Stad m Qmgeüifuj. De K.N.B.0. in groeiende welstand 'Kranige 5-1 zege van H.R.C. op D.T.S. Sensationeel slot bij Helder-K.V.V. Feestavond mei „De Ooievaar" De overdekte van Helder in gebruik Julianadorp Breezand Watervogels klopt Berdos met 3-0 De Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren, afdeling Den Helder, hield Zaterdag In het Casino een alleszins geslaagde feestavond. Dit had ook eigenlijk niet anders gekund, daar deze afdeling, zoals de voorzitter, de heer L. Mazairae, in zijn openingswoord mededeelde, na een periode van een ern stig ledentekort thans weer is uitgegroeid tot een kerngezonde en actieve vereniging. 't Was spreker echter toch ter ore gekomen dat nog lang niet iedere ma rine-man weet wat doel en streven van de Bond is. Niet alleen de gepension- neerde oud-onderofficier vindt hier zijn vereniging, ook de „afgezwaaide" dienstplichtig onderofficier kan lid wor den. Alle andere belangstellenden zijn natuurlijk als donateur (trice) hartelijk welkom. Een eerste doelstelling is om door middel van vergaderingen en feestavonden de oude band van vriend schap te behouden en te verstevigen, terwijl ook aan de financiële belangen der leden zorg wordt besteed. Verder deelde de heer Mazairae terloops nog mede, dat hij zijn post als voorzitter spoedig aan een jongere collega zou af' staan. Met een woord van welkom, spe ciaal gericht tot de directeur van de Rijkswerf, kolonel S. G. Barendregt, en de vertegenwoordiger van de comman dant der marine de luit ter zee 1ste klas se U. F. van Veen, gaf spreker 't woord aan het toneelgezelschap „De Ooie vaar". Dit groepje amateur-tonelisten, ge vormd uit de buurtvereniging „Vogel wijk", voerde deze avond onder grote belangstelling voor de vijfde maal op het toneelstuk „Haar schuld geboet". Deze dorpstragedie in 4 bedrijven, ge schreven door Th. Hart, werd ook dit- NOVEMBER, DE BLAUWE MAAND. Men schrijft ons: De maand November is onze „blau we maand". Dan komen de beide, bij het drankwtercomité aangesloten orga nisaties eens extra Uw aandacht vra gen voor het alcoholvraagstuk. Geen weldenkend mens kan in de huidige omstandigheden met onverschillig schouderophalen zich van deze bran dende kwestie afwenden. Groot is in deze tijd, die nog altijd gebukt gaat onder de naweeën van de oorlog, het gebruik en misbruik .van alcoholica. De politierapporten wijzen uit, dat het misbruik dezer verderfelijke „genot middelen" ontstellend groot is. Hoe- velen, niet alleen mannen, maar ook vrouwen en meisjes, gaan zich niet te buiten? Tegen hoevelen moet geen procesverbaal opgemaakt worden we gens openbare dronkenschap? Hoevele malen lezen we niet in de kranten van ongelukken, vaak met dodelijke afloop, veroorzaakt door autobestuurders, die te veel aan Bac- chus geofferd hebben. Hoe dikwijls zal de leuze nog herhaald moeten worden: „Geen alcohol bij snelver keer." In sommige plaatsen is men, onder grote belangstelling, zelfs overgegaan tot het houden van een „blauwe ver- keersweek." Wat zou het geen zegen zijn, als het zover kwam, dat iedere autobestuurder, ja, dat ieder, die zich bewust is van de morele en lichame lijke gevaren, die het drankgebruik met zich brengt, geheelonthouder werd, daadwerkelijk meedeed in de strijd tegen de drank, die alleen maar schade brengt. Dit hopen wg U nog eens nader onder de ogen te brengen, als wij in de loop van November U onze geschriften aanbieden: Legt ze niet weg als U ze gekocht of gekregen hebt. Neemt er een ogenblik van af, om ze ernstig door te- lezen en be raadt U, of het niet de hoogste tijd is, mee de strijd aan te binden tegen dit, de volkskracht ondermijnende, gevaar. De beide bij het drankweercomité aangesloten organisaties volgen hier onder: a. Ned. Christ. Geh. Onth. Ver., J. Bijlsma, voorzitter, Singel 150; W. Nieuwenhuizen, secretaris, v. Hogen- dorpstraat 39; b. Ned. Ver. tot Afsch. van Alc. Dranken: H. J. Marinus, voorzitter, Ruyghweg 21; D. Timmerman, secre taris, Tuinstraat 21. Zoudt gij U geroepen voelen, U aan te sluiten, U kunt bij de bovenstaan de adressen terecht. Feestavond Chr. arbeiders De christelijke metaalbewerkers, fabrieks- en transportarbeiders kwa men Vrijdagavond op een feestelijke vergadering in de Rehobothkerk bijeen. De heer Vhn den Brink, hoofdbestuurs lid van de chr. transportarbeiders, hield daar een korte toespraak over het on derwerp „Medezeggenschap in de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie". Hij wees daarbij op de wenselijkheid dat ook de arbeider, die toch zijn arbeids kracht in dienst stelt van de onderne ming, invloed heeft op de gang van za ken in de bedrijven. Sprekende over het CNV, herinnerde spr. eraan, dat ook deze organisatie haar stem heeft laten horen b« de jongste maatregelen betreffende de subsidie-verlaging en de loonbiislag. Hij wekte alle aanwezigen op, het werk van het CNV te steunen. De avond werd verder op ongedwon gen wijze doorgebracht. De heer T. Borgerding had daarbij de leiding. Het muziekcorps van het Leger des Heils, de Oranjegarde (met een tweetal schet sen) en de heer Fuldner (die de „com- munity singing" van vaderlandse lie deren aan het orgel begeleidde) ver leenden hun medewerking. Omstreeks half één werd de gezellige avond be sloten. WELKOM THUIS Aan boord van het s.s. „Waterman" vaart onze stadgenoot, de sergeant machinist J. H. Zandbergen, Van Ga lenstraat 113, thuis. Het schip wordt op Woensdag 10 Nov. a.s. in het moeder land verwacht. maal vlot en met overgave gespeeld, en „De Ooievaar" mocht dan ook na af loop tot beloning een warm applaus in ontvangst nemen. Als besluit van de avond werd een ge zellig bal gegeven dat, om de stemming er wat in te brengen met een populaire potpourri werd aangevangen. Zoals ge woonlijk waren het weer Jaap Kwak en zijn vrienden die met hun uitsteken de kwaliteiten de feestvierenden nog lange tijd bijeen hielden. Zondagmiddag heeft de burgemees ter de nieuwe tribune van Helder met een hartelijk woord geopend. Helder had daarvoor een nieuw idee bedacht Een groot vel papier van 1.70 x 1.70 M., geplakt op twee latjes, waarop geschilderd „Tribune v.v. Helder" was voor het spreekgestoelte geplaatst. Met een forse trap deed de burgemees ter een gloednieuwe bal door het pa pier belanden en de tribune was voor geopend verklaard. Hiervoor hadden sprekers er op gewezen van welk nut deze tribune voor de v.v. Helder is. En met recht de tribune ziet er uitstekend uit. Zij is flink van opzet en op doel matige wijze gebouwd. Vooral de pers plaatsen, iets waar wü natuurlük trots op zijn, zün volgens de nieuwste eisen gemaakt. Opklapbare tafels en naar wü vernemen ligt het ook nog ln de bedoeling voor een ingebouwde schrijfmachine te zorgen. Dit karwei komt als we het goed begrepen heb ben met St. Nicolaas klaar. Bezwaren hebben wij daar niet tegen. Dit laat ste gelieve U echter met het bekende korreltje te nemen. Na het dankwoord van de voorzitter, waarbü hü Willem Bruin als aanvoerder benoemde van de werkers en deze groep hulde bracht, een woord van waardering aan het adres van de aandeelhouders liet ho ren, de terreinknecht Theo Oud een pluim gaf en de gemeente-autoritei- ten lof had toegezwaaid voor de vlug ge medewerking, kwam als laatste in stantie nog de staf van aannemer v. Essen aan de beurt, die onder de druk van haast deze tribune heeft moeten timmeren. De burgemeester sprak een vriende lijk woord en bleef uiteraard goed op de ruimte, wat betreft de toekomst van deze tribune. Overigens vond de heer Ritmeester, dat de leden van het eerste elftal en andere spelers ver plicht waren tegenover de werkers voor een succesvolle periode te zorgen. De heer Van der Linde sprak namens de twee bonden, waarbü hg nog eens de grote waarde van de sport naar voren haalde, een punt, dat door vele autoriteiten nog teveel verwaarloosd wordt. Aannemer Van Essen bood bloe men aan. Daarna was de tribune ge opend, want met een forse trap depo neerde de burgervader de bal door het gespannen opschrift Wij hopen nogmaals, dat de v.v. Helder veel pleizier moge hebben van déze tribune en sluiten ons aan bü de heer Van der Linde, die dit een goede zet vond van het bestuur. Acht biljarters in de strijd Nu de winter voor de deur staat be gint de biljartsport in het district Den Helder van de Nederlandse Biljartbond weer op te leven. Reeds medio Septem ber werd de inschrijving geopend voor de 4e klasse klein biljart libre (gem. 1-2). Nadat de 55 deelnemers hun voor ronde hadden gespeeld bij hun eigen club, in hun eigen clublokaal, werden de namen van de acht finalisten be kend. Het zijn de heren J. Beerse (D.O.R.), C. van der tanden (D.O.R.), P. Hoogeboom (D.O.R.), J. Sterk (VOG), S. Rob (VOG), C. Olij (OG), L. Krijns (VOP) en F. Timmermans (HBC), die elkaar op het groene laken de hoogste eer van het district zullen bekampen. De wedstrijden worden gespeeld in het café fan de heer A. Luijckx, Bas singracht, en wel hedenavond (Maan dag 1 November), Donderdag 4 Nov. en Vrijdag 5 November. Aanvang telkens om zeven uur. De lengte der partijen bedraagt 75 caramboles. CULTURELE AVOND „HUISDU1NER BELANG". De vereniging „Huisduiner Belang" organiseert Donderdag 4 Nov. a.s. een culturele avond in „Dennenheuvel", welke toegankelijk zal zijn voor leden en niet-leden der vereniging. De heer Potje wijd zal daar spreken over „Pales tina". Vooral degenen die deze aange name causeur reeds eerder mochten beluisteren, zullen die avond niet graag willen missen, temeer waar een zo uitermate actueel onderwerp door hem zal worden besproken. De toegang tot deze bijeenkomst, die om acht uur be gint, is vrij. TAFELTENN1SCOMPETITIE 1948—1949. 7 November begint de tafeltennis- competitie te draaien en de zes teams var. I.VA. zijn als volgt ingedeeld: HEREN. West, 2e klas: Disnie I, I.VA. I, Horna II, D.S.S. I, Adelbor sten I. 3e klas: Horna III, D.S.S. H, 17 C.S.C. I, I.V.A II, I.V.A. III. DAMES. 2e klas: I.V.A. I, Horna I, Horna II, D.S.S. 1. 3e klas: Disnie I, I.VA. II, I.VA. in, D.S.S. II. Het sexuele vraagstuk De derde avond in de Gezinsweek was bestemd voor verloofden en jong gehuwden, voor wie de behandeling van het veelomvattende en altijd be langwekkende „sexuele vraagstuk" in uitzicht was gesteld. De naam van de spreker, mr. Bouwman uit Amsterdam, heeft hier in Den Helder wel een zo goede klank, dat een gedegen en leer zame uitéénzetting over het genoemde onderwerp kon worden verwacht De velen, waarbij ook verscheidene jon geren, die Vrijdagavond naar de Doops gezinde kerk zijn gekomen, zijn in hun verwachtingen niet teleurgesteld. De avond werd geopend door kapi tein Verwaal van het Leger des Heils, waarna alvorens de heer Bouwman zijn toespraak begon, 't Doopsgezind kerk koor zong. De spreker schroomde niet, om in de behandeling van zgn onder werp alle aspecten van het sexuele vraagstuk te belichten. Hij volstond niet met het aanstippen der op dit gebied heersende moeilijkheden, maar hij be sprak deze ook grondig, op openhartige maar niettemin uiterst kiese wijze. Al leen reeds de wijze waarop hg deze zaken behandelde, was van paedagogi- sche betekenis, omdat zü getuigde van een gezond, zuiver en eerlijk standpunt Het sexuele vraagstuk zou niet zo klemmend zijn, wanneer alle mensen zich tot dit niveau konden opheffen. Wij zagen het als een bewijs van de prettige verstandhouding, die tussen de spreker en zgn hoorders was gegroeid, a<ft na de causerie een tiental concrete vragen werden gesteld, welke men an ders waarschijnlijk niet had durven uiten. Mr. Bouwman beantwoordde deze schriftelijke vrfagen duidelijk en serieus, leerzaam en verhelderend. De vruchtbare samenkomst werd na zang van het Doopsgezind kerkkoor be sloten door de heer Keizer, afgevaar digde van het kerkbestuur der Luth. gemeente. Kolonel Kommer overgeplaatst Met ingang van heden is de kapitein D. J. Kommer eervol ontheven van zijn functie als commandant van Hr. Ms. wachtschip „Neptunus". Kolonel Kom mer, die te Den Helder wordt opge volgd door de kapitein-luitenant ter zee P. Wingender, is thans als vlag officier personeel voor bijzondere op drachten ter beschikking van Z.Exc. de minister van marine. DRIE JAAR VISBUURT Vanavond zal in zaal Mouton, bij de Botbrug, het driejarig bestaan van de speeltuinafd. Visbuurt worden gevierd. Enkele huishoudelijke zaken zullen worden afgewerkt, mgar voor het ove rige draagt de vergadering een feeste lijk karakter. Aan het programma wordt medegewerkt door het duo Van Engelsdorp Gastelaars, gitaar en zang, Joe Burton, de populaire goochelaar en de heer Kok, accordeon. Tot slot het ,ja en nee"-spel, om aardige prijzen. Het gehele bestuur is aftredend. Can- didaten kunnen worden opgegeven bij de heer Dekkers, Beukenkampstraat 12. I.V.A.-NIEUWS. A.s. Zondag 7 November worden verschillende wedstrüden door I.V.A. gespeeld. Het programma is als volgt: Heren: 2e klas West: IVA 1Horna 2. 3e klas West: IVA 2—IVA 3. Dames: 2e klas West: IVA 1Hor na 1, IVA 3DSS 2. Het tweede damesteam van I.V.A. speelt een uitwedstrijd tegen Disnie 1 te Hoorn. Wij wensen de dames en heren tafel tennissers veel succes toe. De thuis- wedstrgden worden gespeeld om 2.30 uur in het clublokaal van I.V.A. Hoog straat, Den Helder. Toeschouwers zün hartelijk welkom. JAARVERGADERING AFD. N.H.N.K. J.1. Zaterdag werd in café Kroon te Heer-Hugowaard een jaarvergadering gehouden van de afd. N.H.N.K. vande Nederlandse Tafeltennisbond. Aanwezig waren vertegenwoordigers van: IVA, Adelborstentafeltennisvereniging, DSS, RK Tafeltennisver. Alkmaar, Disnie, Horna '48 en de RK Wtstfriese tafel tennisbond. Om ongeveer 6 uur opende de heer Sinjewel Jr. deze vergadering. Jaarver slagen van secretaris, penningmeester, algemeen competitieleider, Keuze- en techn. Commissie werden voorgelezen en werden door de vergadering goedge keurd. Hierna volgde een bestuursver kiezing. Aftredend waren de heren C. v. d. Laan en G. Schermer, resp. secre taris en competitieleider. Beide heren werden in hun functie herkozen. In de plaats van de heer M. A P. de Vries werd de heer K. v. Almelo gekozen. Hierna volgden rondvraag en sluiting. Door een keurige en dik verdiende overwinng heeft HRC zich in de kop groep weten tg handhaven. In deze wedstrijd kwam wel duidelijk naar vo ren, dat hier twee elftallen speelden, waarvan IIRC aanspraak kan doen gel den voor de bovenste plaats en DTS een vaste drager wordt van de rode lantaarn. Vóór de rust werd de thuis club vrijwel geheel ovtrspeeld en moest zij zich hoofdzakelijk tot enige doorbraken bepalen, waarmede de ook nu weer goedspelende achterhoede der roodjes wel raad wist. Tegenover het betere veldspel en techniek van HRC stelde DTS een hard werkend elftal, dat echter door onsamenhangend spel vrij ongevaarlijk was, en het was dan ook alleen Slikker die met zijn schoten de HRC doelman noopte zijn talenten te laten zien, terwül na de rust rechtsbuiten Rootjes verschillende goede voorzetten gaf en op fraaie wijze enige corners nam. In de achter hoede was het vooral Tromp, die hier veelal voor opluchting zorg droeg, doch ook Kliffen en aanvoerder Kalverdijk stonden hem trouw ter zijde, terwijl hun doelman geen zekere indruk maakte. Bij HRC stond doelman de Haan onder de lat, en deze sportieve en jeugdige speler maakte op ons 'n goede indruk. Als hg zijn best blijft doen zal hg zeer zeker zijn weg op het groene veld wel vinden. De beide backs cn middenlinie waren als van ouds en het was dit- drietal dat steeds de vleugel spelers goed in het spel betrok, hoewel 't mischien vreemd in de oren klinkt: na deze flinke overwinning, ontbreekt het in de aanval nog steeds aan schot- vaardigheid. Dit kwam dan ook wel tot uiting nu dat vier van de vijf gtmaakte doelpunten alle van dichtbij werden gescoord. Vóór de rust liep de HRC- voorhoede herhaaldelijk in de listig door de DTS-defensie opgezette buiten- spelval, enkele malen zelfs de gehele voorhoede. En hoewel dit vijftal goed zijn best heeft gedaan, en dit op zien zelf ook reeds een verdienste is, blgven er in deze linie een paar zwakke plek ken welke wellicht door flink en se rieus trainen kunnen worden verhol pen. De wedstrijd. Als beide elftallen zich opstellen, staat bij de thuisclub Rootjes opgesteld voor de gewonde Bos en bg de bezoe kers vervangt de Haan doelman Dijks hoorn, die door ziekte verhinderd is, terwijl ook Knijff weer in het elftal is opgenomen. Al spoedig na het begin neemt HRC het spel in handen en als Knijff na 5 minuten spelen, via Tromp, in buitenspelpositie de bal krijgt toege speeld, weet deze zijn elftal de leiding te geven, 10. Daar hij echter de bal van een D-speler ontving, was inmid dels van buitenspel geen sprake meer. Vlak hierna maakt Nieuwstad er 20 van, doch zeer terecht wordt dit doel punt voor buitenspel geannuleerd. Slechts ten koste van een oorner kan de witte achterhoede een goed opge- zette -aanval van H. onderbreken en de ze, keurig door de Vries voor de dotl- mond geplaatst, wordt door Tromp het veld ingewerkt. Ook zo vergaat dit een tweetal goede schoten van Roomeijer en de Vries. Wanneer dé thuisclub over links een doorbraak forceert zorgt de Jong voor opluchting. Het is in deze periode van de wedstrijd dat de aanval der roodjes herhaaldelijk in de buiten- spelval loopt. Een schot van Nieuw stad lijkt ogenschijnlijk zonder gevaar, doch als ile D-doelman de bal wil grij pen, belandt deze door effect van het terrein voor de voeten van de naar bin nen gekomen Rijkers en kan deze zon der moeite na een kwartier spelen de stand op 20 brengen. Een goede aan val van de rechtervleugel der thuiscluo gaat via het lichaam van Bot corner. Goed voor het doel geplaatst schiet de linkshalf in, doch de Haan redt. Als Rgkers een keurige voorzet geeft, wordt deze door Nieuwstad ingekopt, maar de keeper redt. Het is slechts uit stel, want als de Vries de D-defensie zijn hielen laat zien, wordt diens keu rige voorzet door de goed opgesteid staande Rijkers van dichtbij ingescho ten, zodat na 20 minuten spelen de roodjes een veilige 30 voorsprong hebben. Na de aftrap probeert de D- midvoor het ook eens, doch diens te zacht ingeschoten schot wordt vallende door de Haan gestopt. Een goed aange geven bal van Roomeijer belandt bij Rijkers. Diens trekbal wordt keurig door Tromp weggewerkt, en een schot van Knijff in vrije positie gaat naast. Toch geeft de thuisclub de moed niet op .Een vrije schop van de rechtshalf wordt tot hoekschop verwerkt en deze goed door de rechtsbuiten genomen EEN KNOL VAN EEN KNOL. Dat ook op de Koegrasser zandgrond flinke aardappelen geteeld kunnen worden, bleek, toen een der leerlingen van de Landbouwschool een aardappel mee bracht die het respectabel ge wicht van 1 kg bleek te halen. Het was een knol van de aardappelsoort Voran, afkomstig van het land van de heer I. van Eeten. De heer G. Henderikx van Juli anadorp legde met goad gevolg het eerste propaedeutisch examen af voor ingenieur aan de Technische Hoge school te Delft. DAMMEN. De uitslagen van de door leden van Excelsior gespeelde dampartijen waren le klasse: H. VeenstraD. Jansen 20; J. A. van Vliet—D. v. d. Wallen 20; J. MeijerT. Wiersma 20; H. J. v. d. BergK. D. Sas 02. 2e klasse: C. Biersteker—F. Tielens 11; C. BlaauboerF. Jeninga 02; L. Schouten Azn.J. Schurer 11; Sj. v. d. WalW. Meijer 2—0. PROGRAMMA VOOR ZONDAG Succes-Zilvermeeuwen; Helder ADO; Beverw.ijk-BKC; Alkm. B.- HRC; Purmersteijn-DTS; Schagen- GVO; Wieringerwaard-Texel; LSW-Schoorl; Zeevogels-Water vogels; Oudesluis-West Friezen; Alcmaria 2-Helder 2; Haarlem 3- HRC 2; HRC 3-Alcmaria 3; Hel der 3-Alkm. Boys 2. UITSTEKENDE WEDSTRIJD VAN H.R.C. 2. H.R.C. 2 speelde eindelgk eens een goede wedstrgd en deze strgd kan dan ook ais de beste wedstrgd van het seizoen gelden* V.S.V. 3 was daar nitt tegen opgewassen en met de regel maat van de klok werd de stand op gevoerd. Eerst was het Bark, die met een goed schot de stand op 10 bracht Nog vóór de rust was het we derom Bark, die het net wist te vin den en zodoende de ruststand op 20 bracht. In de twoede helft scoorde Brandsma het derde doelpunt voor H.R.C., waarna Bark uit een vrge schop met een geweldige kogel de stand op 40 bracht. Het was ten slotte Brandsma, die de stand op 50 bracht. Eerst toen scoorde V.S.V. te gen. Met de stand 5—1 kwam het ein de. Ook H.R.C. 3 wist te winnen van haar tegenstander, n.1. De Kennemers 2 Het was een verdiende 31 zege. door Slikker ingekopt, waarna de bal bij de linksbuiten komt en deze hoog overschiet. Als de Vries een corner voor de doelmond plaatst krijgt de Werker de bal in zijn bezit, maar dit schot wordt gestopt Nadat Loog uit een goede trekbal van Rijkers in vrije po sitie heeft gefaald, probeert deze laatste het zelf eens en zgn schot belandt met veel geluk via de paal in des keepers handen. Bij een doorbraak van DTS loopt de Haan uit, Swart tracht nog redding te, brengen doch schiet in het verlaten doel, zodat de thuisclub vijf minuten vóór de rust op gelukkige wijze aan een doelpunt komt. Een goe- deJ combinatie van de H-rechtervleugel wordt, door Tromp afgeslagen, evenals een keurig door Roomeijer genomen schop. Uit een corner van de Vries krijgt Nieuwstad een opgelegde kans, en van een paar meter afstand schiet hij over. Als Bobeldijk nog eens alleen op de Haan afgaat redt deze keurig door vroegtijdig uitlopen en met een 3—1 voorsprong komt de rust. Na de rust is het overwicht van HRC niet zo uitgesproken meer als daar vóór. Een goede voorzet van Rootjes wordt door Swart onschadelijk ge maakt, evenzo vergaat dit een keurige voorzet van de Vries welke door Klif fen wordt weggekopt, terwijl een vrije schop van Roomeijer door de keeper onschadelijk wordt gemaakt. Een corner van Rootjes wordt door de Jong fraai weggekopt en een schot van ile D-rechtsbuiten grijpt de Haan netjes uit de bovenhoek. Ook een hard en goed gericht schot van Bobeldijk weet de Haan vallende schitterend te stop pen, hetgeen hem een applausje be zorgt. HRC heeft haar opstelling gewij zigd, de Vries midvoor en Looij rechts buiten. Als de roodjes het weer op links gaan proberen geeft Rijkess een keurige tfekbal, Knijff schiet hieruit tegen de bovenlat, waarna de bal in het bezit komt van de Vries, die Je stond op 41 brengt, met nog 20 minu ten te spelen. Nadat verschillende we derzijdse aanvallen zijn afgeslagen, krijgt H. een corner te nemen en hier uit ontstaat een strafschop, die door Roomeijer feilloos wordt ingeschoten, 51. Als Slikker goed is doorgebroken wordt zijn harde schot fraai door de Hr.an tot hoekschop verwerkt en nadat hg nog een schiet van de linkshalf heeft gestopt, komt het einde met een verdiende overwinning. passen zijn te zetten; voorhoede teneinde aan wat lucht te verschaffen stoere Watervogelsspil v. d u 6 verdedigend goed werk ®n «tuner werk. dat hg in snelheid te kort sol, zodoende maar weinig achter hoede opereert Na de rust t V<y*- beter mee naar voren en dit k Watervogels de overwinning. ru °?l^ we midvoor welke ook do 8ie"' draagt van v. d. Hert kon or na*a matig bekoren. In hem zien ItlSa- geen oplossing voor het bezett 6 midvoorplaats. Beter vonden dt" buitenspelers vooral o doorlopend beide ven was een gevaaT^" da Berdosverdediging. Hij r Vo<lr zich echter voor al te veel ind' spel. Over de wedstrijd het vol"11"*1 De eerste minuten zijn voor vogels en bijna is het 1—g atw- Berdos-doelverdediger reedt blieme wgze. Berdos herstelt echter en Watervogels wordt lict! verdediging gedrongen. Er ter zo nu en dan tegenaanvan *h' evenwel te weinig steun onderJ zodat de bal steeds weer en v. d. Hert Watervogels leverde een goede prestatie door Berdos met een 30 nederlaag naar huis toe te sturen. De Kraaien beseften volkomen dat een overwinning noodzakelijk was, wilde men in de running blgven. Vóór de rust zag het er anders niet naar uit dat het een Helderse over winning zou worden* Watervogels legde in de le helft het zwaartepunt in de verdediging. Doorlopend zag men 7 a 8 spelers in de verdediging wat tengevolge had dat Berdos vrij wel voortdurend ln de aanval was. Er deden zich dan ook verscheidene hachelijke situaties voor bij het Wa- tervogelsdoel. Dat het niet tot doel punten kwam was voor een groot deel te danken aan Wijker die een prima partij speelde. Hij had de Berdos r.-buiten volkomen in be dwang en probeerde steeds met lange Hier wet,, ln laatste mnar'-L doelverdediger Dirks dje steeds goed opstelt. vooral Wijker raad mee en daar ii ziek De rust komt dan ook met de rust wordt het spelbeeld gewijzigd. De middenlinie van Wat. vogels komt nu mee naar voren het is met het overwicht van Berd1 gedaan. En reeds spoedig blijkt dat^ achterhoede der gasten niet zo 15 raad weet met de aanvallen als rt van hun gastheren. Het spel is j ook nog geen 10 minuten hervat af Beekhoven bg een doelworsteC nog net een gaatje ziet en het is ui Hierna golft het spel wat heen ~1 weer maar Watervogels blijft het vaarlijkst. De Berdos-doelverdediz» stond echter niet voor „show" opss steld en weet tal van gevaarlijke schol te stoppen; plm. 20 min. na de her vatting weet een der Berdosbach niet beter te doen dan de bal hard in eigen doel te schieten en heeft Water vogels een veilige 2—0 voorsprong Veilig omdat de Berdosaanval er maar weinig van terecht brengt Aan de andere kant doen zich nog verschillen, de gevaarlijke momenten voor, doch anderdeels door goed verdedigen van anderdeels door goed verdedigen der de Berdos-doelverdediger blijft de stand tot 5 min. vóór 't einde 2-0. Dan is 't midvoor v. d. Hert die met een goed schot de score verhoogt en heeft Watervogels een verdiende 3—0 over winning behaald. De leiding was uit stekend. BUITEN GEBRUIKSTELLING PORTZEGELS. Mede in verband met de jongste tariefverlaging van P.T.T. door het naar beneden afronden, zullen de port- zegels van 2%, 7%, 9 en 11 cent practisch niet meer worden gebruikt Om deze reden zullen xg dan ook buiten gebruik worden gesteld. In een communiqué van het Belgische ministerie voor bevoorrading en invoer, wordt verklaard, dat de minister, Moens de Fernig, in overeenstemming met de regering van Luxemburg, met minister Mansholt overeengekomen is de ophef fing der broodrantsoenering met ingang van 7 Nov. in de drie landen der Bene lux aan te kondigen. In België zal dan de rantsoenering van alle levensmidde len opgeheven zijn. Vier minuten voor tijd doelpunt Helder tweemaal Het is voor ons een kleine kunst om evenals de massa nu alle spelers van Helder een pluim te geven. Want ten slotte is het toch een prestatie om van het sterke KW te winnen. Wü doen dat niet omdat er enkele spelers sgn die deze pluim niet verdienen. Het moet er nu eenmaal uit dat spelers met capaci teiten steeds weer door treuzelen het spel ophouden, vele kansen doen ver knoeien, of vele aanvallen in de kiem smoren. Dat moet nog veranderen, eerst dan zullen overwinningen blüven vol gen. Het begin van deze emotievolle wed- stiijd was voor Helder wel veel belo vend. Want reeds na 5 minuten spelen gaf Bal, die Hoebe op de linkshalfplaats goed verving, een lange haal, die De Leur goed opving en een zuivere pass gaf aan Schouwenaars. Even dribbelen en toen een kanjer, waaraan doelman Aafjes niets kon doen, 10. De gasten demonstreerden daarna dat zij deze wedstrijd niet als verloren beschouw den, want met goede open aanvallen ging het op de Helder-veste af, waarbg duidelijk bleek dat de witjakken wel goed verdedigden, maar de afwerking toch nog niet af was. Het plaatsen vooral van de middenspelers was over het algemeen slecht. Het gevolg daar van was dat de ballen steeds weer te rugkwamen en de gasten dus gelegen heid kregen om gevaarlijk te worden. En dat werden zij ook. Na 11 minuten spelen kon de linksbuiten geheel onge dekt de bal toespelen aan zijn rechts binnen, die met een goed gericht schot Scheurleer, niet geheel kansloos, pas seerde. De meeste aanvallen van Hel- dei gingen over links, waar Wieren er wel steeds goed tussen zat maar met zijn schot buitengewoon ongelukkig was. Een corner voor Helder werd Helder noodlottig. De bal werd wegge werkt en kwam bij de midvoor, die met een goede pass zgn rechtsbuiten aan het werk zette. Deze nam de bal goed mee en loste toen van verre afstand een schot, waarbij Scheurleer geen hand uitstak en zich dus geslagen zag 1—2. Dat was een teleurstelling voor Helder en hoewel de witjakken onver moeid doorgingen, kwamen zij toch niet verder dan enkele enthousiaste aanval len, die echter alle door slordigheden verloren gingen. Wel ontstond er voor Helder een veldmeerderheid, maar vóór het doel ging het nog niet. Een kanjer van Rottier ging juist over doel, ter wijl kort hierna de doelman een lastig schot wist te stoppen. Vóór de rust kwam er geen verandering meer in de stand. En aanvankelijk leek het er op dat Helder ook na de rust geen kans zag het net van de tegenpartij te vin den. De pogingen waren er wel, maar het schot ontbrak. Eenmaal was Schou wenaars doorgebroken, maar een val onderbrak deze aanval, waarna de doel man een vrije schop veroorzaakte. Veel was hier om te doen, driemaal moest de bal opnieuw worden genomen, maar even veel malen werd 't geen doelpunt al kwam de bal ook eenmaal wel in het net. Er was echter een overtreding be gaan, hoewel wij niet wisten welke. De Krommeniërs waren sterk in de verde diging en daar het steeds goed gmi bleef men in dit systeem volharden. Waarschijnlijk was dit wel een kapita;e fout, want o.i. is juist de voorhoede van KW het gevaarlijkst De laatste 1» minuten Het publiek ging aanvoelen da' Jfd- der steun moest hebben. De witjakk™ behoefden niet te verliezen en het g loei nam een grotere omvang aan- kijk, dat gaf steun. Het laatste heed energie, wat Helder nog bezat werd uitgeperst. Wieren en De Leur wa van plaats verwisseld en Plotsa kreeg Wieren de bal vrij op het denveld. Handig liep hij om een stander heen, een futje naar Schou naars en met een flinke roller H'aa gelijkmaker geboren, 22. Nu was Bei der niet meer te houden. De Leur de de bal net voor doel langs en na Bak van KW de bal in vlie®®lj vaart over doel had geschoten onts bal in vacut, uva uuci uctu geschoten „rjm- er voor het doel der gasten een s c* vu ui nrt uutri uci gwnw» -- mage. Een ontzettend heen en wee trap, een kopbal tegen de lat en zo wist Himpers de terugspringen» langs Aafjes te schieten, 3—2- weldig enthousiasme brak los en hierna kondigde scheidsrechter tijn, die wg wel eens btter zag einde aan. Voor Himpers was c dat hij juist dit winnende doelpun te maken, want inderdaad had goed te melken. De derde overw ,r in successie was een feit en wij van overtuigd dat, in deze vonII:e gsD* meer zullen volgen. Ja, dan is gjjjst op een goede plaats op de niet uitgesloten. be#ees De tribune was geheel vol en reeds in deze eerste strijd haar rijkheid, want het geloei komt n ais één geheel. Trouwens h&d ook een goede dag, want veel publiek aanwezig.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2