„Centraal" Vader Tijd" heefi een krachtig kunstgebit DE FILMS VAN DEZE WEEK i Gezellig dansen Dynamiet verbrijzelt de Atlantik-Wall Wieringen DE WITTE: Verliefde mensen, Julianadorp TIVOLI Zii ijpe IJ muiden j^UNKERSblokhuizen van staal en beton! Enige jaren geleden nog vol gepropt met Duitsers en kanonnen.Bunkers, die dood en verderf konden zaaien.Geweldige bouwsels, waaraan drommen arbeiders maanden- en maan denlang hebben gewerkt, zijn thans in slopers-handen. Hun was geen langdurig bestaan beschoren. Nauwelijks was de oorlog voorbij, of deze sinistere onder komens werden door hun bewoners verlaten. Leeg bleven ze achter, overgelaten aan het spel van weer en wind. Het ijzer ging roesten, en zand stapelde zich in de holle ruimten op, tot de deuren niet meer open of dicht konden. De betonnen bouwsels stonden daar waardeloos, maar z(j waren niet onschadelijk. Hun aan wezigheid betekende een voortdurend gevaar voor onze kostbare duinstrook. Tientallen stulfgaten werden in de loop der jaren veroorzaakt, door de grillige kolkingen die de stormen maakten om de hoekige kolossen. Wij, van Den Helder, hebben zelf kun nen zien, hoe stoere bouwwerken com pleet van de duinen af op het strand gleden. Met vloed speelde de bran ding met het ruwe beton, 't zand zoog weg onder het ontzaglijke gewicht der metersdikke muren, waarin grote scheuren kwamen.De elementen knaagden aan deze versterkingen, die toch eens toen de Duitse adelaar nog fier zijn vleugels spreidde 1 zo onneembaar hadden geleken... De bunkers in de duinen werden overwoekerd met braamstruiken, ko nijnen groeven hun holen in het zand, dat de verlaten verblijven vulde.Ook hier werden de eens zo indrukwekken de kazematten speelholen van wind en zand. Vergruizeld beton. O9 het ogenblik zijn in de duinen, vlakbij Den Helder, twee firma's tie- zig met het opruimen van de meest gevaarlijke obstakels. Zjj gaan met dynamiet, schoppen en houwelen de oude Atlantik-Wall te lijf, en zij voe gen T^le honderden kubieke meters vergruizeld beton toe aan de millioe- nen kilogrammen die reeds langs de Nederlandse kust verspreid liggen. Niet alle versterkingen behoeven te verdwijnen. Het merendeel wordt dichtgemetseld, en dan.zand erover! Slechts die bunkers, welke stuifgaten veroorzaken, worden met dynamiet en zwaar gereedschap bewerkt. De hoge radar-toren naast de z.g. „Mammouth" is reeds verdwenen en ook zal de Genie binnenkort dit gi gantische bouwwerk laten springen. Behalve de Duitse staan nog vele Hol landse bunkers in de duinen verspreid. Het behoeft niemand te verwonderen, dat deze veel steviger zijn dan de Duitse exemplaren. De arbeiders, die aan deze laatste hebben gewerkt, zou den daarover wel iets meer kunnen vertellen! De mensen, die op het ogen blik met het opruimingswerk bezig zijn, ondervinden het zelf. Eén hunner slaakte tegen ons de ontboezeming: „Mijnheer, geef mij maar de Moffen-gevalletjes. Die blaas je zo in mekaar, maar die Hollandse! Nou, nou! Eerst maar uitkienen of je niet met je boor tegen het ijzeren vlechtwerk aankomt, en dan een klus- sie dynamiet in het gat, u weet wel. Je hoort een lekkere dreun, en dan is er nog maarzo'n pest-stukkie van af.Ja, die Hollanders kon je wel wat overlaten!" De lucht in! Bij het opblazen van zo'n Hollandse bunker zijn we eens een uurtje blijven kijken. Allereerst werkt men daar met de alles-overdonderende pneumatische hamers, die gaten van ongeveer tach tig centimeter diepte in het beton bo ren. Eerst worden een stuk of twaalf gaten gemaakt en deze worden dan door de opzichter gevuld met doosjes de explosie.. groen poeder. De ontsteking wordt vastgemaakt en de gaten krijgen een keurig dekje van droog zand. De twee rode stroomdraden lopen naar een klein bunkertje, dat een honderd me ter verder staat, en waarin zes bat terijen veilig staan opgeborgen. Een fluitsignaal weerklinkt. De werklieden zoeken een goed heenko men en de rode vlaggen worden weer neergezet. De laatste controle door de „springmeester" en dan inviteert hij ons vriendelijk om mee te gaan naar een bunker. Stel je voor, dat je door een verdwaald stuk beton gevonden werd! In de duinen en op het strand is niemand meer te zien. Een paar bot ters laten hun getjok horen en meeu wen zweven krijsend over het onher bergzaam, glooiend duingebied. In het bunkertje staan de mannen reeds met de vingers in de oren. Dan een knik van de baas, even de beide draden te gen de batterijen, een dof gedreun en het is gebeurd. Zonder veel romantiek. Buitengekomen zien we een grote stofwolk in de richting van Huisduinen verdwijnen. De volgende ladingen worden nu meteen aan de draden vastgemaakt en dan gaan we een honderd meter verderop. Nu niet naar onze schuil plaats, want we willen het nu zo eens bekijken. Meer onverwacht nog dan zojuist voelen en horen we de explosie. Stukken beton wor den de lucht in geslingerd. Een wolk als een reusachtige bloemkool huift zich over wat eens een bunker was. Weer ligt een stuk van Hitler's At lantik-Wall aan gruis... De heer Bénard uit Alk maar laat zijn fluit klinken en dan pakt het personeel zijn spaden en kruiwagens weer op. Nieuwe gaten worden ge boord, het losse beton op het strand gegooid.Zo gaat dat door, dag in, dag uit, totdat het dreigende gevaar voor onze duinen zal zijn bezworen In anderhalf uur de wereld rond Ook gedurende het komende seizoen hoopt de afd. Den Helder der Neder landse Reisvereniging weer verschei dene malen met haar leden op reis te gaan, althans avonden te organiseren, waarop de leden in gedachten verre en vreemde landen kunnen bezoeken. Het eerste uitstapje zal Donderdag avond a.s. worden gemaakt. Onder lei ding van de heer C. H. Groen (op avon- 3en als deze geen onbekende) zal men in anderhalf uur tijd rond de hele wereld kunnen reizen. Diverse films zul len worden vertoond, waarbij de prach tige kleurenfilm „Het mooiste der wereld" stellig de aanwezigen veel ge noegen zal verschaffen. Aantrekkelijk is ook, dat het bestuur der N.R.V. gedurende de komende maanden een prijsvraag organiseert. Op iedere duizend deelnemers wordt als prijs een reis door binnen- of buiten land ter waarde van 250 uitgeloofd. Donderdagavond a.s. zullen daarover nadere mededelingen worden gedaan. De films worden vertoond in Casino, aanvang 8 uur. „Oom Paul" opgeheven Naar wij vernemen, zal het kort stondige bestaan van de buurtvereni ging „Oom Paul" uit de Krugerstraat, spoedig zijn einde vinden. Op 25 Octo- ber a.s. zal in „Formosa" een leden vergadering worden gehouden, waar een „Voorstel tot opheffing der vereni ging" ter tafel zal komen. Het ligt in de bedoeling de resterende kasgelden ge lijkelijk te verdelen over liefdadige in stellingen, als het Rode Kruis, de NI- WIN en het Fonds tot kankerbe strijding. Uit het politierapport Bij het demonteren van een stei ger bij de nieuwbouw naast het Ko ninklijk Instituut is de timmerman H. S. S. uit Oegstgeest van vier meter hoogte naar beneden gevallen. Door het dompen van een 'balk was hij ge struikeld. Hij liep een paar gekneusde ribben op en moest ter observatie in het ziekenhuis worden opgenomen. Een bewoner van de De la Key» straat heeft aangifte gedaan van dief stal van twee konijnen. Al heel spoe dig had de recherche de dader te' pak ken. Het was een landarbeider, die de beestjes in een schuurtje achter de Sluisdijkstraat had verstopt, waar schijnlijk met de bedoeling om er met de Kerstdagen een lekker boutje aan te hebben. In de Goudsbloemstraat werd een klein jongetje door een vrachtauto aangereden. Hij liep tegen het midden van de voorbumper aan, en viel onder de auto. Heel opgewekt kwam hij er aan de achterzijde weer onder van daan. Zonder een spier te vertrekken stond hij op, en zette z'n speelbezig- heden voort. Over laconiciteit gespro ken TEN ONRECHTE... Een lezer, die zich „Opmerker" boemt, maakt ons een kleine aanmer king over het gebruiken van de woor den „ten onrechte", waar zijns inziens „terecht" had moeten staan. Dat zou inderdaad een groot verschil kunnen uitmaken. Het spijt ons echter, da4 enzes inziens deze aanmerking ten onrechte werd gemaakt, al liet zij cok aan duidelijkheid niets te wensen over. „Opmerker" zou waarschijnlijk zijn aanmerking juist omdat haar formulering geen twijfel overliet terecht hebben genoemd, daarbij in het midden latend of zij terecht dan wel ten onrechte was ge maakt. Wij geloven dat wij terecht de conclusie mogen trekken, dat „Op merker" ten onrechte met critiek is gekomen. Hij denke er maar eens goed over na. Voor het overige zijn wij het, zakelijk gesproken, met hem eens. WGW I—Rangers I. Opstelling WGW: Eouma; L. Toes en P. Hendriks; Lafére, Noordeloos en J. Hendriks; Spaans, de Boer, Ramler, van Amersfoort en Kraakman. „Marsdiep" gaat haar winterslaap in Wat ons van de week het meest op viel, toen we langs de Dijk reden, was dat het witte clubhuis van „Mars diep" weer ging verdwijnen. Evenals verleden jaar wordt het ogeborgen in de bunkers langs de zeedijk, om dan in de lente van 1949 weer te voor schijn gehaald te worden. Was het maar weer zover! Er was al niet veel meer van het clubhuis over. Het ijzeren fundament, enkele planken, het „Marsdiep"-vletje en het kleine vlotje, dat lustig lag te dobberen tussen de twee pieren. Dat was alles, wat nog moest worden weg gebracht! Maar badmeester Kwinkelenberg (Gieles moogt u ook zeggen!) was al weer een nieuwe kleedruimte aan het timmeren. In de inham van een bun ker bij het originele zwembad hebbsn Gieles en z'n mannen nu enige banken getimmerd. Ze hebben er een schot met een deur voor gezet, een houten vloer gelegd, en klaar was de nieuwe kleedruimte! Zo hebben de „Marsdiepers", die in de a.s. winter blijven zwemmen, een eigen kleedruimte, niet groot, maar och, Het is toch altijd beter dan het lage grijze auto'tje van de heer Heij- ligenberg! En mocht er de a.s. winter nog eens een ijsveld in het Marsdiep drijven, dan komen we zeker tussen de middag nog eens kijken. 266 pakketten! Niettegenstaande het feit, dat de verkoop van de etiketten der NIWIN- Kerstpakketten aanmerkelijk vlotter kon verlopen, heeft de bevolking van Den Helder tot nu toe precies 260 Kerstpakketten voor haar rekening genomen. Zeer waarschijnlijk is echter het totaal ingezamelde bedrag naar verhouding groter, daar momenteel nog enkele lijsten circuleren waarop reeds bijdragen zullen zijn ingetekend. De bezoekers van de Wederopbouw- tentoonstelling wijzen wij erop, dat in het expositielokaal NIWIN-bussen staan opgesteld. Ook de inhoud van het NIWIN-Kerstpakket, dat de jon gens overzee ter gelegenheid van het komende Kerstfeest zullen ontvangen, ligt daar uitgestald. Zondagavond met de bekende band van JOHNNY SCHOUTEN. Tussentijds optreden van PROF. HENRI RAVOS. ENTREE 50 CENT. Nieuwtjes van de havenkant Gistermiddag is het opnemings vaartuig „Hydograaf" binnengekomen; de kolenbunkers werden volgegooid. Vanmorgen is het schip de werf opge gaan, waar het uit dienst zal worden sield, zoals ieder jaar omstreeks deze tijd. Hr. Ms. „Flores" heeft na het on dergaan van een kleine reparatie de werf verlaten. De bodem vertrok gis teravond om half zeven naar Vlis- singen. Hr. Ms. „Soemba" verscheen gis teravond om negen uur op de rede. Vanmorgen nam zij ligplaats in de ha ven. MARINE - V OETB ALCOMPETTOE BEGONNEN De stand van de Marine voetbal competitie is per 15 October 1948: TJV. I Schrijvers KVD II Det Mar's T.A. II Evertsen KVD I Adelborsten Sportschool - Neptunus I Kon. Instituut 6—0 2 4—1 2 3—1 2 5—2 2 2—1 2 4—6 2 1—2 2—3 1—3 2—5 0—8 0 De resultaten van de deze week ge speelde wedstrijden waren KVD II Sportschool 31, EvertsenAdelbor sten 32. Komende week staan de volgende wedstrijden op het programma: Nep tunus IEvertsen op 19 dezer, Adel borstenT.A. I op 20 dezer en Det. Mar'sSchrijvers op 21 dezer. De toe gang tot het terrein Ankerpark is gra tis, zodat een grote schare supporters wordt verwacht. De aanvang is voor deze week gesteld op 16 uur. NOGMAALS RAVOS. Op veler verzoek heeft de directie van „Centraal", Koningstraat, de be kende telepaath prof. Henri Ravos uit genodigd, om nogmaals naar Den Hel der te komen. Deze zal nu Zondag-, Maandag- en Woensdagavond a.s. in de pauzes tussen het dansen voor het pu bliek optreden. Voor bijzonderheden zie men de advertentie. MEDEDELING Onze abonné's te Huisduinen maken wij erop attent, dat sinds 1 Juli 1948 de courant wordt bezorgd door mej. Van der Zee, die tevens is belast met de incasso der abonnementsgelden. DOKTERSDIENST. De geneeskundige dienst wordt gedu rende dit weekend te Den Helder waar genomen door de artsen dr. R. Frans- sen, Javastraat 6, telefoon 2712, en dr. M. G. Vroom, Plantsoenstraat 11, tele foon 2485. Sportschool Kuilman geelt demonstraties Naar aanleiding van vele verzoeken uit Wieringen heeft Sportschool J. Kuilman een avond vrij gemaakt om ook de Wieringer dames, heren en scholieren de Jiu-Jitsu sport, die naast een goede indoortraining het voordeel van zelfverdediging biedt, te leren. De oefenavond is bepaald op Woensdag avond of Zaterdagmiddag, dit in over leg met de leerlingen. Naast het Jiu Jitsu voor dames en heren, komt er voor de dames een acrobatenafdeling en voor de heren een boksafdeling. De Sportschool heeft de beschikking over een drie-touws verplaatsbare boksring. De boksliefhebers kunnen dus op de juiste manier leren sparren. In verband hiermede, geeft deze Schager Sportschool Zaterdag 16 Oct in de zaal Halfweek een Jiu-Jitsu de monstratie, met medewerking van meisjes en jongens van 1416 jaar. De beste dames en heren amateurs uit Noord-Holland en de heer Kuilman met zijn assistenten treden op. SCHEEPVAART OP HET IJSSELMEER. Op de NW-zijde van de Kreupel lig gen enkele ondiepe plekken bijeen (vermoedelijk oude bouwvallen) waar van op de ondiepste 18 dM water staat bij IJsselmeerwinterpeil. Dit dieptecijfer moet op de kaart worden aangebracht op 52» 49'22' Nb en 5o 10'06" El, omgeven door een cir kel (dieptelijk 20 dM) met een middel lijn van 600 m., voorzien van het bij schrift „St". Deze ondiepte wórdt gedekt door de zwarte ton „No 1" met afgeknotte ke gel, waarvan de juiste positie is 52» 49' 33" N.B. en 50» 9' 40" E.L. (Zie Ned. Krt. No. 212; Gids Ned. Kust 1944 blz 119). ONDERWIJS. Als tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te Den Oever is m.i.v. 11 Octo ber in functie getreden de heer G. W. Douma te Doetinchem. Aan de heer J. Komen werd als zodanig m.i.v. 10 October eervol ontslag verleend. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Marco, zoon van J. p. Bak ker en E. van Trijffel. Cornelia, d. van G. Doppenbreg en J. de Krijger. Dievera Cathariai dochter van C. Engel en D. M. Bot. Ondertrouwd: P. Tijsen en J. Vries wijk. G. van Haaften en E. Hooiveld. N. Jager en N. Terpstra. Jack London Cinderella swings it Rond de eewwisseling groeide aan Amerika's westkust één van 's werelds meest bekende auteurs op, Jack Lon don. Niemand zag in de jonge robuste fabrieksarbeider de talentvolle schrij ver en ernstige strijder voor recht vaardigheid en vrede. Deze grote Ame rikaan beklom niet het spreekgestoel te, hij zocht niet zijn kracht in het ge sproken woord, maar feller nog en luider lanceerde hij door middel van zijn vele geschriften zijn scherpe cri tiek op het verontrustende materia lisme. Het was eveneens deze begaafde avonturier die de wereld al veertig jaar geleden wees op het gele gevaar, het Japanse expansionisme. Bood deze schrijver met zijn vele boeken stof te over voor boeiende, on vergetelijke films, zijn eigen veelbewo gen leven deed dit niet minder. De re gisseur Alfred Santell koos dit moei lijke onderwerp en slaagde erin een deel slechts van dit avontuurlijke le ven te verfilmen, even spannend en aangrijpend als de werkelijkheid waar van het gelijknamige boek vertelt. Er is niets teveel gezegd als men deze film de beste noemt welke in dit genre in de afgelopen maanden is vertoond. Men kan haar t.e.m. Maandagavond in de Witte gaan zien. Om aan het geheel geen afbreuk te doen wordt eveneens een interessant voorprogramma ge draaid. „Cinderella swings it". Gedurende de tweede helft van de w^ek wordt „Cinderella swings it" ver toond. Het is een vrolijk verhaaltje van een jeugdig zangeresje met groot se ambities, welke echter aanvankelijk in het water dreigen te vallen. Maar gelukkig, als bij een kort bezoek van een bekend impressario, Betty (het zangeresje) bij het .zingen van een klassieke wals een handige draai maakt en in een fantastisch swingtempo over gaat, is haar eerste contract verdiend. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Harmpje, dochter van Hen drik Buter en van Aaltje Barends. Kobus, zoon van Jelle Kaptijn en Aag je de Vries. Marinus Karei, zoon van Jan W. A. ten Napel en van Klaasje Hakvoort. Ondertrouwd: Hessel van den Berg en Aaltje Valk. Klaas Wakker en Wil- lemina Baarssen. Overleden: Klaas Feenstra, oud 10 weken, zoon van Douwe Feenstra en van Jantje de Vries. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. kerk, 10 en 17 uur ds. Taverne van Ten Boer. H. A. Ger. kerk (Zuid) 10 uur ds. Doornbos, 17 uur ds. Homburg. Ger. kerk (Nrd.), 10 uur ds. Homburg, 5 uur ds. Doorn bos. Ger. kerk (onderh. art. 31 KO) 10 en 17 uur ds. G. Spijker. Chr. Ger. kerk, 10 en 17 uur Leesdienst; Donderdag 21 October, 20 uur ds. van Leeuwen van Tholen. NOG VERDER. Hoewel de prijzen van de ballon wedstrijd reeds bekend zijn, is nu nog bericht binnen gekomen van een bal lon, die het verst is geland. Deze bal lon was opgelaten door een dochtertje van de heer J. Oost en kwam in Hei- genstadt in de Russische zone van Duitsland terecht. VISSERIJ. URK, 14 October 1948. Door 32 vaar tuigen werd j.L Donderdag aangevoerd: 1622 pond lijn- of beugaal, prijs f 1.26 f 1.35 en 3906 pond witvis, f 0.03 f 0.61 alles per pond. gelukkige mensen en tevreden mensen 'n Drievoudig geluk Verlovingsringen „constant" waar borgen U dit geluk KEIZERSTRAAT 13*17 - OEN HELDER VERGADERING „SPORTLUST". Woensdagavond, 13 October, verga derde de gymnastiekver. „Sportlust". De belangstelling van de leden was groter dan gewoonlijk en het werd een geanimeerde vergadering. De hoofdschotel was de voorbereiding van de feestavond. Deze werd vastgesteld op 15 en 22 Januari 1948. De eerste avond is bestemd voor de adspiranten en de tweede voor de ouderen. Door het grote aantal leden, n.1. 150, is het niet doenlijk één avond te houden. Alle leden werden opgewekt om schetsjes en voordrachten in te studeren. De con tributie voor het K.N.G.V. moest we gens de tijdsomstandigheden noodzake lijk met 50 cent per lid worden ver hoogd. De voorzitter, de heer H. N. Kaptein, constateerde, dat het peil van de vereniging tijdens 't directeurschap van de heer Dekker zeer gestegen is. Beveilig U zelf en de Uwen: Geen gevaarlijke projectielen en munitie in huis. Schroom niet de politie daarvan te verwittigen. (Vóór 25 Juli a.s.) Elke nalatigheid op dit gebied kan zich in de toekomst wreken! Kruisverhoor Wie nog nooit een kruisverhoo ondergaan, kan zich moeilijk d telijke folteringen voorstellen ■***- dat woordje „kruisverhoor" 1 it fire") worden begrepen. De "t- naar Monty, die in de film r0100^ hoor" door de detective Finlay^ïiVer- Young) aan de tand wordt heeft deze geestelijke folteringe dege leren kennen. En onwttu- ter" hebben de toeschouwers in de -n"* bioscoop met hem mee-geled niet betekent dat zij ook medr** met hem hebben gehad. Wat Finlay moeten ploeteren, voor h dader vpn de moord op Sam pakken had. Hij heeft zelfs moefe'J,( lereren dat een tweede moord werï V pleegd. Het was jammer dat hh de verkeerde op het oog had h anderzijds de toeschouwers da Ü!u? konden worden vergast op een wikkelde story (soms op extra rieuze wijze voorgedragen) met karakterspel. Op zijn tijd wat rn tiek en soms wat echt-AmerikT^' rouse-pull-away vormen het t wicht van de dikwijls langdurig. gen, waarin Finlay moeizaam tractoT rode draad uit een verward kluwT vissen. Natuurlijk slaagt hij wi* daarin, pn wel op verrassende Wij^ Zoals gebruikelijk geeft het v<» programma Nederlands en nieuws, met daarnaast een origjT' reclamefilmpje, een muzikale cowkT story en een bijzonder interessante portage over de arbeid der zilvern?" den in Schoonhoven. Dit laatste hu!" pje draagt een zeer kunstzinnig karak ter, terwijl het toch de technischer^ van een oeroud ambacht tenvolle recht doet wedervaren. BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina, dochter var A. Buur en G. Rijs. Getrouwd: W. G. vd Mark, 27 jaar er A. de Waard, 25 jaar. R. de Vries! 27 jaar en A. vd Velde, 22 jaar. GEZONKEN. Een der motorschuiten van gebr. Kos- ter is door de hoge golfslag in het Spaarndammergat met een lading pulp naar de diepte gezonken. De beide man schappen die aan boord waren, wisten zich gelukkig nog bijtijds in veiligheid te brengen. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 100 k. makreel, 175 k. schar, 220 k. wijting, 45 k. fijnvis, 35 k. kabeljauw, 10 k. bot 50 k. diversen, 300 k. schol en 5250 k haring. Besommingen: IJM 29, Zeeleeuw f 4745; 16 Bergen f 22653; 73, Hoop f 13134; 96, Vios 4 f 6789; 87, Neptunus f 3560; Ro 15, Antje f 13945. UK 52 f 1498; 26 f 26; 162 f 1438; 89 f 1318; 60 f 1765; 64 f 944; 119 f 122; VD9f415; IJM 318 f 56; 52 f 1496; 271 f 3807; 230 f 246; 212 f 46; HA 16 f 32; KW 1M f 6147; 89 f 2574. Uit de „Sunday Express" Van één onzer lezers, de heer Dekker, Rozenstraat 12, kregen wij ter inzage een exemplaar van de „Sunday Express", het te Lon- den verschijnende Zondagsblad van 10 dezer, waarin een citaat uit de Helder se Courant voor komt. Onder het kopje. „Ew volk amuseert zich over twee ondeugende prinsesjes" neemt het blad ons bericht over, waarin verteld werd van twee „vruch ten-gappende" prinsesjes, De lezers zullen zich herinneren, dat Beatrix en Irene voor straf dne uur op het politiebureau te Soestdijk moesten zitten...- Het doet prettig aan, dat een vooraanstaand blad als de „Sun day Express" met zoveel sym pathie ten opzichte van ons Ko ninklijk Huis wordt geredigeerd, dat een halve kolom op de voor pagina aan het aardig gebeur tenisje wordt gewijd. En ook het voor de redactie van een plaatselijk blad in Nederland aangenaam, wanneer blijkt, dat het oolc op buitenlandse redactie- tafels belangstelling ondervindt Onder hetzelfde hoofdje citeert de „Sunday Express" een andere anecdote. Prinse.s Beatrix voelde er op een goede dag weinig voor, om op school een onprettig kar weitje op te knappen. De on'HJ" wijzer belde op naar het P® Soestdijk, waarop hij van de Ko ninklijke Moeder het ventoe kreeg, aan Beatrix te vertelt dat ze na schooltijd maar huis moest komen lopen. And- werd zij altijd per auto uit scho gehaald. Na schooltijd beu#» Prins Bernhard zijn dochte\^ een eindje tegemoet te Hij kwam haar echter niet teg toen hij thuiskwam, was de ne Beatrix er al. Jk ben iemand mee-gelift", verklaar opgetogen. Vader weifelde lang, maar zette zijn docht de auto, en bracht haar na® school terug. „Je zult toch ten lopen, en ik zal achter je ven rijden om te kijken of niet wéér bij de neus neemi- welgemoed begon Beatrix de tweede maal aan haa kilometer. De geschieden1® haalt niet, tot hoever PdPa duld is gegaan...

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2