'el GEZIN WQROT THANS IN DE GELEGEN HEID GESTELD KENNIS TE MAKEN MET DE SUPERIEURE MEDINOS TANDCREAM NU MET FLUQRGAANI w, De veldslag bij Castricum Tante Sabine 30 Cent zó maar voor het uitknippen! Banckert op weg naar Malta grijpt in 11 Millioen voor kleine boeren waarde 30 et DENK ER AAN: UITKNIPPEN! Elk uur: 16 mijlen dichter bij Holland Anthony van Kampen op weg naar Patria (6) Zij, die zich met ingang van 1 October op dit blad abonneren, ontvangen de tot die datum ver schijnende nummers GRATIS. 150 laar geleden: Hei Radioprogramma AGRARISCH NIEUWS De uitvoer van poters De graanregeling Vacantie jeugdige arbeiders Hyancintenteelt vrij Engels-Russische invasie in Noord-Holland Incident met Abenijnse gezant te Washington Tan Malakka in vrij gesteld BENZINE BESPAREN IS DEVIEZEN VERGAREN Wat U moet doen om in het bezit ie komen van MEDINOS met Fluorgaan IEDER HUISGEZIN MAG SLECHTS ÉÉN BON INLEVEREN MIDDELLANDSE ZEE, September «IET IS ZOWAAR, tussen Port Said en H Malta goed weer gebleven, maar het streng verboden er over te praten •an boord. En ala Je je, per ongeluk, téeb iets laat ontvallen over dat kalme blauwe reetje, over de nauwelijks voel- bire deining en het paradijselijk kli maat, dan wordt er maar één woord gefluisterd: „afkloppen. Overigens is het in deze dagen nog al onhuiselijk op de Banckert. De eerste officier en schipper Heyblok zijn er op Uit van de jager een soort opleidings instituut voor toekomstige glazenwas sers en koperpoetsers te maken. AUos wat dof is en beslagen en met zout aan gekoekt alles wat vuil ziet en niet glimt als baarlijk goud, wordt te lijf «egaan. Overal zijn lijnen gespanndn, overal plak je aan verse verf, overal spat water (zoet water!) en het komt er op neer, dat je, als eenzaam burger, te veel bent In de verblijven, in de hutten, aan dek in een oppertje, worden de laatste brieven geschreven. Naar Holland.,., naar huis. Na 2, S jaar: naar huis! En dat huis komt snel naderbij: nog Malta, nog Lissabon en dan: Holland. Holland, het huis ergens in een van die elf provinciën, er is géén ander on derwerp in deze lange zonnige dagen. Iedereen praat er over, denkt er over, droomt er over. Er is niet dat zo de gedachten van 225 mannen bezighoudt. Van OVW-ers en van de beroeps- marinemannen. Vandaag hadden we weer eens gezel- schap: ditmaal een school dolfijnen, die langer dan een uur de Banckert bleef vergezellen. Als kleurige zee meerminnen joegen ze mee, nu eens vooruit, dan weer langszij van de ja ger. Het was een plezierig en boeiend gezicht en je zoudt er bij kunnen fan taseren dat dit de herauten waren van de oude zeegod, die de Banckert uitge leide deden uit de Oosterse wateren. OP 20 SEPTEMBER, 2 uur in de na middag meet Br, Ms. torpedoboot jager Banckert ter rede van Nieuwediep ko- men. Daarna vaart het schip de haven binnen. Nog later gaat het volk van dat schip met verlof. Niet met groot verlof, dat komt pas later. De bemanning van de Banckert be staat, op de kleine kernbemanpiag na, practiseh uit OVW-ers, oorlogsvrijwil ligers. Er is over deze OVW-ers, 't zij op de vloot, 't zij in het leger, nogal wat te koop geweest. Laten we oud zeer niet oprakelen: eerst waren het beste kerels en voortreffelijke militai ren, later waren het geschikte kerels en minder goede militairen. En zo wij zigde zich de waardering in het vader land nogal eens. Laten we er niet veel ven zeggen, al leen 'dit: deze jongens pakten hun bul len in en gingen naar Indië toen 't land hen nodig had. Ze zeiden hun meisje en hun vader en moeder vaarwel en ze vertrokken. Pat Is 't voornaamste. En wat éók voornaam is: ze wisten wat ze deden en waarom ze zich aanmeldden. Ik geloof rustig te mogen zeggen dat deze jonge Nederlanders een voorbeeld zijn geweest voor honderdduizend an dere jongens, in de lage landen. En het is best mogelijk dat ze niet „militair" zijn, dat ze J misschien niet zo model groeten, gekleed gaan en zich verder gedragen als beroepsmilitairen. Goed- goed maar ze gingen... en daér gaat het om. Ze zijn bijna thuis, deze 200 in Indië bij elkaar gebrachte OVW-ers, die ar hun 2 of 3 jaar hebben opzitten. De meesten zijn blij, want elk van hen liet wat achter in Holland. En nu gaan ze dat Holland, het vaderland, terug zien. Nog een paar dagen en daar zul len de duinen opduiken boven de kim. Dan zullen de meeuwen komen en het licht van Taiga bij Nieuwediep en de uiterton en al die andere bekende con touren: Holland. Hoe zullen, zij ontvangen worden? Mogen ze, waar ook in Nederland, dié waardering ondervinden en met dié sympathie worden ontvangen die ze verdienen. Wij Nederlanders zijn vaak een vreemd en zonderling en vooral: een ondankbaar volk. Wt zijn wel eens al te zakelijk en ons ontbreekt vaak zelfs een minimum aan gevoel en sentiment. Daar zijn we dan trots op en we zeg gen: ja, wij zijn een nuchter volk. Accoord, maar er zijn méér nuchtere volken op deze wereld: bijvoorbeeld 't Britse, het Amerikaanse Ook daar, in Engeland en in de USA. komen OVW- ers thuis. En zij gaan vóór, omdat het logisch is dat zij die heengingen en hun kans misten, nü de voorrang krijgen. Toch is noch het Britse noch het Ame rikaanse volk „militaristisch". Och, dit alles is uitsluitend een zaak van menselijkheid en erkenning. En ga begrijpt het wel, lezers. Net zoala die onbekende vrouw uit Haarlem schreef op het briefje in een der 220 NIWIN- pakketten die we op de Banckert kre gen, tijdens het Oranje-feest: „Voor een matroos; ik ben niet oorlogszuchtig maar je was zo lang weg; van harte gemeend". ELK UUR KOMT Hr, Mi. Banckert 16 mijlen dichter bij het land van her komst. En er is geen uur of elk der 220' mannen denkt aan dat land. En ze praten er over, kankeren erop en hebben het hartstochtelijk lief. Maar ze zouden liever hun tong afbijten dan d i t te zeggen Ik ben blij en dankbaar dat ik met Hr. M». Banckert naar Heiland mocht varen. Met dit schip en met deze jon gens. DE DIRECTIE. voor hedenavond HILVERSUM H, 415 m Nieuwsberichten om S, S en 11 uur VARAi 6,15 De Vara felieiteert 4.4e Johan Jeng (orgel) 7,«« Denk om de becht 7,15 De PTT en de soldaat overzee VPRO: Gesprekken over de Bergrede 7,50 Tien voor acht 8,05 Maartje Kliffen (zang) 8,30 Gees telijk verkeer met Duitsland VARA: 9,00 Men vraagt.... en wij draaien 9,35 De deed van de ambtenaar 9,50 Gui- taar-due 10,oo Buitenlands weekover zicht 10,15 Swing an sweet VPRO: 10.40 „Vandaag" 10,45 Avondwijding VARA: 11,15 Symphoniach concert HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur KRO: 6,00 Weense specialiteiten 6,30 Voor de Strijdkrach ten 7,IS Van troubadour tot het mo derne lied 7,45 India, het isnd en zijn volk 8,OS De gewone 'man 8,12 Vijftig jaar Nederlandse muziak 9,40 „De nach tegaal" 10,20 Yehudi Menuhln (viool) ia,S7 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Bansmuziek in „Sweat-style" voor zaterdag HILVERSUM II, 415 1*1 Nieuwsberichten om S, i, 8, S en 11 uur ■- vara: 8,18 Lichte morgenklanken U,80 Lunchcon cert 1,10 Erena Wouters en zijn orkest 3,15 Radio Fhilhermonisch-orkest 4,15 Internationaal cabaret,programma 4,45 gportpraatje 5,1» schüvenachouw 5, 0m en nabij de twintig 6,15 Gemengd Omroep a eapelle-koor s,3o Two-way- jazz-programma 7,00 Artistieke staal, kaart VPRO: 7,30 Wat mij trof op de assemblee van de Wereldraad der Kerken 8,05 Klaar voor de st»rt -» 8,15 En nu. oké 8,00 Socialistisch commentaar 9,19 Fromenade-eeneert 10,00 De rijke mevrouw Brown 10,35 Kwartet Jan Cor- tluwener 11,15 Dansmuziek HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 7, 8 en 11 uur KRO: 8,15 Fluk de dag 16,15 Muziek houdt fit 1,00 Voer de Strijdkrachten ï.so Orkest van Klaas van Beeck 2,10 Omroep- Kamerorkest 3,15 Jonge kunstenaars stgl. len zich voor 5,00 De wigwam 6,30 Voor de strijdkrachten 7,15 India, het land en zijn volk 7,30 Spaanse en Ar gentijnse klanken - 7,45 Voor de Neder landers in Duitsland 8.05 Pe gewone man 8,20 Lichtbaken 8,50 Balletmuziek 9,00 De klok helt negen 9,45 De moer. deneer - 10,89 Weekend-serenade -* 10,80 Peter Yerke en zijn concert-orkest —10,37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,20 Gramofoonplaten Hoewel <"3 besprekingen met enkele landen nog moeten beginnen, li nu reeds gebleken, dat de voornaamste landen, die Nederlandse pootaardappe- len importeren, eisen «tellen, waaraan ome telera en handelaren niet kunnen voldoen. Slechts na zeer moeizame on derhandelingen bleek het mogelijk tot een compromis te komen, waarbij ook Nederland een flinke veer moest laten. Voor zover thans de consequenties zijn te overzien staat wel reeds vast, dat er niet kan worden ontkomen aan een verlaging van de maten en prijzen, wil ons land althans een groot gedeelte van zijn pootgoed kunnen exporteren. Het spreekt vanzelf dat, aangezien ook de telers reeds een gevoelige klap moeten incasseren in de beperkte afzet mogelijkheid van hun pootgoed door de maatverlaging, deze verlaging van de verkoopprijs mede gevonden moest worden in de handelsmarge. Door het bestuur van het bedrijfschap is daarom besloten tot verlaging van deze marge. Maar dit was nog niet voldoende. Ook de reeds eerder vastgestelde telersprijs moest worden verlaagd. De maatveranderlng en prijsverlaging hebben ernstige consequenties voor de teelt van pootgoed. Wil Nederland ech ter zijn exportpositie zo goed mogelijk handhaven, dan zal het de conourrentie tegen andere landen het hoofd moeten bieden. In de eerste plaats door betere kwaliteit te leveren, maar verder zal het ook met de prijzen van zijn concur renten terdege rekening moeten hou den. 1 Levering van varkensvlees In plaats van graan? In de Stichting voor de Landbouw is he* denkbeeld geopperd de graanrege ling voor Het kleine boerenbedrijf te la ten vervallen, waardoor dit bedrijf van een ruime hoeveelheid veevoeder ver. zekerd zou gijn, Indien hiertegen van overheidswege bezwaren bestaan, geeft men een ander plan in overweging. In dien namelijk de opheffing van de graanaanslag onaanvaardbaar blijkt, zou men de kleine boer in de gelegen heid kunnen stellen om inplaats van zijn graan een evenredige hoeveelheid varkensvlees te leveren. Dit zou aan de ene kant een verhoging van de var kensvleesproductie tengevolge hebben, hetgeen de huidige vleesvoorziening ten zeerste ten goede zeu komen; aan de andere kant zou deze veredeling van de producten het kleine bedrijf meer ren dabel maken. De commissies, die zich met deze kwestie hebben bezig gehouden, zullen ever de levering van varkensvlees in plaats van graan, gunstig aan de Stich ting voor de Landbouw adviseren. De Stichting vana de Arbeid heeft met medewerking van de Directeur-Gene raal van de Arbeid en het Cellege van Rijksbemiddelaars een oommissie inge steld ter bestudering van de vraag of jeugdige personen een langere vacan tie moeten genieten dan oudere werk nemers. Het ligt in het voornemen van de minister van Landbouw om de reeds ongeveer 15 jaren bestaande teeltbeper king van hyacinten op te heffen. De vereniging van hyacintenkwekers acht de„e opheffing echter ongewenst, in dien én zolang de teelt van tulpen en narcisgen door wettelijke voorschriften beperkt blijft. Dese maand is het anderhalve eeuw, om precies te «tin 149 jaar ge leden, dat ln onse onmiddellijke omgeving krljgsgedruis en wapenge kletter klonk. Het was n.1- in Sep tember 1799 dat de Engelsen en de Russen een Inval deden in Noord- Holland, met als hoogtepunt de slag bij Castrlcnm. Zij vergalden door de oorlogeellende de vreugde die vier jaar eerder was opgelaaid toen het volk, arm en rjjk, om de vrijheids boom danste. Wijlen de heer J. van Lingen heeft indertijd over dit krijgsbedrijf en de gevolgen daarvan voor Beverwijk een lezenswaardig artilcel geschreven, dat wij hier laten volgen: Op de 20e September kreeg men een voorproefje van hetgeen kon ge beuren. Toen wartn de troepen, die in de duinen tussen Bergen en Egmond de vijand moesten tegenhouden, door een alarmerend gerucht op de vlucht geslagen. Omstreeks vierduizend man zochten langs het strand een wijkplaats tegen het dreigend zwaard en de ba jonetten der ruige bewoners van Mos- covië en de roodgerookte zonen van Albion. De paniek was eerst uitgewerkt, toen men Wijk aan Zee bereikte. Als hongerende en dorstende vagebonden overstroomden de gevloden helden het armzalige dorpje en vochten met de dorpelingen en onder elkander om de waterakers en de laatste broodkorst. Alle voorraad was spoedig verteerd en de bandeloze hoop marcheerde in de richting van de hoge toren, die naar een luilekkerland scheen te wenken. Maar zij kwamen te Beverwijk van 'n koude kermis thuis. De als eerloos be schouwde vluchtelingen, aen wier weglopen men voor een groot deel het prijsgeven van Alkmaar moest toeschrijven, werden spoedig weer on der strenge militaire tuoht gesteld en Beverwijk had verder van hen geen last. Onderwijl trok de Bataafse en Franse legermacht op Castricum terug en vestigde de Franse generaal Brune in Beverwijk zijn hoofdkwartier. „HOLLAND OP ZIJN SMALST" Het was in die tijd, dat tussen de Wijkermeer en de duinen aarden wal len of schansen werden opgericht. Hier, op „Holland op z'n Smalst", zou men de vijand het verder doordringen traehten te beletten. Maar eerst ZOU rog te Castricum een poging gewaagd worden om hem tegen te houden. Be verwijk was nu een middelpunt ge worden van de oorlogsbeweging. Ter wijl sommigen daardoor schade leden, verdienden velen wel een extraatje. Toch waren allen in zorg en kommer. De eigen troepen waren steeds terug gedrongen; hoe zou het gaan, als de vijand na een bloedig gevecht verhit en overmoedig de plaata binnenrukte? DE SLAG BIJ CASTRICUM De krijgskans zou evenwel een gun stige keer nemen. Aan de Zuid-West zijde van het station Castricum ligt de plek, waar de slag bij Castricum eigen lijk is beslist door de strenge discipli ne, waarmee generaal Daendels 1200 uitgelezen ruiters dwong, om op de weide als rustige toeschouwers te wachten. Op de voormiddag van de 6e October was Castricum al vele malen genomen en hernomen. Het ene regi ment na het andere was van weers zijden naar voren gebracht en onder het afschuwelijk oorlogsrumoer begon het dorp al op een ruïne te gelijken. Het was voor de vijfde of zesde maal door de vijand bezet en de Franse en Bataafse infanterie begon zich te ont binden. Toen kregen de rustende ruiters be vel tot de aanval en in een woedende stormren werden de verstrooide gele deren der Russen en Engelsen verder uiteengejaagd. De slag bij Castricum was gewonnen. De morgen en middag waren in Be verwijk in duizend vrezen voorbijge gaan. Talrijke wagena met gewonden kwamen de plaats binnen en vonden een onderkomen bij particulieren, in kerken en schuren. De zekerheid van de overwinning bracht tegen de avond algemene vreugde bij de ingezetenen. Bereidwillig toog ieder aan het werk om mee te helpen, te zorgen en te ver zorgen. Menigeen gaf van het zijne meer dan zijn bescheiden middelen toelieten. De eerstvolgende dagen bleven nog onrustig en bedrijvig. Op de 18e Oc tober werd door generaal Brune het verdrag gesloten, waarbij de Engelsen en Russen een al te gemakkelijke ge legenheid kregen om zich weer in te schepen. Daarna lieten de Bataafse en Franse troepen een sterker bezetting in Den Helder en vertrokken door Be verwijk weer naar hun oude garni zoensplaatsen. 48) ROMAN VAN MARIA SAWERSKY de „Ik Ze legde haar hand in die van oude man en zei gedecideerd: neem het aap, oom Jules!" „Verdiend heb ik 't eigenlijk niet aan je, meisje", lachte de oude man verlegen. „Ik heb je altijd de lelijke Beate genoemd, me bar weinig om je bekommerd, mijn innerlijk gevoel van dwaze uiterlijkheden afhank lijk ge maakt, maar ik wil ik al De kapitein begon te hakkelen. Ge voelsuitingen lagen hem nu eenmaal niet. „Ik zal voortaan wat meer van je houden", besloot hij, ietwat stuntelig- Van je houden! D»t woord had een bijzondere klank voer Beate. Ze zou er Haar. leven veor hebben gegeven, wanneer Felix Reuder het had uitge sproken. Maar nu was het slechts een oude man die op deze. wat kinderlijke manier, van zijn veranderde gevoelens jegens haar blijk gaf, En toch wat t^eed het haar goed. Zó goed. dat ze spontaan op haar oom toetrad en hem fcart#lijk de ingevallen wangen kuste Diezelfde avond besloot de Kunst kring van Hasselfeurde het seizoen met een bal in de „Harmonie". Dit evenement had zijn schaduwen reeds lang vooruit geworpen. De uitnodigin gen waren al drie weken geleden aan de leden toegezonden en dat was maar goed ook, want de?e jaarlijkse reünie eiste heel wat voorbereiding. Irene had a«n haar mama geschreven en haar baljapon laten sturen, die nu als een geurende, witte wolk op haar bed lag. Sabine Reuder had zich een nieuwe zwart zijden japon laten aanmeten, haar mooiste sieraden bij elkaar ge zocht en er ook verder alles op |ezet om nu eens piekfijn voor de dag te kernen, Dr. Kruger nam zijn wat nauw ge worden rpk uit de mottenzak om hem een paar dagen te luchten te hangen, zijn zuster bekeek met een critisch oog haar „lavendelblauwe", kort en goed, heel Hasselfeurde maakte zich gereed, eik naar de smaak en de con tanten. waarover men beschikte. Slechts Beate brak zich het hoofd niet over haar toilet. Ze was er van ogen werden groot van verbazing, toen hij zijn buurvrouw zag. Juffrouw Reu der zag er werkelijk deftig uit, De swart zijden japon stond haar uifgte kend. Ze droeg haar me<-ie. oude fe- miliejuweien, bestaande uit smaragden en briljanten. Ook dr. Reuder en Ka relt je maakten in hun medern rokees- tuum een uitstekende indruk: laatst genoemde leek in dit kledingstuk zelfs slank. „De auto staat voor", kwam Emma hen waarschuwen en nadat zü het ge zelschap uitgeleide had gedaan, keerde ze naar haar keuken terug, waar Peter Liesegang, die de avond bij haar ip de huize Reuder jou doorbrengen, het zich inmiddels met een kop koffie en een goede sigaar gemakkelijk had ge maakt- Terwiji Emma een grote tulband aansneed, welke »ij speciaal voor deze gelegenheid had gebakken en daarvan Haar gast een groot stuk toeschoof, be overtuigd, dat zij er in elke jurk even trad kapitein Mengelberg met zijn lelijk zeu uitzien, of zij nu de rode aantrek, die zij van haar oem had ge kregen, dan wel de grijze, die zij vol gens haar eigen smaak had aange schaft. Ze aarzelde, waaraan ze de voorkeur zou geven en bepaalde ten slotte haar keus op da wijnrode, om dat haar oom haar dia cadeau had ge daan an ze hem niet voor het hoofd wilde itoten. In werkelijkheid was haar uiterlijk haar volkomen onver schillig gewordtn. Ze was nu eenmaal een hopeloos gevel- Met aan elke arm een van zijn nich ten. zo trok Jules Mengelberg naar de aangrenzende woning om Sabine Reu- der en „de jongens" af te halen. Zijn gezelschap de feestzalen van de „Har menlt". In de garderobe werden de heren drie dezen overhandigd, welke bloemen voor de dames bleken te be vatten. Jules Mengelberg had voor juffrouw Sabine viooltjes besteld. Karei Sehueh overhandigde Irene een bouquet ven de roodste rozen, wellu hij in Hassel feurde had kunnen opduiken en de derde doos werd geopend door Felix teuder, die glimlachend een grote ruiker vergeetmijnietjes in Beate's arm legde. (Wordt vervolgd.) De Amerikaanse vereniging voor de bevordering van de wetenschap heeft de Abessijnse gezant in de V.S. haar grote spijt betuigd over het feit, dat de gezant op een te Washington gehouden vergadering van deze ver eniging is gezegd, dat htj moest plaata nemen in de voor negers be stemde afdeling van de zaal, De ge zant, Prins Ras Imroe, een neef van de Abessijnse keizer, had juist met andere leden van het corps diploma- tique zijn plaats ingenomen om naar een rede van president Truman te luisteren, toen een zaalbediende hem verzocht zich te verwijderen. De prins verliet onmiddellijk de zaai, Deskundigen zijn het eens over de verdeling. (Van onze Haagse redacteur.) Eindelijk ls het plan gereedgeko men voor de wijze, waarop de elf millioen gulden verdeeld zullen wor den. die door de regering ln het vooruitzicht zijn gesteld als compen satie voor de te geringe hedrtffsuit- komsten voor de kleine bedrijven op de zandgronden voor 1948. Voorkomen moest worden, dat het grote voordeel zou toevallen aan het minder goed geleide bedrijf, terwijl het reeds meer rationele bedrijf de kans zou lopen maar weinig vrucht van deze toeslag te plukken. Na alle mogelijkheden onder ogen te hebben gezien, lijn de deskundigen, wier ed- viee hierover gevraagd was door de Stichting voor de Landbouw, met een plan voor de dag gekomen, dat zrj als d e oplossing voor dit vraagstuk zien. Dit plan houdt het volgende in: Dé toeslag wordt volgens bepaalde objectieve normen over alle zandbe- drijven van bepaalde grootte ver deeld, doch de betrokken boer kan over zijn aandeel pas beschikken, wanneer hij tot genoegen van zekere instanties aantoont, dat hfj deze gel den productief in zijn bedrijf aan wendt. Dit plan garandeert niet Al leen een juiste en doelmatige beste ding van de gelden, doch het heeft tevens een psychologische waarde. De boer zelf zal hier immers het initia tief moeten nemen. Zelf zal h(j moe ten kiezen, voor welk doel zijn geld het beste kan worden gebruikt. De republikeinse premier, MohHatta, heeft in de zitting van het werkcomité van het KNIP bekendgemaakt, dat Tan Malakka, Abikoesno en Soekarnl bij vonnis van het landgerecht te Solo in vrijheid zijn gesteld. Dit geschiedde wegens „gebrek aan voldoende be wijs". Hatta voegde er aan toe, dat de beslissing nog door het Djogjase Hoog gerechtshof gesanotienneerd dient te worden. Tan Malakka e.s. werden midden 1946 gearresteerd op besehul diging van ondergrondse aetie ter om verwerping van de republikeinse re gering. held van hembrug emigreert. Een goed Nederlander heeft ons land verlaten, Gerrit Jacobus Boll, thans 27 jaar, één der twee jongemannen, die in September 1944 anderhalf ton springstof uit één der pijlers- van de Hemferug verwijderden onder het oog der Duit sers, emigreerde Woensdag -naar Zuid- Afrika waar hij voor een handelsmaat schappij werkzaam zal zijn. Een dubbel voordeel l Voor het eerst is er eqn tandcream, die l niet alleen mooiere, maar bovendien ge zondere tanden geeft. Aan Medinos tand cream is thans toegevoegd FLUORGAAN, een fluoride bevattend preparaat op or gaan-therapeutische basis. Versterkt het tandglazuur en bestrijdt tandbederf actief. (Patent aangevraagd). Profiteer dus van deze zeer tijdelijke aanbieding en maak kennis met de superieure Medinos tand cream, nu met Fluorgaan. Een dubbel voordeel Knip onderstaande bon uit, vul Uw naam en adres duidelijk in en geef deze bon aan Uw winkelier. U ontvangt dan 2 zeer grote tuben MEDINOS (met Fluorgaan) - waarde f. 1.30 - voor slechts f. 1,-. Bonnen welke na 30 September 1948 worden aangeboden, mogen door de winkelier niet meer worden ingenomen. Medinos tandcream is uitsluitend verkrqgbaar hij apothekers, drogisten en de speeiaalbranche. 'wBfBRg b«p«rkte' voorraad. i i I Naam.. Inleveren vóór iO Sept. 1948 bij Vw winkelier. Deze verstrekt U'kans tijdelijk 2 zeergrote tuben MEDINOS (met Ptuergaan) waarde f. J.jO veer slechts j.— Straat:- No- I Woonplaats - 24 (Aliccq voJixhl ingevulde bon» lijn geldig) «uee mrrnmmemam-r.mL e» «e» w «4 Deze bon is slechts geldig tot 30 September 1948 Daarna weer die otticieel vastgestelde prijs

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 3