Mr. In 't Veld stelde zich persoonlijk op de hoogte Ministeriële belangstelling Waardering voor Centrum-Plan Clandestiene slachters gegrepen. Wie z'n HOED is dat? Urk Herfstbladeren of herfstbloemen Autobus reed tegen boom Twee doden Scheepvaartberichten jyjEN HOORT WEL EENS de verzuchting mompelen, dat Den Helder een ver geten oord Is voor degenen die het wederopbouw-probleem in ons land hebben op te lossen. Dat „Den Haag" welwillend de klachten en verlangens, die vanuit het verre Noorden doordringen, wii aanhoren, maar voor het overige bedroevend weinig aandacht daaraan besteedt. De terugkeer der Koninklijke Marine mocht in dit opzicht het koesteren van optimistische verwachtingen wek ken, maar over het in vervulling gaan hiervan is niemand bijzonder enthousiast. Het mag daarom van bijzondere betekenis heten, dat Z.Exc. de Minister van Wederopbouw7, mr. J. in 't Veld, gisteren persoonlijk een bezoek aan onze stad heeft gebracht. Den Helder i s dus geen vergeten oord, en men toont in Den Haag dus wel degelijk interesse voor hetgeen hier op het gebied van de Weder opbouw te koop is en nodig te koop moest zijn. Ook de Commissaris der Koningin in deze provincie, mr. J. S. baron De Vos van Steenwjjk, toonde tege lijk met de minister zijn belangstelling, evenals een aantal autoriteiten op het gebied van wederopbouw en volkshuisvesting. Het gezelschap had eerst een bezoek gebracht aan de gemeente Petten, van waar men tegen elf uur te Den Helder arriveerde. De autoriteiten werden door het gemeentebestuur ontvangen ten raadhuize, waarna een inleidend woord van de burgemeester, een leven dige gedachtenwisseling volgde. Hier uit kon men zich een beeld vormen, van de stand van zaken in onze ge meente, van de moeilijkheden die overwonnen moeten worden en van de wensen het gemeentebestuur ten aanzien van de toekomst koestert. Voor het illustreren van dit alles was de Wederopbouwtentoonstelling, waaraan na de lunch in de officiers-cantine een bezoek werd gebracht, van grote waarde. Behalve de minister en de commis saris der koningin namen o.m. de se cretaris-generaal van het ministerie van wederopbouw, ir. Mouton, de dir.- gen. van de Volkshuisvesting, dr. ir. Z. Y. van der Meer, de hoofdingenieur van de Volkshuisvesting, ir. Meyerink en het lid van Gedeputeerde Staten me}. Eibbius Pelletier, met belangstel ling kennis van de geëxposeerde kaar ten en maquettes. De stedebouwkun- dige, prof. Wieger Bruin, gaf een toe- lichtng op de plannen die voor de toe komst werden ontworpen. Na de rondgang, die circa een half uur duurde, hadden wij een kort vraaggesprek met mr. In 't Veld. De minister achtte de tentoonstellii.0 bij zonder geslaag zowel wat opzet als wat uitwerking betreft. Zijns inziens is de waarde van zulk een tentoonstel ling vooral groot, omdat de burgerij eni^ inzicht krpgt in de moeilijkheden, waarmede de wederopbouw te kam pen heeft. Met genotgen vernam Z.Exc. dat de Heiderse bevolking het Initiatief van het gemeentebestuur om deze expositie te houden, heeft ge waardeerd en dat zeer yelen haar had den bezocht. Traag.... Z.Exc. was wel van oordeel, dat de wederopbouw van Den Helder tot nu Radio-uitzending Den Helder—Indië De heer W. Knol, secretaris van het Protestants Interkerkelijk Thuis front, verzoekt ons opname van het volgende Op Zondag 14 November a.s. zal in het radioprogramma voor de Ne derlandse Strijdkrachten, in de ru briek „Zondagmiddag in Holland", worden opgenomen een kerkdienst in 'n kerkgebouw te Den Helder. De uit zending geschiedt van des middags één minuut over half twee tot zeven minuten voor twee, dus gedurende slechts 26 minuten. Het is de bedoe ling, dat de ouders, vrouwen, ver loofden, familieleden en vrienden van onze militairen overzee deze dienst bijwonen en door zingen daadwerke lijk hun medewerking hieraan verle nen. Ook belangstellenden zijn har telijk welkom. Het is nog niet definitief bekend in welke kerk de dienst zal worden ge houden, en evenmin welke predikant daarin hoopt voor te gaan. Dat zal zo spoedig mogelijk worden gepubliceerd Wij verzoeken U dringend, Uw fami lieleden etc. in Indië liefst vandaag nog in kennis te stellen van deze uitzending, die 's avonds om half acht Indische tijd zal plaats hebben. Het bericht komt dan nog op tijd. U kunt bijvoorbeeld dit stukje uitknippen en bij Uw brief in sluiten. Zowel in Indië als in Holland zal men de uitzending kunnen beluisteren op de golflengten 13, 16, 19 en 49 meter, spe ciaal gericht op Indië. Een programma, waarin de volgorde van de dienst staat aangegeven en de te zingen verzen volledig zijn afge drukt, zal vóór de aanvang van de dienst gratis worden uitgereikt. Wij wekken U dringend op, deze 26 minuten op Zondag 14 November a.s. vrij te houden, opdat het kerkgebouw vol worde en onze jongens in Indië zullen weten, dat er met hen, ook in Den Helder wordt meegeleefd. Winterconcert „Winnubst" De harmoniekapel „Winnubst", o.l.v. de heer H B Schenkels, geeft haar eer ste winterconcert op Dinsdag 9 en Woensdag 10 November as. in Casino, voor donateurs en genodigden. Het programma vermeldt o.m. de Telefunken-mars van J. Evert, de Rakoczy-ouverture van Kéler Béla, de wals Brezza d'amore van Em. Wpsly, het Andante cantabile com moto uit de le Symphonie van Beethoven en een arrangement van Verdi-melodieën. Zoals gebruikelijk staat ook een to neelstukje op het programma. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het concert beide avonden om pre cies acht uur aanvangt. Tijdens de uit voering der nummers kan geen toe gang worden verleend. Mr. Dr. J. In t Veld toe wat traag was verlopen, hetwelk bij grotendeels weet aan de schaarste aan arbeidskrachten en het dikwijls moeilijk verkrijgbaar zijn van materia len. Met zeer veel waardering sprak de minister over de plannen ten aanzien van de toekomst. „De verplaatsing van het station is een prachtige oplos sing wat het centrum betreft", oor deelde mr. In 't Veld. Op onze vraag, Wintercursussen Visbuurt Op Maandag 8 November a.s. zullen de cusussen voor de kinderen der le den van de speeltuin afd. Visbuurt weer een aanvang nemen. Zij zullen volgens het onderstaande rooster wor den gehouden: Maandags van half vijf tot zes uur handwerken voor meisjes van 6-14 jr. Maandags van zeven tot acht uur houtbewerken voor jongens van 8-14 jaar. Woensdags van zeven tot acht uur tekenen en schilderen voor jongens van 6-14 jaar. Woensdags vah half vijf tot zes uur handwerken voor meisjes vn 6-14 jr. Donderdags van half zeven tot acht uur houtbewerken voor jongens van C-E jaar. Iedere Vrijdag zal voortaan een spe ciale cursus kunsthandwerken wor den gegeven, alleen voor jongens en meisjes van 10 t/m 14 jaar en wel van half zeven tot acht uur. Alle kinderen betalen drie cent per cuYsus per week, voor verwarming en materiaal. Hermes-nieuws Opnieuw heeft Hermes een zeer drukke Zondag. Acht wedstrijden zul len er op het veld aan de Meeuwen straat gespeeld moeten worden. In de morgenuren o.a. Hermes IEechtrop I (heren). Aanvang 11.30 uur, A-veld. Een zeer belangrijke wedstrijd. Wil Hermes dit jaar blijven meetellen, dan dient deze wedstrijd gewonnen te worden. Een zware opgave voor onze heren. Het elftal heeft een kleine wij ziging ondergaan en is nu als volgt samengesteld: doel: K Zegel: achter: G Bakker, G Smits; midden: R Lager- veld, D v Loon en F Schreuder; voor: W Lastdrager, M Wierstra. L Broek huizen, F Verfaille, C v d Plas. De stand in de bovenste helft van de derde klasse D is: Hermes 6 gesp. 9 p. Eechtrop 5 8 BMHC 5 7 Pinoke 6 7 Kraaien 6 6 Hermes IIAlliance III (heren). Eveneens een wedstrijd van 't groot ste belang. Let u maar eens op de stand: Hermes II 5 gesp. 7 p. HBS III 5 5 Alliance III 4 4 Aanvang 2.30 uur, A-veld. Hermes 3 Kraaien 4 (heren). De zeevaarders zullen wel heel goed moeten spelen, willen ze op de Zaandammers een punt behalen. Aanvang 11.30 uur. B- veld. Hermes 4VW 3 (heren). Aan vang 1 uur. Zal het Zondag weer een overwinning worden? Hermes 2 (dames)Kameleon 2. Aanvang 1 uur. Wat zullen onze da mes tegen de Hilversummers preste ren? Hermes a (meisjes)Alliance b. Aanvang 2.30 uur. Hermes a (jongens) —Eechtrop a. Aanvang 10 uur. Uit: BMHC 4Hermes I (dames). De Bloe mendalers gaan op het ogenblik aan het hoofd van de afdeling en het zal onze dames niet meevallen om met een gelijk spel huiswaarts te keren. Op 't Meeuwenveld wordt tevens gespeeld Adelborsten 2—Eechtrop 2. Aanvang 10 uur. Nieuwtjes van de havenkant In afwachting van prettiger weer berichten is de Engelse coaster „Stark" op weg van Harlingen naar Londen, op de rede voor anker gegaan. Grote scholen sardientjes vereer den de rede en de haven met een be zoek. Dank zij de activiteit van enige visserlieden konden enkele honderden kilo's van deze smakelijke visjes voor de Heiderse tafels worden gereser veerd. wat hij dacht van de proefneming met de bouw van montage-woningen, ant woordde mr. In 't Veld: „Daar had men veel eerder mee moeten beginnen". De minister bevestigde, dat de bouw- quota worden vastgesteld naar rato van het heersende woningtekort. Eerst wordt getracht het woningtekort over het gehele land t- nivelleren. De te rugkeer der marine heeft dat tekort in Den Helder nijpender gemaakt, en dat zal zeker tot uitdrukking komen in het aantal woningen dat in onze stad gebouwd zal mogen worden. Het gezelschap begaf zich daarna andermaal naar het raadhuis, waar de besprekingen werden voortgezet. Ook enige burgemeesters van omliggende gemeenten waren daarbij aanwezig. „Kunst aan het volk" De arbeiders-zangvereniging „Kunst aan het volk", o.l.v. de heer Jan Wil- lems, geeft haar eerste winterconcert op Donderdag 11 November a.s. 's avonds om acht uur in Casino. Het koor voert o.m. uit „Du Hirte Israëls" van Bortnianski, het „Inter mezzo" uit Cavalleria Rusticana, „Ic hoorde dees dagen" van Minnewit en „De roden roepen" van Otto de No bel. De sopraan Anneke van der Graaf zingt een aria uit de opera „La Bo- heme" van Puccini en een Cavatine uit „Don Pasquale" van Donizetti, als mede enkele duetten met de tenor Jan Willems en César Franck's „Panis Angelicus", tezamen met het koor. Aan de vleugel de heer Nico Visser. Ook Jan Willems zingt enkele soli. CORRESPONDENTIE VOOR DE „VAN SPEYK". Op 15 November a.s. zal Hr. Ms. oor logsbodem „Van Speyk" uit Willemstad (Curagao) naar Nederland vertrekken, het zal op 5 December a.s. in Den Helder aankomen. Het schip vertoeft op 27 November in de haven van Ponta Delgada (Azoren), waar de opvarenden correspondentie kunnen ontvangen, mits deze niet na 18 November a.s. ter post wordt be zorgd Deze correspondentie kan be staan uit de gewone en aangetekende brieven en briefkaarten, die volgens het binnenlands tarief met Nederlandse postzegels gefrankeerd behoren te zijn. Men moet de briefomslag voorzien van twee elkaar snijdende lijnen, diagonaal over de enveloppe. H.C.S.C. 1 E.V.C. 1 De laatste weken laat HCSC het er lelijk bij zitten. Steeds meer raakt men achterop bij EVC en Andijker Boys, die verleden week wederom wonnen van resp. Breezand Boys met 30 en DEK met 2—1. Morgen heeft HCSC de laatste kans om in de kopgroep te blij ven. De uitwedstrijd tegen EVC ein digde in een 00 gelijk spel. Een hard werkend HCSC kan misschien een kleine overwinning behalen. De wed strijd begint om half vier. De kopgroep ziet er als volgt uit: Andijker Boys 8 53 0 2511 13 ÏTVC 7 5 2 0 20—6 12 HCSC 7 3 3 1 17—10 9 Gouwzee Boys 7 3 3 1 2115 9 Het adsoiranten a elftal speelt uit tegen Helder b om 3 uur. K.V.H.-nieuws Morgenmiddag om drie uur speelt KVH 1 een belangrijke competitiewed strijd tegen ZKC 1 uit Zaandam. Daar deze wedstrijd op Zaterdagmidd g wordt gespeeld, is dit een mooie gele genheid voor de korfballers van HCSC om eens kennis te nemen van het 3e klasse spel. Terrein Kemphaanstraat. Er is kans op een kleine overwinning voor KVH. Predikbeurten ZONDAG 7 NOV. DEN HELDER: Ned. Hefv. Gem., Weststraat, 10.30 uur ds. W. J. de Hoest. Palmstraat, 10 uur ds. J. Borg- hardt en 19 uur de heer E. Wanders. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur ds. Hamming en 17 uur ds. Hartkamp; Rehobothkerk, 10 uur ds. Hartkampen 17 u. ds. Hamming. Ger. kerk, art. 31, Nieuwe Kerk. Weststraat, 8.45 uur en 17 uur ds. F. Tollenaar. Chr. Geref. Kerk, Steengracht, 10 uur en 17 uur leesdienst; Donderdag 11 Nov., 19,15 uur ds. H. W. Eerland uit Lisse (dank dienst voor het gewas). Oud Geref. Kerk. Hoogstraat 86, 10 uur en 17 uur leesdienst; Donderdag 11 Nov., 19, 15 uur ds. van Dijk van Capelle aan de IJsel. Geref. Gemeente Janzen- dwarsstraat 8, 10 uur en 16 uur lees dienst; Woensdag 10 Nov. 7.30 uur ds. K. de Gier van Lisse. Lutherse Kerk, Wezenstraat. 10.30 uur ds. Bo- daan (vlootprediker). Doopsgezinde Gemeente, geen dienst: 9. 10 en. 11 Nov. van 14 tot 22 uur '*bazar. Oud Katholieke Kerk, 10 uur Heilig- dienst. Pastoor Verhey. Evangelisa tie Vijzelstraat. 10 uur en 19.30 uur Sa menkomst; 12 uur en 14.30 uur Zondags school: Woensdag 20 uur Bijbelkring: Donderdag 19.30 uur Vrouwenkrans: Zaterdag 20 uur Openluchtsamenkomst (Ruyghweg); 21 uur Bidstond. Leger des Heils, Zaterdagavond 20 uur samenkomst met corpskadetten- brigade uit Leeuwarden; Zondag 10 uur heiligingssamenkomst, 1215 uur Zondagsschool. 16.30 uur jeugdsamen- komst, 18,30 uur jeugdsamenkomst, 20 uur verlossingssamenkomst. JULIANADORP Ned. Herv. Gem., 10 uur ds. Salm. Geref. kerk, 14.30 uur ds.- M. Hamming. Star of hope mission. 10 uur en 19 uur de heer H. Sanders, 15 uur Zondagsschool; Dins dag 16 uur jeugdsamenkomst. Dinsdag 19 uur Bijbellezing en bidstond. HUISDUINEN: Ned. Herv. gem.. 19 uur ds. Salm. CALLANTSOOG. Ned. Herv. Gem., geen dienst. Liquidatie „Oom Paul" Op de ledenvergadering van de buurt vereniging „Oom Paul" (Krugerstr.), waar volgens het voorstel van het be stuur tot liquidatie werd besloten, kreeg een drietal leden de opdracht tot het nazien der boeken. Het saldo bleek ruim f 300 te bedragen. Het fonds tot kankerbestrijding en de plaatselijke commissie tot bestrijding der tubercu lose zullen hiervan ieder de helft ont vangen, hetwelk de instemming van alle voormalige leden zal hebben. VERLOTING LEGER DES HEILS Gisteravond om half elf heeft de trekking plaats gehad van de verloting ten bate van het Leger des Heils- bouwfonds. De prijzen vielen op de volgende nummers: poppenhuis 23 T, fiets 1048. schilderij 1704, troostprijzen 1790, 0812. 1318. 1050, 0799. 0164. 1265 en 0137. Zij kunnen morgen-(Zater dag-) middag tussen 2 en 7 uur worden afgehaald aan de Legerzaal, Spoor- gracht. Woensdagavond heeft de wachtmees ter Ie klasse van de Rijkspolitie, de heer Westra, postcommandant van St. Maarten, enkele clandestiene slachters betrapt. Het betrof de 32-jarige P. S. te Oudesluis. Deze had een geslacht en aan de caféhouder W. J. te Waarland verkocht schaap vervoerd. Het schaap is öy beslag genomen, alsmede een be drag aan geld van S. Zowel tegen dezen als tegen de café houder is proces-verbaal opgemaakt. De Schager markt Voor de centrale werden aangevoerd 122 koeien, 2 stieren, 1 pink, 1 gras- kalf, 5 nuchtere kalveren en 136 scha pen. Deze aanvoer was iets minder dan de vorige week. Thans heeft het be drijfschap voor vee en vlees bepaald, dat ter bevordering van een gelijkma tige aanvoer van slachtvee met ingang van I November j.1. het op de mark ten aangevoerde slachtvee slechts kan worden overgenomen, indien dit wordt aangeboden met een geldig aanvoer- bewijs, dat bij voorrang op aanvraag wordt verstrekt aan diegene, die in'de schaarse periode in Augustus slachtvee hebben geleverd. De gebruiksveemarkt was goed bezet. Ei waren veel han delaren. De handel in kalf- en melk koeien was goed te noemen. De prij zen konden gehandhaafd worden, hoogste notering was nu 825.de handel in tijdkoeien was willig, note ring hoger nu tot ƒ600.De gelde- koeien gingen ook vlot van de hand. Prijzen vooral niet lager, wel iets ho ger, handel goed tot 550,Naar geldekoeien, die voor de mesterij be ter geschikt zijn dan voor de melkerij is weinig vraag. De handel in vaarzen was goed, hoogste notering ƒ450.— De aanvoer en handel in paarden had weinig te betekenen. Op 25 November wordt de volgende paardenmarkt ge houden. Op de wólveemarkt was de handel stug en duur. Fokschapen tot 110.overhouders iets minder tot f 60.Biggenhandel iets beter prijs houdend. De handel in kippen en ko nijnen was goed. SCHAGEN, 4 Nov. 1948. 8 Paarden f 300f 700; 40 Tijdkoeien f 445 f 600; 49 Geldekoeien (magere( f 400 f550; 20 kalf koeien f600—f825; 14 Vaarzen f 350—f 475; 40 Schapen (ma gere) f 85f 110; 57 Overhouders f 40 f 60; 2 Bokken en geiten f 10f 30; 66 Biggen f 35f 60; 27 Konijnen f 2 f 10; 57 Kippen f 3—f 5; 20 Hennen 6.50—f 13. Voor de Centrale aangevoerd: 2 stie ren, 122 geldekoeien (vette), 1 pink, 1 graskalf, 53 nuchtere kalveren en 136 vette schapen. Uw hoed toch niet? Dan cou U toch heus eens bij ons moeten komen kijken. Wij hebben een ruime keuze in moderne hoeden 5.90 - 7.90 - 10.50 - 12.10 - 12.50 13.50 - 26.50 - 33.70 Voor het comité voor winterlezingen (Ger. Kerk. onderh. art. 31 K.O.) zal op 19 November Prof. Dr. K. Schilder van Kampen spreken over Bileam. Onder leiding van Ds. W. Dooren- bos werd de jaarvergadering gehouden van het Ger. Jeugdgebouw. Uit de ver slagen bleek dat het jeugdgebouw druk wordt bezocht en tevens als vergader centrum voor de jeugd en sociale actie in een grote behoefte voorziet. De fi nanciële toestand was niet ongunstig. In het bestuur werden gekozen: J. Roos en A. Verhoeff. PREDIKBEURTEN Zondag 7 November: Ned. Herv. Kerk 10 en 17 uur Ds. Zorge van Hattem. Ger. Kerk (onderh. art. 31 K.O.) 10 en 17 uur Ds. G. Spijker. Chr. Ger. Kerk 10 en 17 uur Lees dienst (in de school). Ger. Kerk (Noord) 10 uur Ds. Hom burg, 17 uur Ds. Doornbos. Ger. Kerk (Zuid) 10 uur Ds. Doorn tos. 17 uur Ds. Homburg. VISSERIJ URK, 3 Nov. 1948. Door 32 vaartuigen werd Woensdag aangevoerd 1002 pond snoekbaars, prijs f 0.67f 0.70 en 1120 pond witvii, prijs f 0.06—f 0.32 p. potd. Q De kou- en pijnverdrijvende tablet In buisjes van 40 en 75 ct. Minister Mr. In 't Veld bezocht Petten Gistermorgen bracht de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. in 't Veld, op doorreis naar Den Helder een bezoek aan Petten. De minister ar riveerde om ongeveer tien uur in het dorp. In gezelschap van de Hoofdinge nieur-Directeur van het Provinciaal Bureau te Haarlem, Ir. Meierink, bur gemeester Breebaart van de Zijpe, Ir. Vassy, hoofd van het streekbureau Noord-Holland-West van de Wederop bouw, de heer P. Spijker, hoofd van het subbureau voor Noord-Holland waaronder Petten ressorteert, en de hoofdopzichter van de Wederopbouw te Petten, de heer T. van der Meyden, maakte het gezelschap een rondgang langs de verschillende objecten. De nieuwe woningen werden bezichtigd. Er werd een bezoek gebracht aan de oud-burgemeester van Petten, de heer Eriks, aan het onlangs onthulde monu ment op het a.s. dorpsplein en aan de dorp aangebrachte kunstmatige dui nenrij. De minister toonde zijn tevre denheid over hetgeen in het zwaarge- troffen dorp tot nu werd bereikt. Om elf uur zette hij zijn reis naar het Noorden voort. Gistermorgen te half zes is een per- soneelsbus van de Nederlandse buurt spoorweg Mij., een als personenauto dienst doende vrachtauto, op de weg van Wageningen naar Rhenen tegen een boom gereden De conducteurs J. v. d. B. en G. I. uit Wageningen wer den op slag gedood. Een conductrice en een hulp-conducteur werden licht gewond. De chauffeur en de andere in zittenden kwamen met de schrik vrij. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. De auto en de stoffelijke overschotten zijn in beslag genomen. Apothekeresse bereidde verkeerd recept In hoger beroep werd voor het Hof te Leeuwarden behandeld de vergifti gingszaak te Harlingen. Zoals men zich zal herinneren overleed op 9 October 1946 te Harlingen de heer Johan Post- ma tengevolge van vergiftiging, ont staan door het gebruiken van verkeerd bereide geneesmiddelen in de apotheek van mevrouw C. V. aldaar. Mevrouw C. V. werd door de recht bank tot 1 maand hechtenis voorwaar delijk en f 750 boete veroordeeld, haar assistent mej. N. tot een maand hechte nis voorwaardelijk met een boete van f 100. Na een uitvoerig getuigenverhoor, waarbij geen nieuwe punten naar vo ren kwamen, vroeg de procureur-gene raal bevestiging van het vonnis. HET ONTSLAG VAN C.C.D.- PERSONEEL In het kader van de voorgenomen inkrimping van de burgerlijke rijks diensten is ook de Centrale Controle Dienst overgegaan tot vermindering van de sterkte van het korps. Op 1 October 1948 bedroeg deze sterkte 3110 man. Per 1 November j.1. zijn af gevloeid 275 man. Per 1 Januari 1949 worden nog 875 CCD-ambtenaren ont slagen. Een totale inkrimping dus met 1150 man. In vaste ambtelijke dienst zal een kern van 1200 man worden aangesteld. Abbekerk, Rotterdam—Australië, I-u vin Fremantle Algenib, Porto Alegre—Rot. terdam 4-11 te Victoria Alkaid, 4-11 van Rotterdam te Antwerpen Arkel. dijk, Havanna—Rotterdam, 3-11 te Antwer. pen Amstelstad, 4-11 van Alexandrië ts Saffl Annenkerk, Japan—Rotterdam, 3-11 van Alexandrië Cottlca, 4-11 va» Demarara te Paramaribo Etrema (t) 1. 11 van Curagao naar Lands End Erin. na (t), 4-11 van Mlri te Hongkong Es» Rotterdam, Marseille—Perzische Golf, 3-11 te Port Said Hedel, Antwerpen—Mon. treal, 3-11 60 mijl zuid Valentia (Ierland) - Jaarstroom, AmsterdamWest-Afrika 3-11 te Grand Bassam Kamerlingh Onnes, Java—Rotterdam, passeerde 3-11, 20 uur, Ouessant Kertosono, 3-11, 17,30 uur, vin Rotterdam naar Batavia Kota Agoeng, RotterdamJava, 3-11, 13 uur, te Genua Kota In'en, Rotterdam—Kaapstad pas- seerde 4-11, 5 uur, Ouessant Lissekerk, 3-11 van Basra te Khorramshar Maas, 2-11 van Puerto Plata naar Teneriffe - Malvina (O, Miri—Singapore, 3-11 90 mijl v/est zuid-west van Miri Marpessa (t), 3-11 van Purfleet naar Curagao Melam- pas, 3-11 van Singapore naar Batavia - Muiderkerk, 4-11 van Freetown te Taco. radi Murena (t), 3-11 van Sydney naar Miri Nigerstroom, Lagos—Amsterdam, 3-11 te Havre Prins Willem II, Rotter dam—Montreal, 4-11 te Quebec Riouw, Port SaidCasablanca, passeerde 2-11 Kaap Bon Slamat, 4-11 van Rotterdam te Batavia Sumatra, Amsterdam—Java, j-11 te Semarang Tarakan, Amsterdam —Java, passeerde 3-11 Finisterre Taria (t) 3-11 van Singapore naar Nieuw Zee land Tawall, Amsterdam—Java, 3-11 te Pcrt Said Ternate, Batavia—Rotterdam, 4-11 te Suez Tjibodas, 4-11 van Sin gapore te Manilla Waterman, Java- Rotterdam, passeerde 3-11. 16 uur, Kaap Ben, wordt 3-11 te Rotterdam verwacht Zeeman, vermoedelijk 10 of 11-11 laad- en losklaar te Cardiff, daarna naar Rot terdam Maroera, MakassarAmsterdam, 3-11 van Barcelona Parkhaven, Rotterdam- Messlna, passeerde 3-11 Finisterre Ruï'i 2-11 van Montevideo naar Santos So- crates, 4-11 van Talcahuano te Lebu - Stad Vlaardingen, 3-11 van Narvik naar Nederland Veendam, Rotterdam—Ne* York, 3-11, 14,30 uur, van Southampton Alamak 3-11 van Buenos Aires te R»> de Janeiro Alcyone, 4-11. 20 uur, va' Cuba te Rotterdam verwacht Alaam. 3-11 van Rotterdam te Antwerpen *j' genib, 3-11 van Rio de Janeiro naar Rot terdam Algorab, Londen—PerzlsCM Golf, 3-11 van Genua Alwaki 3-11 yt° Montevideo naar Santos Axeldijk, J- van Boston te New York Laurenskers, RotterdamCalcutta, 3-11 te Madrasi - Leerdam, 3-11 van Norfolk te phlla phia Noordwijk, Amsterdam—CamP' ton (NB), 3-11 700 mijl west Fastnet Prins Willem IV Montreal—Rotterdam. 4-11 te Antwerpen PapendrecM w. Abadan—Huil, passeerde 3-11 Finistewe Radja, 1-11 van Victoria (B C), naar zu>° Atrika Sarangan, 30-10 van New w» minster naar Basra Stad Arnhem, (met 2-11) van Stettln naar Ro"erd»m Stad Dordrecht, 3-11 van Leixoes te tubal Straat Soenda 2-11 van sa naar Singapore Tjlsadane, 2-11 van marang naar Hongkong „eï Averdijk, 4-11 van Norfolk naar ,g York Clavella (t), 4-11 van Glbra'"f.noi Curagao Delfland, Amsterdam b Aires, 3-11 te Santos Farmsu™Iht - van Rotterdam te Galveston verwa t Lievevrouwekerk, RQ*lerbamY\iliefoh' passeerde 4-11 Strombolid Oraw tem, 4-11 van Alexandrië naar Ge Salawati Amsterdam—Java, 4-11 Said Samarinda, 4-11 van Ilouo Cebu DE MELKPRIJS VOOR Minister Mansholt heeft in ee derhoud met vertegenwoordiger de landelijke Stichting voor de bouw de nieuwe melkprijs v°°-aar boeren bekend gemaakt. Voor i November 1948 tot November i»« de prijs, welke de boer voor de ontvangt 17cent bedragen.

Heldersche Courant | 1948 | | pagina 2