De kinderen zijn ook hier de dupe Tante Sabine In de heksenketel van Berlijn (3) Aardappelpoeder, rozen-op-ijs en duizenden tonnen post die op verzending wachten Amerikanen zijn even onbegrijpelijk als de Russen Britse vakorganisatie vóór opheffing van Wereldvakverbond B.S.-ers met Duit^ bewakingsmanieren t w~ „Atoombommen kunnen geen oorlog winnen Doodstraffen voor beulen grijpt in IxMatw Het Radioprogramma (Bijzondere correspondentie). BERLIJN, October 1948. IK ZIT IN EEN ARMOEDIGE KAPSALON op de stoel, die dicht by het raam geschoven staat. Het is donker in dit uitgeleefde lokaaltje, want stroom is er niet. De kapper is niet zo spraakzaam als de kappers, die ik gewend ben, maar hy vertelt me toch verontschuldigcnK waarom zijn zaakje er zo armoedig uit ziet. „Het is mön eigen zaak niet. Ik ben hier maar zetbaas. Eigeniyk is deze zaak van een Partyman, maar die zit nu vast. Ik weet nog niet of ik er in mag biyven. De party heeft me wel uit mijn zaak gezet, omdat ik geen lid wilde worden, maar dat schijnt geen verschil te maken. Daarom ben ik niet van plan om het kleine beetje geld, da' ik heb, aan reparaties te besteden." Hy is even stil en staat met zijn schaar in de hand de kale, gehavende wanden en de verweerde spiegels te bezien. „Och, meneer, er zou zo iets aardigs van te maken zijn. Ik zou er zo graag aan beginnenHij slaakt een zucht, „maar ik moet toch éérst weten waar ik aan toe ben." En hij gaat verder, scheert me met koud water, smeert ersatz-brillantine in mön haar, terwijl ik uit het kleine raam kyk, natuuriyk naar ruïnes. lekkere* maaltijd gehad AP DE PUINHOPEN aan de overzijde zie ik drie jongens van een jaar of zes. Zij 9pelen zoals alle kinderen spe len: ravotten, jagen elkaar na en heb ben een tent; zy klimmen over de grote brokken steen, behendig als klimgei- ten. Het tafreeltje treft me en ik zeg tegen de kapper: „Gek eigenlijk als je bedenkt, dat die kinderen nooit beter geweten hebben". Ze hebben nooit deze straat gekend, toen er nog huizen en bomen stonden. Ze kennen alleen maar ruïnes." De man geeft als enig antwoord: „Dat blonde joch is van mij. Fijne zelfstan dige jongen. Maar wat moet er van hem worden?" Dat is een vraag om over na te den ken. Het kind weet niet beter. Zijn gehele jeugd zal zich afspelen tegen een achtergrond van verwoeste huizen; destructie is de omlijsting van zijn le ven. Wat moet er van dit en alle an- lere kinderen terecht komen? Wij kunnen het niet zeggen. Hij heeft een vader, die weet wat hij wilals men hem de kans geeft tenminste. Maar geen enkele opvoeding kan deze achtergrond teniet doen. Wij kunnen slechts gissen wat <3e gevolgen zul len zijn.' Dat die gevolgen zullen ko men, staat vast, maar eerst over een jaar of vijftien, als hij op eigen benen komt te staan. Wij zullen er op voor bereid moeten zijn, voorbereid op iets, dat we slechts met' moeite gissen kunnen. JUIST ALS IK opsta uit de scheer- stoel komt de vrouw des huizes terug van haar gang langs de winkels. Axel ziet zjjn moeder komen, rent de straat over en volgt haar de winkel in, waar hij prompt een kijkje neemt in haar tas. „Ba! alweer aardappelpoeder!" Het bezorgt hem meteen een fikse draai om de oren. „Wees dankbaar, dat je tenminste nog wét krijgt," is het commentaar. een goede, heeft." Ik informeer naar de rantsoenen. De man vertelt me kalm, dat ze tenminste krijgen waar hun bonnen recht op ge ven. „Het is zoals mijn vrouw zei," zegt hy met een glimlach, „aardappel poeder is beter dan niets. Maar het gaat 'n mens toch wel 'ns de keel uit hangen. Het is net styfsel." Ik vertel hem wat hij nog niet wist, dat de ge- zffMZ 'i ben we tenminste nog hoop. Als we dat kwijt gouden zijn dan was het gauw gedaan." OP STRAAT DENK IK over zijn woorden na. Boven my ronken onop- houdeiyk de vliegtuigen, die het voed sel moeten aanvoeren. Zeven hon derd per dag. Elke vier minuten een landing. Er wordt hard, heel hard ge werkt. En als men de stemming op de vliegvelden kent, dan weet men dat er heel wat zal moeten gebeuren willen deze mensen de Beriyner in de steek /aten. Maar het is een bijna onmoge lijke taak. Niet alleen voedsel en kolen voor de huizen moeten worden aange voerd, óók de industrie moet worden voorzien. Deze veelbesproken luchtbrug. Dat zg de geallieerden voorziet is even noodzakeiy'k als de verzorging van Berlijn, maar is het nodig, dat men dagelijks snijbloemen door de lucht aanvoert? In de Amerikaanse PX, de winkel waar de Amerikaan zyn waren betrekt, is kort na de blokkade een nieuwe afdeling geopend. Er prykt 'n groot bord: „Buy your roses on ice''. Rozen op ys. Maar dat is nog niet alles! Dageiyks verse snijbloemen. Per vliegtuig uit Nederland! Men kan beperkt aantal vliegvelden en de be perkte laadruimte kunt u te allen tyde uw jeep uit Frankfurt per vliegtuig naar Beriyn sturen, of u hem daar nodig heeft of niet, voor de somma van 250 dollar. Er stonden auto races op het programma voor het Olympisch stadion te Berlijn. Er waren deelnemers over geheel Duitsland. De blokkade kwam en de Autobahn werd gesloten. Maar onvervaard vlogen de doortastende Amerikanen omstreeks zeventig race-wagens met benzine naar Berlijn om het evenement doorgang te doen vinden. En zo gaan we maar dóór. By de Engelsen krygt. u niet meer dan uw 44 pond bagage mee. Van Frankfurt uit kunt u, burger of militair, geal lieerd of Duitser, net zoveel meenemen als u wilt, als u maar betaalt. Zó zyn de Amerikanen! Voor hen is dat alle maal normaal. De A.O.A. (Americain Oversaes Airways) is een burgermaat- schappy en heeft dus met de airlift niets te maken. Ze willen wel mee doen, zoals aan dè postverzending by- voorbeeld, maar éérst willen ze weten wat het oplevert. Men vraagt zich af of het. principe dat zo „Amerikaans" is: Eerst doen en dan praten, hier ook niet met profyt toegepast zou kunnen worden. Maar het zou niat rechtvaardig zijn hieraan niet toe te voegen, dat de Amerikanen tegeiykertyd enorm edel moedig zijn. Zy zijn royaler dan wie ook in Berlijn en, dat pleit weer voor hen, ze vinden dat heel normaal. Net zo normaal als de snijbloemen. De tegenstelling is moeiiyk te begrijpen. spgif Op het vliegveld Tempelhof worden twintig ton meel gelost uit een C-47 Globemaster. Dit is het grootste type vliegtuig in ge bruik bij de Ame- kaanse luchtmacht, om de Berlijnse bevolking te ravi tailleren. Links maakt een Dakota zich gereed voor de landing op het nabijgelegen Ga- tow-vliegveld. De algemene raad van het Britse vakverbond heeft besloten de wereld vakbond te adviseren zijn werk te sta ken. Indien de wereldbond zulks wei gert zal het Britse verbond zich uit de organisatie terugtrekken. De Britse vertegenwoordiger zal dit voorstel op de volgende bestuursver gadering naar voren brengen. Verder zal hij voorstellen dat een beheerschap zal worden aangewezen voor de fond sen van de wereldbond. De Britse af gevaardigde zal de opdracht ontvangen om voor te stellen binnen twaalf maan den bijeen te komen ter bespreking van de voorwaarden voor het doen herleven van een internationale vak verenigingsorganisatie. Reuter tekent hierbij aan, dat de spanning in het wereldvakverbond, waarin 70 millioen arbeiders uit 65 landen vertegenwoordigd zijn. acuut werd. toen Arthur Deakin, de Britse voorzitter van het wereldvakverbond, de bond de vorige maand ervan beschul digde „niets te zijn dan een nieuw po dium voor en een instrument van de Sovjet-politiek". Ovenreenkomst inzake de ontmanteling Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mede, dat de drie Westelijke bezettingsmogend- heden een overeenkomst hebben be reikt betreffende de Duitse fabrieken, die als herstelbetaling zijn aangewe zen. De overeenkomst heeft tot doel een nieuwe regeling te treffen, welke in overeenstemming is met het pro gram voor Europees Herstel. Uit gewoonlijk betrouwbare bron wordt vernomen, dat het compromis, dat onlangs door Hoffman te Londen en Parijs werd bereikt en waarom trent niets bekend werd gemaakt, be- tekent, dat in West-Duitsland voorlo pig geen ontmanteling zal beginnen in i 115 fabrieken, die bestemd waren voor de herstelbetaling maar die nog in tar* j zijn. Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde, dat Frankrijk zich niet heeft verbonden om, ten aanzien van haar fabrieken voor de herstelbetalin gen. van ontmanteling af te zien. Zowel de advocaat-fis^ raadsman toonden zich zeer waardigd over de behandelin? Vet0Bt. de 65-jarige B. M. B., die gists-J^ terecht stond voor het Haagse dere Hof, tijdens zyn detenti» hart*08' dergaan. B„ gedurende de be? °8" kapitein van -de politie en hoofd*^ de intendance en gebouwendienst V9a de Haagse politie, was na zijn arr tie in 1945 onder toezicht van schappen van de Binnenlandse sSS* krachten op de Waalsdorpervlakj?*'" werkgesteld bij het opgraven van r ken. Toen hij op zekere dag niet miï" voortkon, werd hij door zijn bewakÜ! met de bajonet mishandeld. Zij 0 ten hem acht steken toe en wiè^lï" hem van een duin, waar hij enige j?*8 later bedekt met vliegen door een rechaussee in bewusteloze ms' werd gevonden. Door deze vliegen j?" met de opgegraven lijken in aanraki geweest waren kreeg hij lijkvere*? ging: Zes maanden lag B. op sterr» Thans is hij voor zijn leven invalt door een gedeeltelijke verlamming B. werd er van beschuldigd een ov» val van illegalen op het hoofdbur»,' van de Haagse politie aan de S. k hebben doorgegeven. Hierdoor weri» twee illegalen gearresteerd. De adv« caat-fiscaal eiste 7 jaar gevangenintr^" allieerden zelf ook slechts aardappel poeder krijgen. „Krijgt u ook rozynen als troostprijs?" informeert hij met en fijne lach, die nèt niet hateiyk is. En ik weet, -dat hij doelt op de extra uitdelingen. In het algemeen zijn de rantsoenen hetzelfde gebleven. Maar verse groen te is nog schaarser dan ze al was vóór de blokkade en melk is er helemaal niet meer. Het kwam allemaal uit de Russische zóne en dat is nu afgelopen. „Maar we leven nog," zegt de kapper als hij dë deur voor me opendoet. „Hoe lang nogdkt is een andere kwes tie". „Nou, nou," troost ik hem, „zulk een vaart zal het wel niet lopen." De kapper is pessimistischer. „Ik weet niet hoe ze het van de winter moeten volhouden, meneer. De mensen zijn bang. Hongerlijden is één ding, maar èn honger èn kou is een tweede Als de geallieerden maar blijven. Dan komen we er wel doorheen. Dan heb- De twee verdwij nen naar achteren, terwijl de kapper mij afschuiert. „Het is vreemd", zegt hij, terug grijpend naar mijn eigen opmerking, „te bedenken, dat het kind nog nooit De luchtbrug (Operatie Vittles) behoedt de Ber lijnse bevolking voor verhongeren of koude lijden en is er het bewijs van, dat de Ame rikanen tn Berlijn zullen blijven, zo als in Potsdam werd overeengeko men. ve foto toont een volgela den C 54, vliegend over een puinhoop bij het naderen van Tempelhof. In woners van Ber lijn slaan het toe stel gade, als het zich gereed maakt voor de landing. het haast niet geloven. Maar het is waar. HET WORDT DIKWIJLS gezegd, dat wij de Russische mentaliteit nooit zullen begrijpen. My vergaat het soms net zo met de Amerikaanse. ZakeUjk zijn is er éèn, maar er zijn zaken en zaken Voor wie de Amerikanen van nabij, heeft meegemaakt is deze zakelijkheid niets nieuws. Het is niet overdreven te zeggen, dat een Amerikaan niets doet of hij moet er voor betaald wor den. Er liggen nog duizenden tonnen post, bestemd voor West-Duitsland, op vervoer te wachten. Wat is eenvoudi ger dan ze met de lege terugkerende vliegtuigen van de Airlift mede te stu ren De Engelsen doen het regelmatig. Maar de Amerikanen niet. Die moe ten eerst weten wat er per kilogram betaald wordt. i Niettegenstaande de grote nood, het Professor P. M. S Blackett, één van Engeland's vooraanstaande atoomge leerden, heeft in een rede voor de „Cosmos Society" van de universiteit te Oxford betreurd, dat „in de V. S. een mythe ontstaan is tengevolge van het laten vallen van twee atoombom men op Japan". Volgens professor Blackett geloven de Amerikanen het „ware verhaal" niet, dat het atoombom bardement van Hirosjima en Nagasaki „een succesvolle diplomatieke manoeu vre" is geweest om te bewerkstelligen, dat de Japanners zich aan de Ameri kanen zouden overgeven, voordat de Sovjet-Russen hun aanvallen op Ja pan zouden richten. Ten gevolge van dit scepticismo, aldus spreker, geloven de Amerikanen, dat de atoombom „in alle omstandigheden" gebruikt kan worden". „De mensen vergeten, dat de vorige oorlog te land gewonnen werd. al speelde de luchtmacht er een grote rol in". Professor Blackett acht het „hoogst waarschijnlijk", dat een vol gende oorlog ondanks atoombommen voornamelijk een oorlog te land zou zijn. Als voorbeeld van „atoommytho logie" noemde professor Blackett de bewering van Henry Stimson, voorma lig Amerikaans minister van oorlog, dat een klein land met atoombommen een groot land zonder atoombommen kan verslaan, en de logische gevolg trekking, dat een groot land met atoombommen een ander groot land, dat deze niet heeft, kan verslaan. Wegenwacht blijft langer op de weg Met ingang van 1 November a.s. zul len de A.N.W.B.-Wegenwachten op alle door hen gepatrouilleerde routen langer op de weg ^lijven. Tot dusverre begon hun dienst om 8 uur 's morgens endigde te 17 uur. Daar op dit tijdstip het verkeer ge woonlijk nog zeer intensief is, zullen zij in dë toekomst tot 18 uur dienst gaan doen. Aangenomen mag worden, dat het gemotoriseerde verkeer met deze wijziging zeker zeer gebaat zal zijn. Deze maatregel houdt echter in dat Je- Wegenwacht voortaan des morgens eerst te 8.30 uur op de weg komt. Onmenselijke haat tussen echtelieden Vervuld van haat jegens haar vroe gere echtgenoot stond gistermorgen voor het Bijzonder Gerechtshof te Mid delburg terecht de 48-jarige Maartje Prins uit Koudekerke, wie ten laste was gelegd, dat zij haar ondergedoken man. met wie zij op het laatst slecht overweg kon. omdat hij een verhou ding had met een andere vrouw en zoals zij zeide. haar geld had opge maakt, bij de Duitsers had aangege ven. De proeureur-fiscaal constateerde 'n bijna onmenselijke haat tussen beide personen. Hij eiste een gevangenisstraf van elf jaar met aftrek. Toen verdach te werd weggeleid, rende zij plotseling de gerechtszaal weer in en wierp zich op haar ex-echtgenoot, die als getuige de zitting bijwoonde. Zij was echter spoedig overmeesterd. De Byzondere Raad van Cassatie te 's Gravenhage heeft gisteren derom een groot aantal zaken beharj deld tegen landverraders en beulen Het beroep van M. Jansen, die <fe twee gebroeders S. had vermoord en zijn arrestanten op ergerlijke wiizc mishandelde, werd verworpen. Hii was te Arhnem ter dood veroordeeld De proc.-fiscaal concludeerde tevens tot verwerping van het beroep tegen het doodvonnis, dat de SS-er Roters uit Deventer tegen zich had horen uitspreken. Hij arresteerde Joden er. beroofde verschillende personen van het leven. Vier en twintig getuigen charge beschuldigden de mare chaussee C. H. Heil uit Utrecht van arrestaties en mishandelingen. Hoe wel de verdachte alles ontkende, acht te de procureur-fiscaal by het Bijz, Gerechtshof te Arnhem zijn beestach tige houding voldoende bewezen. De eis luidde: de doodstraf. BEHANDELING DER BEGROTING IN DE TWEEDE KAMER. De voorzitter der Tweede Kamer heeft de aandacht der leden erop ge vestigd, dat hij voornemens is, zo enigszins mogelijk, de Kamer bijeen te roepen tegen Dinsdag 9 November ter behandeling van hoofdstuk 1 der Rijksbegroting voor 1949. Proces tegen Duitse officieren Een Amerikaans tribunaal voor oor logsmisdaden te Neurenberg heeft 13 voormalige officieren van de Duitse gewapende macht vrijgesproken van beschuldigingen van samenzwering en het voeren van een agressie-oorlog. Men verwacht, dat Donderdagmid dag het vonnis zal worden uitgespro ken tegen de 12 generaalsx en veld maarschalken en een admiraal. Hieron der bevindt zich generaal-veldmaar- schalk Hugo Sperrle, in 1936/'37 bevel hebber van het Condor"-legioen in Spanje en van de luchtvloot, die in 1940 Londen bombardeerde, alsmede generaal-veldmaarschalk Georg von Kuechler, bevelhebber van het 18de Duitse leger bij de invasies in de lage landen en de Sovjet-Unie. Reuter meldt nader, dat veldmaar schalk Sperrle op alle punten is vrij gesproken. Het tribunaal gelastte hem onmiddellijk in vrijheid te stellen. DE ONTPLOFFING TE ERMELO. De toestand van de drie officieren die gewond werden bij de ontploffing van een granaatkop te Ermelo, is naar omstandigheden gunstig. Van twee hunner is de toestand minder ernstig, dar. hij zich aanvankelijk liet aanzien. Bij de derde, die ernstig aan beide benen werd gewond, is levensgevaar voorlopig geweken. ROMAN .VAN MARIA SAWERSKY. „Kom, kom, daar behoef je toch niet om te huilen, liefste", fluisterde hij, zich over haar heen buigend. „Ik hor immers van je; alleen moet je niet al tijd zo uit de hoogte doen en een beet je lief en goed zijn. Je bent tamelijk onaardig tegen me geweest, meisje, en ik heb 't toch altijd werkelijk goed met je gemeend". Irene vermocht haar tranen nu niet meer te bedwingen: ze was geheel uit haar evenwicht. De verschrikkelijke tocht door de duisternis, de voortdu rende regen, de koude, de eenzaamheid en haar eigen hulpeloosheid hadden haar volkomen murw gemaakt. „Ik wil naar huis. naar mama", jam merde ze. met iets zeldzaam kinder lijks in haar stem. „Nee, lieve kind, je wilt naar mij. Je beste mama kan je niet helpen. Wat jij nodig hebt, is een man, die je lief heeft, maar die zich niet alles van je laat welgevallen. Is 't niet zo?" „Ja.... jajasnikte de to taal verslagen Irene. Waarop Kareltje haar in zijn armen sloot, haar tranen weg kuste en haar over het blonde haar streelde, dat door de regen veel van zijn vroegere glans had verloren. „Nu ben je mijn aanstaande vrouw, liefste, vergeet dat niet! En als je nu veer eens koppig mocht worden, dan zal ik je altijd aan deze hut herinne ren en je commanderen het vuur aan te maken, begrepen?" Toén moest Irene lachen. Ze legde haar armen om Kareltje's hals en fluisterde: „Je bent een slimme vogel... Hoor, wat is dat? Een auto!" Het geluid van een motor drong ge dempt tot in de hut door. Schuch schrok, maar hij wist zich te beheersen. „O. dat is een vliegtuig, dat je hoort", zei hii. „We zitten hier onder een van de grote luchtvaartlijnen. He laas kan een vliegtuig ons niet van dienst zijn". „Maar we moeten hier toch van daan, Karei", drong Irene aan. „Het is toch onmogelijk om de nacht hier door te brengen. Dat moet je toch toege ven Ik ben zo vreselijk bang Haar blauwe ogen keken hem zo smekend aan, dat het Kareltje warm om het hart werd. „Ja, ja, schat. Ik wil je goede naam niet in opspraak brengen. En boven dien heb ik zelf haast om je mama officieel om je hand te vragen. Nou, dan zal ik maar eens gaan om de gro te weg te zoeken. Hopenlijk heb ik nu v.'at meer geluk „Ach ja, Karei, ik hoop 't ook". „De man moet er nu eenmaal altijd op uit, door weer en wind", klaagde Schuch pathetisch. „Maar denk er om, dat je intussen het vuur niet laat uit gaan, vrouw van m'n hart! En hang je spullen bij de haard, zodat ze inmid dels kunnen drogen. Tot straks!" De dappere Karei sloeg, na een laat ste kushand, de deur van de hut ach? ter zich dicht. Hij behoefde echter niet lang te lopen, want hij wist precies, waar hij zich bevond. Binnen een paar minuten had hij de grote verkeersweg bereikt. Daar ging hij op een kilome terpaaltje zitten en wierp een blik op de fosforiserende wijzerplaat "van zijn polshorloge. „Over een half uur moet de kerel voorbij komen" zei hij tot zichzelf, „wanneer hij tenminste op tijd is en zich precies aan onze afspraak houdt. Lieve help. wat moet een mens toch voor een comedie opvoeren, wanneer hij verliefd is en de vrouw van zijn keuze tot elke prijs wil veroveren. Maar nu is 't dan toch gelukt en die verstandige, oude Sabine heeft het met haar recept toch bij het rechte eind gehad. Ik heb Irene'tje getémd ils een cowboy een wilde mustang!" Intussen ve^orgde Irene gehoorzaam het vuur. hing haar kleren vlak bij de warme gloed te drogen en dacht aan die arme Karei, die er voor haar in weer en wind op uit was gegaan om een mogelijkheid te vinden naar het hotel te kunnen terugkeren. Waarom bleef hij nu zolang weg? Was hij in het donkere bos ver dwaald? Zou hem iets zijn overkomen? M'n hemel, ze moest er niet aan den ken! Dat zou eenvoudig verschrikke lijk zijn. Ste! je voor, dat ze alleen de gehele nacht in die verlaten hut zou moeten doorbrengen. En.en over Kareltje maakte ze zich oók ernstig on gerust. Het was voor het eerst in haar leven, dat Irene Larsen zich over iemand be zorgd maakte. Dat was een gehee! r.ieuw gevoel voor haar. Het deed haar hart ineenkrimpen en drong haar de tranen in de ogen. Ze vloog naar de deur, rukte deze open en staarde ont zet in de diepe duisternis. „Karei! Karei! Karei!" klonk haar angstige stem door de nacht. Kareltje zat op zijn kilometerpaal en hoorde de angstkreet. Opnieuw wierp hii, een blik op zijn horloge. Het be gon nu toch tijd te worden In de verte werden de koplampen 7'chbaar van een auto. die snel nader bij kwam. Schuch stond op. zwaaide met een zaklantaarn en de was stopte. „Daar ben ik, meneer Schuch, pre cies op de minuut...." (Wordt vervolgd) EERSTE AFDALING VAN PICCAÜD Professor Piccard heeft samen met Monod Dinsdag een eerste proefduik in ondiep water verricht. De operatie is met succes verlopen. ^4ST U VtlllG /Af 35ct.per pok voor hedenavond HILVERSUM I, 301 m Nieuwsbert** om 6, 8 en 11 uur - AVRO: 6,15 SP" praatje 6,30 Voor de Strijdkrach 00 De ring van Rico 7,10 Avl'0 6 chool 7 45 De ReEerings-Voorlich J school dienst - 7,45 De Regerings-VoornuD-^ antwoordt 8,05 Wereldsp 8,15 Kamer-orkest 9,00 Het water 10,15 Ray Ventura en or*w 10 45 Pijlers van Neêrlands wei 11,15 Gramofoonmuziek HILVERSUM n, 415 m Nieuwstent; om 7, 8 en 11 uur NCRV: 6,00 kwartet 6,15 Land- en tuinbouw - The Masqueraders 6,45 Probie™ pientere piekeraars 7,1a Leg Heils-kwartier 7,45 Nederlandse nisten spelen 8,05 Program"1,*'^0. - 8,15 Studio-steravond 9,3U *#lJ pi competitie v 10,00 Liederen luj/ctmc "'vu n»uzw* art der Volken - 10,35 Gramofoonrw 10,45 Avondoverdenking u," foonplajen VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m NieüV.sb om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur - VAfJawsif Opera-programma 10,20 New ilveSter orkest AVRO: 12,45 Victor 'gr pi) 3,20 Platen-cabaret -VQor C.13 De Vara feliciteert - 6,3» Strijdkrachten 7.00 Denk: - 7,15 Piano-duo VPRO: ''.3® aCbt en zijn gewesten 7,50 Tien voo f 8,05 Programma van Franse wer jl«r Midden in de wereld VARA- jtl vraagten wij draaien— 9,30 Ko ijdelheid 10,00 Buitenlands yygC zicht - 10,15 Swing and swee„dWj - 10,40 „Vandaag- - 10.45 Avond»™ VARA: 11,15 Omroep-Kamerork - HILVERSUM II. 415 m W om 7, 8. 1, 7, 8 en 11 uur wu„- Victor Young en orkest 'Bose fl— Houdt fit 2,40 Van David.,r naaf Franz Liszt - 6,00 Orkest z°dd'rade ft. 6,30 Franse lyriek 'i1®,??.., 1»#< de zonnestralen 7,30 Uit hertog Jan 8.05 De ëe™°,nenostenrii*i Oostenrijks volkslied - 8.h> ma -Z. de wereld - 0.05 Weens progran C* Toespraak 9,25 Symphome eu(d turele voordracht 10.45 A 11,15 weens Schrammeln-orkesi Muziek

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 4