Stad en Om Waardig besluit van het zwemseizoen Hulde aan onze Oranje-vorstinnen Langs de velden Diploma-zwemmen in het gemeentebad Helders bezoek aan „De Nederlandse Vrouw" Dansseizoen in Casino geopend Uit het politierapport Burgerlijke Stand Installatie Adelborsten Modeshow op komst Voor onze Militairen Is hierbij iets van U? Wierirtgen Stand Burgerlijke Wieringermeer. Engelse stedenbouwkundigen komen op bezoek Breezand. Urk Anna Paulowna. IJmuiden. V isserij -besommingen Slagen. 2400 M. telefoonkabel van P.T.T. gestolen Raadsvergadering Callantsoog Werkvergadering gaf slechts hamerstukken Eerste competitiewedstrijden niet ongunstig x Over het algemeen ztjn wfl gewend. dat het in het Gemeentezwembad achter de Dflk behoorlijk druk is. Het gebeurt zelfs wel eens, dat het hele maal „droog" is van de zwemlustl- gen, die op zulk een dag dan echter weinig kans kragen om echt te zwem men. Maar er zijn toch ook uren dat het minder rumoerig is en dan wordt de aandacht gewijd aan diegenen, die de zwemkunst nog niet machtig zijn, maar dat wel willen worden. Hoevelen zullen reeds in dit kleine bad de eerste schreden op zwemge- bied hebben gezet. Velen herinneren het zich nog wel eerst in het le bad, het a.g. „pierebadje", aan de hengel, later in het tweede en wanneer je het heel goed kon, mocht Je in het „Diepe". Hoe vaak ls het al niet zo gegaan en hoe vaak zal het weer zo gebeuren Zaterdagmiddag was het echter anders druk. Het water was hoog op gepompt en de zijschotten waren uit het bad verwijderd. Zestig Jongens en meisjes stonden aan de kant, de meesten een tikje ze nuwachtig, want tot besluit van hun zwemlessen moesten zij examen doen voor het zwemdiploma van de KNZB. Een paar minuten over twee ging de eerste ploeg van tien het water in. Het was een fleurig gezicht, de rythmisch bewegende armen en benen in het glinsterende water. Alleen zwommen de vereiste rondjes keurig uit, af en toe aangemaand door de heer Bandt om het vooral rustig en goed te doen, en dadelijk verdwenen de laatste restjes nervositeit, terwijl allen lieten zien dat ze een zwemdiplo ma waardig waren. Ook de grappige noot ontbrak niet. Menige lach weerklonk wanneer de candidaten gekleed het water in doken en de meisjesjurkjes op ballonnen be gonnen te lijken. Onwennig voor de zwemmertjes. het natte zware goed en de in de bewe gingen belemmerende schoenen. Doch zij lieten zich niet zo snel ontmoedigen en volbrachten de hun opgelegde taak netjes. Op Donderdag 9 Sept. j.1. bracht een 60-tal dames, meest leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen, afd. Den Helder, een bezoek aan bovengenoemde ten toonstelling. Al heel vroeg in de ochtend stonden de dames in groepjes op het Stations plein te wachten op de twee bussen, die hen naar Den Haag zouden rijden. Om kwart over zeven vertrok het gezel schap. Men nam de route onderlangs de duinen, zodat al van 't' begin af aan van de prachtige tocht genoten werd. Aan vankelijk lag het landschap in nevelen gehuld, die zich echter spoedig oplosten. Het werd een heerlijk zonnige dag, zoals we er, helaas, deze zomer maar weinig toebedeeld kregen. De reis ver liep vlot. Om half 11 reden de bussen Den Haag binnen, waar eerst een kop koffie werd gedronken. Tegen twaalven bereikte men het tentoonstellingster rein, waar talloze autobussen uit alle streken van het land in lange file's ach- tei elkaar stonden. Honderden bezoek sters stonden in dikke rijen, sommigen gekleed in fcestrok, wat een aardig gezicht was. Er was een enorme belang stelling, zodat het vaak moeite kostte bij elkaar te blijven. Dank zij ie uitstekende organisatie van deze omvangrijke tentoonstelling, gelukte het de dames toch, na een ver blijf van enige liften, elkaar bij de uit gang terug te vinden. Hierna werd een rondrit gemaakt 'naar Scheveniiigen, dat feestelijk met vlaggen en visnetten versierd was. De boulevard was druk bezocht en ook aan het strand en in zee genoot men van deze late zomerse dag. De smaakvolle versiering in Den Haag trok ieders aandacht, terwijl men ook nog even tijd had op eigen gelegen heid een kopje thee te drinken. Om half zes ging men aan tafel, waar de uitstekend bereide maaltijd alle eer werd aangedaan. De terugreis ging over Amsterdam, dat voor de laatste avond de feestverlichting ontstoken had. Om tien uur verliet het gezelschap deze bij uitstek zo gezellige stad, waarna men eerst laat weer in Den Helder te rugkeerde. Een welbestede en gezellige dag, waaraan vele huisvrouwen voor lange tijd een prettige herinnering zullen be waren. „MUSICAL RAMBLERS", MUZIKALER DAN OOIT. De belangstelling, die velen aan de dag legden voor de nieuwe bezetting van Jaap Kwak's „Musical Ramblers" is Zondagavond tenvolle bevredigd teen in Casino de eerste dansavond van dit seizoen werd gehouden. De uitbrei ding, dié deze band heeft ondergaan, is inderdaad een belangrijke verbetering gebleken. Het was niet te verwonderen dat de zaal de gehele avond door stamp vol is geweest. De stemming was heel gezellig en beschaafd, en een ieder had de grootste waardering voor het weik der musici. De bezetting van piano, ac cordeon, electrische gitaar/bas, saxo- foon/clarinet en drums voldeed uitste kend. De bandleden stuk voor stuk prima musici waren goed op elkan der ingespeeld. Het vocale gedeelte werd verzorgd door drummer, bassist en pianist. Deze opening van het Ca- siho-dansseizoen kan zonder enig voor behoud geslaagd worden genoemd. Op volgende avonden komen de „Musical Ramblers" met nog een snufje, want dan bespeelt Jaap Kwak ook de Ha- wailan-gitaar. Ook het watertrappen was aardig om te zien. Tien vingers boven water en daartussen glundere en ernstige ge zichtjes al naar gelang de mate waarin dit onderdeel inspanning kostte. Het afnemen van de proeven ge schiedde in een zeer vlot tempo, zodat om half vier het gehele programma was afgewerkt. Toen verdrongen 60 jonge mensen plus de diverse belangstellenden zich om het badmeestersverblijf, teneinde de uitslag te vernemen. Badmeester Bandt reikte de diploma's uit. Het deed hem genoegen te kunnen mededelen dat slechts één candidaatje afgewezen moest worden. Een fraai resultaat voor de heer Bandt, die de leerlingen zelf heeft op geleid en deze middag de examens af nam, bijgestaan door de heer Wilden berg als gedelegeerde van de K.N.Z.B. Kort geleden deed de heer S. aan gifte, dat iemand uit Raalte van hem een fiets had gehuurd zonder deze later terug te bezorgen. Het door de re cherche ingestelde onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de arbeider H. J. B. uit Raalte, die de fiets had gehuurd, deze voor f 20 had verkocht aan een rijwielhandelaar te Anna-Paulowna, die uiteraard van de herkomst niet op de hoogte was. De arbetder werd, om dat hij zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering, ingesloten in het Huis van Bewaring te Zwolle. Een marineman, die Zaterdagavond een slokje teveel op had en te water geraakte, kon op het laatste nippertje door omstanders op het droge worden geholpen. Een andere lichtelijk beschonken ma rineman heeft in de nacht van Zaterdag op Zondag de auto van garage Sander- se, een vrij nieuwe Ford, zonder voor kennis van de eigenaar gecharterd voor een nummertje „joy-riding". Onderweg riep hij de hulp in van twee anderen, die hij de weg vroeg naar Beverwijk. Hij zeide daarheen een dienstreis te moeten maken. Deze dienstreis vond wel een ontijdig einde, want reeds op de Binnenhaven maakte de wagen een gevaarlijke zwenking. Hij kwam tegen een ijzeren meerpaal tot stilstand. De voorzijde werd zwaar beschadigd. Pro ces-verbaal werd opgemaakt. De inzit tenden. en dan vooral de belhamel A. D., zullen er nog wel meer van horen. Deze pseudo-dienstreis heeft hem reeds achter de tralies gebracht. Een minderjarig meisje, dat uit de Martha-stichting te Alpen aan de Rijn was weggelopen, werd door de politie aangehouden en op transport naar de plaats van herkomst gesteld. Bevallen: N DekkerClowting, dochter A Kikkert—BOerdiJk dochter CM Schilder—Karei, dochter J r> Spigt—Oeerligs, zoon M F van Evelin- gen—Rohof, zoom W B Broeder—Hes. gels, dochter J SteinhauerOtten, zoon CA Deen—Brouwer dochter C de Longte—Buurmeester, zoon M de Vries ■Komen, zoon G Drogt—v d Vaart, zoon H BrienesseEenkhoorn, zoon ECG Heijblok—Burger, zoon M Bak ker—Mlchele, dochter Ondertrouwd: O Buis en E A Vink C W Slikker en A C Veen J J Gorissen en J Schuurman P J van Mullum en J A Brekelmans P van Tol en C C Leibbrand G H van Heusden en C J J Beek —RB Leewens en E E Makelaar J Klelnepier en A Wendel Getrouwd: J Molenaar en T Boon JA van Weeg en M J Vermeulen J Strous en M Sweep Overleden: M Slijkerman (v), 83 jaar, weduwe van C Rustemeijer DJ J M Nypels (m), 1 jaar C N M J Roet- man (m), 50 jaar Donderdag 16 September a.g., des mid dags om kwart over twee, zal de jaar lijkse installatie van adelborsten plaats vinden op het voorplein van het Ko ninklijk Instituut. De Haarlemse club E.D.O. heeft het in haar eerste thuiswedstrijd van het Zondag geopende voetbalseizoen niet tot een overwinning kunnen brengen; zy werd met 21 door D.W.S. geslagen. De mldvoor van E.D.O. weet de eer voor ztjn club te redden: met een scherp schot „scheert" Bax het hoofd van keeper Richter. Het zal onze lezeressen zeker inte resseren, dat haar binnenkort een mo deshow te wachten staat. Voor het eerst in de geschiedenis van Den Hel der zal hier een dergelijk grootsteeds evenement plaats vinden. Het spreek woord zegt, dat de kleren de man (en de vrouw!) maken, maar de wijze waar op die kleren worden gedragen spreekt toch wel een belangrijk woordje mee. Een aantal mannequins (ze komen van buiten, dus de bezoeksters zullen geen stadgenoten herkennen!) zal op Zater dagmiddag 25 September a.s. in For- mosa laten zien, bij welk type vrouw een bepaalde japon, mantel of bontjas het beste past, en hoe deze kledingstuk ken het best kunnen worden gedragen. Deze show wordt georganiseerd door het modemagazijn „De Bijenkorf" (Spoorstraat hoek Koningstraat). De hoeden, die de mannequins zullen dra gen, worden beschikbaar gesteld door Maison Maas, Koningstraat. Het spreekt vanzelf dat deze show (die om half drie begint) in de eerste plaats bestemd is voor de dames, maar het kan misschien ook geen kwaad wanneer enkele vertegenwoordigers van het sterke geslacht tevens van de partij zijn. Het is voor een man altijd goed, wanneer hij weet waar hij aan toe is, nietwaar? De heren kunnen zich dan tijdig op eventuele financiële aderlatingen voorbereiden Men schrijft ons: Onder het motto: „Door vriendenhand gebouwd voor de mannen van eigen en iro penland" wordt van Maandag 20 September tot en met Zaterdag 25 September a.s. een collecte gehouden voor onze Chr. Militaire Tehuizen in Nederland en Indië. Het aantal collecten is de laatste tijd overstelpend. Toch zullen we straks nogmaals een beroep op uw offervaar digheid moeten doen. Onze mannen en jongens in Indië zijn nog steeds bereid het hoogste offer, d.i. het offer van hun leven, te brengen en zij mogen met recht vragen: Wat doet gij voor ons? Onze Chr. MilitaireTehuizen zijn geen tehuizen voor chr. militairen alleen. Ze staan open voor alle mili tairen, ongeacht hun godsdienstige of politieke overtuiging. Daarom kan ook iedereen aan het welslagen hiervan medewerken. We doen een dringend beroep op allen, die in de gelegenheid zijn één of meerdere dagen zich als collectant (e) beschikbaar tc stellen. Na afloop van de collecte zullen zij in de gelegenheid worden gesteld, teza men met onze militairen een gezellige avond in ons Tehuis door te brengen. Meldt U zo spoedig mogelijk bij de huisvader van het Militair Tehuis, Ka- naalweg 106, bij voorkeur 's avonds tussen 6 en 11 uur. Het slagen van deze actie is afhankelijk ook van Uw mede werking. Gevonden: autoped, bril, pad- vindersfluit, drie honden, zwarte glacé handschoen, zwarte regenjas, kalf, hals ketting, medaille, twee portemonnaies, rozenkrans, plastic regenjas, lage bruine schoen, actetas (inh. mondhar monica's en muziekstukjes), vulpot lood. Verloren: actetas, doublé arm band, autoped op luchtbanden, bril, le gitimatiebewijs, pop, portemonnaie (inh. f 21). rugzak (lnh. kledingstukken), driewielig kinderfietsje, tabakszak (inh. 2 textielkaarten en loterijbriefje). Inlichtingen op het hoofdbureau van politie. (Z0 Augustus tot en met September) Geboren: Theodore H, dochter ven J H Boersen en A M W Rustenburg Frouke A, dochter van H Edeng en A Klein Jeannette, dochter van J de Jong en A Veenbaas Geert, zoon van A A Edena en Z Boven Ink, dochter van A H Rensink en I Bleeker Loltje D J, dochter van B Holtrop en T Tabak Harmina, dochter van H G Wessels en E Vellinga Ondertrouwd: C F Polet en A Rengers C H van de Pol en A Sturk J Doves en N Bakker D Eekhof en A F Engel W Pops en P Donkerbroek C Bart en N de Bie S J Rotgans en G Oldenburger Getrouwd: W J Heessels en L I ven Eekelen P Broere en M van der Meulen— C F Polet en A Rengers M Clootg en G de Haan A P de Wit en M Smit Overleden: J Kaptein, 84 jaar, echtg van E Boersen T Bakker, 83 jaar, wed van P Rotgans DEN OEVER KRIJGT NIEUWE WIJKZUSTER Door de afdeling Wieringen van het Witte Kruis is met ingang van 15 Sep tember benoemd tot wijkzuster te Den Oever mej. Roosendaal. Mej. Roozendaal uit Den Helder, die laatstelijk werkzaam was in Anna Paulowna zal worden geplaatst in de vacature, ontstaan door het vertrek van mej. Terpstra. Maandag 20 Sept. zal een gezelschap Engelse stedebouwkundigen en arem- tecten van de „Town and country planning aasociation" onder leiding van de heer F. J. Osborn deze gemeen te komen bezoeken. Zjj zullen om streeks tien uur op het noodraadhuis te Lutjekolhorn officieel door burge meester en wethouders worden ont vangen. De supervisor en ontwerper der uitbreidingsplannen voor Wierin germeer, prof. W. Bruin, zal een korte lezing houden, waarna het gezelschap te ongeveer kwart voor elf zal star ten voor een rondrit door de polder. Speciaal de drie dorpen Slootdorp, Middenmeer en Wieringerwerf zullen doel van het bezoek zfjn. Om half één zal het gezelschap de lunch gebrui ken in hotel Smit te Middenmeer. De mogelijkheid bestaat, dat de rentmees ter der domeinen, ir. A. Ovinge, daar een lezing zal houden, waarna het ge zelschap, dat van Nederlandse zijde wordt vergezeld door de heer J. W. Rengelink, hoofd van de afdeling voorlichting van het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting en de heren drs. H. van der Weyde, J. Bommer en R. Idenburg van hetzelfde departement, te ongeveer kwart voor twee naar Den Helder zal vertrekken. LELIJK AANGEKOMEN. De kleine Jb. Wiggers Lz., had het ongeluk de ijzeren trekstang van het karretje, waarmee het orgel dat bij het openluchtspel gebruikt moest worden, vervoerd werd, tegen het hoofd te kr'j- gen. De klap kwam zo hard aan, dat 't ventje met een zware hersenschudding per auto naar huis gebracht moest wor den. Gelukkig hoorden wo later, dat het goed ging met de kleine patiënt. VISSERIJ URK. 11 September 1948. Door 110 vaartuigen werd j.L Zaterdag aan gevoerd: 17098 pond paling van 58322 pond per vaartuig, prijs f 0.95f 2.52; 167 p. snoekbaars, f 0.65; 95 p. R. baars, f 0.31; 8 p. karper, f 0.33 en 52 p. voorn, f 0.03 per p. DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de gister voor de Engelse League gespeelden wedstrij den luiden: Aston Villa—New Castle United 24 en Stoke CityEverton 1—0. SYMPATHIEK. De Polderse Gemeenschap dacht ook aan hen, die door langdurige ziekte geen deel konden hebben aan de alge mene feestvreugde. Zij ontvingen een fraaie, goed gevulde fruitmand. Toen Donderdagmiddag op het feestterrein werd bekend gemaakt dat de 80-jarige heer Slijkerman een hele nacht had doorgewerkt, tot hy, 's morgens om 6 uur, de laatste hand kon leggen aan het verzorgen van deze feestgaven, klonk eeq hartelijk applaus op van de talrijke aanwezigen ter ere van deze krasse grijsaard. DR. PORTIELJE KOMT. Het is de A.C.C.O. gelukt dr. Portielje (inspecteur van de levende have in Artis en wel bekend door zijn radio praatjes: Welk dier deze week) te be wegen, weer voor een lezing naar hier te komen. Vrijdag 29 October zal hij in Veerburg spreken over: Jeugd en op groei van dieren. De aanvoer bestond uit 7134 kisten. Besommingen: G.G. 530 f 5310, IJM. 85 f 20380, KW. 70 f 4490, 92 f 660, UK. 7 f 270, 69 f 600, 125 f 555, 16 f 345, 59 f 1040, 19 f 630, 243 f 990, 119 f 280, 244 f 580, 99 f 280, 90 f 200, 202 f 2550, 4 f 300, 31 f 390, 68 f 1090, 34 f 910, 162 f 1510, 52 f 520, HA. 53 f 240, 63 f 8, 213 f 800, OD. 8 f 185, EH. 20 f 670, VD. 9 f 200, 60 f 380, IJM. 240 f 1220, 212 f 700, 215 f 430, 202 f 11, 343 f 208, 224 f 3070, 207 f 117, 241 f' 238, 230 f 355, 249 f 1010, 213 f 260. dB Bij de Rijkspolitie te Schagen werd dezer dagen aangifte gedaan door de PTT van de vermissing van ongeveer 2400 meter telefoonkabel. „Zware broeders" hebben het in enkele nach- ten klaar gespeeld uit de omgevtn» van Schagerbrug waar hard aan de uitbreiding van het telefoonnet wordt gewerkt zes rollen telefoon, kabel te doen verdwijnen. Stellig heb! ben de „heren" met groot materiaal gewerkt, want iedere rol weegt onge. veer een half ton! Ook wisten zij dt kabel van drie andere rollen af te ha- len, waardoor in totaal twee en een halve kilometer kabel verdwenen is. Duidelijk is het, dat door deze dief. stal de uitbreiding van het telefoon, net in de Zijpe ernstig wordt gestag. neerd, terwijl het voor de PTT moei. lijk zal zijn elders het werk voort te zetten. Alle rollen kunnen toch niet worden bewaakt? In het belang van telefonerend n.. Holland verzoekt de groepscomman. dant der rijkspolitie te Schagen 'n ieder die verleden week iets verdachts bij de kabelrollen heeft gezien, zich met hem in verbinding te stellen. Ook zij, die „verdacht vervoer" van telefoon, kabel hebben geconstateerd, worden verzocht zich te melden bij de rijks- politie te Schagen, tel. 367. NEDERLANDSE TRAWLER GERED In antwoord op noodsignalen, af. komstig van de kleine Nederland^ trawler „Roger", is Maandagavond een reddingboot van Lowestoft vertrokken, die het vissersvaartuig binnengaat* sleepte. De „Roger" was overvallen door ruw weer en was op weg naar de Engelse kust. De machine begaf het echter drie mijl vóór Lowestoft. De zitting van de raad der gemeente Callantsoog ving Maandagmiddag aan met een bijzondere bijeenkomst, waar in burgemeester Correljé de proclama tie voorlas, uitgevaardigd ter gelegen heid der troonswisseling. Ook las de burgemeester twee adressen voor, wel ke resp. op 4 en 6 Sept. j.1. zijn ver zonden aan toen nog Koningin Wilhelmina en Koningin Juliana. Vervolgens hield Callantsoogs eerste burger een rede, waarin hij ons Vor stenhuis eerde; ook wees spr. op het vele goede, dat de Oranjevorsten en wel in het bijzonder Prinses Wilhel mina tijdens haar 50-jarige regering vóór ons land hebben gedaan. Onder Koningin Juliana. zo zeide spreker o.m. tenslotte, kunnen -we de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. Werkvergadering Na een korte pauze opende burge meester Correljé de werkvergadering. Bij de mededelingen en Ingekomen stukken was o.a. een brief van de Commissie van uitvoering van de Vleeskeuringsdienst in de kring Bar- zingerhorn inzake het onderzoek naar de aan de destructor ontdekte onregel matigheden. Alle stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Burgemees ter Correljé deelde nog mede, dat de heer A. M. J. Mol eervol ontslag werd verleend als administrateur van Maat schappelijk Hulpbetoon. In diens plaats werd de heer W. Geerts aangewezen deze werkzaamheden te verrichten. Een vacature Ook werd de heer Mol eervol ontsla gen als hoofd van de o. 1. schooi te Callantsoog in verband met zijn be noeming tot hoofd van een o. 1. school te Haarlem. De voorzitter richtte enkele woor den van lof aan het adres van de heer Mol voor diens serieuze arbeid als hoofd der school. Nadat een wijziging was aangebracht in de verordening, regelende het bou wen, inrichten en bewonen van zomer buizen, besloot de raad het bedrag der belasting voor z.g.n. vrije bals, vallen de tussen 1 Juni en 31 Augustus, tot 5.per avond terug te brengen. De kermisbals zullen hier dus buiten val len. Wederopbouw kost geld. Met de coöp. Boerenleenbank te Schagerbrug werd voor de tijd van een jaar een kasgeldlening aangegaan, groot 30.000.rentende 1 y, 'g jaars. Deze lening is noodzakelijk voor de financiering van de herbouw der woningen, wegenaanleg e.d. werkzaam heden in het kader van het weder- opbouwplan. De burgemeester zeide te verwach ten, dat de aanbesteding van verschil lende voornoemde werkzaamheden nog deze maand plaatszal kunnen hebben. Drie voorstellen V treffende salaris-, pensioen- en kinde: slagregelingen voor gemeentelijk personeel gingen vlot onder de hamer door. Aan de heer C. Swart, slager te Cal lantsoog, werden twee perceeltjes ge meentegrond voor de tijd van 5 jaren verhuurd. Bedoeld terrein ligt vlak achter het huis van de heer Swart. Het volgende agendapunt behelsde de verkoop van een perceel grond aan A. W. H. de Wit voor de bouw van een loodgieterswerkplaats. Het zal de heer de Wit niet meer dan 1.per m2 kosten. Tijdens de oorlog werden de zomer woningen van "ïllantsoog verplaatst naar „Hollywood". Gedeeltelijk staan ze nu weer in Callantsoog, terwijl en kele woningen niet terug zijn geko men. Verschillende dezer woningen staan nu op andere terreinen dan vroeger. Noodzakelijk werd het nu ge acht de huurovereenkomsten van de vroegere zomerhuis-terreinen te be ëindigen en die terreinen opnieuw in huur uit te geven, waardoor weer 'n or- gelijk geheel wordt verkregen. De raad keurde dit goed. evenals het beschik baar stellen van 50 cent per leerling ter gelegenheid der Oranjefeesten, die on dertussen reeds gehouden zijn. De aftredende leden van de commis sie van advies betreffende woonruimte werden allen herkozen. In de rondvraag vroeg de heer De Blauw Wit moest in de Volenw(j- ckers haar meerdere erkennen: zij werd met 10 geslagen. Bij een scrimmage vóór het Blauw Wit-doel weet van Raalte, op de grond lig gende, nog juist redding te brengen. Links Wilders. Haan (PvdA) of het nog langer toege staan moet worden, dat badgasten zich op 't strand ontkleden. Hij eiste krach tige tegenmaatregelen. Het wordt te erg! Burgemeester Correljé en wethou der Mooy zeiden niets gezien te hebben; de politie zal evenwel geboden worden scherp op te letten. Tenslotte deelde de heer Van Twuyver (CPN) mede, dat hij wegens mogelijke overplaatsing zijn zetel ter beschikking stelde. De burgemeester dankte de heer Van Twuyver voor de diensten, de gemeen te bewezen, en sloot de vergadering. De eerste competitiewedstrijden van de Callantsoger elftallen zijn niet on gunstig verlopen. In een spannende strijd heeft C.-I. gelijk gespeeld tegen Con Zelo I. Met rust had Con Zelo de leiding met 10, nadat zij de sterke wind in de rug had. Kort na rust maakt ge, J„ een vriJe schop, kort daarop gevolgd door een mooi doelpunt van Con Zolo. Een overtreding in het strafschopge bied van Con Zelo was voor C. de kans om gelijk te maken. De strafschop werd benut: 2-2. Het laatste kwartier van de wedstrijd werd onder hoogspanning ge- het8np't f6n df b6ide part'jen wist het net nog te vinden. Callantsoog II behaalde een grote overwinning op Sint Boys II. De C-ads. behaalden in een aardio wedstrijdje een 3-2-overwinning op df jeugd van Dirkshorn. P e Scheidsrechter Helder leidde prima. ZONDAGAVOND. Opnieuw beleefden we vanmorgen om half acht dat aardige moment van de eerste terreinkeuring op onze sport velden. Ten teken dat alle officiële wedstrij den zullen doorgaan, hijsen alle ver enigingen hun clubvlaggen. Het sei zoen 1948-'49 is begonnen. Naast de bestaande club thans ook grote groepen van christelijke en ka tholieke zijde. Evenals In alle overige delen van ons land ook hier in Nieuwediep een groeiend besef, dat sport is geworden een product van onze tijd en van on ze cultuur. Dat sport is de vervulling van de geestelijke en lichamelijke be hoefte naar strijd en naar het over winnen van weerstanden. Moge het alle leiding gevende fi guren ln onze plaats gegeven zijn op de juiste wijze onze jeugd mee te ne men in deze wereld van romantiek, waar lichaam en geest zich in volle vrijheid kunnen ontplooien. Moge het allen gelukken de jon gens en meisjes, naast een harmonieus en getraind lichaam, bovenal te schen ken een eerlijk karakter. Mogen zij er in slagen, allen die aan sport doen, de bekoring te tonen van het spelen van eerlijke wedstrijden en hen bij tegenslagen en nederlagen de onschatbare waarde te leren kennen van wilskracht. De eigenschap die bij machte is een achterstand om te zet ten in een overwinning. Niet alleen op de sportvelden. Ook in het leven spelen wij wedstrij den. En de sport kan, mits goed geleid, onze jeugd eigenschappen bijbrengen, die in Het latere leven van grote waar de kunnen zijn. Gezien in dit aspect en vervuld met deze idealen is de sport van sociale en culturele waarde en zal het ver antwoord zijn, dat velen hun tijd en hun toewijding aan de sport schenken. Dit moest mij, lezers, bij de aanvang van het seizoen, even als oprechte wens van het hart. Vanmiddag bij een heerlijk zonnetje naar HRC—Purmersteijn. Niet ten onrechte zagen de Jongens uit het vee marktstadje de wedstrijd tegen de roodjakken met een bezwaard hart te gemoet. Inderdaad bevestigde HRC dit vermoeden en zorgde er met haar overige elftallen voor, dat deze eerste wedstrijd-Zondag afgesloten kon wor den met negen overwinningen en een gelijk spel. In alle opzichten een schit terende ouverture. Wat mij deze mid dag bijzonder aangenaam heeft getrof fen, was de buitengewone steun, die de scheidsrechter ondervond van zU® beide grensrechters. Deze manne voerden de eigenschap, eerlijkheid bo ven alles, in hun vaandel. Even succesvol als de roodjakken zijn gestart, even moeilijk ging het OU Helder. Jammer vooral voor de ma die maanden lang met hart en ziel aa de bloei van deze vereniging heeft t werkt, trainer Ris. Dat onze oudsi club daar in de Polder snéuvelde gen BKC is waarlijk niet aan hem wijten. Gelukkig was er toch n iemand die Nieuwediep hoog hield De aangewezen scheidsrechter brak. Onder de toeschouwers bevo zich Meester de Snayer. Hij h*w de Nederlandse voetbalbond niet leen een grote dienst met deze 0 moeting te leiden. Hij deed meer. n; deed 't uitstekend. Many thanks. P» Als steeds, TOEAN TIK-Xl»

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2