BENESJ: Medestichter van de Tsjechoslowaakse republiek De spanning in Berlijn Provinciaal kegelconcours Politicus van groot formaat De Engelse League Het nieuwe Boek Schoutbij Nacht Hetterschij hield naam der Marine hoog Hoge onderscheidingen voor gasten Anti-Semitisme in Z -Afrika Koninklijk bezoek aan Marken Koninkl. Familie verlaat heden Amsterdam Laatste boerenreis van „Kota Inten" Kegelclub de Unie jubileert Waar zijn onze schepen? Surplus bloembollen 1947 Geen aardappelen meenemen Nieuwe Bonnen DOE DAT NOOIT! (Van onze correspondent in Praag) ng EDVARD BENESJ, voormalig pre sident van de Tsjechoslowaakse repu bliek. heeft slechts enkele maanden de v»i van 't laatste bolwerk der democra tie In O.-Eiiropa overleefd. Die laatste teweeg gebracht als de dood van zijn buiten „Serimovo U»U" als balling in rjgen land. Zijn heengaan heeft niet eenzelfde ontroering, eenzelfde schok ted-eeggebarcht als de dood van zijn geestelijke vader Thomas Masaryk die door 't volk verafgood werd en de dood van Jan Masaryk. die bij het volk een populariteit geboot, zoals wel licht nooit een staatsman had. Benesj u-erd hooggeacht door zijn volk als de president van de republiek waar men trots op was. Hij was de gedegen, we tenschappelijke politicus, die voor zijn land steeds gepoogd heeft het beste te bereiken. Edvard Benesj werd op 28 Mei 1884 in Kozlany in Zuid-Bohemen geboren als zoon van een landarbeider. On danks grote financiële moeilijkheden kon hij gaan studeren aan de universi teit te Praag. Later volgde hij de col leges te Parijs. Dijon. Berlijn en Lon den. In 1909 werd hij docent aan de handelsacademie te Praag en in 1912 begon hij colleges sociologie te geven aan de beroemde Karelsuniversiteit. Bij het uitbreken van de eerste we reldoorlog verliet hij zijn land en in 1915 voegde hij zich bij zijn in Zwit serland vertoevende leermeester Tho mas Masaryk. Met hem bereidde hij in een Rotterdams hotel de stichting der Tsjechoslowaakse republiek voor en toen hij in 1918 in Praag terugkeerde aanvaardde hij daar de portefeuille van Buitenlandse Zaken. Zeventien jaar lang bleef hü op zijn post en in die tijd vestigde hij zich een naam in de internationale politiek. Doch ook be gon hij een steeds belangrijker rol te spelen in de binnenlandse politiek en bet was dan ook bijna vanzelfsprekend dat hij in December 1935 na diens dood Thomas Masaryk als president van de republiek opvolgde. Drie jaar later, na het accoord van München verliet hij wederom zijn land als politiek vluchteling. In Engeland en Amerika zocht en vond hij contact met de leidende figu ren dier dagen en al spoedig werd hij te Londen erkend als de president van de republiek Tsjecho-Slowakije. Na de bevrijding kon hij dan ook direct weer de teugels van het bewind in handen nemen. DE POLITIEKE VERHOUDINGEN in zijn land waren intussen zeer ver anderd. Het communisme en Rusland hadden, als gevolg van de bevrijding De uitslagen van de gisteren in de eerste divisie van de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Arsenal Liverpool 11; Charlton Athletic Chelsea 11; EvertonStoke City 21; Manchester CityBirmingham City 1—0; Newcastle UnitedAston Villa 2—1; PortsmouthMiddlesbrough 10; Wolverhampton WManchester United ERNSTIGE TOESTAND IN FRANKRIJK Te Parijs zijn politieke waarnemers algemeen van opvatting, dat de toe stand zeer ernstig is, daar het gezag cp het ogenblik niet sterk genoeg moet worden geacht om aan de drei gende algemene staking het hoofd te bieden. Ook de bedreiging van de fi nanciële positie en de valuta is acuut. Dit vindt zijn terugslag in de voedsel prijzen. De zwarte handel tiert welig. ONZE JONGE KONINGIN THUIS door dr J Waterink mei medewerking van Dr H Smitskamp (Uitgave Zomer en Keuning, Wageningen) Professor dr Waterink heeft een boek over onze jonge koningin geschreven en daarmede voldaan aan de moeilijke maar ock zeer delicate opdracht van zijn uit gever Een moeilijke taak omdat hij het do mein moest betreden, waarop het prinse lijk gezin in het lief en leed van alle dag in het nauwste familieverband sa menleeft, zodat hij de hem gaarne ver strekte medewerking van Prinses en Prins heeft moeten verzoeken Delicaat vooral, omdat hij op uiterst subtiele wijze kostbare en vaak tere stof moest ver werken om enerzijds een waarheidsge- tiouw beeld te kunnen geven van de zielenadel en het gemoedsleven van Haar, die thans onze gekroonde vorstinne is en zich daarbij gebonden wist door de ze kerheid, dat wat hij schreef eerst door Kaar zou worden gelezen en niet het minst doordat hij zich welbewust was nergens de grens te mogen overschrijden, Welke er onder alle omstandigheden biijft bestaan tussen de belangstelling van het volk en het intieme leven van Raar, wier persoonlijkheid hij zou moe ten uitbeelden Rij is daarin op gelukkige wijze ge daagd Wat in dit boek voornamelijk treft niet de zo vaak onberedeneerde vere- r>ng van het hoofd van de staat, maar de weldoordachte en bovenal menselijk gevoelige wijze waarop hij zijn vaak per aconlijke indrukken van het tot vrouw geworden meisje Juliana heeft weerge geven Het boek is met vele nog onbekende 'otos uit de particuliere verzamelingen der prinselijke familie geïllustreerd Tj Ad ALKMAAR, 7 Sept. 1948. Op de he- den gehouden veemarkt waren voor de centrale 39 vette koeien. 9 nuchtere kalveren en 9 vette schapen aange voerd. Dr. Benesj, opgebaard in zijn villa. door het Rode Leger, de sympathie van grote delen van de bevolking gewon nen. Benesj. die tijdens de oorlog contact met Rusland had onderhouden, en die geloofde in de mogelijkheid van een vriendschappelijke samenwerking tus sen Oost en Wert, heeft na de oorlog een politieke koers gevolgd in overeen stemming met de nieuwe omstandig heden en zijn overtuiging: een reali- teitspolitiek.- Dat Rusland en het communisme zijn land noodlottig zouden worden heeft hij niet voorzien en getuige zijn weife lende houding in het receente verleden is hij verrast geweest door de ontwik keling der gebeurtenissen. Na de revolutie was zijn rol uitge speeld en het valt slechts te betreuren dat hij zo lang wachtte afstand te doen van zijn presidentschap. Ongetwijfeld viel het hem zwaar deze stap te doen. Benesj is dood. De zwarte vanen, die reeds enige dagen, nu hier, dan daar, aarzelend werden uitgestoken en weer binnengehaald, hingen tot vandaag in heel Praag. Nu zijn de vanen weer verdwenen. Zal de Tsjechoslowaakse natie de ideëen van de man. waarvoor deze werden uitgehangen, ooit verge ten? DUIZEND PER UUR BEZICHTIGEN NIEUWE KERK 12.000 bezoekers hebben Dinsdag het interieur van de Nieuwe Kerk te Am sterdam, waarin onze jonge vorstin is ingehuldigd, bezichtigd. Dat bracht f 3500 op voor de herstel lingsoorden van de Stichting 1940—'45. Ook gisteren hield de stroom aan: per uur werden er ongeveer duizend kaart jes verkocht. Oud-commandant van K 18. Onder grote belangstelling werd gis termiddag op de Algemene Begraaf plaats te Rhenen het stoffelijke over schot van Schout-bij-nacht D. C. M. Hetterschij, in leven directeur-generaal van het Loodswezen, ter aarde besteld. Bij de plechtigheid waren onder meer aanwezig: de adjudant van de ministe ries van oorlog en marine, luitenant ter zee le klas P. J. S. de Jong, luit.-adm. C. E. L. Helfrich, kapitein ter zee Het- tema, namens de chef-staf. commandant zeemacht schout-bij-nacht J. J. L. Wil- linge en de commandant corps mari niers gen.—majoor mr. R. Bruyne. Als slippendragers fungeerden: vice- aömiraal J. W. G. van Hengel, schout- bij-nacht J. Oosterhuis, kapitein ter zee J. Varkevisser en kapitein ter zee W. van den Donker. Tóen een schat van bloemen en kran sen op het graf was gelegd, nam luit.- adm. Helfrich het woord. „Wederom", aldus luit.-adm. Helfrich, „is een van de oude garde van ons weggegaan, op een wijze die ons diep heeft geschokt, in de volle kracht van zijn leven. Ik heb Hetterschij lang gekend en als oudste bevelhebber van de Kon. Marine wil ik hier gaarne iets zeggen van de zee-officier en mehs Hetterschij. Ook namens de minister van marine a.i., namens de secr.-gen. van het loodswe zen en tevens namens 't gehele loods wezen". Spreker bracht in herinnering het geen door Hetterschij was gepresteerd met de eerste ongeëscorteerde onder zee-bootreis van 23.000 mijlen met de K XVIII. Hij noemde deze gebeurtenis onsterfelijk. Ook in het buitenland heeft de overledene de naam van de marine steeds op waardige wijze hoog gehouden. Wanneer Hetterschij als mens eenmaal zijn vriendschap had ge schonken, dan bleef hij vriend en pleit bezorger. Na de korte toespraak van Helfrich, dankte een zoon van de over ledene voor de belangstelling. Koningin Juliana heeft aan een aan tal gasten, die ter bijwoning van de plechtige inhuldiging naar Nederland zijn gekomen, hoge onderscheidingen verleend. Het Grootkruis Nederlandse Leeuw ontvingen o.m.: Koningin Eli- zabeth van België, Prins George van Griekenland en Paul Ramadier, Frank rijk. Tot Grootkruis Oranje Nassau werd bevorderd de bekende Franse letterkundige George Duhamel. DE NATIONALISATIES IN ROEMENIE. Engeland heeft een nota aan Roe menië gezonden, waarin geprotesteerd wordt tegen de nieuwe Roemeense wet op de nationalisatie, welke ongeveer acht weken geleden werd goedgekeurd. Gelijkluidende nota's zijn door de V.S.. Frankrijk en Nederland in gediend. Volgens de nieuwe wet worden bui tenlandse firma's in Roemenië gena tionaliseerd en wordt vergoeding ge geven in de vorm van staatsobligaties in Roemeense valuta. HUYTS IS WEER ZUIVER. De Raad van Beroep voor de Perszui vering heeft inzake mr. L. J. V. A. Huyts. tijdens de bezettingsjaren hoofdredacteur van de Nieuwe Rotter damse Courant, die voor 7 jaren was weggezuiverd, vastgesteld, dat Huyts niet heeft behoord tot hen die van een geestelijk foutieve instelling waren. Hij werd ontzet uit het publicatierecht voor de tijd van drie jaren, welke ge acht moeten worden te zijn ingegaan Op 5 Mei 1945. Hem werd 't certificaat verleend. NEDERLANDS GESTOLEN GOED NAAR NAPELS GESMOKKELD. Verscheidene smokkelaars, in het be zit van geslepen en ongeslepen dia manten ter waarde van verscheidene milliarden lires, cocaïne en waardevolle stoffen, naar het schijnt afkomstig van in Nederland gepleegde diefstallen, zijn te Napels gearresteerd. HALF MILLIOEN JAPANNERS IN RUSLAND GEVANGEN Volgens een woordvoerder van het hoofdkwartier van generaal Mac Artliur te Tokio bevinden zich nog een half millioen Japanners in Russische krijgs gevangenschap. Ondanks gemaakte af spraken heeft Moskou sinds vijftien maanden geen enkele krijgsgevangene meer vrijgelaten. De mensen werken in munitiefabrieken en bij de aanleg van vliegvelden. Uit Johannesburg wordt gemeld, dat de regering-Malan Joodse im migratie in de Unie van Zuid- Afrika heeft verboden. Koningin Juliana heeft met de vier prinsesjes en vergezeld van een aantal vorstelijke personen met de Piet Hein e- volkomen onverwacht bezoek aan Marken gebracht. Alles wat lopen kon kwam n--—' buiten om de Vorstin en haar kinderen enthousiast te verwel komen. De drie oudste prinsesjes ont vingen een Markense pop. Een grote dag was het voor Lijsje Uithuisje-Van Riel, die in 1916 tijdens de waters nood, waarbij 16 mensen omkwamen in een onder water gelopen kamer op Marken werd geboren en die als petekind door Prinses Wilhelmina werd aangenomen. Lijsje, die thans zelf moeder var, vier kinderen is, werd aangesproken door Koningin Juliana, die zich geruime tijd met haar onderhield. Het bezoek aan Marken duurde uur. De tocht werd voortgezet naar Hoorn waar de ontvangst niet minder ent housiast was. Hedenavond omstreeks 20.30 uur zal H.M. Koningin Juliana met haar gezin de hoofdstad verlaten en zich naar het palcis Soestdijk begeven. H.M. vertrekt per auto en zal de volgende route gebruiken: Dam, Rokin, Muntplein, Reguliersbree- straat, Rembrandtplein, Utrecht sestraat. Frederiksplein. Sarphati- straat, Alexanderplein, Mauritska- de, Linneausstraat, Middenweg, Diemen, Rijksstraatweg. Het emigrantenschip „Kota Inten" van de Kon. Rotterdamse Lloyd is Dinsdag voor de zevende en laatste maal naar Canada vertrokken. Aan boord bevonden zich bijna 400 emigre rende Nederlandse boeren met hun gezinnen, onder wie 180 kinderen be neden 10 jaar. Hiermee is voor dit jaar een einde gekomen aan de boeren-emigratie naar Canada, onder auspiciën van de Stich ting Landverhuizing Nederland, die in 1948 een kleine 7000 Nederlandse boeren en hun gezinnen naar Canada bracht. Op 13 Sptember wordt weer een aan vang gemaakt met de keuringen voor het volgend jaar, hetgeen op de Cana dese ambassade in Den Haag geschiedt. De namen der goedgekeurden worden ter plaatsing naar Canada doorgegeven met de bedoeling, dat hier binnen twee maanden bericht van plaatsing zal zijn ontvangen. Men hoopt in 1949 minstens 10.000 Ne derlandse boeren met gezin naar Cana da te kunnen emigreren, waarvan vóór Mei reeds 4500. De Canadese regering houdt evenwel vast aan het getal van 20.000 gegarandeerde plaatsen. Dan zou Canada echter zelf voor schepen moe ten zorgen, want Nederland zal nauwe lijks scheepsruimte voor de beoogde 10.000 beschikbaar Ikunnen stellen. SJARIFOEDDIN'S ZWENKING NAAR MOSKOU. De Nieuwsgier (Batavia) meldt, uit Djokja te hebben vernomen, dat men het er in Republikeinse regerings kringen vrij algemeen over eens is, dat Sjarifoeddin zijn politieke toekomst voorgoed heeft vergooid. Verscheidene nationalisten in de Republiek aarzelen niet, op zijn politiek gedrag het woord „immoreel" toe te passen. Ter gelegenheid van het (60) 65- jarig bestaan der Kegelclub „De Unie" organiseert de Alkm. Kegel bond provinciale weds'afjden, welke zullen plaats hebben v.a. Zondag 12 Sept. tot en met Donderdag 23 Sept. a.s. op de zes opnieuw gevlakte ba nen in gebouw „De Unie". Het keurig verzorgde feestpro gramma omvat allereerst een inlei ding van de voorzitter van de Alkm. Kegelbond, de heer Joh. Diepen, als mede van de voorzitter der jubileren de vereniging, de heer K. Suzenaar. Direct na de officiële opening op Zondag 12 Sept. a.s. zullen de pro vinciale Bondenwedstrijden aanvan gen, waaraan zullen deelnemen: de Haarlemse- en A'damse Kegelbond, Gooi- en Eemland en 'Alkm. Kegel bond. Verder staan op het program: Korpswedstrijden Vijftallen dames en heren, alsmede drietallen dames en heren. Vervolgens Jubileum- en Vrije baan wedstrijd voor dames en heren. Een keurcollectie prijzen in alle afdelingen zullen de kegelaars doen watertanden, w.o. een le klasse herenrijwiel in afdeling Vrije baan voor heren. Wij bieden de jubilerende vereni ging met haar sportieve leden bij voorbaat onze gelukwens aan, in de vaste overtuiging, dat dit concours in alle opzichten zal slagen. Dames en heren kegelaars, wij ho pen U allen a.s. Zondag bjj de ope ning van dit concours aanwezig te zien. Hoe de relletjes in Berlijn worden georganiseerd: de jeugd bijt het spit af. Jongens bestormen de poorten van het stadhuis, om ze te openen voor de demonstranten. Aagtekerk, R'damFremantle 7-9 v. Colombo. Bali, New YorkBatavia, 7-9 te Penang. Bloemfontein 7-9 van Mombassa naar Port Said. Congo- stroom, 7-9 nog te Lobito. Duiven- dijk, 8-9 van Rotterdam naar San Francisco. Erinna (t) 7-9 van Plad- joe naar Singapore. Esso Rotterdam, 7-9 van Aruba naar R'dam. Jacob Cats, BaltimoreR'dam, pass. 7-9 Bi- shoprock. Kota Gede, BataviaRot terdam, 7-9 350 mijl zuid Socotra. Kota Inten, 7-9 20 uur van R'dam naar Quebec. Laurenskerk, R'damCal- cutta, 8-9 te Marseille. Maaskerk, West-AfrikaAmsterdam, 7-9 te Havre. Macuba (T) 7-9 van Singapore te Pladjoe. Marpessa (t) Tampico Rouen, 7-9 geankerd voor Le Havre. Meerkerk, 7-9 van Hongkong te Ma nilla. Merwede, 7-9 van Colombo naar Madras. Muiderkerk, Dakar Havre, pass. 7-9 Kaap St. Vincent. Murena (t) 7-9 van Sydney naar Bris- bane. Oranje, A'damBatavia, pass. 7-9 Kaap Guardafui. Ovula (t) 7-9 v. Miri te Singapore. Overijsel 2-9 van Los Angelos naar Kaapstad. Oranjefontein. KaapstadA'dam, 7-9 nog te Port Elisabeth. Papendrecht (t) HuilAbadan, pass 7-9 Wight Polyphemus, A'damBatavia, pass. 7-9 Kaap St. Vincent. Prins Alexander, MontrealR'dam, 7-9 750 mijl West Land's End. Salatiga, R'damBata via, 7-9 om 20 uur van Genua. Sla mat, R'damAntwerpen, pass. 7-9 om 19.45 uur Vlissingen. Tawali, Java Amsterdam, 8-9 te Djeddah. Tosaii 3-9 van Belawan naar Batavia. Ter- nate 8-9 van Soerabaja te Makassar. Van 't Hoff, 7-9 om 15 uur van Ceuta naar Antwerpen. Zuiderkruis, Bata via—R'dam, 10-9 te Aden verwacht. Aardijk, 5-9 van R'dam te Veracruz. Abbedijk, 5-9 van Havanna te Mobi le. Arnedijk, 6-9 van Gulfport te New Or-leans. Helicon, 7-9 van Trini- dad naar Curacao. Hera, A'dam Barranquilla, 8-9 te Leixoes. - Omala (t) 8-9 van Xeros naar Suez en Alexan- drië. Slamat, 8-9 van R'dam te Ant werpen. Stad Haarlem, 10-9 van Saf- fi te Vlaardingen verw. Stad Maas sluis, 9-9 van Casablanca te Vlaardin gen verw. Stad Leiden, 13-9 van Phi- ladelphia te Amsterdam verw. Tamo Buenos AiresR'dam of A'dam, pass. 8-9 Wight. Tankhaven II 8-9 van Moesi naar Soengei Gerong. Va- lerius, 9-9 van Singapore te Hongkong verw. Van 't Hoff, 8-9 van Ceuta te Huelva. Veendam, 7-9 van Hamilton (Bermidda) te New York (16 uur). Weltevreden, R'dam—Batavia, pass. 8-9 Kaap St. Vincent. Het Bedrijfschap voor Sierteelpro- ducten heeft, mede teneinde een in zicht te krijgen in de opbrengsten in stuks per Rijnl. Roede van de diverse variëteiten tulpen, hyacinten en nar cissen, een overzicht samengesteld van de beteelde oppervlakte per variëteit, alsmede van dë geëxporteerde aantal len en van het aantal stuks surplus. Aan dat overzicht is het volgende ontleend: van alle variëteiten vroege tulpen was de beteelde oppervlakte 437.544 R.R. (642 ha) en bedroeg de export 89.363.380 en het surplus 11.587.365 stuks van de late tulpen: oppervlakte 1.179.948 R.R. (1685 ha), export 249.556.214 en surplus 29.984.781 stuks; hyacinten oppervlakte 213.639 R.R. (305 ha), export 41.069.576 stuks, geen surplus; narcissen: oppervlakte 627.268 R.R. (896 ha), export 115.365.989 en surplus 3.334.390 stuks Van de totale in 1947 met tul pen, hyacinten en narcissen beteelde oppervlakte van ruim 2.4 mill. R.R. of circa 3520 ha werd dus 495.3 mill. stuks geëxporteerd en 50 mill. stuks over gedragen aan het bloembollensurplus- fonds ter vernietiging. Per Rijnlandse Roe (1/7 are) werd aan uitgevoerde en surplus-bollen ge oogst gemiddeld 220 stuks en wel van tulpen gemiddeld 235 stuks en van hyacinten en narcissen gemiddeld 190 stuks. De surplus-bollen besloegen in 1947 dus een oppervlakte van ruim 227.000 R.R. of 325 ha. Dat is dus onge veer 10 pet. van de totale oppervlakte, beteeld met tulpen, hyacinten en nar cissen. Het surplus is belangrijk klei ner dan ia 1946. VOLGENS het Duitse Nieuwsbureau ADN (Sowjet zone), dat zich daarbij beroept op „bevoegde zegslieden", bleek bij de aanhouding van de Duit sers, die zich uit het Berlijnse ge meentehuis naar de Franse sector be gaven, dat geen van hen over persoons papieren beschikte. „In het politie bureau werd ontdekt, dat deze Duit sers niet in de Franse sector thuis hoorden, doch politiemannen uit de Amerikaanse sector waren, die hun papieren blijkbaar verborgen hadden om voor gewone burgers door te gaan. Zij worden nog vastgehouden, opdat hun identiteit kan worden vastgesteld", aldus ADN. HET BRITS militair bestuur heeft bekend gemaakt, dat met ingang van Vrijdag alle massademonstraties in de Britse sector binnen een straal van on geveer één kilometer van de Sowj et- sector verboden zullen zijn ten einde botsingen met politie en burgers uit de Oostelijke sector te vermijden. Vandaag werd op de Platz der Re- publik, 100 meter van de grens der Sowjetsector gelegen, nog een massa demonstratie tegen het communisme gehouden. Naar schatting van leiders der politieke partijen in het Westen waren 750.000 mensen aanwezig. In verband met meer en meer in sluipende misbruiken heeft het Bureau Oogstvoorziening voor de tewerkge stelde arbeidskrachten een verbod uit gevaardigd om producten mee te ne men van het land van de landbouwers bi; wie ze werkzaam zijn. Dit geldt in het bijzonder voor aardappelen. Dit verbod is ook van kracht wanneer de a'beiders bereid zijn de mee te nemen producten aan de landbouwers te be talen. Voor het tijdvak van 12 t/m 25 Sep tember 1948 geeft elk der volgende bonnen recht op het kopen van: BONNEN VOOR BROOD 207-1, 207-2 Brood 800 gram brood. 208 Brood 400 gram brood. ALLE BONKAARTEN 209 Algemeen 120 gram spijsolie. 210 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. 211 Algemeen 1 ei. 212 Algemeen 200 gram rijst. 213 Algemeen 400 gram brood. BONKAARTEN KA, KB, KC 810 215 Algemeen 250 gram boter of mar garine of 200 gr. vet. 216 Algemeen 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 217 Algemeen 50 gram thee. 218 Algemeen 125 gram koffie. 219 Algemeen 250 gram waspoeder. 220 Algemeen 750 gram suiker, boter - hamstr. enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gram versnaperingen. B 229 200 gram kaas of 250 grajn korstloze kaas. BONKAARTEN KD, KE 810 221 Algemeen 125 gram boter of mar garine of 100 gr. vet. 222 Algemeen 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 223 Algemeen 500 gram suiker, boter- hamstr. enz. of 1000 gr. jam, stroop enz. of 500 gr>am versnaperingen. 224 Algemeen 500 gram waspoeder. E 235 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel ofkin- dermeel of kinderbisc. Bonnenlijst eenmaal per veertien dagen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede. dat voortaan eenmaal per veer tien dagen een bonnenlijst gepubliceerd zal worden. Het systeem van wekelijk se lijsten, dat in de vacantiemaanden reeds onderbroken werd, zal nu dus definitief verlaten worden. Een en ander houdt ook in, dat de broodbon nen weer voor een tijdvak van 14 da gen tegelijk worden aangewezen. De bonnen voor tabak zullen voor lopig nog op de oude wijze worden bekend gemaakt, dus telkens op de Donderdag, volgende op het verschij nen van de bonnenlijst. Bruusk remmen, fors optrekken, tot vlak voor de plaats waar U met uw auto of motor moet zijn of wel: flink snel rijden om daarna maar in eens op de rem te gaan staan, doet dat NOOIT' 1

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3