H.R.C. miste een penalty en....verloor Stad en Omgeving. Helder behaalt overwinning op Beverwijk Receptie in het zilveren Tehuis Onderscheidingen aan marinepersoneel IJmuiden Texel Hef Radioprogramma Eén Hoorns doelpunt was voldoende In de gezellige conversatiezaal van het Tehuis voor Ouden van dagen en Hulpbehoevenden van de geref. kerk, aan de Gravenstraat, hield het bestuur van deze instelling Zaterdagmiddag een receptie ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Een half uurtje van te voren waren alle bewoners (uitge zonderd één zieke) daar met tehuis- ooders en bestuur bü elkaar gekomen om even in intieme kring het feit van de oprichting te herdenken. De huisvader, de heer Van Roon, maakte zich de tolk van heel zijn „kroost", toen hij het bestuur zijn ge lukwensen aanbood. Op zijn verzoek overhandigde de oude Geert Streutker (die volgende week 25 jaar in het te huis woont, en ook door de vele kar weitjes die hij altijd opknapt, tot de vaste inventaris is gaan behoren) het prachtige cadeau van de bewoners: 36 tafelmessen, die door de voorzitter, de heer J. Kruyff, met een welgemeend woord van dank werden aanvaard. Namens de kerkeraad der Geref. kerk richtte ds. J. Hartkamp zich met een persoonlijk woord tot het bestuur en de tehuisouders, alsmede tot dr. M. G. Vroom, die 24 jaar lang de dokter van het grote tehuis-gezin is geweest. Nadat de ouden van dagen weer naar hun kamers waren gegaan, begon de eigenlijke Deceptie. De commissaris van politie, de heer K. Rijpma, was de eerste die kwam feliciteren, afgezien althans van degenen die reeds door het zenden van een prachtig bloemstuk (er stonden er vele in de zaal) van hun#medeleven hadden blijk gegeven. Even later kwamen ook burgermester Ritmeester en wethouder Van Loo, ds. en mevr. Hamming, ds. Retel van de Chr. Geref. kerk, de heer K. Groene- wegen, de heer A. Dokter en verschei dene andere vertegenwoordigers van verenigings- en zakenleven. Mevrouw Van Roon en haar help sters zorgden er wel voor dat het de gasten aan niets ontbrak. Na afloop kregen degenen, die nog aanwezig wa ren, de gelegenheid om het tehuis te bezichtigen. Toespraken werden tijdens deze re ceptie niet gehouden. Dat zal wèl van avond het geval zijn, tijdens de her denkingssamenkomst in de Bethel- l erk. Deze bijeenkomst vangt aan om acht uur. Woensdagavond wordt aan de bewoners van het tehuis een gezel lig samenzijn aangeboden. Transportarbeiders hadden plezier Op zijn tournée voor de Centrale iBond van Transportarbeiders bezocht het gezelschap Ferry Zaterdagavond ook Den Helder. Voor een afgeladen Casino-zaal hebben de ervaren caba retier Ferry, Han Verne, de Annabel- la's en onze oud-stadgenote Tini La- vell een bonte-trein-programma afge werkt, dat even beschaafd en gezellig els vlot was. Er kon smakelijk worden gelachen, zodat de stemming al spoe dig erin zat. Een bijzonder woord van waardering verdient de pianist Co van der Heide Wyma, voor zijn soli en be geleiding. Vóór de pauze hield de heer Laan Jr., hoofdbestuurslid van de bond, een korte maar krachtige propaganda- tcespraak. Volksherstel-sigaretten Na enige maanden van afwezigheid zijn thans bij verschillende Helderse sigarenwinkeliers weer de z.g. Volks herstel-sigaretten verkrijgbaar. Zo men weet vallen deze import-sigaretten, die van uitstekende kwaliteit zijn, buiten de distributie. Ze zijn echter niet goed koop, vooral omdat op ieder pakje van 20 stuks een toeslag van een gulden moet worden betaald. Deze toeslag komt ten goede aan de Stichting Volksherstel en door bemiddeling van deze instelling aan de bevolking van de onderscheidene noodgebieden. Van dit geld worden uitsluitend uitgaven voor zeer verantwoorde sociale doeleinden gedaan. 28 Pakketten De feestavond, die onlangs door de werfsportvereniging werd gegeven ten bate van de NIWIN-Kerstpakkettenac- tie, heeft tot resultaat gehad, dat 28 Kerstpakketten kunnen worden verzon den. Dit zal de medewerkers en bezoe kers stellig veel genoegen doen, evenals de militairen en burgers, die straks zo'n pakket zullen ontvangen. IR. VAN EMMENES KOMT In deze tijd van bestrijding van spelmethoden op voetbalgebied heeft ir. van Emmenes zich in de laatste pe riode grote bekendheid verworven als verdediger van het moderne spelsy steem. Het moderne spelsysteem of ook wel het spel met de teruggettok ken spiL Geenszins wil dat zeggen 't verdedigende systeem, want niets 's minder waar. Voor- en tegenstanders worden in de gelegenheid gesteld naar Van Emmenes te komen horen. Hij spreekt n.1. op Donderdag 28 October a.s. op uitnodiging van de Held. Scheidsrechtersvereniging. Aangezien de heer Van Emmenes een vlot cau seur is en eveneens een groot spel- kenner, twijfelen wij er niet vn of de zaal Mouton op de Spoorgracht zal voor deze gelegenheid te klein blijken. V/ij raden de bezoekers dan ook aan cp tijd aanwezig te zfln. De aanvang is 8 uur. VERGADERING H.A.V. Op Woensdag 20 October a.s. om half acht precies in Formosa houdt de Held. Athletiek Vereniging een al gemene ledenvergadering. Het is een belangrijke vergadering, dus alle leden worden verzocht aan wezig te willen zijn. Bij K.B. is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw de schout-bij-nacht G. B. Salm; is toe gekend: de bronzen leeuw posthuum aan wijlen de eerste luitenant der mariniers H. A. L. Bila; het bronzen kruis aan de gedemobiliseerde tijdelijk sergeant der mariniers G. Polder vaart; het kruis van verdienste aan de tijdelijk korporaal der mariniers oorlogsvrijwilliger A. de Bruin; is be noemd tot Ridder in Orde van Oranje Nassau met de zwaarden de luitenant ter zee der 1ste klasse J. Metz; is be noemd tot ridder der 4de klasse der Militaire Willemsorde de luitenant ter zee der 2de klasse W. A. de Looze; is verleend de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in goud, aan de loodsschipper K. List; is toegekend het kruis van verdienste aan de gewezen kapitein-luitenant ter zee der K.M.R. A. S. de Bats. Bjj K.B. is toegekend het kruis van verdienste aan de kapitein-luitenant ter'zee der K.M.R. (onbepaald ver band) P. F. M. van de Lint; is toege kend de bronzen leeuw aan de ma joor der mariniers K.M.R. J. H. Strjj- bosch en de eerste luitenant der ma riniers (destijds tijdelijk kapitein der mariniers) K.M.R. A. C. Lankreyer. Bij K.B. is toegekend het kruis van verdienste aan: de luitenants ter zee der 1ste klasse K.M.R. G. P. J. Lo- rang, P. J. Balder en L. O. van Bree- men; de luitenant ter zee der 2de kl. K.M.R. voor spciale diensten J. Tg. Lorenz; de luitenant ter zee der 2e klasse K.M.R. W. B. H. L. Copner; de luitenant ter zee der 2e klasse K.M.R. voor speciale diensten S. Ypma; de gewezen officier van gezondheid der lste klasse K.M.R. J. C. V. Cohen; de officier van gezondheid der lste klas se K.M.R. N. Bostoem; de bootsman J. W. v. d. Berg; de bootsman zee milicien H. Deurloo; de sergeant-ma chinist zeemilicien M. M. Diemei; de landstormsergeant-machinist F. G. Muller Kobold; de kor; oraal voor spe ciale diensten zeemilicien H. Heijne- mann; de milicien-kwartiermeester speciale diensten H. M. Bolt; de milicien-kwartiermeester dr. ir. K. Ebes; de kwartiermeester-zeemilicien J. H. Kdhing; de korporaal-machinist W. J. P. Kaljee; de milicien-machinist B. Sjouw; de schrijver der 2e klasse zeemilicien M. W. B. Bastiaans; de milicien-matroos J. G. v. d. Broek; de matroos der lste klasse zeemilicien P. W. Fritz; de matroos-zeemilicien A. Ph. Kessler; de matroos der lste klasse zeemilicien M. Th. Ehrencron; het kruis van verdienste posthuum aan: wijlen luitenant ter zee der 3de klasse K.M.R. voor speciale diensten J. W. J. Schreuder; wijlen de milicien matroos J. R. Twijsel. FEESTAVOND „DE „POSTILJON" Op Zaterdag 23 October a.s. geeft de PTT-amusements- en sportvereniging „De Postiljon" een feestavond in Ca sino. Op het programma staat de op voering van het toneelstuk „Levens gang". VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 100 k. makreel, 175 k. schar, 220 k. wijting, 45 k. fijnvis, 35 k. kabeljauw. 10 k. bot, 50 k. diversen, 300 k. schol, 5250 k. haring, 10 k. koolvis en 10 k. schelvis. Besommingen: IJM 29, Zeeleeuw f 4745; 16 Bergen f 22653; 73 Hoop f 13134; 96, Vios 4 f 6789; 87, Neptunus f 3560; Ro 15, Antje f 13945. UK 52 f 1498; 26 f 26; 162 f 1438; 89 f 1318; 60 f 1765; 64 f 944; 119 f 122; VD 9 f415; IJM 318 f 56; 52 f 1496; 271 f 3807; 230 f 246; 212 f 46; HA 16 f 32; KW 104 f 6147; 89 f 2574. Burgerlijke stand Geboren: Bertus C„ zoon van Jan Klippel en Cornelia Plaatsman. Jo- hanna W. G., dochter van Hendrikus J. Hillen en Valentine Tomarowska. Pieter J., zoon van Michiel Witte en Adriana Kiljan. Aaltje J., dochter van Jacob Jellema en Jannetje van Boven. SCHULTE OPPERMACHTIG. De wedstrijd te Bertrix over 80 kilo meter werd gewonnen door Gerrit Schulte in de tijd van 2 uur 13 minu ten. De verdere uitslagen waren: 2. Di- derich, Luxemburg, op twee ronden; 3. Kirchen, Lux.; Ancieux België; 5. Dubuisson, België. Jubileum-tournooi Ned. Hockeybond Het Belgische Hockeyteam heeft in de finale van het Jubileumtournooi, dat de Koninklijke Nederlandse Hockey bond Zaterdag en Zondag in het Wage- ner stadion organiseerde, een uitsteken de prestatie geleverd. Ondanks de veld- meerderheid die de Nederlanders vrij wel de gehele wedstrijd demonstreerden, konden de Oranje-hemden het niet ver der dan een gelijk spel brengen. Zater dag wonnen de Belgen met 1—0 -van Frankrijk en Nederland won met 41 van Groot-Brittannië, nadat de rust reeds met 30 was ingegaan. Frankrijk moest Zondag in het Britse team haar meerdere erkennen, terwijl Nederland, zoals wij reeds vermeldden, tegen de Belgen gelijk speelden. De eindstand van het tournooi, dat ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Hockey bond werd georganiseerd, is dus als volgt: 1. en 2. Nederland en België, beiden 3 punten; 3. Groot-Brittannië 2 punten en 4. Frankrijk met 0 punten. De Engelse League De uitslagen van de Zaterdag gespeel de wedstrijden van de eerste divisie van de Engelse League zijn: Birmingham CityLiverpool 01; BurnleyHud- dersfield Town 12; Charlton Athletic- Sheffield United 21; ChelseaBlack- pool 33; EvertonDerby County 01; Manchester CityAston Villa 4-1; Mid- lesbroughBolton Wanderers 50; New castle UnitedWolverhampton Wande rers 31; PortsmouthSunderland 30; Preston NorthendArsenal 11; Stoke CityManchester United 21. COURSES MEREVELD. De uitslagen van de draverijen te Mereveld Luiden: Gratie Hannoverprjjs, afstand 2200 m. voor paarden welke nog geen f 1.000 hebben gewonnen (le afd.) 1. Lady Gregor (J. Wagenaar), tijd 3.24.5 km tijd 1.34.7; 2. Myrtilus; 3. Mac Kinley. 2e afdeling 1. Miss A (J. Wagenaar) tijd 3.23 km tijd 1.31.4; 2. Little Monty; 3. Larus S.3e afdeling: 1. Lord Heny (J. de Vlieger) tijd 3.26.2 km tijd 1.33.7; 2. Kapitein Bascom (J. M. vd Berg) tijd 3.26.8 km tijd 1.31.5; 3. Leo O (M. Siderius) tijd 3.30.8 km tijd 1.34.1. Illnstre Hanover prijs, afstand 2200 m. internationaal voor paarden welke f 7000 of meer hebben gewonnen: 1. II- lustre Hanover (P. Smit) tijd 3.10.2 km tijd 1.26.5; 2. Excellentie Brewer; 3. Lord Maire. Duntch Hanover-prjjs, afstand 2200 m., voor paarden welke f 1000, doch nog geen f 2500 hebben gewonnen (le afdeling): 1. Lucky Fanfare (Ph. Knij- nenburg) tijd 3.15.5 km tijd 1.28.9; 2 King Spencer; 3. Lady Soprana E. Ghy Hanover-prijs, afstand 2200 m., voor paarden welke f 2500 doch nog geen f 8.000 hebben gewonnen: 1. Iskra (R. Hamming) tijd 3.16.6 km tijd 1.30.2; 2. Klazina Axkit; 3. Joe Axkit. Kampioenschap der amateurrijders, afstand 1640 m„ basis 1.30.' Heat-handi- capdraverij om het landskampioen schap der amateurrijders: 1. Letare A (eig. G. J. Venneman) tijd 2.25 km tijd 1.28.4; 2. Jacoba; 3. Kievits. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I. 301 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur VARA; 6,20 Felix Mendelssohn and hls Hawaiïan-serenaders 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,00 In ternationale solidariteit van de socialis tische jongeren 7,30 Gramofoonplaten 7,45 De ontwikkeling van de tabaks teelt in Nederland 8,05 Dingen van de dag 8,15 Marinierskapel der Konink lijke Marine 8,50 De Ducdalf 9,10 Radio Philharmonisch-orkest 10,lo Er zijn maar weinig 10,30 Actuele kant tekeningen 11,15 Dansmuziek HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Sport- rubriek 6,30 Orgelbespeling 7,15 On der de NCRV-leeslamp 7,30 „Je weet nooit hoe een stuivertje rollen kan 8,05 Programma-proloog 8,15 Met band en plaat voor U paraat 8,45 De erf genaam van Red Ciyffe 9,2o Sweelinck- kwartet 9,50 Rome-reformatie 10,05 Orgelconcert 10,30 Nieuwe aanwinsten van de discotheek 10,45 Avondoverden king 11,15 Operette-selecties 11,45 Anna Del Rio zingt VOOR DINSDAG HILVERSUM I 301 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 8,15 „Aaubade" 9,3o Arbeidsvitaminen 12,33 The Romancers 1,20 The Skymas- ters 2,30 Radio-matinée —6,15 Tom Erich (piano) 6,30 Voor de Strijdkrachten ;,00 De ring van Rico 7,lo Gramofoon platen 7,15 Bijnamen in de Kamer muziek 7,45 Niwin-klanken 7,50 Ru briek van de Wederopbouw 8,05 Echo van de dag 8,15 Bonte Dinsdagavond- tiein 9,35 Ik zou zo graag10,15 Buitenlands overzicht 11,15 Gramofoon platen HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8 1, 7, 8 en 11 uur KRO': 8,15 Pluk de dag 10,15 Tino Rossi zingt 12.03 Metropole-orkest 3,30 Muziek houdt fit 6,10 Sportpraatje 6,20 Gramofoon platen —6,30 „Dit is leven" 6,45 Muzi kale melange 7,15 Guitaar-voordracht 8,05 De gewone man 8,12 Opera-muziek 9,30 West-Europese commentaar 9,40 Strijkkwartet 10,15 Het Nederlands Ka merkoor 10,37 Actualiteiten 10,45 Avondgebed 11,15 Bekende orkestwer ken In het vierlanden-hockey-tournooi ter gelegenheid van het jubileum van de Nederlandse Hockeybond, gehouden in het Stadion te Amstelveen, hebben Nederland en België in de eindstrijd de punten gedeeld (11). De Belgen maken de gelijkmaker en de Nederlandse doelverdediger Richter tracht tevergeefs vallende de bal te stoppen. Texel verslaat Berdos met 2-1 Texel heeft kan» gezien van Berdos te winnen en zich daardoor weer ge heel in de kopgroep weten te plaatsen. Voor de rust was B. het meest in de aanval en dat nog wel terwijl de Texe laars de storm in de rug hadden. Berdos speelde echter beter en ook de techniek was door de Bergenaren beter verzorgd. Toch wist Texel het eerst het net te vinden. Na 31 minuten spelen gaf Wit te een goede voorzet, die door Huizinga werd opgevangen. Handig omspeelde hij een tegenstander en met een goed schot had Texel de leiding. Nog voor de rust, n.1. na 41 minuten, wist midvoor Bos met een prima schot de stand weer ge lijk te maken. Met deze stand kwam de rust en een ieder dacht dat Texel wel zou verliezen. Maar de spelers dachten er anders over en na èe rust kwam een ander Texel in het veld. Er werd nu ge vochten en Texel kreeg daardoor een sprekend veldoverwicht. Het duurde echter tot 32 minuten alvorens Huizinga geheel naar rechts gelopen de bal goed voorzette en Jullens de thuisclub de lei ding gaf. Nog even werd het angstig voor het Texel-doel toen er hands ge maakt werd, even buiten het beruchte gebied, maar het schot trof geen doel. Met de stand 21 kwam het einde voor Texel, waarbij de Texelaars overgeluk kig waren. Voor Berdos is het geen schande om op Texel te verliezen, want er zullen er nog wel meer clubs dit minder goed voorbeéld moeten volgen. HELDER VERLOOR HET PROTEST De Protestcommissie heeft Zaterdag het protest van Helder behandeld te gen het niet toekennen van een straf schop in de wedstrijd tegen WE. De scheidsrechter verklaarde dat de straf schop na tijd was ontstaan en dus werd het protest afgewezen. De uit slag blijft dus 12. (Van onze Hdornse correspondent.) H R C., dat de vorige week een over winning op DEM behaalde en daar mee de mars naar de top had aang vangen, kreeg in Hoorn een bittere pil te slikken. Een herboren Hollandia, dat alle lauwheid van zich afgeschud had en waarvan de verdediging ander systeem dan voorheen speelde, zag kans om de roodjakken een zeer kleine, maar voor de Horinezen toch zeer nuttige nederlaag toe te brengen Vóór het zover was, moest er heel wat gebeuren en menig zweetdrup peltje werd afgewist zowel bij de spe lers in het veld, als bij het publiek langs de lijn, terwijl beide categorieën tijdens de eerste helft van deze zenuw slopende wedstrijd nog te kampen hadden met een stromende regen. Want zenuwslopend was deze strijd. Werd er door de gasten niet kort na de aanvang tegen de lat geknald en zagen de gastheren zich niet op de zelfde wijze enige minuten daarna een unieke kans om te doelpunten ont glippen? Bovendien werd een straf schop door de HRC-rechtshalf op jam merlijke wij ie naast geschoten, terwijl de Hollandia-voorhoede sterk was in het missen van opgelegde kansen. De aftrap was voor Hollandia, daar de HRC- aanvoerder De Jong de toss won en eerst tegen de felle wind in verkoos te spelen. Aanvankelijk golfde het spel snel op en neer. Het eerst kwarn net Hollandia-doel in gevaar, doch Looy schoot na zevtn minuten tegen de lat. Dijkshoorn grabbelde na ongeveer 19 min. een rare roller van Appel uit de hoek en kort daarop werd een voorzet In de nieuwe samenstelling heeft Hel der kans gezien van Beverwijk te winnen in een wedstrijd, die, het slechte weer in aanmerking geno men, niet kwaad was. De witjakken hebben gevochten voor de zege en geholpen door de improductiviteit van de rood-witten konden zij de 3—0 voorsprong na de rust bijna ge heel behouden. De Beverwijkers hebben in Den Hel der een indruk achtergelaten, die lang niet in overeenstemming was met de kracht van voorgaande jaren. Na het geen wij in deze wedstrijd hebben ge zien van de rood-witten wekt het ons geen verwondering meer dat zij er minder gunstig voorstaan dan anders wel eens het geval is geweest. Vooral de voorhoede heeft aan kracht verloren en alleen rechtsbuiten Lint kon ons bekoren. De overige spelers deden het in het veld wel aardig, maar voor doel bleken zij totaal geen schot te hebben en dat is toch een onmisbare factor voor een voorhoedespeler. De midvoor was totaal onvoldoende. Links binnen Goderie deed het nog wel vol doende. De beste speler van Beverwijk vonden wij linkshalf Lint, terwijl ook de backs goed werk hebben ver richt. En Helder? De Oranjehemden hebben er ditmaal hard voor gewerkt en wat opviel was dat verschillende spelers nu beter hun plaats hielden!. Vooral Toes was niet bij zijn linksbui ten vandaan te slaan, hetgeen zijn voor delen wel heeft opgeleverd. Nog werd er door enkele spelers te lang met de ballen gelopen. Dat moet nog worden afgeleerd, het houdt het spel onnodig op. De opname van De Leur was een verbetering. Hij is vinnig en zijn com binatie met Wieren was voortreffelijk. Wel liet hij nog enkele malen een kans liggen, maar alles kan niet raak zijn. Zijn tweede doelpunt was van een uit stekend gehalte. Schouwenaars bracht er ook leven in en wij zien hem gaar ne nog eens terug. De wedstrijd. Helder trapt af met de straffe wind in de rug, eveneens gesteund door de stromende regen. Toch wil het aan vankelijk nog niet erg vlotten bij Hel der. Het blijkt duidelijk dat de nieu we spelrs nog even moeten wennen. De eerste aanval is voor Beverwijk, waarbij rechtsbuiten Lint de leider is. Een schot volgt er van zijn voet, maar doelman Scheurleer van H. redt de bal corner. Deze levert niets op. Gaandeweg neemt Helder het initiatief en achter elkaar noteren wij schoten van Wieren en 'n ver schot van rechtsachter Beek hoven. Brandjes redt echter uitstekend. Een corner van De Leur kopt Wieren, de linksbuiten van Helder juist over. Linkshalf Puhl van Helder, die weer behoorlijk is breekt eenmaal op links door en zijn voorzet wordt door Him- pers net over de lat gekopt. De uitval len van Beverwijk zijn echter wel ge vaarlijk, maar de achterhoede van Helder weet steeds erger te voorkomen Helder neemt de leiding. De rechtsbuiten van Helder weet na 29 minuten een goede voorzet te ge- \en, die door De Ruiter wordt gemist. Ook de midvoor van Helder kan de bal niet onder controle krijgen, maar wel linksbuiten Wieren, die Brandjes van dichtbij met een hard schot pas seert, 10. Gesteund door dit succes komen de witjakken direct weer te- lug en het is De Leur, die met een magnifiek schot de stand op 20 brengt. Nog is Helder niet tevreden, want als rechtsachter Beekhoven kort hierna een ver schot lost kan Brandjes de bal niet vasthouden en schiet Schou wenaars nummer drie in 't Beverwijkse ret. Wanneer een voorzet van spil Hoebe door de gehele Helder- en Be verwijk-familie wordt gemist, is het rusten. In de tweede helft dachten wij een aanvallend Beverwijk te zien, maar zover kwam het niet, hoewel de rood-witten uiteraard wel het beste van het spel hadden. Eerst maakt De Leur nog een fraai doelpunt, dat ech ter geannuleerd wordt voor buiten spel. Daarna komen de Beverwijkers geducht opzetten, maar de vijfmans- verdediging van Helder staat er goei tussen. Daarnaast is het schieten van Bever wijk wel zo slecht, dat doelman Scheurleer slechts enkele malen moet optreden. En in de meeste gevallen gaan deze ballen nog naast het doel. Echter wel zo precies naast, dat Scheurleer toch moeite doet om de ballen te stoppen. De gebr. Lint zijn in déze periode nog het meest opval lend. De rechtsbuiten met zijn voor zetten, de linkshalf met zijn verre schoten. Maar steeds is het Scheur leer of een der Helder-verdedigers, die erger weten te voorkomen. Eenmaal kan Scheurleer een schot niet goed onder controle houden, maar nog net op tijd voor de toestormende Van der Sluis schiet Toes de bal corner. Ook deze levert niets op. De aanvallen van Helder zijn echter niet helemaal van gevaar ontbloot en tot tweemaal toe moet Brandjes een bal van een Hel- der-schoen wegwerken. Een schot van Wieren stopt hij keurig uit de hoek. minuten voor het einde weet de rechtsbinnen van Beverwijk met een goed schot de stand op 31 te brengen. De laatste minuten orengen nog wel de nodige spanning voor het Helder-doel, maar de Beverwijkers zien geen kans meer het net te vin den. Daarvoor is de achterhoede van elder te goed en de voorhoede van p,-verwijk te slecht. Scheidsrechter Spanjert was uitste kend. Watervogels verslaat Randers Er stond een flinke storm gisteren en van goed spel was dan ook geen sprake. Randers nam een fraaie positie in op de ranglijst en naar aanleiding daarvan hadden wij hoge verwachtin gen van de gasten. Eerlijk gezegd is ons haar spel en haar kracht iets te gengevallen, hoewel de abnormale weersomstandigheden daaraan niet vreemd geweest zijn. Het was nu een maal niet doenlijk het gewone spel te spelen. Maar toch, toen Randers vóór de rust de wind in de rug had, hadden wij een heviger en productiever of fensief verwatht. De doelman van Wa tervogels was in goede vorm, maar veel gevaarlijk werk kreeg hij toch ook niet en juist deze eerste helft had de doorslag kunnen geven. Watervo gels was er deze morgen echter uit stekend in. Vooral achter ging 't weer goed. Rechtshalf Snijders werkte als een paard en bleek een groot struikel blok te zijn voor de Oudorpers. Maar de linksachter en de midhalf van W. waren ditmaal uiterst soliede en voor de improductieve voorhoede van Ran ders was er geen doorkomen aan. Eerst 7 minuten vóór de rust kreeg rechts binnen Boureau een kans en met een v/elgericht schot had doelman Dirks van W. het nakijken. Het niet ver wachte antwoord van W. lag echter direct klaar. Bij een voorzet van haa> snelle linksbuiten prikte rechtbinnen Snijders de gelijkmaker in het net. In de tweede helft waren cfe Vogels ever het algemeen sterker en vooral linksbuiten Schoneveld bleek de ge vaarlijke man in de voorhoede te zijn. Bij Randers hield men daar niet vol doende rekening mee en daardoor ont stonden er (verschillende gevaarlijke situaties, veelal geleid door Schone veld. Toch duurde het nog 27 minuten oordat deze snelle speler kans zag de R.-achterhoede geheel te verrassen en 'n prima voorzet te geven. Rechtsbuiten Beckhoyen van W. nam de bal meteen op zijn linkervoet, maar de doelman van Randers stopte het leder correct. Toch kreeg Beekhoven de bal weer en nu trof zijn schot de roos, zodat W met 2—1 vóórkwam. In de resterende minuten kregen beide clubs nog ver schillende kansen. 'Zo stond de mid voor van R. alleen voor de W.-doel- man, maar zijn schot ging rakelings naast. Ook de rechtsbuiten van W. kreeg een presentje in de vorm van een halfgeraakte kopbal van de spil van R„ maar ook hij zag geen kans 't net meer te vinden. Met de stand 2—1 floot de uitstekend leidende scheids rechter het einde van deze faire en spannende wedstrijd. van dezelfde speler door midvoor ru Rooy tegen de lat gekopt. De ter springende bal werd door rechtsbuit" v. d. Zei ingeschoten, doch Dijkshi redde. Aanvoerder Groot schoot na kwartier spelen over de lat en °orn een minuten daama kreeg HRC de V'i! van de dag om de leiding ban» Veldhoven, de rechtsback van Hovu'1' dia, die een prima partij speelde één def beste spelers van het was, maakte hands in het beruchte bied volgens scheidsrechter Hessinl" Rechtshalf Roomeyer benutte de katti echter niet en schoot de bal naast h heiligdom van Mulder. De wedstrijd behield een "itcrji spannend karakter en beide doel waren in gevaar, hoewel wij niet aan 7 indruk konden ontkomen, dat de H landia-verdediging beter raad wi«t met de HRC-aanvallen dan de Hel derse verdediging met de attaques H» gasten. Zo kon Nieuwstadt kort vóór a rust eenmaal alleen voor het Hoorn» doel komen, maar de man uit Dm Helder liet ook deze kans voorbijgaan Zes minuten na de rust werd het enige doelpunt in de gehele wedstrijd gescoord. Eenmo. ment van aarzeling ift de H.R.C.-ach- terhoede werd de gasten noodlottig De Rooy kreeg de bal te pakken en met een voor Dijkshoorn onhoudbaar schot bezorgde hij Hollandia naar later bleek de overwinning. HRC bleek niet ontmoedigd te zjjn en daar de verdediging van Hollandia weinig gelegenheid tot schieten gat, probeerde Nieuwstadt het met een ver schot, dat Mulder onschadelijk maak te. Er werd van plaats gewisseld in de Helderse voorhoede en De Vries kwam op de midvoorplaats. Het gaf niet veel, hoewel de HRC-aanvallen wel veelvuldiger werden. Ook Hollandia liet zich niet onbe tuigd, hetgeen blee# uit een hard schot van De Rooy tegen de paal. Weer was het v. d. Zei, die de terug springende bal inschoot, maar ook dit maal kon Dijkshoorn de bal porner stompen. En deze corner Kopte vd Zei over. Toen waren en 28 min. gespeeld en twee minuten later was het Hol landia-doel weer in gevaar. Ook bij een corner, maar doelwachter Mulder stompte de bal, die enige malen inge kopt werd, het veld weer in. De Hollandia-aanvoerder Groot kwam daarna practisch alleen voor het heiligdom van Dijkshoorn, doch ge- legenheid om te schieten kreeg hy niet. Kort daarop redde linksback Hardy aan de andere kant ten koste van een corner, die achter geschoten werd. Een aanval van Schuffel en De Rooy v/erd met een schot van laatstgenoem de besloten, dat voor het doel langs rolde en vd Zei schoot daarna in het zijnet. In de laatste minuten gebeurde er nog veel. Aanvoerder Groot viel uit en daarvoor kwam De Flart ia het veld. Nieuwstadt probeerde het nog maals met een ver schot, maar Mul der liet zich. op de bal vallen en weg was de kans. Nadat Adams, die van èèn der HRC-spelers een trap kreeg, van het veld was gedragen, flopt scheidsrech ter Hessink het einde van eeae ener verende strijd, juist op het moment dat rechtshalf Roomeyer nog een gevaar lijke vrije schop zou nemen. W.G.W. won ditmaal met 71 In een sportief gespeelde wedstrijd heeft WGW met 71 van Rangers gewonnen. WGW had een invaller voor haar doelman, maar Van Heurne deed voor hem niet onder. Op de rechtsbuitenplaats stond de nieuweling Kraakman, die na ingespeeld te zijn wel zijn plaats waard zal zijn. De Adelborsten hebben een aardig elftal en hun optreden is voor de meeste clubs een voorbeeld. Niet praten, maar rustig voetballen en trots de achter stand fair blijven volhouden. De doel man was de beste mari. Na 10 minuten nemen de Rangers met een goed schot de leiding, waaraan het windvoordeel niet vreemd is. WGW komt nu wat meer in de aanval en de doelman moet een hard schot stoppen, wat hem ech ter goed afgaat. Toch is het Spaans d.ie uit een voorzet van Ramler de stand gelijk maakt, waarna Ramler nog voor de rust de stand op 21 brengt. Na ,e rust is W. veel sterker en al spoedig moet de R. doelman een kanjer van Amersfoort stoppen. Het is slechts ui stel, want even later schiet Ramler een voorzet van Amersfoort in het net, Een vrije schop kogelt Ramler even eens in het net om kort hierna stand op 51 te brengen. Ook de twe laatste doelpunten zijn voor Raml die zo langzamerhand wel de topscor^ zal zijn in de Onderafdeling. Me' stand 71 komt het einde van faire kamp. de deze H.R.C. 2 neemt qenoegen m* een gelijk spel Dat HRC 2 haar wedstrijd tegen Hol landia 2 niet in winst kon °mze moet in hoofdzaak worden toegesc ven aan gebrek aan vechtlust en vendien was de linkerwenk onvol de. Reeds spoedig wist Hollandia verkeerde beoordeling in de ro"e.„ng tehoede af te straffen en de lel te nemen. Deze voorsprong wend vóór de rust tot 0—3 opgevoerd, tweede helft kreeg de rode voor een bevlieging en in korte tijd sco Bark en Van Dalen (2 maal). z0<Zeiete stand gelijk was. Ondanks een spelopvatting en een grote meerderheid moest dit HRC meo klinkende namen genoegen met een gelijk spel. Het is we rend dat dit elftal, dat toch een clende rol kan spelen, zo teleurst

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2