ds wijdingsdienst. Het ringsteken in Tuin. dorp oogstte veel succes. Voorts dé volksspelen. Hoofdschotel van de eer ste dag was: de allegorische optocht De eerste klas van de school was vertegen woordigd met een opvoering van Sneeuwwitje. De allegorische optocht die zeer lang was, werd besloten met een wagen van de drankbestrijding en van de dierenbescherming. Des avonds werd een groot openluchtspel opge voerd, dat bestond uit zang, muziek en declamatie, voorstellende de verande ringen welke er op Urk plaats vonden tijdens de 50-jarige regering van H.M, Koningin Wilhelmina. Er was veel be zoek op Urk van elders. De vereniging Dindua ontving van het comité van het Kroningsspel te Amsterdam, dat onder algemene en ar tistieke leiding van Carel Briels in het Stadion te Amsterdam zal worden ge houden een uitnodiging tot medewer king. Zij heeft deze uitnodiging aan vaard en verschillende Dindua-paartjes gaan in eigen klederdracht meedoen. BAZAR. Voor het fanfarecorps Adrianus Va- lerius werd tijdens de feestdagen een bazar gehouden. De verkoping was buitengewoon. Vele keurige handwer ken waren gemaakt. Veel medeleven met de muziekvereniging heeft men ondervonden. Er was voor deze bazar zeer veel belangstelling. VISSERIJ. Door 30 vaartuigen werd op 2 Sep tember aangevoerd: 5140 pond paling van 93348 pond per vaartuig, prü' 1,251,40 per pond. 2500 pond nest, 1.375 per 50 kg. Ons land voerde in Juli niet nik- der dan 15.4 millioen kg vroege aart appelen uit of 220.000 hl. tegen 13' mill. kg (190.000 hl.) In 1947. Uitge voerd werd In Juli o.m. 2,4 mill. naar West-Indië, 0.9 mill. kg. nW Malakka, 0.5 mill. kg. naar Ceyl® 3.1 mill. kg. naar Egypte, 0.5 niu. kg. naar IJsland en niet minder 7.5 mill. kg. naar Zuid-Amerlka, Tot leden van de bondsraad de R.K. Landarbeidersbond zijn «w Noord-Holland o.m. benoemd de P. Strooper te Anna Paulowna, Heus te Grootebroek, C. Raan_ Zwaagdijk, J. Groot te Obdam e Molenaar te Harenkarspel. Enkhuizen is vooral in deze - - trots op een bezit, dat verTnoete^is geen enkele Nederlandse gemeen tonen. In September 1930 bezoc Koningin en de Prinses de Zul Enkhuü^ visserijtentoonstelling in '\„ninl Toen de vorstin haar handte plaatste in het gastenboek va° stadhuis, viel er op het Pa{)'er njst inktvlek. De Prinses zei: Aoek* netjes, moeder, een vlek in da „e^e* Toen plaatste zijzelve haar ha ning, met daarachter, mi?scT,tpv ee« beetje in de war door de inktv a verkeerde datum: 5 Augustus m van 5 September 1930. Maar ningin vond, dat een verkeerde nog minder fraai was dan een vlek. En op advies van de -etj haalde de toekomstige vorstin een streep door de fout. Op die vlek en op die str®e?k' huizen maar wat trots! l"°

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2